PDA

Pogledaj Punu Verziju : prenosivost brojeva



mica
07-06-2011, 21:59
Konacno krece,najverovatnije od 30.07,RATEL ce uskoro zvanicno i objaviti. Prema nekim prvim nezvanicnim informacijama,bice omoguceno setanje iz mreze u mrezu iskljucivo ako nemate ugovornu obavezu na broju. Ocekujem uskoro detaljnie informacije i definisane procedure pa cu vas obavetsiti.

mica
03-07-2011, 20:20
Ipak je stupilo na snagu od 01.07. Mnogi su bili nevernici,ali eto..mozete se sad setati iz mreze u mrezu,dovoljno je samo da podnesete zahtev kod operatera kod koga zelite da predjete. Realizacija je u roku od 4 dana,ako su radni,dva dana se proverava i odobrava a nakon odobrenja,jos dva dana dok se izvrsi prenos. Ako ste postpaid korisnik sa ugovornom obavezom,potrebno je kod maticnog operatera izmirit sva zaduzenja do isteka iste i preci kod drugog operatera. Takodje,mozete i ako ste postpaid korisnik,mozete postati prilaid kod drugog operatera. Minimalni rok izmedju prelaska iz mreze u mrezu je tri meseca. Za sad funkiconise ok,videcemo za dalje...

причалица
05-07-2011, 16:50
a je l može da se prenosi broj na drugo lice?

mica
05-07-2011, 16:54
a je l može da se prenosi broj na drugo lice?

to mozes u bilo kojoj mreyzi,prenos vlasnistva da obavis..samo je potrebno da oba lica budu istovremeno prisutna na prodajnom mestu a kod telenora i vipa,radi se provera kreditnog biroa pa je potrebno i da lice koje preutima broj,prodje tu proveru.

причалица
05-07-2011, 18:06
to mozes u bilo kojoj mreyzi,prenos vlasnistva da obavis..samo je potrebno da oba lica budu istovremeno prisutna na prodajnom mestu a kod telenora i vipa,radi se provera kreditnog biroa pa je potrebno i da lice koje preutima broj,prodje tu proveru.

hvala na informaciji.

mica
05-07-2011, 19:24
hvala na informaciji.

nema na čem',uvek :)

причалица
14-07-2011, 16:16
http://blog.b92.net/text/18286/korisnickimtstelekomrs/

e, mučenik :facepalm:

mica
27-07-2011, 03:21
http://blog.b92.net/text/18286/korisnickimtstelekomrs/

e, mučenik :facepalm:

ja ne smem ni da ukucam kakih sve primera ima..generalni zakljucak je da nijedan od operatera nije bio spreman za ovu uslugu.i nije jos uvek,masovne greske se desavaju..

Sandokan
06-10-2011, 19:01
Ako preneseš Post pejd recimo sa Telenora na Vip, el možeš da tamo bidneš Pri pejd :hm:

причалица
06-10-2011, 19:59
e vakoc....lepo sam zovnula vip i rekla da ne možemo da nađemo postpejd karticu - i reče mi lepo nada da će da mi blokira karticu, pa da sutra odem do najbližeg vipa i da uzmem dopunsku sa istim brojem :say: baš super.