PDA

Pogledaj Punu Verziju : Chemtrails



Moonlight
30-12-2010, 18:02
Jeste li vec culi za Chemtrails?
Imali prilike vidjeti?
Vjerujem da jeste,itekao,mnogi i nisu ,
jer ne poklanjaju dovoljno pozornisti...našem nebu!

Pa,evo ukratko par rijeci o Chemtrails-ima.

Svima nama je poznato da avioni dok lete ponekad za sobom ostavljaju bijeli trag koji jako brzo nestaje. Ova pojava zove se contrail a do nje dolazi zbog stvaranja kristala leda iza aviona, nastanak ovih kristala moguć je samo na velikim visinama gdje je temperatura daleko ispod ništice i pod uvjetom da je vlažnost zraka veća od 70%.

Nasuprot tome, 1998. godine kod gradića Espagniola u Kanadi, zabilježen je fenomen kod kojeg je primjećeno da avion koji leti na velikoj visini ostavlja za sobom trag koji ne nestaje, već na nebu ostaje satima, polako se raspršuje i stvara bjeličastu maglicu koja počinje prekrivati horizont. Ova pojava ne nastaje prirodnim putem već do nje dolazi zbog ispuštanja nepoznatih tvari iz avionskih spremnika zbog još neutvrđenih razloga i nazvanaje chemtrails (eng. chemical trails – kemijski tragovi). Često se može vidjeti više aviona koji ispuštaju više chemtrail slojeva nad teritorijem, pritom često tvoreći znak “X”, paralelne chemtrail-ove ili ili mrežu chemtrail-ova.

http://razbibriga.net/imported/2010/12/s448li-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2010/12/2q1ulhh-1.jpg

http://razbibriga.net/imported/2010/12/99zxmu-1.jpg


http://razbibriga.net/imported/2010/12/2n16ipd-1.jpg iznad moje zgrade.


Bolesti koje prate CHEMTRAILS

Najčešći simptomi o kojima izvještavaju svjedoci chemtrailsa su uporan kašalj, problemi gornjih dišnih putova i probavni poremećaji, upala pluća, izuzetan umor, letargija, vrtoglavica, gubitak orijentacije, snažne glavobolje, bolovi u zglobovima i mišićima, ukočenost vrata, krvarenja iz nosa, depresija, tjeskoba, gubitak kontrole nad mjehurom i nervozni tikovi. Simptomi prvo pogađaju starije i oslabljene osobe i djecu.

Dr. Michaela Pecea, liječnika iz Arizone, uznemirilo je naglo povećanje broja slučajeva opisanih smetnji do kojih je došlo nakon što su se nad njegovim krajem počeli javljati chemtrails.

Primijetio sam da laboratorijske analize uzoraka kose, koje sam napravio na nekima od mojih pacijenata, bez iznimke pokazuju VISOKE razine barija. Analiza moje vlastite kose pokazuje visoku razinu barija. Prilično sam dobro upoznat s prehranom, i iskreno govoreći, ne mogu se sjetiti nijedne vrste hrane koja sadrži značajnu količinu barija… Ipak, čini se da imamo visoke razine barija u našoj kosi, što znači da barij ili unosimo hranom ili našu kosu kontaminira neki vanjski izvor.


Alergijske reakcije na spomenute čestice jedan su od mogućih razloga pojave simptoma, ali one ne mogu potpuno objasniti cijeli sindrom koji prati chemtrails. Pad temperature krvi popraćen «gripom» bez vrućice znak je kronične gljivične infekcije. Gljivice svoju prisutnost također objavljuju raznim autoimunim poremećajima, od kroničnog umora i fibromijalgije do oštrih bolova u zglobovima, vrtoglavica, mentalne konfuzije i kratkotrajnog gubitka pamćenja.

Neki chemtrails povezuju i s epidemijom posebno bizarne i kontroverzne bolesti «morgellons» koja se posljednjih godina širi jugom SAD-a.

Kad je istraživačica zdravstvenih pitanja Erminia Cassani donijela želatinasti materijal koji je pokupila s jedne potpuno poprskane kuće, biolog u laboratoriju s licencom Agencije za zaštitu okoliša s nevjericom ju je upitao gdje je došla do takvog «biološki opasnog materijala».

Iako bakterijama u petrijevoj zdjelici obično treba tri do četiri dana da narastu, ovaj uzorak razbujao se za manje od 48 sati od stavljanja na hranjivu podlogu. Rekavši da je te stvari bilo “po cijeloj zdjelici”, laboratorijski biolog je ustvrdio da nikada nije vidio da nešto raste takvom brzinom. Manje od dva mjeseca nakon toga, vlasnica poprskane kuće doživjela je srčani udar izazvan bakterijama koje su joj izjele stijenke srca.

Postoje i mišljenja da pronađeni mikroorganizmi zapravo ne potječu iz same smjese koju raspršuju avioni. Moguće je da padajuća zavjesa od ljepljivih kemikalija i mikrovlakana povlači na tlo kolonije bakterija, virusa i gljivica koje žive u gornjim slojevima atmosfere, gdje mutiraju pod utjecajem jakog ultraljubičastog zračenja.


http://www.youtube.com/watch?v=6FO4GHBu_Hs


http://www.youtube.com/watch?v=Psdg3OAw_a8


http://www.youtube.com/watch?v=bSSWnXQsgOU



http://www.youtube.com/watch?v=GiHtUFuGgSA

mare
30-12-2010, 18:42
pih ja ovo viđam svaki drugi dan

Moonlight
30-12-2010, 18:46
vjerujem da viđaš,
ali to nije "pih"....

mare
30-12-2010, 18:47
stalno su iznad moje kuće doduše tanji ali duži :mrgreen: ne znam, nikad ih nisam posmatrao

Moonlight
30-12-2010, 18:50
ima ih iznad svakih kuca!
cesto,svugdje...

mare
04-06-2011, 12:59
Pošaljimo pojedinačno pismo predsedniku Srbije i predsedniku vlade Srbije na sledeće email adrese sa naslovom "Zaprašivanje neba":

narodna.kancelarija@predsednik.rs
predsednikvladesrbije@gov.rs

Dole imate verzije u muškom i ženskom licu, iskopirajte odgovarajući tekst i dodajte na kraju vaše ime i prezime.



Gospodine Predsedniče,

Već dugi niz godina sam svedok konstantnog zaprašivanja neba nad svojim gradom i vrlo sam zabrinut zbog toga. Tragovi koje za sobom ostavljaju neobeleženi avioni nisu normalni kondenzacijski tragovi koji se brzo raspršuju, već se zadržavaju i šire nebom u neuobičajeno dugom vremenskom periodu. Često se čini da se prostiru po ukrštajućim šablonima kako bi prekrili delove ili celo nebo. Sve veći broj zabrinutih građana poput mene istražuje i razgovara o ovoj temi. Veoma pomno pratimo dešavanja na nebu, delimo utiske i fotografije, ne samo u mom, već i u drugim gradovima u zemlji.

Skoro sam otkrio da ljudi u najmanje 26 drugih država širom sveta takođe posmatraju isto zaprašivanje, i koriste termin "chemtrails" (hemijski tragovi) kako bi opisali ovu aktivnost. Sajtovi se pojavljuju svuda na internetu pokazujući fotografije koje potpuno liče na moje, koje su snimili ljudi koji takođe dele ista pitanja i zabrinutost koje imamo moji prijatelji i ja. Problem je u tome što niko nije dobio zadovoljavajući odgovor na pitanja čime se nebo zaprašuje i zbog čega. Svaki ozbiljan upit je do sada odbacivan od strane uključenih država. Dobijane su dve vrste odgovora: 1) Ljudima je govoreno da su to normalni kondenzacijski tragovi, ili 2) Nije uopšte bilo odgovora.

Mi smo potpuno sigurni da se hemikalije prskaju iznad naših glava, veoma smo zabrinuti i imamo važna pitanja o ovom ozbiljnom aerosolnom programu koji se sprovodi. To su:


1) Da li ste upoznati da se zaprašivanje sprovodi?

2) Ko vrši zaprašivanje?

3) Kog je sastava hemijski prah?

4) Koja je svrha zaprašivanja?

5) Kakav je uticaj po moje, zdravlje moje dece i životnu sredinu?

6) Da li ja na neki način sponzorišem zaprašivanje kroz plaćanje poreza?

7) Da li je neko na vlasti upućen u ovo?

8) Siguran sam da je zaprašivanje hemikalijama ilegalno (i sigurno nemoralno) nad bilo kojim narodom bez njegovog pristanka. Kakva je pozicija Ujedinjenih Nacija prema ovoj aktivnosti? Ko je inicirao ovaj program, i kako je uspeo da ga implementira na međunarodnom nivou?

9) Zašto javnost nije upoznata sa zaprašivanjem?


Bio bih Vam veoma zahvalan ukoliko bi odgovorili na ova pitanja do 1. jula 2011. Vaši odgovori će biti primljeni sa velikom pažnjom, jer će se veliki broj nas uskoro sastati i diskutovati o ovom pitanju. Informacije koje ponudite će biti od kritične važnosti za formiranje naše odluke o budućim akcijama koje treba doneti, kako bi stali na put sistematskom zaprašivanju našeg neba.

Srdačno Vaš,

- - - - - - - - - - - - - - - -
verzija u ženskom licu
- - - - - - - - - - - - - - - -


Gospodine Predsedniče,

Već dugi niz godina sam svedok konstantnog zaprašivanja neba nad svojim gradom i vrlo sam zabrinuta zbog toga. Tragovi koje za sobom ostavljaju neobeleženi avioni nisu normalni kondenzacijski tragovi koji se brzo raspršuju, već se zadržavaju i šire nebom u neuobičajeno dugom vremenskom periodu. Često se čini da se prostiru po ukrštajućim šablonima kako bi prekrili delove ili celo nebo. Sve veći broj zabrinutih građana poput mene istražuje i razgovara o ovoj temi. Veoma pomno pratimo dešavanja na nebu, delimo utiske i fotografije, ne samo u mom, već i u drugim gradovima u zemlji.

Skoro sam otkrila da ljudi u najmanje 26 drugih država širom sveta takođe posmatraju isto zaprašivanje, i koriste termin "chemtrails" (hemijski tragovi) kako bi opisali ovu aktivnost. Sajtovi se pojavljuju svuda na internetu pokazujući fotografije koje potpuno liče na moje, koje su snimili ljudi koji takođe dele ista pitanja i zabrinutost koje imamo moji prijatelji i ja. Problem je u tome što niko nije dobio zadovoljavajući odgovor na pitanja čime se nebo zaprašuje i zbog čega. Svaki ozbiljan upit je do sada odbacivan od strane uključenih država. Dobijane su dve vrste odgovora: 1) Ljudima je govoreno da su to normalni kondenzacijski tragovi, ili 2) Nije uopšte bilo odgovora.

Mi smo potpuno sigurni da se hemikalije prskaju iznad naših glava, veoma smo zabrinuti i imamo važna pitanja o ovom ozbiljnom aerosolnom programu koji se sprovodi. To su:


1) Da li ste upoznati da se zaprašivanje sprovodi?

2) Ko vrši zaprašivanje?

3) Kog je sastava hemijski prah?

4) Koja je svrha zaprašivanja?

5) Kakav je uticaj po moje, zdravlje moje dece i životnu sredinu?

6) Da li ja na neki način sponzorišem zaprašivanje kroz plaćanje poreza?

7) Da li je neko na vlasti upućen u ovo?

8) Sigurna sam da je zaprašivanje hemikalijama ilegalno (i sigurno nemoralno) nad bilo kojim narodom bez njegovog pristanka. Kakva je pozicija Ujedinjenih Nacija prema ovoj aktivnosti? Ko je inicirao ovaj program, i kako je uspeo da ga implementira na međunarodnom nivou?

9) Zašto javnost nije upoznata sa zaprašivanjem?


Bila bih Vam veoma zahvalna ukoliko bi odgovorili na ova pitanja do 1. jula 2011. Vaši odgovori će biti primljeni sa velikom pažnjom, jer će se veliki broj nas uskoro sastati i diskutovati o ovom pitanju. Informacije koje ponudite će biti od kritične važnosti za formiranje naše odluke o budućim akcijama koje treba doneti, kako bi stali na put sistematskom zaprašivanju našeg neba.


Srdačno Vaša,


by Miroslav Kiš

mare
04-06-2011, 13:00
http://www.youtube.com/watch?v=kYdF3XN5u-A

mare
05-06-2011, 19:51
Ljudi, šaljete li mailove? Mora da se podigne kuka i motika da se spreči ovo masovno zaprašivanje!!

http://razbibriga.net/clear.gif

kojica
05-06-2011, 19:53
Misliš ti da je precednik Srbijice obavešten i da ima neki uticaj? :lol:

kojica
05-06-2011, 19:56
A možda da pišemo Obami? :hm:

mare
06-06-2011, 04:01
Misliš ti da je precednik Srbijice obavešten i da ima neki uticaj? :lol:

Ne mislim, ali moramo masovno da krenemo da bi se nešto preduzelo! Možda nema uticaj na globalnom nivou, ali ako se narod digne protiv njega, moraće da obustavi zaprašivanje!

mare
07-06-2011, 12:47
11:30, Niš

http://razbibriga.net/clear.gif

kojica
08-06-2011, 17:18
Ne mislim, ali moramo masovno da krenemo da bi se nešto preduzelo! Možda nema uticaj na globalnom nivou, ali ako se narod digne protiv njega, moraće da obustavi zaprašivanje!

Pa ja ne verujem da je u pitanju zaprašivanje. :hm:

mare
10-06-2011, 17:46
:huh:


http://www.youtube.com/watch?v=45Kk2iiDpdk

mare
12-06-2011, 09:50
http://www.youtube.com/watch?v=oCqlqAYlI4c

mare
12-06-2011, 09:50
http://www.youtube.com/watch?v=e_66qt2JJDU


http://www.youtube.com/watch?v=w0omApMlCzI&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=UCxN5_ZmtIk&feature=related

mare
16-11-2011, 11:38
TAJNI PROJEKAT BELE KUĆE

Amerikanci priznali da postoji program u okviru kojeg se u atmosferu ispuštaju otrovna jedinjenja

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg


VAŠINGTON - Tajni projekat geoinženjeringa.
Bela kuća, posle 16 godina negiranja, priznala je pre dva dana da postoji svetski tajni program kojim se manipuliše atmosferom, i to pomoću aviona koji ostavljaju dugotrajan trag, a koji se, kad padne na zemlju, pretvara u paučinu. Time je potvrđeno pisanje Kurira iz jula ove godine da nas neobeleženi avioni zaprašuju otrovima.

Postojanje tajnog projekta javnosti je otkrio Džon P. Holren, koga nazivaju carem naučnikom Bele kuće. On je priznao da je atmosfera tretirana barijumovim solima, aluminijum-dioksidom i drugim otrovnim jedinjenjima. Iako je svetu otkrio da postoji tajni projekat, Holren nije naveo čemu on tačno služi.

NASA je pre pet godina objavila da zemlja dobija 20 odsto manje sunca nego deset godina ranije, što bi možda moglo da ima veze sa ovim projektom.

Bez obzira na to, jedinjenja kojima se tretira atmosfera opasna su za ljude. Kurir je o neobeležinim avionima čiji trag ostaje satima na nebu mnogo duže nego što je uobičajeno, a koji, kad padne na zemlju, pravi paučinu, pisao još pre četiri meseca. Ta pojava, nazvana „kemtrejl“, što je engleska kovanica za hemijski i kondezacioni trag, zabrinula je i građane Srbije. Sagovornici Kurira naveli su tada da se paučina na zemlji sastoji od neke vrste nanovlakana, koja se čvrsto kače na žive organizme, dok na staklo ne reaguju. Veterinarka Katica Spasić ispričala je tada da naučnici u svetu zaprašivanje nanovlaknima povezuju sa sve većim brojem obolelih (više od 60.000) od Morgelonsove bolesti. Vlakna bukvalno prodiru u organizam, prave mrežu i vire iz rana na koži koje ne zarastaju, što je veterinarka poredila s nekom vrstom invazije na organizam.











Aleksić: Pobeda istine

Predsednik Ekološkog pokreta Novog Sada Nikola Aleksić kaže za Kurir da je priznanje Bele kuće najlepša vest koju je čuo poslednjih godina, jer je njegova borba za istinu napokon dobila smisao.

- Mene i moje kolege godinama smatraju ludacima koji pričaju gluposti, kad eto Amerikanci potvrdili da smo bili u pravu. Ipak, iako su priznali da nas godinama zaprašuju otrovima s neba, to verovatno nije ni deo onoga što nam zapravo rade - navodi Aleksić.


Moguće posledice zaprašivanja po ljude

* hronični umor, glavobolje, gubitak kratkoročnog pamćenja i koncentracije, depresija, slabljenje imuniteta
* kašalj, bolovi u grudima, krvarenje iz nosa, peckanje očiju, podrhtavanje očnih kapaka
* nepravilan rad srca, problemi s krvnim sudovima i krvnim pritiskom
* infekcije i iritacije mokraćnih i disajnih puteva, alergije, astma, kožne bolesti, karcinom


Samo nisu priznali koja je uloga zaprašivanja.. :lol:

mare
20-11-2011, 13:57
http://www.youtube.com/watch?v=bbWmgjhKo1E&feature=youtu.be

kojica
12-11-2012, 17:01
Ova tema sada više nije za natprirodne pojave und misterije, nego valjda za politiku.. :kapa:
pošto se o ovoj temi u skupštini raspravlja...

Nežnicah
19-07-2013, 08:51
Već duže od nekih 8 godina, tzv. «tajna vlada» vrši intenzivno "zaprašivanje" stanovništva ove planete iz vazduha. Radi se o za te svrhe specijalno modifikovanim letjelicama koje sa velikih visina izbacuju, odnosno, raspršavaju određene biološke agense čiji je tačan hemijski sastav zasad nepoznat, kao i sama svrha zbog koje se ovakva jedna operacija obavlja.

Bez obzira na mnoge žalbe građana, pogotovo u USA, postojanje ovakve jedne operacije zvanično se negira a svi oni koji o ovome javno pričaju automatski se svrstavaju u kategoriju konspirativnih teoretičara.


http://www.zelenezpravy.cz/wp-content/uploads/2013/01/Chemtrails.jpg

Normalne mlaznice nastaju od izduvnih gasova izbačenih iz turbina avionskih motora. One se na visini preko 10000 metara pretvaraju u ledene kristale i normalno se mogu održati u vazduhu najviše 20 minuta.

Za razliku od njih, hemijski mlazovi ostaju da vise u vazduhu veoma dugo i onda se polako šire i poveziju, formirajući oblak tipa cirus. Mlaznice se polažu najčešće u obliku znaka X ili mreže.

U knjigama Death from the Skies i Healing Codes for the Biological Apocalypse, Dr Len Horowitz tvrdi kako se radi o raspršivanju priona, bjelančevina koje su u stanju da se pod određenim okolnostima pretvore u kristale, a onda zavisno od toga kojim se frekvencijama izlože, oni izazivaju određene bolesti kao npr. bolest ludih krava, Creutzfeld Jacobs Sindrom, i cijeli niz drugih zdravstvenih poremećaja kod ljudi i životinja.

Prema Horowitz-u, nakon što se sva populacija planete inficira prionima, onda je dovoljno da se određeni regioni izlože elektromagnetnim talasima specifičnih frekvenicija, uz pomoć tzv. HAARP sistema, preko tornjeva za mobilnu telefoniju, GWEN tornjeva itd. - i da ljudi u tom regionu obole od određenih bolesti ili da se njihov um uz pomoć kristala koji im se nalaze u mozgu - programira.

Postoje i neke indikacije da bi se ovdje moglo raditi i o vještačkom induciranju genetske mutacije kod čovjeka.

Prema nekim teorijama, uz pomoć kemtrejlsa se kreira i tzv. neutralna šupljina između zemlje i stratosfere kroz koju se mnogo lakše mogu emitovati tzv. ELF talasi (ekstremno niskih frekvencija) koji između ostalog utiču na rad mozga i imaju potencijal da promjene stanje svijesti čovjeka.

Mnogi tvrde kako ne možemo ni biti više mentalno programirani nego što to u ovom momentu jesmo, te odbacuju ovaj dio teorije u vezi mentalnog programiranja, dok se namjerno uzrokovanje određenih bolesti uzima u obzir kao jedna od mogućih metoda kojom tzv. «tajna vlada» planira da se riješi suvišne populacije, odnosno, da kontroliše broj stanovništva naše planete, jer je to, navodno, i jedan od glavnih elemenata tzv. Novog Svjetskog Poretka.

Postoji i teorija da se u ovom slučaju radi o onemogućavanju otvaranja portala (između 3D i 4D) koji bi navodno nastali djelovanjem «galaktičkog supertalasa» te obezbjedili većem dijelu populacije da zajedno sa ovom planetom pređe na jednu višu ravan postojanja (tzv. - izlaz iz "podruma"). Istovremeno bi hemijske komponente kao i bakterije, koje se nalaze u kemtrejlsima onemogućile promene na našoj DNA, koje bi prirodno nastale pod uticajem onog talasa i koje su preduslov za jedan takav «kvantni skok».

Nežnicah
19-07-2013, 08:53
-nastavak

Uticajem svih ovih hemijskih i bioloških agenasa na čovjekov organizam obezbjedilo bi se da on ostane i dalje da funkcioniše ispod praga svjesnosti. Sa viših ravni postojanja gledajući, ono što mi podrazumjevamo pod «svjesnošću» - sa pravom svjesnošću nema mnogo veze, tj. radi se o našoj kako kolektivnoj, tako i individualnoj – nesvijesti.

(Ovo će već biti malo teže mnogima za razumjeti, jer su sva naša vjerovanja, stanje svijesti, kao i tzv. «koncenzus realitet» veoma vješto inducirani od strane jednog kontrolnog sistema koji se sastoji od dvije komponente, od kojih je jedna hiperdimenzionalne prirode, dok njegova druga komponenta još uvijek spada u tzv. «3D», a nekima je poznata pod imenom - iluminati. Ta naša vjerovanja često nemaju nikakve veze sa objektivnom realnošću.)

U svakom slučaju, kratko nakon raspršivanja ovog spreja iz vazduha mnogo ljudi u zahvaćenim područjima oboli od raznih respiratornih poremećaja kao i bolesti sličnoj gripi. Sve je to praćeno i povećanim mortalitetom kod starijih osoba i djece. Takođe se kod stanovništva javlja i jedna opšta letargija, kao i neki drugi simptomi oboljenja nervnog sistema.

Takođe je primjećeno da područja koja se redovno zaprašuju postaju sušna te je to navelo mnoge da zaključe kako se ovdje radi o modifikaciji klime. Čini se ipak da je izazivanje suše samo jedan od sporednih efekata hemijskih mlazova.

http://www.orwell-staat.de/cms/img/chemtrails2.jpg

Nežnicah
19-07-2013, 08:54
Hemijski Sastav

Već odavno jedna veća grupa ljudi prati ove nebeske aktivnosti, uzima uzorke iz tih kemo-mlaznica i prema nalazima iz nekih privatnih laboratorija, u njima se nalaze različiti biološki i patogeni agensi, od mikroorganizama pa do određenih metala kao što su npr. soli barijuma i aluminijske čestice mikronskih dimenzija.

Do sada u ovim hemijskim mlaznicama pronađeni su sljedeći agensi:


1.Pseudomonas Aeruginosa – bakterija koja napada većinom respiratorni sistem čovjeka
2.Pseudomonas fluorescens; izaziva infekcije krvi i respiratornog sistema
3.Serratia marcescens - upala pluća, upala mozga, upala srčanog mišića
4.Mycoplasma fermentes incognitus, vrsta patogenog mikroorganizma za koju se pretpostavlja da je bio-inženjerirana u američkim vojnim laboratorijama i koja je pronađena kod 45% američkih vojnika koji boluju od tzv. golfskog sindroma.
5.Streptomyces i druge vrste gljivice
6.Neke vrste kvasaca
7.Određene bakterije koje sadrže specifične enzime koji su u stanju da izmjene genom čovjeka
8.Soli barijuma
9.Aluminijum – čestice mikronskih dimenzija; (interesantno je da ljudi koji pate od Alchajmerove bolesti imaju veću količinu aluminijuma u mozgu)
10.Ethylene dibromide (dibrometan) C2H4Br2– kancerogeni dodatak za gorivo i insekticid, mirisa sličnog hloroformu; izaziva depresiju CNS-a, edem pluća i nadražava sluznicu respiratornog trakta; čini se da je on uzročnik i karakterističnog kašlja («kemtrejl kašalj») koji se javlja kod ljudi nakon zaprašivanja određenog područja
11.Dehidrirane ljudske crvene i bijele krvne ćelije (eritrociti i leukociti)
12.Fibrozni filamenti (njihova uloga je navodno da omoguće određenim mikroorganizmima koji se nalaze u ovoj hemijskoj smjesi da živi stignu do zemlje, jer bi ih normalni atmosferski uslovi uništili. Tako se na područjima zaprašivanja mogu naći smeđe fibrizne niti slične paučini koje su veoma toksične.)
13.Virusi i prioni nisu zvanično potvrđeni; njihovo prisustvo se samo nagađa

Nežnicah
19-07-2013, 09:07
Ovo sam slikala juče, predveče, nebo iznad mesta gde živim... :kk: a ovo je samo delić neba, bilo je na sve strane tih tragova, jako dugo su stajali na nebu :aha:

http://www.dodaj.rs/f/19/7L/1LdvP5Z1/dsc0274.jpg

http://www.dodaj.rs/f/l/Pe/3rqSeHrV/dsc0275.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3c/ls/1T5jPOPl/dsc0280.jpg

причалица
03-08-2013, 08:04
Stravična istina u koju su mnogi sumnjali konačno je izašla na videlo i uzdrmala javnost Severne Amerike. Naime, Edvard Snouden, haker koji je dobio pristup svakom tajnom uglu Interneta za vreme svog mandata u NSA, izneo je detalje tajnog projekta menjanja klime na svetu. Sa ciljem usporavanja globalnog zagrevanja ova oblast se svakodnevno tretira izuzetno štetnim hemikalijama koje neprekidno ubijaju živi svet, a sve moguće nus pojave još nisu ustanovljene.

http://www.zivotinje.rs/slike/itemImg/13738938291.jpg

Šokantna istina, kako se navodi na portalu vestinet.rs, jeste da su kemtrejlovi deo dobronamernog program namenjenog borbi protiv globalnog zagrevanja. U tajnosti sarađujući sa proizvođačima goriva, vladini agenti su uložili ogromne napore da održe kemtrejlove u tajnosti.

- Ja otkrivam ovaj program samo zato što ne postoji nadzor naučnih krugova, nema javne rasprave, i malo je koga briga za neželjene efekte koji su poznati samo nekolicini privilegovanih ljudi, zainteresovanih za nastavak višedecenijskog chemtrail programa i njegovo čuvanje u tajnosti – rekao je Edvard.

причалица
03-08-2013, 08:05
http://www.zivotinje.rs/upload/vesti/textImages/klima2.jpg

Zato što je promena klime pretnja američkoj poljoprivredi, ona je označena kao pitanje nacionalne bezbednosti. Uz uticaj i saradnju Monsanta, tajna Geoinžinjerijska laboratorija Muad’Dib (Geoengineering lab Muad’Dib) posluje od kasnih 1960-ih, a chemtrail program često je od insajdera nazivan „kruna“ Muad’Diba.

U cilju zaštite klime Severne Amerike po svaku cenu – čak i ako to znači da ubrzava dezertifikaciju u podsaharskoj Africi ili širenje tragova kancerogena u slabije naseljenim područjima. Ostala neželjena dejstva, koje naučnici u tajnoj laboratoriji Muad’Dib predviđaju, uključuju suše u Amazonu i moćne oluje duž istočne obale.

Snouden daje dokumente Internet hronici (The Internet Chronicle), ali zbog brige za nacionalnu bezbednost, samo njegovo svedočanstvo može biti objavljeno. Ovi dokumenti sadrže reference na naučnike koji će sigurno biti na meti inostranih kontraobaveštajnih službi, a njihovo znanje je od vitalnog značaja za kratkoročni opstanak Sjedinjenih Američkih Država.

причалица
03-08-2013, 08:06
- Ako se ovaj program ne zaustavi, naučnici koji su iza njega čvrsto veruju da u roku od samo godinu dana klima Severne Amerike bi mogla da se otme kontroli, a nedostatak useva će dovesti do razorne gladi koja će brzo smanjiti broj stanovnika urbanih centara –tvrdi on.

http://www.zivotinje.rs/upload/vesti/textImages/klima4.jpg

Pošto se program sprovodi na tako širokoj skali, skeptici mogu naći da je Snoudenova priča neverovatna. Međutim, Snouden objašnjava da je chemtrail program neverovatno lako sakriti, pogotovo u saradnji sa kompanijama koje se bave gorivom, ključnim delom vojno-industrijskog kompleksa.

- Hemikalije koje su oslobođene iz putničkih aviona su označene kao “aditivi“, navodno u cilju poboljšanja efikasnosti. Samo kad avion dostigne brzinu krstarenja nema toplote i atmosferski pritisak izaziva supertajnu hemijsku reakciju spajanja ugljenikovih molekula. Ovaj proces je nesavršen, a mnogi od nusprodukata su izuzetno opasni i u tragovima – navodi Snouden.

Najopasnija stvar je da, iako kemtrejlovi čuvaju klimu SAD- a razumno stabilno, građani su svakodnevno bombardovani sa nevidljivom kišom ugljenikom natovarenim molekulima, a efekat na zdravlje je potpuno nepoznat.

izvor: zivotinje.rs

Nežnicah
19-10-2013, 20:50
Slikano danas iznad novobeogradskih blokova :aha:

http://www.dodaj.rs/f/n/TC/cG6VBaW/nebonbg.jpg

paculjkica
09-12-2013, 11:44
Konačno – Švedske vlasti priznale: ‘Chemtrailsi’ su stvarni, a ne neka teorija zavere!

Ti dugi beli tragovi, oblačne sumaglice na plavom nebu, iza neobeleženih aviona, nisu uobičajeni tragovi“, rekla je vođa švedske Stranke Zelenih, Pernilla Hagberg.

Kao što je izvestila putem švedskih novina „Katrineholms Kuriren„, Hagberg kao prvi veliki politički vođa koji se izjasnio o tom problemu, otvoreno je priznala da ove neobične oblačne staze, koje ne uspevaju tako brzo da nestanu sa neba kao normalni tragovi aviona (contrails), su zapravo otrovna mešavina hemikalija, virusa i metala koji se kolektivno nazivaju „Chemtrails„.

Prema Hagbergovoj, zaprašivanje je zajednički poduhvat od strane američke Centralne obaveštajne agencije (CIA) i američke bezbednosne agencije „US National Security Agency (NSA)„, kao i Švedske vlade u svojoj zemlji, da menjaju atmosferske uslove putem namernog zaprašivanja aerosolom.
U ovoj opasnoj mešavini aerosola su uključene i razne hemijske komponente, kao što su virusi i virusni fragmenti, a takođe i metali poput aluminijuma i barijuma, za koje je već dokazano da se gomilaju u zalihe voda i u tlo širom sveta.

Normalni mlazevi koji se sastoje od obične vodene pare koja se brzo razvija nakon emisije iz mlaznih motora su daleko drukčiji od Chemtrails – a.


...

http://www.vestinet.rs/najcitanije/konacno-svedske-vlasti-priznale-chemtrailsi-su-stvarni-a-ne-neka-teorija-zavere

kojica
06-01-2014, 08:17
Nakon objavljene vesti da će se na skupštini Srbije raspravljati o ovom misterioznom
zaprašivanju, više nigde ni reči. :hm: Šta su raspravili? Zbog čega su uopšte o tome
raspravljali? :qq:

причалица
20-08-2016, 06:10
Tragovi aviona na nebu prvi put naučno istraženi - evo rezultataTragovi koje ispuštaju avioni, a koje brojni poklonici teorija zavera nazivaju kemtrejlsima (chemtrails) i smatraju zaprašivanjem hemijskim i biološkim agensima, odnosno svojevrsnom savremenom eugenikom, mogu vrlo lako da se objasne dobro poznatim hemijskim procesima, pokazala je nova studija.

U istraživanju koje su sproveli Kalifornijski univerzitet u Irvinu, Naučni centar “Karnegi” i neprofitna organizacija Niar ziro, naučni tim je temeljno ispitao vodeće svetske atmosferske stručnjake u vezi s ovom temom.

Autore je na sprovođenje studije podstakla činjenica da su neka međunarodna ispitivanja javnog mnjenja pokazala da čak 17 odsto ljudi u svetu veruje u postojanje nekog oblika Velikog tajnog atmosferskog programa (skraćenica u engleskom jeziku je SLAP), čiji su sastavni deo i kemtrejlsi.

Budući da teorija u poslednjih nekoliko godina dobija sve više sledbenika, a da o noj nije sprovedena nijedna recenzirana naučna studija, američki tim je odlučio da pita za mišljenje najpoznatije atmosferske stručnjake o toj temi.

Tim je prvo odabrao stručnjake s najvećim brojem citata u najuticajnijim svetskim časopisima iz sledeća dva područja:

1) atmosferske naučnike, stručnjake za kondenzacione tragove
2) geohemičare, stručnjake za atmosferskog taloženje, odnosno za prašinu i zagađenja koja padaju na površinu Zemlje

Svi stručnjaci koji su učestvovali u istraživanju imali su više od 20 godina iskustva u svojim područjima.

Tim je obema grupama predstavio niz različitih podataka sakupljenih na različitim internet-stranicama koje promovišu teorije o SLAP-u, odnosno o hemijskim tragovima, a naučnici su dobili zadatak da ih ocene.

Tim im je za kraj postavio jedno ključno pitanje: “Da li ste ikada u svojem radu ili u svojem ličnom životu naišli na dokaze za koje smatrate da bi mogli da ukazuju na postojanje nekog velikog tajnog programa atmosferskog zaprašivanja?”

Učesnici su mogli da odgovore sa ‘da’ ili ‘ne’ ili ponude neki svoj odgovor i tumačenje. Oni su takođe znali da će njihovi odgovori ostati potpuno anonimni. Drugim rečima - nisu ni na koji način rizikovali da svojim potvrdnim odgovorom ugroze svoj naučni kredibilitet ili da budu ismejani.

Rezultati su pokazali da među njima postoji veliki konsenzus – od 77 ispitanika svi osim jednog odgovorili su negativno (dakle 98,7%).

Ispitanik/ca koji jedini nije osporio predstavljene argumente objasnio/la je da je naišao/la na visok nivo atmosferskog barijuma u jednom od zabačenih krajeva Zemlje koji sadrži standardno niski nivo barijuma u tlu.

Autori studije objasnili su u zaključku da su odlučili da sprovedu studiju zato što su svesni da su vlasti u pojedinim zemljama sprovodile određene tajne programe bez saglasnosti svojih građana.

“Stoga je razumno očekivati da obični građani traže odgovore na pitanja koja se tiču njihovog zdravlja, klimatskih promena i zagađenja. Iako razumemo da mnogi strahovi u pozadini teorija poznatih kao SLAP mogu da budu legitimni, dokazi koji su ovde razmatrani ne ukazuju ni na kakav tajni program zaprašivanja atmosfere”, pišu autori.

“Promene u vazdušnoj tehnologiji mogle bi da budu razlog zbog kojeg se tragovi zadržavaju duže nego što je to ranije bio slučaj, a promene u industrijskom razvoju mogle bi da budu uzrok porasta taloženja aerosola u pojedinim područjima. Ali fokusiranje na tajni, veliki program zaprašivanja atmosfere moglo bi da skrene pažnju sa stvarnog osnovnog problema kojim bi se trebalo pozabaviti', pišu autori.

Istraživanje je objavljeno u časopisu Environmental Research Letters (http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011#top).


Koreni teorije
Teorije zavere o namernom zagađivanju atmosfere počele su 1996. godine, a smatra se da su ih podstakle spekulacije na temu rada nazvanog “Weather as a Force Multiplier: Owning the Weather in 2025.” koji su objavile američke vazdušne snage United States Air Force (USAF).

Rad je bio predstavljen kao odgovor na zahtev vojske da se nekako postave osnovni nacrti buduće strategije o mogućnosti modifikovanja vremenskih prilika koje bi trebalo da pomognu da se američka vojna dominacija održi do 2025.

Rad je napisan kao svojevrsna futuristička fikcija o mogućim scenarijima i situacijama, ali su ga pojedini ljudi doživeli previše ozbiljno i na njemu počeli da grade brojne teorije zavera, među kojima i onu o HAARP-u kao tajnom oružju.

Termin ‘chemtrail’ je engleska složenica, nastala spajanjem reči 'chemical' (hemijski) i 'trail' (trag), a namerno je skovana tako da podseća na naziv za stvarnu pojavu kondenzacije vodene pare u tragovima aviona koji se nazivaju ‘contrail’ od ‘condesation’ (kondenzacija) i 'trail' (trag).