PDA

Pogledaj Punu Verziju : Laksi nacin



Adio
26-01-2011, 00:34
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

slonce
26-01-2011, 00:35
sisate :) :sise:

Adio
26-01-2011, 00:36
dobro

Moonster
26-01-2011, 01:42
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

Ne zavisi to toliko od godina koliko zavisi od životnog iskustva, što davno reče jedan moj rođak, koliko para toliko muzike po pitanju veza i partnerki u vezama.
Nema tu nekog velikog zadovoljstva ako misliš na neki dublji smisao veze za jedno veče, a što se telesnog tiče trenutno zadovoljavanje potreba i ostala čulna zadovoljstva koja to prate, to ti je sve što imaš u takvoj vezi.
Ako veruješ u emocije, kao što su ljubav, zaljubljenost i slične stvari, onda takve stvari ne bih preporučio, jer mogu da budu nezgodne kada je veza za jedno veče u pitanju.
Biraš po izgledu, ono što ti u datom momentu odgovara i to ti je to, nema tu neke velike mudrosti, kao u trgovini, uđeš, izabereš, platiš, upotrebiš i baciš kraj priče.

Bisernica
26-01-2011, 10:02
Biraš po izgledu, ono što ti u datom momentu odgovara i to ti je to, nema tu neke velike mudrosti, kao u trgovini, uđeš, izabereš, platiš, upotrebiš i baciš kraj priče.

Bravo za iskrenost !!
Nikako ženama da bude jasno da su roba koja ima upotrebnu vrednost u ovakvim kombinacijama......,a ima i slučajeva ,kad su muškarci u istoj poziciji.

Koliko čovek ima potrebu da bude roba koja ima upotrebnu vrednost?!
Šta dobija sa kres šemom u kojoj se zadovoljavaju neke telesne potrebe?!
Koliko je sve to važno i presudno u očuvanju mentalnog zdravlja i postoji li
način da se sve to uradi i drugačije ?!
da li to drugačije spada u domen neizostavno ,neophodno,nasušno potrebnog ?!

Ne razumem odnose u kojima nema emocija ,ne razumem ,kakav ukus u ustima
imaju oni koji završe kao na kraju priče - izabereš, platiš, upotrebiš i baciš kraj priče?!

Adio
26-01-2011, 11:26
Ne zavisi to toliko od godina koliko zavisi od životnog iskustva, što davno reče jedan moj rođak, koliko para toliko muzike po pitanju veza i partnerki u vezama.
Nema tu nekog velikog zadovoljstva ako misliš na neki dublji smisao veze za jedno veče, a što se telesnog tiče trenutno zadovoljavanje potreba i ostala čulna zadovoljstva koja to prate, to ti je sve što imaš u takvoj vezi.
Ako veruješ u emocije, kao što su ljubav, zaljubljenost i slične stvari, onda takve stvari ne bih preporučio, jer mogu da budu nezgodne kada je veza za jedno veče u pitanju.
Biraš po izgledu, ono što ti u datom momentu odgovara i to ti je to, nema tu neke velike mudrosti, kao u trgovini, uđeš, izabereš, platiš, upotrebiš i baciš kraj priče.

Nije rec o meni ovde.
Drugo, zenu koja cesto menja partnera ili se iz nekog razloga ne zadrzava na jednom muskarcu nazivaju svakakvom, a muskarac je taj kome nije bitno sa kakvom zenom ostvaruje takav odnos, da li je ona njih promenila 100 ili samo jednog, ne bitno. Zato i kazem da se sa takvim zenama, ili sa takvim muskarcima, koji ne zele nista vise sem sexa, najlakse ostvaruju upravo takvi odnosi. Bez ikakve dalje i dublje price.
Najlakse se "prolazi"

kojica
26-01-2011, 22:51
Meni neje jasno o kakvom lakšem načinu se priča?

Moonster
27-01-2011, 08:23
Bravo za iskrenost !!
Nikako ženama da bude jasno da su roba koja ima upotrebnu vrednost u ovakvim kombinacijama......,a ima i slučajeva ,kad su muškarci u istoj poziciji.

Apsolutno si u pravu kada se o muškarcima radi, nekada su bili samo manje eksponirani u tom smislu nego što je to slučaj danas, ali pravila su ista kao i za žene,nema tu nikakve razlike osim u polu.


Koliko čovek ima potrebu da bude roba koja ima upotrebnu vrednost?!

U ovom kontekstu nije stvar potrebe već odluke, poznajem devojke koje bi pre umrle nego sebi nalepile cenu u doslovnom smislu, a isto tako i one kojima je to normalno i čak prihvatljivije nego da se nešto konkretno i realno radi, jer ipak sa cenom se brže i lakše stiže do novca nego sa radom. Drugo je sasvim pitanje zašto ove prve postaju manjina, a ove druge postaju većina.


Šta dobija sa kres šemom u kojoj se zadovoljavaju neke telesne potrebe?!

Upravo to, zadovoljavanje trenutnih telesnih potreba bez ikakvog emocionalnog upliva ili obaveze na bilo koji način.


Koliko je sve to važno i presudno u očuvanju mentalnog zdravlja i postoji li
način da se sve to uradi i drugačije ?!

Postoji način da se uradi drugačije,ali je pitanje da li se želi da se uradi drugačije ?
Jer taj "drugačiji" način podrazumeva emocije, vreme i otvaranje barem u određenoj meri ka nekome, koliko je to mudro to je već druga stvar.


da li to drugačije spada u domen neizostavno ,neophodno,nasušno potrebnog ?!

Kod običnih ljudi, da, kod onih "neobičnih" koji zalepe cenu na sebe i tako žive, oni imaju svoje razloge zašto tako žive, nama često nerazumljive, ali je činjenica da promena odnosa prema sebi samom tako što neko na sebe nalepi cenu i odredi svoju vrednost, menja drastično pogled na život, u jednom segmentu dovodi do činjenice da se sve vrti oko novca što je istina, ali na drugi način uništava neke osnovne ljudske postavke kao što su emocije jer i onaj koji ih kupuje kao i onaj koji ih prodaje imaju pogrešan pogled, smatrajući da emocije mogu da se kupe, oboje lažu svesno ili ne sami sebe. Onaj koji ih prodaje smatra da je to životna realnost i da je to suština koju drugi ne vide, dok oni koji kupuju smatraju da se tako nešto može kupiti. Kupuje se samo privid, iluzija u neku emociju,a prodaje se uništena ljudska vrednost od same osobe koja tu iluziju prodaje.


Ne razumem odnose u kojima nema emocija ,ne razumem ,kakav ukus u ustima
imaju oni koji završe kao na kraju priče - izabereš, platiš, upotrebiš i baciš kraj priče?!

Novac, novac i samo novac, oni koji završe kao na kraju priče već imaju potpuno izmenjen pogled na stanje stvari i za njih tu nije u pitanju nikakav "ukus u ustima" koji njihov način života ostavlja. Oni su direktno fokusrani samo na novac i sve su podredili sticanjuu istoga, najžalosnija je činjenica što su sa jedne ogromne strane te osobe apsolutno u pravu, kada izuzmemo emocije, pravo prijateljstvo i možda još nekoliko životnih sitnica, sve ostalo se svodi samo na novac i ništa drugo.

QueenOfClubs
27-01-2011, 08:36
Новац са овим односима нема баш никакве везе.
Напротив.

Moonster
27-01-2011, 08:38
Новац са овим односима нема баш никакве везе.
Напротив.

Strahinjića Bana, tj. Silikonska dolina govore drugačije.

Lilu
27-01-2011, 08:44
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?


qq... nikad nisam birala laksi nacin, za bilo sta u zivotu, pa ni za ovo... ako nema emocija, nema ni seksa... lakse mi je da nemam seks nego da se osetim kako rece moonster, izabrano, placeno, upotrebljeno i baceno... i nikada mi nece biti jasne zzene koje se kriju iza maske, da su jake, sposobne, emotivno stabilne i da im kres varijanta najvise odgovara... to zeni nije u prirodi, nije joj u dnk, to onda nije zena... bogtepitaj koji je to pol...

QueenOfClubs
27-01-2011, 08:45
Strahinjića Bana, tj. Silikonska dolina govore drugačije.
Имаму другу тему о "спонзорушама".
Ово је тема о томе да људи ступају у сексуалне односе не ради материјалне користи већ искључиво ради телесног задовољства.
И овде је телесно задовољство циљ а не материјални добитак.


Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

Moonster
27-01-2011, 08:49
Имаму другу тему о "спонзорушама".
Ово је тема о томе да људи ступају у сексуалне односе не ради материјалне користи већ искључиво ради телесног задовољства.
И овде је телесно задовољство циљ а не материјални добитак.

Teško da se te dve stvari mogu tako lako razdvojiti, jer i kod takvih izbora koji su samo radi telesnog zadovoljstva, barem jedan deo toga izbora ima materijalnu pozadinu, ali ok.

DaDole
27-01-2011, 09:15
Ne znam kako je moguće uopšte povući granicu budući da čisto i isključivo tjelesno zadovoljstvo,oslobođeno sveg ostalog ne poznajem kao takvo,ali mišljenja sam da se time može samo krenuti ka dnu dna,da je to još jedna danak koji uzimaju vremena obezvrijeđena,devalvirana i haotična.Ne poznajem nijednu ženu koja pripada toj vrsti,ali vjerujem da ih ima i ne sumnjam da su izgubljene i postvarene kao stvar lišena osnovnog određenja ljudskog bića.

Adio
27-01-2011, 10:49
qq... nikad nisam birala laksi nacin, za bilo sta u zivotu, pa ni za ovo... ako nema emocija, nema ni seksa... lakse mi je da nemam seks nego da se osetim kako rece moonster, izabrano, placeno, upotrebljeno i baceno... i nikada mi nece biti jasne zzene koje se kriju iza maske, da su jake, sposobne, emotivno stabilne i da im kres varijanta najvise odgovara... to zeni nije u prirodi, nije joj u dnk, to onda nije zena... bogtepitaj koji je to pol...
ti i ja mozda ne bismo ali postoji devojaka i zena koje bi a i to rade
malo privlacnosti i nista vise nije potrebno za takvu vrstu odnosa
ne petljaju se u tim trenucima emocije, i ne zalazi se dalje, sex kad je kome potrebno i to je to
ali nije rec o tome konkretno

Adio
27-01-2011, 10:53
Teško da se te dve stvari mogu tako lako razdvojiti, jer i kod takvih izbora koji su samo radi telesnog zadovoljstva, barem jedan deo toga izbora ima materijalnu pozadinu, ali ok.

Ima i toga, ok. znam i takav primer, ali to je vec druga tema

kojica
27-01-2011, 10:54
Ček, ček.. mislim da lagano kontam..
Lakši način da dođeš do onoga što oćeš je ako se ne uplićeš i u emotivne odnose?

QueenOfClubs
27-01-2011, 11:02
Ček, ček.. mislim da lagano kontam..
Lakši način da dođeš do onoga što oćeš je ako se ne uplićeš i u emotivne odnose?
Паааа, и ако отворено кажеш шта хоћеш.
Зар није лакше то него претварати се...

Хоћу да кажем да постоје везе где једно мисли да је у вези а друго у шеми.
Постоји и кад неко мисли да је вољен, а није.

Обично постоје две врсте оваквих односа:
Једно пристаје на такав однос јер мисли да ће се нешто променити, то јест, прерасти у нешто озбиљно.
А друга је кад се двоје заиста договоре да се виђају искључиво ради секса без икаквих обавеза и тако и мисле.
Ово је већ ређи случај, јер ретки су људи који могу тако дуже да опстану а да се не укључе емоције.

Adio
27-01-2011, 11:17
Ne znam kako je moguće uopšte povući granicu budući da čisto i isključivo tjelesno zadovoljstvo,oslobođeno sveg ostalog ne poznajem kao takvo,ali mišljenja sam da se time može samo krenuti ka dnu dna,da je to još jedna danak koji uzimaju vremena obezvrijeđena,devalvirana i haotična.Ne poznajem nijednu ženu koja pripada toj vrsti,ali vjerujem da ih ima i ne sumnjam da su izgubljene i postvarene kao stvar lišena osnovnog određenja ljudskog bića.

E o tome se radi
Kriterijumi padaju, sve je puko fizicko zadovoljstvo, odnosi povrsni !
Zasto se pristaje na tako nesto?
Ako su ljudi slobodni itd?
Drugo je kada su ljubavnici, kada je jedno vec sa nekim, ili oboje!

QueenOfClubs
27-01-2011, 11:19
E o tome se radi
Kriterijumi padaju, sve je puko fizicko zadovoljstvo, odnosi povrsni !
Zasto se pristaje na tako nesto?
Ako su ljudi slobodni itd?
Drugo je kada su ljubavnici, kada je jedno vec sa nekim, ili oboje!
Рецимо, мени није логично ово за љубавнике.
Ако си већ са неким према коме гајиш емоције, чему тражња за сексом без емоција...
Или је ту опет – са неким си, али без емоција?
И шта је онда то...

Adio
27-01-2011, 11:20
Ček, ček.. mislim da lagano kontam..
Lakši način da dođeš do onoga što oćeš je ako se ne uplićeš i u emotivne odnose?

Tako nekako!
Samo mene interesuje druga stvar!
Zasto ljudi pristaju na to?
Zasto je lakse sa nekim imati samo sex, a ne nesto vise, najprostije receno!
Sta ljude tera na takve stvari, trenutna uzbudjenja, privlacnost, jasan cilj!
Mislim, zasto se uopste upustati u tako nesto?
Da li je sex precenjen?

kojica
27-01-2011, 11:21
Da li su emocije precenjene? :raz_088:

Ma ne znam bre.. viš da sam sva glupa za ovu temu...

Adio
27-01-2011, 11:23
Рецимо, мени није логично ово за љубавнике.
Ако си већ са неким према коме гајиш емоције, чему тражња за сексом без емоција...
Или је ту опет – са неким си, али без емоција?
И шта је онда то...

Zavaravanje :lol:
Jedan moj drug je jasno definisao tu rec, ljubavnici. I slazem se. A to je u principu kada si sa nekim i drug, a imas sex, prijateljski :lol: a kao muskarac, zena, slobodan/a.
Nije klasicno kres varijanta. Pod uslovom da vec nemas nekog. A ako si vec sa nekim, a imas takve izlete, stvar se drugacije definise!

Adio
27-01-2011, 11:25
Da li su emocije precenjene? :raz_088:

Ma ne znam bre.. viš da sam sva glupa za ovu temu...

Nisu emocije precenjene!
Ljudi precenjuju sebe i svoja ocekivanja, posto vise nista ne finkcionise na nacin kao nekada, prosto ljubav vise nije ljubav, ili je retko!
Osim kod tinejdzera :)

Sarmica
27-01-2011, 11:26
Nisu emocije precenjene!
Ljudi precenjuju sebe i svoja ocekivanja, posto vise nista ne finkcionise na nacin kao nekada, prosto ljubav vise nije ljubav, ili je retko!
Osim kod tinejdzera :)

Bas vala:raz_088:
Jos postade blam da izgovoris rec "ljubav" na glas...
Prosto ljudi umrese od smeha...

DaDole
27-01-2011, 11:44
E o tome se radi
Kriterijumi padaju, sve je puko fizicko zadovoljstvo, odnosi povrsni !
Zasto se pristaje na tako nesto?
Ako su ljudi slobodni itd?
Drugo je kada su ljubavnici, kada je jedno vec sa nekim, ili oboje!
Mišljenja sam da ljudi sve više u svim segmentima svog postojanja i rada i uopšte svega što ih okružuje,sve više naginju tzv.instant rješenjima..nemoj čitati Karenjinu,"uguglaj se"(jer zašto bi razmišljao o tome i trošio vrijeme na čitanje!)..tako je i sa seksualnošću koja se zadovoljava prečicom..svođenjem na animalno...
kao da sve oko nas prijeti da postane simulacija i surogat..jedi,jedi odmah,s nogu usput...voli,voli virtuelno jer za ovo u rl treba vremena i truda,a može i da se strada..
čini mi se da ljudi odustaju od sebe

kojica
27-01-2011, 11:54
Nisu emocije precenjene!
Ljudi precenjuju sebe i svoja ocekivanja, posto vise nista ne finkcionise na nacin kao nekada, prosto ljubav vise nije ljubav, ili je retko!
Osim kod tinejdzera :)
Pa dobro, ovde i ne govorimo o ljubavi već o zaljubljivanju.
A ni tinejdžer, kao ni neko od 30, 50 ili 70 godina ne bira
kada će da se zaljubi. To je nešto što te samo tresne iznenada.
Tako da ja stvarno ne znam, kako neko može da se dogovori
s nekim da neće da se zaljubi.. al dobro.. nek pokušavaju..

Moonster
27-01-2011, 11:56
Mišljenja sam da ljudi sve više u svim segmentima svog postojanja i rada i uopšte svega što ih okružuje,sve više naginju tzv.instant rješenjima..nemoj čitati Karenjinu,"uguglaj se"(jer zašto bi razmišljao o tome i trošio vrijeme na čitanje!)..tako je i sa seksualnošću koja se zadovoljava prečicom..svođenjem na animalno...
kao da sve oko nas prijeti da postane simulacija i surogat..jedi,jedi odmah,s nogu usput...voli,voli virtuelno jer za ovo u rl treba vremena i truda,a može i da se strada..
čini mi se da ljudi odustaju od sebe

Boldovano ti je posebno tačno.

Adio
27-01-2011, 11:58
Mišljenja sam da ljudi sve više u svim segmentima svog postojanja i rada i uopšte svega što ih okružuje,sve više naginju tzv.instant rješenjima..nemoj čitati Karenjinu,"uguglaj se"(jer zašto bi razmišljao o tome i trošio vrijeme na čitanje!)..tako je i sa seksualnošću koja se zadovoljava prečicom..svođenjem na animalno...
kao da sve oko nas prijeti da postane simulacija i surogat..jedi,jedi odmah,s nogu usput...voli,voli virtuelno jer za ovo u rl treba vremena i truda,a može i da se strada..
čini mi se da ljudi odustaju od sebe
Da, odustaju, na zalost!
I nije mi jasno zasto se zadovoljavaju tako malim stvarima, sitnim, cemu to?
Treba imati jasan cilj i stavove, i ne pristajati na manje ;)

Adio
27-01-2011, 12:09
Pa dobro, ovde i ne govorimo o ljubavi već o zaljubljivanju.
A ni tinejdžer, kao ni neko od 30, 50 ili 70 godina ne bira
kada će da se zaljubi. To je nešto što te samo tresne iznenada.
Tako da ja stvarno ne znam, kako neko može da se dogovori
s nekim da neće da se zaljubi.. al dobro.. nek pokušavaju..

Ma naravno!
Imas onaj fazon, kad mi lik rekao kako mu se jako dopadama i da bi mogao da se zaljubi u mene, ali on nece :lol:

Sad salu na stranu, pribojavaju se ljudi, zato i beze tim instant resenjima, a ja ne vidim cemu taj strah?

kojica
27-01-2011, 12:16
Ma naravno!
Imas onaj fazon, kad mi lik rekao kako mu se jako dopadama i da bi mogao da se zaljubi u mene, ali on nece :lol:

Sad salu na stranu, pribojavaju se ljudi, zato i beze tim instant resenjima, a ja ne vidim cemu taj strah?
Strah od bola je normalan i svi na neke načine pokušavamo da se zaštitimo.
Ja sam samo mišljenja da oni koji se jače opiru, više pate i da su ti dogovori
sasvim bezvezni, jer niko od nas običnih smrtnika, koji žvrljamo ovde po forumima
nije sposoban da upravlja svojim emocijama.

Adio
27-01-2011, 12:20
Strah od bola je normalan i svi na neke načine pokušavamo da se zaštitimo.
Ja sam samo mišljenja da oni koji se jače opiru, više pate i da su ti dogovori
sasvim bezvezni, jer niko od nas običnih smrtnika, koji žvrljamo ovde po forumima
nije sposoban da upravlja svojim emocijama.
Ja nemam taj strah, bar ne trenutno!

A i nisam nigde pomenula da emocijama moze da se upravlja?
Ne razumem tvoj odgovor!

kojica
27-01-2011, 12:23
E vidiš to već nije normalno.. :lol:

A to što pričam, je moje viđenje ''lakšeg načina''. Možda nema veze sa onim
što si ti rekla, ali ima veze sa temom.

Adio
27-01-2011, 12:31
E vidiš to već nije normalno.. :lol:

A to što pričam, je moje viđenje ''lakšeg načina''. Možda nema veze sa onim
što si ti rekla, ali ima veze sa temom.

Zasto nije normalno?
Zaljubljenost je u jednoj meri iluzija, ljudi se vezuju za te stvari i osecaje koji im prijaju, kada se plase, plase se gubitka tih osecaja, i patnje.
Kada se oslobodis i odvojis te osecaje i prosto odvezes o tih stvari i ostane samo onaj osecaj unutar tebe, a ne vezanosti za nekog i sam osecaj, nema straha od bilo kakvog gubitka.
Ako nekog voli tvoja sujeta a ne ti sam, onda to nije ljubav. I zato se plase.

Moonster
27-01-2011, 12:32
Ma naravno!
Imas onaj fazon, kad mi lik rekao kako mu se jako dopadama i da bi mogao da se zaljubi u mene, ali on nece :lol:

Sad salu na stranu, pribojavaju se ljudi, zato i beze tim instant resenjima, a ja ne vidim cemu taj strah?

Taj koji ti je to i rekao, taj je već imao problem, u obliku emocija prema tebi.

Ne vidiš kažeš, više razloga, a najviše vezanih za emocije, misliš da je mudro poverovati nekome pa se posle debelo, ali zaista debelo pokajati ?

Zato se i ja pošteno nasmejem kada mi neko spomene ljubav, ta kategorija je izumrla kao i dinosaurusi, danas sve ide po sistemu, kupi, promućkaj 10 sekundi i konzumiraj, pa baci, kao milkshake što se emocija tiče, barem nećeš zažaliti na kraju.
Ukratko nema rizika u tome je poenta.

kojica
27-01-2011, 12:36
Zasto nije normalno?
Zaljubljenost je u jednoj meri iluzija, ljudi se vezuju za te stvari i osecaje koji im prijaju, kada se plase, plase se gubitka tih osecaja, i patnje.
Kada se oslobodis i odvojis te osecaje i prosto odvezes o tih stvari i ostane samo onaj osecaj unutar tebe, a ne vezanosti za nekog i sam osecaj, nema straha od bilo kakvog gubitka.
Ako nekog voli tvoja sujeta a ne ti sam, onda to nije ljubav. I zato se plase.


A ko je 'sujeta' a ko 'ti sam'?

I šta misliš, priđeš nekome kome se ceo svet srušio i ko nije siguran u tom
trenutku da li uopšte može da nastavi život bez te osobe u koju je zaljubljen
i saopštiš mu ovo što si sada rekla. Šta bi ti rekao?

Mislim. Ok je sve to tako teoretski. Razumem te.
U praksi je malo drugačije..

Sarmica
27-01-2011, 12:36
Taj koji ti je to i rekao, taj je već imao problem, u obliku emocija prema tebi.

Ne vidiš kažeš, više razloga, a najviše vezanih za emocije, misliš da je mudro poverovati nekome pa se posle debelo, ali zaista debelo pokajati ?

Zato se i ja pošteno nasmejem kada mi neko spomene ljubav, ta kategorija je izumrla kao i dinosaurusi, danas sve ide po sistemu, kupi, promućkaj 10 sekundi i konzumiraj, pa baci, kao milkshake što se emocija tiče, barem nećeš zažaliti na kraju.
Ukratko nema rizika u tome je poenta.

Sam lepo rekla:raz_088:

Kad kazes da si zaljubljen,gledaju te ljudi k'o da si bolestan:raz_088:

Adio
27-01-2011, 12:38
Taj koji ti je to i rekao, taj je već imao problem, u obliku emocija prema tebi.

Ne vidiš kažeš, više razloga, a najviše vezanih za emocije, misliš da je mudro poverovati nekome pa se posle debelo, ali zaista debelo pokajati ?

Zato se i ja pošteno nasmejem kada mi neko spomene ljubav, ta kategorija je izumrla kao i dinosaurusi, danas sve ide po sistemu, kupi, promućkaj 10 sekundi i konzumiraj, pa baci, kao milkshake što se emocija tiče, barem nećeš zažaliti na kraju.
Ukratko nema rizika u tome je poenta.

Ma taj me uopste ne interesuje, to su bile ciste provokacije, klinacke fore!

Verovati nekom, njegovim emocijama?
Pa recima ne verujem, vec nacin na koji se te emocije iskazuju, ponasanjem, to se prosto oseti!
Nema tu kajanja, to je iskustvo, zato se tako i zove....iskustvo!
Ima ljubavi, ali su ljudi postali bahati, sebicni, egocentricni itd.
Sve je stvar volje ;)
Treba samo biti fer i reci, otvoreno sta od koga ocekujes i sta mozes da pruzis, nista manje i nista vise.

kojica
27-01-2011, 12:40
Sam lepo rekla:raz_088:

Kad kazes da si zaljubljen,gledaju te ljudi k'o da si bolestan:raz_088:
Pa da. Ja tako tretiram svoje zaljubljene prijatelje. Samo kažem, ništa strašno,
proćiće te.

Adio
27-01-2011, 12:42
A ko je 'sujeta' a ko 'ti sam'?

I šta misliš, priđeš nekome kome se ceo svet srušio i ko nije siguran u tom
trenutku da li uopšte može da nastavi život bez te osobe u koju je zaljubljen
i saopštiš mu ovo što si sada rekla. Šta bi ti rekao?
E vidis i ta dva pojma treba razvrstati.
Mislim. Ok je sve to tako teoretski. Razumem te.
U praksi je malo drugačije..

Meni se u jednom trenutku ceo svet srusio...i?
Da bih o sebi nesto naucila, i sebi olaksala, upravo sam to i shvatila, a za to treba vreme.

Sarmica
27-01-2011, 12:45
Pa da. Ja tako tretiram svoje zaljubljene prijatelje. Samo kažem, ništa strašno,
proćiće te.

Naravno da ce proci,to je sasvim normalno i očekivano.

Samo kazem da je moguce...
Ljubav,radost,sreca suze bol patnja sve je to zivot...svačiji...

Moonster
27-01-2011, 12:45
Sam lepo rekla:raz_088:

Kad kazes da si zaljubljen,gledaju te ljudi k'o da si bolestan:raz_088:

Neke stvari dolaze sa vremenom, jednostavno je tako.

kojica
27-01-2011, 12:47
Meni se u jednom trenutku ceo svet srusio...i?
Da bih o sebi nesto naucila, i sebi olaksala, upravo sam to i shvatila, a za to treba vreme.
Dobro ja se izvinjavam. Ja još nisam to prerasla, pa tako pričam nešto bezveze...:rumenko:

Moonster
27-01-2011, 12:49
Ma taj me uopste ne interesuje, to su bile ciste provokacije, klinacke fore!

Verovati nekom, njegovim emocijama?
Pa recima ne verujem, vec nacin na koji se te emocije iskazuju, ponasanjem, to se prosto oseti!
Nema tu kajanja, to je iskustvo, zato se tako i zove....iskustvo!
Ima ljubavi, ali su ljudi postali bahati, sebicni, egocentricni itd.
Sve je stvar volje ;)
Treba samo biti fer i reci, otvoreno sta od koga ocekujes i sta mozes da pruzis, nista manje i nista vise.

Lepo to u teoriji zvuči, samo si izostavila laži koje obično prate sve te fore oko ljubavi i emocija, oko pružanja i davanja, oko definisanja određenih stvari međusobno između dve osobe, taj deo se znaš, ne spominje, to se kao naravno podrazumeva.
Nema kajanja kažeš, nemaš očigledno iskustva jer da ga imaš, ne bi rekla da nema kajanja, ima ga itekako, samo sve zavisi koliko te nešto košta i kako to platiš.
A te ulepšane slike realnosti, oko ljubavi i sličnih iluzija, da počnemo malo jače to da rasčlanjujemo, teško da bi ti se svidelo.

Sarmica
27-01-2011, 12:49
Neke stvari dolaze sa vremenom, jednostavno je tako.

I sta sad ti meni koja sam se udala pre mesec dana savetujes?...da odustanem odma',jer nema nista od toga?

Adio
27-01-2011, 12:49
Dobro ja se izvinjavam. Ja još nisam to prerasla, pa tako pričam nešto bezveze...:rumenko:

Oprosteno ;)

A i mnogo se bre komplikuje.
Jasno sam pitala samo zasto je lakse pribeci samo povrsnim odnosima, samo sexu nego biti sa nekim, posvetiti se nekom itd?
Gde su se ljudi pogubili?

Adio
27-01-2011, 12:54
Lepo to u teoriji zvuči, samo si izostavila laži koje obično prate sve te fore oko ljubavi i emocija, oko pružanja i davanja, oko definisanja određenih stvari međusobno između dve osobe, taj deo se znaš, ne spominje, to se kao naravno podrazumeva.
Nema kajanja kažeš, nemaš očigledno iskustva jer da ga imaš, ne bi rekla da nema kajanja, ima ga itekako, samo sve zavisi koliko te nešto košta i kako to platiš.
A te ulepšane slike realnosti, oko ljubavi i sličnih iluzija, da počnemo malo jače to da rasčlanjujemo, teško da bi ti se svidelo.

Vidis, ne kajem se, jer su sve stvari u datom trenutku bile takve kakve su bile, i odgovaralo ili ne, desile su se.
Ako nesto ispadne lose, nije jer to neko tako smatra, vec zato sto odnosi nisu jasno definisani i zato sto je ljudima dovoljno da se osete zadovoljno ne mareci za drugu stranu.
Rasclani, mene bas zanima! Zato i jeste tema :)

Moonster
27-01-2011, 13:03
I sta sad ti meni koja sam se udala pre mesec dana savetujes?...da odustanem odma',jer nema nista od toga?

Jok, otkuda ti to, ti si fresh udata i to je nešto sasvim drugo.
Živi i uživaj i ne veruj svemu što pročitaš na forumu :pusi:

Sarmica
27-01-2011, 13:05
Jok, otkuda ti to, ti si fresh udata i to je nešto sasvim drugo.
Živi i uživaj i ne veruj svemu što pročitaš na forumu :pusi:

E dobro onda....:bisa:

Moonster
27-01-2011, 13:10
Vidis, ne kajem se, jer su sve stvari u datom trenutku bile takve kakve su bile, i odgovaralo ili ne, desile su se.
Ako nesto ispadne lose, nije jer to neko tako smatra, vec zato sto odnosi nisu jasno definisani i zato sto je ljudima dovoljno da se osete zadovoljno ne mareci za drugu stranu.
Rasclani, mene bas zanima! Zato i jeste tema :)

Ok, svaka ljubavje zasnovana na nekom interesu prvenstveno, a ne na emocijama, Interes ne podrazumeva obavezno materijlani interes ali je taj najčešći.
Kada biraš osobu samo za sex, u vezi ove tvoje teme, biraš ga prvo po izgledu, a to je vrsta interesa, izabrati nekoga ko se tebi u datom momentu najviše sviđa, ne gledaš ništa drugo osim toga. Prilikom ulaska u bilo koju vezu, nakon prvog impulsa svi sagledavaju u šta su tačno ušli, e tu se već ne radi samo o ljubavi, već o zadovoljavanju kriterijuma koje data osoba ispunjava ili ne ispunjava, ponovo interes kao pozadina, često se baš tada javljaju ti materijalni interesi kao pozadina budućeg odnosa.
Sada razmisli iskreno, da li postoji ijedan odnos između ljudi a da nije neka vrsta interesa u pitanju, u manjoj ili većoj meri, tu naravno izostavi posebne odnose kao što je relacija dete-roditelj i slične slučajeve.

Mr.OneTwo
27-01-2011, 13:13
moonster ****™.
slusajte coveka, mozda nesto i naucite.

kojica
27-01-2011, 13:17
Ok, svaka ljubavje zasnovana na nekom interesu prvenstveno, a ne na emocijama, Interes ne podrazumeva obavezno materijlani interes ali je taj najčešći.
Kada biraš osobu samo za sex, u vezi ove tvoje teme, biraš ga prvo po izgledu, a to je vrsta interesa, izabrati nekoga ko se tebi u datom momentu najviše sviđa, ne gledaš ništa drugo osim toga. Prilikom ulaska u bilo koju vezu, nakon prvog impulsa svi sagledavaju u šta su tačno ušli, e tu se već ne radi samo o ljubavi, već o zadovoljavanju kriterijuma koje data osoba ispunjava ili ne ispunjava, ponovo interes kao pozadina, često se baš tada javljaju ti materijalni interesi kao pozadina budućeg odnosa.
Sada razmisli iskreno, da li postoji ijedan odnos između ljudi a da nije neka vrsta interesa u pitanju, u manjoj ili većoj meri, tu naravno izostavi posebne odnose kao što je relacija dete-roditelj i slične slučajeve.
Pa nema.

Al cvetići i leptirići sve to ušarene, pa se i ne vidi.

Moonster
27-01-2011, 13:21
moonster ****™.
slusajte coveka, mozda nesto i naucite.

Samo si nam ti falio sa ovim komentarom, inače u vezi teme, a to nisam ja, imaš nešto da kažeš pa da doprineseš ili samo onako si spamerski navratio ?

Moonster
27-01-2011, 13:22
Pa nema.

Al cvetići i leptirići sve to ušarene, pa se i ne vidi.

To je cela priča, samo Kojice 99,99% ljudi to ne želi i neće da prizna, pa pričamo priče jedni drugima sa leptirićima koji sve to lepo ušarene pa se ne vidi suština.

Mr.OneTwo
27-01-2011, 13:37
Samo si nam ti falio sa ovim komentarom, inače u vezi teme, a to nisam ja, imaš nešto da kažeš pa da doprineseš ili samo onako si spamerski navratio ?

ne kapiras. rekao sam da imas dobre postove i da pogadjas sustinu. ili u slengu: ****.
nema potrebe da skaces i da se osecas ugrozeno.

Moonster
27-01-2011, 13:41
ne kapiras. rekao sam da imas dobre postove i da pogadjas sustinu. ili u slengu: ****.
nema potrebe da skaces i da se osecas ugrozeno.

Ne osećam se ugroženo, nisam upoznat sa tom vrstom slenga, zato sam tako odreagovao, moja greška.

mala jaca
27-01-2011, 18:16
Najlakši je način da se napiješ ko čep, pa koja ne utekne kući, ta je.

Adio
27-01-2011, 21:46
Ok, svaka ljubavje zasnovana na nekom interesu prvenstveno, a ne na emocijama, Interes ne podrazumeva obavezno materijlani interes ali je taj najčešći.
Kada biraš osobu samo za sex, u vezi ove tvoje teme, biraš ga prvo po izgledu, a to je vrsta interesa, izabrati nekoga ko se tebi u datom momentu najviše sviđa, ne gledaš ništa drugo osim toga. Prilikom ulaska u bilo koju vezu, nakon prvog impulsa svi sagledavaju u šta su tačno ušli, e tu se već ne radi samo o ljubavi, već o zadovoljavanju kriterijuma koje data osoba ispunjava ili ne ispunjava, ponovo interes kao pozadina, često se baš tada javljaju ti materijalni interesi kao pozadina budućeg odnosa.
Sada razmisli iskreno, da li postoji ijedan odnos između ljudi a da nije neka vrsta interesa u pitanju, u manjoj ili većoj meri, tu naravno izostavi posebne odnose kao što je relacija dete-roditelj i slične slučajeve.

Slazem se za taj interes, ali ne za onaj materijalni, to zanemarujem jer mi ne treba niciji novac, jedino sto vremenom moze da opeterecuje akoga nemas.
Sa druge strane, ljubav sama po sebi i jedte jedna vrsta interesa, a mislim da sam o tome vec pisala.

QueenOfClubs
27-01-2011, 22:04
Одосте ви у филозофију :)
Не знам да ли можете да разумете људе који су разочарани...
Неки мање, неки више, неки се с тим носе лакше, неки теже...
Постоје људи који су изгубили веру у заједнички живот, поштовање, поверење...
ПА опет, неки од њих пробају и на овај начин...
Неки да преброде, неки јер су изгубили сваку наду, неки јер тренутно верују да је то једини начин.
Некима је то вид самоодбране...

Не видим никакав разлог за осуду све док је човек отворен и јасно каже шта жели и колико може.
Да ли је то заувек или у том тренутку – небитно.
Много поштеније него да се претвара да би добио оно што му и јесте једини циљ.
Па, коме одговара пристаће, коме не одговара неће, и готово.

Adio
27-01-2011, 22:15
Sve bi to bilo tako, kada bi ljudi znali sta oce i kada bi otvoreno to i rekli, sta mogu da pruze a sta ne.
Moj zakljucak je da onaj koji koliko god da je povredjen necijim ponasanjem, moze na tezi mozda nacin, ali moze sve.
Sa druge strane, meni je to pa ajde da kazem, nesposobnost samog coveka, donekle i za zenu, ponizavanje, stupati sa nekim u takve odnose, nekada i licemerno, nazovimo bilo kojim imenom, ali porazavajuce najvise, jer se zadovoljava neko necim takvim, zasto nije u stanju da nadje adekvatnu osobu za bilo kakav dublji kontakt.
Zasto se zadovoljavati cisto telesno?
Satram da je potreba coveka osim da stvara, bilo sta, upravo to i ta ljubav, danas malo precenjena, malo podcenjena, u svim oblicima.
Ali biti nesposoban da sa nekim odrzis i storis bilo kakav kontakt sem samog sexa....nije mi jasno.
Nisam se nikad u takve stvari upustala i ne zadovoljavam se tim stvarima, porazavajuce mi je!
I da, ljubav je najlepsi osecaj na svetu, ne postoji ni prava ni pogresna, samo stvar volje ;)

kojica
27-01-2011, 22:20
Pa dobro bre Say, ne raste ta ljubav na drvetu, pa da ju uzbereš kad ti zatreba...

QueenOfClubs
27-01-2011, 22:21
Па добро, сазнали смо да ти не можеш тако, то је јасно.
Али... видиш, постоје и другачији људи, са другачијим искуствима.
Може се провести живот у осуди других и другачијих који нису по нашој мери.
Многе ствари нам могу бити незамисливе, али, ако нас већ занима зашто је то тако, треба се потрудити па разумети.
Није све онако како се чини на први поглед.

Adio
27-01-2011, 22:25
Pa dobro bre Say, ne raste ta ljubav na drvetu, pa da ju uzbereš kad ti zatreba...

Raste uz pritku ko paradaJz :lol:
Naravno da ne raste!
Ali...
Imam jasne stavove, jasno znam na sta pristajem a na sta ne!
Danas kada vecina tako funkcionise, u 30 i 30 i nekoj je sama, razvedena itd!
Za sve je potrebno vreme, strpljenje, upoznavanje tolerancija bla bla!
Tezi se drugim stvarima pa se nema vremena za to

Adio
27-01-2011, 22:28
Па добро, сазнали смо да ти не можеш тако, то је јасно.
Али... видиш, постоје и другачији људи, са другачијим искуствима.
Може се провести живот у осуди других и другачијих који нису по нашој мери.
Многе ствари нам могу бити незамисливе, али, ако нас већ занима зашто је то тако, треба се потрудити па разумети.
Није све онако како се чини на први поглед.
Nikoga ja ne osudjujem, daleko od toga, stvar je slobodne volje, izbora itd.
Nekada se nadjes u situaciji koja nije zavisila od tebe, ali je ispala neocekivano i lose, po nas same, i onda se neko pribegava takvim resenjima.
Stvar izbora
Ja zato i pitam zasto je to tako, sta ljude navodi na to, konkretno, kakve su to situacije, zasto se time zadovoljavaju?

Mr.OneTwo
27-01-2011, 22:31
Ali biti nesposoban da sa nekim odrzis i storis bilo kakav kontakt sem samog sexa....nije mi jasno.
Nisam se nikad u takve stvari upustala i ne zadovoljavam se tim stvarima, porazavajuce mi je!
I da, ljubav je najlepsi osecaj na svetu, ne postoji ni prava ni pogresna, samo stvar volje ;)
da, tebi je porazavajuce. ali postoje ljudi kojima nije porazavajuce. jednostavno imaju drugaciji pogled na zivot od tebe, drugacije stavove i na kraju drugacije vredonosne sisteme. ne traze svi dublji kontakt niti treba svakom dublji kontakt. to ne aludira na bilo kakvu nesposobnost nego na samu zelju. licno, ne vidim nikakav problem u kres semama. stavise i pozeljne su s vremena na vreme. jednostavno zadovoljavanje nagona bez ikakvih sporednih, i tada nebitnih, zajebavancija.

QueenOfClubs
27-01-2011, 22:31
Па ево, рекох ти.
Бар ови које ја познајем.
Али, то су ипак људи који су много прошли, свашта видели и доживели.
Који су се уморили од свега што си навела :lol:

Adio
27-01-2011, 22:32
da, tebi je porazavajuce. ali postoje ljudi kojima nije porazavajuce. jednostavno imaju drugaciji pogled na zivot od tebe, drugacije stavove i na kraju drugacije vredonosne sisteme. ne traze svi dublji kontakt niti treba svakom dublji kontakt. to ne aludira na bilo kakvu nesposobnost nego na samu zelju. licno, ne vidim nikakav problem u kres semama. stavise i pozeljne su s vremena na vreme. jednostavno zadovoljavanje nagona bez ikakvih sporednih, i tada nebitnih, zajebavancija.

Ok stvar je izbora.
Ja ne mislim da je to resenje, ali je stvar izbora!

Mr.OneTwo
27-01-2011, 22:35
Ok stvar je izbora.
Ja ne mislim da je to resenje, ali je stvar izbora!

a cega resenje? to meni nije jasno. hocu sex - naci cu devojcicu koja hoce to isto. koliko ja vidim problema nema, pa samim tim ni potrebe za resenjem. : )

Adio
27-01-2011, 22:35
Па ево, рекох ти.
Бар ови које ја познајем.
Али, то су ипак људи који су много прошли, свашта видели и доживели.
Који су се уморили од свега што си навела :lol:

Ha, takvi ljudi se prosto pogube u svom nekom svetu i nezadovoljstvu, promasajima i losim izborima, nazovi kako god oces!
Ja sam nepopravljivi optimista, a i suvise sam mlada za tako teske teme, samo mi pala misao pa reko da zvrcnem :lol:
Nikad mi nije losa namera a jos manje da osudim nekog :)

Adio
27-01-2011, 22:36
a cega resenje? to meni nije jasno. hocu sex - naci cu devojcicu koja hoce to isto. koliko ja vidim problema nema, pa samim tim ni potrebe za resenjem. : )
Resenje, trenutnog zadovoljstva! hehe
Ok!
Kako se te kres varijante zavrsavaju?

kojica
27-01-2011, 22:38
Raste uz pritku ko paradaJz :lol:
Naravno da ne raste!
Ali...
Imam jasne stavove, jasno znam na sta pristajem a na sta ne!
Danas kada vecina tako funkcionise, u 30 i 30 i nekoj je sama, razvedena itd!
Za sve je potrebno vreme, strpljenje, upoznavanje tolerancija bla bla!
Tezi se drugim stvarima pa se nema vremena za to
Pa ja sad ne znam što vičeš. Eto ja nikad nisam pristala na spontani seksualni
odnos sa najboljim drugim.. pa ne vičem..

Ja već objasnih da lakšeg načina nema. (to je bilo onomad kad si me pitala što
to pričam) I razumem da si ti na nekoga zbog nečega ljuta i da misliš da je
njemu tako lakše, ali probaj da sagledaš to iz drugog ugla.
Eto ti si takva kakva jesi i tražiš osobu koja ti odgovara, a šta ostali rade nek
rade. Što bi se ti brinula zbog toga?

QueenOfClubs
27-01-2011, 22:38
Ha, takvi ljudi se prosto pogube u svom nekom svetu i nezadovoljstvu, promasajima i losim izborima, nazovi kako god oces!
Ja sam nepopravljivi optimista, a i suvise sam mlada za tako teske teme, samo mi pala misao pa reko da zvrcnem :lol:
Nikad mi nije losa namera a jos manje da osudim nekog :)
Па полако... за двадесет година...
И као што ти лепо и сама рече ономад. Не зависи све од тебе.
Лакше је кад си оптимиста, у сваком случају.

Mr.OneTwo
27-01-2011, 22:40
Ok!
Kako se te kres varijante zavrsavaju?

bacanjem punog kondoma, ali ne u wc solju. :mrgreen:

zezam se, pa otkud znam, kako koja. nekad preraste u kao neku vezicu, nekad se ubrzo prekine a nekad malo duze traje isto stanje, pa posle ili the end ili fazon na kolena + prsten. nema pravila. a sad otkrivam toplu vodu. : )

slonce
27-01-2011, 22:42
ma super tekma nego...pri upoznavanju selekcija se vrsi na osnovu fizickih karakteristika ili vizuelne percepcije istih jedne od osoba,sto ce reci svako je povrsan na svoj nacin,dileme nema.
kompatibilnost meri se arshinima duha vremena,jer svaki covek proizvod je svog vremena.nepotrebno je zalaziti u geografske i ostale raznine,dovoljno je zapitati za osnovne,da ne kazem animalne,potrebe.kreacija bilo cega zahteva mnogo toga...vreme,strpljenje,itd...ali zahteva i eliminaciju bitnog faktora-straha,od ovog,onog,cega vec.primera radi...osoba koja je iz braka izasla samo sa jednom putnom torbom prljavog vesha sa podozrenjem gleda na sve.spasimo se nesigurnosti sebe samih ne bi li imali sta vishe.

Adio
27-01-2011, 22:42
Pa ja sad ne znam što vičeš. Eto ja nikad nisam pristala na spontani seksualni
odnos sa najboljim drugim.. pa ne vičem..

Ja već objasnih da lakšeg načina nema. (to je bilo onomad kad si me pitala što
to pričam) I razumem da si ti na nekoga zbog nečega ljuta i da misliš da je
njemu tako lakše, ali probaj da sagledaš to iz drugog ugla.
Eto ti si takva kakva jesi i tražiš osobu koja ti odgovara, a šta ostali rade nek
rade. Što bi se ti brinula zbog toga?

Nisam ni ja :)

Ne vicem i ne brinem, briga me sta drugi rade sve do trenutka dok mene to ne ugrozi, na bilokoji nacin.
Sa druge strane, samo sam zelela da znam koji su motivi i zasto se ljudi toliko otudjuju, nista vise.
A i saznala sam nesto sto me je jako pogodilo, pa navelo na takvo razmisljanje, no nije bitno i nije to tema!
Bez ljutnje molim!

Adio
27-01-2011, 22:45
bacanjem punog kondoma, ali ne u wc solju. :mrgreen:

zezam se, pa otkud znam, kako koja. nekad preraste u kao neku vezicu, nekad se ubrzo prekine a nekad malo duze traje isto stanje, pa posle ili the end ili fazon na kolena + prsten. nema pravila. a sad otkrivam toplu vodu. : )

Koliko ljudi toliko i situacija!
U svakom slucaju, tezim da sebe ne dovodim u takve situacije, nisam tip koji se tek tako prepusta bilo cemu, a sa druge strane, samo posmatram okolinu i zakljucujem.
A valjda i ja odrastam :lol: pa se prosto nalazim nekad u takvim situacijama da i do toga mora da dodje, ili ne mora, stvar izbora!

Adio
27-01-2011, 22:48
ma super tekma nego...pri upoznavanju selekcija se vrsi na osnovu fizickih karakteristika ili vizuelne percepcije istih jedne od osoba,sto ce reci svako je povrsan na svoj nacin,dileme nema.
kompatibilnost meri se arshinima duha vremena,jer svaki covek proizvod je svog vremena.nepotrebno je zalaziti u geografske i ostale raznine,dovoljno je zapitati za osnovne,da ne kazem animalne,potrebe.kreacija bilo cega zahteva mnogo toga...vreme,strpljenje,itd...ali zahteva i eliminaciju bitnog faktora-straha,od ovog,onog,cega vec.primera radi...osoba koja je iz braka izasla samo sa jednom putnom torbom prljavog vesha sa podozrenjem gleda na sve.spasimo se nesigurnosti sebe samih ne bi li imali sta vishe.

Hvala na objasnjenju!
Slazem se, povredjenost, strah, nepoverenje, sve to vodi ka tome!

Mr.OneTwo
27-01-2011, 22:48
Koliko ljudi toliko i situacija!
U svakom slucaju, tezim da sebe ne dovodim u takve situacije, nisam tip koji se tek tako prepusta bilo cemu, a sa druge strane, samo posmatram okolinu i zakljucujem.
A valjda i ja odrastam :lol: pa se prosto nalazim nekad u takvim situacijama da i do toga mora da dodje, ili ne mora, stvar izbora!

ne mora. osim ako te neki mangup ne navede na zlo. :mrgreen:

kojica
27-01-2011, 22:49
Nisam ni ja :)

Ne vicem i ne brinem, briga me sta drugi rade sve do trenutka dok mene to ne ugrozi, na bilokoji nacin.
Sa druge strane, samo sam zelela da znam koji su motivi i zasto se ljudi toliko otudjuju, nista vise.
A i saznala sam nesto sto me je jako pogodilo, pa navelo na takvo razmisljanje, no nije bitno i nije to tema!
Bez ljutnje molim!
Eto znala sam. :palac:

Neću da se ljutim. Ipak je ovo samo forum, pa ne možeš da me biješ.

Al najbolje bi bilo da sa tom osobom porazgovaraš ako želiš da saznaš pravi razlog.
Neko je takav zbog nečega što se desilo u ranom detinjstvu, neko zbog kasnijih loših
iskustava, neko mora da se posveti nekom prečem, pa je zasovoljavanje keksualnih
potreba stavio na poslednje mesto i tako.. svi smo različiti...

Tibi
27-01-2011, 22:49
Koliko ljudi toliko i situacija!
U svakom slucaju, tezim da sebe ne dovodim u takve situacije, nisam tip koji se tek tako prepusta bilo cemu, a sa druge strane, samo posmatram okolinu i zakljucujem.
A valjda i ja odrastam :lol: pa se prosto nalazim nekad u takvim situacijama da i do toga mora da dodje, ili ne mora, stvar izbora!
Kajanje je najcesce prisutno, odlucili se tako ili onako, osim...ako se zivot gleda drugim pogledom a to se pocinje jako rano, za vecinu je danas kasno...gledati zivot i svet takvim kakav je stvarno:neutral:

Adio
27-01-2011, 22:53
ne mora. osim ako te neki mangup ne navede na zlo. :mrgreen:

Ne dam da me navuku mangupi :lol:

Adio
27-01-2011, 22:54
Eto znala sam. :palac:

Neću da se ljutim. Ipak je ovo samo forum, pa ne možeš da me biješ.

Al najbolje bi bilo da sa tom osobom porazgovaraš ako želiš da saznaš pravi razlog.
Neko je takav zbog nečega što se desilo u ranom detinjstvu, neko zbog kasnijih loših
iskustava, neko mora da se posveti nekom prečem, pa je zasovoljavanje keksualnih
potreba stavio na poslednje mesto i tako.. svi smo različiti...

Mene se to ne tice i naravno da nemam ni prava da pitam a kamoli da komentarisem, samo mi je ono....neocekivano, sokantno!

Adio
27-01-2011, 22:55
Kajanje je najcesce prisutno, odlucili se tako ili onako, osim...ako se zivot gleda drugim pogledom a to se pocinje jako rano, za vecinu je danas kasno...gledati zivot i svet takvim kakav je stvarno:neutral:

Nisam sigurna da razumem :(

kojica
27-01-2011, 22:56
Mene se to ne tice i naravno da nemam ni prava da pitam a kamoli da komentarisem, samo mi je ono....neocekivano, sokantno!
eto vidiš kako je fino što postoje forumi...

Adio
27-01-2011, 22:58
eto vidiš kako je fino što postoje forumi...

A jaooooo...nema veze
Bitno da mi pisemo :)

doc holliday
27-01-2011, 23:03
laku noć saji

kojica
27-01-2011, 23:04
A jaooooo...nema veze
Bitno da mi pisemo :)
Pa da. Ajde još da pišemo.

Evo sad me zanima nešto. Pitala si kako se te površne i povremene kombinacije završavaju.
Pa ne razumem zašto.

Adio
27-01-2011, 23:07
Pa da. Ajde još da pišemo.

Evo sad me zanima nešto. Pitala si kako se te površne i povremene kombinacije završavaju.
Pa ne razumem zašto.
Pa prosto pitam!
Primeri iz okoline uglavnom navode da se zavrsava kada jedno od zeli vise, ili kada jednostavno zele da prestanu, nadju nekog pogodnijeg, nemam pojma!
Pitam sa zenskog stanovista, jer uglavnom znam na koji nacin kod muskaraca to prestaje. Da se tako izrazim!

kojica
27-01-2011, 23:15
Pa prosto pitam!
Primeri iz okoline uglavnom navode da se zavrsava kada jedno od zeli vise, ili kada jednostavno zele da prestanu, nadju nekog pogodnijeg, nemam pojma!
Pitam sa zenskog stanovista, jer uglavnom znam na koji nacin kod muskaraca to prestaje. Da se tako izrazim!

aaa.. pa da, na to mora muški da ti odgovore..
ja znam trenutno nekoliko takvih praova, al oni da izvineš ne prestaju.. :krsti:
odlično su se našli..

Adio
27-01-2011, 23:19
aaa.. pa da, na to mora muški da ti odgovore..
ja znam trenutno nekoliko takvih praova, al oni da izvineš ne prestaju.. :krsti:
odlično su se našli..

Muski i odgovaraju, vise imam muskog drustva pa ono...odg na sva moja pitanja :lol:
U sexu nema mnogo sta da se snalazis, mada je i to premija naci nekog sa kim si sinhronizovan i skladan, a opet...kao sto rekoh....
Za druge stvari je najbitnije kako sa nekim funkcionises, sex je stvar iskustva i osecaja!
Manje-vise

kojica
27-01-2011, 23:29
Pa eto vidiš. Nekada se nađu ljudi jednakog senzibiliteta, pa im oboma odgovara
da ne komplikuju previše, iz ko zna kakvih razloga. A ima i onih koji se svaki put
ožene. :raz_095:

Adio
27-01-2011, 23:31
Pa eto vidiš. Nekada se nađu ljudi jednakog senzibiliteta, pa im oboma odgovara
da ne komplikuju previše, iz ko zna kakvih razloga. A ima i onih koji se svaki put
ožene. :raz_095:

Ima, ali...svadba kosta :mrgreen:

Razocaravajuce mi je sve to!
Ali dobro, jos sam mlada, tek dvadesete gazim :lol:

Tibi
27-01-2011, 23:32
Pa eto vidiš. Nekada se nađu ljudi jednakog senzibiliteta, pa im oboma odgovara
da ne komplikuju previše, iz ko zna kakvih razloga. A ima i onih koji se svaki put
ožene. :raz_095:
El to...ciljno:pusi:

slonce
27-01-2011, 23:35
Ima, ali...svadba kosta :mrgreen:

Razocaravajuce mi je sve to!
Ali dobro, jos sam mlada, tek dvadesete gazim :lol:

sto li ja slusham ove grandovce :shocked:

esi miraZdzika...traktor,junica,ektar zemlje... :lol:

Adio
27-01-2011, 23:38
sto li ja slusham ove grandovce :shocked:

esi miraZdzika...traktor,junica,ektar zemlje... :lol:

Ma kako nisam, i tri konja bela :lol:

nevidljiv
28-01-2011, 04:01
Ma kako nisam, i tri konja bela :lol:
Djuvegije gde ste da ste ,htela bih da znam....
:raz_068:

QueenOfClubs
28-01-2011, 08:30
Ne dam da me navuku mangupi :lol:
Ех, ел ова тема у ствари питање – како их препознати...
Како знати ко је за озбиљно а ко за пролазно?

Moonster
28-01-2011, 09:16
Resenje, trenutnog zadovoljstva! hehe
Ok!
Kako se te kres varijante zavrsavaju?

Zavisi od "igrača" sa kojim igraš tu igru, ako nema "produžetaka", onda jedna kombinacija i razlaz, ako ima onda dok neko ne prekine, sve zavisi. A ako je igrač koji je kalkulant i poznaje odlično žeMske onda se igra produžava, prerasta u "vezu", daje joj iluziju da mu je stalo, nakon određenog vremena, obično neočekivano zadaje udarac i završava igru.
Zavisi i od drugih stvari, ali ovo je klasika obično.

kojica
28-01-2011, 09:19
Ili ako je žensko bolji igrač, na kraju pati muško. :pusi:

Mislim, ne znam čemu to služi, sem da se narani sujeta, al dobro.

Moonster
28-01-2011, 09:21
Ili ako je žensko bolji igrač, na kraju pati muško. :pusi:

Mislim, ne znam čemu to služi, sem da se narani sujeta, al dobro.

Obično su žene bolje igrači, poznajem ih solidan broj koje su upravo takve, hranjenje sujete, osveta muškom/ženskom rodu u globalu, ma razloga malih milion....

kojica
28-01-2011, 09:23
:stidljiva:

e pa vidi, morala sam.. toliko se uplašijo da ću se ja zaljubiti i patiti,
da sam morala da mu pokažem ko je njanjav..

Slowpoke Rodriguez
28-01-2011, 11:58
I dalje tvrdim da su svi ovi M/Z odnosi usko povezani sa promilima alkohola u krvi...


Pa eto vidiš. Nekada se nađu ljudi jednakog senzibiliteta, pa im oboma odgovara
da ne komplikuju previše, iz ko zna kakvih razloga. A ima i onih koji se svaki put
ožene. :raz_095:

Ima ih svakako... al to su oni nesrecnici sto kad se otrezne nedeljom jos im se i svidi... Eto ja se svaki vikend zenim i svake nedelje u rano popodne kad dodjem sebi na smrt se upudim i tako do sledeceg vikenda...


sto li ja slusham ove grandovce :shocked:

esi miraZdzika...traktor,junica,ektar zemlje... :lol:

Sitan to miraz... nista bez kombajna (ostala masinerija se podrazumeva), stada ovaca 30+ komada, 20+ 'ektara i minumum mecka u garazi (i to se podrazumeva da ista sluzi samo za odlazak na vasar eventualno neku zavetinu i na familijarna slavlja), a za svaki dan makar 306 dva il tri komada cisto da se ne guramo...

причалица
28-01-2011, 12:29
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

pa ja nemam takve varijante. ne biram nikoga sa strane.
mislim da bi me veza sa strane uništila kao čoveka i komunistu...a kao ženu, da ne pričam.

BanovanKorisnik
29-01-2011, 10:44
Pa ja sad ne znam što vičeš. Eto ja nikad nisam pristala na spontani seksualni
odnos sa najboljim drugim.. pa ne vičem..
...a s' najboljim prvim? :)

kojica
29-01-2011, 11:02
Vidi stvarno sam to napisala...:raz_067:

Lunica
02-02-2011, 00:26
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

Ljudi su postali previse sebicni i usresredjeni samo i iskljucivo na svoje potrebe.Niko ne zeli da se odrekne svog konfora time sto ce trebati da zivi s nekim i da mu na neki nacin ustupi deo svog prostora.Postali smo previse samozivi i smatramo da je to normalno.
Seks nikada nije samo telesno jer je pokretac za tako nesto strast koja je jaka emocija.
Nisam nikada birala,jedostavno sam pustala da se desi...Ovo ili ono...

malavelika
09-02-2011, 12:51
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?

pa, kres sema ne mora da donosi iskljucivo telesno zadovoljstvo
zavisi kakva je
meni je kres sema podrazumevala da ima obostranih osecanja, izlazaka, razgovora, fenomenalnog sexa, ali se nismo bili "obavezali" na vernost jedno drugome, sto klasicna veza nekako podrazumeva...hocu reci da sma uzivala na sve moguce nacine sa njim, ne samo telesno...meni nikada ne moze nesto da bude samo telesno, jer mi sve krece iz glave i srca, pa i zelja za kres semom..

mica
09-02-2011, 14:25
Posmatrajuci okolinu, ne bitno za godine, lakse je sa nekim ostvariti kres semu, biti ljubavnik/ljubavnica, nego biti u vezi. Glediste potice od stavke da su ljudi mahom razocarani svojim trenutnim stanjima,ranijim izborima, itd.
E sad, obicno sa kim ce neko biti u kres varijanti se ne bira, da li je razveden jedan, oboje, slobodan, ima vec nekog, ili ih ima vise, dok se za ljubavnice/ke obicno biraju oni koji manje-vise odgovaraju i u nekim drugim segmentima, jer se tada ostvaruju i neki prijateljski odnosi, ne zasniva se sve na samom telesnom zadovoljstvu.
Sa druge strane, vrlo je razocaravajuce da vecina tako funkcionise, i zadovoljna je takvim stanjima.
Razlozi mogu da budu i ti sto je laksa prolaznost kod takvih zena/muskaraca, nema vezivanja, cak i kada jedna strana zatrazi vise, odnos se uglavnom prekida.
Pa vas pitam, gde postavljate granicu i gde je zadovoljstvo u samom sexu ako je samo cisto telesno?
I koje ljude i kakve birate za to?


pa ja nesto ne volim te varijante,al se nekako uvek nadjem u takvim,kres kombinacijama i sto je najgore,uvek se zaljubim i vezem za takve oseobe..ne biram ljude za to,prosto se desi onaj kvrc,hemija koju se i ne trudim da ignorisem..

причалица
09-02-2011, 16:35
pa ja nesto ne volim te varijante,al se nekako uvek nadjem u takvim,kres kombinacijama i sto je najgore,uvek se zaljubim i vezem za takve oseobe..ne biram ljude za to,prosto se desi onaj kvrc,hemija koju se i ne trudim da ignorisem..

a ja sam, mico, mislila da si ti jedna ozbiljna osoba....čuješ ''kres kombinacije'' :lol:

mica
10-02-2011, 07:36
a ja sam, mico, mislila da si ti jedna ozbiljna osoba....čuješ ''kres kombinacije'' :lol:
iju prico,sta ti bi da pomislis tako nesto??? :lol:

QueenOfClubs
10-02-2011, 17:13
Ljudi su postali previse sebicni i usresredjeni samo i iskljucivo na svoje potrebe.Niko ne zeli da se odrekne svog konfora time sto ce trebati da zivi s nekim i da mu na neki nacin ustupi deo svog prostora.Postali smo previse samozivi i smatramo da je to normalno.

Сад сам се сетила како су људима усељавали странце у кућу јер су имали вишак стамбеног простора. :facepalm:

Људи су у суштини исти. Имају исте жеље и потребе. Разлика је у томе што сад лакше могу да их остваре него пре двадесетак година.
Друштвене норме су се промениле. Није нам то неки ванземаљац наметнуо, него опет људи, јер им тако одговара.

причалица
10-02-2011, 19:38
iju prico,sta ti bi da pomislis tako nesto??? :lol:

pa eto...iz pp-ova :lol: