PDA

Pogledaj Punu Verziju : Povrede



Raisa
11-06-2011, 20:41
vezano za temu koju sam videla

da li i kako ste povredil voljenu osobu,namerno,nenamerno...? mozete opisati situaciju ilin priliku

Ja mozda jesam kroz reci ali, ovako inace,strano nisam nikog povredila
nikad nisam imala to u sebi da nanesem neku trajnu stetu drugom,bilo svesno ili nesvesno
ali naravno kako to biva,kad ja nedju da budem hladna kucka koja povredjuje,mene su uvek povredjivali
ne mogu sebe...naterati da dignem ruku na nekog,metaforicki jel
i placam za to
iako se ne kajem
radije bih da me povrede nego ja i jednu osobu da povredim ,ako treba za to da placam cenu da ja stalno izlazim ranjena nek je placam ,dovoljno sam jaka da podnesem to

Lujka
11-06-2011, 21:31
Fizicki, naravno da nisam. Upravo i da sam jaca ne bih to uradila nikada. Branila se da (ne daj Boze da dodje do toga :lol: ) al' prva da zapocenm obracun, ne.
Reci, reci su te koje povrede, bole i urezu se trajno. Pazim kako ih koristim i onda kada bih mozda rekla mnogo vise, pa cak i ono sta ne mislim. Polazim od sebe kako bih se osecala da meni tako nesto kaze. Ni malo prijatno... logicno. Ne zelim da me pamti po tome kako sam ga povredila vec po onim lepim trenucima koje smo imali.
A verovatno se desilo da sam ga nesvesno povredila mada, ne bih rekla da je to nesvesno povredjivanje vec vise izrecena istina a i ona ume da zaboli i povredi.
Na primer: proslo leto sam bila sama na godisnjem u Srbiji i par dana pred povratak, culi smo se telefonom. Rekoh mu da sam uzasno nesrecna sto moram da se vratim za Kanadu jer sam tek letos shvatila gde ja to stvarno pripadam. Minuta cutanja sa obe strane a onda samo tihi odgovor: "Nedostajes nam ovde".

Moonster
12-06-2011, 11:49
vezano za temu koju sam videla

da li i kako ste povredil voljenu osobu,namerno,nenamerno...? mozete opisati situaciju ilin priliku

Ja mozda jesam kroz reci ali, ovako inace,strano nisam nikog povredila
nikad nisam imala to u sebi da nanesem neku trajnu stetu drugom,bilo svesno ili nesvesno
ali naravno kako to biva,kad ja nedju da budem hladna kucka koja povredjuje,mene su uvek povredjivali
ne mogu sebe...naterati da dignem ruku na nekog,metaforicki jel
i placam za to
iako se ne kajem
radije bih da me povrede nego ja i jednu osobu da povredim ,ako treba za to da placam cenu da ja stalno izlazim ranjena nek je placam ,dovoljno sam jaka da podnesem to

Jesam, nenamerno, puno puta, najviše u besu kada ne razmišljam uopšte.
Namerno isto jesam, ali tada je ciljano, obično uzvraćeno na već rečeno, samo što tada tačno znam gde da udarim i da u jednom potezu srušim kompletnu osobu.
Ne pripadam vrsti ljudi koja popravlja odnose, jako retko to činim, skoro nikada, pa tako ako nešto krene u krivom smeru, ja taj odnos uništim potpuno.
Reči su najbolje oružje za taj posao, jer najviše bole i ostaju trajno urezane u memoriju onoga kome su upućene, najgore je kada imaju sve ili barem pojedine elemente istine, to se obično pamti doživotno.
Bold ti je u većini slučajeva istina, kada dozvoliš da budeš fin, vrati se po običaju sa kritikama, uvredama, uglavnom sa samo ružnim stvarima, tako da i nema neke svrhe ne biti hladan.

Raisa
12-06-2011, 12:28
Jesam, nenamerno, puno puta, najviše u besu kada ne razmišljam uopšte.
Namerno isto jesam, ali tada je ciljano, obično uzvraćeno na već rečeno, samo što tada tačno znam gde da udarim i da u jednom potezu srušim kompletnu osobu.
Ne pripadam vrsti ljudi koja popravlja odnose, jako retko to činim, skoro nikada, pa tako ako nešto krene u krivom smeru, ja taj odnos uništim potpuno.
Reči su najbolje oružje za taj posao, jer najviše bole i ostaju trajno urezane u memoriju onoga kome su upućene, najgore je kada imaju sve ili barem pojedine elemente istine, to se obično pamti doživotno.
Bold ti je u većini slučajeva istina, kada dozvoliš da budeš fin, vrati se po običaju sa kritikama, uvredama, uglavnom sa samo ružnim stvarima, tako da i nema neke svrhe ne biti hladan.

1. da ne mislis da je ovo arogantno?
2. explain

ja bas mislim da reci uopste nisu delotvorno oruzje,ako se vec ide na povredu treba da bude trajna ali dobro,tema nije kako se osvetiti ili povrediti vec,da li ste ikada nekom naneli stetu.

i sta radis kad nenamerno povredis nekog ko to nije zasluzio?

Moonster
12-06-2011, 12:38
1. da ne mislis da je ovo arogantno?
2. explain

ja bas mislim da reci uopste nisu delotvorno oruzje,ako se vec ide na povredu treba da bude trajna ali dobro,tema nije kako se osvetiti ili povrediti vec,da li ste ikada nekom naneli stetu.

i sta radis kad nenamerno povredis nekog ko to nije zasluzio?

Ne, nije arogantno, samo činjenica, ništa više, relativno lako je proceniti osobu i naći joj slabe tačke na koje je osetljiva, a onda samo nekoliko udaraca na pravim mestima ruši celu osobu, neki to pokažu odmah, neki uopšte ne, ali oseti se koliko budu povređeni.
Nema šta posebno da se objašnjava, kao što rekoh, ako odnos krene u pogrešnom smeru, recimo uvredama, nikada ne ispravljam već zauzet kurs, jako retko to činim ikada, jednostavno pustim osobu da odradi posao do kraja i čak pomognem u tom smislu i ne žalim, takvi odnosi nisu vredni održavanja.
Reči nanose trajne posledice, samo zavisi da li znaš šta i kako i kada upotrbiti kada se o njima radi, ako to znaš, onda je lako uvrediti osobu na takav način da te doživotno pamti.
Ti baš zapitkuješ :lol:
Nikada ne napadam prvi, tako da je za nesporazume skoro uvek kriva druga strana, ali ima onih jako retkih slučajeva kada sam ja kriv, tada pustim da sama osoba odluči šta će i kako će dalje.

Raisa
12-06-2011, 12:48
Ne, nije arogantno, samo činjenica, ništa više, relativno lako je proceniti osobu i naći joj slabe tačke na koje je osetljiva, a onda samo nekoliko udaraca na pravim mestima ruši celu osobu, neki to pokažu odmah, neki uopšte ne, ali oseti se koliko budu povređeni.
Nema šta posebno da se objašnjava, kao što rekoh, ako odnos krene u pogrešnom smeru, recimo uvredama, nikada ne ispravljam već zauzet kurs, jako retko to činim ikada, jednostavno pustim osobu da odradi posao do kraja i čak pomognem u tom smislu i ne žalim, takvi odnosi nisu vredni održavanja.
Reči nanose trajne posledice, samo zavisi da li znaš šta i kako i kada upotrbiti kada se o njima radi, ako to znaš, onda je lako uvrediti osobu na takav način da te doživotno pamti.
Ti baš zapitkuješ :lol:
Nikada ne napadam prvi, tako da je za nesporazume skoro uvek kriva druga strana, ali ima onih jako retkih slučajeva kada sam ja kriv, tada pustim da sama osoba odluči šta će i kako će dalje.

1. gresis. to se opet zove preveliko samopoudanje i arogancija,kad mislis da svakog u sekundi mozes prozreti. ima ljudi koji ti prikazu samo ono lice koje oni zele

2. na pravi nacin ''povrediti '' nekog je kad mu oduzmes imovinu,kad ostane bez para,kad mu onemogucis da igde nadje posao,kad mu rasturis porodicu,to su neke ''neemotivne'' stvari koje ljudi bome osete vise nego kad im po ''slabostima '' udaris , zemaljsko uvek vise boli,ali,ko sto rekoh,nije tema kako povrediti

3. obasjni kad si ti kriv.

p.s.s moram da zapitkujem da bi se tema kretala :aha:

Moonster
12-06-2011, 13:03
1. gresis. to se opet zove preveliko samopoudanje i arogancija,kad mislis da svakog u sekundi mozes prozreti. ima ljudi koji ti prikazu samo ono lice koje oni zele

2. na pravi nacin ''povrediti '' nekog je kad mu oduzmes imovinu,kad ostane bez para,kad mu onemogucis da igde nadje posao,kad mu rasturis porodicu,to su neke ''neemotivne'' stvari koje ljudi bome osete vise nego kad im po ''slabostima '' udaris , zemaljsko uvek vise boli,ali,ko sto rekoh,nije tema kako povrediti

3. obasjni kad si ti kriv.

p.s.s moram da zapitkujem da bi se tema kretala :aha:

Iskustvo Raisa, iskustvo, tipizacija ljudi na osnovu crta lica, relativno je lako utvrditi sa kim imaš u suštini posla i šta možeš očekivati od osobe, jako retko grešim, skoro nikada.
Sada ćeš ponovo reći da je arogancija u pitanju :lol:
Zavisi od osobe, ako im je sve u materijalom, onda si potpuno u pravu, ako su im ljudi na prvom mestu, onda grešiš,a rasturanje porodice ne mora značiti da ćeš nekoga povrediti, može čak izazvati i kontraefekat, da budu još jači nego pre, zavisi od osobe do osobe.
Kada sam ja kriv, pustim da druga strana sama donese doluku, ako želi neka nastavi, ako ne želi neka prekine, čisti odnosi i jednostavni suštinski.

mikili
12-06-2011, 19:10
nikad nisam namerno povredila,pogotovo osobu koju volim..mozda sam izrekla nesto sto je njima izgledalo kao grubost,ishitreno procenila neciji postupak ili karakter,ali sam se uvek trudila da ,ako primetim zahladjenje,razjasnim zasto sam to rekla.neki su to prihvatili kao deo mog karaktera,neki su priznali da nisu shvatili da ostavljaju takav utisak,neki da im je pokvarilo sliku o sebi.e sad demantujem sama sebe pa ispada da sam ih ipak povredila.ali mislim da je to u komunikaciji sa osobama koje volimo normalno.jer i oni sebi daju pravo da zbog ljubavi koju osecaju prema nama postupaju isto.

DaDole
13-06-2011, 07:58
Jesam..riječju i prošlo je..Riječ jednom izgovorena,ne može da se obriše ..ona je mač koji može da odsiječe glavu bez kapi krvi..
otad se trudim da zaustavim riječ..kad krene da joj ne dozvolim da izađe.