PDA

Pogledaj Punu Verziju : Svekrve ....



Ciciban
30-07-2009, 16:24
Dakle? ja nemogu sad da pisem sutra cu mozda .....

QueenOfClubs
30-07-2009, 16:56
Само могу рећи да сам имала среће.
А можда ми се чини тако дивном зато што је 300 километара далеко...
Ипак, трудила се да се не меша, помагала колико је могла, поштовала моје мишљење,
била увек на мојој страни, о мени увек причала само најлепше...
Мени више него доста.
Хвала јој на свему. :raz_082:

Man
30-07-2009, 17:29
el mogu i tašte u istu temu :raz_088: ili otvorimo još jednu... u paklu recimo :raz_012:

affrodiita
30-07-2009, 19:22
Čim čujem reč svekrva...već mi je zlo...daleko je bilo..kad sam se te žene
rešila...svanulo mi je...mogla bi roman o njoj da napišem..garantovano bi
bio horor...prema tome neka je tamo gde je...što dalje od svih nas.... :raz_032:

sani
30-07-2009, 20:46
Moja svekrva je umrla pre nego sto sam se i udala..dakle, nisam stigla ni d aimam svekrvu. :(

misticlady
30-07-2009, 21:35
:raz_075: :raz_075: :raz_075:

Ciciban
31-07-2009, 07:49
e bas to mistic ......samo ja bi da joj pozajmim metlu da me sto pre odletim ......

QueenOfClubs
01-08-2009, 19:51
Боже здравља, и ја ћу бити свекрва једног дана. :raz_036:

affrodiita
03-08-2009, 17:04
neka, neka...ali se nadam da nećeš biti zlo na dve noge..i bolesna
mama..kad je tvoj sin u pitanju...jer neke žene stvarno obole kad
dobiju snaje..pa se iživljavaju i iživljavaju, dok ovim mučenicama ne
pukene film...eeee....odna one bezobraznice jedne ne vaspitane,
došle tu da laju na zvezede..a sve im je pruženo.....mislim... :raz_084:

Ciciban
03-08-2009, 20:56
aha sve isto........ i sta ti fali? jos pita...boze boze .... ma necu da se zamaram s njom ...

QueenOfClubs
03-08-2009, 23:27
Ајој, како пишете о свекрвама, туга читати.
Али морам да кажем, много зависи и од мужа како се постави и шта јој дозволи.
ММ јој на самом почетку брака није дозволио да писне против мене.
Касније, кад ме је упознала, заволела ме је.
А и ја, с моје стране никад лошу реч, никад преки поглед.
Па и сада, после развода, она ништа лоше није рекла ни мени ни о мени.

А мој син, нек је жив и здрав, неће живети са мном кад се ожени, таман ишла у дом.

Ciciban
04-08-2009, 07:17
I moj muz isto ...sve na mojoj strani ...nesmem da pisnem protiv nje ....ona je najbolja mama, nabolja zena i najbolja domacica ......

QueenOfClubs
04-08-2009, 11:50
Управо то и говорим Цици...
Ипак, нема оправдања.
Требало би да она увиди и сама шта ради.
Али то је већ постало део фолклора у нас...

doc holliday
04-08-2009, 16:18
I moj muz isto ...sve na mojoj strani ...nesmem da pisnem protiv nje ....ona je najbolja mama, nabolja zena i najbolja domacica ......
ž


:raz_114: :raz_114: :raz_114:

Ciciban
04-08-2009, 16:33
samo se ti smej mogu do sutra da pisem ali necu...temu sam otvorila u naletu besa....proslo me necu da se zamaram ...

Dusala
07-08-2009, 22:09
ja sam da kazem...

"SVEKRVE SU KO VEGETA U SVE SE MESAJU"

ja sam joj odavno rekla da nece moci :raz_038:

al ona po svom a ja po mom...mladost pobedjuje uvek.. :raz_114:

misticlady
08-08-2009, 15:59
ovu teme moja Dita nikako ne moze da preskoči...preširoka voda je to za nju :raz_010:

SaleX
11-08-2009, 23:45
ОК.... можда није тема али....
Моја мама зове мог тату- "свекрва"
У ствари оан увек каже "ти си ми гори од свекрве", "ућути свекрво једна" и слично.
Воли човек да увек држи сувишне придике. А нарочито има дар за изношење и образлагање очигледних ствари.
Мама направи ручак на брзину а онда он крене како ниеј почела на време, како је ретка супа, како је кромпир недопечан- све у свему човек преузео улогу свекрве.
Па када седнемо за сто крене оно са "мањи залогаји " "Једи полако да ти стигне до мозга" па се породични обед углавном заврши са етикетацијом "свекрво једна" и слично.

Тако да отприлике знам како је то имати свекрву у кући... :pusi:

причалица
12-08-2009, 22:19
moja je bila mleko i med...takve rano odu :(

culture move
13-08-2009, 12:35
ja imam 4 pa vi vidite..... :oci:

Ciciban
13-08-2009, 13:11
blago tebi :pusi:

affrodiita
13-08-2009, 21:14
kako četiri.....uh ja i onu jednu nisam mogla da skuvam....a, od tolikih
bi sigurno šiznula potpuno...... :pusi:

*Bilja*
13-08-2009, 23:36
Da postoji neki konkurs, ja bih svoju predlozila za najbolju!
I jeste!
Gleda da me zastiti gde god moze, (a ako treba, ocita mi samoj), iskreno, ponekad pomislim da moja majka nije imala toliko razumevanja.

Trudim se da joj vracam na isti nacin.
I nadam se da uspevam, kao sto se nadam da ce pozvieti dovoljno dugo da joj se do kraja oduzim :srce:

affrodiita
14-08-2009, 15:51
Ti si očigledno jedna od retkih, koja je imala sreću da sretne takvu ženu
što je stvarno sreća... :lol:

Imam puno poznanica i prijateljica...samo sam jednom jednu čula da se
pohvalila da ima dobru svekrvu..i to je zaista tako...ostale, ili plaču ili
ne pričaju sa svekrvama...šta li je to sa ženama koje imaju sinove volela
bih da znam..... :raz_088:

sani
14-08-2009, 16:24
:razzz ..ne znam sta je..evo ja imam dva sina i vec vidim sebe da cu biti zlo od svekrve :lol: :stidljiva:

affrodiita
14-08-2009, 16:36
neeeemoooojjj.......... :srce:

Temjanika
02-10-2009, 09:30
Moja svekrva je umrla pre nego sto sam se i udala..dakle, nisam stigla ni d aimam svekrvu. :(




Pogresan ti smajli ...ovaj treba :)

Sibi
02-10-2009, 12:40
:razzz ..ne znam sta je..evo ja imam dva sina i vec vidim sebe da cu biti zlo od svekrve :lol: :stidljiva:


samo probaj ... :nargile: :srce:

Ciciban
17-06-2010, 10:53
e bas to mistic ......samo ja bi da joj pozajmim metlu da me sto pre odletim ......

sta sam ovde htela da kazem moze li neko da desifruje :lol:

mare
17-06-2010, 13:48
sta sam ovde htela da kazem moze li neko da desifruje :lol:

ne podnosiš svoju svekrvu? :mrgreen:

misticlady
17-06-2010, 14:43
cici,vazno da sam te ja razumela kad ti nisi samu sebe:raz_018:

причалица
17-06-2010, 15:24
bože zdravlja...da budem tašta....nadam se da neću da budem akrep od tašte.
mislim, daću sve od sebe, mada...šta znam? možda će me budući zetovi nervirati, a? i?
šta da radim?

Zazijavalo
17-06-2010, 17:30
Svekrve nisu isto što i tašte, mada se ponekad tako ponašaju. :pusi:

причалица
17-06-2010, 17:35
kao što snaje nisu isto što i zetovi, samo su ponekad mnogo gore....

QueenOfClubs
17-06-2010, 17:53
Туга је што свекрва не схвата да све што ради, ради на штету сину, па и себи.
Јер, како год да се окрене, син и његова породица ће да пате.
Било да дође до развода, или до сталних трзавица, или ако је одбаце...
Ниједна зла свекрва није добро "прошла" на крају.
Треба прихватити избор сина какав год да је.

причалица
17-06-2010, 19:21
Туга је што свекрва не схвата да све што ради, ради на штету сину, па и себи.
Јер, како год да се окрене, син и његова породица ће да пате.
Било да дође до развода, или до сталних трзавица, или ако је одбаце...
Ниједна зла свекрва није добро "прошла" на крају.
Треба прихватити избор сина какав год да је.

mmmmdaaaaaaaaaa......moja mama je oličenje svekrve.

Zazijavalo
18-06-2010, 04:49
Hehe, što reče moja gospoja "pored ovake mame, svekrva mi i ne treba :mirka:" :pusi:

причалица
18-06-2010, 17:07
Hehe, što reče moja gospoja "pored ovake mame, svekrva mi i ne treba :mirka:" :pusi:

gospoja ti je moodra žena :)

misticlady
28-07-2011, 23:23
procitah negde u nekim italijanskim novinama kako je snaja ubila svekrvu.ijuuuu sta joj bi, mislim i jednoj drugoj.Pitam se sta je to moglo da se desi i izazove zenu da digne ruku na drugu zenu, koja je pri tom mama njenog izabranika.Da li bi vi to mogle da uradite,ne da je ubijete vec recimo da dignete ruku na svekrvu-drugu majku ili nocnu moru,kako je vec ko naziva?Ja bih se jednostavno povukla i ne bih ulazila u dalju raspravu sa njom.Zasto zatezati situaciju i dovesti do tacke usijanja i ne daj boze do fizickog obracuna ili daleko bilo ubistva.Nismo mi ti koji treba da donosimo presudu-sudija je gore pa neka on sudi.

причалица
29-07-2011, 12:45
.Da li bi vi to mogle da uradite,ne da je ubijete vec recimo da dignete ruku na svekrvu

ma, ne dižem ruku na mačka, a kamoli na ljudsko biće :huh: italijani su poznati seljoberi kad su majke i sinovi u pitanju :lol: skoro su kao mi.

mikili
29-07-2011, 14:20
Ja mislim da su i gori..imaju taj neki nezdravi odnos,strasno vezani za majku..a uzasno temperamentni,eksplozivni..mogu samo da pretpostavim sta ju je nateralo na to.Moja je prilicno daleko,sto garantuje pristojan odnos.

причалица
29-07-2011, 14:25
.Moja je prilicno daleko,sto garantuje pristojan odnos.

ma, kad su ljudi naopako, ni daljina nije garancija :(

Man
12-09-2011, 20:45
ja bi mnogo gadna svekrva bio :zorka:

:hm: doduše, ionako su sve svekrve gadne :rile:

Sagacity
07-09-2012, 21:30
i da, sve neke formule vadite , dajte neku da ignorisem svekrvu ?

Znaci Formula za " Kako odjebati svekrvu" ??? ajde da ne otvaram temu :lol:
Cici, šta da ti kažem...Tvoja tema...:lol: :lol:

A ovo su rekli ''stručnjaci''..:kapa:

Dobar odnos sa svekrvom? Da li je to moguće?


Koliko žena znate koje mogu da se pohvale odličnim odnosom sa svojom svekrvom? Čak i najtolerantnije među nama ponekad ne mogu da izbegnu sukob ili odmeravanje moći i uticaja sa ženom koja je, pre braka, bila verovatno najdominantnija žena u životu našeg muškarca. Ne pominju se bez razloga svekrve i snaje kao najčešće zaraćene strane u porodici. Štaviše, jedan od najčešćih uzročnika stresa žena u braku je upravo odnos sa svekrvom.

http://www.najboljamamanasvetu.com/wp-content/uploads/2010/11/Svekrva.jpg



Koliko god to bio specifičan i komplikovan odnos, ne dozvolite da porodičnu sreću i mir narušava nestabilan i neuređen odnos sa muževljevom majkom. Pokušali smo da poradimo na rešenju ovog problemčića. Ono, međutim, zahteva više vremena, ali ključni faktor za izbegavanje sukoba i smanjenje tenzije je nastojanje da postignete međusobno razumevanje.

Večito nerazumevanje generacija

Ako se nađete u poziciji da primetite kako vaša svekrva kritikuje ili ignoriše vaše roditeljske veštine, ne zaboravite da se ona i sama oseća ugroženo jer oseća da je njen ženski uticaj umanjen kako je nova žena (vi) ušla u porodicu. Za očekivati je, ako ne i normalno, da se svekrve osećaju ugroženim jer smatraju da je njihova majčinska uloga postala suvišna. Ne čudi stoga da svekrve štite sebe i način na koji su one vaspitavale decu i gradile porodicu. Mlade mame, sa druge strane osećaju da je njihov put ka pronalaženju pravog načina za zasnivanje sopstvene porodice pun prepreka i eto za čas recepta za oštar sukob generacija!

Deca umeju da povećaju napetost

Ako nemate izgrađenu jaku vezu sa majkom svog partnera pre nego što dobijete decu, očekujte da stvari postanu gore kada na svet dođe beba. Ako je neslaganje oko uređenja porodičnog života postojalo pre rođenja dece, različita mišljenja oko nege deteta i vaspitaja, najčešće će samo doliti ulje na vatru, mada neke svekrve i „omekšaju“ kada postanu bake.
Kakva god da je priroda sukoba sa svekrvom, pokušajte da je razumete i prevaziđete neslaganje uz pomoć jedne od ovih taktika:

1. Zamislite sebe u njenoj poziciji
U najozbiljnijem sukobu, setite se da je i vaša svekrva proživela izazovni period odrastanja deteta, vašeg supruga, baš kao što ga vi sada prolazite. Kako deca rastu videćete da ćete i vi teško shvatiti da postoji osoba dovoljno dobra za vaše dete. Mame samo žele najbolje za svoje sinove, i ponekad im je jednostavno teško da brigu o svom dečaku prepuste drugoj ženi.

2. Zanemarite nervirajuće komentare
Jedan od ključnih faktora u uspostavljanju i održavanju zdravog odnosa sa svekrvom je da ponekad prosto zanemarite opaske i komentare koji vas nerviraju. Verovatno će biti dosta situacija kada vaša svekrva ne želi da vas povredi, jednostavno vam se mišljenja i iskustva razlikuju, na kraju krajeva, 20 ili više godina je sasvim dovoljno da se stil i životne navike ljudi promene, pa nešto što je bilo nezamislivo u njeno vreme postane sasvim normalno kada njena snaja postane majka. Neke od stvari oko kojih se vaša mišljenja razlikuju jednostavno nisu vredna prepirke. Uostalom, vas dve ćete morati da pronađete način da se složite i obzirom da se njen sin zaljubio u vas i odlučio da zajedno sa vama stvori porodicu.
3. Budite odlučni kod stvari koje su vam zaista važne
Kao što je važno da zanemarite sitnice i nevažne rasprave, jednako je važno da vaš stav vezan za važna pitanja u roditeljstvu bude jasan i nepromenljiv. Budite odlučni i postavite jasne granice roditeljskog autoriteta i limite do kojih može da ide bakina dobra volja i mešanje. Ako odredite granice i fokusirate se na ono što zaista jeste važno, lakše ćete pustiti sitnice i prestati da se nervirate zbog njih.


Porodicu i rodbinu ne čine samo lepi trenuci i porodične svečanosti, često se odnos sa rodbinom zasniva na toleranciji i strpljenju. I da, čarobni štapić koji čini da vaš odnos sa svekrvom bude idealan zaista ne postoji, ali oslonite se zato na svoje veštine i setite se da bez te žene, koja vas ponekad nervira i nastoji da utiče na vaš život, vaš partner ne bi bio osoba sa kojom ste odlučili da provedete život. Što znači da, čak i ako vam se ne dopadaju njene krofne za koje njen sin misli da su najbolje na svetu, postoji nešto što je definitivno uradila odlično.


Kako se vi slažete sa vašom svekrvom? Iskreno.

Izvor:najboljamamanasvetu.com

:lol: :lol:

Ciciban
07-09-2012, 22:27
Dobar odnos sa svekrvom? Da li je to moguće?

Ne nije moguce :grip:

Nežnicah
07-09-2012, 22:29
moguce je :dada:

Ciciban
07-09-2012, 22:32
kako ?


Kad nemogu da je gledam :rile: :lol:

Sagacity
07-09-2012, 22:33
Ne nije moguce :grip:
E pa Cici, nemoj sad tako...:lol: :lol:
Evo ja sam izdvojila ovaj deo...kao posebno ''edukativan''...:lol:


1. Zamislite sebe u njenoj poziciji
U najozbiljnijem sukobu, setite se da je i vaša svekrva proživela izazovni period odrastanja deteta, vašeg supruga, baš kao što ga vi sada prolazite. Kako deca rastu videćete da ćete i vi teško shvatiti da postoji osoba dovoljno dobra za vaše dete. Mame samo žele najbolje za svoje sinove, i ponekad im je jednostavno teško da brigu o svom dečaku prepuste drugoj ženi.

Ciciban
07-09-2012, 22:36
1. Zamislite sebe u njenoj poziciji
U najozbiljnijem sukobu, setite se da je i vaša svekrva proživela izazovni period odrastanja deteta, vašeg supruga, baš kao što ga vi sada prolazite. Kako deca rastu videćete da ćete i vi teško shvatiti da postoji osoba dovoljno dobra za vaše dete. Mame samo žele najbolje za svoje sinove, i ponekad im je jednostavno teško da brigu o svom dečaku prepuste drugoj ženi.

o svojoj bebi su mislili ....:raz_076:

Nežnicah
07-09-2012, 22:37
Mene je moja svekrva prihvatila kao rodjeno dete jos dok smo se zabavljali, mazila, pazila i uvek mi je bila podrska i uvek na mojoj strani. Cak i kad se muz podzapao sa njima i prestao da kontaktira, mi smo povremeno u kontaktu i uvek se lepo ispricamo... tako da, moguce je, iz prve ruke :dada:

Ciciban
07-09-2012, 22:38
Mene je moja svekrva prihvatila kao rodjeno dete jos dok smo se zabavljali, mazila, pazila i uvek mi je bila podrska i uvek na mojoj strani. Cak i kad se muz podzapao sa njima i prestao da kontaktira, mi smo povremeno u kontaktu i uvek se lepo ispricamo... tako da, moguce je, iz prve ruke :dada:

sad vise ni s boldovanim nemoze ......

Sagacity
07-09-2012, 22:41
Cici, da ta tvoja svekrva nije neka ''nadžak baba''...:namcor:

Ciciban
07-09-2012, 22:42
Neeeeeeeeeeeee ja sam vestica pogresno si razumela :lol:

Sagacity
07-09-2012, 22:45
Neeeeeeeeeeeee ja sam vestica pogresno si razumela :lol:
Aaaa, izvini...:srbpla:

A da probaš sa ovim...:lol: Vidiš da su ''stručnjaci na sve mislili'' :kreza:


2. Zanemarite nervirajuće komentare
Jedan od ključnih faktora u uspostavljanju i održavanju zdravog odnosa sa svekrvom je da ponekad prosto zanemarite opaske i komentare koji vas nerviraju. Verovatno će biti dosta situacija kada vaša svekrva ne želi da vas povredi, jednostavno vam se mišljenja i iskustva razlikuju, na kraju krajeva, 20 ili više godina je sasvim dovoljno da se stil i životne navike ljudi promene, pa nešto što je bilo nezamislivo u njeno vreme postane sasvim normalno kada njena snaja postane majka. Neke od stvari oko kojih se vaša mišljenja razlikuju jednostavno nisu vredna prepirke. Uostalom, vas dve ćete morati da pronađete način da se složite i obzirom da se njen sin zaljubio u vas i odlučio da zajedno sa vama stvori porodicu.

Ciciban
07-09-2012, 22:47
ja bi mnogo gadna svekrva bio :zorka:

:hm: doduše, ionako su sve svekrve gadne :rile:

to kuce sto laje ne ujeda :namcor:

Ciciban
07-09-2012, 22:48
da su samo komentari zanemarila bih dusice ..... neka snacicu se , klin se klinom izbija ;)

Vidana
18-09-2012, 15:20
ja nekako ipak verujem da je moguć dobar odnos između snajke i svekrve
nemam svoju svekrvu, ona je umrla pre nego što sam ja muža i upoznala, tako da ne mogu da pričam iz svog iskustva
ali, ima onih koje se dobro slažu, bar ovako sa strane gledano

Sarmica
18-09-2012, 19:46
Ja se sa svojom svekrivom fino slažem:dada:malo je daleko:tupan:
I sreća pa sam pristojna:aha:

waterpolista
13-10-2012, 18:08
моја свекрва је супер жена

Sarmica
14-10-2012, 08:19
:haha: a joj umreću :haha:

waterpolista
15-10-2012, 20:56
:haha: a joj umreću :haha:


ја немам проблема са свекрвом,супер се слажено



Но невиђе што се ође Сармица смеје

Sagacity
15-10-2012, 21:04
Možda zato što ti nemaš svekrvu, nego taštu....:novine1:
Mada, shvatili smo da se radi o tašti...:dada:

waterpolista
15-10-2012, 21:19
Možda zato što ti nemaš svekrvu, nego taštu....:novine1:
Mada, shvatili smo da se radi o tašti...:dada:


аууууууу куку мене,ђе сам отиша наравно ташта али чек свекрва је баба од моје жене или

Sagacity
15-10-2012, 21:21
аууууууу куку мене,ђе сам отиша наравно ташта али чек свекрва је баба од моје жене или
Ne tvoja majka je tvojoj ženi svekrva...:novine1:
U redu je....:mm:

waterpolista
15-10-2012, 21:23
Ne tvoja majka je tvojoj ženi svekrva...:novine1:
U redu je....:mm:



ајој но знао сам али сам заборавио јадан

paculjkica
21-11-2013, 00:09
Šta sam zgrešila da me ovako nervira ...:m:

причалица
20-01-2014, 12:20
Šta sam zgrešila da me ovako nervira ...:m:

ma iskuliraj, anđo...očigledno ona ima problem, a ne ti :)

Sarmica
20-01-2014, 12:26
Šta sam zgrešila da me ovako nervira ...:m:

:riki:

Man
20-01-2014, 12:55
svekrive nerviraju po difoltu :neznam: ali ni blizu kao tašte :facepalm:

причалица
20-01-2014, 13:01
ja ću bidnem tašta, ako Bog da :namcor:

Sarmica
20-01-2014, 13:22
a ne znam stvarno što su te svekrve naopake:neznam: pa i one su bile snaje, majkumu:kk:

Sarmica
26-02-2014, 14:30
el niki više nema svekrvu:moris:

DaDole
26-02-2014, 15:20
imam ja--al je mnogo dobra baka..e sad.kad ja bidnem svekrva:blenta:

Vidana
26-02-2014, 19:35
el niki više nema svekrvu:moris:
Ja nemam

DaDole
08-10-2014, 07:46
Muke po svekrvi: Od miješanja i pametovanja do posesivnostiOko 40 posto žena ima problem sa svekrvom, a čak 15 posto njih smatra da je krivac za rastavu braka. Najčešći 'grijesi' svekrva su kritiziranje te uplitanje u brak..
Više loše nego dobreOko 40 posto snaha ima problem u odnosu sa svojom svekrvom, bilo da je riječ o borbama zbog njihovih "dobronamjernih" savjeta do otvorenog uplitanja u odnos s mužem. Oko 15 posto razvedenih žena smatra da je suprugova majka odigrala glavnu ulogu u njihovoj rastavi braka, a često su se ti problemi dali naslutiti i na samom početku odnosa.

DaDole
08-10-2014, 07:48
Očekivanja od mužaVećina žena će na početku odnosa prema svekrvi gajiti osjećaj poštovanja, pa će tako pri naznaci problema očekivati djelovanje od muža kako bi se nesporazum riješio, vjerujući da se jedino tako može i trajno riješiti. Ako njegova reakcija izostane, najčešće jer smatra da žena pretjeruje ili mama ne misli loše, posljedično se javlja nerazumijevanje, predbacivanje i udaljavanje partnera. Praksa pokazuje da se problemi koji par ima ponavljaju kroz brak, pa je trenutno rješavanje i dogovor doista i najbolja odluka.


Upadanje bez najaveJedan od naizgled benignih problema je dolazak bračnom paru na vrata, najčešće bez najave i učestalo. Takva vrsta zadiranja i ograničavanja privatnosti može se tumačiti kao briga i želja za druženjem, no ovo je ujedno i prva pritužba na listi nezadovoljnih snaha. Rješavanje problema treba uzeti u obzir i tip svekrve, pa upotrijebite taktiku mirnog razgovora o tome da biste ipak voljeli najavu, zajedničkog odlaska iz doma jer već imate nešto dogovoreno, otvaranja vrata u donjem rublju...


KritiziranjeSvekrve koje svojim snahama često izgovaraju fraze poput "U moje dane" ili "Ja sam to ovako" najomraženije su među ženskom populacijom, a neke idu toliko daleko da snahama daju modne ili financijske savjete, otkrili su istraživači. Bilo da svekrva prigovara zbog neizglačanih košulja, ručka ili ozbiljnijih stvari, najvažnije je ostati smiren te jasno dati do znanja da ćete rado poslušati savjet ako ga tražite, savjetuju obiteljski terapeuti.

http://www.24sata.hr/image/kritiziranje-585x390-20111041-20111014145838-ab2e040086510b96ccf353d88b9c279c.jpg

DaDole
08-10-2014, 07:49
PosesivnostOvaj je slučaj čest kod svekrva koje imaju sina jedinca ili su pak naprosto jako usredotočene na obitelj zbog pomanjkanja posla, hobija ili društvenog života. One možda i imaju dobru namjeru, no podsvjesno strahuju da će biti zaboravljene jer njemu žena znači više. Tada se javljaju ispadi ljubomore i pozivanje sina na odgovornost. Najbolji način rješavanja je iskren razgovor u kojem ćete dati do znanja da želite da bude prisutna u vašem životu, ali da se istovremeno proba postaviti u vašu situaciju.


Miješanje u odgojPreispituje li svekrva roditeljske sposobnosti snahe u odgoju, posebice čini li to na potcjenjivački način, najčešći je ishod teška svađa. Djeca mogu iskoristiti situaciju u kojoj će im baka kupiti čokoladu dok će ih mama staviti u kaznu. Čarobnog rješenja nema, no pravo je snahe pozvati se na to da je ipak riječ o njezinoj djeci, pa iako ih baka ima pravo razmaziti, ne smije potkopavati roditeljska pravila u toj mjeri da će imati posljedice na karakter djeteta, uz nužnu potporu muža.


Glumljenje žrtveOd optužbi na račun snahe da ju je uvrijedila, vađenja riječi iz konteksta, preuveličavanja bolesti te isplakanih suza jer ju se ignorira, ove taktike mogu biti proračunate, ali i rezultat njezine usamljenosti. Prvenstveno, najbolje je otkriti koji je uzrok takvog ponašanja, pa i pokušati mu "doskočiti" - što češće zajednički provoditi i slaviti blagdane i druge posebne prigode, uz povremene pozive bez posebnog povoda i tako joj dati do znanja da ima ulogu u vašem životu.

Ciciban
08-10-2014, 13:36
moja je sad ko bombona .....

- oh treba tegle da se operu za zimnicu ....
ja: treba
ona: - a noga me boli kako li cu ?
ja:- mene sve boli , kad bi se r.... setio da mi kupi masinu , a obecao mi je ( nije mi obecao lagala sam) , nego hoces li kafu? .............
etc