PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ja ni sebi ne verujem!



paculjkica
30-05-2011, 08:07
Na pitanje dal mi veruješ , obično odgovaramo ja ni sebi ne verujem!
Da li držite do nekih svojih principa koje ne želite da pogazite ni po koju cenu?
Koliko uspevate u tome?

Naš narod kaže kad pogreši obično :pa samo smo ljudi!
Da li je ljudima takva priroda da je teško da se odupre nekim izazovima?

Obično držimo do nekog svog dostojanstva. Znači ako se desi da pogrešimo , na primer dozvolimo da nas neko povredi, dozvolimo drugi put , treći put...e posle toga je i dostojanstvo poljuljano i shvatimo da se nismo držali svojih principa...
Eto ja na to mislim kad kažem da ne verujem sebi jer znam da na takve situacije nisam mogla da utičem.

A na šta vi mislite kad kažete da ne verujete sebi?
Ili možda verujete sebi? :P

QueenOfClubs
30-05-2011, 08:12
Верујем себи.
Коме ћу, ако нећу себи. :lol:

А изјава – па ми смо само људи, ме нервира.
Најинтелигентнија смо бића на планети,
Све нам је дато.

DaDole
30-05-2011, 08:12
Vjerujem sebi jer poznajem sebe ,posebno onaj dio mene kojim detektujem koliko mogu da vjerujem nekom drugom..i sa tim nemam problema..jeste,svi smo samo ljudi i nikad ne treba reći "nikad"..
neko je jednom rekao,ne pamtim ko,ali veoma lijepo " I najjače zakletve su slama za oganj u krvi"..e,sad stvar principa je drugi par opanaka i vrlo rastezljiv pojam,ali da ne spamujem,molim te objasni u kom pravcu da razvijamo temu..u pravcu (ne)vjerovanja ili principa:)

kojica
30-05-2011, 08:13
U principu, funkcionišemo po nekim određenim principima. :lol:
U zavisnosti od toga koliko smo jaki ili tvrdoglavi, držaćemo ih se više ili manje,
ali.. uvak ima neko ali, kada iznenadimo sami sebe..
To je obično u situacijama koje nas iznenade i za koje nemamo neki gotov, pripremljen
šablon/princip delovanja.

Ne verujem sebi.

paculjkica
30-05-2011, 08:19
Верујем себи.
Коме ћу, ако нећу себи. :lol:

А изјава – па ми смо само људи, ме нервира.
Најинтелигентнија смо бића на планети,
Све нам је дато.

Pa i mene nervira ta izjava jer može da bude samo izgoror za neke loše postupke. A šta zanči verovati sebi, verovati da na primer nećemo pogrešiti? :hm:
Da li samo verujemo da nećemo pogrešiti ili smo sigurni u to?:hm:
Nisam srela nekog ko nikad nije pogrešio.

mikili
30-05-2011, 08:20
ja u stvari nikom ne verujem osim sebi.i ne dozvoljavam nikome da me povredi vise nego jednom.s takvima prekidam.postoje samo oni kojima to dozvoljavam,a to su moja deca.mozda sam previse iskljuciva u poruci..postoje osobe koje te povrede bez lose namere,ne razmisljajuci ili ne shvatajuci koliko je to tebi vazno.to mogu da razumem,ali kada je neko svestan da ce te povrediti i ipak to uradi,e takvi ne prolaze drugi put.

QueenOfClubs
30-05-2011, 08:20
Pa i mene nervira ta izjava jer može da bude samo izgoror za neke loše postupke. A šta zanči verovati sebi, verovati da na primer nećemo pogrešiti :hm:
Da li samo verujemo da nećemo pogrešiti ili smo sigurni u to :hm:
Nisam srela nekog ko nikad nije pogrešio.
Верујем у себе. Знам шта и колико могу.
Грешке се дешавају најчешће из незнања.
Не ваља кад се понављају уместо да служе за наук.

QueenOfClubs
30-05-2011, 08:21
ja u stvari nikom ne verujem osim sebi.i ne dozvoljavam nikome da me povredi vise nego jednom.s takvima prekidam.postoje samo oni kojima to dozvoljavam,a to su moja deca.mozda sam previse iskljuciva u poruci..postoje osobe koje te povrede bez lose namere,ne razmisljajuci ili ne shvatajuci koliko je to tebi vazno.to mogu da razumem,ali kada je neko svestan da ce te povrediti i ipak to uradi,e takvi ne prolaze drugi put.
Сам да потпишем. :aha:

kojica
30-05-2011, 08:23
Pa i mene nervira ta izjava jer može da bude samo izgoror za neke loše postupke. A šta zanči verovati sebi, verovati da na primer nećemo pogrešiti? :hm:
Da li samo verujemo da nećemo pogrešiti ili smo sigurni u to?:hm:
Nisam srela nekog ko nikad nije pogrešio.

To valjda znači da si vidovit i da možeš sve situacije koje predstoje unapred da vidiš i isplaniraš. :hm:

paculjkica
30-05-2011, 08:28
Ne mora da bude samo oko povređivanja, možemo da kažemo sebi od sutra ću tako i tako a opet ne uradimo, da li podsvesno ne verujemo sebi? :hm:
Sve je u principu pitanje volje.
Ja na primer kad kažem od sutra ću da učim, to je više moja savest, ali podsvesno znam da neću tako uraditi i onda znam da ne verujem sama sebi.:sale:
Ili žene kad kažu od sutra sam na dijeti, prestajem da pušim...sve tako sutra ću, sutra ću...

kojica
30-05-2011, 08:32
Ne znam zašto, ali ova tema me je potsetila na patološki ljubomorne osobe,
koje insistiraju da nešto obećaš i da se držiš toga po cenu života. Pošto
definitivno realnost ne mogu da podnesu, onda stalno traže neka obećanja
''u slučaju da se desi vako, obećaj da ćeš uraditi nako'', i tako sebi ulepšaju
stvarnost jer su kao sigurni da ih ništa ne može iznenaditi. A ti sako se upecaš
ima da daješ po deset obećanja dnevno.
Slučajno li ti se omakne da kažeš ''ne znam šta ću uraditi'', nastaje lom.
Onda iskreiraju deset iljada bolesnih scenarija o tome šta si sve u stanju
da im prirediš.

kojica
30-05-2011, 08:37
Ne mora da bude samo oko povređivanja, možemo da kažemo sebi od sutra ću tako i tako a opet ne uradimo, da li podsvesno ne verujemo sebi? :hm:
Sve je u principu pitanje volje.
Ja na primer kad kažem od sutra ću da učim, to je više moja savest, ali podsvesno znam da neću tako uraditi i onda znam da ne verujem sama sebi.:sale:
Ili žene kad kažu od sutra sam na dijeti, prestajem da pušim...sve tako sutra ću, sutra ću...
Aha.. i ja ću ostaviti cigarete još danas.. :lol: evo samo još ovu da pripalim..

Pa kako ćeš verovati? Evo ja ti verujem da imaš želju da učiš. Zar to nije dovoljno?
Ne možeš verovati u delo, koje tek treba da se desi. To je nemoguće.

DaDole
30-05-2011, 08:38
Vjerovati u sebe uvijek je spojeno i sa količinom znanja koje imamo o nečemu ili nekome..koliko poznajemo situaciju i kako se prema njoj postavimo..ja zaista vjerujem sebi ,ali to recimo nema veze sa naprimjer mojom odlukom da prestanem pušiti..jer to je donekle i stvar volje a ne samo vjerovanja...znači,vjerujem da ja to mogu i znam da mogu samo ako odlučim da hoću.
Nije mi jasno kako funkcionišu oni koji sebi malo vjeruju? I kako očekuju da im vjeruju drugi..

kojica
30-05-2011, 08:45
Vjerovati u sebe uvijek je spojeno i sa količinom znanja koje imamo o nečemu ili nekome..koliko poznajemo situaciju i kako se prema njoj postavimo..ja zaista vjerujem sebi ,ali to recimo nema veze sa naprimjer mojom odlukom da prestanem pušiti..jer to je donekle i stvar volje a ne samo vjerovanja...znači,vjerujem da ja to mogu i znam da mogu samo ako odlučim da hoću.
Nije mi jasno kako funkcionišu oni koji sebi malo vjeruju? I kako očekuju da im vjeruju drugi..
:hm:

Ne očekujem da mi veruju. Mada, obećanja ne dajem, tako da nemaju ni u šta da veruju ili ne veruju.
Zapravo, to nije nešto što sam sasvim postigla, već nešto čemu težim. Zašto bi hodala oslanjajući se
na nešto što može da pukne svakog trenutka, kada umeš da hodaš samostalno?

paculjkica
30-05-2011, 08:45
Aha.. i ja ću ostaviti cigarete još danas.. :lol: evo samo još ovu da pripalim..

Pa kako ćeš verovati? Evo ja ti verujem da imaš želju da učiš. Zar to nije dovoljno?
Ne možeš verovati u delo, koje tek treba da se desi. To je nemoguće.

Upravo, znači dokazujemo teoriju da ne možemo verovati sebi. :palac:

kojica
30-05-2011, 08:46
Uravo, znači dokazujemo teoriju da ne možemo verovati sebi. :palac:

Ma možemo bre, ko nam brani. :lol:

причалица
30-05-2011, 14:40
A na šta vi mislite kad kažete da ne verujete sebi?
Ili možda verujete sebi? :P

pa ne verujem u svoju doslednost, kratko i jasno.
umem da budem nedosledna, i...osim deci, ne obećavam nikad ništa nikome u poslednjih 20ak godina... bar ne neke ''velike'' stvari.
a što sam nedosledna? pa zato što mi dosadi da budem dosledna, da se nečega držim ''kao pijan plota''.

Vragolanka
01-06-2011, 12:49
Naš narod kaže kad pogreši obično :pa samo smo ljudi!
Da li je ljudima takva priroda da je teško da se odupre nekim izazovima?

izgovori. najlakše je reći da je bilo jače od tebe.

ne verujem sebi u smislu da ne mogu da predvidim svoju reakciju uvek, ne verujem sebi kada se radi o pitanjima emotivne prirode, nemam ni principe, nemam ništa u pojedinim slučajevima.
verujem sebi u krupnim stvarima i ne sumnjam da ću zakomlikovati samo ako postoji mogućnost za tako nešto.

i da, verujem da pravila postoje da bi se kršila, stavovi da bi se nadograđivali, ili menjali, a principi su čista tvrdoglavost.

paculjkica
01-06-2011, 13:35
izgovori. najlakše je reći da je bilo jače od tebe.

ne verujem sebi u smislu da ne mogu da predvidim svoju reakciju uvek, ne verujem sebi kada se radi o pitanjima emotivne prirode, nemam ni principe, nemam ništa u pojedinim slučajevima.
verujem sebi u krupnim stvarima i ne sumnjam da ću zakomlikovati samo ako postoji mogućnost za tako nešto.

i da, verujem da pravila postoje da bi se kršila, stavovi da bi se nadograđivali, ili menjali, a principi su čista tvrdoglavost.



E da bravo, kad su u pitanju stvari emotivne prirode. Svašta čoveku može da se izdešava po tom pitanju i ne može da predvidi...
E sad baš kad se desi nekome nešto to što ne može da predvidi ljudi imaju običaj da osuđuju na neki način te postupke tvrdeći da to nije moglo njima da se desi i da oni nikad to ne bi dozvolili sebi...Mislim u redu je imati neke principe , ali ne možemo znati kako ćemo postupiti ako nismo bili u toj situaciji zar ne...Ovo je već za neku drugu temu :hm: