PDA

Pogledaj Punu Verziju : Moć podsvesti



kojica
30-05-2011, 07:36
Zašto je neko tužan, a neko srećan? Zašto je neko veseo i bogat, a neko jadan i
siromašan? Zašto neko ima lep i raskošan dom, a neko živi na pragu gladi u bednom
predgrađu? Zašto je neka žena u srećnom braku, a njena rođena sestra živi osujećena i
nesrećna?....... Na ova i mnoga druga pitanja dobićete odgovore u ovoj knjizi, učeći
kako da ovladate jednostavnim tehnikama podsticanja svesti i podsvesti na akciju.
Džozef Marfi, autor ovog dela, se pre 42 godine uspešno oslobodio malignog tumora,
koristeći se snagom podsvesti i tehnikama opisanim u ovoj knjizi.

„Naučna molitva predstavlja usmeravanje svesnih i podsvesnih stanja, a i sama želja
jeste molitva. Uslišena molitva je ostvarenje čovekovih najiskrenijih želja. Nužno je
pronaći jednostavno pravilo, uputstvo i tehniku kako biste ovladali sposobnošću da
stvorite čudo, koje će vas osloboditi zbunjenosti, bede, tuge i neuspeha i pokazati put
do mesta koje vam uistinu pripada.“

Da li ste pročitali ovu knjigu?
Da li biste je pročitali?

Vaši utisci.. :palac:

kojica
30-05-2011, 07:41
''Postizanje sopstvenog izlečenja oduvek je predstavljalo najuverljivije svedočanstvo
prisustva podsvesnih moći u čoveku. Pre četrdeset dve godine uspešno sam se
oslobodio malignog tumora - medicinski stručnjaci su ga nazvali sarkom - služeći se
snagom podsvesti koja me je stvorila i koja me održava u životu. U ovoj knjizi iznosim
tehniku kojom sam se, pri tome, služio. Ubeđen sam da će svima koji je prihvate pomoći
da steknu poverenje u postojanje beskonačne moći isceljenja u dubinama Ijudske
podsvesti. Uz nesebičnu pomoć svoga dok- tora i prijatelja, iznenada sam shvatio da će
se stvaralačka in- teligencija koja je načinila sve moje organe, uobličila moje telo i dala
početni impuls mome srcu, sasvim prirodno obračunati sa mojom bolešću. Drevna
poslovica kaže: "Lekar ranu previja, a Bog je leči".''

Džozef Marfi

kojica
30-05-2011, 07:44
''"Ako ko reče gori ovoj: digni se i baci se u more, i ne posumnja u srcu svojemu nego uzvjeruje
da će biti kao što govori - biće mu štogod reče", (Marko, 11, 23) Zakonitost duha je zakonitost vere.
To znači da treba ve- rovati na način na koji deluje sam Ijudski duh, da treba verovati u samu veru.
Vera koja se rađa u duhu jeste misao rođena u tom duhu - samo to i ništa više od toga.''

Džozef Marfi

paculjkica
30-05-2011, 07:48
Sećam se nekih delova kako ponavljati u sebi neke stvari koje želimo kako bi nam se ostvarile...
Kažu da se na podsvest lakše utiče nego na svest, malo mi to baš nije jasno, podvesno možemo nešto na primer da želimo a svesno da rasuđujemo da li je realno to da imamo i da potiskujemo tu želju . Nekako vezujem da ono što je potisnuto direktno ide u podsvest i obično sanjam ono o čemu "podsvesno" razmišljam.
Jedno vreme sam se budila tačno par sekundi nego što bi trebalo sat da zvoni, prosto kažem sebi budi se tad i tad i eto. Nije bilo šanse da se uspavam.
Sad knjiga daje mnogo nekih primera kako ljudi izlaze na kraj sa nekim bolestima i da upravo ta moć podsvesti pomaže. Ne znam koliko ljudi primenjuju te metode, da li daju nekih rezultata.

DaDole
30-05-2011, 07:53
<Čestitam na sjajnoj temi..knjigu sam čitala i smatram da ću je opet čitati ..već danas popodne malo ću da je "ponovim"

kojica
30-05-2011, 07:58
<Čestitam na sjajnoj temi..knjigu sam čitala i smatram da ću je opet čitati ..već danas popodne malo ću da je "ponovim"
Čula sam da postoji nastavak knjige. Aktiviranje moći podsvesti se valjda zove.
Možda bi mogla i nju da pročitaš, ako ti se već dopada šta Marfi piše.

mihaela
30-05-2011, 08:00
Citala sam tu knjigu,i nije ostavila na mene bas neki utisak.
Ne moze me knjiga ubijediti u to ako sam siromasna da cu postati bogata tako sto cu ponavljati :"Ja zelim biti bogata"...niti da cemo izlijeciti tesku bolest iako to silno zelimo i ponavljamo sebi.
Podsvijesno mozemo uticati na sebe mozda nekim sitnicama,i mislim da dalje moc prestaje.

kojica
30-05-2011, 08:05
Sećam se nekih delova kako ponavljati u sebi neke stvari koje želimo kako bi nam se ostvarile...
Kažu da se na podsvest lakše utiče nego na svest, malo mi to baš nije jasno, podvesno možemo nešto na primer da želimo a svesno da rasuđujemo da li je realno to da imamo i da potiskujemo tu želju . Nekako vezujem da ono što je potisnuto direktno ide u podsvest i obično sanjam ono o čemu "podsvesno" razmišljam.
Jedno vreme sam se budila tačno par sekundi nego što bi trebalo sat da zvoni, prosto kažem sebi budi se tad i tad i eto. Nije bilo šanse da se uspavam.
Sad knjiga daje mnogo nekih primera kako ljudi izlaze na kraj sa nekim bolestima i da upravo ta moć podsvesti pomaže. Ne znam koliko ljudi primenjuju te metode, da li daju nekih rezultata.
Mislim da je ovo jedina knjiga iz oblasti popularne psihologije koju sam pročitala. :hm:
Mada, kad god sam videla naslov ''kako da postaneš srećan'' ili ''kako sam se ja čudesno
izlečio'' (karikiram), uvek je u sadržaju bila pomenuta autosugestija. Pa sad, dal molitva
Bogu, il neko mantranje lepih želja tek onako, al to je to u principu.

On je u ovoj knjizi izložio vrlo neobičnu komunikaciju - ja se obraćam sebi. Ja zahtevam,
naređujem ili molim svoju podsvest da učini nešto što ja svesno ne mogu. Po tome mi je
knjiga ostala u sećanju. A čitala sam je baš davno.

DaDole
30-05-2011, 08:07
Mišljenja sam da nije u pitanju samoubjeđivanje kao način kojim rješavamo probleme..već pristup onom dijelu sebe koji ti pomaže da se suočiš sa nevoljama na lakši i samospoznajni način..
podsvijest kao kategorija je čudo,generalno govoreći,malo ko zapravo zna kolika je njena moć(ovo je nevezano za naslov knjige)

Sandokan
30-05-2011, 08:17
Nisam čitao, ne bih ni čitao ........

Verujem da ukoliko nešto (ne sve) dovoljno jako želimo i odlučnimo smo u tome, možemo (sad svesno ili nesvesno :hm:) dati sebi dovoljnu unutrašnju motivacionu snagu da to i ostvarimo, moguće je da postoje neki motivacioni šabloni, o kojima bi se mogle pisati knjige, ali i to su uglavnom lični doživljaji i pitanje koliko su opšte primenjivi ..... što se tiče lečenja malignih oboljenje na ovaj način, apsolutno ne verujem u to :nene: ..... jedino u šta verujem u toj priči je to da je osim konvencionalnih zdravstvenih metoda, kod svih a posebno kod ove vrste bolesti, za borbu je neophodna žestoka mentalna snaga....
Pretpostavljam da sam omašio temu ... al bar u prvoj rečenici rekoh, nisam čitao :(

kojica
30-05-2011, 08:19
''KRATAK PREGLED MISLI KOJE VALJA ZAPAMTITI

• Riznica se nalazi skrivena duboko u vama. Za odgovorima na želje svoga srca tragajte
unutar samih sebe.
• Velika tajna čije su rešenje posedovali značajni Ijudi svih epoha leži u njihovoj
sposobnosti da otkriju i oslobode sile sopstvene podsvesti. I vi ste u stanju da učinite to
isto.
• Podsvest zna odgovore na sva pitanja. Ukoliko, neposredno pre nego što ćete pasti u
san, svojoj podsvesti saopštite, "Želim da ustanem u šest sati", ona će vas probuditi
tačno na vreme.
• Podsvest je graditelj vašeg tela i u stanju je da vas leči. Svake večeri utonite u san s
mišlju o savršenom zdravlju i vaša će podsvest, kao verni sluga, izvršiti naređenje.
Svaka misao je uzrok, a svaka osobina njena posledica.
• Želite li da napišete knjigu ili pozorišni komad, da održite uspešno predavanje, svoju
želju pažljivo i s Ijubavlju saopšti- te podsvesti i ona će vam je uslišiti.
• Čovek je poput kapetana koji upravlja brodom. Samo isprav- ne zapovesti vode brod
do luke, stoga i vi morate izdavati (imati prave misli i mentalne slike) svojoj podsvesti
koja upra- vlja svim vašim iskustvima.
• Nikada ne upotrebljavajte izraze, "To je preskupo" ili "Nisam u stanju to da učinim".
Podsvest će vas uvek shvatiti ozbiljno i potruditi se da zaista ne steknete novac,
odnosno ne ospo- sobite se za ono čemu stremite. Umesto toga, govorite sebi, "U
stanju sam sve da učinim uz pomoć svoje podsvesti".
• Zakon života je zakon vere. Vera je misao koja se rađa u umu. Ne verujte u stvari koje
vam nanose štetu ili bol. Verujte da je podsvest sposobna da vas leči, nadahnjuje, snaži
i vodi u bolju budućnost. Uspeh u životu upravo je srazmeran veri u uspeh.
• Promenite li svoje misli, promenićete svoju sudbinu.''

Marfi

kojica
01-06-2011, 11:27
Meni u ovoj njegovoj priči smeta sledeće...
Bez obzira na to šta radimo, dovoljno je da nešto poželimo iskreno pa će nam se to i ostvariti.
Znači obiješ banku, iskreno poželiš da te nikad ne ulove i divota. :lol:
Mislim da svet ne funkcioniše tako.