PDA

Pogledaj Punu Verziju : "Ja u tebi vidim sebe" ?



Adio
16-01-2011, 14:40
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????

Man
16-01-2011, 14:43
nesam to čuo nikad pa ne znam :)
mada, možda ja ne valjam :neutral:

Ciciban
16-01-2011, 14:44
Joj nikad nisam u njega videla sebe.....

QueenOfClubs
16-01-2011, 14:46
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????
Може само: ја у себи видим тебе. :bisa:

причалица
16-01-2011, 14:50
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????

ne poistovećujem se. mislim da je ipak svako ličnost za sebe.
meni to malo patetično....tipa ''dišu kao jedan'' ili nešto slično....to se obično raspadne kao kula od peska.
srodne duše - da, to priznajem da postoji....ali, poistovećivanje mi je bezveze.

p.s. e da, mislim da kad bi moj muž meni reko da ''u meni vidi sebe'' i obratno - da bi crkli od smeha :raz_114:

Sarmica
16-01-2011, 14:52
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????

Ma de bre...ne daj Boze da je on kao ja:raz_114:

Adio
16-01-2011, 14:56
mozda ljudi misle na slicnost?

причалица
16-01-2011, 14:57
mozda ljudi misle na slicnost?

u svakom slučaju zvuči patetično, bar meni.

Bisernica
16-01-2011, 14:58
ne poistovećujem se. mislim da je ipak svako ličnost za sebe.
meni to malo patetično....tipa ''dišu kao jedan'' ili nešto slično....to se obično raspadne kao kula od peska.
srodne duše - da, to priznajem da postoji....ali, poistovećivanje mi je bezveze.

p.s. e da, mislim da kad bi moj muž meni reko da ''u meni vidi sebe'' i obratno - da bi crkli od smeha :raz_114:

Slažem se sa pričom .
svaki čovek bi trebalo da je individua za sebe ,
ako još ima i naglašenu individualnost ili personaliti
onda tek posebno nema potrebu da se poistovećuje sa bilo kim ,
posebno ne sa osobom koju voli....iako,kod ljubavi nije sve tako
jednostavno ...mi negde i volimo osobu zbog toga što u njoj prepoznajemo
mnogo toga što nam je zajedničko ,jer čovek u suštini najviše voli sebe :)

p.s. a što se rečenice tiče ,nešto je nisam čula previše često ...ili sam ja već
omatorila pa i ne obraćam pažnju :lol:

причалица
16-01-2011, 14:58
meni to niko nije rekao, ako ćemo pravo. ali, da citiram mana ''možda ja ne valjam''.

Adio
16-01-2011, 15:42
Sem Mana na temu odg uglavnom zene.
Mnogo smo jake :D

Mr.OneTwo
16-01-2011, 16:35
dogodilo mi se samo jednom. skidam ja jednu devojcicu, padaju gacice a tamo servudska suma jbt. ono, robin hud mi namiguje dok crvenkapica protrcava. tad sam joj rekao "duso, ja u tebi vidim sebe", i otisao na pivo.

kojica
16-01-2011, 16:41
Šta smo mi još u stanju u drugima da vidimo sem sebe? :palac:

Adio
16-01-2011, 16:48
Nije to ni bitno!
Ljudi se vise poistovecuju sa svojim nekim osecajima, strahovima bla bla, pa su i nesrecni i nezadovoljni.
Bitno je kako sa kim mozes ili ne mozes da funkcionises.

kojica
16-01-2011, 16:56
Pa ne znam. Kako ko valja. Oni što imaju istaknutu individualnost i koji su
ubeđeni da su napravili najbolje moguće ja, teško mogu da žive sa bilo kim
ko se u tu sliku ne uklapa. Ima da ga menjaju i menjaju sve dok i od njega
ne naprave idealnu individuu ili će ga prezreti i ostaviti..
Manijački će ispravljati ne samo postupke, nego će pokušavati da zavire
u svaku misao partnera ne bi li našli nešto za šta će reći ''e to ti je pogrešno
da tako misliš, ja ne mislim tako nego bla, bla, bla...

bla.. :lol:

Adio
16-01-2011, 17:03
Hmm...ne razumem tu potrebu da nekg menjas, to je glupost
Imas izbor, imas pravo da kazes sta ti smeta i to je to.
Kazu ovako "Vi mislite da je svet los, vi mislite da svet treba da se menja. Ne, pocnite od sebe " ;)
Samo su judi previse samozivi i sebicni i ne vide dalje od svog nosa, pa se takve stvari i desavaju!
A to sto ti opisujes je posesivnost

mica
16-01-2011, 17:07
ja vala,samo u ogledalu vidim sebe :kojica:
no,salu na stranu..nesto slicno tome sam dozivela u poslednjoj vezi,kad je osoba sa kojom sam bila u nekim sitnicama postupala,ili cak volela isto sto i ja..
banalan primer,na moje:"uh ja obozavam miris kamfora u konjsoj masti",ona je,odusevljeno potvrdila da i ona to voli,
i da to sada nije naisla na nekog ko se ne zgrazava na pomenutu mast..zatim:"ja volim da jedem przenice sa secerom samo",ista reakcija..
Dosta takvih sitnica sam prepoznala kod nje kao i ona kod mene,pa recimo da bi u tom slucaju mogla da primenim to,vidim sebe u tebi..

Bisernica
16-01-2011, 17:11
Imati naglašenu individualnost ne znači istovremeno imati i potrebu da se drugi menjaju,
čak bih rekla ,da ljudi koji imaju zdravu individualnost i normalan odnos prema svetu oko sebe
imaju i sposobnost prihvatanja različitosti ,a bez potrebe da se ta različitost menja ili prilagodjava
sopstvenim vidjenjima stvari.

kojica
16-01-2011, 17:12
Pa eto vidiš. Ja sam oma znala da ću nešto pogrešno reći. :mrgreen:

причалица
16-01-2011, 17:15
Imati naglašenu individualnost ne znači istovremeno imati i potrebu da se drugi menjaju,
čak bih rekla ,da ljudi koji imaju zdravu individualnost i normalan odnos prema svetu oko sebe
imaju i sposobnost prihvatanja različitosti ,a bez potrebe da se ta različitost menja ili prilagodjava
sopstvenim vidjenjima stvari.



naglašena individualnost ne mora, po definiciji, da bude i normalna.

Bisernica
16-01-2011, 17:17
naglašena individualnost ne mora, po definiciji, da bude i normalna.

naravno ,
zato sam i rekla da ljudi koji imaju zdravu individualnost to mogu .

Adio
16-01-2011, 17:19
Ih, sta znaci uopste biti individualac, preveliki ego?
svako je individua na svoj nacin, svi smo mi razlicit,i u osnovi smo isti samo

причалица
16-01-2011, 17:19
naravno ,
zato sam i rekla da ljudi koji imaju zdravu individualnost to mogu .

mogu, ali je moje iskustvo - teško. mora da se vežba.

Bisernica
16-01-2011, 17:26
Ih, sta znaci uopste biti individualac, preveliki ego?
svako je individua na svoj nacin, svi smo mi razlicit,i u osnovi smo isti samo

Biti individualac ,ne znači istovremeno imati i prenaglašen ego ,
kod ljudi za koje se može reći da se uklapaju u pravila mentalne higijene
je ego sasvim normalne jačine ,ali su oni naglašeni individualci u drugom smislu.
Da sad ne otvaramo filozofsko pitanje individualnosti ,ali recimo da je individualac
sposoban da se izdvoji iz mase i ne dozvoli da postane bezličan ,odnosno da se
utopi u masu.
E sad,ovo što kaže pričalica ,može da se desi da ego bude toliko dominantan ,i da se tada
dešavaju loša iskustva sa takvim ljudima ,ali individualac koji je *normalan* se u stvari trudi
da sačuva samog sebe od potrebe drugih da ga menjaju i u tom kontekstu bih mogla da kažem
da se slažem sa kojicom ,samo kroz inverziju :lol:

QueenOfClubs
16-01-2011, 17:28
Nije to ni bitno!
Ljudi se vise poistovecuju sa svojim nekim osecajima, strahovima bla bla, pa su i nesrecni i nezadovoljni.
Bitno je kako sa kim mozes ili ne mozes da funkcionises.
Не разумем...
Људи се поистовећују са својим страховима, па су несрећни... :/

Adio
16-01-2011, 17:39
Не разумем...
Људи се поистовећују са својим страховима, па су несрећни... :/

Ne u bukvalnom smislu nesrecni, ali nezadovoljni da, pa se sve to reflektuje i tako...

kojica
16-01-2011, 17:49
Ih, sta znaci uopste biti individualac, preveliki ego?
svako je individua na svoj nacin, svi smo mi razlicit,i u osnovi smo isti samo
Pa da, svi smo mi individue i to krećemo da uviđamo još pre druge godine života.
A naglašeni individualci su oni koji bi nako baš da budu različiti, čak i kada to nisu.

Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????
E što se teme tiče. Čula sam tu rečenicu samo od starijih ljudi i to onih koji se za mene
brinu. U ljis kontekstu je nikada nisam čula.
Poistovećivanje, u zavisnosti od toga kakva je namera, može biti od koristi. Naročito
ako nam služi da podstakne saosećanje.

причалица
16-01-2011, 17:51
e, kojice...bravo za opservaciju!
kad mi neko od starijih (mama ili tata) kažu ''ja u tebi vidim sebe'' - meni dođe neprijatno. nisam to nikad mogla da svarim.

QueenOfClubs
16-01-2011, 18:05
Ne u bukvalnom smislu nesrecni, ali nezadovoljni da, pa se sve to reflektuje i tako...
Ама како се то људи поистовећују са својим страховима?

причалица
16-01-2011, 18:06
Ама како се то људи поистовећују са својим страховима?

kako kako? pa lepo - njihovi strahovi koji ih dave...eto kako.

QueenOfClubs
16-01-2011, 18:09
kako kako? pa lepo - njihovi strahovi koji ih dave...eto kako.
Значи, ја имам неки страх који ме дави и онда се ја поистоветим с њим?
Себе поистоветим с тим страхом?

Man
16-01-2011, 18:11
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????
zastraniste sa temom, da vas podsetim na uvodni post.

Bisernica
16-01-2011, 18:16
Ама како се то људи поистовећују са својим страховима?

Strah je emocija koja postoji od kako postoji i čovek i spada u primarne odbrambene mehanizme,dakle ,smatra se pozitivnom .
Medjutim ,postoje i bolesni strahovi.Znati da strah postoji kao emocioja ne znači istovremeno i biti svestan tog postojanja kod samog sebe.Biti svestan neke emocije kod sebe ,znači prepoznati je,ali ne istovremeno i identifikovati se sa njom,već je posmatrati kao proces koji se dešava u okviru sopstvene individualnosti kao i svaku emociju,uostalom.Medjutim,onog trenutka kada nas emocija uvuče u sebe i kada počnemo na nju da reagujemo ,u ovom slučaju strah,tada to postaje problem ,kada strah počne da vlada nama.

Adio
16-01-2011, 18:18
zastraniste sa temom, da vas podsetim na uvodni post.

Pa moze se ubaciti i taj momenat individualnosti.
Mislim, ljudi su u osnovi isti, zar ne?

Adio
16-01-2011, 18:27
Ама како се то људи поистовећују са својим страховима?

Pa tako lepo
Covek se vezuje za odredjene stvari, odredjene ljude i odredjena osecanja.
Kada je sve suprotno od tog vezivanja, kada stvari nisu onakve kakve bi po nama trebalo da budu, imamo strah. Dali je to strah od gubitka tih stvari ili osecaja, ljudi, ne bitno, ono sto u nama izaziva negativnost, zbog vezivanja i tog gubitka, straha od svega ukupno.
E sada, umesto da odvojimo taj strah od sebe samih, mi taj strah prihvatamo i tezimo bas tim stvarima cijeg se gubitka plasimo. I jos vise vezujemo.
Sad sam objasnila bas lepo :lol:

malavelika
17-01-2011, 17:01
Da li se poistovecujete sa partnerom, partnerkom, deckom, devojkom, nekim sa kim ste?
El to postala "univerzalna" recenica kad je ja cesto cujem?
Mislim, sta to uopste znaci????

ne poistoveceujem se nikada, ni sa kime
ali volim kada sa nekime postanem MI
ali, ne ono MI u smilsu mi idemo svuda zajedno, mi smo ovo, ili ono...vec kad sa nekime sustinski osetim da ono MI postoji, egzistira van onoga JA i ON, per se
to je vrlo redak osecaj i mnogi ga brkaju sa prostim postojanjem veze, odnosno sa situacijom da su u vezi sa nekime

marlon
17-01-2011, 21:51
ne poistoveceujem se nikada, ni sa kime
ali volim kada sa nekime postanem MI
ali, ne ono MI u smilsu mi idemo svuda zajedno, mi smo ovo, ili ono...vec kad sa nekime sustinski osetim da ono MI postoji, egzistira van onoga JA i ON, per se
to je vrlo redak osecaj i mnogi ga brkaju sa prostim postojanjem veze, odnosno sa situacijom da su u vezi sa nekime

mi ne mozes nikad da postanes sa nekim ko ima ego kao ti :lol: znaci, dve jedinke istih ili pribliznih intelektualnih kapaciteta koje naginju trocifrenom mogu postati samo celina na nivou nedefinisanog ja i moje drugo ja.... sto je prvi korak ka sublimaciji radjanja neceg novog gde ce jednakost jednog biti zumance a drugog belance...u slucaju dvocifrenog sa dobije po pravilu mucak....

p.s. ko je imo keca iz algebre...ja+ja=jaja :lol:

mona
18-01-2011, 05:43
Ja u tebi vidim sebe
To nije positovecivanje, vec jednostavno neki delic vas vidite tj nadjete u nekoj osobi...
To je normalno i moze se desiti ako naidjete na srodnu dusu... i vrlo je retko....

malavelika
18-01-2011, 12:06
mi ne mozes nikad da postanes sa nekim ko ima ego kao ti :lol: znaci, dve jedinke istih ili pribliznih intelektualnih kapaciteta koje naginju trocifrenom mogu postati samo celina na nivou nedefinisanog ja i moje drugo ja.... sto je prvi korak ka sublimaciji radjanja neceg novog gde ce jednakost jednog biti zumance a drugog belance...u slucaju dvocifrenog sa dobije po pravilu mucak....

p.s. ko je imo keca iz algebre...ja+ja=jaja :lol:
keke..
ego ume da bude zahebana stvar, narocito kod lepih i pametnih zena, koje su opet, nekako neostvarene i neispunjene
medjutim, sa godinama i iskustvom se zena nauci da svojim egom barata
kad naidjem na muskarca sa kojim zelim i osetim da mogu biti MI, onda svoj ego presavijem nacetvoro, ko batistanu maramicu i turim u dzepic svojih farmerki, oklen ga po potrebi vadim samo da obrisem od srece i zanosa zamagljene oke :lol:

marlon
19-01-2011, 12:54
keke..
ego ume da bude zahebana stvar, narocito kod lepih i pametnih zena, koje su opet, nekako neostvarene i neispunjene
medjutim, sa godinama i iskustvom se zena nauci da svojim egom barata
kad naidjem na muskarca sa kojim zelim i osetim da mogu biti MI, onda svoj ego presavijem nacetvoro, ko batistanu maramicu i turim u dzepic svojih farmerki, oklen ga po potrebi vadim samo da obrisem od srece i zanosa zamagljene oke :lol:

aha
al' prvo da skines beli mantil jer necu da zapatim neki virus suznog tipa dok ih celivam :lol:

vidimo se danas sa ljivom... :zrika:

malavelika
20-01-2011, 10:20
aha
al' prvo da skines beli mantil jer necu da zapatim neki virus suznog tipa dok ih celivam :lol:

vidimo se danas sa ljivom... :zrika:

beli mantil- skinut
crne, svilene gace (bez svarovskog :lol:)- skinute
poverljiva- skinuta
bon appétit
:mv: