PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sigurnost



Adio
07-01-2011, 17:09
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo :lol:, stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

G
07-01-2011, 17:39
Neke žene traže sigurnost neke vladara. Neke oslonac a neke sigurno utočište. I što šta još žene traže ali to šta su spremne dati ne znaju ni one same vrlo često. One koje znaju šta žele dati se zovu zrelim osobama. E sad, samo po sebi davanje ne znači i da će davanje biti uzvraćeno ili bar uzvraćeno u punom kapacitetu i na način na koji to žena želi ili očekuje.

Ta tačka o kojoj pišeš ne postoji. Ili postoji u kafanskim pričama muškaraca na niskom razvojnom stupnju. Meni je i samo pitanje o tome nezrelo. O ravnodušnosti nema govora u generalizovanom obliku ili nekom opštem stavu jednog pola u odnosu na drugi. U svakom vremenu su pojedinci ili pojedinke u većoj ili manjoj meri privrženi ili otuđeni i nema neke posebne veze sa m-ž odnosima. Ekonomska kriza i teška materijalna situacija kao i tempo života i teški radni uslovi uslovljavaju opštu otuđenost i tu nema dvojbe.

Na kraju sam pojam "Sigurnost" je prilično relativan i ono što je jednoj osobi sigurnost npr 100 evra u novčaniku. Nekoj drugoj je alarm na malu svotu novca i signal za paniku. Tako je i u svakoj vrsti međuljudskih odnosa...

Na kraju ova tema mi je više za Psihologiju nego za LJ i S. Moje skromno mišljenje:)

kojica
07-01-2011, 21:44
Pa i one valjda daju sigurnos? :huh:

G
07-01-2011, 21:45
Pa i one valjda daju sigurnos? :huh:

Ko bre?:lol:

kojica
07-01-2011, 21:46
Pa pitanje je šta žene daju za uzvrat. :mirka:

G
07-01-2011, 21:48
Pa pitanje je šta žene daju za uzvrat. :mirka:

Otkud ja znam šta daju žene ja sam muško.http://razbibriga.net/imported/2011/01/th_Laie_70A1-1.gif?t=1294417441

kojica
07-01-2011, 21:49
:misticlady:

Pa šta su ti do sad davale.. mislim... :stidljiva: kako bre ne znaš...

G
07-01-2011, 21:50
:misticlady:

Pa šta su ti do sad davale.. mislim... :stidljiva: kako bre ne znaš...

Od kad se "ono" zove sigurnost???:huh:

kojica
07-01-2011, 21:51
hm.. a el su ti samo ono davale? :rumenko:

pa što nisi tražio više? :raz_067:

G
07-01-2011, 21:57
hm.. a el su ti samo ono davale? :rumenko:

pa što nisi tražio više? :raz_067:

Jesam...Ljubav i sigurnost,poverenje pa...

kojica
07-01-2011, 21:59
Ma ćuti.. dobro je da je bar ono bilo.. i gore si mogao da prođeš.. :raz_088:

G
07-01-2011, 22:04
Ma ćuti.. dobro je da je bar ono bilo.. i gore si mogao da prođeš.. :raz_088:

Znam bre...:raz_088:

Kovač
07-01-2011, 22:23
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo :lol:, stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Uvek dajem do znanja da mi je stalo,i uvek sam iskren.
Zauzvrat?Ne znam...možda sam rodjen u pogrešnom polu.

kojica
07-01-2011, 22:25
trgovina je kad žene daju ono a za uzvrat dobiju nešto za uz vrat...

Kovač
07-01-2011, 22:29
trgovina je kad žene daju ono a za uzvrat dobiju nešto za uz vrat...

Uzimanje i davanje...nije trgovina.

kojica
07-01-2011, 22:30
Nego? :lol:

G
07-01-2011, 22:31
Uvek dajem do znanja da mi je stalo,i uvek sam iskren.
Zauzvrat?Ne znam...možda sam rodjen u pogrešnom polu.

Ovo su novosti vredne analize komšija.:lol:

G
07-01-2011, 22:31
trgovina je kad žene daju ono a za uzvrat dobiju nešto za uz vrat...

Misliš oko vrata???;)

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:32
А која је разлика између робне размене и трговине? :huh:

Kovač
07-01-2011, 22:32
Misliš oko vrata???;)

Ili hrbata?:)

Kovač
07-01-2011, 22:33
А која је разлика између робне размене и трговине? :huh:

U trgovini su velike marže,a kod robne razmene je bitan reciprocitet.

kojica
07-01-2011, 22:34
U tome što je trampa primitivan oblik trgovine. :lol: Valjda..

Nešto nisam pametna večeras nikako...

G
07-01-2011, 22:35
Jel ovo LJ i S ?

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:35
Чек бре да се уозбиљимо, и ја често од жена чујем да траже сигурност у мушкарцу.
Нашле су у којој цркви ће да се моле. :lol:
Шалим се.

Е да, баш пре неки дан прича моја другарица шта све оће.
Па почела да набраја... Била је ту и та сигурност, па свашта нешто материјално, летовања, зимовања, изласци...
И питам ја њу, а шта ти нудиш?
Она се избечи у мене.
Па лепо питам, шта нудиш?
Себе.
А он мукица, вако сам по себи ништа не вреди, а?

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:36
U trgovini su velike marže,a kod robne razmene je bitan reciprocitet.


U tome što je trampa primitivan oblik trgovine. :lol: Valjda..

Nešto nisam pametna večeras nikako...
Е сад ме збунисте начисто. :lol:

kojica
07-01-2011, 22:39
Е сад ме збунисте начисто. :lol:

pa saću ti objasnim.. trampa je toliko primitivan oblik trgovine, da ne zaslužuje
da se zove trgovinom.. eto.. :raz_067:

a i mnogo zeznuta ta trampa.. eto sad ne možemo da procenimo koliko realno
vredi ta tvoja drugarica a koliko taj njen nesrećnik.. :lol:

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:46
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo :lol:, stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?
Сви ми желимо сигурност, ел да...
Зато ваљда тежимо да се скућимо, нађемо "сигуран" посао, имамо сигуран секс...
За своју сигурност се треба малкице потрудити, не треба је тражити у другоме.
Јер, онда зависиш од тог другог, елте...
А сваки облик зависности мења лице и наличје човека.
У животу нема гаранција, на то морамо бити спремни у сваком моменту.
Тако да, добро је кад двоје иду упоредо и труде се да стигну што даље.
То је сва мудрост.

Ех, а што се тиче овога да неко неког треба да кулира и не показује права осећања ми је мало бзвз, мада знам доста људи код којих баш то пали.
Па кад добију, више им није интересантно.
Па сад, кад се двоје таквих нађу, што да не...
Тако воле, па нек тако и живе.

Ух, колико питања, што бре не отвори три теме? :)
Не понашају се људи равнодушно, то је само вид самоодбране и траје дуже или краће.
Кад наиђе тај неко који га продрмуса, да видиш како се све мења. ;)

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:47
pa saću ti objasnim.. trampa je toliko primitivan oblik trgovine, da ne zaslužuje
da se zove trgovinom.. eto.. :raz_067:

a i mnogo zeznuta ta trampa.. eto sad ne možemo da procenimo koliko realno
vredi ta tvoja drugarica a koliko taj njen nesrećnik.. :lol:
А па нема несрећника, он је само у машти, знаш...
Какав би требало да буде.
Нешто се загубио, чини ми се. :lol:

Kovač
07-01-2011, 22:47
E komplikujete mnogo :)
Ja hoću samo da dobijem moj deo!

kojica
07-01-2011, 22:48
Eto rešenje.. u njenoj mašti taj ne vredi ništa, pa mora da nadoknađuje zimovanjima, letovanjima i tako to...

kojica
07-01-2011, 22:49
E komplikujete mnogo :)
Ja hoću samo da dobijem moj deo!

Ti si svoje sledovanje dobio.. :sizika:

I dosta ti je, drugi nemaju ni toliko.

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:50
Eto rešenje.. u njenoj mašti taj ne vredi ništa, pa mora da nadoknađuje zimovanjima, letovanjima i tako to...
Есам ти рекла да те обожавам? :)

QueenOfClubs
07-01-2011, 22:50
E komplikujete mnogo :)
Ja hoću samo da dobijem moj deo!
Па колки је бре то део? :mirka:

Kovač
07-01-2011, 22:50
Ti si svoje sledovanje dobio.. :sizika:

I dosta ti je, drugi nemaju ni toliko.

Kako ti znaš kolko sam ja dobio?:)

kojica
07-01-2011, 22:51
Kako ti znaš kolko sam ja dobio?:)

Sam videla... :raz_068:

:mrgreen:

Kovač
07-01-2011, 22:55
Sam videla... :raz_068:

:mrgreen:
Misliš ono...odjedared dvared?:)
Il nešto drugo,sad ništa ne razumem.

kojica
07-01-2011, 22:58
Misliš ono...odjedared dvared?:)
Il nešto drugo,sad ništa ne razumem.

E i to, naravno.. i još svašta nešto ja vidim..:)

Kovač
07-01-2011, 22:59
E i to, naravno.. i još svašta nešto ja vidim..:)

Definitivno ne razumem :zrika:

Adio
08-01-2011, 21:55
Сви ми желимо сигурност, ел да...
Зато ваљда тежимо да се скућимо, нађемо "сигуран" посао, имамо сигуран секс...
За своју сигурност се треба малкице потрудити, не треба је тражити у другоме.
Јер, онда зависиш од тог другог, елте...
А сваки облик зависности мења лице и наличје човека.
У животу нема гаранција, на то морамо бити спремни у сваком моменту.
Тако да, добро је кад двоје иду упоредо и труде се да стигну што даље.
То је сва мудрост.

Ех, а што се тиче овога да неко неког треба да кулира и не показује права осећања ми је мало бзвз, мада знам доста људи код којих баш то пали.
Па кад добију, више им није интересантно.
Па сад, кад се двоје таквих нађу, што да не...
Тако воле, па нек тако и живе.

Ух, колико питања, што бре не отвори три теме? :)
Не понашају се људи равнодушно, то је само вид самоодбране и траје дуже или краће.
Кад наиђе тај неко који га продрмуса, да видиш како се све мења. ;)

Slazem se, ne treba traziti u drugom :)
E sad, ja pitam i mislim na emotivnu sigurnost, ne na finansijsku i onu licnu, u sebe!
Sa druge strane, bezveze mi je to nepokazivanje emocija, mislim...na koji nacin dajes nekome do znanja da si tu uz njega, kao podrska, kao ljubavnik/ljubavnica, ne bitno koji segmet, ako ne pokazivanjem? Vremenom, prerasta u poverenje, a poverenje u sigurnost.
Mada se slazem, ne postoji nijedna garancija, ni za sta u zivotu!
Drugo pitanje, kako se postaje siguran u partnera? Kada? Sa te emotivne strane?

QueenOfClubs
08-01-2011, 22:02
Slazem se, ne treba traziti u drugom :)
E sad, ja pitam i mislim na emotivnu sigurnost, ne na finansijsku i onu licnu, u sebe!
Sa druge strane, bezveze mi je to nepokazivanje emocija, mislim...na koji nacin dajes nekome do znanja da si tu uz njega, kao podrska, kao ljubavnik/ljubavnica, ne bitno koji segmet, ako ne pokazivanjem? Vremenom, prerasta u poverenje, a poverenje u sigurnost.
Mada se slazem, ne postoji nijedna garancija, ni za sta u zivotu!
Drugo pitanje, kako se postaje siguran u partnera? Kada? Sa te emotivne strane?
Нечији поступци ти све кажу, речи су небитне.
Моје искуство је да су најнепоузданији они који много причају и величају...
А с ове тачке гледишта – никако се не постаје сигуран.
Једноставно, не размишљаш о томе, то оптерећује обоје.

Adio
08-01-2011, 22:11
Neke žene traže sigurnost neke vladara. Neke oslonac a neke sigurno utočište. I što šta još žene traže ali to šta su spremne dati ne znaju ni one same vrlo često. One koje znaju šta žele dati se zovu zrelim osobama. E sad, samo po sebi davanje ne znači i da će davanje biti uzvraćeno ili bar uzvraćeno u punom kapacitetu i na način na koji to žena želi ili očekuje.

Ta tačka o kojoj pišeš ne postoji. Ili postoji u kafanskim pričama muškaraca na niskom razvojnom stupnju. Meni je i samo pitanje o tome nezrelo. O ravnodušnosti nema govora u generalizovanom obliku ili nekom opštem stavu jednog pola u odnosu na drugi. U svakom vremenu su pojedinci ili pojedinke u većoj ili manjoj meri privrženi ili otuđeni i nema neke posebne veze sa m-ž odnosima. Ekonomska kriza i teška materijalna situacija kao i tempo života i teški radni uslovi uslovljavaju opštu otuđenost i tu nema dvojbe.

Na kraju sam pojam "Sigurnost" je prilično relativan i ono što je jednoj osobi sigurnost npr 100 evra u novčaniku. Nekoj drugoj je alarm na malu svotu novca i signal za paniku. Tako je i u svakoj vrsti međuljudskih odnosa...

Na kraju ova tema mi je više za Psihologiju nego za LJ i S. Moje skromno mišljenje:)
Recimo, znam sta zelim, znam i sta i koliko dajem, znaci nije meri-seci, vec celokupno, naravno vremenom.
E sad, ta tacka...zakljucak je da se to desava kod osoba koje su nesigurne ili nemaju samopouzdanja pa tim psiho igricama pokusavaju da poljuljaju drugu stranu.
Sa druge strane, koliko god pokusavala u nekim situacijama prema drugim muskarcima biti fer i imati iskren i otvoren odnos, vecina i kapira da sam takva, npr, i prihvata to, jednostavno u nekom momentu se negde nesto zabaguje, pa ispadne kako god da ispadne. Tj ne ispada nikako, jer nisam sujetna i ne umem da se inatim, ne izigravam ludilo da bih nesto postigla, vec stvari stavljam na cisto!
To je po meni zrelo ponasanje. Naravno, u pocetku ima toga necega, tih nekih igrica u granicama normale, prosto muvanje, ali kada vremenom stvari pocnu da se kristalisu i kada se odnos normalizuje... :undecided:

Adio
08-01-2011, 22:17
Нечији поступци ти све кажу, речи су небитне.
Моје искуство је да су најнепоузданији они који много причају и величају...
А с ове тачке гледишта – никако се не постаје сигуран.
Једноставно, не размишљаш о томе, то оптерећује обоје.

Da ako znas sta zelis i znas sta ta druga strana zeli, ako ne cuti i pusta te da mislis i nagadjas i ako se ponasa kao neko ko je normalan u vezi, prosto pustis da stvari idu svojim tokom, bez nekog postavljanja granica!
E onda mozes da ne razmisljas, zar ne?

QueenOfClubs
08-01-2011, 22:23
Da ako znas sta zelis i znas sta ta druga strana zeli, ako ne cuti i pusta te da mislis i nagadjas i ako se ponasa kao neko ko je normalan u vezi, prosto pustis da stvari idu svojim tokom, bez nekog postavljanja granica!
E onda mozes da ne razmisljas, zar ne?
Ијао бре.
За све је потребно време и стрпљење.
Неки људи се теже отварају, неки лакше.
У сваком случају, ти сама не треба да будеш са особом која ти не прија, коју не осећаш...
Зашто да себе оптерећујеш таквим мислима? Не бива на силу...
Полако, појавиће се тај неко који ће ти одговарати и са којим се нећеш питати.

Adio
08-01-2011, 22:43
Ma sad se i ne pitam, opusteno
Sad imam drugi problem :lol:
Ne znam da li da otvorim jos jednu temu, mada nije problem, nisam bas toliko mala da ne znam da stvari kazem i postavim jasno!
Vreme kazes...pa jesam nestrpljiva, ali stvari nisu uvek tako glatke,ne bitno je to otvaranje, ni emotivno ni bilo kako drugacije, vec ponasanje, normalnost neka :)

Man
08-01-2011, 22:47
A da čujemo i taj drugi problem :)

p,s. jedva čekam da čujem neki problem a da znam odgovor...

kojica
08-01-2011, 23:20
Есам ти рекла да те обожавам? :)

Jao.. vidi rekla si mi, a ja nisam videla... izvini...:srce:



Slazem se, ne treba traziti u drugom :)
E sad, ja pitam i mislim na emotivnu sigurnost, ne na finansijsku i onu licnu, u sebe!
Sa druge strane, bezveze mi je to nepokazivanje emocija, mislim...na koji nacin dajes nekome do znanja da si tu uz njega, kao podrska, kao ljubavnik/ljubavnica, ne bitno koji segmet, ako ne pokazivanjem? Vremenom, prerasta u poverenje, a poverenje u sigurnost.
Mada se slazem, ne postoji nijedna garancija, ni za sta u zivotu!
Drugo pitanje, kako se postaje siguran u partnera? Kada? Sa te emotivne strane?
Kada se postaje siguran u sebe? Eto.. valjda tada možeš biti siguran u druge..

Zapravo, čitav taj trip o traženju sigurnosti u nečemu što po svojoj prirodi nije
i ne može biti sigurno je blesav.

malavelika
10-01-2011, 10:44
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo :lol:, stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

pa, vidis, uzasno je tesko defnisati sta cini taj osecaj sigurnosti, zato se i zove "osecaj" a ne nesto drugo :lol:
ja sam ga imala samo sa jednim muskarcem, i za njega sam se najvecim delom i udala bas zbog tog osecaja
i to nije bio samo osecaj da me voli, podrzava, zeli, razume i da je tu za mene, vec i sigurnost da je on MOJ muskarac, ako me razumes
a, zenama treba staviti do znanja da im je stalo do njih, samo su uobicajni nacini tog "stavljanja" uglavnom pogresni, u tome je problem ;)

andromeda
19-01-2011, 11:24
Zene je traze, sigurnost u partneru i muskarcu kojeg su same izabrale.
Koja je to sigurnost,da li je ona da zna da njen muskarac, da ga tako nazovemo :lol:, stoji iza nje, da je tu kao podrska ili da je usmeri, da li je saznanje da ima njega tu kraj sebe, da li je ljubav i sex u pitanju ne bitno.
Sta ona daje za uzvrat?
I koja je to tacka do koje se dolazi kada se kaze da zenama ne treba previse stavlati do znanja da ti je stalo jer ce povileneti?
Zar to nije malo nezrelo, i zasto se ljudi ponasaju previse ravnodusno kada su m-z odnosi u pitanju?

Ja mogu da kazem da imam sve :) i lepo mi je :)

Po ponasanju m vidim da je zadovoljan znaci dobro dajem sve :)

Adio
19-01-2011, 20:31
pa, vidis, uzasno je tesko defnisati sta cini taj osecaj sigurnosti, zato se i zove "osecaj" a ne nesto drugo :lol:
ja sam ga imala samo sa jednim muskarcem, i za njega sam se najvecim delom i udala bas zbog tog osecaja
i to nije bio samo osecaj da me voli, podrzava, zeli, razume i da je tu za mene, vec i sigurnost da je on MOJ muskarac, ako me razumes
a, zenama treba staviti do znanja da im je stalo do njih, samo su uobicajni nacini tog "stavljanja" uglavnom pogresni, u tome je problem ;)

slazem se
izgleda da si najbolje razumela temu