PDA

Pogledaj Punu Verziju : otkaz-pa sta..



mikili
31-05-2011, 21:45
Nekada je bilo normalno zaposliti se i raditi jedan isti posao do penzije.danas mogucnost otkaza visi svima nad glavom.cesto cujemo od poznatih licnosti,ljudi koji su postali bogati da su se bavili raznoraznim poslovima.koliko ste fleksibilni po tom pitanju?koliko ste spremni da radite posao koji nema veze sa obrazovanjem koje imate,da biste zaradjivali?da li ste od onih koji su u stanju da godinama cekaju ili bi radili bilo sta sto donosi novac?da li biste menjali profesiju kada bi vam ponudili prekvalifikaciju i zaposlenje?da li bi otkaz bio -bauk- ili izazov?

QueenOfClubs
01-06-2011, 06:40
Отказ би био баук.
Не зато што не бих радила посао који нема везе са мојим образовањем, него зато што је данас доћи до посла немогућа мисија и јер би ми само један месец без плате био...
Ма не знам шта би било док не нађем други посао. :qq:

причалица
01-06-2011, 07:06
Nekada je bilo normalno zaposliti se i raditi jedan isti posao do penzije.danas mogucnost otkaza visi svima nad glavom.cesto cujemo od poznatih licnosti,ljudi koji su postali bogati da su se bavili raznoraznim poslovima.koliko ste fleksibilni po tom pitanju?koliko ste spremni da radite posao koji nema veze sa obrazovanjem koje imate,da biste zaradjivali?da li ste od onih koji su u stanju da godinama cekaju ili bi radili bilo sta sto donosi novac?da li biste menjali profesiju kada bi vam ponudili prekvalifikaciju i zaposlenje?da li bi otkaz bio -bauk- ili izazov?

ma kakav crni izazov...hvala Bogu što imam posao.
kad ne bih imala posao, verovatno bih radila bilo šta što se nudi da bih ishranila porodicu i iškolovala decu....ne znam, tako mislim. ali, nisam srećom u toj poziciji, tako da mogu samo da razmišljam šta bi bilo.....

mihaela
01-06-2011, 08:19
Godinama radim posao za koji se nisam kvalifikovala,ali solidno sam zaradjivala.Sama sam ga izabrala,jer sam znala da cu tako imati veca primanja.Sticajem okolnosti,godinama sam izdrzavala roditelje,i samo kroz taj posao kojim se bavim mogli smo da zivimo.
Trenutno razmisljam o promjeni radnog mjesta i profesije,jer ne mogu vjecno raditi ovo sto radim.I da,uvijek sam se plasila otkaza,mada ga nisam nikada dobila,za mene je bio bauk.

Sandokan
01-06-2011, 08:29
Obzirom na to gde živimo, koliko nezaposlenih ima i kakva je socijalna zaštita onih koji ostanu bez posla ... da otkaz jeste bauk .... :(

причалица
01-06-2011, 09:17
Obzirom na to gde živimo, koliko nezaposlenih ima i kakva je socijalna zaštita onih koji ostanu bez posla ... da otkaz jeste bauk .... :(

zaštita ljudi koji ostaju bez posla je stvarno nikakva. mnogi ne mogu da izađu na kraj ni sa redovnom platom, a kamoli od ''pomoći'' koju im ''daje'' država...pogotovo što 99% ljudi nema posao ne svojom krivicom, nego krivicom poslodavca...što znači da bi trebalo da budu baš dobro zaštićeni tako nezaposleni.

kojica
01-06-2011, 11:07
Da, ovde je veliki problem nezaposlenost. Kada bi bilo moguće u svakom trenutku
naći drugi posao, mislim da mi ne bi otkaz bio problem. Zaravo, oma bih drugi posao
našla.. :lol:

marlon
01-06-2011, 12:22
da sam zensko zaradjivo bi na doopence... vaqo moram na :g: kuchence....

mikili
01-06-2011, 12:57
ja sam od onih koji su imali zadovoljstvo da jedno dva puta dozive otkaz.formalno ili sticajem okolnosti.prvi put su zbog nedovoljnog broja pacijenata zatvorili dom zdravlja u kojem sam radila.obecali nam neki prioritet pri zaposljavanju i to je to.posto mi je muz u to vreme jos studirao,a dete mi imalo tri meseca,ziveli smo jedno vreme na racun mama i tata , aonda mi je dosadilo.krenula sam da radim sve sto sam uspevala da nadjem,radila u hladnjaci sortiranje voca,cistila mesaru ,negovala nepokretne i bolesne,spremala im obroke,kupala,presvlacila,cistila im kucu.sve da bismo imali finansijsku nezavisnost.tesko,ali prija.drugi posao koji sam dobila u struci,obesmislila je inflacija,godine rata i ludila.slicnu platu imao je i muz.onda sam uz pomoc prijateljice koja je znala za moje sklonosti krenula da pisem kratke ljubavne price.kicerice za casopise tipa-moja tajna-,moja ljubavna prica- i sl.dobijala sam po 1odm po prici,a nastancovala bih po tri ,cetiri za vece..uspevala sam da zaradim bolje nego u struci,pa sam uzela neplaceno,sto se pretvorilo u tehnoloski visak.nisam se ni tada obeshrabrila,trajalo je neko vreme,bilo dobro,a onda opet krenula na negovanje pacijenata po kucama.sadasnji posao sam dobila zahvaljujuci preporuci coveka ciju sam majku negovala jedno godinu dana,smatrao je da mu ovakva osoba treba na odeljenju.posto nam se ministri smenjuju,donose nova pravila,mozda dobijem i treci,ali nije bauk za mene.uvek prihvatam bilo sta sto moze da donese novac i cekam priliku.

marlon
01-06-2011, 13:00
imala si srecu jer si radila raznorodne stvari.. da si se ucrvljala na jednom mestu duze vremena oma bi se duhovno zbabila a muski se jelte zdede

mikili
01-06-2011, 13:11
to je i najvaznije u takvim situacijama-ne klonuti duhom.

marlon
01-06-2011, 13:15
za utehu kolko i ako moze.... ne bi verovali koliko sam ja poslova radio u zivotu. ne treba se stideti nijednog ma kako delovalo na prvi pogled.

причалица
05-06-2011, 08:22
za utehu kolko i ako moze.... ne bi verovali koliko sam ja poslova radio u zivotu. ne treba se stideti nijednog ma kako delovalo na prvi pogled.

naravno da ne treba...pitanje je čoveka koliko je zadovoljan time što radi, ali ako nema ništa drugo trenutno u ponudi - neka radi to što ima...

kojica
11-07-2011, 05:42
naravno da ne treba...pitanje je čoveka koliko je zadovoljan time što radi, ali ako nema ništa drugo trenutno u ponudi - neka radi to što ima...

eh, pa ti pretera..

to bi smanjilo nezaposlenost u Srbiji za bar 50 % :lol:

причалица
12-07-2011, 07:12
eh, pa ti pretera..

to bi smanjilo nezaposlenost u Srbiji za bar 50 % :lol:

možda bi, ne znam.
znam samo da bih ja, u slučaju da nemam nikakav posao a da mi treba novac, radila bilo koji posao u ponudi .

Zazijavalo
12-07-2011, 07:49
Nisam nikad dobio otkaz. Al sam dao otkaz kad je Milanko Renovica ubijo jelena.
Ispalo da je taj jelen (kojeg mu je platio SIV, pa je oko toga ibio skandal) vredo koliko moja plata za nekoliko godina.
Pa mi prekipelo. :lol:

Nežnicah
14-10-2011, 14:21
Dvaput sam dala otkaz poslodavcima, i to u situacijama kada oni nisu ni pomisljali na takvo nesto, bili su prezadovoljni mojim radom. Ali ja sam bila nezadovoljna njima, pa sam davala otkaz. Naravno nisam ga davala sto mi je dunulo iz cista mira da negde moze i bolje, vec zato sto su mi zaista bila ugrozena neka prava. Ne moze on mene da drzi u kancelariji bez grejanja, zimi, kada je napolju -10, unutra bude `celih` -5. I da kada ga nazovem i kazem da mi kupi grejalicu ili ta pec, da je nepodnosljivo hladno, on kaze, pa mikac, idi malo do knjigovodje, prosetaj se pa ces se usput ugrejati. Da se ugrejem na ulici na -10?
Zdravo, prijatelju, nadji drugu budalu, ako uspes.

mihaela
19-10-2011, 19:34
Da li neko od vas zna,kakvo je pravo radnika kad mu kao prehraniocu porodice poslodavac da otkaz?
Kod mm juče jedan kolega dobio otkaz,treba dobiti otkaz još jedan radnik.Svi imaju porodice,malu djecu,žene koje nigdje ne rade.
Poslodavac navodi neke bezveze razloge za otkaz tom radniku,koji je inače radio kao konj 3 godine.Sada je zima,posla manje ima,i dvojica su mu,po gazdinom,višak.
Ima li on ili možda mm ako dobije otkaz neka prava?Znate li šta o tome?

причалица
19-10-2011, 20:24
Ima li on ili možda mm ako dobije otkaz neka prava?Znate li šta o tome?

joj, daj Bože da ima neka prava....kako čujem, kod privatnika nikakva prava ne postoje, ali to ne znači nipošto da imam informacije. što se ne obratite nekom ko se razume u zakon o radnim odnosima?

mihaela
19-10-2011, 20:36
Pa,ako dobije otkaz,obratićemo se sigurno.Ovo pitam,prosto da znam,a i ne plaćam savjete :lol:
Šalim se,ali ipak mislim da neka prava moraju postojati.Ako saznam,pišem ih na temu.

Sandokan
19-10-2011, 20:43
Da li neko od vas zna,kakvo je pravo radnika kad mu kao prehraniocu porodice poslodavac da otkaz?
Kod mm juče jedan kolega dobio otkaz,treba dobiti otkaz još jedan radnik.Svi imaju porodice,malu djecu,žene koje nigdje ne rade.
Poslodavac navodi neke bezveze razloge za otkaz tom radniku,koji je inače radio kao konj 3 godine.Sada je zima,posla manje ima,i dvojica su mu,po gazdinom,višak.
Ima li on ili možda mm ako dobije otkaz neka prava?Znate li šta o tome?

U Srbiji postoje obaveze koje poslodavac ima prema tebi, ako si tehnološki višak ... takodje postoje i brojne rupe u Zakonu koje Posodavac ako želi može da iskoristi, ima pravo da ti ponudi lošije plaćeno radno mesto, moš te šibne 30-km od mesta stanovanja .... sve u svemu da te maltretira dok sam ne odeš, cenim da i u BH postoje ti evropski zakoni u radu ... a i rupe takodje ....
Inače kao tehnološki višak imaš pravo na otpremninu u visini od 1/3 prosečne bruto zarade u poslednja tri meseca za svaku od prvih 10 godina staža (ukupnog) i 1/4 prosečne bruto zarade u poslednja tri meseca za svaku sledeću godinu staža, takodje postoji i skala (ne znam napamet) na koliko meseci (u zavisnosti od staža) naknade sa biroa imaš pravo ..... mslm da je do godinu dana maksimalno :aha: ....