PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sexualnost i religija



marlon
13-08-2009, 11:40
mitoloska fenomenologija sexa kao osnovne ljudske potrebe tipa res ecclesiastica je analogijom gledano ista kao kada bi nas organ za ravnotezu cackali viljuskom. sex je sublime feeling svakog zivog bica na planeti i on se nosi sa njim celog zivota kako zna i iume. odbaciti ga zbog poznate religiozne zatupljene doktrine o gresnosti, preljubi, promiskuitetu, bilo bi kao da koljemo nasu dlakavu medjunoznu zivotinju tupim nozem dok se ona koprca u grcevima bola zbog neuracunljivosti vlasniqa koji cackajuci tom srebrnom viljuskom cistote naseg auris interna doprinosi vestibularnom lavirintu nasih zabluda da je sve ostalo vaznije od znoja, ciste first blood na carsavu adolescentnih uspomena ili slane sperme koju probamo po prvi put da bi okusili sami sebe iznutra i osetili de novo, mozda ono iskreno teolosko de novo u sebi i prisajedinili se sa tvorcem svih nasih grehova. sa bogom u izvornom oblicju. atomom nase snage. cernom nase materije.


ciceron je u lelijama rekao da nista nije ljupkije od vrline a ja cu dodati najvece od njih iskrenosti koju ova zena jelena demonstrira danima ovde i na kojoj bi joj pozavidele i muhamedove puritanke iako bi je verovatno spalile na lomaci svojih nepocinjenih grehova koje sanjaju u vrelim nocima vlaznog medjunozja i u njima ostvaruju pravi i iskreni koitus sa tvorcem ma koje on boje bio... ecce iterum crispinum reci ce forumski zeleni u grcu sladostarsne pozude delikta moje necenzurisane misli ali uhvatiti zivotinju i smirite je pravim grehom je jedna stvar a skrivati je i vitlati njom u formi pretnje je nesto drugo.


sex i krv... krv i cast... cast i obraz... obraz i predrasude. suocavamo se svakim danom sa tim licemerjem oko nas stavlajujuci predrasudu polnosti ispred svega. promiskuitet duse je obicno deo vokabulara inteligencije, promiskuitet tela je greh spram sebe samog, ono sto bog voli, podrzava i opravdava i na kraju zivota overava sa prelaznom ocenom. greh necinjena je milion puta gori.... samoblud je najgoriji od obicnog bluda.... tudji znoj je uvek izazovniji od naseg ma kako nam mirisni nas bio. miris tudje polnosti ce nas uvek pre probuditi iz umiruce savrsenosti XXI veka u kojoj zivimo i vratiti nas u cisti neandertalski raj uspomena gde su zene bile zene i gledale u mesec osecajuci svoju pohotu predavanja kroz njegove cikluse. svet je tada bio bolji i iskreniji. sex je bio cistiji. nasa svrha na planeti definisanija.

marlon
13-08-2009, 11:40
deca u nama ... svaki covek je dete. svako se igrao sa sobom kao mali. nazalost mnogi su to zadovoljstvo zadrzali do duboke starosti. kako izaci iz sebe i osetiti kada postajemo mitoloski kerberi naseg ida zelja a kada prestajemo biti deca hic haeret aqua. sex je taj koji nas usmerava kao onaj najbolji i najiskreniji put.... kroz prve polucije, cikluse, ovulacije, kroz bremenitost, pa i kroz ubistvo ploda u nama cime ubijamo zauvek najvazniji deo nas samih.....ali i to je za ljude. ljudi su nesavrseni, jednostavne masine sa rupom ili viskom, koje su ostavljene u nekom servisu gde su serviseri na godisnjem odmoru koji traje vise miliona godina. ko ce da nas popravi kada se nacisto pokvarimo? teologija? ideologija? logika? filozofija? mitologija?..... nista od toga. samo deca, sex i umetnicka esencija. jedino te tri stvari izazivaju onu raspuklinu u dusi koja nije sizofrena....kada padnemo ili prsnemo i u nekom cosku danima placemo, prekorevamo nepravednost sveta i po pravilu uvek mrzimo sebe mrzeci nase zablude i greske kroz druge zbog napr. neke lazne ljubavi ili pogresnih postupaka. posle kise uvek ide sunce, posle suza naravno osmeh... kerber u nama osmehom umire i mi imamo lice deteta koje se igra sa zivotinjom ali sad tudjom jer nista nije lepse no tudja intima koju osetimo u sebi samima. kompatibilnost duse kroz antonim yebanja do smrti ili rodjenja zavisno od dozivljavanja semantike te radnje.. pocinjemo ponovo da vrednujemo sebe bez ikakve metafizike, bez esencije, mudrosti, duha ili inteligencije.... postajemo zivotinja i vibriramo. pulsiramo u npr. njenom kvazaru pohote dok ona ne oseti pomeranje ploda u sebi. umiremo kao muskarci za nju na tren .... ali opet samo do novog ciklusa do novog rodjenja do novog mirisa, do nove zelje i sve ide jovo nanovo. materija i antimaterija.


u svakom sexu sahranjujemo boga u nama i stvaramo jednog novog savrsenijeg, onog naseg, onog pravog i istinitog u ljudskom oblicju. vaskrsavamo u coveka i zenu. sex i smrt kroz radjanje novog, to je nasa sustina postojanja i onoga za sta smo na ovom yebenom svetu punom zla, lazi, besa, mrznje i licemerja. sve ostalo je trivijalno. roma locuta causa finita

Vragolanka
13-08-2009, 13:06
Ono što je prirodno ne može biti grešno.
Greh ne postoji.
Amen.
:pusi:

marlon
13-08-2009, 13:34
greh, ako ga cinimo, kao zadovoljenje nekih potreba, nagona, bez emotivne pozadine jeste samo praznjenje energije i lakse se prasta, opet ako postoje emocije, manji je greh, ali se mnogo teze prasta...ovo je sa moje tacke gledista...opet, sa religijske strane greh je kako god okrenes, ako nije cvrsto okovan brakom. ;)

Vragolanka
13-08-2009, 14:15
Bogu hvala na razumu... :raz_048:

marlon
13-08-2009, 14:37
kvantifikovanje tezhine greha je besmisleno jer da nije sladak i primamljiv ne bi ni pomisljali na njega pa ma kakve da su konsekvence ziveli makar i pod nekim ajatolahom u iranu.... nema cene za nesto sto traze muskarac i zena, bilo da su slobodni, razvedeni, u braku, mladi il' stari, trazili to pogledima jedno od drugog 'nako oficijelno il' neoficijelno. jedan tren strasti u tom pogledu gde im se vidi zelja za spajanjem nijedan ovozemaljski zakon, nijedna crkva ne moze da sputa.... bog sve vidi... bog zna da su ljudi greshni i da su beskrajno smeshni u tome chega se lishivaju zbog vere... bog im oprashta jer ih i stavlja u situacije iskushenja znajuci da samo duhovne slobodne jedinke mogu da se ponashaju kao ljudi a ne kao robotizovane mashine indoktrinirane verom kao vodiljom svega zivotnog shto ima ili nema veze sa mozgom.... reda mora da bude i ima ga u mnogim stvarima... u iracionalnom nagonu telesnih sokova koji nam teraju chuku da lupa u tam tam ritmu kada osetimo taj predmet ljubavne pozhude u nashoj blizini red gubi smisao i nastraje haos kako u telu tako i dushi.... haos koji nam kazhe da smo zhivi i pocinjemo da sijamo sjajem za razliku od onih ugaslih oko nas koji zhive u savrshenom skladnom redu svojih misli i postupaka. time smo zakorachili jednim korakom izvan utopije monotonije i ulazimo u sferu umetnichkog u nama... samo od nas zavisi kako cemo kontrolisati to novo stanje svesti koje nam daje inspiraciju za mnogo toga sta nismo ranije znali da imamo.....
prc aj sad :pusi:

bleja
14-08-2009, 15:42
smisao vere nije da sputa covekovu energiju, pa ni sexualnu nego da je preobrazi i usmeri u pozitivnom pravcu i kanalise u nesto stvaralacko, oplemenjujuce a ne destruktivno i samo sebi dovoljno.

*Bilja*
14-08-2009, 22:56
greh, ako ga cinimo, kao zadovoljenje nekih potreba, nagona, bez emotivne pozadine jeste samo praznjenje energije i lakse se prasta, opet ako postoje emocije, manji je greh, ali se mnogo teze prasta...ovo je sa moje tacke gledista...opet, sa religijske strane greh je kako god okrenes, ako nije cvrsto okovan brakom. ;)

Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...

marlon
15-08-2009, 02:35
greh, ako ga cinimo, kao zadovoljenje nekih potreba, nagona, bez emotivne pozadine jeste samo praznjenje energije i lakse se prasta, opet ako postoje emocije, manji je greh, ali se mnogo teze prasta...ovo je sa moje tacke gledista...opet, sa religijske strane greh je kako god okrenes, ako nije cvrsto okovan brakom. ;)

Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...


ako si u braku okovana si... nisi samostalna...nemas svoju volju... sve se deli na dva kao kad se razvodis.. taj okov moze da bude lep u pocetku jer je lanac sjajan i mirise na novo.... vremenom zardja pa ga se treba osloboditi ako nema nikaku funkciju osim lazne estetike zrelosti...
emocije nisu greh. emocije su zlo u nama. buducnost coveka je mishicni hologram al' bez njih. gde god su one upletene imamo nekontrolisani haos. lakse reci no uraditi, jer se one ne daju kontrolisati. lazne emocije nisu emocije jer laz nema nijednu odrednicu istine u sebi. gluma nije greh vec umetnost izrazavanja nemoguceg. transkripcija ljubavi izrecena napr u formi paroksizma ludila. kada npr. zelis da osvojis zenu a nista ne pomaze jer ne dopire do njene sustine, radis uvek iracionalnosti, stavljas kesu na glavu, ubacujes orasnice u casu vina kao michael jordan i slicno sve dok ne izmamis onaj culni deo nje u osmehu predavanja. posle je sve lakse. emocije nestaju jer se prelazi na vatanje koje nije greh ako si slobodan. ako si pak u braku ...citaj post od pocetka. jer.... zivot je krug.

bleja
15-08-2009, 07:34
zivot nije krug, bar ga svi ne vide kao krug niti svi nalaze smisao u tom budistickom neprestanom kretanju po zatvorenoj putanji, za hriscane on je put koji ima svoj pocetak i svoje ishodiste i ako moze imati u sebi neko kruzno kretanje onda ono ima spiralni tok navise ili nanize s pocetkom i krajem ali nikako uvek iznova po istoj zatvorenoj putanji.
u braku ne bi trebalo da se sve deli na dva kao kad se razvodis jer brak treba da bude spajanje a ne razdvajanje, teznja da se pronadje nedostajuca polovina, ono sto nas nadopunjuje i cini kompletnim (ne nekakva nasa kopija ili kloncic) a to podrazumeva sirinu i sposobnost da se covek ponekad odrekne i svoje volje (samovolje) zarad drugog a da u tome ne vidi nikakvu uskracenost i frustraciju. vencani list (pa bio on i u crkvi dobijen) mozda daje blagoslov Crkve ali ne i garanciju da brak nije gresan, jer mislim da ako neko u njega ne ulazi prevashodno iz ljubavi, iskreno, vec iz kalkulacije, zato sto to tako treba, zato sto je doslo vreme, zato da ne bi ziveo u grehu vanbracne zajednice, ako su to glavni razlozi braka a ne potreba da se s nekim podele sve svoje zivotne energije, da se stvara, nadopunjuje, onda je to licemerno, to je neka vrsta podvale, zamke, neiskreno je a ja u tome ne vidim nista dobro vec pogresno i prema sebi i prema drugom ljudskom bicu i prema Bogu.

marlon
15-08-2009, 11:58
mala digresija na temu kruga..... ovo kao ono dal je starije koka ili jaje.... ili da li je zivot krug.... obozavam demagoske rasprave o necemu na sta niko nikada nece dati racionalan odgovor... kao sto rekoh sani pre neki dan, po meni je zivot je krug a ne zamishljene dve prave sa pocetkom i krajem gde se nase misli sudaraju na njihovim paralelnostima.... kao i senzacije... nema pocetka i kraja. ali hodnici vremena postoje kao i dimenzije koje ne vidimo i ne osecamo jer imamo jedan gen manje. oni koji ih vide i osecaju zovu se veliki umetnici, mudri ljudi ili ludaci.

Vragolanka
15-08-2009, 14:19
zivot nije krug, bar ga svi ne vide kao krug niti svi nalaze smisao u tom budistickom neprestanom kretanju po zatvorenoj putanji, za hriscane on je put koji ima svoj pocetak i svoje ishodiste i ako moze imati u sebi neko kruzno kretanje onda ono ima spiralni tok navise ili nanize s pocetkom i krajem ali nikako uvek iznova po istoj zatvorenoj putanji.
u braku ne bi trebalo da se sve deli na dva kao kad se razvodis jer brak treba da bude spajanje a ne razdvajanje, teznja da se pronadje nedostajuca polovina, ono sto nas nadopunjuje i cini kompletnim (ne nekakva nasa kopija ili kloncic) a to podrazumeva sirinu i sposobnost da se covek ponekad odrekne i svoje volje (samovolje) zarad drugog a da u tome ne vidi nikakvu uskracenost i frustraciju. vencani list (pa bio on i u crkvi dobijen) mozda daje blagoslov Crkve ali ne i garanciju da brak nije gresan, jer mislim da ako neko u njega ne ulazi prevashodno iz ljubavi, iskreno, vec iz kalkulacije, zato sto to tako treba, zato sto je doslo vreme, zato da ne bi ziveo u grehu vanbracne zajednice, ako su to glavni razlozi braka a ne potreba da se s nekim podele sve svoje zivotne energije, da se stvara, nadopunjuje, onda je to licemerno, to je neka vrsta podvale, zamke, neiskreno je a ja u tome ne vidim nista dobro vec pogresno i prema sebi i prema drugom ljudskom bicu i prema Bogu.


Tako bi trebalo da bude, ali Bog se ne bi složio sa tobom...jer "što on sastavi, niko ne rastavi". Brak je jedna sedam od svetih tajni.
Šta reći za brakove, slapane u srednjem veku, o ljubavi tu nema ni govora, ali su u potpunosti u skladu sa Božijim zakonima. Razvod je dozvoljen jedino su slučaju neverstva.
Tako da...nedostatak ljubavi nije pogrešna vizija veze između dvoje ljudi, sa religijske strane...ali slobodna volja u smislu korišćenja nagona itekako je greh...osim u braku..ali tada sa zadrškom...Čak i konzumiranje braka je ograničeno mnogim faktorima.
Znači, nema izuzetaka, nema opravdanja...fanatizam u bukvalnom smislu reči.

S druge strane, Bog nam je dao nagone, strasti, život bez impulsa je ravan vegetiranju...kontrolisati, da...ali ne i sputavati. I opet smo bludnici i grešnici, po definiciji, bez izuzetka, bez opravdanja.
Biti vernik, ili poluvernik se kosi sa mojim temperamentom, guši mi karakter, sputava sve za šta lično smatram da je sasvim prirodno...tako da...norme postoje, granice su tu da bi se pomerale, pravila da bi se kršila...nemam ni moralnih ni drušvenih predrasuda. Goreću... :lol:

Vragolanka
15-08-2009, 14:30
Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...


Pričaš o oslobađanju okova...i govoriš da se emocije moraju ponekad ugušiti...malo kontradiktorno. Čovek je slobodan onoliko koliko se oseća slobodnim, živimo onako kako moramo, ne onako kako želimo...upravo zbog veze uzrok/posledica.
Emocije/nagoni nisu greh, ako su "okovane" (po Bogu)...ni lažne emocije nisu greh (po istom).
Ako je cilj ugoditi sebi (bez imalo oklevanja, ma šta bilo, ma kakve posledice imalo) to nije greh (po meni) ako nema kolateralne štete.
E, sad...sve zavisi koliko sebi slobode daš...i koliko si spremna da ugušiš sebe...a to daje posledice pogubne po duh.

bleja
15-08-2009, 16:11
Bog je bespocetan i beskrajan, u tom smislu nema pocetka ni kraja, ovozemaljski zivot ima pocetak i kraj bas kao i vreme u kome tece sva istorija a koje je pohranjeno u vecnosti.

a propo dimenzija koje ne vidimo i da li je svet zaista onakav kakvim ga vidimo preporucujem interesantnu knjigu Pavla Florenskog Smisao idealizma :)

bleja
15-08-2009, 16:26
zivot nije krug, bar ga svi ne vide kao krug niti svi nalaze smisao u tom budistickom neprestanom kretanju po zatvorenoj putanji, za hriscane on je put koji ima svoj pocetak i svoje ishodiste i ako moze imati u sebi neko kruzno kretanje onda ono ima spiralni tok navise ili nanize s pocetkom i krajem ali nikako uvek iznova po istoj zatvorenoj putanji.
u braku ne bi trebalo da se sve deli na dva kao kad se razvodis jer brak treba da bude spajanje a ne razdvajanje, teznja da se pronadje nedostajuca polovina, ono sto nas nadopunjuje i cini kompletnim (ne nekakva nasa kopija ili kloncic) a to podrazumeva sirinu i sposobnost da se covek ponekad odrekne i svoje volje (samovolje) zarad drugog a da u tome ne vidi nikakvu uskracenost i frustraciju. vencani list (pa bio on i u crkvi dobijen) mozda daje blagoslov Crkve ali ne i garanciju da brak nije gresan, jer mislim da ako neko u njega ne ulazi prevashodno iz ljubavi, iskreno, vec iz kalkulacije, zato sto to tako treba, zato sto je doslo vreme, zato da ne bi ziveo u grehu vanbracne zajednice, ako su to glavni razlozi braka a ne potreba da se s nekim podele sve svoje zivotne energije, da se stvara, nadopunjuje, onda je to licemerno, to je neka vrsta podvale, zamke, neiskreno je a ja u tome ne vidim nista dobro vec pogresno i prema sebi i prema drugom ljudskom bicu i prema Bogu.


Tako bi trebalo da bude, ali Bog se ne bi složio sa tobom...jer "što on sastavi, niko ne rastavi". Brak je jedna sedam od svetih tajni.
Šta reći za brakove, slapane u srednjem veku, o ljubavi tu nema ni govora, ali su u potpunosti u skladu sa Božijim zakonima. Razvod je dozvoljen jedino su slučaju neverstva.
Tako da...nedostatak ljubavi nije pogrešna vizija veze između dvoje ljudi, sa religijske strane...ali slobodna volja u smislu korišćenja nagona itekako je greh...osim u braku..ali tada sa zadrškom...Čak i konzumiranje braka je ograničeno mnogim faktorima.
Znači, nema izuzetaka, nema opravdanja...fanatizam u bukvalnom smislu reči.

S druge strane, Bog nam je dao nagone, strasti, život bez impulsa je ravan vegetiranju...kontrolisati, da...ali ne i sputavati. I opet smo bludnici i grešnici, po definiciji, bez izuzetka, bez opravdanja.
Biti vernik, ili poluvernik se kosi sa mojim temperamentom, guši mi karakter, sputava sve za šta lično smatram da je sasvim prirodno...tako da...norme postoje, granice su tu da bi se pomerale, pravila da bi se kršila...nemam ni moralnih ni drušvenih predrasuda. Goreću... :lol:




i los vernik je bolji nego npr. agnostik jer kazu
da pravih ateista zapravo i nema, svako veruje u
nesto, nekog i svako ima nekog svog "boga".
u svemu postoje izuzeci i opravdanja,
pravilo nije vece od ljubavi.
samo treba napraviti razliku izmedju onoga
sta jeste a sta nije ljubav :)

bleja
15-08-2009, 17:09
covek je mali bog u blatu kako kaze dr.Justin Popovic, neko ko treba da preobrazi svoju prirodu a ne da joj robuje, on jeste od prirode ali je i duhom od Boga, i to sto se smatra sputavanjem je trazenje ravnoteze izmedju telesnog i duhovnog, jer covek jeste i jedno i drugo, fanatizma tj, iskljucivosti nema samo u veri, ima ga u svemu, a naci meru u svemu je ono sto se zove srednji ili pravi put. e tako, toliko od mene, nemam bas vremena i volje previse redova da postujem a i "bojim" se praznoslovlja :))
btw i ja cu goreti :) al tesko da ce ista ubiti Boga u meni ;)

Vragolanka
15-08-2009, 18:38
i los vernik je bolji nego npr. agnostik jer kazu
da pravih ateista zapravo i nema, svako veruje u
nesto, nekog i svako ima nekog svog "boga".
u svemu postoje izuzeci i opravdanja,
pravilo nije vece od ljubavi.
samo treba napraviti razliku izmedju onoga
sta jeste a sta nije ljubav :)


Ateista "veruje" da Boga nema...kažu da je i to neka vrsta vere.
Agnostik je skeptik...i više vuče ateizmu... Ovo za pravila i ljubav je po crkvenim kanonima neprihvatljivo....na žalost... :lol:


...to sto se smatra sputavanjem je trazenje ravnoteze izmedju telesnog i duhovnog...

Moguće...ali idemo malo u krajnost, ako se u obzir uzme post. Sumnjam da će bilo koje svešteno lice opravdati sex.čin, bilo ravnoteže, ili ne.


...al tesko da ce ista ubiti Boga u meni...

Ne treba ga ubijati, samo prilagoditi potrebama...http://razbibriga.net/imported/2009/07/girl_wink-1.gif

marlon
15-08-2009, 20:26
@ zvoncica

ha, neces..... uzmi za primer net.... dvoje se spandajaju na virtuelnoj bazi i otvore se jedno drugom kao retko ko, poneki put cak sto mogu muz i zena. brak.... nemaju potrebu za njim da krunisu vezu upisom u maticnu knjigu vencanih, crkva im treba jos manje... znaci nema dodira, cista ezoterija duhovnosti koja stimulise sve nadrazaje, sexualnost visi u vazduhu zelje i svedena je na kosmoloski nivo budistickih koana gde u njihovom podtekstu daju sebe tom drugom ko prosut pileci mozaq na tacnici..... znaci veza... da li je veza u skladu sa bozjim zakonima? jeste...nema neverstva osim ako on ili ona ne flertuju sa drugim virtuelnim likom a onaj drugi ljubomorni od besa posalje virus kojim spali komp svoje duhovne polovine.... nema nagona i ako ima kontrolisani su udaljenoscu kilometrima daleko. sad dolazim na poentu kao sto si rekla.. fanatizam na delu :lol:


sta se desava kad naprimer to dvoje napravi iskorak u vremenu i prostoru i zamene virtuelni svet onim prozaicnijim? zasto to urade? ko im daje taj nalog? bog ili duh zelje zato sto su ljudi od krvi i mesa? znaci moze da se dese dve stvari.... totalno razocarenje ili impulsi koji idu do pucanja ... sa i bez kontrole. da li tim iskorakom u realno oni postaju bludnici jer su napravili monstruma na neki nacin rodoskrvnujuci virtuelnost njihove duhovnosti na ustrp prizmenosti nabujalog libida? jok...no way... duh im komanduje sta telo mora da radi...kanoni padaju kao kule od karata. ako nastane razocarenje u startu sta nam to govori... da je duh komandovao da nema fizicke privlacnosti i da sve ostaje na skribomanskoj mizantropiji izrazavanja nesuvislosti bas kao u srednjem veku kad su golubovi nosili pisma uvijena u crvene mashnice....




zasto dajem ovakav primer.... zato sto je u svakom coveku primarna stvar duh, pa pozivao se on na odvajanje tela i duse sa argumentima na kome bi mu svi sudovi pozavideli iako je napravio ubistvo sebe sa predumisljajem odlazeci u tu krajnost.....telo je trosno, telo ne moze da bude gresno bez duha.... postoji jedna scena koju sam davno gledao u nekom amerckom filu gde ekspedicija ide po nekoj prasumi i kada ih zarobe neki neandertalci prvu stvar koju urade je krenu da siluju jednu malu...njen otac arheolog koji to pod prisilom posmatra sve vreme joj vice... ne obaziri se... drzi u glavi da oni uzimaju samo tvoje telo a ne dusu... to je poenta ma koliko primer deluje petparacki i jeftin i zbog koga bi me cuveni kvintilijan spalio na lomaci. :lol:




takva zena i muskarac su dva sveta ali opet jedno bice.... bez obzira na predrasude ako osete zelju zena postaje vestica, muskarac postaje mutant... postaju plod necega sto latini zovu tabula rasa, iskrena i cista esencija nerava i krvi koji su u nama komandovane duhom.. ako je to greh.. ybg gresan sam ja... i milijardu drugih. jedini nacin da se religija umesa i stvori zadovoljavajuceg pojedinca kome moze komandovati je ubermensh koga sam spomenuo kao misicavog holograma koji samo vegetira na relaciji frizder klozet... ****s taki svet...

Vragolanka
15-08-2009, 21:15
@marlon

Uh...dao si sebi misiju da mi otežavaš...aj da vidimo...

Virtuelno...prednost je to što ne moraju da se gledaju,i i bez imalo stida otvaraju dušu jedno drugom, teško da bi to moglo u rl...ili bi, ali je potrebno mnogo više vremena. Nagona ima...ima i neverstva, duhovnog, daleko težeg i dubljeg od fizičkog...neminovno se kasnije javlja i fizički nagon...kako se vl veza razvija...i to je normalno....pitanje vremena kada će se i ta potreba javiti.


Kada se pređe ta granica..mislim da razočarenje u pravom smislu reči ne postoji...kakvo razočarenje, prvo to definiši...ako je fizičko, mislim da tako nešto može da se javi samo na trenutak, ako je veza dovoljno jaka...Eto, ja ne vidim samo 2 strane...i da li je kruna takve veze fizički kontakt (mislim na sex)? Ne mora da bude...i sumnjam da duh išta komanduje, sve ide iz glave...možda usmerava na neki pravac koji može i ne mora nužno da ostvari i fizički kontakt (mislim na sex). :lol:

Ipak mislim da je telo grešno, sa ili bez duha...tim pre što fiziko ne ispunjava duh...suvoparno...greh na kvadrat...prema sebi.
Duhovno+fizičko je greh prema drugome...ili trećem, ako postoji.
Ali sve ovo u onoj meri, koliko smo sposobni da se osetimo krivima.
Greh je relativan pojam...od osobe do osobe, meri se dugim merilima...i uvek je teži u sopstvenim očima, nego u tuđim (mislim na društvo, crkvu...).
Ali, opet...za mene je "greh" želja u nijansama...ništa više...one banalnosti i sitnice koje ljude teraju da se kaju i jedu sebe...za mene je to neshvatljivo.

Pa...ako si dovoljno religiozan, slab i samosažaljiv...naći ćeš greh u svakodnevnim sitnicama...kad bi još misli i želje mogli da kontrolišemo.
A radnja kao radnja, ma kakva bila, ma čemu vodila...ne može da bude za osudu...samo ono što do iste vodi.

Ne meša se samo religija, tu je i društvo, vaspitanje...ocenjivanje tuđeg morala i etike...bljak...vegetiranje u pravom smislu reči...ako dozvoliš.
Svako nosi neki svoj krst...kako da osudim onog mučenika iza monitora, koga svaka njena reč dira u srce, nada se i iščekuje nešto...što može da bude i iluzija...ali ga pokreće...makar na neko vreme...A šta ga je dovelo dotle, samo on zna...i razlog uvek postoji.

I ne znam da li je u skladu sa Božjim zakonima...u Bibliji se ne pominje net. :raz_048:

bleja
16-08-2009, 12:05
Ne treba ga ubijati, samo prilagoditi potrebama...http://razbibriga.net/imported/2009/07/girl_wink-1.gif




i Bog je potreba, ljudi imaju razne potrebe i prioritete medju njima, hvala Bogu na lepoti razlicitosti, na slobodi izbora a najvise na ljubavi i strpljenju kojima gleda suncokret koji bi hteo da se Sunce okrece prema njemu a ne on prema Suncu ;)

ps. a propo Crkve
Bog ima mnoge koje crkva nema i Crkva ima mnoge koje Bog nema (sv.Avgustin)
kanoni su opsti, ali su ljudi posebni, pravilo nije vece od coveka, ono je tu radi coveka a ne obrnuto, postoje i izvesna snishodjenja ljudskoj prirodi tako da to sve nije bas tako iskljucivo i crno belo kako izgleda il kako bi neki voleli da bude da bi sa sebe nasli opravdanje.

SaleX
17-08-2009, 08:50
Uglavnom se slažem sa Biljom :D

Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...

Brak je sklad ugovora dve osobe i emotivne veze medju njima.
Sam brak je pravni posao- ugovor na papiru koji mora da dve ugovorne strane potpišu, ali neophodan preduslov za brak jeste ljubav, ta spona koja ih veže inače ostaje mrtvo slovo na papiru.
Stoga u braku ne postoje okovi, to onda niej brak nego robija. Kakva je svrha braka ako nekog moraš da držiš okovanog? Nema okov au braku jer okovi guše ljubav. Nema ljubavi prak se ne važi ma koliko postojao na papiru.
zašto pričaju ljudi o okovima? venčali su se pod prinudom? Da ne ostare sami? Da poboljšaju materijalni status? Onda su njihovi okovi baš taj strah da ne ostanu sami i baš ta žudnja za maperijalnim. To su njihovi okovi a ne brak.
Dvoje ako se vole mogu da žive zajedno i da nisu u braku. Mnoge kulture i nemaju pojam braka, pa opet nisu izumrle, ali SVE kulture imaju pojam ljubavi. Znači ljubav ima "viši čin" od braka.
Pojam braka kao "okova" odmah nas vodi na pomisao sputavanja nečije volje. Znači bračni drug nešto želi ali ga okovi vežu. To ne ide. Po pravilu okovi su kazna. Ne postoje okovi koji ne predstavljaju kaznu. Kako onda da smatramo brak kaznom?
- Nisi se na vreme udala pa sada moraš na brzinu da se baciš u okove da ti ne prođe vreme
- Ni jedna te nije htela kakav si jadan pa sada moraš da se baciš u okove braka prvoj koja te želi
- neki i neke su bili kurve i kurvari pa sada imaju u braku da ćute i trpe šikaniranje onog drugog?
- Ucene i pretnje bračnog druga?
- Maltretiranje od strane bračnog druga?
Čemu je onda ta svrha!? Brak ako ima okove onda je- robija I greh sam po sebi. To svi znamo.

SaleX
17-08-2009, 08:50
Brak je kruna jedne veze. Ali niej svaka glava za krunu. I tako je bolje onda da se ne mučimo pod njenim teretom ako ne moramo. jer ta kruna nosi i prava ali i velike obaveze.
Emocije van braka? vrlo retko se dešava da nastanu emocije van braka ako je brak u redu. Uvek ima razlog zašto je to tako i zašto nisu usmerene na bračnog druga. Da li je greh? E, za prevaru je potrebno dvoje, a Boga mi i troje.
Zar nije bračni drug kriv ako je svog bračnog druga svojim postupcima, činjenjem ili ne činjenjem praktično oterao u zagrljaj drugoj/drugom?
Ako je ljubav i poverenje, podrška i kraju krajeva telesna ljubav oravo i obaveza u braku- ako neki od tih činioca nedostaje, zar to ne može da bude krivica onda i "prevarenog" bračnog druga. U manjoj meri svakako.
Ako Žena prestane da voli muža, muž se okrene drugoj za ljubav, da li je to greh i da li je to greh SAMO NJEGA? Ili ako muž zapostavi ženu i nikako i čak ako je svestan da je povređuje, pa ona nadje utehu sa strane, da li je to i njen i NJEGOV greh?

Prevara jeste greh. Ali postoje različiti stepenovi greha, i neki grehovi mogu da se oproste. Ali ako neko udje u brak i partneru uskrati ljubav ili pažnju, on na sebe prima veliki greh.
partner traži utehu van braka jer smo samo ljudi, i jeste, čini greh, ali u Božjim očima ne verujem da je taj greh veliki i neoprostiv. Skoro svi grehovi se mogu oprostiti. A ako Bog prašta, moraju i ljudi da nauče. Trudimo se da ne zgrešimo, da ne prevarimo partnera, da sakrijemo i prigušimo svoja osećanja, da ih usmerimo prema voljenoj osobi....
- ali pitanje je šta ako bračni drug više niej voljena osoba- svojom krivicom. zašto onda kriti osećanja i povređivati sam sebe zarad osobe kojoj više ništa ne značimo?

Zaključak bi bio- ništa se ne dešava samo od sebe i u prevari postoje tri strane i svaka od njih snosi svoju krivicu.

SaleX
17-08-2009, 08:51
Sad, dozvoljavam da ima različitih mišljenja....

SaleX
17-08-2009, 22:01
Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...


Pričaš o oslobađanju okova...i govoriš da se emocije moraju ponekad ugušiti...malo kontradiktorno. Čovek je slobodan onoliko koliko se oseća slobodnim, živimo onako kako moramo, ne onako kako želimo...upravo zbog veze uzrok/posledica.
Emocije/nagoni nisu greh, ako su "okovane" (po Bogu)...ni lažne emocije nisu greh (po istom).
Ako je cilj ugoditi sebi (bez imalo oklevanja, ma šta bilo, ma kakve posledice imalo) to nije greh (po meni) ako nema kolateralne štete.
E, sad...sve zavisi koliko sebi slobode daš...i koliko si spremna da ugušiš sebe...a to daje posledice pogubne po duh.

Pa moraju se malo prigušiti emocije.
Budimo realni, muškarac je u stanju da se deset puta godišnje "zaljubi" ali to ne znači da treba da pravi seranija, sebim supruzi i porodici.
Ako si već u braku usmeri emocije na bračnog druga ili ih obuzdaj.

marlon
19-08-2009, 02:29
Zar okovi nisu greh?!
Ja to ne bih tako nazvala, ako vec postanu okovi, greh bi bio ne osloboditi ih se...
Zar su emocije greh?
Lazne emocije su greh, gluma je greh, e sad, sto se emocije ponekad moraju ugusiti, to i jeste i nije greh, zavisi od cilja, a pre svega od posledica. Ako su posledice pogubne, manji je greh ugusiti emocije...


Pričaš o oslobađanju okova...i govoriš da se emocije moraju ponekad ugušiti...malo kontradiktorno. Čovek je slobodan onoliko koliko se oseća slobodnim, živimo onako kako moramo, ne onako kako želimo...upravo zbog veze uzrok/posledica.
Emocije/nagoni nisu greh, ako su "okovane" (po Bogu)...ni lažne emocije nisu greh (po istom).
Ako je cilj ugoditi sebi (bez imalo oklevanja, ma šta bilo, ma kakve posledice imalo) to nije greh (po meni) ako nema kolateralne štete.
E, sad...sve zavisi koliko sebi slobode daš...i koliko si spremna da ugušiš sebe...a to daje posledice pogubne po duh.

Pa moraju se malo prigušiti emocije.
Budimo realni, muškarac je u stanju da se deset puta godišnje "zaljubi" ali to ne znači da treba da pravi seranija, sebim supruzi i porodici.
Ako si već u braku usmeri emocije na bračnog druga ili ih obuzdaj.


pa sto ih ne usmeris :mrgreen:

Vragolanka
19-08-2009, 12:48
[quote author=Sale
Pa moraju se malo prigušiti emocije.
Budimo realni, muškarac je u stanju da se deset puta godišnje "zaljubi" ali to ne znači da treba da pravi seranija, sebim supruzi i porodici.
Ako si već u braku usmeri emocije na bračnog druga ili ih obuzdaj.

Realno je u proseku jednom mesečno?
Pa nije ni čudo što se obuzdavaš... :lol:

SaleX
19-08-2009, 13:10

marlon
19-08-2009, 23:59
kada zena prica samo o kres semi to je navlaka za njenu emocionalnu dubinu

marlon
21-08-2009, 21:22
aj veceras malko citata.... iz nag hamadija... (kao da sam ja pisao )
jer ja sam prva i poslednja. ja sam ona koja je proslavljena i omrznuta. ja sam prostitutka i svetica....

petrana
26-08-2009, 20:33
Sad, jesam na neki nacin "inspirisana" Marlonovim postovima, al nije to bas tako direktno samo ovim, nego malo me to podsetilo na sve ono sto sam do sada imala priliku da cujem na tu temu; i ovo je sasvim subjektivno, stvar ovog trenutka,
kao da hocu malo da se unapred izvinem.
Izgleda da se muskoj deci mnogo lakse nametne, tamo negde u detinjstvu, zahtev ispravnosti. (sa zenama je to malo drugacije, one nauce da prikrivaju neispravnost, one lako prihvate da ako je spolja ispravna onda je ispravna ) Ako se to nametne muskom detetu onda ono strasno zeli biti ispravno. I, ako je seks nekako nepisano i nereceno "sumljiv", onda je muskarac u nebranom grozdju. On mora sebi dokazati "ispravnost" seksa, ne samo seksa, nego i same seksualne zelje. Ide cak dotle da pravi razne, razne teorijsko mistifikovane okvire u kojima ce njegova seksualna zelja biti ispravna; ili :raz_119: je oceni kao neispravnu, pa se sa njom bori, tj. bori se protiv nje, sto je nista manje opasno, i psihicki i fizicki.
To je jos jedna nebuloza ljudskog uma. Covekov greh u Edemu nije bio sto je on pozeleo Evu :raz_114: , Bog mu je Evu i napravio; problem je bio sto je covek uzeo da razlikuje dobro i zlo. I onda, onda ono sto je zivotinjama sasvim prirodno, nama dodje da je ko zna, mozda zlo a mozda nije zlo. Kakvo zlo moze biti u samom seksu? To je nacin na koji se produzava nasa vrsta, jedini prirodan nacin; povezan sa svim hemiskim i fizioloskim i psiholoskim procesima u coveku; i covek moze samo to da prihvati kao prirodnu i normalnu stvar; ne trebaju mu nikakve price o tom. Jedino "zeznuto" vezano za seks, jeste sto iz njega nastaju deca, i covek ima odgovornost za njihovo podizanje, koliko je on u stanju. Na primer, covek dobije dete i ubrzo zatim umre. I, jel on trebao da ne rodi to dete kad vec ne moze da ga podize?! Pa veci je dobitak to sto je dete doslo na svet nego sve ostalo. Meni se cini da jedino uvrnuto sto moze da postoji vezano za seks jeste trazenje pravila u njemu, njegovo tumecenje, pokusaj podvrgavanja seksa covekovom umu i njegovim merilima.
Seks je iznad coveka, ispred coveka i posle coveka. Zato covek ne moze da vlada seksom, bilo musko ili zensko; i ne treba ni da se trudi na tom, samo da bude prirodan, ono sto jeste, a nekada je to jako tesko. I kao da nije ni religija ukljucena u to nametanje detetu da u samom seksu ima ista lose ili grsno, jer religija tome ne uci, nego je to vise stvar organizovanja drustva. I onda drustvena pravila koja samo sluze da se bolje organizuje porodica, skola... postanu problem u glavi koji moze da pravi velike probleme coveku u zivotu.

petrana
26-08-2009, 20:47
I da, ima jos jedna stvar. Neko ima na primer dva tri braka i u svakom po jedno dvoje troje dece, da li ce neko reci da je taj covek gresan? Zasto bi?
A sad, neko ima jedan brak, ali je pritom "napravio" jos dvoje troje dece. Da li ce neko reci da je gresan? E pa verovatno hoce :lol: . Ili, neko ima brak i u njemu dvoje troje dece, i pritom je imao vise seksualnih "avantura", ali je bio pametan i iz tih avantura nema dece. Da li ce tada neko reci da je on gresan? Skoro sigurno da nece, jer je on bio pametan i o tom niko ne zna. Isto bih mogla da ispricam za zensku osobu. I na sta se to, makar meni svodi. Citava prica nije oko greha ili ne, vec kako ce to drugi "proceniti", pa na kraju i kako cemo mi sami proceniti sebe, da li cemo sebe proceniti u tom kao gresne ili ne.
A poenta je da se iz seksa radjaju deca. I ne moze doci do tog tek tako :lol: .
Ljudi su sada toliko to zapetljali da vise ljudi umire nego sto se radja :raz_119: . Ej alo
Meni deluje, onako kad se izdvojim iz citave price, da postoji cisto biolosko opravdanje, mada ta rec opravdanje nije bas, ali cisto bioloski razlog da muskarci imaju seksualnui zelju usmerenu ka vise zena (to se spominjalo u nekom od postova, cini mi se Saletov), prosto, kako postici da se popuni populacija :lol: propadosmo, a zene su jos prirodno neodlucne u tom. Ispada da stoi muskarac napravi vise pokusaja to je za samu populaciju bolje, i mozda mu je vec priroda "namestila" da se on sa tim mnogo ne pita. Sad, ne mislim da treba ici u promiskuitet, nikako, nego da od tog covek sam sebi ne sme stvarati famu; ali na kraju krajeva, uzeti i to kao mogucnost. Sto vise dece u ovoj populaciji ovde, to bolje :lol: .

Vragolanka
09-03-2010, 23:09
I eto ti poente... sami sebi nabacujemo osećaj krivice, karakterisanjem postupka kao grešnog... po kojim merilima? Božje ne priznajem, ljudske još manje... a sami smo sebi najgore sudije.
A to što se iz sexa rađaju deca... može da se posmatra iz više uglova... koliko je za pojedinu decu dobro, toliko je za neku drugu loše... poenta sexa nije u pravljenju dece.

marlon
09-03-2010, 23:23
a u cemu je?

Vragolanka
09-03-2010, 23:25
U zadovoljavanju nagona.

marlon
09-03-2010, 23:30
a sta je nagon?

Vragolanka
09-03-2010, 23:33
Izgovor za insinktivno ponašanje... začini ga s' "prirodni"... :lol:

marlon
09-03-2010, 23:36
jok.. nagon ne mora da bude prirodni jer imas neki put nepirodne stvari koje nas zbunjuju pa se pitamo sto smo nagonjeni i u strahu ne znamo kako da se postavimo....

Vragolanka
09-03-2010, 23:37
Definiši "neprirodne stvari"...
Strah je obično od nepoznatog... koliko je neprirodno, ne znam.

marlon
09-03-2010, 23:39
pa sad ja bas i nisam u poziciji da budem propitivan al ajde... neobajsnjivo kao kad na puding od cokolade ne stavis visnju no kiwi i cudis se kako smesno izgleda a tako ti je lepo ....

Vragolanka
09-03-2010, 23:41
Po kojim merilima neobjašnjivo? Boja, ukus, miris? :lol:
Nije poenta u tome kako izgleda, već koliko prija... a ako prija, zašto bi se uopšte pitala?
O čemu pričamo... daj konkretno... rasplinuću se... :lol:

marlon
09-03-2010, 23:46
svaka zena se pita uvek ne samo za to vec za milion drugih stvari koje su joj nejasne...ne o drugoj strani vec o sebi kako to moze da joj s desi ... npr da jede kiwi a zna da ga ne voli.... uvek crv sumnje u ono sto radi je prisutan... one osobe bez tog crva u glavi su jebiga suvoparne jedinke koje ordiniraju na relaciji klozet frizider....

Vragolanka
09-03-2010, 23:51
Postoje trenutci u kojim jedeš i ono što ne voliš... ako ti trenutno prija, kao melem na ranu :lol:... pitanje je zašto ga uopšte ne voliš... i šta je to što te "nateralo" da ga probaš... možda u nekom drugom, razložnijem stanju nikada ne bi to uradio... A crv sumnje postoji i kada jedeš ono što voliš, kod nekih ljudi... ne valja preterivati... opet, zavisno od sklonosti ka "ravnoteži".
Ne znam, čini mi se da pričamo o griži savest, postupcima koji neminovno vode do kajanja... Zar ne treba voleti ili ne voleti posle degustacije... nikako pre?

marlon
10-03-2010, 00:02
jok ja pricam o nagonu i zelji i o neobjasnjivom... grizu savesti nemam nikad jer da je imam ne bi sumnjao. pricao sam o karmi u odnosima ma koliko to nekima delovalo smesno ali to postoji i znam kako se manifestuje... kako, mozda zato sto sam satana ko sto me krstila besmrtna danas. :) iskreno ne jedem radi toga da utolim glad niti jedem ono sto znam da mi prija jedem samo ono sto znam da nikad tako nes slicno nisam okusio. u pocetku sumnjam da ce mi prijati dok ne osetim ono sto dodje kao prosvetlenje.... ako ga ima ne razmisljam o posledicama ne razmisljam o filozofiji ne razmisljam o trivijalnostima kao sto zene imaju obicaj da se pogube... osecanja zamenjuje sustina celog bica koje se ispoljava u apsolutno cistoj ezoteriji odnosa gde nema nikavih nepoznatih....

Vragolanka
10-03-2010, 00:16
Karma nije uvek dobra... vuče neke neraščišćene račune... iz prošlih života... i ne svodi se isključivo na partnerske odnose... neka vrsta duga, otplate... Možda je neizbežno... osećaš da je loše... a opet te vuče... i znaš da će se loše završiti... a opet srljaš. Toliko o manifestovanju...
Kako nema nepoznatih, kad malopre kažeš da je na neki način neobjašnjivo? Znači, sve je nepoznato... neuobičajeno... imala sam više puta taj osećaj... i uvek na kraju ostane nekako nedorečeno... moguće da je to ono što sprečava da se stavi tačka na odnos okarakterisan kao fatalan (to hoćeš da kažeš?)... Nisu trivijalnosti kada izvagaš koliko dobijaš, a koliko gubiš...
Umorna sam, slabo pratim... moguće da sam omanula... jopet... :lol:

marlon
10-03-2010, 00:22
ko po obicaju... sedi nedovoljan.. sutra cu da nacrtam lepse ako budem pri pisaljci :)

Vragolanka
10-03-2010, 00:23
Crtaj... iz svog ugla... ali ne garantujem da ću skontati...

marlon
10-03-2010, 00:26
skontala si ti mnogo sta komplikovanije pa ces i ovo ... a i moderator si a oni su zakon za kontanje :pusi:

marlon
11-03-2010, 16:12
karma je karma kakva god da je.... svaki covek ima iza sebe repove nerasciscenih stvari sto u egzistencijalnom obliku sto u past tensu ili minulim nepoznatim vremenima... ne mozes to nikako kontrolisati bili ti repovi satanskog ili bozanskog sastava...

karma je sustina nepoznatog i one nase nespoznaje samih sebe i unutanjeg ida. kada bi covek imao mogucnost sagledavanja samog sebe opet kroz samog sebe on bi bio u najmanju ruku bog. posto to ne moze, moze samo sebe da sagledava kroz nekog drugog posmatrajuci svoje prepoznatljivosti ne na spoljnom vec onom drugom mnogo suptilnijem nivou.

misterija zivota je misterija neobjasnjivog u njemu. ****s zivot koji je racionalan i gde se zna sta ce biti danas ili sutra i gde kao grci belezimo u tefter sa koliko smo para danas izasli iz kuce a sa koliko smo se vratili.... ako nam je to smisao zivota i to radimo u svakoj situaciji onda smo duhovni paramecijumi. samo osobe koje poseduju dubok unutarnji zivot mogu da osete osobu slicne metafizicke konstante bila ona crna ili bela ili sto je najcesce obe istovremeno.

ne postoje fatalni odnosi kao sto ni ne postoje fatalne osobe to je losa mitoloska laz i propaganda. postoje samo ljudski magneti koji su odbijajuce istopolno okrenuti ili ono drugo sto je mnogo cesci slucaj u takvim situacijama. naravno postoje i sluge dobra ili zla koje umeju itekako biti "fatalne" posedujuci harizmu ali one nisu predmet ove price jer ovde govorimo o obicnim ljudima. nerazumevanje zasto i kako i kad i da li je moguce i sta je bit toga i da li je karma ili ne ili sta cemo ako ili sta mozemo da to izbegnemo ili sto da srljamo ako ne moramo ili da pokusamo pa sta bude ili... u zivotu ti je sve ili ili.... problem nije u odlukama vec u strahu da nismo dorasli sami sebi i sublimatorno pred drugima hvalimo egocentizam svojih strahova predstavljujuci nasu seksualnu slobodu kao vrlinu koju dozivljavamo kao vid nekog oslobodjenja a sustinski smo losi altruisticki glumci jer njome zadovoljavamo potrebe onih manje senzibilnih za koje smo ne vise od komada mesa sto sa rupom ili pak izraslinom.

ko u zivotu vaga ono sto ne moze da se stavi na nijedan poznati izmisljeni kantar nije pri sebi i slucaj je za lazu. ili ili.... nema vaganja. vagaju samo oni koji strahovima pokusavaju da demistifikuju laz ko su ili sto je mnogo cesci slucaj reverzibilnog gledanja ove dve stvari. ali posto je sve za coveka i to je. niko se nije rodio pametan i uci celog zivota. kad tad progledamo ali obicno je uvek kasno. i tako idemo ukrug jer zivot nije nista nego obicno ciklicno kretanje po toj beskonacnoj osi lazi i strahova. bas kao kad izraslina ispuni rupu a vlasnica iste mesajuci radi kosmicke kruzne pokrete koji su joj karmicki davno usadjeni negde u podsvesti da tako treba jer ako ih ne radi mozda nece doziveti pravo sladostrasce zbog koga se i natakarila. zivot ti je ko bicikl... bio on jednosed ili tandem.


napustam vas dragi razbibrigasi. pun mi je q svih foruma.

Vragolanka
11-03-2010, 22:15
Nemam šta da dodam, ili oduzmem... samo... život ne treba gledati kroz karmu... ili obratno... Strahovi su posledice loših iskustava... s tim što ja ne mislim da je život sačinjen od laži i strahova. Pobedi jedan strah, pobedio si ih sve... usudi se da kreneš, svaki sledeći korak će te manje plašiti... a repove i traume vučemo svi... ebi ga, možda je do horoskopa... :lol:

aj...

marlon
12-03-2010, 20:01
ti ces me ucish o karmi.... :raz_013:

Vragolanka
12-03-2010, 21:34
A šta si ti... neki stručnjak za karmu? :raz_013:

marlon
12-03-2010, 21:43
ja sam strucnjak za labilne zene :trepp:

Vragolanka
12-03-2010, 21:46
Manipulator, znači... :trepp:

marlon
12-03-2010, 22:18
malo dete za neke :raz_013:

Vragolanka
18-03-2010, 12:40
Ova tema ima potencijal, šteta što je ispamovasmo... :lol:
A baš sam htela da pitam vernike koliko puta dnevno pomisle na sex, koliko puta dnevno ga požele... i koliko puta dnevno se šibnu po ušima zbog toga.

NCF
18-03-2010, 20:22
Ova tema ima potencijal, šteta što je ispamovasmo... :lol:
A baš sam htela da pitam vernike koliko puta dnevno pomisle na sex, koliko puta dnevno ga požele... i koliko puta dnevno se šibnu po ušima zbog toga.

Ma jok, Jeco, to su ti monosexualci... u skladu sa tim se i ponasaju.
Te se ne sibaju po usima, vec malo nize. :mrgreen:

Vragolanka
18-03-2010, 21:38
Ma jok, Jeco, to su ti monosexualci... u skladu sa tim se i ponasaju.
Te se ne sibaju po usima, vec malo nize. :mrgreen:

:stidljiva:

G
09-10-2010, 17:31
Upravo mi Tiberius reče da vernici vode ljubav (imaju seksualne odnose) samo radi razmnožavanja...Jeli to istina? Ako je istina onda znam zašto sam komunjara...:)

mona
09-10-2010, 17:32
Ovo sto si napisao je gore od perverzije :raz_012:

kojica
09-10-2010, 17:34
Za sada sam čula da samo jedna religijska grupa upražnjava seks reprodukcije radi
i isključivo tada i nikada više.
Samo nije bio rad da kaže kojoj sekti pripada. Meni liči na neki nju ejh...:lol: al ne znam koji..
Daklem, obave to jednom, pa odu kod vidovnjaka da im kaže el uspelo. Da se slučajno ne ogreše ako jeste...:raz_067:

Za sve ostale, to nije tačno. Šalio se Tibi.

G
09-10-2010, 17:37
Ovo sto si napisao je gore od perverzije :raz_012:

Kako je gore ? Ako je to istina što se hrišćanski misionari (Pre svega katolički kler) bore protiv korišćenja prezervativa u Africi iako znaju da bi se tako sprečilo širenje SIDA-e (AIDS-a)? Zašto si tako stroga u iznošenju paušalne ocene a nisi ponudila argumente...:undecided:

mona
09-10-2010, 17:38
Takav stav nema veze sa Bogom...

QueenOfClubs
09-10-2010, 17:39
Шта мислите, да ли неки мушкарци верују да је њихова жена светица?
И уколико доживи оргазам, или чак покаже сексуалну жељу, да се тиме "прља" и престаје бити светица?

G
09-10-2010, 17:41
Ja mislim da kler nema veze sa Bogom inače...

mona
09-10-2010, 17:43
Шта мислите, да ли неки мушкарци верују да је њихова жена светица?
И уколико доживи оргазам, или чак покаже сексуалну жељу, да се тиме "прља" и престаје бити светица?

Dobra pitanja, ali to nema veze sa religijom, vise sa vaspitanjem, odrastanjem sazrevanjem itd...
Ili pogresnim pogledom na religiju..

ja sam takav stav cula od nekih koji nisu religiozni...
da je seks prljav...
Da su sve zene *****
da je sve to necisto...

I takve osobe imaju neki psihicki poremecaj koji nema veze sa religijom...
Tj ko je ispravno upucen u Bibliju zna da je seks normalna stvar ali u braku...
Samo su dati okviri ali je seks normalna stvar...

Jer je tako covek stvoren, menjanjem partnera otupljuje mu savest i time moze postati nepodoban pred Bogom...

QueenOfClubs
09-10-2010, 17:46
Dobra pitanja, ali to nema veze sa religijom, vise sa vaspitanjem, odrastanjem sazrevanjem itd...

ja sam takav stav cula od nekih koji nisu religiozni...
da je seks prljav...
Da su sve zene *****

da je sve to necisto...

I takve osobe imaju neki psihicki poremecaj koji nema veze sa religijom...
Tj Ko je ispravno upucen u Bibliju zna da je seks normalna stvar ali u braku...
Samo su dati okviri ali je seks normalna stvar...
Заиста нема, и ја то тако видим.
Питање је одакле тај фанатизам а опет некако повезан с религијом...

А замисли да се удаш за неког таквог...
Ако нема секса пре брака, ти заправо немаш појма какав је...

G
09-10-2010, 17:46
Aha... A što je crkva protiv kontracepcije??? Ne abortusa nego kontracepcije napominjem ...

mona
09-10-2010, 17:48
Заиста нема, и ја то тако видим.
Питање је одакле тај фанатизам а опет некако повезан с религијом...

А замисли да се удаш за неког таквог...
Ако нема секса пре брака, ти заправо немаш појма какав је...
Pa necu se udati za nekoga koga ne poznajem...
Sve njegove stavove o zivotu...

Nije svaki fanatizam povezan sa religijom...
Moze biti stvar licnosti..

mona
09-10-2010, 17:49
Aha... A što je crkva protiv kontracepcije??? Ne abortusa nego kontracepcije napominjem ...

Pa zato sto oni sve naopako tumace i rade...
Zabranjuju nesto sto je normalno za coveka da sam planira porodicu, jer covek ima slobodnu volju...
A odobravaju ubistvo - abortus...

Zar to nije ironija?

kojica
09-10-2010, 20:25
e pa sad..
jehova nije rekao ''palnirajte porodicu''
nego je rekao ''rađajte se i množite''

a nije rekao ni ''venčavajte se pa se u braku množite i rađajte''

Tibi
09-10-2010, 20:27
I zato te tako volem kojce, sto citas kako pise, ne kako ga tumace ovi sto ne znadu sta ce od dosade :raz_079: (al ovo nije blud :stid:)

boti
09-10-2010, 20:36
al su bleja vragolanqa i oni marlon lijepo pisali na ovi temu... :angry:

kojica
11-10-2010, 19:22
jesu...:raz_088:

Vragolanka
29-10-2010, 15:36
Dobra pitanja, ali to nema veze sa religijom, vise sa vaspitanjem, odrastanjem sazrevanjem itd...
Ili pogresnim pogledom na religiju..

ja sam takav stav cula od nekih koji nisu religiozni...
da je seks prljav...
Da su sve zene *****
da je sve to necisto...

I takve osobe imaju neki psihicki poremecaj koji nema veze sa religijom...
Tj ko je ispravno upucen u Bibliju zna da je seks normalna stvar ali u braku...
Samo su dati okviri ali je seks normalna stvar...

Jer je tako covek stvoren, menjanjem partnera otupljuje mu savest i time moze postati nepodoban pred Bogom...

E, vidiš... niko neće priznati da ima pogrešan pogled na religiju, jer svako smatra da je upravo njegova interpetacija ona prava. Na to će mu ukazati neko drugi, koji opet neće videti da i sam ima pogrešan stav po ovom pitanju, čim sebi daje za pravo da tumači tuđ.
Na vaspitanje, kulturu, zadrtost po bilo kom osnovu ne može da se nakalemi ono za šta se već nema dobra podloga. Pitanje ima veze sa religijom, kao što patriotizam i nacionalizam mnogi stavljaju pod istu ravan sa pravoslevljam, i tu dolazi do pomeranja granica.

Pa ne mora da se ima psiho poremećaj da bi smatrala da su sve žene kurve, dovoljno je steći obrazac ponašanja kroz sopstvenu porodicu, nekima je iskustvo poslužilo da bi izvukli slične banalne zaključke, to valjda onima koji nikada neće priznati da su oni ti koji prave greške... Niti su svi muškarci isti, niti žene, ponekad je problem isključivosti u nama, ne u drugima. Ali, i za to treba biti čovek, pa priznati sebi.
Znam čoveka koji neće da ima oral ili anal sa ženom, jer mu je rodila decu, iz poštovanja, valjda... osim toga, ona ljubi tu decu... po meni van pameti, al ajde. Dok mu sa druge strane ne smeta da ima ljubavnicu koja će mu sve to pružiti, i koju će verovatno tretirati kao manje "čistu"... toliko o uzajamnom poštovanju žena uopšte.

A što se tiče biblije... pa i sama znaš da nije dovoljno imati samo sex u braku, zabranjena je svaka vrsta sex.aktivnosti, koja za svrhu nema viši cilj-pravljenje potomstva. Znači, nije normalna stvar, samo praktična. Svaka vrsta uživanja je grešna... to bi trebala da znaš, kao "poznavalac".

Menjanjem partnera, tek promene radi, ne otupljuje savest, i nebitno je koliko je nepodoban pred bogom, ili bilo kojim drugim bićem... Takvi bi možda trebali da se zapitaju koliko su podobni sebi samima i šta ustvari traže. Opet, ni ovakvo ponašanje ne zaslužuje da ga ti, ili bilo ko osuđuje...

eqrem
30-10-2010, 20:37
jesu...:raz_088:

ja imo oral... :raz_068:

Eleleth
10-11-2010, 00:52
Ima dva citata vrlo interesantna u NZ<u Biblije koje i Ateistima bi mogla biti iznenađenje ...
Pažljivo pročitajte


Krivo i pravo bogoštovlje

16Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. 17To je tek sjena onoga što dolazi, a zbiljnost jest – tijelo Kristovo. 18Nitko neka vas ne podcjenjuje zato što on sam uživa u »poniznosti i štovanju anđela«, zadubljuje se u svoja viđenja, bezrazložno se nadima tjelesnom pameću svojom, 19a ne drži se Glave, Njega od kojeg sve Tijelo, zglobovima i svezama zbrinuto i povezano, raste rastom Božjim.
20Ako ste s Kristom umrli za počela svijeta, zašto se, kao da još u ovom svijetu živite, dajete pod propise: 21»Ne diraj, ne kušaj, ne dotiči«? 22Sve će to uporabom propasti. Uredbe i nauci ljudski! 23Po samozvanu bogoštovlju, poniznosti i trapljenju tijela sve to doduše slovi kao mudrost, ali nema nikakve vrijednosti, samo zasićuje tijelo
KOLOŠANIMA 2:16-21



1 A Duh govori jasno, da će u posljednja vremena odstupiti neki od vjere, slušajući lažne duhove i nauke zlih duhova,
2 U licemjerju lažaca, koji imaju biljeg upečen na svojoj savjesti,
3 Koji govore da nije dobro ženiti se, blagovati jela, koja Bog stvori, da ih vjernici i oni, koji upoznaše istinu, uzimaju sa zahvalnošću.
4 Jer je svako stvorenje Božje dobro, i ništa nije na odmet, što se uzima sa zahvalnošću
TIMOTEJU 4

kojica
11-11-2010, 00:19
Šta bi to telesna pamet bilo?

Eleleth
11-11-2010, 00:29
Šta bi to telesna pamet bilo?

Suzdržavanje...

G
11-11-2010, 00:31
Suzdržavanje...

Celibat?:lol:

Eleleth
11-11-2010, 00:55
Celibat?:lol:

Da.To je ta pamet koja udari u glavu i imaš osječaj kao da si anđeo i iznad sviju ljudi si.Super stvar za misionarenje ili na hitnu pomoć od zasičenja tjela.

Pa vidiš da i stari su znali za to kako piše u Kološanima 2,16-21.


20Ako ste s Kristom umrli za počela svijeta, zašto se, kao da još u ovom svijetu živite, dajete pod propise: 21»Ne diraj, ne kušaj, ne dotiči«? 22Sve će to uporabom propasti. Uredbe i nauci ljudski! 23Po samozvanu bogoštovlju, poniznosti i trapljenju tijela sve to doduše slovi kao mudrost, ali nema nikakve vrijednosti, samo zasićuje tijelo