PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sve je u redu...



Ramocve
14-03-2011, 09:42
A nije. :nono:

Koliko puta ste ovo rekle i iz kog razloga? Da li da ne sekirate osobu koja vas je to pitala; smatrate da toj osobi niste dužni da objašnjavate svoju situaciju ili ne očekujute razumevanje, pa vam je lakše da prećutite problem, umesto da ga podelite s nekim i eventualno popijete kritiku:sizika:.

Inspiracija za temu mi je jedan lični doživljaj, tj već neko vreme određenoj osobi prećutkujem neke probleme.:rumenko:

Za kraj: Kome najčešće ovo govorite? :)

QueenOfClubs
14-03-2011, 09:58
Свима.
Не волим никога да мешам у своје проблеме, а нарочито ако никакве везе с тим немају.
Кад донесем одлуку, онда издам саопштење за јавност. :lol:
Могу евентуално некад нешто да испричам као догодовштину. :lol:
Једноставно, не желим никога да оптерећујем а и не желим савете.

Е сад, ако у неком односу нешто неко дуже време не штима, пробам да разговарам ако сматрам да има смисла и да бих желела да се реши проблем.

Ena
25-03-2011, 08:35
Kažem "sve je u redu" kada želim da prekinem neku raspravu. Obično se tad okrenem i odem... :huh:

mikili
27-03-2011, 17:03
kad to kazem..onda znaci da bas nista nije u redu..

mihaela
27-03-2011, 18:38
Nikom,osim muzu,ne govorim svoje probleme.Zasto bih koga opterecavala sa bilo cim,a uostalom,smatram da se nikog ne tice.Pa ni mojim roditeljima.

Adio
30-03-2011, 15:55
A nije. :nono:

Koliko puta ste ovo rekle i iz kog razloga? Da li da ne sekirate osobu koja vas je to pitala; smatrate da toj osobi niste dužni da objašnjavate svoju situaciju ili ne očekujute razumevanje, pa vam je lakše da prećutite problem, umesto da ga podelite s nekim i eventualno popijete kritiku:sizika:.

Inspiracija za temu mi je jedan lični doživljaj, tj već neko vreme određenoj osobi prećutkujem neke probleme.:rumenko:

Za kraj: Kome najčešće ovo govorite? :)
Jedino kome imam zelju da se objasnjavam je moj otac, i niko vise., ali umem takvom recenicom da smirim.
E sad, u principu sa ljudima sa kojima se druzim imam i tu otvorenost da pricam o problemima, sto je obostrano. Bilo ranije bar.
A i nemam neke probleme pa da bih precutkivala

QueenOfClubs
30-03-2011, 19:20
Nikom,osim muzu,ne govorim svoje probleme.Zasto bih koga opterecavala sa bilo cim,a uostalom,smatram da se nikog ne tice.Pa ni mojim roditeljima.
То је сјајно :)
Ретко ко то ради тако, знаш.
Свака част.

Vragolanka
30-03-2011, 22:08
čitam šta pišete i pokušavam da odgovorim isključivo ovo, ili ono... i kontam da dosta zavisi i od situacije i od pitača, i od trenutnog raspoloženja, jednom ću reći da nije ništa, dok ću pod sličnim okolnostima u nekom drugom momentu možda reći šta mi leži na duši...
nikada jednoj osobi ne pričam sve.

kojica
31-03-2011, 07:10
A nije. :nono:

Koliko puta ste ovo rekle i iz kog razloga? Da li da ne sekirate osobu koja vas je to pitala; smatrate da toj osobi niste dužni da objašnjavate svoju situaciju ili ne očekujute razumevanje, pa vam je lakše da prećutite problem, umesto da ga podelite s nekim i eventualno popijete kritiku:sizika:.

Inspiracija za temu mi je jedan lični doživljaj, tj već neko vreme određenoj osobi prećutkujem neke probleme.:rumenko:

Za kraj: Kome najčešće ovo govorite? :)
To je tipično ženski odgovor, mada se dešava i muškima.
Sve je u redu, al ako nam sagovornik ne pročita misli i ne shvati
da ipak nije tako, još dajemo sebi za pravo da se ljutimo. Valjda
nam se sviđa da budemo ljuti i ne želimo da bilo šta taj osećaj
pokvari. Može samo da se doda malo ulja na vatru.. :lol:

mica
31-03-2011, 12:11
To je tipično ženski odgovor, mada se dešava i muškima.
Sve je u redu, al ako nam sagovornik ne pročita misli i ne shvati
da ipak nije tako, još dajemo sebi za pravo da se ljutimo. Valjda
nam se sviđa da budemo ljuti i ne želimo da bilo šta taj osećaj
pokvari. Može samo da se doda malo ulja na vatru.. :lol:

e tu si potpuno u pravu! Tipicno ponasanje je:"sve je u redu" sa nargodjenim izrazom lica i navodjenje osobe da nam procita misli i uvidi da zapravo,tu nesto ne stima..ne do Bog da s eotvoreno kaze,sta ne stima..

marlon
31-03-2011, 14:07
postoje samo dva resenja.... ili nikom nista ne pricati i boriti se sam sa sobom ili imati srodnu dusu koja vas razume pa njoj pricati sve do detalja.... sta god od ova dva radili isto vam se vata. sopstvenp iskustvo je jedino merodavno, stvar je samo u lakoci odnosno tezini prihvatanja nastale sitaucaije gde problem dominira pa se do resenja dolazi introspekcijom ili savetodavno od te druge strane.

Ramocve
05-04-2011, 17:26
To je tipično ženski odgovor, mada se dešava i muškima.
Sve je u redu, al ako nam sagovornik ne pročita misli i ne shvati
da ipak nije tako, još dajemo sebi za pravo da se ljutimo. Valjda
nam se sviđa da budemo ljuti i ne želimo da bilo šta taj osećaj
pokvari. Može samo da se doda malo ulja na vatru.. :lol:


e tu si potpuno u pravu! Tipicno ponasanje je:"sve je u redu" sa nargodjenim izrazom lica i navodjenje osobe da nam procita misli i uvidi da zapravo,tu nesto ne stima..ne do Bog da s eotvoreno kaze,sta ne stima..

Suprotno od toga. Tema se odnosi na one situacije o kojima ne želite da govorite da ne biste bile pogrešno shvaćene, a ne izigravanje mučenice. :)

DaDole
11-04-2011, 09:40
Često to kažem sama sebi (Sve je u redu u mom neredu..)i to uglavnom kad zastanem pred nekom dilemom ili nespokojom..čisto da ohrabrim sebe..nikad to ne kažem drugim ljudima

QueenOfClubs
11-04-2011, 09:53
postoje samo dva resenja.... ili nikom nista ne pricati i boriti se sam sa sobom ili imati srodnu dusu koja vas razume pa njoj pricati sve do detalja.... sta god od ova dva radili isto vam se vata. sopstvenp iskustvo je jedino merodavno, stvar je samo u lakoci odnosno tezini prihvatanja nastale sitaucaije gde problem dominira pa se do resenja dolazi introspekcijom ili savetodavno od te druge strane.
Е баш тако.
Само што волим да доносим одлуке сама :aha:

kojica
11-04-2011, 10:08
Suprotno od toga. Tema se odnosi na one situacije o kojima ne želite da govorite da ne biste bile pogrešno shvaćene, a ne izigravanje mučenice. :)

Pa ja sam uvek pogrešno shvaćena...:sad: i sad da ćutim do kraja života?

Ramocve
13-04-2011, 08:36
Pa ja sam uvek pogrešno shvaćena...:sad: i sad da ćutim do kraja života?
Ne sekiraj se:D
Temu sam otvorila zato što sam počela mnogo toga da prećutkujem nekim ljudima. Onda mi se desilo da su mi se nagomilali ti prećutkivani problemi. Kad me te osobe pitaju šta nije u redu, ja im kažem da je sve u redu. I onda dovedem sebe u situaciju da lažem i da komplikujem stvari. A ako kažem šta mi je, neću naići na razumevanje, već samo na prebacivanje u stilu jesam ti rekla.
Interesovalo me je i da li drugi to rade. :lol:

DaDole
24-06-2011, 11:02
"Uhvatila" sam sebe kako kažem :"Sve je u redu" ali ne sebi,kako to inače činim,već nekom veoma bliskom..i užasnula se shvatajući da zapravo ništa nije u redu..i začeprkala sam po sebi da spoznam zašto to rekoh(i pređoh brzo na drugu temu)..nimalo ponosna na sebe,shvatila sam da kupujem vrijeme,da ignorisanjem problema tražim vremena da ga riješim sama sa sobom i onda stavim na dnevni red..
Da li je to pošteno:hm: