PDA

Pogledaj Punu Verziju : Izolacija



kojica
09-05-2011, 08:29
Za toplotnu izolaciju sada kažu da je trska bolja od stiropora. :hm: Jel to tačno?

ribizla
09-05-2011, 09:28
tacno jeste.. al to veruj mi vazi samo zimi kad su radijatori topli...
preko leta i ovim prelaznim periodima kad su radijatori hladni.. moze napolju da bude 40c u kuci je cinimi se -40 xD

kojica
09-05-2011, 09:29
Jel to znači da ti leti ne treba klima? :hm:

ribizla
09-05-2011, 09:29
u mom slucaju, ne treba. :]
leti se ne koristi.. samo u prelaznim periodima..

QueenOfClubs
09-05-2011, 09:32
То би у преводу значило да је у прелазним периодима хладније него што би било?
Конкретно, имам проблем са кондензом зими и морам да урадим изолацију, али изнутра, с обзиром да живим у стамбеној згради у којој ни око сијалица на степеништу не можемо да се договоримо а камоли о некој заједничкој изолацији читаве зграде. :lol:

ribizla
09-05-2011, 09:34
pa to ti je najpametnije :]
i nije problem .. brzo se to zavrshava i posle uzivash :] em ces imati toplopnu izolaciju em zvuchnu (koliko toliko) ;] (vidim ja bice zurkii xD )

baba Tijana
10-05-2011, 06:36
Za toplotnu izolaciju sada kažu da je trska bolja od stiropora. :hm: Jel to tačno?

Joooj, sam dočekala da pile moje riđoglavo zida kutjicu svoju. :jasenka:

Jes, a za hidroizolaciju najbolje da meteš glinu oko temelja, umesto da presečeš put vodi hidroizolacijom. I nemo slučajno da mećeš betonsku ploču na zemlji, jer će doli da ti se zapate parcovi pa neš moći da ji iščačkaš, nego najbolje da meteš patos preko zemlje, pa kako koji promoli njušku između dasaka, tako ima mačak da mu smrsi koncove.

A one rupe u crvenim blokovima da popuniš sa belom zemljom za ciglje. Ako ćeš da zidaš na sprat, a ti meti samo zemlju da bude jače, a ako nećeš na sprat da meteš i pleve, pa će da bide toplije

:mrgreen:

Desetak santimetara stiropora drži toplotu kao onaj zid od starinske "ciglje i po". Ako postavi na fasadu, zimi imaš niske troškove grejanja, leti verovatno nećeš morati da se dodatno razlađuješ. A trska je zapaljiva, prljava, sklona trulenju....

Ti kažem... pusti ti te narodne pametnjakoviće koje su isterali s posleta jer su pili i štrpkali državnu imovinu, a oni se posle namestili "majstori". :ljut:

причалица
10-05-2011, 06:47
e, baba, svaka čast...kakva crna trska bre, kojice...nemo' bacaš pare.

kojica
10-05-2011, 08:10
Joooj, sam dočekala da pile moje riđoglavo zida kutjicu svoju. :jasenka:

Jes, a za hidroizolaciju najbolje da meteš glinu oko temelja, umesto da presečeš put vodi hidroizolacijom. I nemo slučajno da mećeš betonsku ploču na zemlji, jer će doli da ti se zapate parcovi pa neš moći da ji iščačkaš, nego najbolje da meteš patos preko zemlje, pa kako koji promoli njušku između dasaka, tako ima mačak da mu smrsi koncove.

A one rupe u crvenim blokovima da popuniš sa belom zemljom za ciglje. Ako ćeš da zidaš na sprat, a ti meti samo zemlju da bude jače, a ako nećeš na sprat da meteš i pleve, pa će da bide toplije

:mrgreen:

Desetak santimetara stiropora drži toplotu kao onaj zid od starinske "ciglje i po". Ako postavi na fasadu, zimi imaš niske troškove grejanja, leti verovatno nećeš morati da se dodatno razlađuješ. A trska je zapaljiva, prljava, sklona trulenju....

Ti kažem... pusti ti te narodne pametnjakoviće koje su isterali s posleta jer su pili i štrpkali državnu imovinu, a oni se posle namestili "majstori". :ljut:
baba :cmok: :radenska:

:raz_114: znači mesto patosa, klopku za pacove da napravim.. :lol:

Dobro, staviću srtiropor i neću više da zapitkivam. :rumenko::lol:

QueenOfClubs
10-05-2011, 08:44
Dobro, staviću srtiropor i neću više da zapitkivam. :rumenko::lol:

А ја сам чула за неки стиродур :hm:

:raz_128:

kojica
10-05-2011, 08:45
To ti je stiropor samo malo tvrđi. Njega možeš na patos da metneš.

QueenOfClubs
10-05-2011, 08:47
To ti je stiropor samo malo tvrđi. Njega možeš na patos da metneš.
Испод паркета?

Zazijavalo
10-05-2011, 10:07
Prvo polistiren, pa col jakog betona armiranog rabic pletivom, pa tek onda parket. :eek:

kojica
10-05-2011, 10:16
Ne, ne beton nikako.. onda pacovi neće moći da progrizu stiropor i parket.. :ljut:

QueenOfClubs
10-05-2011, 10:38
Ти оздо стави бетон а озго природне материјале и сви задовољни :)

Zazijavalo
10-05-2011, 11:11
Ne slušajte babu, bre! :eek:
Ona kad se izuje, pokrepaju miševi u zadružnom magacinu. :lol:
A ono jes... mož i trska ispod parketa, al bolje bambus. :mrgreen:

Zazijavalo
10-05-2011, 11:13
Ти оздо стави бетон а озго природне материјале и сви задовољни :)
Polistiren je prirodni materijal. Dobija se od nafte, a to su neki tako malešni organizmi što su odstajali pod zemljom jeno vreme. :)

QueenOfClubs
10-05-2011, 11:58
Polistiren je prirodni materijal. Dobija se od nafte, a to su neki tako malešni organizmi što su odstajali pod zemljom jeno vreme. :)
Ма знала сам ја то и пре. :sojka:





(зезам се, нисам имала појма :lol:)

Zazijavalo
10-05-2011, 12:13
Ja što ne znam, ja izmislim. :mrgreen:

причалица
10-05-2011, 15:29
А ја сам чула за неки стиродур :hm:

:raz_128:

a ja čula da je on kancerogen.

Adio
10-05-2011, 15:48
sve je to kancerogeno
elem, moji su na kuci radili spoljnu izolaciju, i ok je s tim sto i mi imamo problem sa kondenzacijom
unutrasnja izolacija nije dobra jer je kako je meni jedan arhitekta rekao, moze da prouzrokuje astmu kod dece i traje svega oko 4 godine i pocinje da izbija, tj da se odvaja od zidova
stirodur je presovan stiropor

причалица
10-05-2011, 15:49
izgleda da je beton najzdraviji :( i drvo, naravno.
kad ja budem pravila kuću - ima sve da bude od drveta :)

kojica
10-05-2011, 15:50
sve je to kancerogeno
elem, moji su na kuci radili spoljnu izolaciju, i ok je s tim sto i mi imamo problem sa kondenzacijom
unutrasnja izolacija nije dobra jer je kako je meni jedan arhitekta rekao, moze da prouzrokuje astmu kod dece i traje svega oko 4 godine i pocinje da izbija, tj da se odvaja od zidova
stirodur je presovan stiropor

Šta je tu ok? :hm:

Adio
10-05-2011, 15:52
ok je sto je zaista spoljna izolacija dobra, jer zimi zadrzava toplotu a leti ti klima i ne treba, mada je moja soba u principu uvek topla leti, takvo joj mesto
sve u svemu, kuca je rupa bez dna :aha:

kojica
10-05-2011, 15:54
Nije dobra čim se pravi kondenzacija. :sad:

Adio
10-05-2011, 15:54
resice se i to kad se kuca bude radila

QueenOfClubs
10-05-2011, 16:18
И добро, чиме ја да урадим унутрашњу изолацију?

Немо да ми је неко споменуо спољну :koja:

Adio
10-05-2011, 16:36
И добро, чиме ја да урадим унутрашњу изолацију?

Немо да ми је неко споменуо спољну :koja:

Vako, ja sam nasla neku smesu, malo je skuplja, pravi se od vune i pamuka, ovde gde sam nasla je 1 700 dinara kesa, za oko 3,4 kvadrata, imas raznih boja, a sluzi bas za izolaciju, zove se DEKOzid.

QueenOfClubs
10-05-2011, 16:40
Чула сам за декотекс давно.
И, решила си проблем конденза?

Adio
10-05-2011, 16:46
ne, nije to dekotex to je bas dekozid

ma tek polako kupujem sta mi treba za moju sobu i smisljam sta cu i kako cu, i to mi je za dekoraciju, a polako se i raspitujem za najbolja resenja
i posto kaze da se to lako nanosi samo kupis valjak za to, meni je pogodno jer cu sve raditi sama
pa cu ti javnem jer dobro

QueenOfClubs
10-05-2011, 16:51
Ма некад давно, пре 10 година се звао декотекс, исто је то.
Све је то лепо, али ћу ипак морати пре наредне зиме нешто да урадим,
а ти пре наредне зиме нећеш знати да ли то решава проблем :aha:

Adio
10-05-2011, 16:56
pa tako nekako, znacu do leta kako je i sta je
materijal i boje i krec imam, samo da osmislim kako cu sve da kombinujem jer mora da bude soba u crno-belom fazonu a to sve lepo da se uklopi, sa ponekim detaljem da razbije tu monotoniju crno delog :aha:

причалица
10-05-2011, 17:43
kvin, a da pogledaš nešto ovde, da pitaš njih šta i kakao?

http://www.ceresit.co.rs/hidroizolacija.html

QueenOfClubs
10-05-2011, 18:53
Хвала :)
Зваћу их сутра.

twm
10-05-2011, 23:15
to su masinske malte i svakako ispod njih treba staviti stiropor (mislim na fasade) ili presovanu trsku (malo je skuplja). inace, trska je genijalna http://ekorobex.com/index.php?menu=50

za podove moze i pluto
http://www.europaneli.hr/obloge/?id=9
http://www.google.ba/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CCoQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.gradimo.hr%2FIzolacija-buke-od-koraka%2Fhr-HR%2F12573.aspx&rct=j&q=pluto%20podloga%2C%20izolacija&ei=wLLJTbe2F4nWsgbB0PiMAw&usg=AFQjCNEtuhCfsjlCgnC_DWPRY2Z-bE4G4A&cad=rja

say, kondenzaciju koja je se stvara zbog velike razlike unutrasnje i spoljne temperature kao i vlagu mozes (pokusati) rjesiti sa nekim od hidroizolacionih premaza
http://www.google.ba/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.webgradnja.hr%2Fkatalog%2F330 4%2Faquamat-hidroizolacijski-premaz-na-bazi-cementa%2F&rct=j&q=premaz%20za%20hidroizolaciju&ei=UbHJTZ_VF87tsgbi1Z3QAw&usg=AFQjCNGNCgXeZTIHWaKZsLxmzZqSsPzF5A&cad=rja
http://www.google.ba/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fdramin.eu%2Fcontent%2Fview%2F22%2 F50%2F&rct=j&q=premaz%20za%20hidroizolaciju&ei=UbHJTZ_VF87tsgbi1Z3QAw&usg=AFQjCNENbfspop_cGQNgX-6Aen4zokE4wg&cad=rja