PDA

Pogledaj Punu Verziju : Čist i sirov način života



mare
05-06-2011, 11:48
http://www.youtube.com/watch?v=XJn7lDBVMOs&NR=1


http://www.youtube.com/watch?v=yvcTYfsX4Hg&feature=related


Jako interesantan i neverovatan video o radikalnoj promeni života jedne amerikanke...
Možda je ovo buduća verzija življenja....


Predivno!

kojica
30-08-2012, 17:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XJn7lDBVMOs


http://www.youtube.com/watch?v=yvcTYfsX4Hg&feature=player_embedded

Jel ova žena poludila ili je samo pametnija od ostatka sveta? :kapa:

Bisernica
30-08-2012, 19:47
“Neka hrana tvoja bude lek tvoj i neka lek tvoj bude hrana tvoja”, zapisao je Hipokrat i time postavio osnovni postulat zdravog života.

ako ona uživa u načinu života koji je odabrala,a način
koji je odabrala svakako donosi slobodu izbora u punom smislu
te reči ,izabrati da živiš u skladu sa prirodom jer jesi njen deo ,
onda mislim da je ona zaista sretna ,pre svega ....tu pamet ne igra
preveliku ulogu ....

Sagacity
30-08-2012, 20:44
Ne mogu da gledam ceo snimak...predug je...
Ljudi čine sve da skrenu pažnju na sebe. Nadam se da to čini zbog toga da bi se dobro osećala.Mogla je obući i nešto ''prirodno'' pošto ne preferira mašine.....Naravno, vreme će pokazati...
Ali mi deluje da ono to radi malo usiljeno. Pravi reklamu za sebe. I mislim da je preterano...

Nije suština u tome da se vraćamo zemunicama i nekom praistorijskom životu. Već živeti zdravo, a u skladu sa vremenom u kojem živimo.
Nekada je životni vek bio znatno kraći, iako se živelo zdravije.

причалица
31-08-2012, 08:07
ok je ovo, ko oseća potrebu i to neodoljivu i životnu, ovo je sasvim prihvatljivo i moguće.
ovakve životne situacije su moguće samo kad je čovek sam. čim ima nekog ko se tu smuca, nema ništa od ''držanja kursa''. možda to da funkcioniše neko vreme, ali počinje polako da se uvlači kompromis u svakodnevni život...a čim se to desi, onda nema koristi od onoga što se započelo.
moje mišljenje - ne znači da sam u pravu.

kojica
31-08-2012, 09:24
meni nije jasno kako sme u onoj džungli da spava pod vedrim nebom..
ja ne bih smela ni kod mene na terasi da zaspim.. :lola:

Sagacity
31-08-2012, 09:35
Kojice, čisto sumnjam da je onakva ženska sama tamo u onoj divljini....:lol: Osim toga, ima lepu haljinu i deluje uredno...Meni to mnogo govori..

A ja da treba da živim u toj ''prirodi sama''..ja bih sigurno izvlapela...Beži bre...Ostaal bih hronično neispavana..Osluškivala bih svaki zvuk...bre počela bih da priviđam...
Ma kakva ekologija, meni bi to bilo stresno...:lol: :lol: Njoj svaka čast...

kojica
31-08-2012, 09:38
ne bih ja spavala napolju u onoj divljini ni pored tarzana.. :nene:

Pa nisi gledala ceo snimak. Kupa se na kiši. :dada: Ne koristi šampone, kreme i slično.

Sagacity
31-08-2012, 09:45
Ne koristi šampone....kreme...:eek:
Videla sam samo da je rekla da mašine bilo koje vrste ne dolaze u obzir :aha: Moram videti ceo snimak...:namcor:

Nežnicah
31-08-2012, 10:05
Ja bih rekla da je ona tamo poruckala neku sirovu vutricu i da nije bas sva svoja... pozerka klasicna,nista joj ne verujem...

Tibi
31-08-2012, 10:13
Novi talas USA ispiranja mozga. Propagandni film za usmeravanje od realnih problema.
I nas je uhvatila globalizacija...kada ga i ovde reklamiraju.

kojica
31-08-2012, 15:11
Jel možeš da mi navedeš jedan problem, a da to nije ''ne mogu da kupim/imam
sve što poželim''. I kako to, društvo koje želi da stvori robove koji žele da kupe
sve više i sve bolje, uči ljude da im zapravo ništa i ne treba?

Ako može pojašnjenje u par rečenica, ja sam mnogo pametna, brzo ću shvatiti. :b:

Tibi
31-08-2012, 15:41
To ces shvatiti kada se zavrsi...ispiranje:mrgreen:
Ja mislim da ti nisi shvatila sta sam pre toga napisao...nisi jedina:sad:

kojica
02-09-2012, 08:51
Pre čega? :hm:

Mistery
02-09-2012, 14:45
Biću iskrena-nemam strpljenja da odgledam sve. Podseća me na emisije "Preživljavanje u divljini". Na prvi pogled deluje mi skroz doterano, sređeno a setite se "Survajvera" i kako su takmičari izgledali.

Nikada ne bih mogla tako da živim.

I slažem se sa Narcisom, ukapirala sam šta je napisao.

kojica
03-09-2012, 05:54
Jel možeš i meni da objasniš? :lola:

paculjkica
05-09-2012, 09:50
Meni taj primitivan način života ne zvuči baš mnogo zabavno, ok za neku avanturu.:huh: Svakom je bar nekad došlo da ode na pusto ostrvo, :b: s tim što uglavnom ne ode niko stvarno u tako neku divljinu, a i ako ode vrati se.:b: Ostati van civilizacije do kraja života mi je onako preterano. Njoj je super da jede cveće, "brsti" lišće sa drveća, spava na dasci. :b:
Prvo sam pomislila kad sam odgledala :zašto se žena odrekla udobnog kreveta, nekog dobrog filma i čokolade :P: Bila je u bendu , odrekla se i muzike.:huh:
To što nema kupatilo je posebna priča. :grip: Spavanje pod verim nebom , a zna da životinje dolaze i uzimaju joj hranu , van pameti. :b: Verovatno tamo nema baš opasnih divljih životinja, inače...:eek:
Sve me to navodi na pitanje, da li ljudi treba da žive kao životinje ( to sadjenje biljaka je možda jedino razdvaja od tog pojma)? Da li je čovečanstvo uzalud napredovalo ? Naravno da nije ...
Sama je rekla da je član nekog društva koji jedu sirovu hranu, sektica neka, tako nešto.
:jede:

kojica
05-09-2012, 10:00
Sirovu hranu obično jedu oboleli od raka, mada je tada već kasno. Možda ima
onih koji su se dosetili da je bolje sprečiti nego lečiti, al baš da su sekta.. :kapa:

paculjkica
05-09-2012, 10:23
Ne znam, ovde je potpuno promenjen način života, previše odricanja nevezano samo za hranu, zato mi je čudno. ;)

Sagacity
05-09-2012, 10:41
Polazim od sebe. Da sam ja neko ko voli zdrav život i takvu vrstu shvatanja svog života, ne bih to oglasila na sva zvona. To bi bila moja lična stvar, pogotovo što živeti sam u divljini ne znači bezbednost, ne bi mi bilo u interesu da ceo svet zna da sam tamo sama itd...
Žena promoviše sebe i pokušava to da unovči...Ne deluje mi kao neko ko je ozbiljan u svojoj nameri....Možda grešim....mada...teško..:novine1:

причалица
06-09-2012, 06:55
tek sad vidim da je mare ovu temu postavio pre više od godinu dana:

http://razbibriga.net/showthread.php/3356-%C4%8Cist-i-sirov-na%C4%8Din-%C5%BEivota

Sagacity
06-09-2012, 08:49
E sad, kad' bi neko imao snimak koji je ''taze'' od pre neki dan, da vidimo kako ona sada izgleda, jel' je ujelo šta...i tako...:lol:

причалица
06-09-2012, 09:09
ko zna da li je ona još uvek tamo :sojka:

Nežnicah
06-09-2012, 09:42
mozda je evoluirala u nesto vise i jos cistije :blenta:

kojica
06-09-2012, 12:09
slabo se reklamira.. :lolan:

причалица
06-09-2012, 15:02
znam da bih mogla da se prilagodim svakakvim partizanskim uslovima života. meni to stvarno nije problem.
i zaista se divim ljudima koji se odluče da žive otuđeni od civilizacije i da se sa svojim (civilizovanim) mukama bore bez dodira sa civilizacijom...pri tom mislim na lekove, pre svega. hrana, knjige i tome slično mi verovatno ne bi toliko nedostajali...ali bez lekova ne bih mogla.
ne znam kako bi se osoba ponašala u trenutku kad shvati da su joj lekovi ipak potrebni? da li bi se lečila prirodnim sredstvima (verovatno bi) i onda....posle nekog vremena bi shvatila da ipak zdravlje propada sve više i više...ili ne propada?
missim, život u ovim sirovim uslovima bi samo mogao da postoji za fizički zdravu osobu, eto....a da ne pričam o situaciji kad bi ta ''sirova'' soba poželela da ipak bude sa nekim i da deli svoj ''sirovi'' život...

Sagacity
06-09-2012, 22:08
Meni bi brate, tu sve bilo problem. Čuj da budem u divljini bez muzike, bez normalnog kupanja, lepe mirišljave posteljine...Da samujem bez igde ikoga...Pa to je bre da zaboraviš da pričaš...:eek:

Nežnicah
06-09-2012, 22:26
Meni bi brate, tu sve bilo problem. Čuj da budem u divljini bez muzike, bez normalnog kupanja, lepe mirišljave posteljine...Da samujem bez igde ikoga...Pa to je bre da zaboraviš da pričaš...:eek:

slazem se apsolutno :dada: i ne znam kako bih bez dobre hladne cesmovace za pice :qq: a tek bez interneta i foruma :pada: