PDA

Pogledaj Punu Verziju : Predrasude



Raisa
28-03-2011, 09:28
..vezane za vas,od drugih ljudi..

sta najcesce misle o vama drugi kad vas prvi put vide? :g: koje ste predrasude vezane za sebe trpili,culi,jel ima istine u njima,koje su najcesce..?Da li vas nervira ponekad sto svako ima pretpostavku a vama a niko vas ne zna..

skracujem uvode maksimalno :g:

itd :g:

kojica
28-03-2011, 09:45
Misle da sam kreten uobraženi.. i uglavnom ne pogreše... :jasenka:

john preston
28-03-2011, 09:55
ovome ko nadje mane nije normalan...:haha:

barem ja to mislim....a sad ako drugacije...misli...njihov problem..3320

kojica
28-03-2011, 11:44
Oš da ja ispričam svoje predrasude o tebi? :jede:

Raisa
28-03-2011, 11:51
cije,cije o meni?

reci :g:

da vidim jesu li iste one ko u RL sto misle :g:

--- Poruka je editovana u 12:51 --- Prethodna poruka je objavljena u 12:50 ----

Oho,ti rekla '' svoje''

znaci,licno je :g: :mrgreen:

mare
28-03-2011, 11:54
uff
nzm, sektaš najčešće

Raisa
28-03-2011, 11:55
uff
nzm, sektaš najčešće

:lol:


:jasenka:


elaborisi ako mozes :lol:

Slowpoke Rodriguez
28-03-2011, 11:55
Evo ja sam da se upisem, da moz ovdi da me oplevete, a ne na chatu... :raz_068:

Raisa
28-03-2011, 11:58
upisao si se :aha:

a sad daj predrasude o sebi koje cujes po kuloarima :aha:

Slowpoke Rodriguez
28-03-2011, 12:03
Cek bre el ovo tema da pisem o samom sebi il da me drugi opisu...

Raisa
28-03-2011, 12:04
pa o samom sebi :lol:

al mogu i drugi da se ubace,ako im drago

Sandokan
28-03-2011, 12:04
Često ljudi misle da sam namćor :lol:

Sarmica
28-03-2011, 12:05
Za mene da sam blesava...što uglavnom jesam:hm:
Da sam detinjasta što uglavnom jesam:hm:
Da sam presoprazna,što uglavnom nesam:hm:
Da sam bahata,što nikako nesam:mirka::mirka::mirka::mirka:

mare
28-03-2011, 12:08
:lol:


:jasenka:


elaborisi ako mozes :lol:


mhm
ne znam, u ovoj sredini ne smeš da čitaš neku knjigu koja ima veze s religijom, magijom, paganizmom, da se ne izjašnjavaš kao pravolsavac, da pričaš o reiligijskim temama, odma si sektaš ;)

mikili
28-03-2011, 12:25
osobe koje me okruzuju dele se na one koji me obozavaju i na one koji ocima ne mogu da me vide.sredine nema.obicno se ni ne trudim da nekoga oslobadjam predrasuda,nemam obicaj da se pravdam za bilo sta.

Slowpoke Rodriguez
28-03-2011, 13:06
pa o samom sebi :lol:

al mogu i drugi da se ubace,ako im drago

Necem ondak... neumesno je hvaliti samog sebe pa makar to imalo i prizvuk kudjenja!

marlon
28-03-2011, 14:25
hahahah tema za mene...

drkadzija, bolesnik, sa jednom nogom u grobu, bije zene, ne moze da kara, pijanica, latentni gej :lol:

a ono jbt.... sve tacno .... :huh: al kad na q nikne nokat :g:

john preston
28-03-2011, 23:19
Oš da ja ispričam svoje predrasude o tebi? :jede:


hocu daj da cujem..:jede::lol:

Raisa
29-03-2011, 00:18
hahahah tema za mene...

drkadzija, bolesnik, sa jednom nogom u grobu, bije zene, ne moze da kara, pijanica, latentni gej :lol:

a ono jbt.... sve tacno .... :huh: al kad na q nikn
e nokat :g:

ti si vise kontraverzan od mene :lol:

kako si dobio sve te,...epitete ? :-)

Bije zene...Boze sta sve leshirani od ljudi mogu da naprave nekom od zivota

mona
29-03-2011, 00:58
nemaju predrasude, ili im se svidim ili ne :aha:

marlon
29-03-2011, 02:35
ti si vise kontraverzan od mene :lol:

kako si dobio sve te,...epitete ? :-)

Bije zene...Boze sta sve leshirani od ljudi mogu da naprave nekom od zivota

nema kontraverznijeg :lol:

paa dobio malko svojom zaslugom, pa zaslugom zavidljivaca, pa zaslugom sto nisam radio ono sto neki ili neke ocekuju od mene, pa zaslugom sto sam sam to cesto provocirao kod drugih i sl.

:))) pricam o vl svetu.... u realu takih tripova nemam svi znaju da sam ko sto kazes kontraverzan ma sta to znacilo :sojka:

kojica
29-03-2011, 06:13
hocu daj da cujem..:jede::lol:

Neću, naljutićeš se. :stidljiva:

:lol:

Moonster
29-03-2011, 06:19
..vezane za vas,od drugih ljudi..

sta najcesce misle o vama drugi kad vas prvi put vide? :g: koje ste predrasude vezane za sebe trpili,culi,jel ima istine u njima,koje su najcesce..?Da li vas nervira ponekad sto svako ima pretpostavku a vama a niko vas ne zna..

skracujem uvode maksimalno :g:

itd :g:

Šta misle teško da bih mogao znati :lol:
Puno toga sam čuo vezano za sebe, neke stvari nemaju veze sa mozgom, a kamoli samnom, dok su neke tačne, ali sve zavisi od situacije.
Ne nervira me, prihvatio sam ljude odvano kao takve, bez vlastitog stava o bilo čemu, imaju stav jednak informaciji koju prime od nekoga ili njihovom utisku, koji ne mora uvek biti tačan.
Ljudi su jako laka manipulativna kategorija.

ЖениМиСе
29-03-2011, 06:25
..vezane za vas,od drugih ljudi..

sta najcesce misle o vama drugi kad vas prvi put vide? :g: koje ste predrasude vezane za sebe trpili,culi,jel ima istine u njima,koje su najcesce..?Da li vas nervira ponekad sto svako ima pretpostavku a vama a niko vas ne zna..

skracujem uvode maksimalno :g:

itd :g:

šta bi ljudi mogli da misle o meni kad pušim skupe cigare, imam extremno skup upaljač, povremeno neki sportski automobil, oblačim se prosečno, a radim u domu penzionera kao konobar. Zaključak nije potreban ali eto misle o meni da sam neki žešći krimos, a moj odgovor na to glasi "ja priznam, a vi dokažite ako možete". :lol:

Moonster
29-03-2011, 06:44
šta bi ljudi mogli da misle o meni kad pušim skupe cigare, imam extremno skup upaljač, povremeno neki sportski automobil, oblačim se prosečno, a radim u domu penzionera kao konobar. Zaključak nije potreban ali eto misle o meni da sam neki žešći krimos, a moj odgovor na to glasi "ja priznam, a vi dokažite ako možete". :lol:

Nemoj da se foliraš, nisi krimos već mafijaš :facepalm:

Ili kako meni jednom jedna osoba reče:"Ma 'ajte molim Vas, pa zna se 'ko vozi takve automobile!!!" :eek: :facepalm:

Tuga :roll:

kojica
29-03-2011, 06:45
Pa zna se. :jede:

Moonster
29-03-2011, 06:47
Pa zna se. :jede:

Šta to da i ja saznam već jednom :raz_096:

kojica
29-03-2011, 06:49
Pa zna se ko vozi take avtomobile. :raz_088:

Moonster
29-03-2011, 06:50
Pa zna se ko vozi take avtomobile. :raz_088:
Dobro Kojice, pa ko to vozi takve (nije nigde rečeno tačno koje) automobile :aha:

kojica
29-03-2011, 06:51
Oni što imaju para da ih kupe.. :lol:

Moonster
29-03-2011, 06:53
Oni što imaju para da ih kupe.. :lol:
A to su kontroverzni biznismeni pretpostavljam :facepalm:

kojica
29-03-2011, 06:53
ccc... odakle ti takve predrasude.. :qq:

Moonster
29-03-2011, 06:54
ccc... odakle ti takve predrasude.. :qq:
Pa od tebe Kojice, od koga drugoga :hm:

kojica
29-03-2011, 06:56
:haha: Dakle strašno...

Ne, ne.. to samo ti imaš predrasude o mojim predrasudama.. :lol:

Moonster
29-03-2011, 06:59
:haha: Dakle strašno...

Ne, ne.. to samo ti imaš predrasude o mojim predrasudama.. :lol:

Jok, ja nemam predrasude o tvojim predrasudama, ja imam samo pretpostavke na osnovu tvojih aluzija :hm:

kojica
29-03-2011, 07:01
Definiši predrasudu. :lol:

Moonster
29-03-2011, 07:08
Definiši predrasudu. :lol:
Naravno, već na prvi pogled se vidi da reč vuče korene iz staroegipatskog jezika pred-ra-suda

Pred-nešto što je ispred nekoga ili nečega

Ra-vrhovni Bog starog Egipta

Sud(a)-mesto gde se donosi odluka o nekome ili nečemu na osnovu mišljenja jednoga ili većine, a nekada i kroz pisane i nepisane zakone

kojica
29-03-2011, 07:19
Tako nekako.

Predrasuda je pred rasuđivanje, koje samo po sebi nije ni dobro ni loše.
Svima nam se dešava. Na osnovu nekog gesta, izgovorene rečenice (aluzije? :lol:)
ili podatka o verskoj ili nacionalnoj pripadnosti, donosimo neke opšte zaključke.

Unapred donosimo sud, na osnovu veoma malo podataka i ako smo
pametni, znaćemo kolika je verovatnoća da grešimo. Loše je ako sami
sebe prevarimo da su ti zaključci ispravni i da je svako dalje rasuđivanje
na tu temu gubljenje vremena.

Moonster
29-03-2011, 09:10
Unapred donosimo sud, na osnovu veoma malo podataka i ako smo
pametni, znaćemo kolika je verovatnoća da grešimo. Loše je ako sami
sebe prevarimo da su ti zaključci ispravni i da je svako dalje rasuđivanje
na tu temu gubljenje vremena.

Ja sam davno zaključio da se sa žeMskima koje imaju šlem sa rogovima na njemu, ne treba nikada raspravljati, već samo potvrditi ono što su one zaključile.
Stoga ja mislim da se ne varam, i da sam apsolutno u pravu kada kažem da je gore navedno potpuno ispravno te samim tim da je svako dalje rasuđivanje na tu temu gubljenje vremena.
Tako nekako :kapa:

Sandokan
29-03-2011, 09:17
Ja sam davno zaključio da se sa žeMskima koje imaju šlem sa rogovima na njemu, ne treba nikada raspravljati, već samo potvrditi ono što su one zaključile.
Stoga ja mislim da se ne varam, i da sam apsolutno u pravu kada kažem da je gore navedno potpuno ispravno te samim tim da je svako dalje rasuđivanje na tu temu gubljenje vremena.
Tako nekako :kapa:

Ne su samo rozi na šlem, zna ona i toljagu često u ruke da uzme :lol:......

Sad bez zezanja predrasude su bez veze, e sad mali oprez nije na odmet, posebno ako nas lično iskustvo upućuje na to .....
Razdvojio bih predrasude od intuicije, koja se obično pokaže kao ispravna .....

DaDole
29-03-2011, 09:19
Ne su samo rozi na šlem, zna ona i toljagu često u ruke da uzme :lol:......

Sad bez zezanja predrasude su bez veze, e sad mali oprez nije na odmet, posebno ako nas lično iskustvo upućuje na to .....
Razdvojio bih predrasude od intuicije, koja se obično pokaže kao ispravna .....
Upravo tako Sandokan..intuicija je čudo samo često zaboravimo koliko može da bude nepogrešiva,posebno kad nam se ne dopadne:)

Ena
29-03-2011, 11:31
Kažu da sam uobražena, sama sebi dovoljna, da imam svoj svet, razmažena, baxuzasta... Kad malo bolje razmislim, i ne greše baš puno :g:

причалица
29-03-2011, 11:56
..vezane za vas,od drugih ljudi..

sta najcesce misle o vama drugi kad vas prvi put vide? :g: koje ste predrasude vezane za sebe trpili,culi,jel ima istine u njima,koje su najcesce..?Da li vas nervira ponekad sto svako ima pretpostavku a vama a niko vas ne zna..

skracujem uvode maksimalno :g:

itd :g:

pa, svi mile da sam jako uobražena...dok me ne upoznaju.

Raisa
30-03-2011, 13:25
nema kontraverznijeg :lol:

paa dobio malko svojom zaslugom, pa zaslugom zavidljivaca, pa zaslugom sto nisam radio ono sto neki ili neke ocekuju od mene, pa zaslugom sto sam sam to cesto provocirao kod drugih i sl.

:))) pricam o vl svetu.... u realu takih tripova nemam svi znaju da sam ko sto kazes kontraverzan ma sta to znacilo :sojka:

a u virtuelnom.,...
vidis,za mene imaju predrasude u svakom delu zivota. poseban kuci,poseban iz srednje,poseban na faksu,posebni...gde god odem. primete me a niko ziv me ne konta :aha: dobro,nije bas da me nikad ne kontaju,al tu sam :aha:

marlon
31-03-2011, 13:52
a u virtuelnom je ko kad neki amater rokne nekog jakog lika i ne mogu pubovi da ga navataju jer ne razmislja kliseirano ko svi profesionalci :lol:

otprilike tako sto nekima deluje kao loodilo dede sto rece onaj krndelj od bivseg smoda pre neko vece, kod mene svaki postupak u ovom svetu ima sve jako lepu unutarnju analitiku srecom samo meni znanu :raz_076:

a za predarasude vl sveta iskreno me zabole ona stvar.. svako ko me zna iz reala zna kakav sam i sta moze od mene da ocekuje ili ne...

причалица
01-04-2011, 06:43
a za predarasude vl sveta iskreno me zabole ona stvar.. svako ko me zna iz reala zna kakav sam i sta moze od mene da ocekuje ili ne...

hahahaha...pa to važi i za vl :lol: u tvom slučaju.

marlon
01-04-2011, 10:39
hahahaha...pa to važi i za vl :lol: u tvom slučaju.

jok prico... ne vazi za normalne osobe i to ce ti svako potvrditi.....

vazi smo za one koji odu na put bez povratka misleci da su jako bistri kad zapocnu modovsku kavgu s' mene... posle me ucutkuju s banovinom jer ostanu na vetrometini gluposti bez odgovora :lol:

sad kad nes razmisljam nikad se bre nisam nako djonovski svadjo s nekim ko nije mod :haha:

Sarmica
02-04-2012, 07:05
ja čula da nisam baš kako treba:eek:
a ja ne znam drukče ni kako to treba:tupan:

причалица
02-04-2012, 07:11
jok prico... ne vazi za normalne osobe i to ce ti svako potvrditi.....

vazi smo za one koji odu na put bez povratka misleci da su jako bistri kad zapocnu modovsku kavgu s' mene... posle me ucutkuju s banovinom jer ostanu na vetrometini gluposti bez odgovora :lol:

sad kad nes razmisljam nikad se bre nisam nako djonovski svadjo s nekim ko nije mod :haha:
mislila sam na rečenicu ''svako ko me zna iz reala zna kakav sam i sta moze od mene da ocekuje ili ne...''

​mislim, i u vl svako ''ko te zna'' - zna šta može da očekuje od tebe...otprilike. ili imam predrasude :lol:

Sagacity
02-04-2012, 10:36
Predrasude vezane za mene...:hm: Zavisi za muški svet prepotenta, za ženski svet....''rezervisana'', distancirana...mada ništa posebno loše nisam čula....
Inače, sam neko pun predrasuda...

Lupe
03-04-2012, 00:28
Imala sam ih, ali sam ih se oslobodila, sad još da se oslobodim predrasuda o ljudima sa predrasudama.