PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kako se podmladiti!



mare
27-06-2011, 14:57
Kako se podmladiti?

Proces podmladjivanja o kojem cemo pricati je realan I opipljiv I ja licno sam ga dozivela na sebi I videla veoma pozitivne podmladjujuce rezultate kod ljudi koji su ove jednostavne principe, uglavnom bazirane na ishrani, primenili u svom zivotu.
Kada bi rangirali vaznost faktora koji doprinose mladalackom izgledu, na prvom mestu bi definitivno bila ishrana sirovom biljnom hranom.
Vaznost ishrane je ovde toliko bitna da su svi ostali faktori skoro zanemarljivi I uglavnom se bave maskiranjem naseg pravog stanja zdravlja.
Kada smo zdravi, to zraci iz stava naseg tela, naseg glasa, dnevne aktivnosti, pogleda I sjaja nase koze…Vecina preparata I preporuka za lepotu nase koze ili kose, rezultira samo prividnim I privremenim efektima samo kozmeticke prirode.
Jednostavnim uporedjenjem naseg sistema za varenje sa biljojedima I mesojedima, shvaticemo da smo prirodno dizajnirani za biljnu ishranu. Hraneci se poput mesozdera, idemo protiv prirode I trpimo posledice mnogih bolesti koje su direktne posledice pogresne ishrane.

Bicete fascinirani promenama na vasem telu I u vama vrlo brzo kada probate da umesto jutranje kafe popijete svez sok od voca. Oseticete se trenutno osvezenim, probudjenim I spremnim za dnevne izazove.
Sirovom hranom, posebno svezim sokovima, debelo crevo se cisti, metabolizam je efektivniji, telo dobija svoju prirodnu tezinu. Pocecete da se osecate jace I mladje, vasa koza je glatka, bore se smanjuju.
Ono sto nas cini starima nisu u tolikoj meri godine, koliko otrovi koje unosimo kroz hranu, vodu, vazduh…Stres je jedan od bitnih faktora koju uticu na starenje. Toksini I hormoni koji se luce tokom stresa su kiseli, sto zakiseljuje nasu krv, koja je normalno blago alkalna(PH7,35-7,45). Kako je sirova hrana alkalna, ona uravnotezuje PH balans.
Kisela sredina je podloga za razvoj skoro svih bolesti. Kada bismo uspeli da odrzimo nasu krv blago alkalnom, ne bismo bili bolesni.
Pre sesdesetak godina, Dr. Hans Eppinger, sef Prve Medicinske Klinike na Beckom Univerzitetu, otkrio je da sirova biljna hrana povecava celijsko disanje, eliminaciju akumuliranih toksina iz celija i tkiva kao I da obezbedjuje hranljive materije neophodne celiji za normalnu funkciju. Povecava elektricni potencijal-zivotnu energiju u celiji, tako da cak I potpuno izgladnele I devitalizirane celije mogu ponovo da se ozive.One pocinju da ponovo sagorevaju kalorije u prisustvu kiseonika iz sirove hrane, a u isto vreme stite telo od slobodnih radikala.

Starenje ne mora biti fizicki I emotivno naporan process. Naucnici koji su istrazivali karakteristike ljudi koji dugo zive kazu da imamo potencijalnu duzinu zivota od 100 do 120 godina ali retko ko od nas dozivi tu starost. Degenerativne promene(starosne promene)nisu prirodna posledica starenja! Starosne promene su u glavnoj meri rezultat loseg nacina zivota: Losa ishrana, nedovoljno kretanje, toxicna hrana I toxini u nasoj okolini. Ako promenimo nacin zivota, mozemo podmaladiti nase telo I produziti nas zivot. Sa druge strane, hraneci se procesuiranom hranom, punom secera, masti I hemijskih dodataka kao I zivotinjskim proizvodima, necemo samo rapidno stareti vec takodje stvarati dobru bazu za razvoj degenerativnih bolesti od Carcinoma do Secerne bolesti I Artritisa, Mentalnih oboljenja I srcanih problema.

Kapilari su mali krvni sudovi koji formiraju mrezu mikrocirkulacije u nasem telu. Njihova uloga je da dopreme krv bogatu kiseonikom za ishranu celija. Stanje nasih kapilara takodje u velikoj meri odredjuje funkcionalnu starost I stanje naseg tela u celini. Kroz kapilare se hranljive materije I kiseonik transportuju do celija u celom telu, organima, kozi, mozgu I zlezdama a takodje se kroz njih eliminiraju otpadne materije.
Tokom godina na ishrani zivotinjskim produktima I procesuiranoj hrani, kapilari se uvrcu, istezu I postaju previse porozni. Kada se to dogodi, proteini izlaze iz njih I taloze se izmedju tkiva I kapilara ometajuci pravilnu razmenu kiseonika I dopremanje hranljivih materija kao I eliminaciju otpadnih materija. Taj process moze izgladneti celije, tkiva I organe. Ovaj proces je takodje podloga za razvoj celulita kod zena.
Ove promene su predizpozicija za degenerativne bolesti I rapidno starenje.
Sirova hrana moze povratiti normalno stanje mikrocirkulacije. Dopremanje kiseonika dubljim slojevima koze moze biti bolje tako da koza ponovo dobije lepotu I sjaj.
Nasa bioloska starost moze u vecoj meri biti odredjena aktivnoscu nasih enzima.

Enzimi su izvor zivota! Zivot bez enzima je nemoguc!
Enzimi su substance koje razgradjuju hranu do najprostijih delova koji se kao takvi resorbuju u crevima. Kada nema dovoljno enzima, hrana ostaje nerazgradjena I ostaje u crevima hraneci tako gljivice I parazite.
Osim digestivnih I metabolickih, enzimi takodje postoje I u sirovoj hrani.
Kada jedemo kuvanu hranu u kojoj nema enzima neophodnih za varenje, telo krade metabolicke enzime iz naseg mozga, srca, bubrega I drugih delova tela da bi svarilo kuvanu hranu oduzimajuci nam na taj nacin enzime tj. zivotnu snagu I skracujuci nam zivot!
Nase telo u toku zivota producira ogranicenu kolicinu enzima.
Dr. Edward Howell, jedno od vodecih imena u nutricionizmu istice da covek od 40 godina koji zivi na kuvanoj hrani, ima preostalo (svega) 30% enzima u telu.
Kada se rezerve enzima potrose, telo stari i umire.
Osim toga, kada konzumiramo kuvanu hranu reakcija tela je Digestivna Leukocitoza – telo povecava broj belih krvnih zrnaca, sto je ista reakcija kao kada se telo brani od infekcije. Na taj nacin se smanjuje efektivnost naseg imunog sistema. Dr. Paul Kouchakoff je 1930-e godine u Lozani uradio istrazivanje I zakljucio da se digestivna leukocitoza javlja samo posle uzimanja kuvane hrane. Umorni smo i pospani kada jedemo kuvanu – “mrtvu” hranu. Nasuprot tome, kada jedemo zivu - sirovu biljnu hranu, osecamo se osvezeni i odmorni.

Enzimi su Fontana mladosti! Nasa vitalnost zavisi od vitalnosti nasih enzima. Pusenje, previse UV zraka, uzimanje lekova, radijacija I druge toksicne substance mogu lako ostetiti nase enzyme. Sirova hrana pruza obilje enzima koji se dopremaju do celija putem krvi. Enzimi su ekstremno vazni u odrzavanju strukture kolagena I elastina koze.
Obilje enzima u ishrani pomaze odrzavanju koze glatkom tokom godina. Suprotno, nedostatak enzima u ishrani mogu uzrokovati gubljenje elasticiteta koze.

Zahvaljujuci istrazivanjima Dr. Dean Ornish sa Instituta za Preventivna Medicinska Istrazivanja u Kaliforniji, mi znamo danas da vegetarijanska ishrana, kontrola stresa I fizicka aktivnost mogu regenerisati nase telo. On je pokazao da se mnoge degenerativne bolesti mogu tretirati pravilnom ishranom a takodje se mogu zaustaviti I obrnuti procesi stvaranja biomarkera starenja.
Vodeca imena u svetu u lecenju sirovom hranom su: Dr. Mitsuo Koda, Dr. Max Gerson, Dr. Max Bircher-Benner, Dr. Francis Pottenger, Dr. Ann Wigmore kao I Dr. Edvard Howell.
Oni su tvrdili da prevremeno starenje, degenerativne bolesti kao I infektivne bolesti ne mogu pustiti korenje u telu nezagadjenom toksinima. Prema tome, prvi zadatak u procesu podmladjivanja I lecenja je eliminacija toksina koji su akumulirani u telu. Sirova hrana detoksicira nase telo i cisti debelo crevo od otpadaka koje nosimo sa sobom godinama.
Umesto da svakim novim danom starite, pocnite da se podmladjujete od danas!

Dr Sladjana Velkov

Lujka
27-06-2011, 18:05
Slazem se sa ovim 100%. Nacin ishrana i stres dele prvo mesto i "odlucuju" o tome kako cemo izgledati.

причалица
27-06-2011, 20:26
Slazem se sa ovim 100%. Nacin ishrana i stres dele prvo mesto i "odlucuju" o tome kako cemo izgledati.

i jeste tačno i nije, jer mislim da genetika ima presudnu ulogu.
znam ljude koji jedu baš zdravo i trude se da budu opušteni i tako, pa....izgledaju starije od mene, a mlađi su od mene....a opet, moja malenkost je pod večitim stresom, jedem onako...kako mi dune, ne baš 100% zdravo, pa mislim da izgledam ok za godine koje imam.
za to ne krivim način života nego genetiku, eto.
svakako, treba se truditi da se održi pravilna ishrana, da se postiže mentalna ravnoteža - to svakako pomaže u prevenciji psihosomatskih oboljenja...ali, ne verujem da je presudno, na žalost. missim, to je samo moje mišljenje....ne mora da znači i da je tačno.

mare
27-06-2011, 20:55
i jeste tačno i nije, jer mislim da genetika ima presudnu ulogu.
znam ljude koji jedu baš zdravo i trude se da budu opušteni i tako, pa....izgledaju starije od mene, a mlađi su od mene....a opet, moja malenkost je pod večitim stresom, jedem onako...kako mi dune, ne baš 100% zdravo, pa mislim da izgledam ok za godine koje imam.
za to ne krivim način života nego genetiku, eto.
svakako, treba se truditi da se održi pravilna ishrana, da se postiže mentalna ravnoteža - to svakako pomaže u prevenciji psihosomatskih oboljenja...ali, ne verujem da je presudno, na žalost. missim, to je samo moje mišljenje....ne mora da znači i da je tačno.

ja mislim pričo da ti izgledaš savršeno za svoje godine zbog toga što si pozitivna, jednostavno:)

причалица
28-06-2011, 09:11
ja mislim pričo da ti izgledaš savršeno za svoje godine zbog toga što si pozitivna, jednostavno:)

hvala, m...ali, moram da te demantujem, jer nisam pozitivna stalno, ali jeste genetika odgovorna u mojoj familiji za sasvim ok uzgled...dakle, nije baš moja zasluga.