PDA

Pogledaj Punu Verziju : Заштита аутомобила од крађе



QueenOfClubs
13-05-2011, 19:09
Коју заштиту користите?
Шта мислите, која је најбоља?
(Осим скидања волана и вађења акумулатора :lol:)

Имам зедер. Два пута су га обијали али ауто нису одвезли.
Због тих покушаја (поправка брава кошта 7.500) размишљам да ставим и неки аларм...

twm
14-05-2011, 00:00
samo alarm, bez mehanickih zastita. ugl pazim gdje parkiram kad sam u drugom gradu i to je to

Zak
14-05-2011, 00:06
Stavis onu starinsku zamku za medvede. Pa kad sedne odgrize mu pola dupeta.
3751

QueenOfClubs
14-05-2011, 16:25
samo alarm, bez mehanickih zastita. ugl pazim gdje parkiram kad sam u drugom gradu i to je to
Да ли постоји разлог што немаш механичку заштиту?

QueenOfClubs
14-05-2011, 16:26
Stavis onu starinsku zamku za medvede. Pa kad sedne odgrize mu pola dupeta.
3751
Јес, па ја да седнем собајле нако буновна. :lol:

twm
15-05-2011, 13:14
Да ли постоји разлог што немаш механичку заштиту?

nikakav posebno. cak mi kum ima radnju u kojoj ugradjuje sve vrste zastite. rekoh, ima fabricki alarm sa ultrazvucnim senzorima na koji je zakacen jos jedan (meta). mislim da je to za pocetnike dovoljno a moze da omete i laptop majstore. za profesionalce koji zele da odvezu auto od 25 k eur ili vise ne postoji zastita (stavice ga na prikolicu na kraju). prosle godine dvojici mojih poznanika ukrali x6 i coupe 335i ti laptop maheri, ali nisu imali bas nikakvu zastitu ( btw, imali su full kasko tako da se nisu mnogo sekirali)

QueenOfClubs
15-05-2011, 13:19
Слажем се за те скупе аутомобиле.
Кад се намераче само је каско спас.
Мада, и то је питање, шта и како доказати да нисмо сами украли свој ауто због осигурања.

Ал хајд да се спустимо на јефтиније аутомобиле.
Ипак су они у већини...

twm
15-05-2011, 13:47
Слажем се за те скупе аутомобиле.
Кад се намераче само је каско спас.
Мада, и то је питање, шта и како доказати да нисмо сами украли свој ауто због осигурања.

Ал хајд да се спустимо на јефтиније аутомобиле.
Ипак су они у већини...

ne znam, ne bi to gledao kao cjenovni "razred" jer se kradu auti od kojih je uslovno i alarm "skuplji". slucajevi u kojima , po meni, pomaze alarm : ako nekom treba auto za pljacku ili neku kriminalnu radnju (ugl brizljivo isplanirano), ako je auto "narucen" od nekog otpada ili nekog ko je imao udes ili ima "papire", ako je "klincima" koji se "uce" do vozanja i sl. u vecini ovih slucajeva svaka vremenska prepreka je odbijajuci faktor. skuplji auti se ugl kradu ako su duze bez nadzora ili lopovi imaju fabricke kodove i kljuceve.
naravno, pod alarmom se ne podrazumijeva samo zvucno upozorenje vec i visekruzna elektronska zastita i "plivajuci" kodovi koji su mnogo bolji od fabrickih.

QueenOfClubs
15-05-2011, 13:51
Мени би требао неки аларма који ће да одврати лопове од обијања.
Зедер налепница није :facepalm:
Мислим, ако не знаш да обијеш зедер, немој ми правити штету. :kk:

А чула сам и за неки "скривени прекидач" :huh:
Наводно, одличан је ако се добро сакрије...
Неки предлажу уградњу више тих прекидача :krsti:
Па то док све њих "попалим" закаснићу ма где да сам кренула...

Sandokan
15-05-2011, 21:15
Šta da ti kažem ............ ja osim fabričkog alarma i centralne brave ne koristim ništa .....

U juga su mi nekada ulazili maltene da spavaju .... a sa sestrinim Sparkom šta su i šta rade pričao sam ti ... nezgodan ti kraj, realno, a ako se neko nameračio :(

QueenOfClubs
15-05-2011, 21:22
Два пута су га обијали на Новом Београду, не код мене у крају.
Код мене су за 5 дана украли 2 комата.
Мислим, испред моје зграде...

Sandokan
15-05-2011, 21:28
Два пута су га обијали на Новом Београду, не код мене у крају.
Код мене су за 5 дана украли 2 комата.
Мислим, испред моје зграде...

Ma sve znam ..... ona Kandža nije loša, al to ti ne garantuje da ti neko netje razvaliti kola :( ... ja sam nekada kačio kuku na volan, kuku na menjač, sad sam digo ruke .... da si videla kako mi neka budala iz čista mira izglodala levi blatobran ne bi verovala ... al od toga nema spasa .... samo garaža...

QueenOfClubs
15-05-2011, 21:32
Код мене у крају издају гараже за 150 евра. :haha:
Па изнајмићу му цео стан у приземљу, с климом, ондак :haha:

Имам зедер, и сад бих да ставим аларм на централну браву колико да ми не праве штету сваки час.
Е, сад мене занима који аларм.
Брату се на форду палио и кад дуне лахор.
Кад год је био код мене завијао је ко хијена сваку ноћ. :facepalm:
Онда је возио у сервис и сад се не пали ич. :lol:
Мада, колико сам чула, форд се теже обија.

Sandokan
15-05-2011, 21:38
Skup ti kraj :lol: ........ a Marinkova bara blizu ........:(
Iskreno ... nemam pojma, a alarm na lahor je super stvar .... samo što dalje od tvog stana :haha: ja jednom zvao pandure pošto se nekom baji celu hebenu noć palio alarm na svakih 2 minuta pod mojim prozorom, el znaš šta su uradili ..... ništa ....i ondaK sidjem doli u 3 ujutro, vidim da neje u brzini i odguram ga 50 metara niže...

QueenOfClubs
15-05-2011, 21:44
Ма лакше ми било да је ту, да га угасим с прозора. :lol:

Ништа ондак.
Чекамо некога ко зна шта је ОК а повољно.
Подвлачим повољно... :aha:

Sandokan
15-05-2011, 21:48
Ма лакше ми било да је ту, да га угасим с прозора. :lol:

Ништа ондак.
Чекамо некога ко зна шта је ОК а повољно.
Подвлачим повољно... :aha:

E baš mi bzvz što nesam bio od pomoći :( el može 2 za uložen trud bar :lol:

QueenOfClubs
15-05-2011, 21:50
Може један :cmok:

ЖениМиСе
16-05-2011, 12:26
ovo će možda zvučati smešno ali najsigurnija zaštita od krađe je da ga ostavite na izvolte.
1. otključan auto = možda je vlasnik u blizini.
2. ključ u bravi = tolika kršina da ga ne vredi krasti.

QueenOfClubs
16-05-2011, 12:38
Мени није смешно уопште. Што се мог аутомобила тиче нестао би колико за минут. :qq:
Јеси ли читао у новинама како је лик оставио откључан ауто и сва четири у по бела дана само да тркне у мењачницу на минут,
лопови су сели у ауто и одвезли га са све његовим сином у њему :qq:
Даклем, треба ми још један аларм а не да га поклоним некоме ко први наиђе.

ЖениМиСе
16-05-2011, 12:46
Мени није смешно уопште. Што се мог аутомобила тиче нестао би колико за минут. :qq:
Јеси ли читао у новинама како је лик оставио откључан ауто и сва четири у по бела дана само да тркне у мењачницу на минут,
лопови су сели у ауто и одвезли га са све његовим сином у њему :qq:
Даклем, треба ми још један аларм а не да га поклоним некоме ко први наиђе.

čisto sumnjam da je u tom slučaju cilj bio auto, možda naplata nekih dugova al krađa nije.
u krajnjem slučaju možda su neki klinci hteli samo da se provozaju, što i nije tako redak slučaj.

QueenOfClubs
16-05-2011, 12:53
А да им оставим и саобраћајну залепљену на стакло да се не муче људи с папирима после?

Стварно сам чекала да видиш тему и надала се савету. :neutral:

ЖениМиСе
16-05-2011, 13:03
А да им оставим и саобраћајну залепљену на стакло да се не муче људи с папирима после?

Стварно сам чекала да видиш тему и надала се савету. :neutral:

Ne znam kakav bi ti savet dao, jednostavno rečeno savršeni alarm ne postoji, a niti sam ja ikad imao problema sa tim da mi je neko pokušao da ukrade ili ukrao da automobil. Nikad nisam imao tu naviku da zaključavam automobil, a često i ključ ostavim u bravi. E sad pošto sam dosta poznat u određenim društvenim krugovima možda ima uticaja na to što mi nisu nikad krali automobil ili jednostavno imam više sreće nego pameti.

Moonster
23-08-2011, 02:27
Коју заштиту користите?
Шта мислите, која је најбоља?
(Осим скидања волана и вађења акумулатора :lol:)

Имам зедер. Два пута су га обијали али ауто нису одвезли.
Због тих покушаја (поправка брава кошта 7.500) размишљам да ставим и неки аларм...
Lavlja kandža samo nju koristim pored fabrički ugrađenog alarma koji ionako samo stvara buku :lol:
Najbolja je Lavlja kandža jer čim je vide na volanu ni ne pokušavaju da je uklanjaju, jednostano obiđu auto :aha:
Doduše, pokušali su dva puta da ga navuku na šlepu, jer su točkovi ostavljeni bili normalno postavljeni pa im je bilo zgodno, ali zbog mase su odustali, oba puta :aha:
Jedino im je ostalo da pokušaju sa "paukom" da ga dignu, ali ne verujem da će im to pasti na pamet :aha:

Ti ili imaš nekoga ko se uči zanatu, ali to mi mnogo glupo da se na taj način "uči" da obija automobile ili imaš nekoga ko to namerno radi samo da ti napravi štetu oko popravke :aha:

Moonster
23-08-2011, 02:33
nikakav posebno. cak mi kum ima radnju u kojoj ugradjuje sve vrste zastite. rekoh, ima fabricki alarm sa ultrazvucnim senzorima na koji je zakacen jos jedan (meta). mislim da je to za pocetnike dovoljno a moze da omete i laptop majstore. za profesionalce koji zele da odvezu auto od 25 k eur ili vise ne postoji zastita (stavice ga na prikolicu na kraju). prosle godine dvojici mojih poznanika ukrali x6 i coupe 335i ti laptop maheri, ali nisu imali bas nikakvu zastitu ( btw, imali su full kasko tako da se nisu mnogo sekirali)
Podseti me ovo na priču jednog mog poznanika iz nemačke koji je bio u poseti u Bg-u i isto tako njemu "ukradu" automobil ispred hotela ali se iz istih razloga nije mnogo sekirao oko toga :aha:
Drugim rečima, skinut sa osiguranja što bi rekli :aha:
Jeste potpuno tačno, ako je profesionalna grupa u pitanju, jedino što ih može odvratiti je ako ih zatekneš da pucaš na njih, pa neka objašnjavaju naknadno šta i kako, a ako ih ne zatekneš u poslu, ode automobil dalje :aha:
Mada ponovo ne znam ko više uopšte na taj način krade automobile, kada ga sasvim lepo skineš sa osiguranja i dostaviš novom vlasniku :aha:

Moonster
23-08-2011, 02:38
ovo će možda zvučati smešno ali najsigurnija zaštita od krađe je da ga ostavite na izvolte.
1. otključan auto = možda je vlasnik u blizini.
2. ključ u bravi = tolika kršina da ga ne vredi krasti.
3. otključan auto + ključ u bravi = pitanje je šta je u gepeku ? :hm:

ЖениМиСе
23-08-2011, 18:02
3. otključan auto + ključ u bravi = pitanje je šta je u gepeku ? :hm:

Možda neka rotka ili pit. nije redak slučaj da ljudi ostavljaju pse u automobilu zarad sigurnosti.

Moonster
26-08-2011, 14:14
Možda neka rotka ili pit. nije redak slučaj da ljudi ostavljaju pse u automobilu zarad sigurnosti.

Preskupo je to i lako vidljivo :pusi:

Jedna ovakva ispod sedišta vozača :sojka:

http://razbibriga.net/imported/2011/08/14Boa_Constrictor_Panama_101-1.jpg


O ovakvu jednu baci na zadnje sedište, pa koja mu se pre javi :pusi:
http://razbibriga.net/imported/2011/08/124091944_f321fa723b-1.jpg

ЖениМиСе
27-08-2011, 16:37
Preskupo je to i lako vidljivo :pusi:

Jedna ovakva ispod sedišta vozača :sojka:

http://razbibriga.net/imported/2011/08/14Boa_Constrictor_Panama_101-1.jpg


O ovakvu jednu baci na zadnje sedište, pa koja mu se pre javi :pusi:
http://razbibriga.net/imported/2011/08/124091944_f321fa723b-1.jpg

nije ti to loš predlog, ali ima jednu manu.... strašno se bojim tih živuljki!!!