PDA

Pogledaj Punu Verziju : Lepe vesti su dosadne..



kojica
18-05-2011, 07:10
ili smo samo previše samokritični?
Očekujemo li od nas samih, pa i od ljudskog društva uopšte, previše? Savršenstvo?
Pa ako baš i nije savršeno kao Nole, onda i ne reagujemo? Dok sa druge strane rado
osuđujemo svaki propust?

Ok. Razumem da novinari žive od naše pažnje, ali ne možemo njih kriviti što nam pružaju
ono što nama treba. A nama treba zlo. :qq:

I još nešto. Koliko uopšte na to zlo ispravno reagujemo? Jel se meni čini da samo gunđamo
i ne preduzimamo ništa konkretno? :hm:

Da ne trujem više temu ''šta mislite o ovome'', pošto je baš lepo krenula, evo
prebacićemo ovu priču ovde.

DaDole
18-05-2011, 08:38
Veoma dobra tema kojice:)
Interesantno je upravo šta to u ljudima budi te sitne,zle nagone radovanja ili ushićenja tuđoj muki ili nekom većem makro problemu..
Vijesti prodaju novine.Današnja vijest je sutra- starica sa štapom.
Čeka se nova,uzbudljivija i zanmiljivija..čeka se vijest o kojoj svi mogu da raspredaju i uživaju u njoj .Živimo u zemlji u kojoj svako ko zna da upali komp misli da je relevantan da raspreda o geopolitici i svjetskim zavjerama.
Ljudi jednostavno vole da vire u tuđe šerpe..da li samom zbog toga što su im onda njihove šerpe manje prljave ili prazne..

kojica
26-05-2011, 10:14
Ali mi smo najstroži prema našim šerpama. Kako očekujemo da nas bilo ko poštuje kao naciju
ako ne umemo ništa lepo da kažemo?
Odemo negde preko i vratimo se puni utisaka, svašta smo nešto lepo videli, pa godinama o tome
pričamo, a ovde samo ono loše vidimo.. :kk:

DaDole
26-05-2011, 10:22
Ali mi smo najstroži prema našim šerpama. Kako očekujemo da nas bilo ko poštuje kao naciju
ako ne umemo ništa lepo da kažemo?
Odemo negde preko i vratimo se puni utisaka, svašta smo nešto lepo videli, pa godinama o tome
pričamo, a ovde samo ono loše vidimo.. :kk:
nažalost si u pravu..iako nisam od takvih jer najviše volim ovu svoju,istina tvrdu ali moju,zemlju..i meni smeta ta količina divljenja tuđem,a pljuvanja po svom..
evo,jedna lijepa vijest...ispred moje zgrade procvjetale su prve ruže,onako stidljivo i sneno,ali prekrasne su..i za divno čudo,djeca paze da sa loptom ne prilaze ružičnjaku:)

причалица
26-05-2011, 13:39
a ovde samo ono loše vidimo.. :kk:

pa takvi smo.
imam tetku koja živi u nemačkoj od 1971. i baš mrzi tamo da živi i svake godine kad dolazi u srbiju kaže ''e, baš lepo što sam došla....ali je ovde grozno!''
:neutral:

mica
11-06-2011, 04:34
ili smo samo previše samokritični?
Očekujemo li od nas samih, pa i od ljudskog društva uopšte, previše? Savršenstvo?
Pa ako baš i nije savršeno kao Nole, onda i ne reagujemo? Dok sa druge strane rado
osuđujemo svaki propust?

Ok. Razumem da novinari žive od naše pažnje, ali ne možemo njih kriviti što nam pružaju
ono što nama treba. A nama treba zlo. :qq:

I još nešto. Koliko uopšte na to zlo ispravno reagujemo? Jel se meni čini da samo gunđamo
i ne preduzimamo ništa konkretno? :hm:

Da ne trujem više temu ''šta mislite o ovome'', pošto je baš lepo krenula, evo
prebacićemo ovu priču ovde.


Ne bih ja rekla da je to do naseg naroda,mislim da je genralno negde u coveku prisutna ta potreba da hrani dusu losim stvarima. Kad pogldas kroz istoriju,nije li se narod najvise radovao javnom vesanju ili bilo kakvom javnom krvavom obracunu? Uz sva navijanje...Dalje,vidi na youtubeu,najvise su pogledani klipovi saobracajnih udesa,na pr...Hronika je najcitanija rubrika. Na zalost,losa vest je zanimljivija,mozda zato sto nas negde uvek podseca na to koliko je dobro sto je bas nas zaobisla...
p.s.
nadam se da nisam omasila temu jerbo mi mozak malko trokira u ove rane,jutarnje sate..

причалица
11-06-2011, 06:45
dobro si micke primetila da to jeste opšteljudska crta - da se ''hrani'' lošim vestima, da.
dakle, nismo ni mi srbi najgori :lol:...