PDA

Pogledaj Punu Verziju : Oduševilo vas je



petrana
16-08-2009, 13:46
Nije bitno o cemiu se radi, da li je sport, susret na ulici, neciji gest, recenica, knjiga, pesma...

Mene je danas odusevio Lane Gutovic.
U duzem periodu bas nisam pratila TV pa su mi mnoge stvari koje se pojavljuju nepoznate, kao na primer sta Lane Gutovic radi od vremena "U tesnoj kozi" na ovamo, i mozda ce to vama biti nesto sasvim poznato, ali meni je bilo sasvim nepoznato. Danas sam videla jedan deo neke emisije, kao TV monodrama, nesto slicno, on je jedini akter, i covek me je naprosto odusevio. Sad da navodim redom sta me je sve naprosto zapanjilo kod nejga nikad ne bih stala. Zato cu izdvojiti samo jedan detalj, ovako za pocetak: nacin na koji mlati kaziprstom i koristi sake za ono spektakularno madzionicarsko predstavljanje naredne recenice, posle kog se sake priblize pa se tapka vrhovima prstiju jedene sake o prste druge sake. Ali to mahanje kaziprstom, to covek radi virtuozno. Prosto je svaki detalj njegovog stava, izrazaja doveo do majstorstva.
Iznosi jednu pricu:
on je Pustolov, zastitnik je Crnog Gusara i njegove posade broda Nepotopljivi patak.
Crni Gusar i njegova posada su izbegavali casove skole za gusare, skole sa dva predmeta
1. Pljackanje
2. Rukovanje blagom
Kako su izbegavali casove i polozili gusarski ispit na mufte nemaju pojma kako se pljackaju brodovi niti kako se sa blagom postupa. Zbog toga ih na pijaci, svakog pazarnog dana, predje El Prolpalido i proda im lazne mape blaga na Juznom moru. Posto Crni Gusar i njegova posada na brodu Nepotopljivog patka ne uspevaju na osnovu laznih mapa da dodju do blaga, preti im isterivanje iz Svetskog Gusarskog Saveza.
Obracaju se Pustolovu koji pokusava da ih spase.

On tako majstorski vodi pricu na svaki moguci nacin da covek prosto guta te recenice i slike i njihova znacenja. Covek me stvarno odusevio :lol: .
E sad, negde sam ovde procitala nesto tipa da se niko nije udaljio od Sekspira. Zaista nemam neko dovoljno obrazovanje da pravim takve procene, al meni je ovo bilo zestoko originalno, ne bih rekal da je bilo Sekspirovski, ni po cem. On deciju pricu koristi da izvrne citav sistem, citavu stvarnost, do ludila precizno, jer ja ne mogu da navedem sve recenice tog coveka, tog genijalca
Iskreno mu se poklanjam :raz_099:

Pčelica
23-10-2009, 16:23
16. oktobar 2009
"Mlada fudbalska reprezentacija Gane (igrači do 20 godina) osvojila je titulu prvaka sveta pošto je u Kairu posle boljeg izvodjenja penala, pobedila Brazil 4:3.


U regularnih 90, i dodatnih 30 minuta nije bilo golova, iako su "karioke" igrale od 35.minuta sa igračem više zbog crvenog kartona koji je zaradio Ado. U nezanimljivom meču u kome je upućeno samo 10 udaraca u okvir gola (8-2 za Brazil) najozbiljniju priliku imao je Brazil u produžetku, ali je udarac Tekšeire sa 7-8 metara odbranio golman Gane Agei.

I u pet serija penala vidjena je drama. Brazil je imao veliku priliku, posle dve sigurne serije obe selekcije, Rafael golman Brazila je odbranio dva penala, Agei (golman Gane) jedan, pa su "karioke" imale priliku da golom Maikona osvoje titulu prvaka sveta.

Maikon nije izdržao pritisak, pucao je preko gola, na početku dodatne serije, Agei je odbranio penal Tekšeiri, a Badu je doneo istorijsku titulu reprezentaciji Gane."

petrana
17-01-2010, 18:16
Sasvim slucajno, videla sam na TVu deo emisije ja nisam talenat
i to na troje dece, braca i sestra, kako mi se ucinilo, Romi
dve violine i harmonika, oni sviraju, sviraju Kacusu, neku svoju verziju ako se ne varam
to je bilo nesto neverovatno
A pre nego su ih prikazali kako sviraju oni su sedeli u studiju i tu se vec vidi nesto neverovatno
Ona, za koju sam kasnije videla da svira violinu, ona koja ima nekih izmdju deset i dvanest trinest godina
ona tako divno drzi glavu, neverovatno, tako je istinski skromna da je to nesto odavno ne vidjeno
a oni, dva decaka, i onisu tako istinski jednostavni
a onda, kada su poceli da sviraju,
ne da sam se odusevila no sam poludela
sviraju tako prirodno, toliko bez napora, samo pustaju muziku, to je neverovatno
genijalni su, a ona je diiiiiiiiiiiiiiiiiiiivna, prava prava dama, odavno odavno nisam videla takvu zenu

petrana
21-01-2010, 15:41
Naslov teme je izgleda trebao biti odusevilo me je
al evo sta me danas odusevilo:


Ramstein - Amerika (http://www.youtube.com/watch?v=9P7Zd-x2QXw&feature=related#)

petrana
21-01-2010, 15:43
:raz_088: moracu da se raspitam jel neozenjen neki od tih momaka gore :lol:

petrana
21-01-2010, 15:47
prosto fenomenalno

Sibi
12-03-2010, 21:49
http://www.youtube.com/watch?v=vOhf3OvRXKg&feature=fvst

misticlady
16-06-2010, 12:36
http://img256.imageshack.us/img256/7206/bateridevitrojke1925101.jpg


rodila trojke u 66.toj godini zivota

misticlady
16-06-2010, 12:48
ovo me pre sokiralo no odusevilo

pet mladih Poljakinja tokom orgija zatrudnelo sa skolskim drugovima


Poljska javnost šokirana je objavljivanjem vesti da je pet maloletnih tinejdžerki zatrudnelo sa školskim drugovima posle orgija.
Devojčice imaju 14 i 15 godina, a njihove neželjene trudnoće posledica su seksualne igre pod nazivom sunce ili zvezda. U toj igri, devojke leže na podu čineći krug spojenih glava i zatvorenih očiju. Momci se smenjuju u seksu sa devojčicama, a ’pobednik’ je onaj koji uspe najduže da izdrži, objasnio je jedan školski drug zatrudnelih tinejdžerki.
Direktorka škole u Ostrodu u koju idu učenice rekla je da su dve već rodile bebe nakon ovakvog orgijanja.
Ovo saznanje izazvalo je bes u konzervativnoj Poljskoj, a angažovano je i državno tužilaštvo koje istražuje slučaj. kako kažu iz tužilaštva, istraga je otežana jer ni roditelji ni profesori ne žele da sarađuju zbog sramote.

misticlady
18-06-2010, 14:51
naravno pobeda nad svabama

причалица
18-06-2010, 14:53
današnji dan je za pamćenje!

Lujka
13-06-2011, 19:41
Jeste, odusevilo me je :lol: ... vesela atmosfera na ovom forumu, dobro zezanje, prijem novih clanova... Eto, u ovom javljanju toliko od mene.