PDA

Pogledaj Punu Verziju : Dje Pera? Izgleda da je..uteko!



Raisa
22-03-2011, 21:50
Elem..nestajanje :mrgreen:

sto nakon godinu dana,sto nakon par meseci,bilo musko ili zensko,kada je sve u redu i neko jednostavno ode iz tvog zivota bez reci,ne uzvraca poruke,pozive itd...ima raznih primera,od zene koja je bila u vezi dve godine i jednog dana joj je decko propao u zemlju,do decka koji mi se pre neki dan zalio kako je bio u vezi par meseci,i devojka ga vec dva meseca samo ignorise,presekla svaki kontakt itd.
postoje rane vrste nestajanja,od onih blazih do onih za mene gorih,ima onih nastalih zbog svadje kao i onih bizarnih bez objasnjenja, ozbljnijih stoga..sta vi mislite o ovom fenomenu nereshavanja problema?

QueenOfClubs
22-03-2011, 21:53
Мене тако један оставио, писала сам већ.
Девојка му остала трудна. :aha:
Што сам ја сазнала кад су се већ развели. :aha:
(A за ту прву или другу, шта год му била, нисам ни знала)

Raisa
22-03-2011, 21:54
elaborisite malo,nemojte tako kratko :aha: pricajte vase misljenje sa psiholoskog stanovista,i tako dalje i tako blize :aha:

QueenOfClubs
22-03-2011, 21:57
Ма знаш ли ти кад је то било бре...
НЕ смем ни да напишем :rumenko:
Неје заслужио анализу. :aha:

mikili
22-03-2011, 22:12
pretpostavljam da su takve osobe nespremne da se suoce s problemom.ne znam da li to vuku iz detinjstva,porodicnog vaspitanja,ili su pak odrastale u sredini gde je dolazilo do cestih konflikata i svadja.imala sam drugaricu koja se tako ponasala.stanovale smo zajedno u vreme dok smo studirale.desavalo se da zbog najbanalnijih stvari,recimo razbacane garderobe,koju sam skupljala da se ne bih saplitala o nju,povedem razgovor pitajuci je dokle vise..obicno bi svaki takav razgovor prekidala okrecuci se i odlazeci.prvi put sam stajala zapanjeno,smatrajuci da nisam nista strasno uradila,zatim sam preispitivala sebe,da nisam bila previse gruba,izvinila joj se kad se vratil..ona je jednostavno skupila stvari i nijednu rec nije rekla,niti ikad vise pomenula tu temu.tako se ponasala uvek kad je trebalo oko bilo cega razgovarati,ili suprottaviti misljenja,par mladica sa kojima je bila dolazilo je da se raspituje ,pricajuci mi da je jednostavno prekinula svaki kontakt bez objasnjenja,okrenula se i otada ih ignorise.obicno sam im govorila-ma takva je..na drugoj godini prestale smo da stanujemo zajedno isto tako,samo sam jedan dan dosla,nasla u koverti odredjenu sumu novca i nijedan znak da je uopste stanovala sa mnom. :qq:

Vragolanka
23-03-2011, 16:24
Elem..nestajanje :mrgreen:

sto nakon godinu dana,sto nakon par meseci,bilo musko ili zensko,kada je sve u redu i neko jednostavno ode iz tvog zivota bez reci,ne uzvraca poruke,pozive itd...ima raznih primera,od zene koja je bila u vezi dve godine i jednog dana joj je decko propao u zemlju,do decka koji mi se pre neki dan zalio kako je bio u vezi par meseci,i devojka ga vec dva meseca samo ignorise,presekla svaki kontakt itd.
postoje rane vrste nestajanja,od onih blazih do onih za mene gorih,ima onih nastalih zbog svadje kao i onih bizarnih bez objasnjenja, ozbljnijih stoga..sta vi mislite o ovom fenomenu nereshavanja problema?

nikad nije bez razloga...
to da li će neko osećati obavezu da objasni, ili ne, valjda je stvar karaktera...
dešavalo mi se da nestanem, jednostavno, ne znam šta bih rekla, a da ne zvuči kao izgovor, ovako je jasno... reči samo komplikuju. i mogu pogrešno da se protumače, pa se staviš u poziciju da nekoga ne možeš da skineš sa one stvari.
i to nije nerešavanje, već uklanjanje problema... :lol:

Vragolanka
23-03-2011, 16:35
i da dodam... zašto nestalog pitati "zašto"?
to ti je ono, kao filmska uloga, glumimo sreću, jedan nestane u akciji, drugi ostane zblanut... ebi ga, svaki film ima svoj end.

QueenOfClubs
23-03-2011, 17:26
Да ли је неко размишљао колико боли тог другог одлазак без речи?
Колико преиспитивања има касније.
Зашто, кад, како, где...

Мислим, делили смо интиму, а онда ... ма боље да ћутим.

причалица
23-03-2011, 17:30
Да ли је неко размишљао колико боли тог другог одлазак без речи?
Колико преиспитивања има касније.
Зашто, кад, како, где...

Мислим, делили смо интиму, а онда ... ма боље да ћутим.

verujem da boli tog drugog...ali, da ovaj koji ostavlja uopšte razmišlja o tom dugom sa te tačke gledište - ne bi nestao bez reči.

Vragolanka
23-03-2011, 17:31
e, pa niste u pravu, nekada je mnogo bezbolnije za oboje napraviti oštar rez. boli samo ako nešto ostane nedorečeno...

причалица
23-03-2011, 17:34
e, pa niste u pravu, nekada je mnogo bezbolnije za oboje napraviti oštar rez. boli samo ako nešto ostane nedorečeno...

pa nekad jeste bezbolnije, ali najčešće - nije :lol: možda je bezbolnije za ovog koji ostavlja i to uvek je bezbolnije za njega (nju) - nema smaranja, objašjavanj, kolutanja očima, ubeđivanja, dosade.....samo se izbrišeš i lakše ti bude....ali, ostavljenoj osobi najčešće nije lakše...

Vragolanka
23-03-2011, 17:34
pa nekad jeste bezbolnije, ali najčešće - nije :lol: možda je bezbolnije za ovog koji ostavlja i to uvek je bezbolnije za njega (nju) - nema smaranja, objašjavanj, kolutanja očima, ubeđivanja, dosade.....samo se izbrišeš i lakše ti bude....ali, ostavljenoj osobi nejčešće nije lakše...

stvar ega.

причалица
23-03-2011, 17:35
stvar ega.

svako ima ego.

QueenOfClubs
23-03-2011, 17:36
e, pa niste u pravu, nekada je mnogo bezbolnije za oboje napraviti oštar rez. boli samo ako nešto ostane nedorečeno...
Овде није прича о резу кад има проблема и кад је крај одавно на видику.
Када је већ било приче...
Прочитај уводни пост...
Када једном изгледа да је све у реду, кад нема појма да је партнер нечим незадовољан...
И одједном крај.
Губи се поверење у људе, губи се самопоуздање, тешко је поново се отворити било коме.

paculjkica
23-03-2011, 17:38
Tačno, treba opet da upoznaš nekog, i bude ti kao super, al ne može da ti bude opušteno jer misliš da može sutra da nestane, da prestane da se javlja...bezveze!

причалица
23-03-2011, 17:39
Овде није прича о резу кад има проблема и кад је крај одавно на видику.
Када је већ било приче...
Прочитај уводни пост...
Када једном изгледа да је све у реду, кад нема појма да је партнер нечим незадовољан...
И одједном крај.
Губи се поверење у људе, губи се самопоуздање, тешко је поново се отворити било коме.

mislim da ovo ne postoji u normalnoj vezi...ne možeš nekoga da voliš i da ne primećuješ da s tom osobom nešto nije u redu...i onda, kao, kraj dođe odjednom...to se verovatno dešava, ali nije baš dobro interpretiran niz događaja...to je post festum zatvaranje očiju i laganja samog sebe.
e, zbog tog laganja samog sebe moguće je da se osoba zatvara i da ne može da ostvari kontakt.
ali, najviše je ona tome kriva.

Vragolanka
23-03-2011, 17:40
Овде није прича о резу кад има проблема и кад је крај одавно на видику.
Када је већ било приче...
Прочитај уводни пост...
Када једном изгледа да је све у реду, кад нема појма да је партнер нечим незадовољан...
И одједном крај.
Губи се поверење у људе, губи се самопоуздање, тешко је поново се отворити било коме.

pročitaj ti bold...
ajde da pođemo od sebe, gubimo prvenstveno svest o realnosti, ako je već takva situacija, kao u uvodnom postu. nemam ništa protiv da neko laže sebe, ali ne treba da očekuje isto od druge strane. postoje ljudi koje će svesno žmureti, i svako dalje objašnjavanje bi dovelo do većih komplikacija, pa i otvoreno im reći, da li bi prihvatili da je ta druga strana nečim nezadovoljna, ili ne? čisto sumnjam. ako i skontaju, krivicu nikada neće pripisati sebi... a možda bi trebalo?

p.s. tu odavno nema samopoštovanja... niti samopouzdanja. i nema šta da se naruši.

Vragolanka
23-03-2011, 17:40
mislim da ovo ne postoji u normalnoj vezi...ne možeš nekoga da voliš i da ne primećuješ da s tom osobom nešto nije u redu...i onda, kao, kraj dođe odjednom...to se verovatno dešava, ali nije baš dobro interpretiran niz događaja...to je post festum zatvaranje očiju i laganja samog sebe.

amen

Vragolanka
23-03-2011, 17:43
Tačno, treba opet da upoznaš nekog, i bude ti kao super, al ne može da ti bude opušteno jer misliš da može sutra da nestane, da prestane da se javlja...bezveze!

ako ti se 2x desi, onda je već definitivno do tebe... :lol:

QueenOfClubs
23-03-2011, 17:44
mislim da ovo ne postoji u normalnoj vezi...ne možeš nekoga da voliš i da ne primećuješ da s tom osobom nešto nije u redu...i onda, kao, kraj dođe odjednom...to se verovatno dešava, ali nije baš dobro interpretiran niz događaja...to je post festum zatvaranje očiju i laganja samog sebe.
e, zbog tog laganja samog sebe moguće je da se osoba zatvara i da ne može da ostvari kontakt.
ali, najviše je ona tome kriva.
Е па видите, није.
Веза је била лепа, виђали смо се често, путовали и уплатили у новембру скијање за март.
Планирали дочек, био је пажљив, добар, чули се свакодневно а виђали готово сваког дана.
Ништа, али баш ништа није указивало на било какав проблем.
Па ми се никад нисмо ни посвађали.
И одједном крај. Без речи.
Годину дана касније сам случајно сазнала да је имао паралелну везу и да је остала трудна и да се оженио.
Ту "своју годину" не бих да описујем.
Једном речју, страшно.

QueenOfClubs
23-03-2011, 17:45
И да додам. То није била нормална веза, само, ја нисам била обавештена. :neutral:

paculjkica
23-03-2011, 17:45
Ma nije mi se desilo nego tako mi puna glava svega šta se dešava, i strepiš šta će te snađe...;)

Vragolanka
23-03-2011, 17:46
Е па видите, није.
Веза је била лепа, виђали смо се често, путовали и уплатили у новембру скијање за март.
Планирали дочек, био је пажљив, добар, чули се свакодневно а виђали готово сваког дана.
Ништа, али баш ништа није указивало на било какав проблем.
Па ми се никад нисмо ни посвађали.
И одједном крај. Без речи.
Годину дана касније сам случајно сазнала да је имао паралелну везу и да је остала трудна и да се оженио.
Ту "своју годину" не бих да описујем.
Једном речју, страшно.

ne mogu da verujem da ništa nisi osetila?
ja uvek uzimam u obzir ovakve stvari, naročito kada se radi o "idealu"... nešto ne štima u celoj slici, ili sam prosto skeptik po prirodi?

Vragolanka
23-03-2011, 17:47
Ma nije mi se desilo nego tako mi puna glava svega šta se dešava, i strepiš šta će te snađe...;)

ne trebaš da strepiš, već jednostavno da očekuješ i uvek budeš spremna i na najgore. ako te zaobiđe, super. :lol:

paculjkica
23-03-2011, 17:49
Eto kako čovek da ne strepi kad čuje takve priče...srećom ne moram više...
Kvin šta da ti kažem , strašno :lupko:

QueenOfClubs
23-03-2011, 17:49
ne mogu da verujem da ništa nisi osetila?
ja uvek uzimam u obzir ovakve stvari, naročito kada se radi o "idealu"... nešto ne štima u celoj slici, ili sam prosto skeptik po prirodi?
Можда бих сад и наслутила, мада не верујем.
Са 19, колико сам имала тада, тешко.
И баш, баш ништа.

Vragolanka
23-03-2011, 17:51
Можда бих сад и наслутила, мада не верујем.
Са 19, колико сам имала тада, тешко.
И баш, баш ништа.

ipak sam ja skeptik po prirodi, ali ti si u velikoj prednosti, bar umeš da budeš srećna...

причалица
23-03-2011, 18:04
И да додам. То није била нормална веза, само, ја нисам била обавештена. :neutral:

koja veza nije bila normalna? tvoja sa njim ili njegova sa tom drugom?

Vragolanka
23-03-2011, 18:06
možda je htela da kaže kako nije bila iskrena veza... ni u jednom smeru.

причалица
23-03-2011, 18:06
možda je htela da kaže kako nije bila iskrena veza... ni u jednom smeru.

iskrena nije bila svakako...nego, to da veza nije ''normalna'' - šta to može da znači? mada, i jeste nenormalno ako se baš nikada ne svađaju :(

Vragolanka
23-03-2011, 18:09
iskrena nije bila svakako...nego, to da veza nije ''normalna'' - šta to može da znači? mada, i jeste nenormalno ako se baš nikada ne svađaju :(

:lol:
i meni je to neshvatljivo...

причалица
23-03-2011, 18:11
:lol:
i meni je to neshvatljivo...

kad dođe kvin, onda će ona ovo da objasni....pa možda onda i da nastavim....

QueenOfClubs
23-03-2011, 18:47
Овде није прича о резу кад има проблема и кад је крај одавно на видику.
Када је већ било приче...
Прочитај уводни пост...
Када једном изгледа да је све у реду, кад нема појма да је партнер нечим незадовољан...
И одједном крај.
Губи се поверење у људе, губи се самопоуздање, тешко је поново се отворити било коме.


mislim da ovo ne postoji u normalnoj vezi...ne možeš nekoga da voliš i da ne primećuješ da s tom osobom nešto nije u redu...i onda, kao, kraj dođe odjednom...to se verovatno dešava, ali nije baš dobro interpretiran niz događaja...to je post festum zatvaranje očiju i laganja samog sebe.
e, zbog tog laganja samog sebe moguće je da se osoba zatvara i da ne može da ostvari kontakt.
ali, najviše je ona tome kriva.


koja veza nije bila normalna? tvoja sa njim ili njegova sa tom drugom?
Па само рекох да та веза свакако није била нормална, с обзиром на болдовано али да ја нисам била о томе обавештена.
Мислила сам да јесте.
Ел сад јасно? :)

Е да, ниједна од наведених није била ОК.

QueenOfClubs
23-03-2011, 18:50
iskrena nije bila svakako...nego, to da veza nije ''normalna'' - šta to može da znači? mada, i jeste nenormalno ako se baš nikada ne svađaju :(
Али заиста нисмо имали око чега да се свађамо.

И да поновим, имала сам 19 година тад.
Лепо би било да то узмете у обзир пре било каквог ишчуђавања. :lol:

Vragolanka
23-03-2011, 18:53
Али заиста нисмо имали око чега да се свађамо.

И да поновим, имала сам 19 година тад.
Лепо би било да то узмете у обзир пре било каквог ишчуђавања. :lol:

džaba uzimanje u obzir, može da se desi i kasnije... pogrešne procene, zaljubljenost, idealizacija.

a šta ste radili ako se niste svađali? meni bi bilo dosadno, nema svađe, nema ni mirenja, nema svađe, nema ni strasti... :lol:
vidiš, neki nikad ne odrastu... i celog života će birati pogrešne. ti si sa 19 znala šta ti ne treba, ja ne znam ni sa 35...

QueenOfClubs
23-03-2011, 18:53
ipak sam ja skeptik po prirodi, ali ti si u velikoj prednosti, bar umeš da budeš srećna...
Право да ти кажем, тај осећај мене смара.
У фази сам: док је лепо, лепо је и не желим ни са чим да се оптерећујем, заиста.
Коме не одговара, широко му поље, другачија да будем не желим.

Vragolanka
23-03-2011, 18:56
Право да ти кажем, тај осећај мене смара.
У фази сам: док је лепо, лепо је и не желим ни са чим да се оптерећујем, заиста.
Коме не одговара, широко му поље, другачија да будем не желим.

ne želim ni ja, ali je jače od mene... ponekad.

QueenOfClubs
23-03-2011, 18:59
džaba uzimanje u obzir, može da se desi i kasnije... pogrešne procene, zaljubljenost, idealizacija.

a šta ste radili ako se niste svađali? meni bi bilo dosadno, nema svađe, nema ni mirenja, nema svađe, nema ni strasti... :lol:
vidiš, neki nikad ne odrastu... i celog života će birati pogrešne. ti si sa 19 znala šta ti ne treba, ja ne znam ni sa 35...
Ух, па мени је тај мир пријао после једне надасве бурне везе и право да ти кажем, одморила сам се.
А и не волим свађе. Мене оне хладе. Нема шансе да након свађе могу страсно да се помирим.

Ма ја сам са 19 само наслућивала. И тад ми је требало једно, а сад нешто сасвим друго.

Него, удаљисмо се од теме.
Након оваквог искуства стварно мислим да је људски и поштено завршити везу на цивилизован начин.
Све може да се објасни, а тек онда пресећи.
Оставити некога да се пита, преиспитује, страхује није хумано.

Vragolanka
23-03-2011, 19:03
Ух, па мени је тај мир пријао после једне надасве бурне везе и право да ти кажем, одморила сам се.
А и не волим свађе. Мене оне хладе. Нема шансе да након свађе могу страсно да се помирим.

Ма ја сам са 19 само наслућивала. И тад ми је требало једно, а сад нешто сасвим друго.

Него, удаљисмо се од теме.
Након оваквог искуства стварно мислим да је људски и поштено завршити везу на цивилизован начин.
Све може да се објасни, а тек онда пресећи.
Оставити некога да се пита, преиспитује, страхује није хумано.

tako to obično i biva... sada i ja čekam da me stigne neki mir... doduše, sa malim zakašnjenjem. :lol:

nije humano, ali ponekad neophodno...

причалица
23-03-2011, 21:17
Али заиста нисмо имали око чега да се свађамо.

И да поновим, имала сам 19 година тад.
Лепо би било да то узмете у обзир пре било каквог ишчуђавања. :lol:
pa i uzimam u obzir tadašnje godine...naše ćerke imaju momke i svađaju se sa njima....

QueenOfClubs
24-03-2011, 07:16
pa i uzimam u obzir tadašnje godine...naše ćerke imaju momke i svađaju se sa njima....
Јој, шта ћу с тобом... :facepalm:
Зар не видиш да је у контексту тога да нисам осетила да нешто није у реду а не у контексту свађе? :facepalm:
И јесам ли фино написала да сам пре тога имала бурну везу? :facepalm:

причалица
25-03-2011, 07:32
Јој, шта ћу с тобом... :facepalm:
Зар не видиш да је у контексту тога да нисам осетила да нешто није у реду а не у контексту свађе? :facepalm:
И јесам ли фино написала да сам пре тога имала бурну везу? :facepalm:

pa jesi i to sam pročitala...i kažem ti da ove moje ismaju takav život kao i ti u njihovim godinama - samo što se svađaju :lol:

Ramocve
25-03-2011, 16:55
Verujem da onaj koji nestaje ne želi da povredi partnera, da kaže šta mu ne odgovara u vezi i zato nestaje. Ne verujem da to radi iz pakosti i da bi povredio. Mislim da ti ljudi iskreno veruju da čine dobro tako što neće otvoreno reći šta im smeta. Put do pakla popločan je dobrim namerama.

Meni se desilo da je momak tek tako prestao da se javlja, nije odgovarao na pozive, sms-ove...Neverica, zabrinutost da mu se nije što djesilo, i ogromno razočaranje kad sam čula da je bio u gradu sa društvom itd itd, dakle živ i zdrav, a opet ćuti k'o zaliven.

Je.bem li ga, mladost, neiskustvo tadašnje, zaljubljenost, posmatranje te veze kroz ružičaste naočare, ignorisanje nekih stvari koje mi nisu delovale bitno.... Bilo je signala, ja ih nisam videla.

причалица
25-03-2011, 16:58
Je.bem li ga, mladost, neiskustvo tadašnje, zaljubljenost, posmatranje te veze kroz ružičaste naočare, ignorisanje nekih stvari koje mi nisu delovale bitno.... Bilo je signala, ja ih nisam videla.

eto...znala sam da signali postoje.

Ramocve
25-03-2011, 17:08
Samo da dodam da sam mnogo patila dok se to dešavalo, razmišljala zašto je tako postupio, šta mu je smetalo kod mene, da nije možda imao drugu itd itd... A sigurno bih patila i da sam znala razlog.
Okreni, obrni, ne valja. Boli, pa boli.

Raisa
25-03-2011, 17:16
Samo da dodam da sam mnogo patila dok se to dešavalo, razmišljala zašto je tako postupio, šta mu je smetalo kod mene, da nije možda imao drugu itd itd... A sigurno bih patila i da sam znala razlog.
Okreni, obrni, ne valja. Boli, pa boli.

Nema opravdanja. Najgoru stvar udeliti nekome je ostaviti ga u mraku ( neznanju )
nismo nema deca od 7 godina da ne znamo otvoriti usta i reci '' idem '' :)
i kukavicki je vrlo. znam primere gde je sve valjalo,tj nije bilo neke svadje koja je prethodila tome itd, a druga strana opet nestane.

mikili
25-03-2011, 17:28
zaista je ruzan osecaj.eto ja sam i posle niza godina zapamtila tu devojku i uvek sam se pitala zasto je tako otisla,zasto nije rekla,preispitivala se,vagala svoje reci.verujem da je u slucaju partnerskog ostavljanja jos gore.

QueenOfClubs
26-03-2011, 09:59
У суштини, не би требало лупати главу око таквих.
На крају, такви никоме и нису потребни.
Мислим, то сад знам, кад су године прошле и кад сам их сретала успут...
Коме треба партнер или пријтељ који само заћути и нестане.
Никоме, баш. :aha:

Cruz
07-03-2012, 14:35
Elem..nestajanje :mrgreen:

sto nakon godinu dana,sto nakon par meseci,bilo musko ili zensko,kada je sve u redu i neko jednostavno ode iz tvog zivota bez reci,ne uzvraca poruke,pozive itd...ima raznih primera,od zene koja je bila u vezi dve godine i jednog dana joj je decko propao u zemlju,do decka koji mi se pre neki dan zalio kako je bio u vezi par meseci,i devojka ga vec dva meseca samo ignorise,presekla svaki kontakt itd.
postoje rane vrste nestajanja,od onih blazih do onih za mene gorih,ima onih nastalih zbog svadje kao i onih bizarnih bez objasnjenja, ozbljnijih stoga..sta vi mislite o ovom fenomenu nereshavanja problema?

ovakvom nacinu resavanja problema pribegavaju samo kukavice. to bi bio moj odgovor.