PDA

Pogledaj Punu Verziju : Slatka tajna ....



Ciciban
19-08-2009, 16:04
Neznam kako bih je nazvala mozda Letnja biskvit torta

sastojci:

400 gr keksa
250 gr putera
150 gr prah secera
1 slag
1 kisela pavlaka
1 kasika nesa
1/2 l mleka
100 gr cokolade za kuvanje

Umutiti penasto puter i prah secer , dodati rastopljenu cokoladu , izednaciti , umutiti slag pa dodati puteru , dodati i umucenu pavlaku , izednaciti smesu i redjati red biskvite natopljene mleku u kojem ste dodali kasiku nes-a , red fila i tako dok imate :lol:

affrodiita
19-08-2009, 23:01
fina ti je ova letnja tortica Cici..ali ja sam na dijeti..... :srce: mada ima ko
da jede..nismo svi debeli.... :stidljiva:

sani
20-08-2009, 12:26
Ajde Cici nabaci jos tako neku jednostavnu tortu, samo da ne mora da se pece :raz_015:

Dusala
29-08-2009, 16:06
Ajde Cici nabaci jos tako neku jednostavnu tortu, samo da ne mora da se pece :raz_015:


eeeeeeeeeeeee Sani evo samo ti nikad ne gledas gde treba evo ti... :razzz

http://pss.ipbfree.com/index.php?showtopic=371

sad zasuci rukave i spremaj :raz_114:

Dusala
29-08-2009, 16:07
ovu zadnju pravim sad.....za cerin rodjus... :raz_083: :srce:

Ciciban
31-08-2009, 01:08
Grcki kolacici

Umesiti testo od:

3 jaja
3 sholje ulja
3 sholje secera
1 praska za pecivo
1/2 kafene kasicice sode
5 supenih kasika meda i brasna po potrebi ( ne previse tvrdo testo ) .....

razviti oklagijom debljine prsta, seci modlicama u paru i peci na umerenoj vatri dok ne dobije zlatno sutu boju. Kad se ohlade lepiti pekmezom ( najbolje od kajsija ), pa jednu polovinu umakati u rastopljenoj cokoladi i kokosu, mlevenih oraha ili mrvica ( zavisno od ukusa)
http://img93.imageshack.us/img93/8206/picture130e.jpg

Dusala
01-09-2009, 17:37
:raz_038: eto Sani i opet nije videla.... :raz_088:

Ciciban
09-09-2009, 21:01
Kandirana bundeva ( ja je tako zovem a vi krstite kako hocete)

Ocistiti bundevu i iseci na male kockice ( 3x3 cm recimo) ...ubacite u veci tiganj s poklopcem ( kolicina je oko 1 kg bndeve ne umem ja u gramove da merim) ...zalijte casom vode ( aj 200 ml) secerom po ukusu ( 300 gr :roll: ) kesicu vanile , poklopit ei ostavite da se kuva na dvojku :lol: ( na tihoj vatri) ... kad ispari voda gotovo je ..ohladiti i konzumirati viljuskom ....

sani
02-10-2009, 19:28
Markiza torta



2 pakovanja piškota
250 gr putera
9 jaja
250 gr šečera
300 gr čokolade za kuvanje
šolja mleka
ekstrakt ruma
500 gr slatke pavlake

Posudu (najbolje je da to bude šerpa) u kojoj čete spremiti tortu premažite puterom. Mleko sipajte u duboki tanjir i kanite u njega nekoliko kapi ekstrata ruma. Umacite piškote i slažite ih dok njima ne pokrijete dno.

Odvojte žumanca od belanaca. Čokoladu stavite na foliju i otopite je u rerni na niskoj temperaturi. U medjuvremenu penasto umutite puter i žumanca. masa mora biti ujednačena. Zatim u nju polako dodajte otopljenu čokoladu i miksirajte dok se masa ne izjednači. Umutite belanca i šećer tako da dobijete veoma čvrst šne. Zatim taj šne polako dodajte masi od čokolade i putera neprestano miksirajuci najmanjom brzinom miksera. Masu sipajte u šerpu, pa po njoj naslažite preostale piškote koje ste prethodno umočili u mleko. Stavite u zamrzivac. Torta moze da se cuva u zamrzivaču više dana.

Dva sata pred služenje izvadite posudu u kojoj je torta i potopite je u vrelu vodu tako da voda bude do gornje ivice šerpe. Kada se po rubovima torte pojavi rastopljeni fil tortu prevrnite na tanjir. Premažite je umućenom slatkom pavlakom i dekorišite po želji.


ovo sam ti kopirala sa neta cici...mrzelo me d akuckam iz mog recepta, ali isto pravim ovako...mozda ako volis mozes da dodas malo uprzenih i samlevenih lesnika i badema..ja obicno dodam kad imam.

I ne mora u zamrzivac..moze u frizider da prenoci, lako se posle istrese na tacnu.

:raz_083:

samo pazi da jaja budu sveza ..jer nema termicke obrade , jbg..

Man
02-10-2009, 19:34
Markiza torta (taraba)

*** I nacin: ***

7 jaja
300 g shlaga
250 g putera
250 g prah shecera
200 - 250 g chokolade
rum
2 kutije pishkota
(okrugla posuda od 4L, moze i malo manja)

Fil:
Dobro umutiti puter i shecer, zatim dodavati 1 po 1 zumance i na kraju istopljenu chokoladu. Po zelji moze da se doda 1 kasika ruma. Ulupati 7 belanaca (u sneg) i sjediniti sa masom. Okruglu (lepo je da bude okrugla, da kad se torta prevrne izgleda kao prava torta) posudu blago premazati puterom i redjati pishkote prvo na dno, a zatim uspravno uz stranice posude. Bitno je da se piskote predhodno umachu u neki sok, moze od pomorandze, ali vrlo kratko, NE da omeksaju.
Kada ste poredjali piskote sipajte fil i sada poredjajte poslednji sloj pishkota na vrh. Stavite tortu u frizider da odstoji par sati. Umutite shlag, okrenite tortu na servirni tanjir i premazite shlagom. (Da lepshe izgleda, mozete izrendati ili "oljustiti" (nozem za chishcenje krompira) cokoladu po povrshini.

*** II nacin: ***

1 kg keksa kao sto je pettite beure
250 g margarina
250 g secera u prahu
6 jaja
100 g rastopljene cokolade
slag krema (ili slag pjena po zelji)


Pripremanje: Namocite keks u bijelu kafu i slazete u tepsiju
jedan, dva ili tri reda (vec po zelji, s tim da izmedju redova ne stavljate krem vec slazete keks preko keksa).

Fil:
250 g margarina umutiti sa 250 g secera u prahu i 6 zumanjaca. Tome dodati 100 g rastopljene cokolade i snijeg od 6 bjelanjaca. Fil premazati preko keksa i na vrh staviti slag
kremu ili pjenu. Drzati u frizideru ili zamrzivacu.

Ciciban
02-10-2009, 19:39
:lol: :lol: :lol: fala sani fala man :raz_083: zlatni ste majke mi ....ali ja to znam i ne zovem je markiza nikako nego piskota torta i stefan je ne voli ..... :lol:

sani
02-10-2009, 19:44
:raz_114:

Maca
05-10-2009, 21:15
Torta sa rupom
9 jaja,150 gr.putera,300 gr.kristal secera,300 gr.mlevenih oraha ..ja stavim uvek 100 gr.mleveni oraha i 200 gr.mlevenih lesnika..i 2 pune kasike kakaoa a ja stavim 2 pune kasike rendane cokolade za kuvanje ili one u prahu..Umute se zumanca sa puterom,secerom,cokladom pa se u to dodaju orasi ili mleveno lesnici i orasi i umucen sneg od 9 belanaca..kasikom lagano umesati umucena belanca..peci u podmazanom plehu za kuglof..zato se zove torta sa rupom jer ima tu rupu u sredini ili pecite u okrugom kalupu za tortu..svejedno..Kada je torta pecena prelije se sa sledecim prelivom..otopi se 50 gr.putera,4 stangle cokolade,5 kasika prah secera i 3 kasike tople vode..Ovu tortu mozete ukrasiti odmah sa slagom ili uz svako parce servirati i slag..ja sa spricem ukrasim tortu okolo i popunim slagom onu rupu..:)