PDA

Pogledaj Punu Verziju : IT vesti



Man
19-04-2011, 07:29
U nedelju uveče hakeri su napali sajtove SPS-a i LSV. Početne strane bile su potpuno crne, sa ostavljenom porukom “Tomislav Nikolić štrajkuje glađu dok Tadić ne raspiše izbore. Mi nećemo da prestanemo da rušimo sajtove dok Tadić ne raspiše izbore”. Osim ova dva sajta, hakeri su napali i sajtove beogradskih odbora LDP, DS, DSS, a na sajtu Kancelarija za mlade Beograda ostavili su poruku “Ko je sledeći?”.

Man
03-06-2011, 09:56
Sandisk osvežio svoju liniju SSD diskova

SANDISK JE PREDSTAVIO NOVE ČVRSTE diskove zasnovane na fleš memoriji (Solid State Drive, SSD) koje je namenio tabličnim i prenosivim računarima.

Novi SSD diskovi komuniciraju s računarskim sistemom putem veze SATA 6 Gb/s (poznatom i kao SATA III), što je ubrzalo komunikaciju skoro dvostruko u odnosu na diskove serije P4, a predstavljeni su na sajmu Computex koji se upravo održava u Tajpeju.

Novi SSD diskovi razvrstani su u dve porodice.

Diskovi U100 namenjeni su ultratankim prenosivim računarima i raspoloživi su u kapacitetima od 8 do 256 GB. Čitanje podataka odvija se brzinom od 450 MB/s, dok je maksimalna brzina upisivanja podataka 340 MB/s. Obe deklarisane brzine su skoro dvostruko veće u odnosu na SanDiskov SSD P4 koji je predstavljen prošle godine, takođe na Computexu.

iSSD diskovi namenjeni su tabličnim računarima i mogu da uskladište od 8 do 128 GB podataka, u zavisnosti od modela. Isporučuju se u pakovanju BGA tipa i mogu se povezati direktno na štampanu ploču računara. Brzina čitanja podataka kreće se do 450 MB/s, dok se upisivanje odvija maksimalnom brzinom od 160 MB/s.

Man
03-06-2011, 09:57
Kineski dečak prodao bubreg kako bi mogao da kupi iPad

http://razbibriga.net/clear.gif

Sedamnaestogodišnji kineski dečak odlučio je da proda bubreg za 20.000 juana kako bi mogao da kupi iPad, piše Shanghai Daily.

"Želeo sam da kupim iPad 2, ali nisam mogao da ga sebi priuštim", rekao je dečak pod nadimkom Zheng, koji živi u gradu Huaishanu.

"Posrednik me kontaktirao preko interneta i rekao da će mi pomoći da prodam bubreg za 20.000 juana."

Dana 28. aprila Zheng je otputovao u grad Chenzhoun na operaciju uklanjanja bubrega koju mu je posrednik dogovorio. Njegovi roditelji ništa nisu znali, kaže Zheng.

Dobio je 22.000 juana nakon što su mu desni bubreg hirurški odstranili u bolnici Chenzhou.

Kad se vratio kući nije se osećao dobro. Njegova majka smesta je sve prijavila policiji. Nije mogla da stupi u kontakt sa posrednikom, koji je isključio mobilni.

ribizla
03-06-2011, 09:58
Kineski dečak prodao bubreg kako bi mogao da kupi iPad

http://razbibriga.net/clear.gif

Sedamnaestogodišnji kineski dečak odlučio je da proda bubreg za 20.000 juana kako bi mogao da kupi iPad, piše Shanghai Daily.

"Želeo sam da kupim iPad 2, ali nisam mogao da ga sebi priuštim", rekao je dečak pod nadimkom Zheng, koji živi u gradu Huaishanu.

"Posrednik me kontaktirao preko interneta i rekao da će mi pomoći da prodam bubreg za 20.000 juana."

Dana 28. aprila Zheng je otputovao u grad Chenzhoun na operaciju uklanjanja bubrega koju mu je posrednik dogovorio. Njegovi roditelji ništa nisu znali, kaže Zheng.

Dobio je 22.000 juana nakon što su mu desni bubreg hirurški odstranili u bolnici Chenzhou.

Kad se vratio kući nije se osećao dobro. Njegova majka smesta je sve prijavila policiji. Nije mogla da stupi u kontakt sa posrednikom, koji je isključio mobilni.

au :qq:
dokle ide ovaj svet...

PRCKO
03-06-2011, 11:04
ebo ga ipad,mogao je da kupi V3 Convoy za te pare...a da nije isao preko tog posrednika mozda i Origin Genesis 2011