PDA

Pogledaj Punu Verziju : Tišina u kafićima od 23 sata



Man
11-05-2011, 08:15
Beograd

Ugostiteljski objekti u stambenim zgradama od večeras će raditi kraće. Radnim danima i nedeljom biće otvoreni do ponoći, a muziku će moći da puštaju do 23 sata, dok će petkom i subotom raditi do jedan sat, ali će muzika moći da se čuje do ponoći.

http://razbibriga.net/clear.gif

FAJRONT - Ovakvo radno vreme propisano je novom Odluka o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatskih i trgovinskih objekata u gradu. Doneta je početkom februara, ali je svima ostavljeno 90 dana da se prilagode.
- Za ograničenje radnog vremena kafićima u stambenim objektima odlučili smo se pre svega da bi se izašlo u susret onima koji u tim zgradama žive, da bi imali svoj mir bar noću - kaže član Gradskog veća Željko Ožegović.
Već večeras počeće i kontrole, a za to će biti zadužene komunalna policija i inspekcija. Ugostitelji nisu previše srećini zbog novog radnog vremena.
- Grad je neodgovorno doneo ovu odluku jer nije konsultovao Udruženje ugostitelja Srbije, čiji članovi godinama grade imidž Beograda. Postoje lokali koji stvaraju veliku buku, ali se ne nalaze u samoj zgradi, već preko puta, pa nisu obuhvaćeni ovim propisima. Trebalo je sankcionisati nivo buke, a ne lokaciju. Ako se ovaj propis bude radikalno primenjivao, mnogi lokali, kao i naš, biće primorani na zatvaranje - kaže Darijo Trpić, menadžer “Soho bara”.
Pri donošenju Odluke, ostavljena je mogućnost da se propišu posebni uslovi pod kojima će ugostiteljski objekti, iako u stambenim zgradama, moći da rade duže.
- U toku je formiranje komisije koja bi trebalo da izradi pravilnik, odnosno propiše sve građevinsko-tehničke kriterijume koje ugostitelji moraju da ispune ako žele da rade duže i emituju muziku, a da time ne remete život ljudi u tim zgradama. U Komisiji će biti i predstavnici pojedinih republičkih institucija koje se bave ovom problematikom, poput turističke inspekcije. Oni već imaju slične propise, ali će posao Komisije biti da ih prilagodi Beogradu, ispravi nedostatke i predloži bolja rešenja - kaže Ožegović.
Rok za donošenje Pravilnika je godinu dana od usvajanja Odluke o radnom vremenu ili februar 2012. Ali, u Gradu očekuju da ovaj posao bude brzo završen.


Kazne za kršenje propisa i do milion dinara

Komunalni policajci i inspektori pisaće prijave sudiji za prekršaje, koji će određivati visinu novčane kazne. Ona je za pravna lica od 50.000 do milion dinara, od 2.500 do 75.000 dinara za odgovorno lice u pravnom licu, dok će od 5.000 do 250.000 dinara plaćati preduzetnici.

Sandokan
11-05-2011, 08:58
El može neko da mi objasni poentu ne prodavanja alkohola posle 22.00, i el to znači da Tempo, Maxi i sl objekti koji rade od 0-24 neće prodavati alkohol :hm: .... Mslm onaj ko oće da kupi kupiće u 21.59 .... baš me interesuje smisao ....

A i ovo za lokale u zgradi je imbecilno .... pa ja leti čujem muziku sa Ade ciganlije :lol: ............ ne kažem da mi smeta, ali je čujem, a nije u zgradi ...

PRCKO
11-05-2011, 09:02
taman htedoh da postavim temu : )

ima smisla sandi,jbg znas koliko kosta jedno pice u kaficu...e za ta dva pica klinci kupe citavu flasu vinjaka,naroljaju se u parku i onda prave sranja po gradu...mada sa druge strane...ne koriste oni samo alkohol...al to je vec druga prica...

Sandokan
11-05-2011, 09:04
taman htedoh da postavim temu : )

ima smisla sandi,jbg znas koliko kosta jedno pice u kaficu...e za ta dva pica klinci kupe citavu flasu vinjaka,naroljaju se u parku i onda prave sranja po gradu...mada sa druge strane...ne koriste oni samo alkohol...al to je vec druga prica...

Prle, mslm neje to neki problem, ko oće da se ušljema kupiće ranije ..... al ako je to poenta, pa lakše je bilo to rešiti obaveznim legitimisanjem, nego braniti nekome da i pored toga što radi od 0-24 prodaje šta mu volja...

kojica
11-05-2011, 09:06
Zašto je opasnije napiti se po mraku, nego po danu? :hm:

PRCKO
11-05-2011, 09:07
Prle, mslm neje to neki problem, ko oće da se ušljema kupiće ranije ..... al ako je to poenta, pa lakše je bilo to rešiti obaveznim legitimisanjem, nego braniti nekome da i pored toga što radi od 0-24 prodaje šta mu volja...

ma znam da nije to glavni problem,naveo sam jedan od razloga...mislim da samo hoce da budu moderni...videli od rusa...:lol:

videla zaba da se konji potkivaju pa i ona digla noge :mrgreen:

Sandokan
11-05-2011, 09:08
Zašto je opasnije napiti se po mraku, nego po danu? :hm:

Upravo to ....

ribizla
11-05-2011, 09:29
ne znam kako je to u vecim gradovima .. ali kod nas i ono do 1h nije vazilo. dovoljno je bilo da se ode u policiju i plati se neka smesna cifra (fazon, pravi se zurka,promocija,rodjendan) i dobijash produzenje do 5.
a od 1-5 oni zarade 5x vishe nego sto su dali policiji da ih puste da rade.
naravno.. ima tu veza i vezica.. i takooo

QueenOfClubs
11-05-2011, 09:35
Кад су већ доносили закон, требало је да га донесу како треба.
Ово је смејурија.
А за Темпо који ради 24/7 је посебна прича.
Ко год може иде ноћу јер нема гужве.
Баш ће клинци да се запуте до Кванташа по пиво :lol:

Bisernica
11-05-2011, 20:51
Problem je slične prirode i kod mene i do sada smo dva puta menjali odluku o radnom vremenu i
usklađivali se na nivou okruga ,da se ne bi dešavalo da se sele iz jedne u drugu opštinu,ali mislim da
nije problem u dužini trajanja radnog vremena,nego u nivou buke i u neadekvatnim tehničkim rešenjima
kada su u pitanju kafići koji se nalaze u stambenim zgradama.Nije lako živeti neposredno iznad kafića u
kojem basovi rade non stop i to sa bukom koja prelazi dozvoljenih maksimum 90 decibela.

QueenOfClubs
11-05-2011, 21:32
Nije lako živeti neposredno iznad kafića u
kojem basovi rade non stop i to sa bukom koja prelazi dozvoljenih maksimum 90 decibela.
Не да није лако, мени би било немогуће.
То је тортура. :qq:
Београд има толико места удаљених од стамбених блокова да уопште нема потребе да тамо раде кафићи по читаву ноћ.
Али, и кафић/клуб који није у зграде али је близу исто смета станарима.
А за њих овај закон не важи.
Шта је са пекарама од којих се гуше људи у становима изнад, рецимо.
А кад почну да лупају од 5 ујутро да не спомињем...
Ни за њих нема закона.
Спрдају се с нама.
Имам утисак да доносе законе чисто да се каже да нешто раде.

причалица
12-05-2011, 07:20
Prle, mslm neje to neki problem, ko oće da se ušljema kupiće ranije ..... al ako je to poenta, pa lakše je bilo to rešiti obaveznim legitimisanjem, nego braniti nekome da i pored toga što radi od 0-24 prodaje šta mu volja...

pa dobro, komšija....ko će da legitimiše? al si me sad razočaraaaaaaaaaaoooooooooooooooo :raz_114:
inače, samo da se zna - baš volim što su uvedene sve te zabrane....iz inata volim :lol:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/253254/Mladi-Beogradjani-na-protestu-zbog-nocne-prohibicije

hihihihihihi

причалица
16-05-2011, 18:22
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/254077/Novi-protest-zbog-zabrane-prodaje-alkohola-u-sredu-u-Studentskom-parku

hahahaha....mladost je blesava :lol:

mica
11-06-2011, 04:50
Meneme bas zanima da li ce ikad resiti pitanje moje ulice..:aha: Od šiša,do ponča,preko caribica i kebaba,sve do kokoske..cela ulica snabdevena brzom hranom,raj za pijane,bahate klince sa splavova..leti nema spavanja,a najviše mrzim seljačine koje dok čekaju klopu,odvale muziku iz kola,potpuno ne mareći za ceo stambeni blok tu okolo..i kolko puta sam zvala miliciju,oni dođu,ovi ih časte klopom i nastave po starom..moram da nabavim vazdušnu pušku i uzmem stavr u svoje ruke :koja:

QueenOfClubs
11-06-2011, 06:00
Ех Мицо, ја бих на твом месту полудела, и вероватно продала стан.
Али ето, овај накарадни закон каже да ово важи за кафиће који су у стамбеним зградама.
Већ сам коментарисала горе.
Не знам ко нам пише законе, ал мислим да би мој Стефан то боље смислио. :aha:

причалица
11-06-2011, 06:35
kod mene se čuje muzika sa splavova vikendom....pa vi sad vidite...a nisam baš blizu reke. ima noći kad sve odzvanja.