PDA

Pogledaj Punu Verziju : šminkanje



причалица
14-02-2011, 09:07
Šminka za proleće 2011.
Mariota Vlaisavljević, Foto: style.com, elle.com, 13. 02. 2011. 00:04

Način šminkanja se menja kao i moda, prati je i pomaže da upotpuni svoj željeni izraz. Predstavljamo vam, po preporuci svetskih umetnika, trendove za šminkanje tokom proleća 2011.

Ovog proleća preovladavaće pastelne nijanse, a sa toplijim danima boje će preći u jarke i intenzivne.
Za svakodnevni izgled preporučujemo svetliju, laganiju šminku. Kad je u pitanju večernji izlazak jače nanesite senke i upotpunite sa ajlajnerom i duplom dozom maskare.


SMELE USNE
Da biste izgledali seksi istaknite usne. Najlakšećete postići pravi efekat sa crvenom, narandžastom ili purpurnom bojom. Uz naglašene usne neka ostali delovi lica bud umerenije našminkani.

http://www.dodaj.rs/f/T/TU/20861xyV/13788guccispringmakeupif.jpg


PRIRODNI TONOVI
Prirodni izgled je i dalje na vrhu liste omiljenih stilova za mejk ap umetnike. Oni i dalje savetuju dame d abiraju zemljane tonove. Njihova preporuka je d aprirodnu lepotu samo naglasite po nekom nijansom, ali nikako da je pretrpate. Koristite podlogu i korektor za podočnjake, zatim najbolje rumenilo u kuglicama koje će nenapadno istaći jagodice. Uz sve ovo dodajte samo maskaru i sjaj za usta.
Ovaj stil je prikladan za žene najrazličitijih godina, a ako želite da dodate, opredelite se za diskretne senke za oči.

http://www.dodaj.rs/f/46/kO/1BnawZkp/13789spring2011chanel001.jpg


DISKRETNE OČI
Ako nameravate da istaknete svoj pogled i prirodno izazovne oči, izaberite narandžastu, pink, plavu, zelenu senku. Naravno tonovi moraju da bud diskretni, ne vulgarni. Dodajte i nijanse zemljanih tonova koje će da umire ceo izraz. Nanesite maskaru, a možete da "prođete" i bez karmina.

http://www.dodaj.rs/f/2R/Ji/4z4qUPjp/13787dolcegabannaspring2.jpg


VEČITI "SMOKEY EYE"
Stil šminkanja koji bi u doslovnom prevodu značio "zadimljene oči" je, sudeći po trendovima poslednjih godina, neprolazan. Da biste se ovako našminkali možete da birate nijase bran, sive, crne, ali i tamno plave.
Umesto jednom, maskaru nanesite najmanje dva puta.

http://www.dodaj.rs/f/3P/Ha/2Un3yerd/13784justcavallispringif.jpg


DIOR
Za najsmelije, modna kuća "Dior" preporučuje da koristite boje kao što su roze, plava, narandžasta, zelena, crvena, ljubičasta. Prošle sezone pastelna šminka koristila se u dvobojnim kombinacijama, ali ove godine trend diktira jednobojno nanošenje. Kombinacija dve boje koristi se jedino za efekt stvaranja senki.

http://www.dodaj.rs/f/31/CC/2tsfEWn0/13786diormakeupif.jpg

причалица
14-02-2011, 09:08
kad sam bila mlađa, volela sam jaču šminku....a sada je jednostavnija. kako se vi šminkate, žene?

DaDole
14-02-2011, 09:15
Sjajan početak dana,Hvala pričalice:) Ova Dior opcija mi je nekako najsnažnija za večernje sate ..podsjeća me na to da je uvijek moguće prekršiti već utvrđena "pravila" ..naime,često naglašavaju da se uvijek ističe samo jedno: oči ili usne..ako su one jako naglašene,oči su slabije našminkane i obrnuto..

Sarmica
14-02-2011, 09:16
Podloga,maskara neki blag sjaj za usne i to je to ...svaki dan..
Za notj poooonekad nešto jače,ali uglavnom ne volim jaku šminku.

Volim da izgledam prirodno,a ne neprepoznatljivo kad skinem šminku:raz_girl:

QueenOfClubs
14-02-2011, 09:18
kad sam bila mlađa, volela sam jaču šminku....a sada je jednostavnija. kako se vi šminkate, žene?
Годинама исто. Пудер, оловка за очи и усне.
И готово.
Све је готово за 3 минута.
Дуже траје скидање шминке. :lol:

DaDole
14-02-2011, 09:19
kad sam bila mlađa, volela sam jaču šminku....a sada je jednostavnija. kako se vi šminkate, žene?

Nekad sam pretjerivala,kao i svi prilikom "ranih radova":) ali godinama već prilagođavam šminku isključivo svom osjećaju..ako sam neraspoložena i tugaljiva,malo je "pojačam" ..ako sam dobre volje,onda je i ona vesela..ne pretjerujem nikad.Dnevna opcija za posao je dobra podloga,maskara i nježna boja ruža ili dobar sjaj za usne..za veče dodam malo sjenke i rumenila..ne preferiram jake boje i trudim se da ja ostanem "ja" a ne promijenjeno lice koje jureći za trendom postane neprepoznatljivo

причалица
14-02-2011, 09:20
kod mene je puder obavezan, i tečni i u prahu. maskara i karmin...ovo ostalo zavisi od raspoloženja i toga da li sam se dovoljno naspavala.

DaDole
14-02-2011, 09:20
Podloga,maskara neki blag sjaj za usne i to je to ...svaki dan..
Za notj poooonekad nešto jače,ali uglavnom ne volim jaku šminku.

Volim da izgledam prirodno,a ne neprepoznatljivo kad skinem šminku:raz_girl:
Mi skoro isto napisale:)

причалица
14-02-2011, 09:23
mislim da nisam neprepoznatljiva bez šminke...mada, zaista ima slučajeva šminkanja u kojima ne mogu da verujem da je to ista osoba.....kad skine šminku.
mada, u ovom prljavom gradu šminka i jeste neka vrste zaštite lica od onoga što na njega pada dok čekamo autobus ili šetamo gradom....zato je važno šminku skinuti kad se dođe kući - da ta prljavština ne uđe u kožu.

Monsoon
14-02-2011, 10:13
šminkam se 3 puta godišnje :neutral:

причалица
14-02-2011, 10:23
šminkam se 3 puta godišnje :neutral:

što?

Sarmica
14-02-2011, 10:24
Paaa za Novu godinu,rodjendan i slavu:)

Monsoon
14-02-2011, 10:25
nemam naviku... samo kad moram :D

za rođendan ne, slavu ne slavim, eventualno za Novu godinu :lol:

причалица
14-02-2011, 10:26
nemam naviku... samo kad moram :D

za rođendan ne, slavu ne slavim, eventualno za Novu godinu :lol:

i 2 puta onako, slučajno?

Monsoon
14-02-2011, 10:28
pa, obično je to za nečiji rođendan, svadbu ili tako nešto, gde ipak moram da ličim na ljudsko biće :lol:

причалица
14-02-2011, 10:29
pa, obično je to za nečiji rođendan, svadbu ili tako nešto, gde ipak moram da ličim na ljudsko biće :lol:

znači, mrzi te da se šminkaš? missim, i mene mrzi....ali se ne sećam da sam poslednjih 30 godina izašla napolje a da bar puder nisam stavila.

Monsoon
14-02-2011, 10:30
imam sreće da imam čisto lice, i mnogo tamnije trepavice od boje kose, tako da se provlačim :lol:

Sarmica
14-02-2011, 10:42
Imam i ja čisto lice,ali jednostavno volim da stavim bar nešto...nekako mi... kao da sam gola,kad izadjem bez sminke:raz_114::bela:

Monsoon
14-02-2011, 10:43
Imam i ja čisto lice,ali jednostavno volim da stavim bar nešto...nekako mi... kao da sam gola,kad izadjem bez sminke:raz_114::bela:

e znam, isto to kaže i drugarica :raz_067:

причалица
14-02-2011, 10:43
Imam i ja čisto lice,ali jednostavno volim da stavim bar nešto...nekako mi... kao da sam gola,kad izadjem bez sminke:raz_114::bela:

ma da....i tad obavezno vidim nekoga ko jedva čeka da me vidi urozanu :lol: e pa, neće ga majci :mirka:

DaDole
14-02-2011, 10:48
Imam i ja čisto lice,ali jednostavno volim da stavim bar nešto...nekako mi... kao da sam gola,kad izadjem bez sminke:raz_114::bela:
:jasenka: uvijek nađeš prave riječi:)
i nasmiješ nas:)

причалица
14-02-2011, 11:52
bez šminke sam samo kad sam u kući i kad idem na godišnji odmor....uopšte ne nosim šminku tad. ali, u sezonikad idem na posao....stalno, osim vikendom.
kažem, samo puder, maskara i ruž. retko stavljam senku i kreon....zaista moram da budem raspoložena za to.

QueenOfClubs
14-02-2011, 11:54
Аух. Шминкам се ретко...
Можда једном недељно...
А некад ни толико...

причалица
14-02-2011, 11:58
nije mi jasno zašto....missim, šminka ne služi samo za isticanje lepog na svom licu, nego i kao zaštita od zime, prašine, uv zračenja.

QueenOfClubs
14-02-2011, 12:04
Немам навику, заборавим се па протрљам очи а онда, ето белаја. :lol:
Не мажем ни креме, ништа. Осим на мору или планини. Ето.
Мени све то некако заврши у очима на крају :lol:

причалица
14-02-2011, 12:06
Немам навику, заборавим се па протрљам очи а онда, ето белаја. :lol:
Не мажем ни креме, ништа. Осим на мору или планини. Ето.
Мени све то некако заврши у очима на крају :lol:

:qq: znači, šminkaćeš se kad budeš bakuta?

mihaela
15-02-2011, 10:07
Volim da se sminkam,uzivam u tome:).Na neki nacin me to opusta...Puder,deblji sloj maskare,sjaj za usne.Volim da naglasim oci...Cesto je prisutan crni kreon ili lajner.Naravno,nacin sminkanja zavisi od prilike,doba dana i raspolozenja.Desava mi se i da idem negdje i bez sminke i lijepo se osjecam i sebi sam lijepa,a ponekad uz svu sminku mislim da sam ruzna.To valjda zavisi od raspolozenja.

причалица
15-02-2011, 10:09
zavisi, tačno je....kad je sunčano vreme, ne šminkam se upadljivo, ali kad je tmurno - onda da....nekako mi tako dođe.

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:24
:qq: znači, šminkaćeš se kad budeš bakuta?
Што тада да се шминкам? :eek:
Моја мама је одавно бакута па се не шминка и никад није користила креме па јој сви дају 15 година мање.
Мисле да јој је мој син син а не унук.
Ни мушкарци се не мацкају, па шта им фали?

причалица
15-02-2011, 21:25
Што тада да се шминкам? :eek:
Моја мама је одавно бакута па се не шминка и никад није користила креме па јој сви дају 15 година мање.
Мисле да јој је мој син син а не унук.
Ни мушкарци се не мацкају, па шта им фали?

ma, ja samo polazim od toga da neko ko nije nešto radi u mladosti - radi u starosti.....ti sama najbolje znaš šta ćeš.
p.s. muškarcima testosteron stalno piči kroz organizam, a nama se hormonski status menja tokom ciklusa...izgled je promenljiv kod žena tokom jednog meseca, a kamoli kad uđu u menopauzu.
ipak, genetika je presudna.

Ciciban
16-02-2011, 12:51
ja se sminkam ko ova treca ( diskretna :) ) ...kad se sminkam :raz_088: ....

причалица
20-02-2011, 09:38
kad je ovako tmurno vreme, a treba da izađem iz kuće - šminkam se skroz - i senku stavim i ruž jače boje...nije loše, popravi mi raspoloženje.

Raisa
13-03-2011, 12:39
Ja ne znam nesto posebno da se sminkam..izvcuem oci jedino uvek,jako dramaticna crna,i gore i dole,da budu onako...macje ochi. :) stavim puder,no tamna sma dosta pa mi treba uvek,ali ja ipak mnogo vishe volim kad ga imam,olovka za usne,i ruz....ruz neki jako svetlo roze,ne volim inace roze boju ali mi stoji pa...muzno zlo :lol: i maskaru. imala sma cak i veshtacke trepavice jer sam htela da se furam na Priscillu Presley ali,buduci da su mi upadale u oci,spadale se i krivile te sam izgledala mnogo bizarno,prestala sams njima

Ena
25-03-2011, 08:47
Najviše volim tzv. smoki ajs, da istaknem oči .... Šminkam se svakodnevno - puder , maskara, olovka, ruž i rumenilo....

причалица
02-04-2011, 08:33
Najviše volim tzv. smoki ajs, da istaknem oči .... Šminkam se svakodnevno - puder , maskara, olovka, ruž i rumenilo....

moja mlađa ćerka fura te smoki ajz, baš se lepo izveštila da se tako našminka.

Megi
06-04-2011, 22:15
Podloga,maskara,malo kreona, neki blag sjaj za usne i to je to ...svaki dan..:sojka:

причалица
07-04-2011, 07:20
e, vreme je da malo obnovim ruževe...skoro sam sve potrošila.

mihaela
07-04-2011, 07:22
:lol: A ja kreone za oci,lajner i maskaru.

причалица
07-04-2011, 07:23
ma, stiže mi sutra maskara i još koješta...e, a ajlajner nisam nikad koristila - ne umem da ga nanesem :( a sada sam amtora da ga nosim.

DaDole
07-04-2011, 13:05
ma, stiže mi sutra maskara i još koješta...e, a ajlajner nisam nikad koristila - ne umem da ga nanesem :( a sada sam amtora da ga nosim.

ne znam ja za taj alajner pričo..on je uvijek prenapadan možda samo kad je neka večernja prilika..u zadnje vrijeme ruž koristim rijetko,uglavnom dobar sjaj malo gušći,maskaru i nekako volim on a koralna rumenila..

причалица
09-04-2011, 08:09
4 razloga da počnete da koristite mineralnu šminku

Gordana Golubović, 08. 04. 2011. 00:04 ''Blic''


Dermatolozi i mejkap umetnici hvale efekte mineralne šminke zbog lagane teksture, pozitivnog uticaja na kožu, ali i zbog dobre zaštite od štetnog uticaja sunca. Iako su ti proizvodi nešto skuplji od tradicionalnih, vredi ulagati u njih, jer se za razliku od standardne kozmetike koja je puna hemikalija pravi od prirodnih sastojaka.

Mineralna šminka je idealna za sve one koji žele da eliminišu hemikalije iz svoje kozmetike. Mnoštvo hranjivih materija u ovim proizvodima čini ih idealnim za sve tipove kože
Mineralnim mejkapom nazivaju se preparati dekorativne kozmetike napravljeni samo od prirodnih sastojaka – i to minerala iz zemlje, bez ikakvih hemikalija, boja, konzervansa, niti parfema kojima šminka inače obiluje.
Reč je o laganom mejkapu bez sjaja, koji ne iritira kožu, ne zatvara pore, te licu pruža prirodan i negovan izgled.

LAGANA TEKSTURA
Jedna od najboljih karakteristika mineralnog mejkapa jeste njegova lagana tekstura. Oni koji su eksperimentirali s raznim proizvodima tvrde da se ovom šminkom postiže prirodni izgled.
Zbog svoje teksture lako nanosi, ali i skida, dugo traje i, što je najvažnije, neće uzrokovati negativne posledice ni u slučajevima kada zaboravite da skinete šminku.

KOŽA MOŽE DA „DIŠE“
Mineralni mejkap omogućava porama da “dišu”. Tajna ovih proizvoda leži u činjenici da se sastoji od anorganskih sastojaka, koji ne dopuštaju bakterijama da se šire i prodiru u najdublje slojeve kože. Samim tim, sprečava se nakupljanje masnoće u porama, što za posledicu može da ima pojavu akni i upala.

MINERALNA ŠMINKA U BOJI LAVANDE
U paleti boja, koje su predstavili najpoznatiji proizvođači mineralne šminke, dominiraju ljubičasti tonovi.
Senka u boji lavande, osim toga što su pravo osveženje za celokupan izgled, najbolje ističe braon i zelene oči. Pre nego što je stavite važno je da na lice nanesete savršenu podlogu i prikrijete podočnjake, jer ove nijanse još više ističu umor.
Umesto ruža možete da nanesete sjaj u nijansi lavande. Ipak, ako se odlučite za ljubičasti ruž, birajte za oči diskretnije senke, a na jagodice nanesite svetloružičasto rumenilo.

NE SADRŽI ŠTETNE HEMIKALIJE
Proizvođači mineralne kozmetike zalažu se za uklanjanje svih štetnih hemikalija iz preparata za negu kože. Jedan od najpoznatijih proizvođača prirodne dekorativne kozmetike, „Dr.Hauschka“ vodi računa o tome da prilikom proizvodnje budu ispunjeni strogi kriterijumi kvaliteta. To podrazumeva da u sastavu ovih proizvoda budu samo biljke sa sertifikatom organskog uzgoja, ili samonikle biljke sa ekološki čistih područja, zatim da prozvodi ne sadrže sintetičke prezervative, mirise i boje, kao i to da su dermatološki i oftamološki testirani.

ODLIČNO PRIKRIVA NEDOSTATKE KOŽE
Zbog nezdravog načina života ili neadekvatne nege, lako mogu da se jave problemi na koži, kao što su akne, miteseri, alergije... Mineralni mejkap nudi najbolju podršku u kamufliranju ovih promena na koži. On savršeno prekriva crvenilo kože, neujednačen ten i bilo kakve nepravilnosti. Osim toga, nudi i zaštitu od štetnog sunčevog zračenja.

причалица
17-04-2011, 07:06
Najmodernija prolećna šminka
Blic žena, Jelena Milentijević, 16. 04. 2011. ''BLIC ŽENA''


Jedna jedina jarka senka na kapcima hit je predstojeće sezone, ali ovako neobičnu šminku nije lako nositi, niti to svako ume. Osim toga, vladajući trend nije baš za sve godine. Ako ste skloni eksperimentima, samo napred, ali ako ste nešto konvencionalniji, možete i da prilagodite ovaj trend sebi, primenjujući ga samo selektivno. Dovoljno je da osvežite svoju šminku jednim neobičnim detaljem, pa da izgledate sasvim drugačije.

Dnevna šminka neka bude svetlija i lagana, a za veče se slobodno igrajte senkama i sve upotpunite ajlajnerom i duplom dozom maskare

Slobodno stavljajte što jače senke (30-50 )
Ako ste mladi i spremni na mejkap avanturu, onda ste dočekali svojih pet minuta. Ovog proleća ništa nije previše. Treba da budete upadljivi, a vaše oči da se sjaje.
• Prošle sezone pastelna šminka koristila se u dvobojnim kombinacijama, ali ove godine trend je jednobojno nanošenje. Kombinacija dve boje koristi se jedino za efekt stvaranja senki.
• Hit su senke u ljubičastoj, zelenoj, tirkiznoj, narandžastoj i roze boji.
• Ajlajner je obavezan deo novog prolećnog izgleda.
• Pink karmin u svim nijansama je u trendu i svejedno je da li je sjajan ili mat.
• Ako želite umereniju kombinaciju, opredelite se za svetlucavi transparentni sjaj.
• Jarke boje ističu svaki nedostatak na koži, pa zato posle jake i hladne zime obratite posebnu pažnju na hidratantne kreme za lice i predeo oko očiju.
• Preplanuli ten nikad ne izlazi iz mode. Osenčite lice bronzerom, to odlično izgleda uz senke jakih boja.

Koristite uvek isključivo pastelne boje (50+)
Predrasuda je da žene koje imaju više od 50 moraju da se odreknu jarkih boja i da moraju da se šminkaju na jedan isti način, koji je poznat kao prirodna šminka. Važno je poštovati sledeća uputstva, pa će senke živih boja izgledati odlično čak i u zrelim godinama.
• Redovno hidrirajte kožu i koristite hidratantni, lagani puder.
• Rumenilo neka bude kajsija boje, ono daje svežinu licu. Braon izbegavajte, izgledaćete starije.
• Na unutrašnji donji kapak nanesite beli krejon.
• Na unutrašnje uglove gornjeg kapka i ispod obrva stavite bisernobelu senku.
• Kad ste napravili podlogu koja podmlađuje na gornji kapak stavite senku u tirkiznoj, zelenoj ili pink boji. Ako je to previše za vas, onda krejonom u nekoj od modernih boja uokvirite oko.

Raisa
19-05-2011, 01:02
Sto se sminkanja tice,nisam ja nesto vicna..tj volim jednostavnije...

Puder koristim Maybelline, ona najtamnija nijansa, iako bas nisam zadovoljna,volela bih nesto tamnije da probamj er sam u telu dosta crna ali,u licu i dekolteu mnogo svetlija.. bronzere ne volim,nekako smatram ako ti koza nije tamna dzaba bronzeri jer se svejedno vidi da je vestacko

Crna olovka za oci,bze toga ne idem nigde,gornji i donji kapac,volim bas da podebljam i izvucem,onako,macje oci da budu :g: imala sam i vestacke trepavice ,tj kupila sam ih jer sam htela da idem na Pirscilla Presely look ali su mi spadale :lol: pa umesto toga stavim dosta maskare

olovka za usne, neka koja vuce na rozikasto,ili tamnije pomalo, ruz... ne volim sjajeve

za ruz mi je bilo malo teze jer sam prvo volela one jarke,jer sma mislila dobro,kad si vec dosta tamna to tako treba no medjutim kad sam videla da ume d abude previse upadljivo..


ali i dalje ponekad stavim taj svetlo rozi, ili neki mat,kao bez gotovo,da naglasim sto vise oci a minimalno usta

volim i jarko crveni u sred dana, sa tim izrazenim ocima,imam srece sto mogu da provucem to


Ili eventualno stavim puder, olovku za usne, oci I am ready to go :g:

al volim dramaticnu sminku

Raisa
19-05-2011, 01:07
kad sam rekla dramaticno,mislila sam ovako

http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://www.blogcdn.com/www.bvonbeauty.com/media/2009/11/beyonce-video-phone-438a111809.jpg&imgrefurl=http://www.bvonbeauty.com/2009/11/18/beyonce-video-phone-video-makeup/&usg=__i6YZ0Y6UhzecdBCbXdsjS58BAiY=&h=290&w=438&sz=18&hl=sr&start=0&sig2=nHr0kb013VOPKNpuysNYQA&zoom=1&tbnid=HTejvRHyWkT0PM:&tbnh=137&tbnw=204&ei=517UTdS9N46e-wbKn5S5Cg&prev=/search%3Fq%3Dbeyonce%2Bvideo%2Bphone%26hl%3Dsr%26s a%3DG%26biw%3D1280%26bih%3D866%26gbv%3D2%26tbm%3Di sch&itbs=1&iact=hc&vpx=129&vpy=264&dur=227&hovh=183&hovw=276&tx=161&ty=92&sqi=2&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:6,s:0

причалица
23-08-2011, 18:05
Boje mora hit i od jeseni
Mariota Vlaisavljević, Foto: Shutterstock, 27. 07. 2011. 00:01

Letnja šminka u plavim tonovima je samo najava jesenjih trendova u kojima sve vrvi od tamnoplavih nijansi senki i svetlucavih lakova. Bilo da ste preplanuli ili ne, plava senka pristaje smeđookim damama, što ste tamniji bolje će vam pristajati intenzivnije nijanse morskih dubina. Šminku plavih tonova mogu koristiti i plavooke, ali pri izboru i usklađivanja nijansi moraju da budu oprezne.

http://razbibriga.net/clear.gif

PRELAZI
Pre nanošenja plave senke, nanesite senku u boji kože. Ivice plave senke morate da pomešate sa senkom boje kože, da se ne bi video grub prelaz.

KLJUČNO MEŠANJE
Kao i kod "smokey" tehnike za senčenje očiju i s plavom bojom je neophodno mešanje više nijansi - barem jedna svetlija nijansa senke s osnovnom tamnijom bojom. Za mekši i moderniji izgled tamniju boju nanesite blizu trepavicama, a ako su vam oči blizu smeštene - tamnu nanesite na spoljašnju, a svetliju na unutrašnju
ivicu kapka. Još jedna opcija je da svetloplavu senku nanesete na ceo kapak, a tamnije samo na pregib kapka.

NE IDITE PREVISOKO
Sa senkama intenzivnih boja lako je preterati - pripazite da ne idete previsoko od linije pregiba kapka.

PRESKOČITE LAJNER
U kombinaciji sa plavom senkom lajner, kreon crne boje je suvišan, prenapadan. Radije se odlučite za tamnoplavu boju.

OSTATAK TREBA DA BUDE NEUTRALAN
Usne samo s sjajem ili našminkane nijansom boje kože će dobro ići uz jako naglašene oči.

причалица
29-08-2011, 14:14
Šminka za preplanuli ten

Ž. P. | 29. avgust 2011. 12:19 | ''Novosti''

Ako ste preplanuli i volite boje poigrajte se sa aktuelnim intenzivnim i neutralnim nijansama mejkapa koje savršeno ističu osunčanu put.

http://razbibriga.net/clear.gif

Ako ste preplanuli i volite boje poigrajte se sa aktuelnim intenzivnim i neutralnim nijansama mejkapa koje savršeno ističu osunčanu put. Ako ste smeliji vaš izbor mogu da budu jarki tonovi, ako ste, pak, pristalica diskretnijeg izgleda tu su i palete nežnijih tonova.

* Ukoliko spadate u one koji ne vole da eksperimentišu bojama, isprobajte prirodne nijanse bronzane, smeđe, nežno ružičaste, boje breskve i peska. Mejkap u bronzanim tonovima odlično pristaje tenu, a ovu boju možete naneti i na oči i na jagodice i usne. Na obrazima odlično stoje rumenila u nežno ružičastim i nijansama breskve. Oči možete naglasiti i maskarom i zemljanim, bež, svetlo zelenim i tamno smeđim tonovima, a punoću usana istaknite providnim sjajem u nežno ružičastoj nijansi.
* Za dame koje vole malo hrabriji mejkap paleta boja ove godine obogaćena je za azurno zelenu, a tu su i ljubičasta, plava, kao i razigrane nijanse roze, svetlo crvene i narandžaste koje se nose i na usnama i noktima, idealno pristaju uz preplanuli ten. Naravno, ne treba zaboraviti da u ovoj kombinaciji ruž ili sjaj treba da bude iste nijanse kao lak ili nešto providniji.

Uz sve ovo važno je napomenuti i neka osnovna pravila kojih se treba pridržavati do kraja leta:

1. Kožu lica hidrirajte i redovno čistite.
2. Teške pudere zamenite laganijim teksturama ili kremama u boji u odgovarajućim nijansama koje pružaju odličnu pokrivenost.
3. Podočnjake i nedostatke prikrijte korektorom (izbegavajte previše svetle nijanse).
4. Za dodatno osveženje i sjaj lica na kraju dodajte i malo bronzera.

ribizla
29-08-2011, 14:16
:bravo:

ove oke sa zelenom :eek: :heart:

причалица
05-09-2011, 06:45
Naučite "smokey eyes" tehniku šminkanja očiju
Žena, 04. 09. 2011

Iako se čini da je ova tehnika šminkanja očiju komplikovana, uz malo vežbe lako ćete je savladati. Pratite naše savete.

http://razbibriga.net/clear.gif

- Nanesite podlogu na lice. S obzirom da ćete koristiti tamnu senku koja će se rasipati po licu ispod očiju, na taj deo nemojte još staviti podlogu. Ili podlogu stavite na celo lice, pa ga zaštitite maramicom zalepljenom sa malo selotejpa.

- Na celi kapak nanesite podlogu ili senku boje kože.

- Crnim tušem ili olovkom nacrtajte kapke što bliže liniji trepavica. Ublažite crtu posebnim sunđerčićem na olovci ili običnim štapićem za uši.

- Nanesite crnu senku po gornjem kapku. Više naglasite spoljašnju ivicu očiju i pregib kapka. Crnu senku nanesite i na spoljašnju ivicu donjeg kapka. Štapićem za uši ublažite ivice senke.

- Nanesite "glavnu" senku (boja vašeg "smokey eyesa"). Odaberite lepu smeđu nijansu, sivu (srebrnu), ljubičastu, tamno plavu, tamno zelenu... Senku nanesite na celi kapak, krenite od linije trepavica prema pregibu kapka. Pratite liniju oka, nanešena senka bi trebalo biti ovalnog oblika. Senku nanesite i na donji kapak.

- Čistom četkicom ili aplikatorom (ili sa malo senke boje kože, ili senke koja vuče na belo) ublažite ivicu tamne senke i na gornjem i donjem kapku. Cilj je postići postupan prelaz iz tamne boje u svetlu. Svetlu senku ili highlighter možete naneti na unutrašnu ivicu oka. Pripazite i da na donjem kapku ne nanesete previše senke, odnosno da crta senke ne bude preširoka, jer ćete u suprotnom postići takozvani izgled rakuna.

- Četkicom za puder ili vaticom uklonite višak senke ispod očiju i sa obraza (ili sklonite zalepljenu maramicu), popravite korektor i puder.

- Trepavice namažite crnom maskarom. Nabavite što crnju maskaru i nanesite bar dva ili tri sloja i na gornjem i donjem kapku.

- Proverite šminku i popravite moguće nedostatke. Nemojte zaboraviti, ako ste naglasak stavili na oči, usne moraju biti diskretno našminkane.

http://razbibriga.net/clear.gif

причалица
05-09-2011, 06:46
http://www.youtube.com/watch?v=eDzssjrUVB0&feature=player_embedded

причалица
09-09-2011, 09:13
Šminka za zavodnice
Ž. P. | 08. septembar 2011. 14:28 ''Novosti''

Vizažisti za ovaj prelazni period predlažu tamnije plave, zelene i ljubičaste tonove na očima i mat ruževe na usnama. Ovi nijanse osvežavaju celokupan izgled

http://razbibriga.net/clear.gif

VREME je da se pripremite za novi jesenji look. Vizažisti su već uveliko predstavili najnovije trendove za predstojeću sezonu. Tako za ovaj prelazni period predlažu tamnije plave, zelene i ljubičaste tonove na očima i mat ruževe na usnama. Ovi nijanse osvežavaju celokupan izgled i čine ga atraktivnijim.

Podloga
Kao podlogu koristite tečni puder u boji vašeg tena. Prirodniji izgled kože pruža vam mogućnost da se maskimalno poigrate sa aktuelnim tonovima - da kombinujete i tamnije i svetlije, i svetlucave i mat nijanse.

Oči
Što se tiče stila šminkanja, pun pogodak sa ovim tonovima može da bude smokey-eyes. Tamniju nijansu uvek nanosite uz trepavice, a svetliju iznad. Za još bolji efekat možete kombinovati i mat i svetlucave senke. Na kraju stavite maskaru u dva sloja, osim crne možete da nanesete i plavu, ljubičastu ili zelenu.

Usne
Vizažisti ovog puta akcenat stavljaju na intezivne mat ruževe - u crvenoj, narandžastoj, ljubičastoj i boji mesa.

ribizla
09-09-2011, 09:27
:bravo: i tako volem plavu i zelenu :bela:

причалица
10-09-2011, 10:55
Šminka za crvenokose
Mariota Vlaisavljević, Foto: arhiva, 10. 09. 2011. 00:02

Ako ste se vatrena riđokosa, onda definitivno niste stidljiva žena i spremni ste da griva bude centralni deo stajlinga. Kada je u pitanju šminka, izbegavajte teške tenove, pogotovo ako imate pegice, a za podlogu radije birajte toniranu kremu.

http://razbibriga.net/clear.gif

Crvena kosa je najčešće sama po sebi dovoljna i nekada vam nije potrebna nikakva šminka. Pogotovo izbegavajte jarke tonove za svaki dan, imaćete previše boja, a na taj način nećete postići prirodan izgled.

SVETLE CRVENOKOSE
Što se dnevnog make up za usne i obraze koristite nijanse breskve ili kajsije. Na očima možete nositi blage ružičaste, ali birajte one sa trunkom zlatne u sebi. Izbegavajte sive tonove, izgledaćete umorno, a svetlo i srednje braon tonovi će se stopiti sa kosom, pa onda nećete imati ništa što akcentuje neki deo lica, a to je poente same šminke.

SREDNJE CRVENOKOSE
Korisitite tople braon tonove i boje meda i zlata. Za usne i obraze, takođe se držite boje breskve. Izbegavajte sive tonove.

TAMNE CRVENOKOSE
Možete koristiti boje šljive ili zelene na očima. Obrazi i usne mogu biti i roze nijanse.

U sva tri slučaja crna maskara je pregrubo rešenje za vas, bolje je da kupite braon. Kada je u pitanju večernja šminka, crvenokose prelepo izgledaju sa crvenim karminom. Na oči stavite samo maskaru, a može i bez.
Ako ste svetlija crvenokosa opredelite se za crvenji ruž sa malo narandžaste, a ako ste tamnija može imati i hladniji pink ton.
Ako ste vrlo mladi i hrabri da nosite drečavo crvenu kosu, savetujemo vam samo maskaru u boji. Ostatak make up-a neka bude samo kajsija rumenilo i sjaj za usne.

причалица
22-09-2011, 07:27
Šminka: Veliki povratak šika
Ž. Dulić | 19. septembar 2011. 11:23 ''Novosti''


Među novim proizvodima koje vizažisti predlažu za sezonu jesen-zima 2011, počasno mesto zauzima rumenilo za obraze sa primesama narandžaste boje

http://razbibriga.net/clear.gif

I ove sezone vizažisti su do najsitnijih detalja osmislili nove načine šminkanja, a proizvođači kreirali nove formule kozmetičkih preparata za svačiji ukus.

* Nanošenjem tečnog, potom kompaktnog pudera, ili onog u prahu, ni izdaleka niste završili posao pripreme lica za šminkanje, tvrde vizažisti. Naime, ove sezone pojavile su se posebne, sedefaste senke koje služe kao podloga za tečni puder. One treba da budu za nijansu, dve svetlije od boje vaše kože - bela je namenjena damama sa svetlim, a bledo žuta onima sa nešto tamnijim tenom. Uvek se nanose vrhovima prstiju ispod tečnog pudera, na najistaknutije delove lica, čelo, jagodice, nos. Od svetskih jedna dobra vest - najnoviji tečni puderi su do te mere obogaćeni aktivnim supstancama da se slobodno mogu smatrati nekom vrstom eliksira mladosti, jer sada sadrže iste sastojke kao i kreme protiv bora. Na taj način, nanošenjem tečnog pudera najnovije generacije, ne samo da postižete efekat savršeno negovanog i zdravog tena nego svojoj koži pružate i neophodnu negu. Zaboravite i na teške kompaktne pudere koji oštećuju epiderm. Njihove nove formule prilagođene su i najosetljivijoj koži. Obogaćeni su aktivnim hidratantnim materijama i koža ostaje meka i glatka.

* Među novim proizvodima koje vizažisti predlažu za sezonu jesen-zima 2011, počasno mesto zauzima rumenilo za obraze sa primesama narandžaste boje. Naime, u trendu su nijanse breskve, kajsije ili karamel bombona. Pre nego što rumenilo nanesete na obraze, četkicom ovlaš pređite preko pudera u prahu. Na taj način ćete ublažiti boju rumenila i postići bolji, prirodniji efekat.

* Vaše trepavice ove jeseni treba da podsećaju na duge trepavice čuvene britanske manekenke Tvigi s početka 60-ih godina prošlog veka. Da biste to postigli ne morate da posežete za veštačkim trepavicama. Najnovije generacije maskara do te mere su usavršene da je dovoljan jedan potez četkicom da se sve, pa i one najkraće trepavice odvoje jedna od druge i maksimalno produže.

* I ajlaner se vraća na velika vrata i postaje nezaobilazna "alatka" da biste postigli pogled fatalne žene. Bilo da su opremljeni izuzetno tankom četkicom ili sunđerastim vrhom, najnoviji ajlajneri poznatih svetskih proizvođača tako su osmišljeni da maksimalno olakšavaju posao čak i najnespretnijim damama. Linija duž donjeg kapka treba da je nešto deblja, kako bi se što više istakla boja očiju, a liniju uz ivicu gornjeg kapka slobodno što više produžite.

* Onima koje vole „smoki aj“ efekat, vižazisti ove sezone poručuju „tehnikolor efekat“. Naime, pored obaveznih senki u različitim nijansama braon boje, sada su u igri i sve nijanse ljubičaste, koja naročito dobro stoji zelenookim lepoticama, ali i plave i zelene boje, koje pogled plavih, odnosno zelenih očiju čine još prodornijim.

* Ukoliko želite da postignete izgled vrlo negovane i elegantne dame, ne zaboravite na obrve. One uvek moraju da budu uredne i savršenog oblika. Obavezno ih iščetkajte tankom četkicom kako biste uklonili eventualne ostatke senke ili pudera. Potom im, ako je to potrebno, popravite oblik posebnom olovkom za obrve, nežnim iscrtavanjem tankih, kratkih linija u pravcu rasta dlačica.

причалица
26-09-2011, 17:37
Najveće greške u šminkanju
Blic žena, Foto: Shutterstock, 26. 09. 2011. 00:06

Šminka može da vas podmladi za 10 godina, a može i da vam doda isto toliko. Aleksandar Đikić, šminker, otkriva šest kardinalnih šminkerskih grešaka, zbog kojih će i mlada žena izgledati starije.

Sedefaste senke su moderne ali ističu bore, ajlajner je hit ali spušta kapke, tamno rumenilo je šik ali, kad ga stavite, obrazi deluju upalo.
– Drage moje, manite se mode i gledajte šta vam dobro stoji. Šminka je tu da vas ulepša, a ne da vas upropasti. Vođene trendovima koje reklamiraju veoma mlade i u „Fotošopu“ do savršenstva obrađene manekenke, mnoge žene pokušavaju da primene stil šminkanja koji ove reklamiraju, pa dobiju pogrešan efekat – istaknu nedostatke i dodaju godine – kaže Aleksandar Đikić, profesionalni šminker za „Mejbilin Njujork“.

MASNE SENKE
Oči nikada nemojte naglašavati jarkim bojama i masnim sedefastim senkama. Ovakva tekstura daje efekat gušterolike kože, a to svakako ne želite. Masne senke se uvlače i u pore i u bore, pa one izgledaju dublje i upadljivije. Ni mat senke nisu idealne. Najbolji izbor su hidratantne, kremaste senke.

CRNI AJLAJNER
Tamne, oštre, dramatične linije naglašavaju opuštenost kože. Zato umesto ajlajnera koristite mek krejon, koji ćete aplikatorom dodatno razmazati kako biste dobili efekat. Ako imate sitne oči, birajte krejon u boji slonovače ili bledoroze, a ako nema potrebe da vizuelno povećate oko, možete koristiti i zagasitosmeđu.
Na kraju tamnobraon maskarom naglasite samo gornje trepavice, donje nikako jer to ističe bore oko očiju, podočnjake i umor.

ISCRTANE OBRVE
Pazite na obrve! Ako preterate sa čupanjem i jako ih stanjite, izgledaćete mnogo starije. Ako ih pak zapustite, biće još gore: izgledaćete em starije, em neuredno. Oblikujte ih u luk, tako da izgledaju prirodno, bez dramatičnih prelaza i produžetaka. Ako ih docrtavate, radite to olovkom u boji kose.

BRAON RUMENILO
Braon rumenilo žene mnogo vole jer misle da će tako izgledati preplanulo. To je strašna greška. Žene s jedrim obrazima uvek izgledaju mlađe, a žene s upalim obrazima izgledaju umorno i starije. Upravo tamno, mat rumenilo oduzima volumen obrazima, pa lice deluje usahlo. Opet, sedefasto rumenilo u nijansama roze boje i boje breskve volumizira lice i daje mu svežinu. Uz malo svetle senke na vrhovima jagodične kosti podmladićete se totalno.

OLOVKA ZA USTA
Ako su vam se usne spustile ili izbrazdale, nikada ih ne iscrtavajte olovkom i ne mažite ih jarkim mat karminima. Ovo će samo naglasiti nepravilnost kontura. Birajte transparentne ruževe u boji mesa ili korala, a višak uklonite tako što ćete usne prisloniti na papirnu maramicu. Preko ruža stavite sedefasti balsam za usne.
I ne zaboravite da se osmehujete, osmeh je najefikasnije sredstvo podmlađivanja, kaže Aleksandar.

MNOGO PUDERA
Debeo sloj teškog tečnog pudera za dve-tri nijanse tamnijeg od vašeg tena, pa preko dosta pudera u prahu, i nema te devojke koja se neće pretvoriti u babu. Ako još ispod očiju stavite jako svetao korektor da zamaskirate tamne podočnjake, upropašćavanje će biti potpuno. Dakle, ako imate neke nedostatke na koži pa vam treba tečni puder, odaberite lagan, hidratantan, sa svetlucavim česticama koje odbijaju svetlost i čine bore manje vidljivim. Sme da bude za jednu nijansu tamniji od vašeg tena, što važi i za korektor. Korektor nanesite tapkajući jagodicama prstiju, a nikako ne razmazujte zbog bora.

причалица
08-10-2011, 07:53
Naglašene i trepavice i usne
Ž. P. | 07. oktobar 2011. 11:52 ''Novosti''

Trendovi u šminkanju ove sezone u potpunosti prate modnu scenu. Vizažisti su za ovu jesen predstavili različite stilove šminkanja, od diskretnijih do upadljivih i ekstravagantnih. Najvažnije je da mejkap odgovara odeći koju nosite i, naravno, karakteru. Uz to se uvek možete poigrati bojama, kombinovati više tonova i tako učiniti vaš izgled malo drugačijim.

http://razbibriga.net/clear.gif

* ove jeseni poseban akcenat je na usnama i očima, adutima koje svaka dama želi da istakne.

* Popularne su jako naglašene trepavice, pa vizažisti predlažu da stavite više slojeva maskare, a boju je najbolje da birate prema senkama. Duge i guste trepavice, vizuelno će vam povećati oči, tako da nije potrebno da ih dodatno naglašavate jakim senkama. Ako maskarom ne možete da postignete željeni efekat pokušajte sa veštačkim trepavicama koje su veoma aktuelne i ove sezone.

* Uz trepavice ove jeseni naglašene su i usne, a moderne su tamnije nijanse ruževa. Da bi vam usne izgledale punije pre nego što nanesete karmin uokvirite ih olovkom. Ruž je najbolje da nanosite četkicom, a preko njega stavite i malo bezbojnog sjaja.

Sarmica
25-11-2011, 15:19
Kako da iscrate liniju ajlajnerom


http://razbibriga.net/imported/2011/11/kako_da_iscrtate_liniju_475414780jpgsize-1.jpgFoto: Shutterstock
Glavna odlika make-up-a 60-ih, ajlajner, vratio se na velika vrata ove jeseni. Počnite da vežbate ruku...
1. Ukoliko koristite tečni ajlajner, obrišite četkicu o papirnatu maramicu kako biste uklonili svaki nepotreban višak.
2. Slobodnom rukom blago povucite kapak.
3. Počevši od unutrašnje strane oka ka spoljnoj, iscrtajte liniju što bliže trepavicama.
4. Ne iscrtavajte debelu, oštru liniju. Ukoliko i pogrešite, štapićem za uši „omekšajte“ liniju i na taj način uokvirite oči.
5. Da biste iscrtali „krila“, zategnite kapak, a onda liniju povucite na gore.
6. Za agresivniji izgled, donju i gornju liniju oka najpre iscrtajte crnom olovkom, a zatim samo preko gornje pređite tečnim ajlajnerom.
7. Apsolutni hit su i ajlajneri u boji: probajte one u plavoj i ljubičastoj

Sarmica
25-11-2011, 15:25
Usne koje privlače poput magneta


http://razbibriga.net/imported/2011/11/thumbnailphpfileusne_koje_privlace_potut-1.jpg
Usne su za većinu muškaraca najprivlačniji deo ženskog tela. Pa zašto onda ne biste to iskoritile i bukvalno postale magnet za frajere?!
Cosmo vam daje savete uz koje vašim usnama neće odoleti ni jedan muškarac…
Napućite usne

Pune usne pokazatelj su mladosti i zdravlja – dva znaka plodnosti koji pokreću instinktivne nagone svakog mukarca. I ne samo to – raskošne putene usne bukvalno mame da budu poljubljene. Napućene, blago natečene usne, kao da šalju muškarcima poruku “Dođi, želim te!”.

Savet šminkera: Nakon što namažete karmin, oko ivice usana, četkicom nanesite malo svetlog pudera u prahu, za nijansu svetlijejg od onog koji imate na licu. Kontrast između ruža i svetle ivice učiniće da vaše usne deluju punije. Za napućeni izgled stavite malo sjaja na sredinu usana.
Usne poput satena

Pune usne i neće izgledati naročito seksi, ako ih ne krasi satenski glatka površina. Nažalost, ponekad je teško izboriti se sa ispucalim usnama, naročito preko zime. Zato je grožđana mast obavezan deo vaše torbice za šminku, gde god da ste.

Savet kozmetičara: Ako su vam usne već ispucale, evo jednostavne terapije koja će vam pomoći. Pomešajte kašiku zobenih pahuljica sa 2 kašike maslinovog ulja i kašikom meda. Smesu nanesite na usne i nežno utrljavajte 30-ak sekundi. Zatim ostavite 5 minuta da odstoji i isperite. Na kraju stavite mast za usne.
Usne koje uzbuđuju

Moć boja nam je svima dobro poznata, pa zato pažljivo birajte i nijansu za usne. Verovatno već pretpostavljate – crvena boja na telu (i tamo dole) znak je seksualne uzbuđenosti Zato muškarce privlače crvene, ružičaste i ljubičasete nijanse koje čine da usne deluju sočno i strasno.

Savet šminkera: Nemojte upotrebljavati formule sa previše sjaja. Osim što usne koje izgledaju lepljvo mogu delovati i odbojno, ovakve formule se obično lako razmazuju. Postarajte se da usne dobro upiju boju, a izbegavajte olovke za usne koje su primetno tamnije od boje ruža.

Sarmica
22-12-2011, 23:29
Način na koji se šminkate govori o vašem karakteru


Italijanski psiholozi napravili su zanimljivu studiju o povezanosti ulepšavanja i karaktera ličnosti. Evo do kakvih su rezultata došli.


http://razbibriga.net/imported/2011/12/3897_webcollistarModFlirtTr623B_iff-1.jpg?ver=1319516143


Dame koje uopšte ne koriste šminku šalju jasnu poruku okruženju da žele da budu prihvaćene i da ih neko voli takve kakve su, bez "maske“.
Žene koje se stalno gledaju u ogledalu i proveravaju da li je sa ružem ili maskarom sve u redu veoma su ambiciozne, ali i nesigurne, pa pridaju previše važnosti tuđem mišljenju.
Osobe koje šminkaju samo oči žele da akcenat stave na svoj intelekt, dok dame koje naglašavaju isključivo usne pokazuju strastvenost.
Ukoliko je šminka gotovo neprimetna, psiholozi to tumače kao strah od starenja i želje da se zaustavi vreme. Taj način praktikuju diskretne osobe koje obožavaju tajne.



http://razbibriga.net/imported/2011/12/14392_7_hf-1.jpg?ver=1319516020

Šta o nama govore nalakirani nokti?
Dame koje uvek imaju nalakirane nokte na rukama i nogama, naglašavaju svoju "mačkastu“, odnosno žensku prirodu.One koje lakiraju samo nokte na rukama vole da imaju sve pod kontrolom, a ukoliko im je važno da su im samo nokti na nogama nalakirani to pokazuje njihovu želju da se dopadaju u seksualnom smislu.Izuzetno dugi nokti pokazuju egocentričnu prirodu.Žene koje najčešće koriste beli lak nežne su i stidljive, dok ružičasti tonovi otkrivaju romantičnu ličnost. Osobe koje najviše vole bezbojni lak su uredne.

причалица
29-12-2011, 15:38
Koja senka odgovara kojoj boji očiju?

Boja očiju diktira koju senku treba da koristite. Naravno, možete uvek da isprobare nove nijanse, ali ukoliko ostanete u okviru pravila koja boja najviše odgovara oku, nećete morati da brinete da ćete pogrešiti.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

ZELENE I KESTENJASTE
Za svaki dan: braon, boja kajsije, boja šljive, tamnosmeđezelena ili jarkozelena.
Večernji šik: zlatna, sjajna, limunzelena, ružičasta.

BRAON OČI
Za svaki dan: bronzana, bakarna, šampanj, braon, bež, smeđezelena.
Večernji šik: boja mandarine, kraljevskoplava, jarkoroze, limunzelena.

SVE BOJE OČIJU
Za svaki dan: mornarskoplava ili boja uglja za bazu ili definiciju, svetloplava za naglašavanje.
Večernji šik: srebrnosjajna senka čini oko oštrijim.

Raisa
31-12-2011, 12:21
Ja u principu imam isti sablon sminkanja...doduse u potrazi sam vec dugi vremena za ruzem boje peska,ili slicne boje,pa ako neko vidi bilo gde...
ako ima potrebe.

prvo ocistim lice..onda ako ima potrebe nanesem korektor na neka mesta,ako nema potrebe onda ne,onda puder. Eh sad,mnogo sam se obradovala puderu koji sam kupila juce. Imam dosta taman ten ali,lice i dekolte su mi dosta svetliji, i onda sam uvek kupovala puder 10000 puta tamniji da bih delovala ''ujednaceno''sto je rezultiralo da izgledam strasno neprirodno u licu.I sad sam kupila od maybeline-a puderisto taman ali kao boje meda...i presrecna sam. Svidja mi se kako mi svetliji puder otvori lice, mesto onog tamnog sa kojim sam izgledala kao dzipsi.
Dakle stavim taj..onda idu oci, maskara..imam jednu odlicnu koja stvara utisak vestackih trepavica, onda crni kreon,izvucem da budu onako..macje oci,i gore i dole,ponekad dole povucem kreon samo do polovine..onda crna senka skoro dol polovine gornjih kapka,i na uglvoima,jako natrpam crnu senku,.onda za usne imam rozi karmin, ne neki previse upadljiv,lepa nijansa..to stavim, onda olovku za usne,i spremna sam.
Trazim neki svetliji karmin i eventualno bih oci jos vise naglasila nekim vestackim trepavicama koje sam planirala da kupim i da ih nosim svakodnevno ( iako je to,apsolutno nemoguce )

mona
31-12-2011, 13:08
Raisa napisi mi koju maskaru koristis treba mi takva:)

Raisa
31-12-2011, 15:27
Jao... Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Look..mama mi je dala,a ona je zena sa ukusom :lol: prvo sam mislila da je cista reklama i da e biti tek nesto malo jace ali,stvarno,ko vestacke da imas

причалица
03-01-2012, 17:34
Mačkaste oči za zavodljiv pogled: Savršena šminka u 5 poteza

Sa šminkom koja akcenat stavlja na oči dobićete izgledaćete glamurozno na novogodišnjoj zabavi. Evo nekoliko osnovnih koraka u postizanju zavodljivog pogleda.

1. Nanesite korektor na predeo ispod očiju.
2. Izaberite odgovarajući ajlajner – ako ste početnik bolje je da koristite oštru olovku za oči, a ako ste malo veštiji onda se svakako odlučite za tečni ajlajner. Potrebno je da izvučete liniju duž gornjih trepavica i na kraju je lagano malo podignete na gore. Ako želite da postignete dramatičniji izgled, liniju malo podebljajte.
3. Lako možete postići smokey mačkaste oči nanošenjem tamne senke na gornji kapak. Izmešajte senku i ajlajner da granica bude nevidljiva.
4. Naglasite olovkom obrve kako bi istakli njihov prirodan izgled i pojačajte svoj fatalni mačkasti pogled.
5. Na kraju nanesite maskaru za volumen, i na gornje i na donje trepavice, da bi vam pogled bio još izražajniji.

Cruz
25-01-2012, 16:44
Neka se svi okreću za vama

Određeni mejkap trikovi ostavljaju snažan utisak na muškarce. Otkrivamo vam koji su to, kakvi su im efekti i kako da ih primenite ...


http://razbibriga.net/imported/2012/01/neka_se_okrecu_za_vama_229143964jpgsizea-1.jpg

Svetlucavi kapci
Sjajne i svetlucave senke biće ovoga leta sveprisutne. One koje odgovaraju svakom tenu i boji očiju u osnovi imaju kajsiju, bež ili braon-sivu pomešanu sa zlatnim ili srebrnim sjajem. Letnja šminka ne trpi preterivanja, pa je senku dovoljno naneti duž linije oka. Jedan sloj maskare biće dovoljan.
Zašto je seksi: Oči koje sijaju odaju ništa manje „svetlucavu“ ličnost, smisao za humor, ali i „nemiran“ duh. Takođe, to je i skriven poziv da vas gledaju. Oči mogu mnogo toga da otkriju, od osećanja do misli, zato će svetlucava senka da skrene njegovu pažnju na oči, ali time i ukaže da imate nešto da mu poručite i da ste dovoljno samouvereni upuštajući se u igru.

Obrazi u boji korala
Crveno-narandžaste nijanse rumenila su totalni hit. Podjednako odgovara devojakama sa svetlim tenom, baš kao i onim sa malsinastim. Potražite ono rumenilo koje ima bronzani podton koji će se utopiti sa preplanulim tenom. Upotrebite veliku četku za rumenilo, a nanesite ga tako što ćete krenuti od centra obraza ka spoljnim uglovima.
Zašto je seksi: Boja korala je vesela, „morska“ nijansa koja odiše srećom. Uz to, rumene obraze, glavnu asocijaciju na uskomešana osećanja, muškarci tumače kao „zeleno svetlo“. Crvenilo je rezultat hemijskih procesa u mozgu podstaknutih romantičnim osećanjima. To je znak da smo zainteresovani i uzbuđeni, što i te kako privlači muški pol.

Blago preplanula koža
Intenzivno preplanuli ten je potpuno bespotreban i nije naročito seksi. Ali zato blaga bronzana nijansa može da učini da izgledate fantastično. Poslepodnevno sunčanje uz zaštitni faktor će postići taman toliko potamnjivanje kože koje će vam dati zdrav i seksi izgled. Ovakav ten možete postići i uz pomoć sredstava za samotamnjenje koji u osnovi imaju bronzanu boju. Još ukoliko kožu budete namazali uljem sa sjajem, postići ćete pun pogodak.
Zašto je seksi: Čak i blaga preplanula nijansa reći će mnogo u prilog vašem zdravlju. Time ćete uostalom prikriti sve napravilnosti na koži, eventulane fleke, depigmentaciju, crvenilo, ispucale kapilare - znake da je koža „obolela“. Psiholozi imaju još jedno tumačenje. Ljudi su bića koja vole boje. Zlatno insitnktivno povezujemo sa suncem, vatrom i toplinom, pa ih ona i hipnotički privlači.

Izvor: cosmopolitan.rs

Waterfall
10-02-2012, 14:55
Jao... Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Look..mama mi je dala,a ona je zena sa ukusom :lol: prvo sam mislila da je cista reklama i da e biti tek nesto malo jace ali,stvarno,ko vestacke da imas

Izasla je ovih dana, navodno pobosljana verzija 2 000 Cal., u malo izmenjenom pakovanju.

Bas me zanima da li je ostala ista ili su pobosljanjem - pogorsali:namcor:

DaDole
10-02-2012, 14:58
Izasla je ovih dana, navodno pobosljana verzija 2 000 Cal., u malo izmenjenom pakovanju.

Bas me zanima da li je ostala ista ili su pobosljanjem - pogorsali:namcor:

nije poboljšana:) svaki brand tako radi uvodeći nove linije,a uglavnom su iste,malo ambalažu promijene i naravno,marketing:)
Stoga sam sama sebi poklonila za Novu jednu baš dobru maskaru..collistar infinito..skupa je,ali izuzetna:)

Sarmica
10-02-2012, 15:53
ja koristim vec duze vreme covergirl lashblastfusion i lashblastvolume i ne planiram da menjam
druge me ne zanimaju:zrika:

Waterfall
10-02-2012, 16:19
nije poboljšana:) svaki brand tako radi uvodeći nove linije,a uglavnom su iste,malo ambalažu promijene i naravno,marketing:)
Stoga sam sama sebi poklonila za Novu jednu baš dobru maskaru..collistar infinito..skupa je,ali izuzetna:)

I to je nesto :) Nekad tzv poboljsanjem upropaste proizvod.

причалица
25-02-2012, 21:42
SVAKE sezone vizažisti osmisle nove trendove, koji se savršeno uklapaju sa aktuelnim kombinacijama na modnim pistama. Tako su ove sezone u mejkapu veoma popularni stilovi šminkanja u kojima se koriste bela senka i svetli ajlajneri. Oni osvežavaju izgled i čine ga prirodnijim i upečatljivijim.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Svetli ajlajneri su trend sezone

Kako naneti belu senku?
Za početak obavezno nanesite podlogu na lice i olovkom ili gelom definišite obrve. Uz ivicu trepavica stavite belu svetlucavu olovku, na gornji kapak belu mat senku, a ispod donjeg belu sedefastu, pa blago osenčite prstima. Na kraju oči istaknite crnim ajlajnerom ili olovkom, i maskarom u dva sloja. Na jagodice stavite ružičasto rumenilo, a na usne ruž ili sjaj u svetlijoj ružičastoj nijansi ili u boji kajsije.

Ajlajneri za upečatljiv look
Svetli ajlajneri su trend sezone, a posebno se izdvajaju žuti, plavi, zeleni, ružičasti i ljubičasti.
Ipak, ako želite da očima date "mačkasti" oblik pre svetlog, nanesite crni ajlajner. Prvo nanesite tečni puder i korektorom prikrijete podočnjake i umor na licu. Potom crnim ajlajnerom povucite liniju uz gornji kapak i na kraju je izvucite nagore. Posle nekoliko minuta uz liniju crnog ajlajner, stavite ajlaner u svetlijoj boji. Kako biste osvežili pogled na gornji i ispod donjeg kapka nanesite bež ili belu senku. Trepavice naglasite maskarom u više slojeva, a usne ružičastim karminom ili sjajem.

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.305.html:367708-Bela-senka-i-svetli-ajlajneri

причалица
25-02-2012, 21:49
KARMIN ulepšava svaku ženu, ali nijansu bi trebalo da prilagodite godinama starosti. Mladim devojkama najbolje stoje ruževi u jarkim bojama koji asociraju na njihovu svežinu i energiju. Da bi došli do punog izražaja, stilisti savetuju da se preko njih nanese tanak sloj providnog sjaja.
Posle tridesete godine naziru se prve bore oko usana, a sofisticiran izgled postiže se uz pomoć sedefastih karmina, koji usne čine seksepilnijim. Najbolje je da se nanesu četkicom.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Sofisticiran izgled postiže se uz pomoć sedefastih karmina

Dame starije od 40 godina imaju izraženije bore oko očiju, zato bi trebalo da akcenat u šminkanju stave na usta. Naglasite ih olovkom, prvo nanesite podlogu, a potom i ruž u nekoj neobičnoj nijansi, kao što je bronzana.
Posle pedesete stilisti savetuju ženama da zaborave na karmine jakih boja, već da koriste svetlije ruževe obogaćene aktivnim supstancama protiv bora.

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.305.html:365115-Boja-ruza-u-skladu-sa-godinama

vrludava
29-02-2012, 01:52
kad sam bila mlađa, volela sam jaču šminku....a sada je jednostavnija. kako se vi šminkate, žene?

Tako da mi se vidi i da opipati koza, a oci istaknu.

Picola
01-03-2012, 20:50
Nesto mi se ovo dopada u zadnje vreme....nenametljive "vodene senke" na ocima:


5337

Sarmica
03-03-2012, 07:52
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gsqahGYl21w

Sarmica
03-03-2012, 07:53
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=x6TPIV9vkwQ

Sarmica
03-03-2012, 07:54
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PonShFi94XQ

Sarmica
13-04-2012, 16:29
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Sarmica
13-04-2012, 16:30
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Sarmica
13-04-2012, 16:31
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Sarmica
13-04-2012, 16:32
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Ciciban
16-04-2012, 18:20
SVAKE sezone vizažisti osmisle nove trendove, koji se savršeno uklapaju sa aktuelnim kombinacijama na modnim pistama. Tako su ove sezone u mejkapu veoma popularni stilovi šminkanja u kojima se koriste bela senka i svetli ajlajneri. Oni osvežavaju izgled i čine ga prirodnijim i upečatljivijim.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg
Svetli ajlajneri su trend sezone

Kako naneti belu senku?
Za početak obavezno nanesite podlogu na lice i olovkom ili gelom definišite obrve. Uz ivicu trepavica stavite belu svetlucavu olovku, na gornji kapak belu mat senku, a ispod donjeg belu sedefastu, pa blago osenčite prstima. Na kraju oči istaknite crnim ajlajnerom ili olovkom, i maskarom u dva sloja. Na jagodice stavite ružičasto rumenilo, a na usne ruž ili sjaj u svetlijoj ružičastoj nijansi ili u boji kajsije.

Ajlajneri za upečatljiv look
Svetli ajlajneri su trend sezone, a posebno se izdvajaju žuti, plavi, zeleni, ružičasti i ljubičasti.
Ipak, ako želite da očima date "mačkasti" oblik pre svetlog, nanesite crni ajlajner. Prvo nanesite tečni puder i korektorom prikrijete podočnjake i umor na licu. Potom crnim ajlajnerom povucite liniju uz gornji kapak i na kraju je izvucite nagore. Posle nekoliko minuta uz liniju crnog ajlajner, stavite ajlaner u svetlijoj boji. Kako biste osvežili pogled na gornji i ispod donjeg kapka nanesite bež ili belu senku. Trepavice naglasite maskarom u više slojeva, a usne ružičastim karminom ili sjajem.

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.305.html:367708-Bela-senka-i-svetli-ajlajneri



Kako zuta senka divno stoji , imala sam artdeco limun zutu ne secam se broja i sad nigde nemogu da nadjem zutu senku , ako neko zna nek mi kaze firmu i broj

причалица
13-07-2012, 07:43
Plava šminka osvežava lice i očima daje poseban sjaj. Ipak, neke nijanse bolje pristaju plavušama,
a neke crnkama. Ako i vi želite da se poigrate različitim nijansama, imajte na umu da su sve, od najsvetlije, tirkizne, do tamnoplave i teget, najaktuelnije baš leti i da se odlično kombinuju sa ostalom šminkom.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Otmena teget za plavuše
Teget senka ženama s plavom kosom pruža notu otmenosti i elegancije. Preko dana na trepavice možete da nanesete samo teget maskaru, a pun pogodak napravićete ako obučete modernu majicu u mornarskom stilu.

Atraktivna tirkizna za brinete
Tirkizne nijanse odlično stoje ženama s kosom smeđe boje, lešnika i čokolade. Tirkiznu senku za večernje izlaske upotpunite debljim slojem crne maskare, a ako nosite tirkizni nakit, vaše oči biće definitivno u prvom planu.

Tamne boje za crvenokose
Za crvenokose žene rezervisane su tamnoplave nijanse senki, jer umiruju već upadljivu crvenu kosu. Senke tamnih tonova mora sa zelenim ili sivim odsjajem nanosite uveče, a za dan se preporučuje uvek atraktivna plava ili tirkizna maskara.

Nežnoplava za crnke
Svetloplava senka pristaje svim ženama, bez obzira na boju kose, ali posebno izrazitim crnkama, jer njihovom licu daje nežniji izgled. Ako želite da istaknete oči, uokvirite ih plavom ili crnom olovkom.

Iscrtajte talase
Olovkama za oči možete precizno da iscrtate linije duž trepavica na gornjem i donjem kapku kao i unutrašnje ivice donjeg kapka. Pokvasite vrh olovke ako želite da boja bude intenzivnija. Plava senka ima najbolji efekat s kontrastnim tonovima. Ako želite da i trepavice obojite u plavo, vodite računa o tome da olovka i maskara budu iste nijanse.

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Metalik plave noći
Metalik, sedefaste i izrazito svetlucave senke plavih nijansi idealne su za večernje izlaske. Zavisno od prilike i odeće, možete sami da napravite kombinaciju s plavom mat senkom i srebrnim ili zlatnim svetlucavim prahom, koji možete da nanosite preko celog kapka ili samo na uglove očiju. Ženama sa zrelijom kožom ne preporučuje se da nanose kremaste senke jer se bore više vide kada se u njima skupi senka.

Igrajte se nijansama
Igrajte se različitim nijansama plave boje. Na ceo kapak nanesite tamniju plavu senku, na unutrašnje uglove svetliju, a na krajeve i ispod očiju uz same trepavice senku ili olovku za oči teget boje. Takođe, plava senka odlično izgleda u kombinaciji s belom, bež, roze, žutom ili zelenom senkom.

Maskare za treptaje u boji
Pogled ispod plavih trepavica deluje zavodljivo i misteriozno. Čak i bez senke, maskara u tirkiznoj, plavoj ili teget boji sasvim je dovoljna za isticanje očiju.

izvor: blic žena

Sarmica
01-08-2012, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=LGXN4hhg9kE&feature=related

Sarmica
01-08-2012, 15:42
http://www.youtube.com/watch?v=QhpW-QCoMag&feature=related

причалица
19-08-2012, 20:13
Pravilno nanesena senka može da vam promeni oblik očiju. Uz uputstva Bojane Vasić Nam, profesionalne šminkerke „Oriflejma“, lako ćete savladati poteze koji menjaju lični opis.
http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28952_5_iff.jpg?ver=1344326068
BADEMASTE OČI

• To je idealan oblik očiju. Svaka tehnika šminkanja vam odgovara.
• Da bi lepota vaših očiju došla do izražaja, stavite svetlu senku od linije trepavica do obrva.
• Srednjom nijansom osenčite ceo kapak do pregiba,
a tamnom spoljašnji ugao kapka.
• Ajlajnerom izvucite liniju na gornjem kapku. Za mačkasti izgled produžite liniju nakon završetka kapka blago ka gore, a za okrugli oblik nanesite ajlajner samo do ugla oka.
• Maskaru stavite i na gornje i donje trepavice.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28953_6_iff.jpg?ver=1344326082
KRUPNE OČI

• Najbolji način da osenčite krupne oči jeste da koristite tamnu ili srednje tamnu senku po celom kapku i na pregibu oka.
• Senka neka bude isključivo mat, izbegavajte one sjajne i sedefaste.
• Deo ispod obrva osenčite svetlijom nijansom.
• Krejonom uokvirite i gornji i donji kapak kako bi oko vizuelno dobilo dubinu.
• Maskaru stavite samo na gornje trepavice.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28954_7_iff.jpg?ver=1344326095
MALI RAZMAK

• Imate mali razmak između očiju ako je udaljenost između njih manja od širine jednog oka.
• Na unutrašnje uglove stavljajte korektor i svetle senke.
• Ajlajnerom izvucite tanku liniju tik do korena gornjih trepavica, pa je podebljajte kako se bližite spoljnom uglu oka.
• Od sredine kapka do spoljnih uglova stavite tamnu senku.
• Deblji sloj maskare stavite na spoljašnji rub trepavica.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28955_8_iff.jpg?ver=1344326107
TUŽAN POGLED

• Ako su vam spoljašnji uglovi oka okrenuti naniže, intenzivno osenčite spoljne uglove gornjeg kapka.
• Nanesite ajlajner tik uz rub gornjih trepavica, a liniju ka spoljašnjem uglu oka produžite nakon završetka kapka lagano prema gore.
• Tamnije nijanse senke nanesite na pregib spoljašnjeg ugla prema gore i ka spolja, praveći blago mačkasti oblik.
• Svetlije nijanse nanesite na unutrašnji ugao i po kapku.
• Uvijte trepavice karlašem i stavite dva sloja maskare.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28956_9_iff.jpg?ver=1344326119
SPUŠTENI KAPCI
• Ovakav oblik neminovno dolazi s godinama, a naborana koža prelazi preko pregiba kapka.
• Šminkajte se što jednostavnije. Koristite svetlije senke na unutrašnjim uglovima očiju i kapcima.
• Na pregib oka i nabor stavite tamnije nijanse.
• Da bi oči izgledale otvorenije, izvucite liniju ajlajnerom na gornjem kapku.
• Obavezno stavite maskaru na gornje trepavice.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-08-06/28957_10_iff.jpg?ver=1344326131
ŠIROK RAZMAK

• Imate razmaknute oči ako je udaljenost između njih
veća od širine jednog oka.
• Vizuelno ćete smanjiti razmak ako koristite
dve nijanse senke iste boje.
• Tamnijom osenčite deo od unutrašnjeg ugla oka do sredine kapka, a od sredine do spoljnih uglova nanesite svetliju senku.
• Da prelaz od svetle ka tamnoj senci ne bi bio uočljiv, dobro ih pomešajte na sredini kapka.
• Uokvirite oko krejonom ili ajlajnerom.

http://zena.blic.rs/Lepota/11984/Sminka_samo_za_vase_oci

DaDole
29-08-2012, 08:14
Novi trendovi šminkanja: Naglasite pogled na 3 načinaOči okupane svjetlošću
Blijede nijanse sjenila u pješčanim, ružičastim i plavim tonovima naglašavaju prirodan pogled.

Nanesite sjenilo u jednom od pješčanih tonova na cijeli kapak kako biste ujednačili ton kože i postigli efekt većih očiju. Osvijetlite područje ispod obrve kako biste očima dodali svježine. Želite li pak 'otvoriti' pogled plavu ili neku od ružičastih nijansi nanesite prema završetku oka.

Savjet vizažista: Svijetle nijanse ističu intenzitet maskare, čime se naglašavaju trepavice.
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Aug2012/60669268.jpgŠik i sofisticirani pogled
Sjenila u tirkiznoj nijansi te u nijansi šljive ili jantara neizbježne su ukoliko želite naglasiti intenzitet boje. Za elegantan i profinjen dnevni izgled nanesite sjenilo preko cijelog kapka, a za uočljiviji, večernji izgled i intenzivniji pogled na vanjski kut oka nanesite neku od tamnijih nijansi.
Savjet vizažista: Osvijetlite arkadu i unutarnji kut oka bljeđom nijansom kako biste naglasili boju očiju.
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Aug2012/60669269.jpgProdoran, glamurozni pogled
Intenzivnije nijanse očima pružaju smionu glamuroznost: boja smaragda, čokolade i tamno ljubičasta donose ultimativni smoky efekt.
Nanesite svijetlu nijansu na cijeli kapak. Za nanošenje tamnije nijanse tankim ili spljoštenim kistom pratite konture očiju kako biste stvorili efekt poput onog koji se postiže tušem za oči. Za postizanje izuzetno glamuroznog smoky efekta najtamniju boju nanesite na rub uz same trepavice.
Savjet vizažista: Za što dublji pogled nanesite crnu 'olovku uz unutarnji rub kapka.
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Aug2012/60669269.jpg

Sagacity
01-09-2012, 21:54
Savršene obrve u samo par koraka


Sudeći prema novoj studiji, tetovirane obrve su najveća greška koju žena može napraviti. Zapravo one se nalaze na prvom mestu najvećih greški, odmah ispred razlike od pudera na licu i vratu.
- Tanke obrve, bez obzira na to kakvo lice imate, izgledaju svima neprijatno – navodi Kristi. – Punije obrve savršeno oblikuju vaše lice i oči i pomažu da umanjite podočnjake i ostale nepravilnosti na licu koje vas možda brinu.

Kako biste postigli izgled debljih obrva, Kristi predlaže da krenete na rehabilitaciju obrva. Tokom ove rehabilitacije ostavite svoje obrve na miru šest meseci, a sređujte ih pomalo na svakih šest nedelja (nikako na dve). Ovo im daje priliku da izrastu i uspostave ciklus rasta, tako dajući izgled celine kao rezultat.

Kako biste podebljali svoje obrve u međuvremenu, Strečerova predlaže sledeće korake:

1. Koristite olovku sa finim vrhom, koja je u istoj boji kao i vaše obrve. Precizan vrh pomoći će vam da stvorite prirodniji izgled.
2. Neka vaše obrve budu uverljivije tako što ćete preko njih preći puderom za obrve koji je za nijansu svetliji od boje vaših obrva. Puder će ublažiti grube linije olovke i pomoći u dobijanju multi-dimenzionalnog izgleda. Kao rezultat dobićete prirodan izgled obrva koje nisu previše tamne.
Niste sigurni gde da počnete sa crtanjem obrva kada ih previše počupate? Postavite olovku vertikalno sa strane nosa (gde vaše obrve i počinju). Nakrivite olovku, ostavljajući kraj na nosu, a onda kada prođete zenicu stižete do mesta gde bi trebao da se nalazi luk vaših obrva. Prevucite olovku od nosa do spoljnog ćoška oka, jer je to mesto gde bi vaše obrve trebalo da se završavaju.

Izvor:cosmopolitan.rs

DaDole
07-09-2012, 07:36
Maskara je nezaobilazan proizvod u svakoj ženskoj kozmetičkoj torbici

No, trik nije samo u maskari, već i u nekoliko jednostavnih, ali vrlo vrijednih pravila kako koristiti maskaru. Ona će vam pomoći da trepavice maksimalno naglasite i dobijete pogled koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim.
1. Odredite što želite od maskare
Na tržištu postoji puno maskara koje daju volumen, duljinu i definiraju svaki trepavicu, no vizažisti uvjeravaju da je nemoguće da jedna maskara pruža sve.
I izgled četkice je važan: ako je velika i gusta, tako će izgledati i vaše trepavice, dok će ih ona sa šiljatim gumenim čekinjama razdvojiti.
2. Crna maskara dobro stoji svakome
Svrha maskare je da naglasi oblik oka i definira trepavice, stoga treba biti vidljiva jer u suprotnom nećete postići taj efekt. Zbog toga crna maskara dobro stoji i ženama s plavom kosom i plavim očima. No to ne znači da ne možete eksperimentirati s bojama.
Ljubičasta maskara odlično pristaje zelenim, plavim i svijetlosmeđim očima, dok će plava i zelena stvoriti predivan kontrast s tamnosmeđim očima.

Ako je četkica velika i gusta, tako će izgledati i vaše trepavice, dok ih ona sa šiljatim gumenim čekinjama razdvaja


3. Vodootpornu maskaru koristite samo onda kad je zaista potrebno
Vodootpornu maskaru teže je odstraniti nego običnu pa postoji opasnost da dok je skidate potrgate trepavice. Stoga maskaru koja se ne može ukloniti vodom nosite u posebnim prilikama.
4. Koristite kvalitetan uvijač za trepavice
Mnoge žene boje se koristiti uvijač jer misle da će ostati bez trepavica. No to se može dogoditi samo ako ih uvijate nakon što ste nanijeli maskaru.
Dakle, uvijač se koristi isključivo prije maskare, a postupak je slijedeći: gledajući se u ogledalo podignite bradu, uvijač stavite na korijen trepavica i stisnite ga te držite tri do pet sekundi.
5. Pogledu dodajte dubinu i dramatičnost...
Nakon što ste uvili trepavice nanesite maskaru za produljivanje na gornje i donje trepavice. Zatim maskarom za volumen nekoliko puta sitnim, brzim pokretnima prođite lijevo-desno po korijenu trepavica, a zatim cijelom dužinom.
Za kraj, prođite još jednom maskarom za volumen po trepavicama na vanjskom kutu oka kako bi bile naglašenije i gušće od ostalih trepavica. Tako ćete izdužiti oblik očiju i pogled učiniti dramatičnim.

DaDole
07-09-2012, 07:36
6. ...ili ga savršeno definirajte dugim trepavicama
Dva sloja maskare za produljenje trepavica najbolje su rješenje za kratke trepavice. Za početak četkicu maskare pritisnite u papirnati ručnik. Nanesite maskaru ne jedno pa na drugo oko te pričekajte da se potpuno osuši prije nego nanesete drugi sloj. Kao i kod prethodnog pravila, nekoliko puta prođite lijevo-desno po korijenu trepavica te brzim pokretom prođite cijelom dužinom. Na taj način razdvojit ćete trepavice, a vaše oči izgledat će veće.
7. Nemojte zanemariti donje trepavice
Sloj maskare na donjim trepavicama obvezan je završni potez kod smokey eyes. Samo nemojte pretjerati kako se maskara ne bi zgrudala.
Za svakodnevni make up dovoljno je da vrhom maskare prođete po donjim trepavicama. Možete isprobati i maskare namijenjene isključivo donjim trepavicama čija sitna četkica doseže i do najsitnijih trepavica.
8. Isprobajte trepavice u obliku šiljaka
Trepavice se mogu mazati na više načina, a jednim od njih dobit ćete trepavice u obliku šiljaka (eng. Spider lashes). Nakon što ste ih uvili, gornje i donje trepavice namažite maskarom za volumen, pričekajte da se osuši, a zatim isti postupak ponovite još dvaput. Potom maskarom s okruglom četkicom i pokretima koji oponašaju taktomjer prođite po vrhovima trepavica tako da četkicu držite okomito čime će trepavice dobiti oblik šiljaka.
9. Uklonite grudice
Kako biste spriječili neuradan izgled zbog nakupljenih grudica uredite ih tako da čistim češljićem za trepavice prođete kroz njih dok je maskara još mokra. Na taj način spriječit ćete stvaranje grudica.
10. Temeljito i pravilno odstranite maskaru
Odstranjivači koji sadrže ulje dovoljno su jaki da rastope i najtvrdokornije sastojke. Blazinicu namočenu odstranjivačem pritisnite na trepavice i držite nekoliko sekundi.
Trepavice će tako upiti odstranjivač i bit će dovoljan samo lagani pokret preko oka da obrišete maskaru.

DaDole
18-09-2012, 10:15
Top 4 jesenska make-up trendaKada je riječ o sezonskim make-up kolekcijama, one za jesen i zimu su mi uvijek omiljene jer volim klasične, tamnije i bogate nijanse koje su ove godine izrazito IN. Ipak, nude look je i ove godine prisutan, što će voljeti dame kojima je draža decentna šminka
1. Nude look
Uvijek moderan i ove godine izrazito popularan jesenski look. To nije čudno jer je ovakav look ne iziskuje puno vremena za šminkanje, lako se nanosi te daje prirodan i svjež izgled. Ključ je stvoriti blistavu i čistu kožu te naglasiti prirodnu ljepotu. Za ovakav look tekući puder mora savršeno odgovarati vašem tenu. Sjenila su neutralna s tim da je ove godine naglasak na nešto tamnija sjenila na gornjem i/ili donjem kapku. Sjenilo nanesite u tankom sloju i dobro „izblendajte“. Mrvicu maskare, prirodnog rumenila i neutralnog ruža ili sjajila.
2. Varijacije na temu smokey eye
Smokey eye je najpopularniji stil šminkanja iz godine u godinu samo se mijenjaju boje, intenzitet boja i načini nanošenja. Unatoč mišljenju da je ovaj sofisticiran stil šminkanja glamurozan i namjenjen samo za posebne prilike, on se može nositi u lakšoj verziji za dan . To može biti i tamnije sjenilo naneseno manje intenzivno u kombinaciji sa sjajilom na usnama. Za večernji šik izlazak su to intenzivnije boje koje nanosimo samo na gornji kapak ili uokvirimo oko. Ove godine se povećava paleta modernih i popularnih boja, tu su razne nijanse ljubičaste, plave, zelene, smeđe, sive i srebrne.
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/jesen_beauty_smokey.jpg

DaDole
21-09-2012, 08:36
TREPAVICE IZ SNOVARiječ je, dakako, o Lancômovom proizvodu - Ôscillation Powermascara revolucionarna je vibrirajuća maskara, koja u jednoj sekundi napravi 7000 vibracija, čineći vaše trepavice nevjerojatno dugima, voluminoznima i „raščešljanima"
novolansirana Ôscillation Powermascara doista je revolucionaran futuristički kozmetički proizvod, koji zahtjeva minimalan napor za nanošenje na trepavice. Riječ je o prvoj vibrirajućoj maskari na svijetu, koja napravi 7000 vibracija u minuti.
Našminkat ćete se vrlo brzo, uz minimalan napor, a rezultat će biti sjajan - vidljivo produžene trepavice, bez slijepljenosti, guste i savršeno uvijene.http://www.femina.hr/images/articles/images/2009/oscillation_maskara.jpgNova Ôsciliation maskara zapravo ujedinjuje najbolje karakteristike Lancômeovih maskara u jednu, plus što ima dodatni bonus - nježne vibracije za raščešljanost. Dat će trepavicama gustoću (a neće ih slijepiti), dužinu i uvijenost, te volumen.

DaDole
21-09-2012, 09:11
Ove sezone, dakle, paleta boja koju na kapke nanosimo kako bismo postigle savršen smokey eyes efekt, nešto je drugačija nego inače. Više se ne radi samo o tamno sivim i crnim pigmentima, već prelazimo na nježniji smoke izveden sa svijetlo sivim, smeđe-zlatnim/bakrenim ili ljubičastim (posebno šljiva) bojama sjenila. Ove boje sjenila nude nam priliku da kreiramo elegantan, čudesan i u isto vrijeme misteriozan izgled, ako ih nanesemo kao smoke. Na taj način, postići ćemo puno nježniji i sofisticiraniji izgled. Za večernji izlazak ili za one od vas koje vole „više", slobodno ga možete „pojačati" crnom olovkom ili eye-linerom.Glavna pravila nanošenja boje za savršen smokeyVrlo trendi look za jesen/zimu 2010. postići ćete tako što ćete nanijeti jednu boju sjenila na gornji kapak gotovo do obrva kao i ispod donjih trepavica. Rubove sjenila lagano "omekšajte" kozmetičkim štapićem. Nakon toga, možete pribjeći dvama načinima finaliziranja smokeyja.1. U oko nanesite bijelu olovku i na trepavice maskaru.
2. Uz trepavice i u unutarnje očne rubove nanesete crnu olovku, a na trepavice više slojeva maskare. Obje varijante izvrsno izgledaju u smeđim i bakrenim tonovima.Ovaj trendi look nikako ne isključuje ostale smokey varijante. Smeđe, sivo ili ljubičasto sjenilo nanesemo na gornji kapak sve do pregiba oka (uključujući i pregib oka) te ispod donjih trepavica. Uvijek lagano razmažemo kozmetičkim štapićem. Na gornji kapak valja nanijeti highlighter sve do obrva u bež boji ili boji breskve. I ovdje postoje dvije varijante:1. Nanijeti u oko bijelu olovku te na trepavice maskaru za nježniji i „otvoreniji" pogled.
2. Za dramatičniji izgled nanijeti crnu olovku iznad, ispod i u unutarnje rubove oka te trepavice pojačati parcijalnim umjetnim trepavicama. Za još dramatičniji izgled slobodno dodajte malo sjaja, zlatnog sjenila ili glittera.
http://www.femina.hr/images/articles/images/2010/sljiva_smokey_duo.jpg

DaDole
21-09-2012, 09:12
Kako, uz smokey, šminkati ostatak lica?Pravilo je da smokey eyes efekt na očima zahtjeva vrlo malo rumenila i to u svježe, nježno ružičastoj ili breskva boji. Također, pravilo je da ga izbalansirate s mat natural usnama, možda malo bezbojnog sjajila ili onog u nekoj prirodnoj boji.Međutim, za one čijoj individualnosti to pristaje, slobodno se mogu odlučiti za odvažniju varijantu. Meni osobno najdraži ovosezonski look jest tamno ljubičasti smokey povišen iznad pregiba oka, razvučen prema unutrašnjem i vanjskom rubu oka te gotovo do obrva, vrlo malo sjenila ispod oka, crni eye liner i crveni ruž!

DaDole
21-09-2012, 09:13
ili ovako:
http://www.femina.hr/images/articles/images/2010/bourjois_smokey_cijela.jpg

DaDole
25-09-2012, 08:40
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/tirkiz_cijela.jpg

DaDole
27-09-2012, 12:52
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Sep2012/60684140.jpg

Nežnicah
02-10-2012, 10:00
Obozavam tutorijale o sminkanju :bisa: jutros sam ovaj pronasla, devojcurak je presladak, kakve oke ima, i divno je skinula Andjin look i lepo sve pokazuje sta i kako :) Upravo se spremam da ovako uz kaficu i forum pokusam ovo da izvedem na sebi :dada:

http://www.youtube.com/watch?v=Hcr8hWB7wOw&feature=fvhr

paculjkica
15-10-2012, 10:14
Na održanom takmičenju u šminkanju u okviru Sajma kozmetike, prvo mesto je osvojila šminkerka Ana Spajić.

http://www.dodaj.rs/f/1C/75/ScBeEa7/246429355374644551887120.jpg

DaDole
22-10-2012, 11:10
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Oct2012/60699585.jpg tri primjera..od dobrog do katastrofalnog

DaDole
25-10-2012, 07:52
Dugački baloneri, gumene čizme i sivi kišobrani nisu najbolji način da se pokaže ono najljepše što jesen nosi – bogatstvo boja! Crvena i smeđa kao boje lišća, žuta poput rijetkog jesenskog sunca te ledene nijanse koje nagovještavaju zimu koja dolazihttp://www.femina.hr/images/articles/images/2012/avon_boja_cijela3.jpg

DaDole
25-10-2012, 07:53
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/avon_boja_cijela2.jpgIntenzivne 'ledene' boje odličan su izbor za nadolazeće hladnije dane

Sarmica
26-10-2012, 14:04
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/267680_390936887650101_1114875853_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:04
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/247655_386951974715259_1363262498_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:04
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1072_385296788214111_683929935_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:05
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/249566_384913514919105_570039247_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:05
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/552260_383793185031138_1467463750_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:06
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/199855_383754935034963_738333074_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:06
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/421292_383542558389534_246357248_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:07
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/547018_383098858433904_1475541738_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:07
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/250458_383006741776449_568891190_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:07
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561584_382686145141842_1613925331_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:08
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/430385_382658108477979_1023759215_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:09
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/644033_379055625504894_69457030_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:11
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/314215_373032269440563_1684956274_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:12
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/253167_370685676341889_1437097769_n.jpg

Sarmica
26-10-2012, 14:13
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/300439_369752253101898_1093231691_n.jpg

DaDole
15-11-2012, 09:00
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/loreal_sjenila_claudia1.jpg

причалица
18-11-2012, 13:16
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/253167_370685676341889_1437097769_n.jpg

ovo mi se baš svidža :bravo:

Rosa
18-11-2012, 23:01
Sminka za spustene kapke i delimicno spustene kapke
http://youtu.be/gfXLo__a6Es

Rosa
18-11-2012, 23:03
Jesenje boje..

http://youtu.be/WNMGqUX_zXg

Rosa
18-11-2012, 23:07
http://youtu.be/lKrGCg46eDk

Rosa
18-11-2012, 23:10
Odaberite boju svog karmina sjaja ili ruža prema boji vašeg tena..

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/285761_421920067862144_564961201_n.png

Rosa
18-11-2012, 23:14
Pomoć kod suštenih kapaka..

http://youtu.be/npZRMJ6r5z8

http://youtu.be/ehbBKsFMntg

причалица
19-11-2012, 08:37
http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32151_1kkk_hf.jpg?ver=1353230437

http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32152_2yyy_hf.jpg?ver=1353230476

http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32154_4udu_hf.jpg?ver=1353230555

http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32155_5ada_hf.jpg?ver=1353230571

http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32156_6bgb_hf.jpg?ver=1353230629

http://zena.blic.rs/data/images/2012-11-18/32157_7eue_hf.jpg?ver=1353230634

причалица
24-11-2012, 08:43
http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/2012//11/20/zp%20oci-_620x0.jpg

VIZAŽISTI i ove sezone prednost daju smokey eyes tehnici šminkanja koju možete da iskoristite u raznim varijantama. Takođe, akcenat stavljaju i na boje koje treba da budu što upečatljivije.
Tako za ovu jesen predlažu zelene nijanse na očima u smokey eyes stilu. Moderni su svi tonovi zelene od najsvetlije do natamnije, kao i sve teksture mat, sedefaste i kremaste.

Za ovu boju na očima neophodno je da imate dobru podlogu. Nanesite tečni puder za nijansu tamniji od tena, pa preko pređite puderom u kamenu. Na jagodice nanesite rumenilo u koralnoj nijansi u tankom sloju.
Uz trepavice na gornjem i donjem kapku nanesite tamniju nijansu zelene, a iznad svetliju. Ako želite još jači efekat na uglove možete dodati i metalik ili svetlucavu zelenu senku. Potom oči uokvirite zelenom olovkom pa blago osenčite prstima. Na trepavice nanesite crnu ili braon maskaru u dva sloja.
Na usne je dovoljno da stavite samo sjaj ili karmin u svetlo ružičastoj nijansi. Za svečanije prilike možete izabrati i ruž u koralnoj ili jarko crvenoj boji.

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.305.html:406820-Zelene-nijanse-na-ocima

Rosa
30-11-2012, 10:39
Čarolija bijelog krejona

http://www.zenasamja.me/images/savjetdana/normal/savjet0100.jpg

Ukoliko želite da zakamuflirate umoran izgled, prikrijete crvenilo na donjem kapku i vizuelno povećate oči, dovoljno je da nanesete bijeli krejon i maskaru. Važno je da odaberete onaj koji je mek i vodootporan. Da biste ga što lakše nanijeli, prethodno zagrijte njegov vrh prstima. Crvenilo kapka možete neutralisati i pomoću bež-rozikastog krejona, koji će oku dati prirodniji ton, ali ga neće vizuelno uvećati.

причалица
30-12-2012, 16:28
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/532481_473031262726041_150694875_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/481040_473031292726038_960549093_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534822_473031332726034_321153423_n.jpg

причалица
30-12-2012, 16:30
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/391517_473031366059364_1147149951_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534709_473031412726026_211189193_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/531711_473031452726022_1363091825_n.jpg

причалица
30-12-2012, 16:32
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/311576_473510012678166_1858105936_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/526472_482017108494123_1745482857_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/387129_482017175160783_1984776038_n.jpg

DaDole
12-02-2013, 08:38
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/smaragdni_makeup_cijela1.jpg

причалица
19-03-2013, 20:03
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/480429_594548863907613_1999921531_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/64099_594548927240940_1579556065_n.jpg

DaDole
12-04-2013, 08:02
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Apr2013/60788911-make-up-sminka-sjenilo-oci-proljece-boje-olovka.jpghttp://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Apr2013/60788910-make-up-sminka-sjenilo-oci-proljece-boje-olovka.jpghttp://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Apr2013/60788908-make-up-sminka-sjenilo-oci-proljece-boje-olovka.jpg

причалица
16-05-2013, 06:07
4 jednostavna antiejdž trika u šminkanju


Prikrivanje tragovi starenja na licu postalo je lakše uz antiejdž trikove koje su osmislili mejkap umetnici koji sređuju Kejt Vinslet, Dženifer Lorens i Anu Pankvin.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-07-30/28708_shutterstock_90206206_iff.jpg?ver=1365681669

Istaknite oči
"Otvorite" oko tako što ćete krejonom ili senkom iscrtati tanku liniju iznad gornjeg kapka. Izbegavajte da uokvirite donji kapak jer oči izgledaju manje i ističete podočnjake. Koristite tople boje senki da osenčite gornji kapak, a izbegavajte metalik i sive nijanse koje će istaći tamne kolutove oko očiju.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-02-09/23363_5_iff.jpg?ver=1365681442

Popunite obrve
Bujne, pune obrve su obeležje mladosti. Kako starimo dlake na našem telu se proređuju i postaju tanje. Zato obrve popunite senkom za oči, odaberite nijansu koja je negde između boje vaše kože i vaših obrva.

http://zena.blic.rs/data/images/2009-09-16/2609_Oriflame_10_Page_1_Image_0058_iff.jpg?ver=136 5681274

Zagrejte kožu bronzerom
Bronzer se nanosi na nos i obraze, a dodatni sloj se stavlja na jagodice kako bi izgledale kao izvajane, savetuju profesionalni šminkeri. Izgledaćete preplanulo i nekoliko godina mlađe.

http://zena.blic.rs/data/images/2009-07-30/1658_we-pink-karmin-usne1_iff.jpg?ver=1365681206

Probajte roze karmine
Bogata boja na usnama, a pogotovo svetlo roza nijansa čini da vaša koža izgleda svežije. Roze karmin izbegavajte jedino ako vam je koža lica rumena.

http://zena.blic.rs/Lepota/14941/4_jednostavna_antiejdz_trika_u_sminkanju_

причалица
20-05-2013, 13:07
Leto koje se približava biće u znaku najrazličitijih boja. Neki od trendova u šminkanju iz prošlih sezona su se održali, ali su se pojavili i neki novi. Šminkerka Nina Radovanović vam predlaže tri kombinacije za vrele letnje dane.

http://zena.blic.rs/data/images/2012-01-08/22332_5_iff.jpg?ver=1368723939

- Nose se senke živih boja, metalik i masne senke su ponovo aktuelne, kao i one u boji zlata i srebra. Hit za predstojeće leto je i senka u plavoj azurnoj, tirkiznoj, smaragdno zeleoja i narandžastoj boji- kaže Nina.

Bitno je da ove sezone na lice ne nanosite dosta pudera. Mejk ap stručnjaci čak predlažu da se tokom šminkanja izbaci rumenilo i da se jedino koriste sedefasti bronzeri. Jagodice treba da budu blago naglašene, a obrve što čušće, oblikovane olovkama ili senkama.

Nina Radulović preporučuje da kada nabavljate ruževe, birate sledeće:
- Što se tiče karmina, postoji veliki broj predloga, možete nositi one jarkih boja, najaktuelniji su crevni i narandžasti ruževi, ili da se pak odlučite za prirodnije nijanse ili sjajeve za usne. Treba koristiti i dosta maskare, kao i alajner koji nikada ne izlazi iz mode- dodaje šminkerka.

http://zena.blic.rs/data/images/2009-12-09/3897_web-collistar-Mod-Flirt-Tr-623-B_iff.jpg?ver=1368724571

Plavu senku kao jedan od najzastupljenijih letnjih trendova, treba ispratiti ružem u crvenoj boji. Ako želite upečatljivi izgled, možete naneti i crni alajner.

http://zena.blic.rs/data/images/2013-05-17/36600_Sminka-(1)_iff.jpg?ver=1368774063

Srebrna senka odlično pristaje uz karmin roze boje ili uz sjaj za usne u istoj nijansi. Metalik boja na očima najbolje se kombinuje sa ruževima nežnih tonova.

http://zena.blic.rs/data/images/2013-05-17/36601_Sminka-(4)_iff.jpg?ver=1368774080

Ukoliko se odlučite za senku u zlatnoj boji, možete koristiti narandžasti ruž. Jedino što treba izbeći jeste karmin u roze boji.

http://zena.blic.rs/Lepota/15407

причалица
29-05-2013, 16:30
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/935440_630292333666599_1043107600_n.png

причалица
23-06-2013, 07:17
Poznate modne kuće o letnjem šminkanju


Poznate modne kuće predložile su trendove za šminkanje ove sezone, i posavetovale kako ne preterati kada dođe toplo vreme.

VAKARELJO
Na kapcima se nosi svetloplava senka, naneta do pregiba oka i vrlo malo ispod donjih trepavica.
Trepavice su lagano i nežno izvučene, ružičasto rumenilo u vrlo maloj količini i na usnama nežan pastelnoružičasti ruž

KALIJAN
Ovaj izgled je gotovo bez šminke, nosi se malo bronzera i mrvica neutralnog rumenila. Svežinu lica dodatno ističe nežan pastelni lila ruž na usnama.

DOLČE I GABANA
Ovaj način šminkanja ističe ten. Oči tanko uokvirite crnom olovkom, i to iznutra. Malo pojačane trepavice i intenzivnije rumenilo, ali zato na usnama nema ničega, eventualno malo bezbojnog sjaja.

MARK DŽEJKOBS
Za one koji vole intenzivnije našminkane oči ovo je odličan izbor - smoki ajz, uz nešto nežnije i ne prejake sivosrebrne senke. Pojačane trepavice, mrvicu rumenila i na usne ništa.

BARBERI
Uvek moderan izgled - gotovo bez šminke, samo crveni ruž nanesen u tankom prozračnom sloju daje licu svežinu, prozračnost i eleganciju.

http://zena.blic.rs/Lepota/15976/Poznate-modne-kuce-o-letnjem-sminkanju

Sarmica
10-09-2013, 13:56
http://c3.likes-media.com/img/b0301032e55e4e5da5ae3ddf489f1ce0.600x

Sarmica
01-10-2013, 16:03
http://likealady.net/wp-content/uploads/2013/09/Makeup-with-grey.jpg

Sarmica
01-10-2013, 16:05
http://likealady.net/wp-content/uploads/2013/09/Appy-blush-517x1024.jpg

paculjkica
02-10-2013, 17:02
http://www.dodaj.rs/f/1E/P4/1xR8Hltr/537239547410485332142745.jpg

paculjkica
15-10-2013, 15:54
Našminkajte se kao: Minka Keli

Mlada glumica Minka Keli svetu*je najpoznatija po ulozi u seriji “Friday Night Lights” u kojoj igra tipičnu američku devojku, navijačicu školskog tima u američkom fudbalu, a zatim i po ulogama u filmovima “Čarlijevi anđeli” i “Cimerka”. Ova šarmantna brineta i te kako zna da istakne svoje adute, često je možemo videti u toaletama koje ističu njen seksepil i izvajanu figuru i upravo zbog svoje neobične lepote ona je naša današnja inspiracija. Pogledajte kako to radi prelepa Minka.

* Na lice najpre nanesite tečni puder koji odgovara vašem tenu i ravnomerno razmažite, a zatim i nežni bronzer koji će osvežiti vaše lice i dati mu blagi sjaj. U ovom slučaju dominiraju umereni tonovi koji su odličan izbor za dnevne varijante i koji će za tili čas naglasiti prirodnu lepotu svake žene. Na gornji kapak, do polovine, nanesite ajlajner u crnoj boji i senku za oči u nude ili nežnobraon boji. Ispod oka nanesite crni krejon i precizno i vešto tankom četkicom razmažite do uglova oka. U nekoliko poteza četkicom produžite* trepavice i dajte im neophodnu gustinu maskarom u crnoj boji. Obrve takođe moraju da budu uredne i lepo oblikovane, jer su one mali, ali veoma važan detalj koji ne smemo da zapostavimo. I na kraju na usne nanesite ruž boje kože ili nežnoroze boje i vaš mejkap biće kompletan.

http://www.dodaj.rs/f/1i/z2/2eEtZJWD/minka-kelly.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:06
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka1.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:07
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka2.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:07
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka3.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:07
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka4.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:08
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka5.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:08
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka6.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:09
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka7.jpg

DaDole
18-10-2013, 09:09
http://www.nemosvjerovat.com/upload/cure_i_sminka8.jpgšminka zaista čini čuda:b:

Nežnicah
24-11-2013, 14:12
Italijani pročitali žene: Način šminkanja otkriva vaš karakter

Dame koje naglašavaju oči su zavodnice, a one koje ističu usta žele seksualno i duhovno jak odnos. Previše šminke znači nedostatak samopouzdanja, a opsesija noktima govori o jakoj želji za kontrolom

Opsesija dama za šminkanjem odaje njihove karakterne osobine. Italijanski psiholozi su pokušali da odgnonetnu kakve su žene u zavisnosti od toga kako se odnose prema ulepšavanju. One koje vole da naglašavaju oči zapravo uživaju u šarmiranju drugih, dok one koje koriste ruževe naglašenih boja, imaju jaku želju za zbližavanjem i čvrstim prijateljstvima.

Žene koje ne vole šminkanje su jake i prirodne

Iako žene generalno „bije glas“ da sate provode pred ogledalom, nije mali broj onih koje šminku zaobilaze u širokom luku. Psiholozi smatraju da takve dame imaju jaku ličnost i naglašenu želju za prirodnim i jednostavnim odnosima sa ljudima. One uglavnom nisu omiljene u društvu, ali ljudi sa kojima su bliske ih zaista vole i prihvataju u potpunosti.

http://zenskimagazin.rs/public/images/2013/OKTOBAR/italijani1.jpg

Preterana šminka odaje nedostatak samopouzdanja

Doterana žena privlači pažnju na svakom koraku. Ipak, preterivanje u tome, previše šminke na licu i nanošenje iste svakodnevno i u svakoj prilici, ukazuje na nedostatak samopouzdanja. Psiholozi tvrde da previše sređene dame imaju jaku želju da se dopadnu i istovremeno strah da će biti odbačene ako ne izgledaju savršeno. Zato pridaju mnogo veću pažnju oblačenju, negovanju tela ili šminkanju nego duhovnom i intelektualnom aspektu kao i odnosima sa ljudima, a to je najčešće odlika mladih ljudi.

http://zenskimagazin.rs/public/images/2013/OKTOBAR/italijani2.jpg

Dame koje ne mogu bez maskare su zavodnice

Najviše žena pripada srednjoj kategoriji, a to podrazumijeva umereno doterivanje. Ipak, neke akcenat stavljaju više na oči, druge na usta, a stručnjaci i za to imaju objašnjenje. Dame koje ne izlaze iz kuće bez maskare na trepavicama i ističu oči u prvi plan, žele da šarmiraju druge, a da ostanu na distanci. Suprotno njima, žene koje najviše šminkaju usta i koriste ruževe naglašenih boja, imaju jaku želju za zbližavanjem sa ljudima i u seksualnom i u duhovnom smislu.

http://zenskimagazin.rs/public/images/2013/OKTOBAR/italijani3.jpg

Opsesija noktima govori o snažnoj potrebi za kontrolom

Žene koje „robuju“ noktima i više pažnje posvećuju manikiranju nego šminkanju, imaju snažnu potrebu da u svoj život unesu red i uzmu konce u svoje ruke. Crveni lakovi za nokte su odlika zavodnica, ali i melanholičnih ličnosti koje žale za prošlim vremenima i robuju uspomenama. Tamne i neobične nijanse otkrivaju buntovnu prirodu, a manje upadljive poput bele, bezbojne i svetlo ružičaste preferiraju romantične duše.

http://zenskimagazin.rs/public/images/2013/OKTOBAR/italijani4.jpg

http://zenskimagazin.rs/kategorije/lifestyle/2013/oct/italijani-procitali-zene-nacin-sminkanja-otkriva-vas-karakter

Sarmica
24-11-2013, 19:50
http://opusteno.rs/slike/2012/11/cudesna-moc-sminkanja-16413/sminkanje-pre-i-posle-10.jpg

Sarmica
24-11-2013, 19:51
http://opusteno.rs/slike/2013/10/neverovatne-transformacije-sminkanjem-20163/neverovatne-transformacije-sminkanjem-3.jpg

Sarmica
24-11-2013, 19:53
http://likealady.net/wp-content/uploads/2013/11/Eyeliner-Tricks-Tips.jpg

Sarmica
24-11-2013, 19:55
http://likealady.net/wp-content/uploads/2013/11/Makeup-brushes.jpg

paculjkica
12-01-2014, 00:05
http://www.dodaj.rs/f/3M/12T/3fMIs1ZV/152499260080366332615711.jpg

Picola
16-01-2014, 07:30
Pa ne sminkam se bas nesto mnogo....karmin obavezan, sve ostalo zavisi (puder, maskara, korektor, a izuzetno i senka za oci svetla, i ev. ajlajner).

причалица
10-02-2014, 07:40
Šminka za zelene oči


http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/2014//02/06/zp-sminka-spajanje-(2)_620x0.jpg

SAMO jedan do dva procenta ljudske populacije ima zelene oči, češće su kod žena nego kod muškaraca. Bilo da imate svetlozelene ili su primetni zlatasti ili odsjaji boje lešnika, otkrijte kako da najbolje istaknete njihovu lepotu.

Zelena šminka je uvek odličan izbor, a ljubičastim tonovima postiže se impresivan izgled. Ako imate bled ten i svetlu kosu, nemojte da koristite jake boje, osim ako ne želite da postignete dramatičan izgled. Birajte svetloljubičastu, nijansu breskve, plavozelenu, sivu.

Uz tamniju kožu i kosu preporučuju se smeđe, „mišje“ i bledoljubičaste senke. Isprobajte i zemljane tonove, kao i zelene, naročito nijansu šume u proleće.
Zlatni, umereno zeleni i braon, kao i tonovi šljive i bakra, idealni su za tamnoplavu i riđu kosu. Brinetama se preporučuju sive i ljubičaste nijanse.

Ipak, sa ljubičastom bi trebalo pažljivo postupati. Savršeno se slaže uz svaku boju očiju, a najupečatljivija je kod zelenookih. Za večernje izlaske odaberite zlatne, bronzane i bakarne tonove, nikako srebrne. Izbegavajte crni ajlajner i maskaru, koristite mekšu braon. Ako ne možete bez crne maskare, nemojte da preterujete, trepavice samo jednom namažite. Braon maskaru možete da nanosite koliko želite.

DaDole
15-03-2014, 18:31
MAKE UP POGREŠKE
Svjetlucavo sjenilo
Ukoliko vam je cilj izgledati mlađe, držite se podalje od svjetlucavog sjenila za oči. Naime, ova reflektirajuća formula jače će naglasiti linije i nabore oko očiju. Umjesto toga, nanesite mat sjenilo na cijeli kapak, a ako želite malo shimmera lagano ga nanesite samo na unutarnje kutove očiju.
Previše rumenila
Previše rumenila podsjeća na izgled starih dama. Nekada se na šminku gledalo kroz prizmu što više to bolje i to se posebno odnosilo na rumenila. Takav način šminkanja i danas se može vidjeti kod starijih gospođa koje još uvijek njeguju tu ‘tradiciju’. Da biste izbjegli takav izgled radije lagano utrljajte malu količinu rumenila u kremi ili u kamenu u što prirodnijoj boji kako biste postigli lagano osunčan i svjež izgled.

DaDole
15-03-2014, 18:32
Ruževi u tamnoj boji
Pretamni ili pak presvijetli ruževi mogu privući pozornost na bore oko usana (takozvane bore smijalice). Zato radije koristite olovku za usne u lijepoj neutralnoj boji koja je samo za nijansu tamnija od prirodne boje vaših usana. Nakon što ste obrubili usne ostatak ispunite sjajilom u boji i dobit ćete svjež i mladenačkiji izgled.

Teška crna olovka i debeli sloj maskare naglašavaju bore oko očiju. I zato crne olovke i tuševe za oči radije zamijenite tamno smeđim ili sivim mekanim olovkama. I ne zaboravite na zlatno pravilo ‘manje je više’.
Teška crna olovka za oči
Tamno namazane dramatične oči mogu biti izazovne, ali samo na mlađahnom licu. Naše trepavice s godinama postaju sve tanje i žene to ponekad pokušavaju sakriti s puno crne šminke i maskare. Međutim, s time postižu kontraefekt

DaDole
17-03-2014, 11:36
Lancôme Lip Loveriječ je o ključnom dodatku za svaku priliku, koji ističe osobnost i savršeno pristaje usnama. Boja, sjaj i njega u jednom – jednostavno transformira usne!
313 Rose Ballet
314 Casse-Noisette
316 Rose Attrape-cœur
332 Beige Adage
333 Rose des Nymphes
334 Corail Cabriole
338 Rose des Cygnes
336 Orange Manège
337 Lip Lover
351 Pas de Prune
353 Rose Gracieuse
355 Framboise Étoile
356 Belle de Rouge
357 Bouquet Final
362 Bordeaux Tempo
http://www.femina.hr/images/articles/images/2014/lip_lover_lily_cijela.jpg
334 je fenomenalan_:bisa:

DaDole
17-03-2014, 11:52
PALETE SJENILA: FLOWERCRUSH – Yves Saint Laurent za ovu je godinu kreirao dvije nove palete sjenila u savršenim kutijicama, koje očima i tenu pružaju prekrasan dašak proljetne živosti. Kutijice su ukrašene rafiniranim gravurama. Matirani dijelovi u kontrastu su sa sjajno zlatnima, čiji grafički motivi simboliziraju snagu cvjetnog vrtloga ublaženog delikatnim prelijevanjem cvjetnih nijansi. Cijena: 406 knPALETA PIVOINECRUSH - „Vibrantna harmonija nijansi božura - eksplozija blistavih boja. Nijanse palete sjenila Palette Ombres5LumieresPivoineCrushnalikuju na dragocjene ekstrakte cvjetnih nota koje ukrašavaju oči.", kaže LLOYD SIMMONDS. Sjene, svjetlo, punoća boja. Pet Couture nijansi i bezbrojne mogućnosti naglašavanja očiju. Tonovi fuksija ružičaste, koraljne i višnje omogućavaju kreativnu igru kontrasta. Biserna nijansa šampanjca naglašava proljetnu svježinu. Cijena: 406 kn
http://www.femina.hr/images/articles/images/2014/ysl_makeup_proljece_cijela1.jpg

DaDole
17-03-2014, 11:53
SJAJILO VOLUPTE: PRETPREMIJERA - Yves Saint Laurent za proljetni look 2014. nudi četiri slasne nove nijanse ruža za usne Volupte i ekskluzivno predstavlja četiri krajnje neodoljive nove nijanse sjajila, najnovijih proizvoda ove linije. Revolucionarno sjajilo - nektar čiste boje koja se ne lijepi za usne, dvostruko je kremastije od klasičnih sjajila. Na usnama stvara neopipljivo tanak sloj iznimnog sjaja. Inovativni aplikator u obliku poljupca nježno grli usne. Intuitivno nanošenje pruža neodoljivi užitak i mami na poljubac.Nijanse:Br. 3 Rose Fusion: blistavi koralj
Br. 14 Prune Organdi: dramatična višnja
Br. 19 Rose Orfevre: nježna ružičasta
Br. 49 Terriblement Fuchsia: vibrantna fuksija
http://www.femina.hr/images/articles/images/2014/ysl_gloss_volupte_cijela1.jpg

DaDole
17-03-2014, 11:53
RUŽ VOLUPTE: Čista boja – nježna ugoda - Blistave, intenzivne nijanse ružaVolupteobavijaju usne punoćom boje u svilenkastoj teksturi koja ih njeguje, uljepšava i naizgled čini većima. Cijena: 243 knNijanse:br. 31 Fuchsia Tourbillon: naglašenija ružičasta
br. 32 Corail Jalouse: neodoljiva boja koralja
br. 33 Rose Neillia: strastvena boja maka
br. 34 Rose Asarine: zapanjujuće privlačna crvena

Padalica
02-02-2015, 23:27
Kako najbolje naneti puder i osenciti

http://www.iamaddictedtoyou.com/wp-content/uploads/2014/10/New-Fashion-Beauty-Tips-Ideas-1-1024x537.jpg
The way you makeup your face is the main important element of your look so let’s start a new unbelievable tips to get your look elegant and more beautiful. Prep your face with two shades of base. “Dot on a foundation that’s one shade lighter than your skin tone in the center of your face, and another that’s one shade darker than your complexion around the perimeter,” explains Cosenza.

Nežnicah
06-04-2015, 16:50
http://uspesnazena.com/wp-content/uploads/2013/01/307604_471067299597949_1419450520_n.jpg

Nežnicah
06-04-2015, 16:52
http://uspesnazena.com/wp-content/uploads/2013/01/wvcOjY9aSuE.jpg

DaDole
18-02-2016, 11:50
Proljeće samo što nije:bisa:
http://www.femina.hr/images/articles/images/2016/lancome_proljece_cijela4.jpg kakve su boje:bisa:

Sarmica
16-09-2016, 18:11
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/75/f5/97/75f5978974d6ef97ebb9c6928f88ea80.jpg

Sarmica
16-09-2016, 18:12
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/f2/66/37/f2663760bace4116d59ceb598a9bc584.jpg

Sarmica
16-09-2016, 18:20
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/b4/56/41/b45641169a388b9e9542acc277dfeace.jpg

DaDole
07-10-2016, 10:34
Loše nanesen make-up čiju zamku nisu mogle da izbjegnu ni poznate:

Pogledajmo razliku:

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118746.jpg

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118752.jpg

DaDole
07-10-2016, 10:35
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118750.jpg

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118748.jpg

DaDole
07-10-2016, 10:36
http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118749.jpg

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118747.jpg

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118751.jpg

http://image.dnevnik.hr/media/images/original/Sep2015/61118772-jennifer-aniston.jpg

Padalica
09-10-2016, 14:42
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11891212_877272329016914_3758817027714534460_n.jpg ?oh=3bef38d55ee26bdf87133937880a6c69&oe=589E47BD

DaDole
24-01-2017, 10:11
https://files3.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25117665-2922955-206764-0-1485157887-650-1485157887-1485185412-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

https://files4.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25118715-2921405-206765-0-1485157559-650-1485157559-1485185445-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

https://files5.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25117915-2924355-206766-0-1485158223-650-1485158224-1485185473-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

DaDole
24-01-2017, 10:12
https://files6.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25118515-2922255-206767-0-1485157669-650-1485157669-1485185489-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

https://files7.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25117715-2926105-206768-0-1485158404-650-1485158404-1485185501-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

https://files1.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25118215-2923355-206770-0-1485157954-650-1485157954-1485185568-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

DaDole
24-01-2017, 10:12
https://files3.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25117815-2925555-206772-0-1485158306-650-1485158306-1485185601-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg
https://files4.adme.ru/files/news/part_144/1443115/25118565-2922655-206773-0-1485157752-650-1485157753-1485185615-650-6f9081b3ae-1485243559.jpg

DaDole
24-01-2017, 10:13
https://files5.adme.ru/files/news/part_108/1083910/3258110-consiler-01-650-a542d8629a-1482419287.jpg

DaDole
30-01-2017, 12:19
http://articlewedding.com/wp-content/uploads/2016/10/wedding-21453.jpg

DaDole
30-01-2017, 12:24
https://www.femina.hr/images/articles/images/2013/konturiranje_kim_cijela2.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:40
https://i.pinimg.com/564x/14/ce/04/14ce046cb62e19c684131e95520c3ee4.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:41
https://i.pinimg.com/564x/f3/ca/7c/f3ca7c45f00fa489b1306d157d4b6a8d.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:41
https://i.pinimg.com/564x/69/a0/83/69a083e8c6d93e5efcaad2e226f8cf4a.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:42
https://i.pinimg.com/564x/73/98/86/739886bc31eff3659cebf8f54a2cdd1d.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:43
https://i.pinimg.com/564x/89/5b/66/895b66e9710d17d1c68c973c441654a0.jpg

Sarmica
26-01-2018, 00:43
https://i.pinimg.com/564x/5c/21/87/5c2187367483658b4d5e2caac16462e1.jpg

scepa
10-07-2020, 00:38
Meni su obrve jedini problem:namcor:

Ciciban
10-07-2020, 14:04
Meni su obrve jedini problem:namcor:
Ja skoro da ih nemam i ne zamaram se njima 😆

Nežnicah
17-07-2020, 16:14
otkako je maska postala deo svakodnevnog stajlinga van kuće, moje lice šminku nije videlo, znači negde od marta :pada:
a taman sam nakupovala svega i svačega za šminkanje, kad ono :prc: :lakat:

scepa
23-02-2021, 14:05
Jel imate neki top sajt za sminkanje:))))))))))))))))

DaDole
23-02-2021, 14:12
Jel imate neki top sajt za sminkanje:))))))))))))))))
:nene:
mi volimo ovako :haha: