PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ceca se nagodila s Tužilaštvom



mare
11-04-2011, 21:15
Svetlana Ražnatović, optužena za malverzacije prilikom prodaje fudbalera, priznala je krivicu i nagodila se sa Tužilaštvom, saznaje B92.

Višem sudu predat je predlog sporazuma kojim ona priznaje krivicu i nudi da plati kaznu od milion i po evra, i odsluži kaznu od godinu dana u kućnom zatvoru pod elektronskim nadzorom.

Tim sporazumom obuhvaćena je i njena sestra Lidija Ocokoljić, koja se nagodila sa tužilaštvom da prizna da je pomagla sestri u malverazacijma sa transferima, u zamenu za šest meseci kućnog zatvora.

Shodno toj nagodbi, ukoliko je Viši sud usvoji, Ražnatovićevoj i njenoj sestri neće biti suđeno, već će im biti izrečene kazne koje su dogovorene sa Tužilaštvom. Sporazumom nisu obuhvaćeni Dragiša Binić i Jovan Dimitrijević, nekadašnji rukovodioci FK "Obilić", koji su takođe obuhvaćeni optužnicom.

Podsetimo, posle osam godina istrage, koja je više puta proširena, Više tužilaštvo u Beogradu krajem marta podiglo je optužnicu protiv Ražnatovićeve.

Optužnica tereti Ražnatovićevu da je sa saradnicima prisvojila oko četiri miliona nemačkih maraka i više od tri miliona dolara, od transfera fudbalera FK Obilić u inostrane klubove.

(trojkla.rs/izvor: B92)

Dakle, Srbija je propala.. Koliko nevinih po zatvorima, a najveći kriminalci se nazivaju majkom Srbije i daje joj se novac od koncerata.. Eee, pa zar su svi zaboravili slučaj ogrlice kod Minimaxa?

причалица
11-04-2011, 21:16
ogrlice? kakve ogrlice?

mare
11-04-2011, 21:17
Pa kad je bila gost kod Minimaxa, i imala je neku ogrlicu, i javila se žena i kaže kao lepa vam je ogrlica, odakle vam? Kao to mi je moj Arkan kupio.. bla bla, i kaže kao Ceco pogledajte valjda je malo okrnjena pozadi, ova pogleda vidi stvarno, kako znate, kaže pa to je vaš muž meni ukrao!!

SRAMOTA!!

причалица
11-04-2011, 21:19
Pa kad je bila gost kod Minimaxa, i imala je neku ogrlicu, i javila se žena i kaže kao lepa vam je ogrlica, odakle vam? Kao to mi je moj Arkan kupio.. bla bla, i kaže kao Ceco pogledajte valjda je malo okrnjena pozadi, ova pogleda vidi stvarno, kako znate, kaže pa to je vaš muž meni ukrao!!

SRAMOTA!!

nisam gledala...ne gledam ''pink''.

mare
11-04-2011, 21:21
Pa valjda Minimax nije bio na pinku.. A i to je bilo devedeset i neke..

причалица
11-04-2011, 21:24
Pa valjda Minimax nije bio na pinku.. A i to je bilo devedeset i neke..

jok i nije...bio je na ''history chanel''-u :raz_114:

Waterfall
11-04-2011, 23:51
Ja sam svoje napisala na jednom drugom forumu ali da kazem i ovde:) - kad se pohapse svi oni koju su pokrali i unistili ovaj narod,
kupovali drz.preduzeca i firme za dzabe, kad se oktriju afere tipa Kolesar i Janjusevic i njima slicni - nemam nista protiv da onda na red dodje i Ceca.

Mr.OneTwo
12-04-2011, 01:21
mamu im je.bem svima! amnestirali ovu mafijasku kurvu jbt??? serem se na drzavu! jos jednom se pokazalo da ako imas pare da si iznad zakona. fuj!

Mr.OneTwo
12-04-2011, 01:23
Ja sam svoje napisala na jednom drugom forumu ali da kazem i ovde:) - kad se pohapse svi oni koju su pokrali i unistili ovaj narod,
kupovali drz.preduzeca i firme za dzabe, kad se oktriju afere tipa Kolesar i Janjusevic i njima slicni - nemam nista protiv da onda na red dodje i Ceca.

:facepalm:
pa ta ceca ti je simbol ludila koje se radilo po beogradu celu jednu deceniju, mafijaska drolja, povlo, kriminalac, sljam, olos i ona ne treba da zaglavi tvorza?? je.bale vas ovake relativizacije.

причалица
12-04-2011, 06:14
da li se iko do sada nagodio sa tužilaštvom?

Bisernica
12-04-2011, 09:06
Shodno toj nagodbi, ukoliko je Viši sud usvoji,

Naslov teme je već okončao stvar ,a ja bih da sačekam odgovor tužilaštva.
...iako ,negde, i ne sumnjam da će biti prihvaćena ,možda sa nekim korekcijama .
Ono što bih je ja pitala bilo bi poreklo tih evrića koje nudi u zamenu za oslobađanje od
krivice ??! ....veliki deo toga je i narodna para sa konceratra na kojima padaju u trans
jer peva Ceca nacionale ....

Sandokan
12-04-2011, 09:59
Ja sam svoje napisala na jednom drugom forumu ali da kazem i ovde:) - kad se pohapse svi oni koju su pokrali i unistili ovaj narod,
kupovali drz.preduzeca i firme za dzabe, kad se oktriju afere tipa Kolesar i Janjusevic i njima slicni - nemam nista protiv da onda na red dodje i Ceca.

Ne slažem se sa bilo kakvom parcijalizacijom, tipa kad se pohapse "ovi" neka hapse i "ovoga" ...... Slažem se da svi "Janjuševići" i ostali treba da vuku bukagije, ali ovaj cirkus sa Cecom i ovom i ovakvom nagodbom je tužan ........... pa da li ste svesni kada bi neki običan smrtnik mogao da izbegne zatvor, za ovakva dela ......ccccc....

причалица
12-04-2011, 10:08
Ne slažem se sa bilo kakvom parcijalizacijom, tipa kad se pohapse "ovi" neka hapse i "ovoga" ...... Slažem se da svi "Janjuševići" i ostali treba da vuku bukagije, ali ovaj cirkus sa Cecom i ovom i ovakvom nagodbom je tužan ........... pa da li ste svesni kada bi neki običan smrtnik mogao da izbegne zatvor, za ovakva dela ......ccccc....

pa ceca nije obični smrtnik...za to se borila :lol: da ima privilegije i povlastice.
ako bi ti eventualno bio gadljiv na prijateljstvo sa dačićem, ona nije - pa zato ima pravo na presedane. ne kaže da je to u redu, ali je očekivano.
ne znam što se stalno iščuđavamo nečemu što je ovde očigledna praksa - neki su jednakiji od ostalih...uvek je bilo i uvek će biti.

Sandokan
12-04-2011, 10:12
pa ceca nije obični smrtnik...za to se borila :lol: da ima privilegije i povlastice.
ako bi ti eventualno bio gadljiv na prijateljstvo sa dačićem, ona nije - pa zato ima pravo na presedane. ne kaže da je to u redu, ali je očekivano.
ne znam što se stalno iščuđavamo nečemu što je ovde očigledna praksa - neki su jednakiji od ostalih...uvek je bilo i uvek će biti.

Ne iščuđavam se, svestan sam ja mnogo dobro kako ovde stvari funkcionišu ....... ali to me ne sprečava da kažem istinu, bez neke preterane potrebe da jurišam na vetrenjače ....

причалица
12-04-2011, 10:16
naravno.
da ja ćornem tolike pare, svirala bih klavir odavno...ali, sve me to ne izbuđuje toliko, koliko me kopka kako može svako jutro da laže decu da nije kriva i da je ''tamo neko mrzi i podmeće''.
a opet, nekako mi je dođe i žao...ne mogu ni da naslutim šta je sve preživela, pa se onda u tom kontekstu i ne bavim više njom...ništa mi tu nije jasno i ne želim da mi bude jasno.
nemam više nerava za udubljivanje tuđe sudbine.....pod ''tuđe'' mislim na sudbine javnih ličnosti.

Bisernica
12-04-2011, 10:22
neki su jednakiji od ostalih...uvek je bilo i uvek će biti.

Zakon je isti za sve ,ali ga različiti ljudi tumače .

причалица
12-04-2011, 10:33
Zakon je isti za sve ,ali ga različiti ljudi tumače .

to je samo opravdanje za korupciju i korišćenje privilegija.

kojica
12-04-2011, 11:11
Ma daaaj.. pa da su teli da urade sve po zakonu, to bi već bila završena priča..

Koj je lud da izgubi tolike glasače? Koliko ona ima obožavaoca?

QueenOfClubs
12-04-2011, 11:15
А колико је пара потрошено на "истрагу" која је трајала 8 година...
Таман да им врати уложено. :lol:
И да, неће бити годину дана већ осам месеци у "кућном притвору", јер је 4 месеца одлежала...

Sandokan
12-04-2011, 11:20
А колико је пара потрошено на "истрагу" која је трајала 8 година...
Таман да им врати уложено. :lol:
И да, неће бити годину дана већ осам месеци у "кућном притвору", јер је 4 месеца одлежала...

Queen sve si pobrkala ;)

Zaboravila si i da nakon 2/3 izdržane kazne ima pravo da traži puštanje na slobodu zbog dobrog vladanja ....

kojica
12-04-2011, 11:23
SITNE DUSE PRODANE OD ISTE SE RDJE SKOVANE,sledi vam jos jedan DOKAZ kako se iz teskih situacija izlazi kao pobednik i kao covek.CECA IMA IZA SEBE SVOJU ARMIJU OBOZAVAOCA,NE MOZETE JOJ NISTA!!!PODRSKA KRALJICI!!!

Obožavaoci sa fejsa... :aha:

QueenOfClubs
12-04-2011, 11:30
Queen sve si pobrkala ;)

Zaboravila si i da nakon 2/3 izdržane kazne ima pravo da traži puštanje na slobodu zbog dobrog vladanja ....
Ма ја прочитала у новинама. :raz_114:
Мислиш ли да знам кад, где и колико је лежала. :lol:

mare
12-04-2011, 11:42
A jel' mogu i ja da ukradem 9 miliona platim kaznu milion i po i budem godinu dana u kucnom pritvoru! Ah da, ja nisam napunio Marakanu, niko u porodici mi nije veliki srpski junak i patriota kao sto je to nas voljeni Arkan bio, za mene se to ne vazi. Ako ukradem 5 evra vise bela dana necu videti. Hebiga! To je taj sistem predstavnicke demokrntije na evro-srpski nacin. Onaj Nikolic je lupetao svakakve gluposti, ali neko rece da on rusi pravni poredak ove zemlje, pa moram da vas pitam, jel' se vi to zezate il' ozbiljno?


Dakle ukradeš pet miliona evra, daš bratu lopovu milion i po i za ostalo te niko ne pita ništa. Pa ovo je smejurija i od tužilaštva i pravosudnog sistema, a direktno izrugivanje pravdi. Sram vas bilo sve redom!


baš lepo. Moja malnekost je napravila prekršaj od 8000 dinara i pretili su mi zatvorom od 8 dana bez mogućnosti ikakve nagodbe, a Ceca drpila milione i provešće godinu dana u kući koju je ionako opremila tim parama.
E sirotinjo...


Samo dva detalja pošto je u komentarima bilo dosta pitanja i paušalnih ocena i nagađanja.

1) Ceci se stavlja na teret da je prisvojila nezakonito 22.529.000 nemačkih maraka i 480.000 američkih dolara, čisto da budemo precizni

2) pošto mnogi postavljaju pitanje tipa mogu li ja za struju, ja za kredit, ja da ukradem pa neka je nanogvica, čisto da se napomene da je osnovni uslov za bilo kakve pregovore i dogovore po sličnim pitanjima to da vam ministar policije dolazi na slavu. Ako to ispunjavate možete da aplicirate za nagodbu


Ekonomicno,
Ukrades 11 miliona, platis 1,5 milion, sedis godinu dana u kuci s poslugom....
Deo razlike (ne veliki) ode u korupciju...
Lopovluk je visoko profitabilan...

b92 komenatari

Baš tako.

kojica
12-04-2011, 11:44
Koga je briga za te štrebere. Njih je manje od Cecine armije. :raz_088:

Sandokan
12-04-2011, 13:25
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=12&nav_id=505643

Sandokan
12-04-2011, 13:26
Ма ја прочитала у новинама. :raz_114:
Мислиш ли да знам кад, где и колико је лежала. :lol:

Ne znaš koliko je Ceca bila u apsu ..... Queen, razočaran sam duboko :lol: ..... kakFe li još grozomorne tajne kriješ :haha:

QueenOfClubs
12-04-2011, 13:28
Не знам који је њен последњи хит. :rumenko:

Sandokan
12-04-2011, 13:31
Не знам који је њен последњи хит. :rumenko:

Ne radi mi to molim te ...... uništićeš i poslednje ostatke mog lepog mišljenja o tebi :lol: :cmok:

причалица
12-04-2011, 15:25
Не знам који је њен последњи хит. :rumenko:

a ja ne znam ni prvi....samo se sećam frizure i sisa :rumenko:

Waterfall
12-04-2011, 17:18
:facepalm:
pa ta ceca ti je simbol ludila koje se radilo po beogradu celu jednu deceniju, mafijaska drolja, povlo, kriminalac, sljam, olos i ona ne treba da zaglavi tvorza?? je.bale vas ovake relativizacije.

Bojim se da ti relativiziras. Ja Cecu ne amnestiram ali mislim da u zatvoru treba NAJPRE da budu svi oni koji su osiromasili ovaj narod.
I btw, ne znam gde sam rekla da Ceca ne treba u zatvor???!!!

Waterfall
12-04-2011, 17:20
Ne slažem se sa bilo kakvom parcijalizacijom, tipa kad se pohapse "ovi" neka hapse i "ovoga" ...... Slažem se da svi "Janjuševići" i ostali treba da vuku bukagije, ali ovaj cirkus sa Cecom i ovom i ovakvom nagodbom je tužan ........... pa da li ste svesni kada bi neki običan smrtnik mogao da izbegne zatvor, za ovakva dela ......ccccc....

A znas kad ce oni da vuku bukagije - nikad!

Naravno da je Ceca dobila ovakvu kaznu zato sto je poznata, itd..ali tako ti je to kad si poznat..ybg..

причалица
12-04-2011, 17:30
Bojim se da ti relativiziras. Ja Cecu ne amnestiram ali mislim da u zatvoru treba NAJPRE da budu svi oni koji su osiromasili ovaj narod.
I btw, ne znam gde sam rekla da Ceca ne treba u zatvor???!!!

pa kako oni da budu u zatvoru kad finansiraju vlast? evo, ceca će malo da finansira narod, kaobajage, pa će da bude kod kuće par meseci....biće popularnija nego ikad, videćeš. :(

kojica
14-04-2011, 23:36
a ja ne znam ni prvi....samo se sećam frizure i sisa :rumenko:

znam ja.. :juhu: znam ja.. :juhu:

cvetak zanovetak... :dance:

paculjkica
15-04-2011, 12:12
Šta neće ni imovinu da joj oduzmu...A tek što joj kazna...Ma mnogo joj loše:facepalm:

причалица
15-04-2011, 12:15
Šta neće ni imovinu da joj oduzmu...A tek što joj kazna...Ma mnogo joj loše:facepalm:

pa šta ćeš...nije za džabe ulagala u sebe :lol:

причалица
10-05-2011, 06:44
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/252759/Ceci-odasiljac-na-nozi-za-nekoliko-dana

samohrana majka. :facepalm:

kojica
10-05-2011, 08:17
U tri rate.. :lol: :lol: :lol:

DaDole
10-05-2011, 09:14
a ja ne znam ni prvi....samo se sećam frizure i sisa :rumenko:

e,tog se svi sjećaju..onako rumena sa petarda frizurom,štapić nonama i velikim sikama..al je bila mnogo deblja i šira u struku ..mislim da sam tu nazovi pjesmu čula na tv-u kad je prikazivan tzv.spot..ona na nekom čamcu valjda

mikili
10-05-2011, 11:53
smesno mi je kad cujem da je ceca dobila ovaku kaznu zato sto je -poznata-..nije zbog toga,mogla je da bude i poznatija,vec zbog politickih veza koje ima..e to je zalosno..

ribizla
10-05-2011, 12:03
samohrana majka :haha: :haha: :haha:
pored tolikih miliona nije ona samohrana nikako! xD joooj Boze gde ja zivim!

причалица
10-05-2011, 15:34
U tri rate.. :lol: :lol: :lol:
pa nije zezanje...kuća pod hipoteku, pa da vidiš belaja :raz_088:
missim...šta reći?!

ček, a što joj to čudo (odašiljač) kače na nogu? će se saplete, posrne...pa posle :qq:

QueenOfClubs
10-05-2011, 16:26
А како ће да се купа?
Да избаци ту ногу из каде, ел како?

причалица
10-05-2011, 17:56
А како ће да се купа?
Да избаци ту ногу из каде, ел како?
biće policajac pored nje :g:

kojica
10-05-2011, 18:16
moćiće i album da snima dok je u pritvoru.. :lol:

taman će kaznu da otplati...

причалица
10-05-2011, 18:16
moćiće i album da snima dok je u pritvoru.. :lol:

taman će kaznu da otplati...

a, pa to ne znam...biće smetnji na tom čudu na nozi...mikrofonija, spregnuta kola...rezonantna frekvencija :lol:

kojica
10-05-2011, 18:18
sasam čula na vestima...:raz_088:

QueenOfClubs
10-05-2011, 20:38
biće policajac pored nje :g:
Нема смисла, зашто то раде јадним људима, зашто :undecided:
Човек ће думре од блама.

paculjkica
11-05-2011, 23:39
http://www.b92.net/info/moj_ugao/index.php?yyyy=2011&nav_category=166&nav_id=506772

...Nagodba Tužilaštva sa Svetlanom Ražnatović je besramna! Nije to "velika pobeda" kako je nazvao portparol Tužilaštva. To je velika bruka Srbije.

Ceci je pretilo 12 godina zatvora, u "zatvoru" svoje vile bi, okružena brižljivo skupljanom Arkanovom kolekcijom "uspomena iz rata", trebalo da provede osam meseci.

Optužena je da je od transfera fudbalera "Obilića" nezakonito stekla četiri miliona nemačkih maraka i tri i po miliona dolara, a državi će na ime kazne isplatiti 1,5 miliona evra.

Rizikujem da me neki entuzijasta ikone ratnih devedesetih, turbo-folk skandal-fudbal dive sačeka s ciglom iza ćoška, ali ne mogu, ne želim da se pomirim sa činjenicom da je država – posle pijačnog cenkanja – pristala na nagodbu, sporazum kako ga zvanično zovu. I to samo 15 dana posle podizanja optužnice.

Impresioniran sam efikasnošću reformisanog srpskog sudstva. U meri u kojoj se Tužilaštvo impresioniralo mogućnošću da inkasira milion i po evra. Pa da država u zdravlju i veselju taj novac potroši na bolnice, škole, socijalna davanja. Ili, mož’ biti, na izravnavanje siledžijskih troškova nekog novog Miladina Kovačevića.
...
I deca uprkos skraćenim časovima znaju da je novac neophodan za kupovinu socijalnog mira i finansiranje predizborne kampanje.
Pošto posao s "Telekomom" visi o koncu, pošto budžetske rupe ne uspevaju da zakrpe ni najbolji krojači MMF-a, neka barem proradi samousluga u Tužilaštvu. Malo li je 1,5 miliona evra. Čist ćar.
...
Ako si dovoljno bogat ne moraš da razmišljaš šta će biti pred terazijama Svetog Petra. A izgleda da može da se prvo napljačkaš pa onda manjim delom plena kupiš slobodu i bezgrešnost
...
Narod je siromaštvom osuđen da u punoj meri iskajava grehe koje počini. Što ne važi za bogate, slavne i uticajne, one sa razgranatim mrežama po nadzemlju i podzemlju. Za kriminalce po sopstvenom priznanju.
...

:aha:

причалица
12-05-2011, 06:20
Нема смисла, зашто то раде јадним људима, зашто :undecided:
Човек ће думре од блама.

ko da umre od blama? policajac? ili osuđenica?

QueenOfClubs
12-05-2011, 06:58
ko da umre od blama? policajac? ili osuđenica?
Полицајац бре.
Он ништа није крив.

Нег, прочитала сам негде да су те справе водоотпорне.
Тако да нема бојазни за нашу Цецу.
Може слободно да ужива у ђакузију док издржава затворску казну. :bisa:

причалица
12-05-2011, 07:01
Полицајац бре.
Он ништа није крив.

Нег, прочитала сам негде да су те справе водоотпорне.
Тако да нема бојазни за нашу Цецу.
Може слободно да ужива у ђакузију док издржава затворску казну. :bisa:

ne verujem da će da mu bude neprijatno sa cecom :lol: bolje s njom nego s nekim jocom :raz_114: uostalom, plaćeni su da rade sve te poslove.

QueenOfClubs
12-05-2011, 07:10
Не, не, ја бих му дала дуплу плату за претрпљене муке. :aha:

причалица
12-05-2011, 18:51
Не, не, ја бих му дала дуплу плату за претрпљене муке. :aha:

kvinče, kakve muke bre...:lol: pa to će da je čuvaju preko veze .

причалица
13-05-2011, 06:40
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/253442/Ceca-Cuvaju-me---mocni

:facepalm:
i ja sam samohrana majka.