PDA

Pogledaj Punu Verziju : Lucidni snovi?



ribizla
09-05-2011, 17:42
za one koje ne znaju sta je to:

Lucidni snovi su oni snovi kada je osoba svesna da sanja, čega obično postaje svesna kada sanja neku nemoguću ili neverovatnu pojavu, ili bez ikakvog jasnog razloga jednostavno shvati da sanja.

U takvim snovima moguće je biti lucidan i imati malo kontrole nad sadržajem snova i obratno, imati mnogo kontrole bez čiste svesnosti da sanjamo. Ako smo lucidni i imamo dobru kontrolu, onda možemo birati neku aktivnost koja je moguća samo u snovima, postići ono što u budnom stanju ne bismo nikada mogli ostvariti. Iako se takvi snovi tokom života spontano događaju, moguće ih je posebnim metodama i vežbama (pisanje dnevnika snova isl.) potaknuti, te isto tako i pojačati stanje lucidnosti i time dobiti veću kontrolu nad vlastitim lucidnim snovima.


neko imao iskustva?

kojica
09-05-2011, 17:46
A to se tako zove. :hm:

Evo ja.. :juhu:

Al čemu to služi?

ribizla
09-05-2011, 17:50
pa nichemu posebno.. samo si svestan da sanjash i sta sanjas i mozes da upravljash snovima u tom momentu :trepp:

kojica
10-05-2011, 08:37
Pa jeste.. tako sam ja dete učila da u snu pobegne od vuka, al nume... :sad:

Evo šta me zanima. Ako si u snu svesna da sanjaš, trebalo bi da te nije briga šta
se dešava, jer to je samo san. Ništa zapravo ne postoji, pa ni ti. Dakle, da li ćeš
to što znaš da sanjaš iskoristiti da prekineš san načisto; da preokreneš situaciju
u svoju korist, tako što ćeš izvoditi nešto što je inače nemoguće; da pustiš da
sve ide svojim tokom i posmatraš?
:hm:

ribizla
11-05-2011, 17:27
Uhh .. tesko pitanje.
uglavnom ljudi koji su dovoljno jaki okrenuce san u svoju korist .. radice ono sto na javi ne mogu. .da lete.. prolaze kroz zid.
dok oni slabiji.. znaju da je san.. ali nemaju snage da se izbore sa strahom koji ih zaledi u tom momentu.
samim tim, zavisi od osobe do osobe .. :]

Adio
11-05-2011, 17:32
cista kontrola misli

ribizla
11-05-2011, 17:33
cista kontrola misli

da skratis moje a? xD haha

kojica
11-05-2011, 17:35
Uhh .. tesko pitanje.
uglavnom ljudi koji su dovoljno jaki okrenuce san u svoju korist .. radice ono sto na javi ne mogu. .da lete.. prolaze kroz zid.
dok oni slabiji.. znaju da je san.. ali nemaju snage da se izbore sa strahom koji ih zaledi u tom momentu.
samim tim, zavisi od osobe do osobe .. :]

Zar nije najhrabrija varijanta da ništa ne preduzimaš? :hm:

ribizla
11-05-2011, 17:37
sto bi stajali mirno? kad mozes da uzvratis?! xD

kojica
11-05-2011, 17:38
Zato što je to samo san i eto prilike da se ponašaš drugačije. Svakako nećeš biti povređena.

ribizla
11-05-2011, 17:40
sto kaze komplikejshn.. za to moras imati dobru kontrolu nad mislima za tako nesto. strah je strah.

kojica
11-05-2011, 17:41
E pa to me zanima. Oklen strah? Ok je strah ako ne znaš da sanjaš, ali ako znaš, čega se plašiš?

причалица
11-05-2011, 17:45
pa nichemu posebno.. samo si svestan da sanjash i sta sanjas i mozes da upravljash snovima u tom momentu :trepp:

i, kao i u životu, skoro uvek upravljam pogrešno :(

ribizla
11-05-2011, 17:48
i, kao i u životu, skoro uvek upravljam pogrešno :(

pa da

: )

причалица
11-05-2011, 17:49
pa da

: )
a je l to - to?

ribizla
11-05-2011, 17:49
E pa to me zanima. Oklen strah? Ok je strah ako ne znaš da sanjaš, ali ako znaš, čega se plašiš?

mozak kontolishe osecanja.. i dok spavas. iako si svesna toga.. on radi :]

ribizla
11-05-2011, 17:50
a je l to - to?

moze da se kaze : )
u zivotu kad si uplasen ti bezis.. u snu bezis..
kad imas lucidan san.. osecash strah.. ali ako si dovoljno snazas suprostavices se. :]

причалица
11-05-2011, 17:51
moze da se kaze : )
u zivotu kad si uplasen ti bezis.. u snu bezis..
kad imas lucidan san.. osecash strah.. ali ako si dovoljno snazas suprostavices se. :]

a ako nisi? :( isto kao i u životu? ebem ti takav san.

kojica
11-05-2011, 17:51
mozak kontolishe osecanja.. i dok spavas. iako si svesna toga.. on radi :]
Radi i kad nisi svesna. :hm:

ribizla
11-05-2011, 17:54
Desava mi se neka situacija (ruzna, lepa, nemoguca...) i kontam da sanjam, ali problem je sto ne mogu da se probudim. Znam da sanjam, i opet osecam neverovatan REALAN strah npr. ako je u pitanju ruzan san. Tek kasnije se budim, kad se lepo sve izdesava, kad se isprestravim do iznemoglosti.

Takodje mi se desavalo da radim u snu stvari koje u stvarnosti ne mogu. Da pricam strane jezike, da objasnjavam zadatke. Bude mi krivo posle sto ne mogu da se setim tacno sta sam pricala u snu.

Stvarno ne znam koji je gori osecaj-kad sanjas nesto, i izgleda vrlo stvarno, ubedljivo, sa puno emocija, pa se ceo dan tripujes, ili kad sanjas, svestan si, a opet ne mozes nista?!

A imala sam i momente sa snovima u nastavcima. Opet sanjam nesto ruzno, probudim se, i nastavim to isto da sanjam . Ili nesto lepo, pa se probudim, i zatim sama sebe vratim na poslednju scenu koje se secam i nastavljam pricu. Malo truda, i super je.

Btw, najjace mi je kad znam da sanjam, i neko me juri, a ja u potpunoj slow motion varijanti. Uzas!

причалица
11-05-2011, 17:55
A imala sam i momente sa snovima u nastavcima.

e, to je nightmare.....baš...naročito kad sanjam lepe stvari, jer se ipak, na kraju, probudim :(

mica
17-05-2011, 06:16
Uhh .. tesko pitanje.
uglavnom ljudi koji su dovoljno jaki okrenuce san u svoju korist .. radice ono sto na javi ne mogu. .da lete.. prolaze kroz zid.
dok oni slabiji.. znaju da je san.. ali nemaju snage da se izbore sa strahom koji ih zaledi u tom momentu.
samim tim, zavisi od osobe do osobe .. :]

A ako znas da je san,zasto onda postoji strah? Sta je to,sto ih paralise u tom trenutku pa ne polete ili ne prodju kroz zid? Ja recimo znam situacije da sam o necemo,o cemu sam razmisljala dok ssam se uspavljivala,to prenela u san i znala da sanjam i nekako kreirala san kako ja zelim..pa mi se desavalo da nisam bila sigurna da li spavam ili i dalje mastam..

QueenOfClubs
17-05-2011, 07:39
Што би се рекло, кроз снове одмеравамо своју снагу.

DaDole
17-05-2011, 07:47
Svaki,pa i lucidan san,oslikava stanje naše podsvijesti do kojeg nas dovodi strah ili želja..nema trećeg pokretača.I kad to uzmemo u obzir,lucidan san kao prividno kontrolisanje podsvijesti je nešto za što nismo svi prijemčivi..jedna sam od onih koji pamte sve snove i to ponekad veoma opterećuje.Ali,oni su ti zahvaljujući kojima upoznajem svoje dublje "pretince" i koji mi pomažu da se nosim sa svakodnevnim dilemama i stanjima.
Sanjam da sanjam..e,to je tako lucidno i nesvakidašnje..probudimo se i ne znamo jesmo li sanjali jer ako jesmo zašto znamo u snu da jesmo..zvuči blesavo,ali nije tako..
lucidni snovi su teško kontolisani i rijetko im se može pomjeriti ili promijeniti tok.

mica
17-05-2011, 07:49
Svaki,pa i lucidan san,oslikava stanje naše podsvijesti do kojeg nas dovodi strah ili želja..nema trećeg pokretača.I kad to uzmemo u obzir,lucidan san kao prividno kontrolisanje podsvijesti je nešto za što nismo svi prijemčivi..jedna sam od onih koji pamte sve snove i to ponekad veoma opterećuje.Ali,oni su ti zahvaljujući kojima upoznajem svoje dublje "pretince" i koji mi pomažu da se nosim sa svakodnevnim dilemama i stanjima.
Sanjam da sanjam..e,to je tako lucidno i nesvakidašnje..probudimo se i ne znamo jesmo li sanjali jer ako jesmo zašto znamo u snu da jesmo..zvuči blesavo,ali nije tako..
lucidni snovi su teško kontolisani i rijetko im se može pomjeriti ili promijeniti tok.


Lepo receno,nedo..ja recimo,cesto sanjam upravo ono o cemu najvise razmisljam,nemam neke preterane izlete u neojasnjive snove,valjda mi je podsvest zaturena mnogo :)

Sleepwalker
29-10-2011, 13:48
Jao,to je divan osecaj.Mnogo puta sam ih imao,i uvek se nekako odlucim za letenje.Najlepsi osecaj na svetu,zaista,kao da stvarno letite.
Ali moram,da naucim da "dresiram snove" pa da ih imam svakonocno :D

ribizla
29-10-2011, 14:17
Jao,to je divan osecaj.Mnogo puta sam ih imao,i uvek se nekako odlucim za letenje.Najlepsi osecaj na svetu,zaista,kao da stvarno letite.
Ali moram,da naucim da "dresiram snove" pa da ih imam svakonocno :D

pozeleces jednog dana da ne sanjas vise :aha:
veruj mi.. nemoj da ih dresiras.. na kraju ce oni dresirati tebe :facepalm: kao sto su mene moji :kk:

Sleepwalker
29-10-2011, 14:20
Pa ako si zaista svesna snova,mozes da ih okrenes u tvoju korist.Snadjes se :)

ribizla
29-10-2011, 14:22
Pa ako si zaista svesna snova,mozes da ih okrenes u tvoju korist.Snadjes se :)

nekad jesam. nekad nisam. sve zavisi :aha: nekad sam previshe slaba da bi uticala na njih..

Sleepwalker
29-10-2011, 14:24
Ma das sebi neku moc,tipa X Man,ako si gledala,i sve razbijes k'o panta pitu! :D

ribizla
29-10-2011, 14:26
Ma das sebi neku moc,tipa X Man,ako si gledala,i sve razbijes k'o panta pitu! :D

:haha: gledala sam!
pametno razmisljas.. nije mi to palo na pamet :g: hvala na savetu :sojka:
bice veceras kod mene ratovi zvezda hahaahah

Sleepwalker
29-10-2011, 14:34
To je ta car koju izazivaju LS!
Mozes sta god pozelis! :D
Javi mi ishod :)
i da,preporucujem ti da budes Storm,ona je premocna! :)

ribizla
29-10-2011, 14:43
To je ta car koju izazivaju LS!
Mozes sta god pozelis! :D
Javi mi ishod :)
i da,preporucujem ti da budes Storm,ona je premocna! :)

apsolutno :g:
kad uradim ovako :koja: bice dar mar :haha: