PDA

Pogledaj Punu Verziju : Показатељи срећног брака



QueenOfClubs
28-02-2011, 16:52
Како рече Толстој на почетку Ане Карењине:
"Све срећне породице личе једна на другу, а свака несрећна породица несрећна је на свој начин."
(Ово сам писала по сећању, не замерите ми ако није дословце исто)

Да ли је баш тако?
Да ли су срећне породице баш толико сличне?
Рекла бих да не...
Свако у нечему тражи своју срећу, а то није увек исто код свих...

Шта је оно што вас усрећује у браку, због чега засијате, које су то ствари које чине да се брзо забораве све размирице?

Zak
01-03-2011, 00:31
gde ides - (ne)idem
sta radis - (ne)radim
koliko ostajes - (ne)ostajem
kada se vracas - (ne)vracam se
...

QueenOfClubs
01-03-2011, 09:17
Ништа ја тебе не разумем.

И зар нико није срећан у браку? :facepalm:

Tibi
01-03-2011, 09:35
Ima srecnih brakova, ovo sam procitao negde ali ne kod Tolstoja:)
Mislim da se radi o nekoj teoriji, ali ni to nisam siguran:kafa:

QueenOfClubs
01-03-2011, 09:37
Овом реченицом почиње књига "Ана Карењина".

Tibi
01-03-2011, 09:39
:qq: ala me...nadje:stid:

QueenOfClubs
01-03-2011, 09:40
Тиберије, ај мени за љубав, један малецни, било какав показатељ тог срећног брака.

Tibi
01-03-2011, 09:44
Pa na primer, ja sam najsrecniji kada dodjem kuci, udjem u kuhinju i vidim punu sudoperu sudja. Gospa nije stavila u masinu, verovatno je mislila na mene i ostavila mi da se obradujem. Konacno imam i ja posla. Zna ona da ja to radije imam oprano "rucno" :bisa:
Kuda ce vece srece nego kada neko misli na tebe i jos...sve radi da brak ne bude monoton:)

QueenOfClubs
01-03-2011, 09:46
Твоја госпа је врло пажљива жена :)

Tibi
01-03-2011, 09:48
Naravno, vaspitava me puna ljubavi:prkos:, to majcinsko je u svakoj zeni:)
Mozete vi da se emanciparate kako god hocete ali...zeMsko je zeMsko;), tragovi mame se svuda vide:tibi:

Sandokan
01-03-2011, 10:09
Učiteljice evo da ja probam ....

Srećan brak ja zamišljam na sledeći način .... On ili ona više vole, on ili ona više trpe, on ili ona više daju ...... a glavni preduslov za tu sreću je da se ovaj "donji" ne oseća loše u toj ulozi, a i to da ovaj "gornji" s vremena na vreme, bar na kratko bude "donji" .... kako bi "donjem" učvrstio veru da njegova uloga nije uzaludna :)
Znao sam za jedan "idealan brak" .... tako su bar mnogi smatrali .... al eto i taj se raspao ..... lupam ja....

Tibi
01-03-2011, 10:17
Lupas, lupas :mrgreen:
Sreca je bre samo ono sto oces da vidis, drugi vide uvek drugacije od tebe:raz_088:
Ja sam jos u fazi istrazivanja, kada budem vise znao...javljam:), vi ste prvi koji ce celu istinu saznati:)
Samo da znate, necu ja to, nako...naucno da iznesem. Cisto u prostim recenicama:tibi:
Ali mozda Carica brze sazna od mene....
:pusi:

QueenOfClubs
01-03-2011, 10:50
Тиберије, немој тако грубо да се шалиш са мном.

QueenOfClubs
01-03-2011, 10:52
Učiteljice evo da ja probam ....

Srećan brak ja zamišljam na sledeći način .... On ili ona više vole, on ili ona više trpe, on ili ona više daju ...... a glavni preduslov za tu sreću je da se ovaj "donji" ne oseća loše u toj ulozi, a i to da ovaj "gornji" s vremena na vreme, bar na kratko bude "donji" .... kako bi "donjem" učvrstio veru da njegova uloga nije uzaludna :)
Znao sam za jedan "idealan brak" .... tako su bar mnogi smatrali .... al eto i taj se raspao ..... lupam ja....
Ко је доњи а ко горњи?
Да ли онај ко више воли такође и више трпи?
А ко да је више?
Онај који воли више, онај који трпи више?
И како неко ко је доњи, и прихватио и воли улогу доњег може да буде горњи?
И ел има ту неке жртве, и ако је жртва, како се она мери, и да ли јке то уопште љубав?

Е тако.

Sandokan
01-03-2011, 11:20
Ко је доњи а ко горњи?
Да ли онај ко више воли такође и више трпи?
А ко да је више?
Онај који воли више, онај који трпи више?
И како неко ко је доњи, и прихватио и воли улогу доњег може да буде горњи?
И ел има ту неке жртве, и ако је жртва, како се она мери, и да ли јке то уопште љубав?

Е тако.

Ma nalupao se ja pusti ....

Gornji je onaj koji je mažen, pažen, voljen ..... čije su želje i bez reči prepoznate i uslišene, onaj o čijim se potrebama razmišlja, čija se raspoloženja tumače .....
Donji je onaj koji obavlja gore navedene delatnosti ...
Ostala pitanja u sebi sadrže i odgovore ....
Ne može donji da bude gornji, ali ima gore navedenih radnji koje gornji može da s vremena na vreme pokloni donjem ... da bi donjem moral ostao na visokom nivou ...
Žrtve uvek ima .... i kompromisa ... bez toga ništa .... mada ja sam namerno povukao oštru crtu .... ima brakova i gde su gornji i donji još oštrije postavljeni nego u ovome što sam ja napisao, i koji opstaju .... ali iz moje vizure to niti je ljubav ... još manje sreća ...

Ajde da kažem da je srećan brak onaj u kome su i jedno i drugo spremni da budu i gornji i donji - mada bliži sam mišljenju da to nikada nije ravnopravan odnos ....

Lupam ja .... ne obraćaj pažnju .... iz vizure donjeg možda stvari izgledaju crnje nego što jesu .... al eto ne nam je prijala ta uloga ....

Sarmica
01-03-2011, 11:24
Ajde da kažem da je srećan brak onaj u kome su i jedno i drugo spremni da budu i gornji i donji ..

E takooo:bisa:

QueenOfClubs
01-03-2011, 11:48
Ma nalupao se ja pusti ....

Gornji je onaj koji je mažen, pažen, voljen ..... čije su želje i bez reči prepoznate i uslišene, onaj o čijim se potrebama razmišlja, čija se raspoloženja tumače .....
Donji je onaj koji obavlja gore navedene delatnosti ...
Ostala pitanja u sebi sadrže i odgovore ....
Ne može donji da bude gornji, ali ima gore navedenih radnji koje gornji može da s vremena na vreme pokloni donjem ... da bi donjem moral ostao na visokom nivou ...
Žrtve uvek ima .... i kompromisa ... bez toga ništa .... mada ja sam namerno povukao oštru crtu .... ima brakova i gde su gornji i donji još oštrije postavljeni nego u ovome što sam ja napisao, i koji opstaju .... ali iz moje vizure to niti je ljubav ... još manje sreća ...

Ajde da kažem da je srećan brak onaj u kome su i jedno i drugo spremni da budu i gornji i donji - mada bliži sam mišljenju da to nikada nije ravnopravan odnos ....

Lupam ja .... ne obraćaj pažnju .... iz vizure donjeg možda stvari izgledaju crnje nego što jesu .... al eto ne nam je prijala ta uloga ....
Никако се мени ово не свиђа.
Овакав брак може да успе, али само кад се такве две специфичне особе нађу.
Да онај доњи никад не пожали што је доњи, да не очекује због свега што чини награду и хвалоспев.
Јер, ако је доњи без задњих намера, ОК.
Али ако није, него је све то привремено и у стању је чекалице – е да видим докле ће, ја се жтртвујем а он тако, ја све чиним, а он ме не разуме...
Е ондак неће на добро да изађе...
Не само за горњег, већ понајвише за доњег. Јер, ондак треба да се запита, о чему се заправо ради све време.

А и горњи мора бити такав тип да без гриже савести све то прихвата.
А можда мисли да и он пружа, не уме другачије...

Мислим, свега ту може да буде, комбинација је безброј. :facepalm:

Sandokan
01-03-2011, 11:56
Никако се мени ово не свиђа.
Овакав брак може да успе, али само кад се такве две специфичне особе нађу.
Да онај доњи никад не пожали што је доњи, да не очекује због свега што чини награду и хвалоспев.
Јер, ако је доњи без задњих намера, ОК.
Али ако није, него је све то привремено и у стању је чекалице – е да видим докле ће, ја се жтртвујем а он тако, ја све чиним, а он ме не разуме...
Е ондак неће на добро да изађе...
Не само за горњег, већ понајвише за доњег. Јер, ондак треба да се запита, о чему се заправо ради све време.

А и горњи мора бити такав тип да без гриже савести све то прихвата.
А можда мисли да и он пружа, не уме другачије...

Мислим, свега ту може да буде, комбинација је безброј. :facepalm:

Apsolutno se slažem sa svime što si napisala .... ni meni se ne sviđa :) .... posebno ovo za čekalicu .... i da neće na dobro da izadje ..... a ovaj što "nUme" .... će se češe posle .....

Mada tema je srećan brak .... Sandokane, Sandokane ... cccc

Ima gi ovde srećni na pojedinci pa bolje nek oni odaju tajnu ....

Zak
01-03-2011, 11:56
Ништа ја тебе не разумем.

И зар нико није срећан у браку? :facepalm:
Koj dzavo ima da se zenim kada sam i ovako srecan?
Jes da je Delboj rekao who dars wins ali opet...

Tibi
01-03-2011, 13:19
Тиберије, немој тако грубо да се шалиш са мном.

Jok bre, numem ja da budem grub:stid:, i nemo citas sta ne pise:mirka:


..

E takooo:bisa:

Ti bre sve bukvalno shvatas, ili si...prerano progledala:raz_019:

причалица
01-03-2011, 18:03
:facepalm: nemate pojma

QueenOfClubs
01-03-2011, 18:16
Па објасни нам.

причалица
01-03-2011, 18:17
pa neću....odmah ima da me propitujete, a mene mrzi da odgovaram.

Bandit
01-03-2011, 18:19
Nije te sramota.... da prijaviš srećan brak...pa to ne postoji...

причалица
01-03-2011, 18:20
Nije te sramota.... da prijaviš srećan brak...pa to ne postoji...

:lol: esam rekla :qq:

QueenOfClubs
01-03-2011, 18:20
Ок, прихватам да немам појма без питања. :neutral:

kojica
01-03-2011, 18:21
:facepalm: nemate pojma

kaži im pričo... :raz_088:

tol
01-03-2011, 18:22
Učiteljice evo da ja probam ....

Srećan brak ja zamišljam na sledeći način .... On ili ona više vole, on ili ona više trpe, on ili ona više daju ...... a glavni preduslov za tu sreću je da se ovaj "donji" ne oseća loše u toj ulozi, a i to da ovaj "gornji" s vremena na vreme, bar na kratko bude "donji" .... kako bi "donjem" učvrstio veru da njegova uloga nije uzaludna :)
.
http://razbibriga.net/imported/2011/03/xypLuisR-1.jpg

Bandit
01-03-2011, 18:22
Pogle koliki ti nos poraso...

причалица
01-03-2011, 18:27
Ок, прихватам да немам појма без питања. :neutral:

e, kad si se posula pepelom, onda mogu da kažem....lakše mi je :lol:

srećan brak te ne tera da mnogo razmišljaš o braku. svaki dan je, na kraju - dobar dan, jer ovako ili onako bio svrsishodan.
u srećnom braku nema velikih svađa, ali ima velike radosti, koja ne mora da bude zajednička ali koja može da se deli na daljinu...srećan brak opstaje uprkos svim krizama i tad opstaje najlakše, jer se sva ljubav koncetriše na prevazilaženje krize.
srećan brak je kao dobar brod, koji miruje kad je lepo vreme...a koji je najbolji kad je oluja i kog ceniš baš tada zbog te osobine - sigurnosti.
srećan brak je nemanje potrebe da tražiš dalje.
to je kao dobar osećaj da si napravio dobar posao sa samim sobom za sva vremena. :)

p.s. dok sam ovo napisala, niklo je nekoliko postova :rumenko: na koje ne znam šta da kažem.

Tibi
01-03-2011, 18:51
Jel bilo tako? jeste! :facepalm:, a bice i dalje...tako:pusi:

причалица
01-03-2011, 18:51
Jel bilo tako? jeste! :facepalm:, a bice i dalje...tako:pusi:

ti si beznadežan slučaj :cmok:

QueenOfClubs
01-03-2011, 21:02
e, kad si se posula pepelom, onda mogu da kažem....lakše mi je :lol:

srećan brak te ne tera da mnogo razmišljaš o braku. svaki dan je, na kraju - dobar dan, jer ovako ili onako bio svrsishodan.
u srećnom braku nema velikih svađa, ali ima velike radosti, koja ne mora da bude zajednička ali koja može da se deli na daljinu...srećan brak opstaje uprkos svim krizama i tad opstaje najlakše, jer se sva ljubav koncetriše na prevazilaženje krize.
srećan brak je kao dobar brod, koji miruje kad je lepo vreme...a koji je najbolji kad je oluja i kog ceniš baš tada zbog te osobine - sigurnosti.
srećan brak je nemanje potrebe da tražiš dalje.
to je kao dobar osećaj da si napravio dobar posao sa samim sobom za sva vremena. :)

p.s. dok sam ovo napisala, niklo je nekoliko postova :rumenko: na koje ne znam šta da kažem.
Доооброоо, ел има неко да је задовољан са ... мање?

Tibi
02-03-2011, 00:56
Доооброоо, ел има неко да је задовољан са ... мање?

E sada, ja se zadovoljim sa manje, al uvek iznova se...zadovoljavam:facepalm:
Valjda cu i ja da odrastem:pusi:

причалица
04-03-2011, 08:04
Доооброоо, ел има неко да је задовољан са ... мање?

manje? definiši manje.

QueenOfClubs
04-03-2011, 08:15
srećan brak te ne tera da mnogo razmišljaš o braku. svaki dan je, na kraju - dobar dan, jer ovako ili onako bio svrsishodan.
Можда је неко у срећном браку али му није сваки дан на крају добар дан, можда није био "сврсисходан".
u srećnom braku nema velikih svađa, ali ima velike radosti, koja ne mora da bude zajednička ali koja može da se deli na daljinu...srećan brak opstaje uprkos svim krizama i tad opstaje najlakše, jer se sva ljubav koncetriše na prevazilaženje krize.
Можда има великих свађа, можда неко напросто то воли. Можда се после велике свађе више воле, шта знаш... Можда неко не може да буде радостан на даљину, можда нема велики радости, али има мањих. Неко је срећан и са тим.
srećan brak je kao dobar brod, koji miruje kad je lepo vreme...a koji je najbolji kad je oluja i kog ceniš baš tada zbog te osobine - sigurnosti.
srećan brak je nemanje potrebe da tražiš dalje.
Неки ће рећи да живе у идеалном браку упркос томе што траже ... још.
to je kao dobar osećaj da si napravio dobar posao sa samim sobom za sva vremena. :)

И тако, има различитих људи, знаш.
Неко је срећан са мање, неко са више, неко никад шта год да има...

причалица
04-03-2011, 08:17
pa jes...''neko''...a gde je neko da piše o tome?

QueenOfClubs
04-03-2011, 08:18
Ах, па можда се неко несавршен зезне и ипак пријави на форум, шта знаш...

mihaela
04-03-2011, 08:51
:raz_088:
Ja bih napisala,ali ce da zvuci nekako...bezveze mozda.
Mogu da napisem da sam srecna u braku,srecnija nego ikada u zivotu.Cak srecnija nego u djetinjstvu.
Cini me srecnom sto me on na svaki nacin ispunjava,sto je pun razumijevanja...Znam da bi zbog mene ucinio sve,bas sve...Nedostaje mi kada nije pored mene i kada je na poslu,jedva cekam kada ce kuci da dodje.Kada poslije dugog i teskog dana pricamo o bitnim i nebitnim stvarima,smijemo se necemu sto je samo nama smijesno...
Ne znam,ovo sve vjerovatno zvuci glupo,ali to su stvari koje mene ispunjavaju,u kojima sam srecna.

QueenOfClubs
04-03-2011, 08:56
Глупо? :eek:
Па ово је дивно. :)

причалица
04-03-2011, 11:36
Ах, па можда се неко несавршен зезне и ипак пријави на форум, шта знаш...

kako to? pa svi smo nesavršeni....a naročito mi koji smo na forumima :lol:

mikili
25-03-2011, 18:19
bas kao sto je receno u pocetnom postu,sta je u stvari srecan brak?i postoji li tu neka jedinstvena formula koja vazi za sve?ne,ali ako pocnete da pricate o tome sta vas cini srecnim u braku,neminovno cete doci do toga da ponavljamo iste reci.ili su to varijacije kojima u stvari govorimo isto.po meni to je brak u kojem postoji postovanje,duboko postovanje osobe sa kojom smo.obostrano.a ono podrazumeva postovanje i prihvatanje razlicitosti,slobode,prihvatanje malih i velikih mana koje svi imamo,zelja,razumevanje i tolerisanje gresaka koje pravimo jer su deo licnosti koju volimo,jer poticu od osobe za koju nas veze ljubav. :bisa:

kojica
09-05-2011, 16:27
e, kad si se posula pepelom, onda mogu da kažem....lakše mi je :lol:

srećan brak te ne tera da mnogo razmišljaš o braku. svaki dan je, na kraju - dobar dan, jer ovako ili onako bio svrsishodan.
u srećnom braku nema velikih svađa, ali ima velike radosti, koja ne mora da bude zajednička ali koja može da se deli na daljinu...srećan brak opstaje uprkos svim krizama i tad opstaje najlakše, jer se sva ljubav koncetriše na prevazilaženje krize.
srećan brak je kao dobar brod, koji miruje kad je lepo vreme...a koji je najbolji kad je oluja i kog ceniš baš tada zbog te osobine - sigurnosti.
srećan brak je nemanje potrebe da tražiš dalje.
to je kao dobar osećaj da si napravio dobar posao sa samim sobom za sva vremena. :)

p.s. dok sam ovo napisala, niklo je nekoliko postova :rumenko: na koje ne znam šta da kažem.

:hm: može.. sviđa mi se...

Plus da on ide na pijacu. :dance:

причалица
10-05-2011, 07:27
:hm: može.. sviđa mi se...

Plus da on ide na pijacu. :dance:

otprilike i to...i još ponešto, al sad da ne drvim ovako rano ujutro.

DaDole
10-05-2011, 08:25
Valjda je prirodno da svako od nas traži dlaku u jajetu u svakom odnosu,pa i u zajednici zvanoj brak..mišljenja sam da je brak dobar sve dok sebi ne postavimo to pitanje..dok ne počnemo da mjerimo,važemo,upoređujemo ili analiziramo..ali ni tad nije strašno jer sve truli kao bara ako je nekad nečim ne uzburkamo:)

Vragolanka
10-05-2011, 21:06
Како рече Толстој на почетку Ане Карењине:
"Све срећне породице личе једна на другу, а свака несрећна породица несрећна је на свој начин."
(Ово сам писала по сећању, не замерите ми ако није дословце исто)

Да ли је баш тако?
Да ли су срећне породице баш толико сличне?
Рекла бих да не...
Свако у нечему тражи своју срећу, а то није увек исто код свих...

Шта је оно што вас усрећује у браку, због чега засијате, које су то ствари које чине да се брзо забораве све размирице?

ne postoje srećne porodice, samo malo ili malo više nesrećne...
u braku venem, zasijam samo kada se zaljubim... :lol:
a pamtim ko slon. :mrgreen:

kojica
09-06-2011, 08:29
Kako ne postoje.. :hm:

Niko nije apsolutno srećan, bilo da je sam ili u porodici, pa ako je odatle izvedena
ta definicija, onda ok. A nije li onda lakše tu patnju podneti uz ljude koji te vole?

Sandokan
09-06-2011, 08:32
Kako ne postoje.. :hm:

Niko nije apsolutno srećan, bilo da je sam ili u porodici, pa ako je odatle izvedena
ta definicija, onda ok. A nije li onda lakše tu patnju podneti uz ljude koji te vole?

E pa to da si u zajednici sa nekim ko te volE moglo bi se podvesti pod jedan od pokazatelja srećnog Mraka :aha:

причалица
09-06-2011, 10:44
E pa to da si u zajednici sa nekim ko te volE moglo bi se podvesti pod jedan od pokazatelja srećnog Mraka :aha:

ovde sve neki cinici :qq:

mikili
09-06-2011, 12:06
kad se uvece posvadjate,a ujutru dobijete osmeh i kafu u krevetu..meni dosta..

причалица
09-06-2011, 12:17
kad se uvece posvadjate,a ujutru dobijete osmeh i kafu u krevetu..meni dosta..

ili, kad se posvađate već ujutro...pa se posle ceo dan mirite.

mikili
09-06-2011, 13:01
moze i tako...ako ima vremena:raz_068:

Zak
09-06-2011, 13:22
kad se uvece posvadjate,a ujutru dobijete osmeh i kafu u krevetu..meni dosta..
Ahaaaa, oce to... A sad da dekodiram to sto si rekla.

Prsuta je sjajna, ali nikako (ne)ide bez leba. Opet tu ne bilo lose da se iznadje neki fin sir. Odabir sira prema stepenu starosti je vec stvar ukusa. E sad kada pricamo siru znamo da i neka rajchica treba da padne za salatu. E vidis, tu kod salate ima zilion caka. Par kapljica maslinovog ulja nikada nije na odmet. Zrno djumbira se ubaci da mu da shmek. Naravno, salata se mora malo i posoliti. E onda tu dodjemo opet do pitanja sira. Necemo isti onaj koji nam je nalegao na prshut ubaciti u salatu. Jer sasvim sigurno nastala bi neka monotonija. Odabir krastavca je isto bitan. Gde da ubacimo neki gorki u salatu i da nam zezne onako divne rajchice. Oni duguljasto debeli su najcesce sjajni, al kao i svaki dok ga ne recnes i liznes ne znas da li gorchi. Kada sjasemo sa pitanja salate valjalo bi i izabrati neki hleb. Pazi, nikako ovaj obican lebac, mora da ima neko semenje da bi to bilo gala, pardon zdravo. Zaboravih napomenut, dekoracija je najbitnija. Nista bez sminke. To se mora lepo iseckati i servirati. Inace, nema tu drazi. Heh, sve ovo kada se pogleda na gomili nije dovoljno. Treba to zaliti necim. Odabir vina mora da bude na nivou. Neki Shato obrijani star bar tridesetak godina. Sve ovo lepo servirati i staviti na posluzavnik gde je jedan mali buket shemboja.

Naravno, to je za jutarnji mali snek. Negde oko podneva krece vec romantika (svario se skoro dorucak) i polako se ukazuje (vecito) pitanje: a sta cu sad da jedem?

причалица
09-06-2011, 15:11
Ahaaaa, oce to... A sad da dekodiram to sto si rekla.

Prsuta je sjajna, ali nikako (ne)ide bez leba. Opet tu ne bilo lose da se iznadje neki fin sir. Odabir sira prema stepenu starosti je vec stvar ukusa. E sad kada pricamo siru znamo da i neka rajchica treba da padne za salatu. E vidis, tu kod salate ima zilion caka. Par kapljica maslinovog ulja nikada nije na odmet. Zrno djumbira se ubaci da mu da shmek. Naravno, salata se mora malo i posoliti. E onda tu dodjemo opet do pitanja sira. Necemo isti onaj koji nam je nalegao na prshut ubaciti u salatu. Jer sasvim sigurno nastala bi neka monotonija. Odabir krastavca je isto bitan. Gde da ubacimo neki gorki u salatu i da nam zezne onako divne rajchice. Oni duguljasto debeli su najcesce sjajni, al kao i svaki dok ga ne recnes i liznes ne znas da li gorchi. Kada sjasemo sa pitanja salate valjalo bi i izabrati neki hleb. Pazi, nikako ovaj obican lebac, mora da ima neko semenje da bi to bilo gala, pardon zdravo. Zaboravih napomenut, dekoracija je najbitnija. Nista bez sminke. To se mora lepo iseckati i servirati. Inace, nema tu drazi. Heh, sve ovo kada se pogleda na gomili nije dovoljno. Treba to zaliti necim. Odabir vina mora da bude na nivou. Neki Shato obrijani star bar tridesetak godina. Sve ovo lepo servirati i staviti na posluzavnik gde je jedan mali buket shemboja.

Naravno, to je za jutarnji mali snek. Negde oko podneva krece vec romantika (svario se skoro dorucak) i polako se ukazuje (vecito) pitanje: a sta cu sad da jedem?

:raz_114: pa gde važi ovakvo dekodiranje?

Zak
09-06-2011, 15:25
:raz_114: pa gde važi ovakvo dekodiranje?
Pa u musko - zenskim odnosima.

причалица
10-06-2011, 06:22
Pa u musko - zenskim odnosima.

nisam u toku onda poduže :raz_114: