PDA

Pogledaj Punu Verziju : Razlozi/izgovori za rasturanje braka



kojica
08-06-2011, 10:05
Pamentni, glupi, opravdani, neopravdani...

Koji su? :kafa:

Tibi
08-06-2011, 10:31
Ja kada dodjem do te tacke, uvek nadjem...pravi razlog:neutral: ali, tvrda je to rabota, lakse je odustati, bolje rob u poznatim rukama nego...lutalica.

pu, pu, prvi, ne mirise na dobro:andjeo:

Raisa
08-06-2011, 11:19
ima onaj gadan '' ali mi se volimo '' iz sebicluka :aha:

postoje stvari koje su puno bitnije od ''njiihove ljubavi '' ,a osnova prave ljubavi je nesebicnost :aha:

ne moze se sreca graditi na tudjoj patnji i suzama,ne moze,sve ide okolo puta tri :aha:

paculjkica
08-06-2011, 11:28
ne moze se sreca graditi na tudjoj patnji i suzama,ne moze,sve ide okolo puta tri :aha:

Prava rečenica, bravo;)
Ne znam koji su dobri i opravdani razlozi ali evo na primer neki neopravadan...Ako se supružnik napusti zbog nekog drugog recimo, teško da i ta druga veza može da opstane, jer uvek bi bilo prebacivanja i osecaj kao da nam je taj drugi više dužan i mora više da nam pruži samo zato što smo zbog nekog ostavili i to bi tu drugu osobu ugušilo...eto to je neko moje razmišljanje za taj primer. Znači nije opravdano da neko ko nema generalnih problema sa partnerom iz nekog hira rastura brak...
Mogu verovatno da se ti razlozi povežu sa moralom znači šta je moralno /nemoralno...

Moonster
08-06-2011, 11:34
Pamentni, glupi, opravdani, neopravdani...

Koji su? :kafa:

Laž
Egoizam
Nepoverljivost
Mržnja (prikrivena)
Zavist
Konkurentnost (u partneru ne vidi saveznika već protivnika)
....itd., ima ih još, ali evo ih nekoliko ukratko.

kojica
08-06-2011, 11:36
au.. onda bi svi brakovi ovog momenta trebali da se rasture.. :lol:

Sandokan
08-06-2011, 11:40
Ne znam možda onaj kad ti je svaki momenat kad supružnik nije pored tebe lepši od onoga kad jeste :hm:

Tibi
08-06-2011, 11:40
Sada videh da smo na ozbiljnoj temi:neutral: (podforumu)

Moja vidjenja iz rl-og iskustva.

-nezrelost Partnera
-povrsnost
-nedostatak komunikacije
-jednostrana sebicnost
.....

a svi mogu opstati ako se ...nadoknadi komunikacija i...zeli se:)

Moonster
08-06-2011, 11:43
au.. onda bi svi brakovi ovog momenta trebali da se rasture.. :lol:
Nemo mi zbijaš šalu sas ozbiljnu temu :sizika:
Pa oni koji mogu neke navedene stvari ispuniti, rasturit će se pre ili kasnije, samo od sebe, ovako ili onako :aha:

Moonster
08-06-2011, 11:45
Sada videh da smo na ozbiljnoj temi:neutral: (podforumu)

Moja vidjenja iz rl-og iskustva.

-nezrelost Partnera
-povrsnost
-nedostatak komunikacije
-jednostrana sebicnost
.....

a svi mogu opstati ako se ...nadoknadi komunikacija i...zeli se:)

Vidi se šta je iskustvo :)

kojica
08-06-2011, 11:46
Sada videh da smo na ozbiljnoj temi:neutral: (podforumu)

Moja vidjenja iz rl-og iskustva.

-nezrelost Partnera
-povrsnost
-nedostatak komunikacije
-jednostrana sebicnost
.....

a svi mogu opstati ako se ...nadoknadi komunikacija i...zeli se:)

Zar nisi u onom prvom postu bio ozbiljan... :hm: surovo... :lol:

kojica
08-06-2011, 11:48
Nemo mi zbijaš šalu sas ozbiljnu temu :sizika:
Pa oni koji mogu neke navedene stvari ispuniti, rasturit će se pre ili kasnije, samo od sebe, ovako ili onako :aha:

:krsti: ne zbijam šalu.. taman posla..

samo, onako kako si pobrojao izgleda da običan svet i nije za brak... :lol:
već samo neki savršeni... sveci..

mikili
08-06-2011, 11:50
mozda nedostatak ljubavi..

Moonster
08-06-2011, 11:51
:krsti: ne zbijam šalu.. taman posla..

samo, onako kako si pobrojao izgleda da običan svet i nije za brak... :lol:
već samo neki savršeni... sveci..

Nemo mi se sada tu krstiš :lol:
Ne, ako su neke sitnice u pitanju, sve se to prevaziđe, nebitno je potpuno, ali ako su neke krupnije stvari u pitanju, tu se tone, ovako ili onako, svejedno :aha:

Raisa
08-06-2011, 11:52
ima onaj gadan '' ali mi se volimo '' iz sebicluka :aha:

postoje stvari koje su puno bitnije od ''njiihove ljubavi '' ,a osnova prave ljubavi je nesebicnost :aha:

ne moze se sreca graditi na tudjoj patnji i suzama,ne moze,sve ide okolo puta tri :aha:

a mene niko ne cita :aha:

Tibi
08-06-2011, 11:54
a mene niko ne cita :aha:


To ti je iz nekih drugih vremena, danas ga nema ni u...tragovima.

Raisa
08-06-2011, 11:56
Nije iz drugih vremena,osnova za rasturanje braka je sebicnost, sebicnost odaje da to nije ljubav :aha:

Moonster
08-06-2011, 12:00
Nije iz drugih vremena,osnova za rasturanje braka je sebicnost, sebicnost odaje da to nije ljubav :aha:
Super, nisi sebična i voliš nekoga pa ga pustiš da radi šta god želi i kako god želi.
A njemu padne na pamate da pored tebe ima njih još nekoliko, da li ćeš ga ostaviti ili ne ?
Jer nije sebičan uvek tebi vraća se i ne laže te, kaže ti za to što radi.
Ili ćeš ga uskratiti za te njegove izlete i samim tim priznati da si sebična prema njemu ? :hm:

Raisa
08-06-2011, 12:01
Super, nisi sebična i voliš nekoga pa ga pustiš da radi šta god želi i kako god želi.
A njemu padne na pamate da pored tebe ima njih još nekoliko, da li ćeš ga ostaviti ili ne ?
Jer nije sebičan uvek tebi vraća se i ne laže te, kaže ti za to što radi.
Ili ćeš ga uskratiti za te njegove izlete i samim tim priznati da si sebična prema njemu ? :hm:

ne ne,to je drugacije, ovde govorimo konkretno o rasturanju braka

ako ja zelim da on svoj brak rasturi zbog mene,pa dragi Boze da li je to normalno?

postoje bitnije stvari od nase ljubavi, njegova deca itd..

Sandokan
08-06-2011, 12:04
Super, nisi sebičan/a i voliš nekoga pa ga pustiš da radi šta god želi i kako god želi.
A njemu padne na pamate da ........................................... (može da radi šta hoce)

i ondak ti da ne bio/bila sebiočna ostaneš u braku :aha:

Moon samo sam malo uopštio tvoj post .. izvinte ...

Sarmica
08-06-2011, 12:04
Ja bi rekla da se vi ič ne razumete:hm:

Mislim da jedno priča o rasturanju svog a drugo o rasturanju tudjeg braka:lol:

Raisa
08-06-2011, 12:06
i ondak ti da ne bio/bila sebiočna ostaneš u braku :aha:

Moon samo sam malo uopštio tvoj post .. izvinte ...

da vas prsovetlim,ja pricam iz perspektive ljubavnice kada pricam o sebicnosti.

sto mrzim kad ljudi ne citaju.....

Sandokan
08-06-2011, 12:07
Ja bi rekla da se vi ič ne razumete:hm:

Mislim da jedno priča o rasturanju svog a drugo o rasturanju tudjeg braka:lol:

Pa menemi na početku oma u naslovu nešto zasmetalo ... al reko da ne cepidlačim ..... sad kad vako postaviš stvari .... ti si u pravu :aha:

Skroz sam promašio temu :qq:

Moonster
08-06-2011, 12:09
ne ne,to je drugacije, ovde govorimo konkretno o rasturanju braka

ako ja zelim da on svoj brak rasturi zbog mene,pa dragi Boze da li je to normalno?

postoje bitnije stvari od nase ljubavi, njegova deca itd..

Stvar je jednostavna, ponusi mu rasturanje braka, a on neka odluči :aha:
Ako ima decu koju napušta, ja bih se zapitao kakva je to osoba u suštini, mada ni tada ne mora značiti da je loš čovek u pitanju, zavisi od strahovito puno faktora.
Ako mu je žena ušla u brak preko dece, pod pritiskom, onda će jako lako tu istu decu napustiti jer ih nikada nije želeo, to je sasvim druga situacija u odnosu na onu kada je
avojevoljno ušao u brak, zasnovao porodicu, dobio decu, pa sada sve to rastura bez nekog realno jakog razloga, to je jako loša osoba, koja nnije vredna ni prolazne veze :aha:

Moonster
08-06-2011, 12:10
Ja bi rekla da se vi ič ne razumete:hm:

Mislim da jedno priča o rasturanju svog a drugo o rasturanju tudjeg braka:lol:

Cepidlako jedna moderatorska :lol:
Nema veze u oba slučaja se radi o rasturanju braka, nebitno da li razlog dolazi iznutra ili spolja :aha:

Raisa
08-06-2011, 12:25
Stvar je jednostavna, ponusi mu rasturanje braka, a on neka odluči :aha:
Ako ima decu koju napušta, ja bih se zapitao kakva je to osoba u suštini, mada ni tada ne mora značiti da je loš čovek u pitanju, zavisi od strahovito puno faktora.
Ako mu je žena ušla u brak preko dece, pod pritiskom, onda će jako lako tu istu decu napustiti jer ih nikada nije želeo, to je sasvim druga situacija u odnosu na onu kada je
avojevoljno ušao u brak, zasnovao porodicu, dobio decu, pa sada sve to rastura bez nekog realno jakog razloga, to je jako loša osoba, koja nnije vredna ni prolazne veze :aha:

da,uzeo si mi reci iz usta,to sam sledece htela da adresiram :aha:

pre cu voleti coveka koji odoleva ne smao mojim napadima iako znam da zeli, jer on vec ima kvalitete koje su meni priimarne da nekog zavolim : lojalnost,odanost i tako dalje i tako blize,neko neko ko bi pristao iz prve,i uskocio u ljubavnicki odnos samo tako,tu nemas sta da postujes,surovo ali je tako :aha:

ali si rekao da to zavisi i od drugih faktora,ali ja govorim o onom najnormalnijem,dakle coveku koji se ozenio osnovao porodicu i onda krene da luduje :aha:

ribizla
08-06-2011, 12:28
a mora da postoji razlog? :hm:

Raisa
08-06-2011, 12:29
ma ima i ono rasturanje iz sporta :raz_077:

ribizla
08-06-2011, 12:31
pa mozda je nekom dosadno xD ili ga smara da svaki dan ide pravo kuci.. zena, deca... chavtanje.. dosadilo mu. :hm:

Raisa
08-06-2011, 12:36
to je i najgori ''razlog'' :mirka: :mirka: :mirka:

od svih stvari, ''bilo mi dosadno'' katapultirala bih ga! :mirka:

ribizla
08-06-2011, 12:37
pa ne znam.. kazem samo. nisam jos bila u tim vodama, pa nisam u stanju da kazem nista vishe.
ali ako ne ide.. onda ne ide.. najbolje to rascistiti odmah. bez otezanja.
i .

Moonster
08-06-2011, 12:39
da,uzeo si mi reci iz usta,to sam sledece htela da adresiram :aha:

pre cu voleti coveka koji odoleva ne smao mojim napadima iako znam da zeli, jer on vec ima kvalitete koje su meni priimarne da nekog zavolim : lojalnost,odanost i tako dalje i tako blize,neko neko ko bi pristao iz prve,i uskocio u ljubavnicki odnos samo tako,tu nemas sta da postujes,surovo ali je tako :aha:

ali si rekao da to zavisi i od drugih faktora,ali ja govorim o onom najnormalnijem,dakle coveku koji se ozenio osnovao porodicu i onda krene da luduje :aha:

Nesređena i nepouzdana ličnost koja se "malo" izgubila u životu, posebno ako ima decu, narušava njihov mir i napredak sa svojim ponašanjem, ne daje nikakav uzor i daje im jako loše temelje za vlastitu budućnost, jer kao i uvek, sve polazi iz kuće u kojoj se odraste, to su temelji, ostalo je samo nadogradnja u 99.9999% slučajeva :aha:

Sarmica
08-06-2011, 12:40
Ova Raisa k'o da je prošla šes brakova:qq:

Moonster
08-06-2011, 12:41
Ova Raisa k'o da je prošla šes brakova:qq:
:hm:
A gde su tvoji stavovi po ovim pitanjima kada već ulaziš na ovu temu :hm:

kojica
08-06-2011, 16:27
Oprosti joj, mlada je.. udaće se i ona nekada.. :palac:

Inače ja sam uvek više volela stavove koji se zasnivaju na ničemu, od onih koji se zasnivaju
na iskustvu.. nekako su zabavniji.. :lol:

QueenOfClubs
08-06-2011, 17:21
Pamentni, glupi, opravdani, neopravdani...

Koji su? :kafa:
Какви год да су, прави су.
Разлози, наравно.
Нико брак не растура олако.

kojica
08-06-2011, 17:24
Pa da zaključamo onda temu? :hm:

mica
08-06-2011, 18:22
Mene je sokiralo pitanje :"Zasto rasturas brak,sta ti fali,pa nisam te nikad tukao??" Dakle,moji razlozi za rasturanje i njegovi su dijametralno razliciti...Ne volim te jbt..

причалица
08-06-2011, 18:28
"Zasto rasturas brak,sta ti fali,pa nisam te nikad tukao??"

:eek: :krsti:
da nije tužno, bilo bi užasno smešno.

Sandokan
08-06-2011, 18:30
Oprosti joj, mlada je.. udaće se i ona nekada.. :palac:

Inače ja sam uvek više volela stavove koji se zasnivaju na ničemu, od onih koji se zasnivaju
na iskustvu.. nekako su zabavniji.. :lol:

Dal me se čini il u tvom tonu ima makice cinizma :lol:

причалица
08-06-2011, 18:33
Dal me se čini il u tvom tonu ima makice cinizma :lol:

mjok...de bi kojica bila cinična :mm: