PDA

Pogledaj Punu Verziju : Stare teme - nove reakcije



kojica
08-02-2011, 20:46
Da li imate običaj da listate stare teme? Da li nekada primetite da je vaša reakcija na
nečiji post bila preterana ili da biste sada, možda, još burnije odreagovali?
Primećujete li nekada da se vaše mišljenje razlikuje u odnosu na ono od prethodne
godine?

Ciciban
08-02-2011, 20:47
uh da, ali najcesce primetim da sada nikako ne bih reagovala

QueenOfClubs
08-02-2011, 20:50
Читала сам скоро.
Све бих исто и данас написала. :facepalm:

slonce
08-02-2011, 21:00
sve se menja sem kamenja...kako mi sami tako i nasa percepcija okoline.na stvari i osobe ne gledamo na isti nacin i iz istog ugla sa 10,20 ili 30 godina.e sad da li je to deo evolucije ili srozavanja savremenog coveka...? :neutral:

kojica
08-02-2011, 21:20
sve se menja sem kamenja...kako mi sami tako i nasa percepcija okoline.na stvari i osobe ne gledamo na isti nacin i iz istog ugla sa 10,20 ili 30 godina.e sad da li je to deo evolucije ili srozavanja savremenog coveka...? :neutral:
E sad, jeste li nešto napredak ili srozavanje, to je opet samo stvar percepcije koja se
opet menja.. i tako.. :lol:

Mada i to šta je stara tema a šta nova je sasvim relativno. Kada je u pitanju neka brza
reakcija, već nakon pola sata ili jednog dana se možemo zapitati ''šta nam bi?'' :lol:

slonce
08-02-2011, 21:26
"zeno...nije to sto mislis,ne znam sta bi komsinici" :lol:

a zbilja...neko ne misli ili misli ko zna sta u trenutku i uporopasti drugoga :neutral:

nego...a sta je tema?

QueenOfClubs
08-02-2011, 21:28
Јеси ли ти читао своје постове од пре годину-две (не 10 или 20) :lol:

slonce
08-02-2011, 21:29
ne...povucem vodu i ne okrecem se :lol:

sto?

QueenOfClubs
08-02-2011, 21:29
Па то је тема, зато :lol:

mica
26-02-2011, 06:10
ja se cesto zapitam na neke svoje postove od pre par meseci,sta mi bi? Mada,znajuci da sam imala buran prethodni period,to je razumljivo. Istina,nisam konfliktna osoba te i ne padam u vatru,zato se i drzim van tema,uglavnom (prim.prev. nikaki sam forumas),jer me rasprave umaraju i smaraju..Uvek sam postovala tudj stav,a nisam dala na svoj,tako sto sam se povlacila iz rasprava..

kojica
31-03-2011, 07:20
A da li nekada pročitate staru temu, da se ne bi ispalili i napisali ovoga puta
nešto drugo? :lol:

Šipak će neko na ovo da mi odgovori, al aj da pitam. :lol:

kojica
31-03-2011, 07:42
A mogu i ja nešto da kažem, bez da me je neko nešto pitao.. :lol:

Naše mišljenje je ono što nas određuje. Nešto zbog čega nas drugi ljudi poštuju ili ne.
Tu je, naravno, i izgled. Ali prijatelj nam neće zameriti ako smo dobili koju boru ili
promenili frizuru. Smatraće da smo to i dalje mi. Olakšavajuća nam je okolnost to što
se takve promene dešavaju i bez naše volje.
Dok sa mišljenjem nije tako. Recimo, imli ste drugaricu koja je volela da izlazi na bučna
mesta i da se zabavlja; da satima obilazi butike i isprobava garderobu; da pre izlaska
prepričava događaje od sinoć i smeje se ponašanju nekih ljudi. Sve to volite i vi. Vi se
ne promenite ni malo, ali ona se menja. Počne da provodi sate gledajući tv ili čitajući
knjige, ili šta god. Da li tada gubite prijatelja?

Bisernica
31-03-2011, 18:47
Ako su zajednički izlasci na bučna mesta,zajednička zabava i
obilasci butika zarad višečasovnog isprobavanja garderobe i
smejanje ponašanju nekih ljudi,drugarstvo ,u tom slučaju - da.

kojica
31-03-2011, 22:19
Pa dobro, za one savršene možemo da smislimo neki primer kao... :hm:

Zajedničko učetvovanje u dobrotvornim akcijama i edukacija mladih u
oblasti poštovanja ljudskih prava und sloboda, širenje ekološke svesti...

:lol:

Vragolanka
31-03-2011, 22:22
Da li imate običaj da listate stare teme? Da li nekada primetite da je vaša reakcija na
nečiji post bila preterana ili da biste sada, možda, još burnije odreagovali?
Primećujete li nekada da se vaše mišljenje razlikuje u odnosu na ono od prethodne
godine?

ne burnije, naprotiv... požalim što sam uopšte odreagovala na neke stvari.
primećivam... :lol:

Moonster
31-03-2011, 22:31
Da li imate običaj da listate stare teme? Da li nekada primetite da je vaša reakcija na
nečiji post bila preterana ili da biste sada, možda, još burnije odreagovali?
Primećujete li nekada da se vaše mišljenje razlikuje u odnosu na ono od prethodne
godine?
Ne, nikada ne listam stare teme.
Primetim da je neka moja reakcija bila previše blaga i nije bila dovoljno direktna.
Sada bih na primer, na istu stvar ili reagovao puno direktnije ili ne bih reagovao uopšte.
Samo u slučaju da imam nova saznanja u sklopu određene teme, samo tada možda mogu promeniti mišljenje.

Ena
01-04-2011, 12:35
Nemam starih tema, sve su mi nove, a uglavnom pomalo sputavam sebe u nekim odgovorima :haha:

marlon
01-04-2011, 15:13
A da li nekada pročitate staru temu, da se ne bi ispalili i napisali ovoga puta
nešto drugo? :lol:

Šipak će neko na ovo da mi odgovori, al aj da pitam. :lol:

zastitni znak
da zbunim budale

kojica
09-05-2011, 08:48
Kad sam računala s tim da niko neće smeti da odgovori, ti nisi bio na forumu. :lol:

DaDole
27-09-2013, 10:11
Da li imate običaj da listate stare teme? Da li nekada primetite da je vaša reakcija na
nečiji post bila preterana ili da biste sada, možda, još burnije odreagovali?
Primećujete li nekada da se vaše mišljenje razlikuje u odnosu na ono od prethodne
godine?

ne..mišljenja generalno ne mijenjam,a ni stavove..eentualno ,budući da svako biće evaluira,imam možda primjedbu da bih neke postove nijansirala,ali bez da im promijenim suštinu..neke možda ne bih napisala,ali ne jer ne mislim i dalje tako,već jer bih možda napravila veću distancu:pusi2:

kojica
28-09-2013, 16:55
ja se još uvek menjam... :jasenka:

DaDole
01-12-2013, 13:26
A mogu i ja nešto da kažem, bez da me je neko nešto pitao.. :lol:

Naše mišljenje je ono što nas određuje. Nešto zbog čega nas drugi ljudi poštuju ili ne.
Tu je, naravno, i izgled. Ali prijatelj nam neće zameriti ako smo dobili koju boru ili
promenili frizuru. Smatraće da smo to i dalje mi. Olakšavajuća nam je okolnost to što
se takve promene dešavaju i bez naše volje.
Dok sa mišljenjem nije tako. Recimo, imli ste drugaricu koja je volela da izlazi na bučna
mesta i da se zabavlja; da satima obilazi butike i isprobava garderobu; da pre izlaska
prepričava događaje od sinoć i smeje se ponašanju nekih ljudi. Sve to volite i vi. Vi se
ne promenite ni malo, ali ona se menja. Počne da provodi sate gledajući tv ili čitajući
knjige, ili šta god. Da li tada gubite prijatelja?

ne:nene: pa,nismo prijatelji po ponašajnom već u nekom suštinskom odnosu.
...ali,podsjetila si me na nešto malo teže..prije puno godina odselila sam se iz jedne varoši u BL.
i sad..već godinama,kad odem tamo,pa sretnem drugarice iz gimnazije..one kao da su ostale na onom istom mjestu gdje smo sam ih ostavila..tapkaju,bez pomaka..još uvijek su na nekim davno prevaziđenim temama..i ja te stare teme osjećam kao lanjski snijeg..kao da im je stalo vrijeme i kao da ih promjene nisu dotakle..
stoga sam mišljenja da stare teme u ovom ii onom svijetu,moraju da dožive promjene,napredak..