PDA

Pogledaj Punu Verziju : Instinkti



kojica
11-01-2011, 16:20
Bespotreban teret koji vučemo od davnina, ili pak od njih i neke koristi može da bude?
Ko je, kada, kako i zašto učinio da ih se toliko gnušamo, da nam je draže da poričemo
da ih imamo?
Potiskivati, slepo slediti ili pak postoji neka sredina?

Bisernica
11-01-2011, 16:22
Ko je, kada, kako i zašto učinio da ih se toliko gnušamo, da nam je draže da poričemo
da ih imamo?

A ,ko to kaže da ih se gnušamo ?!

kojica
11-01-2011, 16:22
Ja kažem. :raz_067: Imaš nešto protiv? :sizika:

Bisernica
11-01-2011, 16:25
Imam protiv tvrdnje koja može biti samo lični stav prema sopstvenim instinktima.
Instinkti igraju važnu ulogu u životu svakoga od nas,
a poneko se može i gnušati sopstvenih,pogotovo ,ako ih prepoznaje kao prenaglašene,
što može dovesti do animalizacije ličnosti.Ako se animalizacija prepoznaje kao takva ,a
instinkti su mehanizmi na koje ne možemo uticati ,onda to može da bude problem....

kojica
11-01-2011, 16:26
Otvorim temu, pa me mrzi da pišem..:lol: izvini Biso...

Ma samo pogledaj teme ovde na psihologiji ili na drugim forumima,
pa će ti biti jasno koliko ih se gnušamo. :)

Zaga
11-01-2011, 16:27
Ja još dremam i nisam baš trenutno u stanju instiktivno da bacim komentare na vaša mišljenja....
Mada,instikti me nikada ne varaju....tu i tamo pokleknu,ali daju mi ipak neku nadu...

Bisernica
11-01-2011, 16:30
Da bih mogla da komentarišem ,morala bih da budem sa one strane ,
a kako ja moje ne potiskujem ,čak šta više,vrlo često mi pomažu,
ne bih bila dobar analitičar gnušanja :pusi:

Zaga
11-01-2011, 16:33
Bespotreban teret koji vučemo od davnina, ili pak od njih i neke koristi može da bude?
Ko je, kada, kako i zašto učinio da ih se toliko gnušamo, da nam je draže da poričemo
da ih imamo?
Potiskivati, slepo slediti ili pak postoji neka sredina?

Mislim da bespotreban teret nisu....dal može da bude koristi je individualna stvar koliko je koja osoba spremna da rizikuje....

A gnušati se sopstvenih instikata nije toliko rasprostranjeno koliko mi mislimo...ili se varam....ne znam...i to mi se čini individualno....
Nismo u s+ituacijama da možemo slepo slediti instikte...društvo i današnja situacija u istom nas tera da tri puta razmisliš,pa tek onda donosiš sud....e sad dal će rezultat analize biti identičan onom iskonskom,primarnom instiktu,nikad se ne zna....svaka situacija donosi različite rezultate....

Bisernica
11-01-2011, 17:08
Mislim da bespotreban teret nisu....dal može da bude koristi je individualna stvar koliko je koja osoba spremna da rizikuje....

A gnušati se sopstvenih instikata nije toliko rasprostranjeno koliko mi mislimo...ili se varam....ne znam...i to mi se čini individualno....
Nismo u s+ituacijama da možemo slepo slediti instikte...društvo i današnja situacija u istom nas tera da tri puta razmisliš,pa tek onda donosiš sud....e sad dal će rezultat analize biti identičan onom iskonskom,primarnom instiktu,nikad se ne zna....svaka situacija donosi različite rezultate....

Ne da nisu bespotreban teret,već su neophodno potrebni ,da bi čovek mogao opstati
i kao jedinka i kao vrsta.Instinkti su mehanizmi koje nam je priroda dala ,kao i svakoj drugoj vrsti ,pa se tako i mi instinktivno ponašamo u odredjenim situacijama,u cilju zaštite,na primer,kada nam neki unutarnji glas ,ili relikt prošlih vremena,kaže da treba da budemo oprezni ,ili da više pažnje posvetimo nekim stvarima ili ljudima ,jer instinktivno osećamo da u njihovoj blizini nismo bezbedni.Instikti i instinktivno ponašanje je prevodjenje nekih potreba u modele ponašanja koje primenjujemo.
U zavisnosti od vrste potrebe,zavisi i model ponašanja koji ćemo koristiti ,i da sad ne ulazim u dublju analizu ,potrebe i modela na koji se potreba pokušava i ostvariti ili zadovoljiti ,ne bi bilo dobro ,instinkt mi kaže da je lakše nositi ,kada se u manjoj torbi ponese ,a istovremeno mi kaže i da sam gladna ,pa odoh nešto da ubacim u kljun :lol:

Zaga
11-01-2011, 17:12
Bisoooooooooo....instiktivno se zaljubljujem u tvoje razmišljanje....
i potpisujem sve navedeno....
instikt i mene tera da skoknem do frižidera....

paculjkica
11-01-2011, 17:34
Bespotreban teret koji vučemo od davnina, ili pak od njih i neke koristi može da bude?
Ko je, kada, kako i zašto učinio da ih se toliko gnušamo, da nam je draže da poričemo
da ih imamo?
Potiskivati, slepo slediti ili pak postoji neka sredina?

Čoveče kako ti primećuješ stvari, mislim nikad mi ne bi palo na pamet da se gnusamo instikata :afro: Bravo :)
U svakom slucaju i dalje nemam pojma :neutral:

Ali inace sto se tice instinkta nisam za to slepo slediti, znaci za neku sredinu. Nekad se i oslonim na te osecaje, ali kad su neke banalne stvari u pitanju na primer dvoumljenje pri kupovini, ali u vezi nekih ozbiljnijih stvari bolje sacekati , vreme samo pokaze sta je bolje, znac ici na sigurno. Verovati samo instintu moze da bude kao kockanje.


:meda: