PDA

Pogledaj Punu Verziju : pitbull



student
20-04-2011, 19:12
da li volite pitbullove,borbe pasa itd?ja sma uzgaivac tih pasa,pa ono cesto cujem da su pitovi opasni psi...zanima me kaqko neko moze da laje na te pse,a da nikada nije ni prisao psu,a kroz price sto cuju onda komentarisu kao da sve znaju..HVALA...

Lola
20-04-2011, 19:15
:raz_113: ????? Borbe pasa??pit bul terijer??? NEEEE

paculjkica
20-04-2011, 19:16
Borbe pasa ni u ludilu...To nije uopšte humano...puste da se bore do iznemoglosti, ma ne želim ni da mislim...jadni psi:(

Sandokan
20-04-2011, 19:16
Ja da sam neka vlaS .....................

Man
20-04-2011, 19:23
Borbe pasa su zabranjene važećim zakonom.

QueenOfClubs
20-04-2011, 20:58
Ко лаје на питбулове? :eek:

Sarmica
22-04-2011, 07:47
Ко лаје на питбулове? :eek:

Pa,one male pudlice:)...uvek:)

Zak
24-04-2011, 11:00
Aaa te pudle su krajnje krvolochne. One su najpodobnije za te krvolochne borbe pasa. Njih bi trebalo da koriste kao sluzbene pse. Nanjuse krmenadlu cim izadje iz mesare.

kojica
25-04-2011, 21:43
da li volite pitbullove,borbe pasa itd?ja sma uzgaivac tih pasa,pa ono cesto cujem da su pitovi opasni psi...zanima me kaqko neko moze da laje na te pse,a da nikada nije ni prisao psu,a kroz price sto cuju onda komentarisu kao da sve znaju..HVALA...

Mogao bi kao uzgajivač da napišeš nešto o tome što znaš. Bolje nego da pričaš o tome šta drugi ne znaju. :hm:

Ja volem ove. Toliko su ružni da su neodoljivi. I pametni su.

http://razbibriga.net/clear.gif

Al me eto baš zanima, u koju svrhu je ova rasa napravljena:

http://razbibriga.net/imported/2011/04/pit_bull_terrier-1.jpg

Možda nas lažu da su napravljeni za borbe pasa.

QueenOfClubs
25-04-2011, 21:49
Е сад, можда и погрешим, али ово су две расе.
Прва је бул теријер а друга пит бул теријер.

Adio
25-04-2011, 21:49
Prva slika ti je Bull terijer, a druga mi vise lici na Staford terijera.
Rasa je prvenstveno uzgajana i napravljena radi lova na divlje svinje, to o borbama je mit.

QueenOfClubs
25-04-2011, 21:51
Некад, док сам имала пса и са псима проводила пуно времена, разликовала сам стафорда од пит була.
Данас више не. :rumenko:

kojica
25-04-2011, 21:52
Е сад, можда и погрешим, али ово су две расе.
Прва је бул теријер а друга пит бул теријер.

Stvarno? :hm:

Adio
25-04-2011, 21:54
Pa i nema neke preterane razlike, s tim sto su linije uzgajane za borbe selektovane tako da su psi nizi i sitniji, i to je to.
Danas se vise radi na eksterijeru nego na samom kvalitetu i zdravlju rase, zato je i upropascena, po mom misljenju!

Zak
25-04-2011, 21:54
Ma zlatne ribice su zakon. :deka:

kojica
25-04-2011, 21:55
http://razbibriga.net/imported/2011/04/imagesqtbnANd9GcQpHcQq4_bCWhutq5JKXzt4BM-1.jpg

Mene niko ne voli. Nisam ja kriv što su me vakog napravili.

Sarmica
25-04-2011, 22:43
Е сад, можда и погрешим, али ово су две расе.
Прва је бул теријер а друга пит бул теријер.


Prva slika ti je Bull terijer, a druga mi vise lici na Staford terijera.
Rasa je prvenstveno uzgajana i napravljena radi lova na divlje svinje, to o borbama je mit.

Prvi je bul terijer,drugi je pit bul terijer...tj onako kako je Kvin rekla:)

QueenOfClubs
26-04-2011, 19:08
http://razbibriga.net/imported/2011/04/imagesqtbnANd9GcQpHcQq4_bCWhutq5JKXzt4BM-1.jpg

Mene niko ne voli. Nisam ja kriv što su me vakog napravili.
Јој што сам сладак :srce:
До скоро сам веровала да понашање пса зависи искључиво од газде.
А онда ме напало штене ротвајлера.
:eek:
Мене у животу није напао пас.
Кажу – такав се родио. :huh:
Кажу – ништа му не могу.
Сад га шетају с брњицом а не знам да ли има 4 месеца.
Кидише на све.
Па и на газде.
Да ли неко зна у чему је ствар? :huh:

Adio
26-04-2011, 20:16
Јој што сам сладак :srce:
До скоро сам веровала да понашање пса зависи искључиво од газде.
А онда ме напало штене ротвајлера.
:eek:
Мене у животу није напао пас.
Кажу – такав се родио. :huh:
Кажу – ништа му не могу.
Сад га шетају с брњицом а не знам да ли има 4 месеца.
Кидише на све.
Па и на газде.
Да ли неко зна у чему је ствар? :huh:

U gazdi!
Svaki pas, pa i najagresivniji moze da se socijalizuje.
To mogu da garantujem, posebno sto je stene!

student
27-04-2011, 00:21
kada bi pricao o pitovima ,imao bih da pisem mjesec dana..evo nesto ukratko:
Pit Bull Terijer je postao ukrštanjem buldoga i starog engleskog belog terijera. Priča se i da je korišćena ukrštena pasmina španskog poentera ali to nikada nije potvrđeno. Tačan odnos svih rasa korišćenih za dobijanje Pit Bull Terijera se ne zna. Tokom devetnaestog veka, kada su hajke na bizone i borbe pasa bili živi sportovi, buldog se pokazao kao prespor za borbe i odatle potreba za bržim psom sa dobrim i jakim čeljustima koje sakate žrtvu. Nova pasmina je uspešno odgovarala zahtevima i bila je superiornija od buldoga za borbu. Borbe pasa u Engleskoj su se odigravale često, i najređe su vlasnici pasa bili siromašni ljudi. Oko 1835 godine borbe pasa postaju zabranjene. Ljudi koji su živeli od borbi bili su primorani da nađu neko alternativno rešenje za zaradu. To je bilo puštanje kerova u Pit(jamu) sa pacovima i mereno je vreme za koje će pas izvršiti deratizaciju te jame.
Tako je pas dobio ime Pit Bulldog-skraćeno Pit-Bull ."Terrier" kao ime je pas dobio zbog sposobnosti da lovi male životinje, što je ustanovljeno posle lova na pacove u rat pit-u...........

student
27-04-2011, 00:36
ljudi koji imaju pitbulla,nikada nece promijeniti tu rasu...pit je velika maza,voli ljude i djecu ,odlican je cuvar.kako ga vi odgojite takav ce biti,a game mu je prirodno urodjeno...

ZASTO JE PIT NA LOSEM GLASU?
ovo je moje misljenje:1.mnogi vlasnici drugih rasa pasa su ljubomorni na pitbulla,jer pit je stvarno velika masinerija,ni jedna druga rasa nemoze podnijeti stoo pit moze da uradi(nemsilim smao na borbe)..2.pit kada napadne nije isto kada napadne neka druga rasa(vucijak ,doberman,rot itd..),jer mu je glavna tacka napad na vrat..pit ima najsnazniji ugriz od drugih pasa.njegov ugriz se mjeri oko 1t,dok na primjer vucijak ima oko 500kgugriza..tabela koja je napravljena o napadima psa na covjeka,prvo mjesto zauzima vucijak,a zadnje pitbull..
tvrsim da je vlasnik odgovorna za napad psa na covjeka sto pita,tako i drugih vrsta...zbog neodgovornih pojedinih odgaivaca pitbullova ,pit je ostao na losem glasu...zato ponavljam KAKO VI ODGOJITE PSA ,TAKAV CE I BITI.vlasnika treba kriviti a ne pitbulla kada napadne covjeka...moji pitbullovi nikada nisu ujeli ili napali cak ni kokosku,a toliko sma obisao i mazio tudje pitbullove da nijedan nije me ni ogrebao..

Zak
27-04-2011, 02:25
Да ли неко зна у чему је ствар? :huh:
Dete idiot.

QueenOfClubs
27-04-2011, 06:22
ljudi koji imaju pitbulla,nikada nece promijeniti tu rasu...pit je velika maza,voli ljude i djecu ,odlican je cuvar.kako ga vi odgojite takav ce biti,a game mu je prirodno urodjeno...

ZASTO JE PIT NA LOSEM GLASU?
ovo je moje misljenje:1.mnogi vlasnici drugih rasa pasa su ljubomorni na pitbulla,jer pit je stvarno velika masinerija,ni jedna druga rasa nemoze podnijeti stoo pit moze da uradi(nemsilim smao na borbe)..2.pit kada napadne nije isto kada napadne neka druga rasa(vucijak ,doberman,rot itd..),jer mu je glavna tacka napad na vrat..pit ima najsnazniji ugriz od drugih pasa.njegov ugriz se mjeri oko 1t,dok na primjer vucijak ima oko 500kgugriza..tabela koja je napravljena o napadima psa na covjeka,prvo mjesto zauzima vucijak,a zadnje pitbull..
tvrsim da je vlasnik odgovorna za napad psa na covjeka sto pita,tako i drugih vrsta...zbog neodgovornih pojedinih odgaivaca pitbullova ,pit je ostao na losem glasu...zato ponavljam KAKO VI ODGOJITE PSA ,TAKAV CE I BITI.vlasnika treba kriviti a ne pitbulla kada napadne covjeka...moji pitbullovi nikada nisu ujeli ili napali cak ni kokosku,a toliko sma obisao i mazio tudje pitbullove da nijedan nije me ni ogrebao..
Не видим зашто би ико био љубоморан на ту пасмину јер свако може да изабере расу по жељи.

А сад да се вратимо на уводни пост...
Чула сам давно за борбе паса код нас.
Шта о томе мислим...
Вероватно што и већина – болест.
Али не знам како је данас.
Има ли их у великој мери?

Adio
27-04-2011, 15:36
http://www.youtube.com/watch?v=feWfqwcWkvM
meni je ova kerusa prelepa

student
27-04-2011, 15:37
gledao sma ovo davno

Adio
27-04-2011, 15:39
pa to i jeste stari snimak

no ne bitno
ja posmatram gradju i ponasanje zivotinje
a o borbama necu da pricam jer odma pocnem da se nerviram
uzas :(

student
27-04-2011, 15:40
say,nemoj se nervirati previse da nedobijes secer..:)

kojica
27-04-2011, 16:28
Čemu služi maza kojoj je vrat tačka napada i ima jak ugriz? :hm:

QueenOfClubs
27-04-2011, 19:10
Čemu služi maza kojoj je vrat tačka napada i ima jak ugriz? :hm:
Па исто чему и птичар у стану.
Мислим, ја волим причаре, а неко јазавичаре, неко теријере, неко овчаре, неко службене псе...
И ондак их размазимо до бесвести. :aha:

QueenOfClubs
27-04-2011, 19:48
gledao sma ovo davno
Не одговори ти мени на питање.
Ал кад смо код тога, да додам још једно.
Да ли ти, као узгајивач и љубитељ питбулова, размишљаш да ли је неко штене купљено баш за ту сврху?

student
27-04-2011, 23:09
pitbullovi i jesu namjenjeni za borbe,prije su bile atraktivne borbe bikova,pa su pitovi pustani na bikove i tako dalje..oni jesu namjenjeni za borbe,ali mogu sluziti i za druge namjene...kada se pit odgoji kako treba,nema problema sa njim,on jedino mrzi druge pse,a pogotovo ako osjeti opasnost od drugoga psa...dobro odgojen pitbull nikada nece napasti dijete ili covjeka...eto nadam se da ste zadovoljni odgovorom

student
27-04-2011, 23:15
sada je problem sto svako drzi ove pse,dosta glupih i neodgovornih osoba,koji uce pse na agresivnost,izgladnjivanjem i td..pa kada pit nezadovolji vlasnika on ga pusti negdje i eto problema,a naravno desavaju se problemi i da se otkine i napdane covjeka...nazalost,kada su se upleli takvi tipovi u sport ,tako je i zabranjena borba pasa i los glas koji bije pit bulla..evo sada jednog logicnog primjera..recimo sad da neko od vas ima pitbulla,dakle nevezano je ovo za borbu,dakle imate pita odgojili ste ga i znate da vas pit bull nece ni macku zaganjati..e sad,htjeli su da zabrane i istri****(sve da pobiju)pitbullove radi neodgovornih pojedinih vlasnika,kojih nazalost izgleda ima dosta sirom svijeta...sad zamislite da zbog takvih dodju i vasega pitbulla odvedu i ubiju ,ni kriva ni duzna...zato za svakoga psa je odgovoran vlasnik a ne pas.!!

Man
27-04-2011, 23:16
Najbolje bi bilo da nas obavestiš kad i gde se održavaju te borbe, da pogledamo, možda nam se i dopadne :)

student
27-04-2011, 23:17
:haha:

Adio
28-04-2011, 23:37
prvo ne znam sta je smesno
drugo, pitovi nisu stvoreni za borbe
trece, ako si neko ko voli te pse, kako toliko znas o borbama
mislim...onaj ko voli svog psa i pse generalno ne moze da odobrava to sto se njima radi pre borbe i u borbi
cetvrto, pitovi koji se koriste u borbama nisu agresivni prema ljudima, to mogu da potpisem jer dok sam pomagala jednom drustvu za zastitu zivotinja u Mirijevu je nadjen pit koji je ostavljen sav u ranama koje su pocele da smrde od infekcija gde su se malo bolji i pametniji ljudi postarali da se pas izleci i ne ugine a pri tom ga socijalizovali
i takvih je slucajeva mali milion
pas je jakog karaktera nepredvidiv, srcan i nije nikakav cuvar
to je pre svega terijer koji nije za svakog bas zbog tog svog karaktera
uvedena je zabrana drzanja ove rase psa na teritoriji grada Bograda, za ostale gradove ne znam
i jos nesto, pit bull nije priznata rasa od strane kinoloskoz saveza

Sarmica
29-04-2011, 07:26
Pit bull terijeri odgajaju se da bi ispunili, kako odgajivaci kazu, svoju prirodnu funkciju - borili se:huh:Vlasnici i ljubitelji ovih pasa istovremeno tvrde kako su njihovi ljubimci zrtve medija sklonih objavljivanju prica o napadima pitova na ljude. Oni svakoj slicnoj prici suprotstavljaju svoju tezu koja glasi: pitovi su maze. Ali maze sa velikim zubima koje lome na tajnim borilistima. :huh:

"Pit moze biti svih boja, velicina, oblika glave, usiju ili repa. Kod njega to nije vazno. Vazno je ono sto u njemu kuca":huh:
"Pit je pas za borbu. Oni to vole. To je jedina zivotinja koja ce se tuci sve dok mu srce kuca. Uskratiti mu borbu bilo bi kao da Nasimu Hamedu kazes da ne moze boksati"....:huh:

http://www.bhdani.com/arhiva/173/t17308.htm

Sarmica
29-04-2011, 07:33
i još ovo


Ja imam pitove koje mi mora cuvati njemacki ovcar da ih neko ne ukrade. Toliko su umiljati.

Rečenica jednog vlasnika :raz_114:

QueenOfClubs
29-04-2011, 12:59
Некада давно, мој школски друг из краја је купио бул теријера.
Комшије се препале, јер, баш негде у то време је почела прича о питовима код нас.
И он је свакодневно одговарао, не, ово је бул теријер (као онај са прве којицине слике, и не личи баш на пита), није пит бул теријер.
Досадило то њему па је говорио – он док је мали је бул теријер а кад порасте, постане пит. :lol:
Интересантно, након овога су сви престали да га питају.
Добили су задовољавајући одговор. :aha:

student
29-04-2011, 19:55
pa bas zbog toga i jesu na losem glasu ,zbog postupaka neodgovornih vlasnika,sto ih bacaju posle i ubijaju...ja nisam ubica pasa!!drzanje pitova nije zabranjeno zakonom,borbe jesu..a ti ljudi iz zastite za zivotinje nemaju pojma o psima,a pogotovo o pit bullu..dobijaju velike donacije i sve sebi u dzep trpaju,a ove lutalice koje su bijesne i opasne po sve covjecanstvo za njih se nebrinu,nego se samo hvataju pitbullovima...a staford je napao covjeka ili djevojcicu nisam siguran i to vlasnik je neki guzonja iz zastite zivotinja i on je svalio da je to pit bull,pusticu tu reportazu a mnogi mogu da se uvjere kakvi su zapravo pitbullovi..jedno je sigurno pitbull je nas pas i nedamo ga nikome!!!

student
29-04-2011, 19:58
http://www.youtube.com/watch?v=XucEh6aLplg

mare
29-04-2011, 20:18
pa bas zbog toga i jesu na losem glasu ,zbog postupaka neodgovornih vlasnika,sto ih bacaju posle i ubijaju...ja nisam ubica pasa!!drzanje pitova nije zabranjeno zakonom,borbe jesu..a ti ljudi iz zastite za zivotinje nemaju pojma o psima,a pogotovo o pit bullu..dobijaju velike donacije i sve sebi u dzep trpaju,a ove lutalice koje su bijesne i opasne po sve covjecanstvo za njih se nebrinu,nego se samo hvataju pitbullovima...a staford je napao covjeka ili djevojcicu nisam siguran i to vlasnik je neki guzonja iz zastite zivotinja i on je svalio da je to pit bull,pusticu tu reportazu a mnogi mogu da se uvjere kakvi su zapravo pitbullovi..jedno je sigurno pitbull je nas pas i nedamo ga nikome!!!

Besnilo kao bolest ne postoji :aha:

I, šta ti nama ovde pokušavaš da kažeš, da je ok da se pitbull bori, da je ok da bude sav krvav i u ranama, ali da gazda treba da se postara da se previje?

student
29-04-2011, 20:19
e,bas tako

Man
29-04-2011, 20:26
U Beogradu i Kragujevcu je zabranjeno i držanje pasa te rase...
Borbe su svakako zabranjene, kao i propagiranje istih.

student
29-04-2011, 20:28
nemoze manijak samo u jednom gradu da se to zabrani,mora u drzavi da se zabrani,a drzanje nije zabranjeno,nego su vlasnike pasa pohvatali i onda i njihevo pse odveli u azil

Man
29-04-2011, 20:33
Ne pričaj gluposti ako ne znaš...

I u Novom sadu je zabranjeno držanje...

Man
29-04-2011, 20:35
Odluka o uslovima za držanje i zaštitu domaćih životinja na teritoriji grada Kragujevca, u svom članu četiri sadrži zabranu držanja i kretanja pasmine pit bul terijer. Predviđene kazne za fizička lica koja ne poštuju ovu zabranu su u rasponu od 2,5 do 75 hiljada dinara, kao i za odogovrna lica u pravnom licu. Preduzetnicima je zaprećena kazna od 5 do 25 hiljada dinara a pravnim licima i preduzećima od 50 hiljada do čak milion dinara.

Dušan Župljanić, načelnik Komunalnog inspektorata Skupštine grada Kragujevca, pojasnio je da komunalna inspekcija sprovodi ovu odluku na teritoriji grada. Ukoliko se utvrdi da neko lice krši članove odluke o zabrani držanja i kretanja pit bul terijera, komunalni inspektor podnosi prekršajnu prijavu, a odluku o visini kazne donosi sudija za prekršaje.

- Nije tačna konstatacija da je kazna za držanje pit bul terijera na teritoriji grada Kragujevca milion dinara. Postoji kao mogućnost kažnjavanja pravnih lica od strane sudije za prekršaje kaznom od 50 000 do milion dinara, pojasnio je Župljanić.

Utvrđivanje verodstojnosti pasmine vrši kinološki sudija Zoo higijene iz Kragujevca. Nakon utvrđivanja pasmine, Komunalni inspektor rešenjem nalaže uklanjanje psa, ukoliko se ne postupi po rešenju, uklanjanje psa vrši Zoo higijena.

Man
29-04-2011, 20:42
I samo da podsetim, ovo treba svako da pročita
http://www.adas.org.rs/dokumenti/zakoni/zakon-o-dobrobiti-zivotinja.pdf

student
29-04-2011, 23:53
to je cista mafijaska politika,da sami ono za grad donose tu odluku!!!!gdje je tu logika,da se zabrani u kragujevcu,a nije u bg i drugim gradovima srbije..??

Sarmica
30-04-2011, 07:34
U Beogradu i Kragujevcu je zabranjeno i držanje pasa te rase...
Borbe su svakako zabranjene, kao i propagiranje istih.


Ne pričaj gluposti ako ne znaš...

I u Novom sadu je zabranjeno držanje...


to je cista mafijaska politika,da sami ono za grad donose tu odluku!!!!gdje je tu logika,da se zabrani u kragujevcu,a nije u bg i drugim gradovima srbije..??

Čitaj malo napisano.

student
20-05-2011, 16:23
laju oni iz zastite zivotinja,pa su prenijeli na medije a narod koji nikada nije ni vidio pita uzivo poceo da laje

student
27-05-2011, 22:57
ocekujem prinovu u uzgaivacnici,jedno stene .do kraja mjeseca treba zenka da se okoti:)))

QueenOfClubs
27-05-2011, 22:59
Ух, па то је за који дан.
Одмах слике да поставиш.

student
27-05-2011, 23:00
postavicu cim uslikam

mare
27-05-2011, 23:00
i, kolko para jedno štene?

student
27-05-2011, 23:01
nije na prodaju..neprodajem ja pse,samo ih za sebe ostavljam

QueenOfClubs
27-05-2011, 23:02
Колико их имаш?

student
27-05-2011, 23:03
sve do prosle godine imao sam15 ,sada imam 2 zenke za priplod..

student
27-05-2011, 23:04
ova jedna treba da se okoti,ali meni ide smao 1 stene

QueenOfClubs
27-05-2011, 23:05
sve do prosle godine imao sam15 ,sada imam 2 zenke za priplod..
Па где су нестали? :huh:

student
27-05-2011, 23:07
imao sam 10 pasa starih 1-1,5g,ovo ostalo sma poklonio jer nisma imao placa da drzim...plac na kome sam drzao pse je prodat,tako da sam morao da ih rasprodam i poklonim:((

mare
27-05-2011, 23:12
pa ja neću da kupim, već pitam kako se kreću cene

student
27-05-2011, 23:13
ja nedam stene ispod 500e,a cijene se krecu od 100 pa do par hiljada evri

Adio
27-05-2011, 23:17
imao sam 10 pasa starih 1-1,5g,ovo ostalo sma poklonio jer nisma imao placa da drzim...plac na kome sam drzao pse je prodat,tako da sam morao da ih rasprodam i poklonim:((

da li vodis racuna kome ih poklanjas?
pas od 1,5 god je pre neki dan uspavan jer ima problem sa drugim psima i dominacijom
moj pas koji ima isti problem, ima 9 godina i ko mladic je :srce:

student
27-05-2011, 23:23
vodim racuna kome ih poklanjam a i prodajem..ove sam prodao starijim ljudima koji ih hoce za kucne ljubimce djeci..ove sto sma poklanjao isto tako sma poklonio u dobre ruke ,samo jedna mi je otisla u pogresne ruke,...razbolila se od lose njege i uginula..takodje moji psi sve i jedan sto sma imao i sto imam nikada nije nista napao niti ijednu domacu zivotinju a kamo li covjeka..e sad,naravno da pitovi mrze druge pse a posebno one agresivnije..recimo ove moje dvije zenke imaju 1g. i odrasle su uz jednog cuka sto je svezan kod njih ,cak i kokoske su oko nnjih,a oni nista..nekidan sam setao i naidjem pored pita od nekog komsije,ona je ragovala agresivno naravno ako i svaki..ali oni su kao i drugi psi,sve zavisi od odgoja vlasnika

QueenOfClubs
27-05-2011, 23:26
Da nisu malo mlade za priplod?
Ova jedna treba da se ošteni već...

student
27-05-2011, 23:30
jesu mlade za priplod...ovo joj je prvo tjeranje i uvijek se treba preskociti prvo tjeranje..onda se moze u 2.upariti pa opet da s epreskoci...sestra joj je pobjegla iz boksa i avlijaner je zaskocio,sreca nije ostala skotna imala je prolapsus..onda se ova protjerala i nju nadjem da kida boks i tako sam je odveo na parenje da mi je nebi avlijaner upario...kad ase keruse okote one onda psihicki prije sazrenu...nije stetno ni prvo tjeranje da se upari ali svima savjetujem da tek od 2-gog tjeranje se vode na parenje ..

Adio
27-05-2011, 23:32
U principu je mlada za stenjenje jer se kod srednjih pasa smatra da pre 18 meseci nisu zrele za okot i parenje.
Pitovi nisu cuvari i nemaju problem sa drugim zivotinjama, zenke nemaju problema sa dominacijom a muzjaci imaju, prosto nista manje nego druge rase.

Adio
27-05-2011, 23:34
jesu mlade za priplod...ovo joj je prvo tjeranje i uvijek se treba preskociti prvo tjeranje..onda se moze u 2.upariti pa opet da s epreskoci...sestra joj je pobjegla iz boksa i avlijaner je zaskocio,sreca nije ostala skotna imala je prolapsus..onda se ova protjerala i nju nadjem da kida boks i tako sam je odveo na parenje da mi je nebi avlijaner upario...kad ase keruse okote one onda psihicki prije sazrenu...nije stetno ni prvo tjeranje da se upari ali svima savjetujem da tek od 2-gog tjeranje se vode na parenje ..

polno sazrevanje nema veze sa psihickom zreloscu
kod pasa posebno
razvijaju se instinktivno neki nagoni koje bi inace imale, i ako se ne pare i ako su sterilisane posle odredjenog broja teranja

student
28-05-2011, 22:26
kod pitova ima psihickog sazrijevanja...nije preporucljivo da se upare na prvom tjeranju,ali eto ja sma morao inace nebi je vodio da se pari...pas se razvija do 2g,do 1g raste posle se razvija u sirinu...ja iskreno nisam nikada prvo tjeranje zenku vodio da se pari,ovo mi je bio prvi put...dosta sam vidio zenki i stenadi koje su se na prvom tjeranju uparili i mogu reci da nije bilo nikada nikakvih posljedica...kinekolozi nopravdavaju parenje na prvom tjeranju ,jer smatraju da to steti daljem razvitku zenke i njenoj mladuncadi...to s enajvise odnosi na ove druge rase pasa,sto idu na izlozbe i tako to,a za pita je to druga prica...pitbull je pas koji se radja razlicitih visina , boje ,i konstrukcije glave na odnosu drugih rasa...

student
29-05-2011, 21:16
okotila mi s ezenka sinoc.7 kom.

Lola
29-05-2011, 21:17
Čestitam

student
29-05-2011, 21:24
hvala

Nežnicah
11-10-2011, 20:47
Meni bio veceras veterinar da da revakcinu mojoj Juliji, stafordu. I covek mi prica da je to sve jedna te ista rasa, pitbull i staford, ali je po papirima razdvojeno, da su valjda u Americi oni priznati kao pitbull, a u Evropi da su to stafordi. A vec sam i ranije na netu nesto citala o tome. I da se papiri za pita ne mogu bas lako izvaditi kao za staforda.
Ja sam pre kupovine moje Juce, dosta citala o njima i odlucili smo da uzmemo zenku. Juca je od prvog dana okruzena nama ukucanima non stop, upoznaje i nove ljude, tako da joj socijalizacije ne fali, ali imam problem sto hoce da napada macice koje imam u dvoristu. Nocu se macici popakuju njoj na glavu i ledja i spavaju skupa, i to je tada ok, ali danju kad je izvedem napolje odmah srlja na njih. Velike macke ne sme da dira, njih cak voli da lize i kupa, ali ove male napada, naravno uvek je na fleksiju i pod kontrolom.
Imala sam velike predrasude prema ovoj rasi, ali uz Juliju sam promenila misljenje, uzeli smo je za dvorisnog psa, ali izgleda da ce biti kucna maza, ludi smo za njom. :g:

Nežnicah
16-09-2013, 22:18
tužno, istinito :(

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1234184_10151678004218424_912996921_n.jpg

Nežnicah
26-09-2013, 20:32
slošilo mi se, koliko monstruma ima na ovoj planeti :kk:

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=6776&name=pas-cija-je-eutanazija-probudila-ameriku&tip=vesti

Nežnicah
08-11-2013, 11:10
Heroj: Pas primio 12 uboda nožem da bi zaštitio vlasnika


Hrabri pitbul po imenu Čako oduševio je svet svojim herojskim činom u kom je pokazao da ljubav i privrženost mogu biti preči od sopstvenog života.


http://www.zivotinje.rs/slike/itemImg/1383780273.jpg


Ova kuca je, naime, primila 12 uboda nožem, kako bi spasila svoju vlasnicu od napada njenog partnera.

Incident se dogodio prošle nedelje u Ričmondu, kada je ženu pretukao njen partner, za kog je poznato da je sklon nasilju. Sve se moglo završiti tragično, da u kuću u tom trenutku nije ušao Čako.

Kada je shvatio da je njegova vlasnica u nevolji, on se odlučno bacio na napadača, kako bi je zaštitio. U svojoj misiji je uspeo, jer je čovek prestao da tuče ženu, ali se okrenuo psu, kog je napao nožem i zadao mu čak 12 uboda u predelu vrata i grudi, a zatim pobegao.

Vlasnica je hrabru kucu odmah odvela veterinaru, gde joj je ukazana lekarska pomoć. Srećom, rane nisu bile ozbiljne, pa se hrabri pas već oporavlja, a internetom u međuvremenu kruži priča o njegovoj hrabrosti koja malo koga može ostaviti ravnodušnim.

duša :srce:

Nežnicah
05-03-2015, 17:39
ajme kolki su :hahaha: xxl pit :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Sis7O6IvzAQ

Nežnicah
05-03-2015, 17:42
a ovde i peva :bisa: piše da je ovo najveći pit bull na svetu, da ima 78kg a da se očekuje da još poraste jer je mlad :qq:

https://www.youtube.com/watch?v=i4SSPQ5iypc

Keti
14-03-2015, 10:53
https://www.facebook.com/video.php?v=10153125256911411&set=vb.313438076410& type=2&theater

:bisa:

Nežnicah
14-03-2015, 11:07
njaoooo kaki su svi slatki :bisa: i eto, toliko o opasnim psima, čudovišta stvaramo sami, nisu oni to po rođenju :aha: moj komšija ima malog mešanca kog je našao na ulici i uzeo ga sebi, vaspitao ga je da bude agresivan, tako da mali ujeda i prolaznike i napada pse, preksinoć mi je ujeo ovu ženku pita koju čuvam kasmo se vraćale iz šetnje, do krvi, baš onako pošteno :ljuta: a ona je samo jauknula i tražila zaštitu od mene :srbpla:

Nežnicah
18-03-2015, 10:08
17 RAZLOGA ZBOG KOJIH NIKAKO (NE)TREBA IMATI PIT BULA!

http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface.jpg

„Ako je verovati skorašnjoj štampi pit bulovi su JEDINI psi koji ujedaju i napadaju ljude svuda okolo – do tačke da većina zajednica uvodi specijalne zabane za rasu pit bull“ – pročitasmo negde. Ok. Upravo iz ovih razloga mi vam predstavljamo 17 razloga koji će vas, sigurni smo, ubediti da NIKADA ne nabavite pit bula!

1.Njihov osmeh je „najstrašnija“ stvar koju možeš videti
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface1-e1425396014323.jpg

2.Uvek su raspoloženi za svađu
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface2.jpg

3.Ne možeš im verovati kada se vrzmaju tu negde oko dece
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface3.jpg

Nežnicah
18-03-2015, 10:12
4.Imaju NULA posto ljubavi u sebi
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface4.jpg

5.Uvek spavaju do kasno
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface5-e1425396082164.jpg

6.Nikada ih nećeš uzeti za ozbiljno
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface6-e1425396106402.jpg

7.Izgubićeš svoje mesto na tradicionalnoj čajanki
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface7.jpg

Nežnicah
18-03-2015, 10:16
8.Imaju preeeviše prijatelja
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface8.jpg

9.Uvek uporpaste ozbiljne fotografije
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface9.jpg

10.Nikada ne žele da ustanu
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface10.gif

11.Previše vole zagrljaje
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface11.jpg

Nežnicah
18-03-2015, 10:20
12.Previše su slatki kao štenci i ništa nećeš moći da uradiš sa njima!
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface12.jpg


13.Samo pogledaj koliko je „začaran“ ovaj mališan i biće ti sve jasno
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface13-e1425396190248.jpg


14.Pa da – pogledaj samo kako plaši ovo jadno lane
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface14.jpg

15.Ovaj kunić takođe strahuje za svoj život
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface15.gif

Nežnicah
18-03-2015, 10:22
16.Stalno nešto grickaju
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface16-e1425396243527.jpg


17.Uostalom, oni su TAKO OPASNI. Ko bi ih uopšte poželeo?!
http://petface.net/wp-content/uploads/2015/03/pit-bul-petface17.jpg

:bisa:

Keti
25-03-2015, 12:23
http://factsknow.com/she-told-her-pit-bull-to-sit-the-dogs-reaction-had-her-on-the-floor/

Nežnicah
08-10-2015, 19:22
Ovako izgleda agresivni pit bul, koji prvi put oseti LJUBAV!

Agresivni pit bul – ovo je verovatno najčešće upotrebljen izraz za rasu pasa za koju možemo reći da je najveća žrtva predrasuda! Iako smo nebrojano puta pokazivali, dokazivali i pričali da je pas onakav kakvim ga vlasnik „napravi“, statistika ubijanja i napuštanja pit bulova nam ne ide u korsit!

U prilog našoj priči, iz daleke Kalifronije stiže nam video. Zvezda njega je, razume se, agresivni pit bul!
Naime, Kruz je u sklonište za pse u San Bernardino stigao označen kao „agresivan“, u julu ove godine. Marija Sančez je jedna od volontera, koja je otišla tog dana Kruzu u posetu. Kako se približavala njegovom boksu, jedino što je mogla da čuje je tužni cvilež i vidi te pretužne okice!

Kleknula je pored njega i uputila mu nekoliko nežnih reči. Smireno, korak po korak približila mu se da bi ga na kraju pomazila! Osetivši njen dodir, Agresivni pit bul pokazao je svoju drugu stranu.

Kruz je dokaz da malo nežnosti i saosećanja može svakog psa učiniti baš pravim prijateljem.

Najdivnije od svega je što Kruzova priča ima srećan kraj! Marija je postavila ovaj video na svoj Facebook, nakon čega je Kruz ubrzo udomljen!

https://www.youtube.com/watch?v=stV2mDeAOTw

mučenik, ko zna kakva je zla preživeo, kako je samo spustio glavu i rep kad joj je prišao, kao da očekuje batine :srbpla: