PDA

Pogledaj Punu Verziju : vip mobilni internet



mica
14-02-2011, 19:53
Prva HSPA+ mreža u Srbiji
Vip mobile je danas zvanično lansirao prvu mobilnu širokopojasnu (broadband) mrežu u Srbiji zasnovanu na naprednoj HSPA+ tehnologiji. Napredni HSPA+ sistemi operaterima omogućavaju da korisnicima pruže veći kapacitet i performanse koje poboljšavaju iskustvo mobilnog širokopojasnog interneta.

‘’Sledeći svoj put inovacija, od uvođenja BlackBerry rešenja do prvog tablet uređaja na tržištu, Vip će nastaviti da nudi najnovije, korisne proizvode i usluge namenjene svakom segmentu korisnika u Srbiji. Mobilni broadband otvara potpuno novo poglavlje u poslovanju naše kompanije, pa korisnici mogu da očekuju napredne usluge i proizvode u narednom periodu’’, izjavio je Tanasis Kacirumpas, predsednik UO Vip mobile.

Jedna od glavnih prednosti ove najsavremenije širokopojasne mobilne mreže je njena puna kompatibilnost sa postojećim HSPA uređajima, uključujući većinu smart telefona u Vipovoj ponudi.

Do sada, Vip je uložio 618.8 miliona evra u licencu i izgradnju sopstvene mreže koristeći opremu međunarodno priznatih dobavljača. Telekom Austrija Grupa, čije je Vip član, poznata je po savremenoj tehnologiji visokog kvaliteta koju nudi na svim tržištima gde posluje. “Kada govorimo o kvalitetu mreže i tehnologiji, našim korisnicima je na raspolaganju stručnost čitave Grupe”, kaže Darko Parun, član UO Vip mobile zadužen za tehniku. ‘’Naš tehnički tim je brzim tempom i sa velikom posvećenošću razvio Vipovu mobilnu mrežu, čiji kvalitet se konstantno nadgleda i održava prema najvišim međunarodnim standardima’’, zaključuje Darko Parun.

Karakteristike i prednosti za Vipove HSPA+ korisnike:
• Maksimalna teoretska mogućnost download brzine je do 42 Mbit/s
• Maksimalna teoretska mogućnost upload brzine je do 5.7 Mbit/s
• Mnogi 3G smart telefoni u Vipovoj ponudi podržavaju HSPA tehnologiju

U ovom trenutku, Vip nudi HSPA+ uslugu u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Pančevu, Kragujevcu i Nišu i tako pokriva 31% populacije Srbije. Planirano je da do sredine ove godine, Vip omogući HSPA+ uslugu u svim gradovima sa više od 20.000 stanovnika (58% ukupne populacije).

Vip mobilni internet, ponuda:

Vip je danas predstavio svoj mobilni internet i najnoviju HSPA+ tehnologiju prenosa podataka.

Usluga je namenjena svim privatnim i poslovnim korisnicima širom Srbije koji žele brzu konekciju i neograničeni prenos podataka bez skrivenih troškova.

Korisnici će moći da surfuju, šalju mejlove, kreiraju, pregledaju i uređuju priloge mejlova, skidaju i postavljaju dokumenta, ili koriste bilo koju web aplikaciju gde god da se nalaze.

Uz sve to Vip u okviru paketa omogućava kupovinu ASUS eee1015 PEM netbook računara već od 9.990 dinara sa najnovijim Windows 7 Starter operativnim sistemom.

Ključne prednosti Vip mobilnog interneta su:

• Internet konekcija bilo kad i bilo gde
• 3G tehnologija poslednje generacije HSPA+ do maksimalne brzine od 42Mbit/s
• Potpuna kontrola mesečnih troškova i neograničeni prenos podataka
• Jednostavna instalacija - Plug & Play rešenje
• USB modem već od 1 dinar

Od 16. februara 2011. godine Vip mobilni HSPA+ internet biće dostupan u 30 Vip centara koji se nalaze u 6 većih gradova u Srbiji (Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Niš, Zrenjanin i Pančevo) gde je mreža već uspostavljena. U narednim mesecima, prodajna mreža će pratiti razvoj HSPA+ tehnologije širom Srbije.

mica
15-02-2011, 19:17
e sad smem da objavim i cene,od sutra startujemo sa usligom:

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 1 790 1GB

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 5 1090 5GB

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 15 2190 15GB

причалица
15-02-2011, 20:27
oš da kažeš da za 10 soma iz tršića mogu da imam net?

mica
15-02-2011, 20:33
Pokriveni su sledeci gradovi:
Beograd
Novi Sad
Kragjevac
Nis
Pancevo
Zrenjanin..

причалица
15-02-2011, 20:36
Pokriveni su sledeci gradovi:
Beograd
Novi Sad
Kragjevac
Nis
Pancevo
Zrenjanin..

dakle, loznica može da se piška :lol:

mica
15-02-2011, 21:26
dakle, loznica može da se piška :lol:

pa za sad,da :) mada da budem iskrena,ne vereujem da ce u ovoj godini loznica biti pokrivena..

причалица
15-02-2011, 21:28
pa za sad,da :) mada da budem iskrena,ne vereujem da ce u ovoj godini loznica biti pokrivena..

onda, neću da kupim taj vaš računar i paket i sve.

mica
15-02-2011, 21:29
ja taj notebook ne bih ni uzela :) ali sim only,tj samo stick,ocem i to sutra :)

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:30
А шта је ово у гигабајтима, проток, даунлоуд...

Man
15-02-2011, 21:31
Šta je u tom paketu neograničeno?
Vidim brzinu i količinu prenetih podataka :aha:

причалица
15-02-2011, 21:32
ja taj notebook ne bih ni uzela :) ali sim only,tj samo stick,ocem i to sutra :)

ne bih ni ja...nameračila sam se na ''lenovo'' next time....ali, ako je za 10 soma - možda.
ipak, pošto ne pokriva željeno područje - ništa...u stvari, ne znam da li iko pokriva taj deo srbije?

mica
15-02-2011, 21:34
А шта је ово у гигабајтима, проток, даунлоуд...

Prenos podataka dostupan uz maksimalnu brzinu
1GB Do 1 Mbit/s
5GB Do 5 Mbit/s
15GB Do maksimalne brzine dostupne u mreži

dakle u prvom paketu,imas 1gb na raspolaganju za prenos podaaka po navedenoj brzini,drugi je 5Gb po navedenoj brzini a u najvecem paketu,maximalna brzina teoretksi je 46 mbit/s...u praksi ako dodje i do 12,13,extra je :lol:

mica
15-02-2011, 21:34
ne bih ni ja...nameračila sam se na ''lenovo'' next time....ali, ako je za 10 soma - možda.
ipak, pošto ne pokriva željeno područje - ništa...u stvari, ne znam da li iko pokriva taj deo srbije?

Pa iskreno,ne znam da li mozda mts pokriva,al provericu pa ti javim.

причалица
15-02-2011, 21:35
Pa iskreno,ne znam da li mozda mts pokriva,al provericu pa ti javim.

ok, hvala :cmok:

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:36
Prenos podataka dostupan uz maksimalnu brzinu
1GB Do 1 Mbit/s
5GB Do 5 Mbit/s
15GB Do maksimalne brzine dostupne u mreži

dakle u prvom paketu,imas 1gb na raspolaganju za prenos podaaka po navedenoj brzini,drugi je 5Gb po navedenoj brzini a u najvecem paketu,maximalna brzina teoretksi je 46 mbit/s...u praksi ako dodje i do 12,13,extra je :lol:
И тај последњи кошта преко 15.000?
Ел с пдв-ом? :facepalm:

А нееее, 2.200
Сад сам видела.
Па то је ОК.

Man
15-02-2011, 21:37
Znači da ništa nije neograničeno, kao i obično od vipa... mućak :dosada:

причалица
15-02-2011, 21:37
И тај последњи кошта преко 15.000?
Ел с пдв-ом? :facepalm:

bez, garant.

mica
15-02-2011, 21:39
Šta je u tom paketu neograničeno?
Vidim brzinu i količinu prenetih podataka :aha:

:D tu je caka :)
posle potrosenih gb u paketu,nema dodatnih troskova,pristup netu je omogacen al po slabijoj brzinu :) dakle,nema nikakvih dodatnih troskova..

причалица
15-02-2011, 21:40
:D tu je caka :)
posle potrosenih gb u paketu,nema dodatnih troskova,pristup netu je omogacen al po slabijoj brzinu :) dakle,nema nikakvih dodatnih troskova..

kako nema troškova? a potrošeni nervi zbog sporog neta? :lol:

mica
15-02-2011, 21:42
kako nema troškova? a potrošeni nervi zbog sporog neta? :lol:

pa vidi,ovo je mobilni net :) nije to namenjeno korisnicima koji sad nesto extra giga skidaju sa neta..surf i ostale zaebancije,koje neces osetiti po toj,slabijoj brzini :)

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:47
А колико споријој брзини?

причалица
15-02-2011, 21:48
А колико споријој брзини?

mnogo :raz_114:

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:51
Причо, колика је твоја брзина нета и по којој цени?

mica
15-02-2011, 21:52
200 kBit/s..to je brzina nakon potrosenih gb u paketu..

Man
15-02-2011, 21:54
I dalje nastavljaju da varaju ovaj jadni narod :(
svuda, u normalnim državama bi za ovakvu prevarnu reklamu dobili po ušima i džepu, samo ovde to prolazi :aha:

причалица
15-02-2011, 21:54
Причо, колика је твоја брзина нета и по којој цени?

missim da je 4 Mbps za 1250 kinti plus pdv, dakle 1500....a tu imamo nakačena 4 kompa i svi imamo dobar protok, lokalni missim....


200 kBit/s..to je brzina nakon potrosenih gb u paketu..

pa ja bih za ovu brzinu nekog ucmekala.

mica
15-02-2011, 21:55
I dalje nastavljaju da varaju ovaj jadni narod :(
svuda, u normalnim državama bi za ovakvu prevarnu reklamu dobili po ušima i džepu, samo ovde to prolazi :aha:

pa vidi,ponuda je transparentna..oces,neces,niko te ne tera..a,realno,ko u kom provajderu,ne vara ovaj narod..?

QueenOfClubs
15-02-2011, 21:57
I dalje nastavljaju da varaju ovaj jadni narod :(
svuda, u normalnim državama bi za ovakvu prevarnu reklamu dobili po ušima i džepu, samo ovde to prolazi :aha:
А што Ман?
Ја се стварно не разумем много, све ми се ово чини јако повољним.
Има студената рецимо који се сељакају, ондак, имам колегу у обезбеђењу који нема другу могућност за нет на послу а треба му...
Мислим да су други оператери неповољнији...

mica
15-02-2011, 21:57
missim da je 4 Mbps za 1250 kinti plus pdv, dakle 1500....a tu imamo nakačena 4 kompa i svi imamo dobar protok, lokalni missim....



pa ja bih za ovu brzinu nekog ucmekala.

ja ga sutra uzimam i testiram,pa cu videti kako ce da funkcionise..ma ja nisam zahtevan korisnik,za sad..treba mi net smao za surf,a kad budem htela nesto ozbiljnije,uzecu kablovski.

Man
15-02-2011, 21:57
Znači prevara je normalna, ko ne vidi ili ne zna sam je kriv?
Zakon ipak kaže drugačije :)

mica
15-02-2011, 21:58
А што Ман?
Ја се стварно не разумем много, све ми се ово чини јако повољним.
Има студената рецимо који се сељакају, ондак, имам колегу у обезбеђењу који нема другу могућност за нет на послу а треба му...
Мислим да су други оператери неповољнији...

pa sa ovakvim netom jesmo najpovoljniji..i upravo i jeste namenjem takvim korisnicima,a ne Manu koji je azdaja :)

mica
15-02-2011, 21:59
Znači prevara je normalna, ko ne vidi ili ne zna sam je kriv?
Zakon ipak kaže drugačije :)

a vala nas varaju na svakom koraku..mada,ja ne bih da srcano branim svoju firmu sad: )

причалица
15-02-2011, 22:00
ja ga sutra uzimam i testiram,pa cu videti kako ce da funkcionise..ma ja nisam zahtevan korisnik,za sad..treba mi net smao za surf,a kad budem htela nesto ozbiljnije,uzecu kablovski.

pa da, imam kablovski i baš sam zadovoljna, pa zato kažem...mene samo zanima za odlazak iz bgd-a...kakve su mogućnosti, jer....ako odem, neću da se javljam, pa ćete da mi nedostajete...pa ću morati da se vraćam :lol:

Man
15-02-2011, 22:03
VIP uvek ima povoljnije uslove, sa nedefinisanim opcijama u istom.
Pokrivenost signalom je očajna, i još dugo će zavisiti i telekom od kog iznajmljuju bazne stanice...
Znači, hvata na brzinu i neznanje korisnika...
U gradovima koje trenutno pokriva ovim signalom neta ima za dž na svakom ćošku, 95% rutera po kućama i firmama ima nezaštićene mreže :)

mica
15-02-2011, 22:05
VIP uvek ima povoljnije uslove, sa nedefinisanim opcijama u istom.
Pokrivenost signalom je očajna, i još dugo će zavisiti i telekom od kog iznajmljuju bazne stanice...
Znači, hvata na brzinu i neznanje korisnika...
U gradovima koje trenutno pokriva ovim signalom neta ima za dž na svakom ćošku, 95% rutera po kućama i firmama ima nezaštićene mreže :)

Vip odavno ne koristi bazne stanice telekoma :) signal se dosta poboljsao mada i dalje na odredjenim lokacijama zeza,ali i to ce biti reseno :) sto se tice nacionalnog rominga,od letos jos sardajujemo sa telenorom

Man
15-02-2011, 22:08
misiš zeza u beogradu :mrgreen: s obzirom da veći deo srbije nije ni pokriven :)
a mešam telekonj i telenor, ja sam ostao u vremenu kad je to bio mobtel :aha:

причалица
15-02-2011, 22:09
VIP uvek ima povoljnije uslove, sa nedefinisanim opcijama u istom.
Pokrivenost signalom je očajna, i još dugo će zavisiti i telekom od kog iznajmljuju bazne stanice...
Znači, hvata na brzinu i neznanje korisnika...
U gradovima koje trenutno pokriva ovim signalom neta ima za dž na svakom ćošku, 95% rutera po kućama i firmama ima nezaštićene mreže :)
e...kako da imam net u tršiću?

mica
15-02-2011, 22:10
misiš zeza u beogradu :mrgreen: s obzirom da veći deo srbije nije ni pokriven :)
a mešam telekonj i telenor, ja sam ostao u vremenu kad je to bio mobtel :aha:

:lupko: 1,2,3,4,5,6,7,8,9..:)) pa mene ne zeza nigde :) ja ga vala koristim na svim lokacijama po bg-u.po nisu,i jugu srbije di skitam cesto i nigdi nemam poeskoca :P ali predrasude su cudo :P

Man
15-02-2011, 22:12
e...kako da imam net u tršiću?

povedeš mene :rumenko: de sam ja tu ima i neta :P

QueenOfClubs
15-02-2011, 22:12
Хух.
Ма ја сам полудела кад се ВИП тек појавио.
Сад ми свеједно.
Преварили ме за картицу.
100 динара а кредит 1.000
Мислим, није ми жао пара, него што одох у Египат с том картицом :facepalm:
Да ли треба да кажем да кад сам се вратила, промотивни период је прошао и кредит нестао :lol:

mica
15-02-2011, 22:12
povedeš mene :rumenko: de sam ja tu ima i neta :P

hihihihi...ti si bazna stanica :D

причалица
15-02-2011, 22:13
povedeš mene :rumenko: de sam ja tu ima i neta :P

mmmmmmmmmmmm...pa šta će mi net sa tobom ?

mica
15-02-2011, 22:13
Хух.
Ма ја сам полудела кад се ВИП тек појавио.
Сад ми свеједно.
Преварили ме за картицу.
100 динара а кредит 1.000
Мислим, није ми жао пара, него што одох у Египат с том картицом :facepalm:
Да ли треба да кажем да кад сам се вратила, промотивни период је прошао и кредит нестао :lol:


ptomotivni period,kao takav,ima svoj pocetak i kraj:) nego,da ne pretvorimo ovu temu u sizifov posao,mica brani vip :D

Man
15-02-2011, 22:14
:lupko: 1,2,3,4,5,6,7,8,9..:)) pa mene ne zeza nigde :) ja ga vala koristim na svim lokacijama po bg-u.po nisu,i jugu srbije di skitam cesto i nigdi nemam poeskoca :P ali predrasude su cudo :P


Nisu predrasude, jednostavno, vip je daleko da zadovolji neke osnovne kriterijume, koje ne postavljam samo ja, moja firma zato i ne koristi usluge te mreže.
Činjenica je da je njihova ciljna grupa sasvim drugačija, i tu nema ljutnje...

QueenOfClubs
15-02-2011, 22:17
ptomotivni period,kao takav,ima svoj pocetak i kraj:) nego,da ne pretvorimo ovu temu u sizifov posao,mica brani vip :D
Ма неее, па није то твоја фирма.
Камо среће да јесте, мислим :)
Него ме подсети ова прича о ромингу.
Свакако ће бити људи којима треба овакав интернет.
Није Београд само центар. На Лединама, рецимо, нема друге могућности, како ми рече неко.

И ја плаћам за РТС 700 динара који ни не гледам, дајем додатних 500 на фиксни телефон који малтене ни не користим, па шта ћу.
Овде бар добијеш нешто за свој новац.

причалица
15-02-2011, 22:18
Ма неее, па није то твоја фирма.
Камо среће да јесте, мислим :)
Него ме подсети ова прича о ромингу.
Свакако ће бити људи којима треба овакав интернет.
Није Београд само центар. На Лединама, рецимо, нема друге могућности, како ми рече неко.

И ја плаћам за РТС 700 динара који ни не гледам, дајем додатних 500 на фиксни телефон који малтене ни не користим, па шта ћу.
Овде бар добијеш нешто за свој новац.

što plaćaš fiksni toliko?

mica
15-02-2011, 22:19
Nisu predrasude, jednostavno, vip je daleko da zadovolji neke osnovne kriterijume, koje ne postavljam samo ja, moja firma zato i ne koristi usluge te mreže.
Činjenica je da je njihova ciljna grupa sasvim drugačija, i tu nema ljutnje...

A pa ne ljutim se ja :D mene svakodnevno napusavaju zbog radi vipeta :)) ja sam vrlo svesna kaav je kvalitet bio,kakav je sada a kakav bi trebalo da bude! Tu su velike nijanse u pitanju. Ono sto ja ocekujem,jeste buduce vreme i obziroma da visim u operativnom centru,znam kakvi su nam ciljevi..

QueenOfClubs
15-02-2011, 22:21
što plaćaš fiksni toliko?
Па да не плаћам, искључили би ми. :lol:
То је основна претплата.

причалица
15-02-2011, 22:22
Па да не плаћам, искључили би ми. :lol:
То је основна претплата.

pa moj fiksni je ispod 300 kinti...oko 280.

QueenOfClubs
15-02-2011, 22:24
Па тај рачун бих свакако волела да видим па да тужим некога.

Man
16-02-2011, 11:29
Da Mica ne kuka kako samo pljujem po VIP.u :mrgreen:

Dobija se Huawei modem M-tel surf, kojem je teoretska max brzina 21,6 Mbps. Čudo nije preveliko i finog je dizajna (dioda svetli plavo kada je net aktivan)

http://img96.imageshack.us/img96/1045/dsc03794dd.jpg

http://img573.imageshack.us/img573/636/dsc03796o.jpg

Kada se ubaci modem u USB pokreće se automatska instalacija softvera i uz 2-3 next-next-a stiže se do kraja instalacije.

http://img828.imageshack.us/img828/987/20110213001755.png

Nakon toga dobija se ovaj mali prozor, sa osnovnim informacijama. Kao sto se vidi kod mene je signal jačine 4, tako da nisam mogao da izvučem najveću brzinu.

http://img805.imageshack.us/img805/929/20110213002106png.jpg

Vip komandni centar ima mogućnost slanja SMS poruka sa kompa, pregled kontakata na SIM kartici i jos par stvari, sa kojima se sada nisam zamarao.

http://img25.imageshack.us/img25/9168/20110213002324.png

Brzina neta: zavisi od pozicije i jacine signala. U istoj prostoriji sam dobijao prilicno različite rezultate.

Napominjem da je ovo sa jačinom signala 4 od 5, dok na telefonu sa Vip karticom imam full signal)

http://img151.imageshack.us/img151/7038/1155050250.png http://img834.imageshack.us/img834/8527/1155053121.png http://img97.imageshack.us/img97/8260/34485559.png



jer ste vi to tražili :aha:

Man
16-02-2011, 11:32
Uz taj paket dobijate netbook po ceni od oko 16.000 dinara. Isti taj netbook u prodavnicama košta oko 34.000 dinara, sto znaci da u VIP-u fakticki dobijate dve godine besplatnog interneta.
U pitanju je ASUS Eee PC 1015PEM sa Dual Core Atom procesorom. Biće ih u par boja.

http://razbibriga.net/imported/2011/02/asuseeepc1015pem-1.jpg

http://liliputing.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2010/09/pem-6.jpg

mica
16-02-2011, 17:11
E havla Man:) od danas je usluga i zvanicno u ponudi :)

Sandra
16-02-2011, 23:57
...a ja danas videla reklamu na kojoj je taj netbook samo 9.000!?
Jel' to taj sa reklame ili neki drugi?

Man
16-02-2011, 23:58
Mislim da su smanjili cenu, promotivno...

Sandra
17-02-2011, 00:22
Sjajno :kojote:

mica
17-02-2011, 00:34
...a ja danas videla reklamu na kojoj je taj netbook samo 9.000!?
Jel' to taj sa reklame ili neki drugi?
jeste,cena je 9900 ali uz najveci tarifni paket vip net 15...Jos jedna napomena,moze se uzeti i na sest mesecnih rata cekovima gradjana..:)

mica
17-02-2011, 00:35
Uz taj paket dobijate netbook po ceni od oko 16.000 dinara. Isti taj netbook u prodavnicama košta oko 34.000 dinara, sto znaci da u VIP-u fakticki dobijate dve godine besplatnog interneta.
U pitanju je ASUS Eee PC 1015PEM sa Dual Core Atom procesorom. Biće ih u par boja.

http://razbibriga.net/imported/2011/02/asuseeepc1015pem-1.jpg

http://razbibriga.net/


Bela,roza i crna boja :)

Sandra
17-02-2011, 00:39
jeste,cena je 9900 ali uz najveci tarifni paket vip net 15...Jos jedna napomena,moze se uzeti i na sest mesecnih rata cekovima gradjana..:)

pa tO mi i treba, pošto tata kuka da mu je neophodan laptop za putovanja, pa onda ja njemu fino uzmem ovaj mali notić na čekove, a onda ga ojadim za mašinu koju koristi kući .... :mrgreen:
Sve sam fino smislila, samo sam reklamu prvi put videla tek malopre, pa još nisam stigla da izgooglam sve detalje...

Nego, Mico, jeso li to ti...?

Edit: ...sad mi sumnjiv taj 'najveći tarifni paket n-15'...zvuči mi nekako....skupo...
al' to ću posle da pročačkam...

mica
17-02-2011, 00:41
pa tO mi i treba, pošto tata kuka da mu je neophodan laptop za putovanja, pa onda ja njemu fino uzmem ovaj mali notić na čekove, a onda ga ojadim za mašinu koju koristi kući .... :mrgreen:
Sve sam fino smislila, samo sam reklamu prvi put videla tek malopre, pa još nisam stigla da izgooglam sve detalje...

Nego, Mico, jeso li to ti...?

pa slobodno pitaj,sta te zanima :)
a pa ne znam na koju Micu mislis?

Sandra
17-02-2011, 00:48
pa slobodno pitaj,sta te zanima :)
a pa ne znam na koju Micu mislis?

Sad znam :cmok:

A jesi ga ti kupila?
...verovatno nisi, sad vidim da je ovo od juče...
A hoćeš ga uzeti?
Pa nam kažeš kako ide i da li je previše mali i tako to....

mica
17-02-2011, 00:53
Sad znam :cmok:

A jesi ga ti kupila?
...verovatno nisi, sad vidim da je ovo od juče...
A hoćeš ga uzeti?
Pa nam kažeš kako ide i da li je previše mali i tako to....


:cmok:
netbook necu,iskreno,ne zelim da se zarobim uz ugovornu obavezu za to cudence malo..vec ima laptop koji mi je ok.. a sto se tice ovog notrbook-a,testirali smo ga na poslu i ok je,dobre su mu performanse za jedan netbook..mada,opet napominjem,vezivanje ugovorom za to,ne bih preporucila...

Sandra
17-02-2011, 01:01
Ugovornu obavezu.....uz nju ne idu samo čekovi, nego i izveštaj Kreditnog biroa, a to već menja stvar....

mica
19-02-2011, 13:47
evo ja uzela konacno :)) i super je,za sad :)) tako da,konacno cukam sa vama u miru,od kuce...bez da me prekidaju pozivi :)

причалица
19-02-2011, 13:50
Ugovornu obavezu.....uz nju ne idu samo čekovi, nego i izveštaj Kreditnog biroa, a to već menja stvar....

kad sam uzimala prošlog proleća ćerki postpejd kod vipa - tražen je izveštaj kreditnog biroa :krsti:

Sandra
19-02-2011, 15:07
evo ja uzela konacno :)) i super je,za sad :)) tako da,konacno cukam sa vama u miru,od kuce...bez da me prekidaju pozivi :)

...sad mi niš nije jasno...zašto si ga uzimala, ako već imaš laptop.... :stidljiva:
Al' nek je sa srećom :raz_125:



kad sam uzimala prošlog proleća ćerki postpejd kod vipa - tražen je izveštaj kreditnog biroa :krsti:

to se i meni desilo kad sam htela da uzmem telenor internet...dok sam ja tamo listala ugovor, spremna da potpišem (na 24 rate) - izlete podugačak papir iz fax-mašine (ljubavno pismo KB-a :) i prodavac samo reče - Ups, pa vi ne možete da potpišete ugovor jer ste prezaduženi :huh:
Dao mi je da bacim pogled - ispostavilo se da imam još jedan račun (za koji nemam pojma odakle mi ni kad ni zašto sam ga otvorila..) i nekih -119,00 din. na nekom Žiro računu iz prošlog veka :raz_067:
Tako da sam ga na kraju platila u kešu (3.870 din) i kad sam shvatila da me 5 minuta provedenih na netu košta jedno dodatnih 10E u proseku, poklonila sam ga :raz_088:

mica
21-02-2011, 02:02
...sad mi niš nije jasno...zašto si ga uzimala, ako već imaš laptop.... :stidljiva:
Al' nek je sa srećom :raz_125:




to se i meni desilo kad sam htela da uzmem telenor internet...dok sam ja tamo listala ugovor, spremna da potpišem (na 24 rate) - izlete podugačak papir iz fax-mašine (ljubavno pismo KB-a :) i prodavac samo reče - Ups, pa vi ne možete da potpišete ugovor jer ste prezaduženi :huh:
Dao mi je da bacim pogled - ispostavilo se da imam još jedan račun (za koji nemam pojma odakle mi ni kad ni zašto sam ga otvorila..) i nekih -119,00 din. na nekom Žiro računu iz prošlog veka :raz_067:
Tako da sam ga na kraju platila u kešu (3.870 din) i kad sam shvatila da me 5 minuta provedenih na netu košta jedno dodatnih 10E u proseku, poklonila sam ga :raz_088:


uzela sam samo modem,nisam uzela netbook :)
da,kod vipa i telenora,pri potpisivanju ugovora bilo kakvog,radi se provera kredit biroa..na zalost,zbog velikih prevara kojima je ovaj nas,srpski narod sklon,to je uvedeno..

Sandra
21-02-2011, 11:00
uzela sam samo modem,nisam uzela netbook :)

plavuša :stid:



da,kod vipa i telenora,pri potpisivanju ugovora bilo kakvog,radi se provera kredit biroa..na zalost,zbog velikih prevara kojima je ovaj nas,srpski narod sklon,to je uvedeno..

ali je smešno, rata je bila negde oko 200-300 mesečno...

paculjkica
22-03-2011, 22:06
e sad smem da objavim i cene,od sutra startujemo sa usligom:

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 1 790 1GB

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 5 1090 5GB

NEOGRANIČENI
VIP INTERNET 15 2190 15GB

Jesam ja to dobro razumela platiš samo na primer 2190 dinara i imaš neogranišeno bilo kad i bilo gde? Čitala sam da posle nekog perioda bude sporiji internet ali dobro ni sad mi nije nešto brz...čudno mi je to koliko košta... Kakva su iskustva ako neko ima?

mica
31-03-2011, 11:53
Jesam ja to dobro razumela platiš samo na primer 2190 dinara i imaš neogranišeno bilo kad i bilo gde? Čitala sam da posle nekog perioda bude sporiji internet ali dobro ni sad mi nije nešto brz...čudno mi je to koliko košta... Kakva su iskustva ako neko ima?

tako je,navveci paket ti kosta 2090 din i imas brzinu koja zavisi od lokacije i modema,realno mislim da moze da dodje i do nekih 7 il malo vise mb/s,teoretksi je moguca 23.6mb/s al to je samo teorija. Brzina ti se smanjuje nakon sto potrosis 15GB u paketu za prenos podataka i tada pada na 200kb/s..ja imam i ok mi je,zadovoljna sam,al nisam zahtevan korisnik,koristim samo za surf i mail,nisam jos nista skidala sa neta..

mica
18-06-2011, 12:36
Vip PREPAID INTERNET PAKET CENA
Cena bez registracije 2990
Cena sa registracijom 2490
Vip PREPAID INTERNET paket sadrži:
-SIM kartica+USB modem Alcatel x090s
-10 GB za prenos podataka po maksimalnoj brzini 1Mbit/s





Iznos dopune Cena prenosa podataka
PROMO CENA ≥ 200 din 1din/mb

STANDARDNA CENA < 200 din 5 din/MB
Max brzina je 1 Mbit/s.
Obračunski interval 10 KB.

Flertusa Cipelic
19-06-2011, 18:08
Imam vip postpaid i izdrazavam im bar cistacicu svojim mesecnim racunima :lol: , a razmisljam se da uzmem laptop ovaj za 15 000
i net od 2200 na 2 god :)
Samo, nema laptopova nigde u Srbiji stavili me na neku listu cekanja :hm:

mica
19-06-2011, 23:20
Imam vip postpaid i izdrazavam im bar cistacicu svojim mesecnim racunima :lol: , a razmisljam se da uzmem laptop ovaj za 15 000
i net od 2200 na 2 god :)
Samo, nema laptopova nigde u Srbiji stavili me na neku listu cekanja :hm:


cek da ti dam vaucer,mozes d austedis 5000 din...javni mi se na pp

minjon
08-08-2011, 15:06
Vip PREPAID INTERNET PAKET CENA
Cena bez registracije 2990
Cena sa registracijom 2490
Vip PREPAID INTERNET paket sadrži:
-SIM kartica+USB modem Alcatel x090s
-10 GB za prenos podataka po maksimalnoj brzini 1Mbit/s





Iznos dopune Cena prenosa podataka
PROMO CENA ≥ 200 din 1din/mb

STANDARDNA CENA < 200 din 5 din/MB
Max brzina je 1 Mbit/s.
Obračunski interval 10 KB.

Uzeh bas to da imam net dok sam u Nisu...

http://razbibriga.net/clear.gif

Sta da kazem... place mi se :(

minjon
08-08-2011, 16:06
http://razbibriga.net/clear.gif

Problem kod ovog modema je sto ne vidi 3G mrezu, bar ne u Nisu, a kazu da je pokrivenost dobra...
Kada se modem postavi u GSM rezim onda radi ali je uzasno uzasno spor...
Ako se postavi na automatski rezim veza se uspostavi na nekoliko minuta u GSM i kada modem pokusa da pristupi 3G mrezi veza puca...

Znaci uzas... u GSM konekciji jedva da se moze kuckati po forumu... :(

mica
09-08-2011, 17:06
http://razbibriga.net/clear.gif

Problem kod ovog modema je sto ne vidi 3G mrezu, bar ne u Nisu, a kazu da je pokrivenost dobra...
Kada se modem postavi u GSM rezim onda radi ali je uzasno uzasno spor...
Ako se postavi na automatski rezim veza se uspostavi na nekoliko minuta u GSM i kada modem pokusa da pristupi 3G mrezi veza puca...

Znaci uzas... u GSM konekciji jedva da se moze kuckati po forumu... :(


ne bih smela to da kazem,ali ppotpuno te razumem..ja sam otkazala ugovor za net :( bio je sjajan u pocetku,ali sad je njesra

minjon
09-08-2011, 17:11
ne bih smela to da kazem,ali ppotpuno te razumem..ja sam otkazala ugovor za net :( bio je sjajan u pocetku,ali sad je njesra

ne znam da li je problem u modemu ili ovde jednostavno nema 3G mreze...

bas bezveze, kada se vratim kuci ovo mi nece ni trebati imam kablovski net...

mica
09-08-2011, 17:12
ne znam da li je problem u modemu ili ovde jednostavno nema 3G mreze...

bas bezveze, kada se vratim kuci ovo mi nece ni trebati imam kablovski net...


meni deluje da je do modema,odnesi ga u vip centar da ga ovi testiraju.

slonce
12-08-2011, 17:45
citam ovu temu i nista ne razumem :(

elem..dobio sam mts-ov pripejd net i fino sljaka cak i na selu