PDA

Pogledaj Punu Verziju : virtuelni ego manijaci



Vragolanka
21-08-2009, 16:21
...koliko zastranimo u ovom svetu...i na šta smo sve spremni, ne bi li kreirali ili zadržali virtuelnu moć...
Koliko smo zaista ono što jesmo u RL?

marlon
21-08-2009, 21:31
jel si ti zastranila? :lol:

Vragolanka
21-08-2009, 21:35
Izgleda... :(

marlon
21-08-2009, 21:42
kako manifestujes das zastranila... reci pa cu ti odgovoriti dal si u pravu....

sani
21-08-2009, 21:47
Ja nisam..pa ista sam ..pitajte Mana! :andjeo:

Vragolanka
21-08-2009, 22:00
kako manifestujes das zastranila... reci pa cu ti odgovoriti dal si u pravu....


Ti ćeš mi reći...e sad ću da umrem...pa mislim zastranila, čim otvaram ovakve teme... :raz_114:
Pa reci jesam ista, ili ne...ne znam...ja sam mislila na nake druge ljude... :lol:

marlon
21-08-2009, 22:19
pa nisi... zastranices kad sedis 17 sati na netu..kad se budis sa mislima na net i lezes sa mislima na net... kad sanjas sta ces da odgovoris onom ili ovom sutra kad ustanes... kad izgubis kontakt sa realnoscu i osobe koje sa neta upoznas u rl posmatras na isti nacin.... kad dete place a ti kazes cut bre samo da odgovorim ovoj kokoski, kad muz vice aj u krevet a ti kazes lezi ti sacu ja... kad ujutru ustanes rascupana i oma palis cigaru i shvatis da nis uplatila net za taj mesec i pocne da te trese groznica nervoze i besa.... kad sedis sa drustvom a misli ti samo na forumu, kad pijes pice a vidis isto pice na forumskoj kafani u glavi... kad se vatas a mislis na sinketove postove o torbanju, kad odes u crkvu i setis se imortalke i pocnes da se keseris ko luda na cudjenje svih.... mogu do sutra... a jesi li? :lol:

Vragolanka
21-08-2009, 22:23
Izgleda da jesam malo... :raz_049:

marlon
21-08-2009, 22:29
sledece ide da kad ti se ne svidja neko kako pise os da ga mlatis... pravis mu sacekusu, kad se zacopas pratis postove doticnog / doticne i ako se nekom nasmeje samo a kamo li stavi :srce: ili :raz_083: oma dobijas popizditis i tome pravis intrigu.... pa kada ide prica na pp ono ogovaranje najcrnje sve najgore.... pa postanes mod npr. pa onda sve to radis sa malko vlasti da dobije pecat snage.... pa kad otvoris 20 nikova pa pricas sam sa sobom kad nema nikog tamo... pa imas zenske i muske nikove pa muvas drugarice ko frajer il obratno.... pa otvaras temu o sebi sa drugim nikom... ma bre... ovo nij nis.... :lol:

sani
21-08-2009, 22:32
pa nisi... zastranices kad sedis 17 sati na netu..kad se budis sa mislima na net i lezes sa mislima na net... kad sanjas sta ces da odgovoris onom ili ovom sutra kad ustanes... kad izgubis kontakt sa realnoscu i osobe koje sa neta upoznas u rl posmatras na isti nacin.... kad dete place a ti kazes cut bre samo da odgovorim ovoj kokoski, kad muz vice aj u krevet a ti kazes lezi ti sacu ja... kad ujutru ustanes rascupana i oma palis cigaru i shvatis da nis uplatila net za taj mesec i pocne da te trese groznica nervoze i besa.... kad sedis sa drustvom a misli ti samo na forumu, kad pijes pice a vidis isto pice na forumskoj kafani u glavi... kad se vatas a mislis na sinketove postove o torbanju, kad odes u crkvu i setis se imortalke i pocnes da se keseris ko luda na cudjenje svih.... mogu do sutra... a jesi li? :lol:


:lol: jesam

Vragolanka
21-08-2009, 22:34
Dobro...pravim pauzu, definitivno...dok nisam došla do ove faze... :lol:

marlon
21-08-2009, 22:37
ima i ono dalje sa upoznavanjem pa mesanjem vl i rl ako os...mogu i to... al bojim se da bi ti prebukiro dogadjaj veceras :lol:

bleja
22-08-2009, 06:55
Tice li se virtuelna moc I virtuelni zivot samo interneta? Ljudi cesto i u rl zive virtuelno, umisljeno, u laganju sebe i drugog, u neprihvatanju sebe i drugog. Virtuelno se ne razlikuje mnogo od rl, i u jednom i u drugom ljudi su to sto jesu, kompleksni i cesto u konfliktu sa samim sobom a onda i s drugima ali da svoje pravo lice ili bolje reci ono sto im je iza lica, u dubini, pokazuju bas onda kada su skriveni maskom anonimnosti, tu se uglavnom sve ono sto je mozda sputano i kontrolisano u rl pusta na livadu neta. Ipak, sigurna sam da su i to samo delici jedne ogromne, visedimenzionalne puzzle koja se zove covek i cije su dubine, visine i sirine i njemu samom (bas onda kad je ubedjen da dobro poznaje sebe) iznenadjujuce i cesto neispitive.

marlon
22-08-2009, 11:43
ajmo jos malo...odes na more sunce plaza mirisi voda ljud uzivaju kupaju se veseli opuseni a ti sedis na plazi drkas mob na gprs-u na politici si i citas sta je mita reko povodom bokijeve izjave o kostunici i kucas i kucas i kucas i svadjas se savl likovima .... jos lepse, cetujes sa 5 devojaka istovremeno... moras da popamtis svakoj nik svakoj ime u rl, moras da popamtis sta si kojoj pricao o sebi i moras da pazis da cet jednoj ne ode pogresno drugoj i ako slucajno ode da odmah improvizujes i da se vadis da ne oseti toju gresku.... za prevremenu invalidsku penziju ybt... jos lepse, multi chet jedan u rusiji, ona u usa, ti u srbiji,....tri sata ludila i zaebancije na kompu, ona ulazi u auto i kuca na highway sa moba, ti kucas iz baste u centru grada, ovaj kuca iz moskve dok presvalaci pelene detetu... ona se umalo zakucava u teretnjak jer paznju ne moze da skoncentrise na voznju i zaebanciju... ovaj u basti pije 6 kafu i lupa ko blesav, onaj u moskvi stavlja ponovo istu usranu pelenu bebi koja place jer je obnevideo i ne zna di je.... i tako nekoliko godina...

marlon
24-08-2009, 01:36
malo o odvikavanju...
pod jedan ne uplatite net za sledeci mesec... ni za onaj drugi.. ni za onaj posle....
pod dve pobrisite bookmarkse svih foruma...
pobrisite sve mejlove ili chat prepiske...
iz moba pobristie sve brojeve osoba iz vl sveta....
preformatirajte "greskom" hard...
ne pravite bekaup pasvorda ili mejlova ....
naterajte admine da vam trajno banuju ip.....
setajte... budite napolju... druzite se sa ljudima iz rl... ako cujete da je neko od njih i u vl svetu precrtajte ga...
mozda i pomogne... meni jeste.,,, ali i pored toga od sutra na noc pauzram barem mesec dana jer iz principa necem da obnovim pretplatu za sledeci mesec.... mozda se javnem samo fonom iz kafea... smorno je sve ovo....

Sibi
24-08-2009, 23:19
odvikavanje kao od narkomanije i alkoholizma .. nema neke razlike, s tim što se od ovog ne umire pa je mnogo teže.

marlon
24-08-2009, 23:22
cenis... ja znam troje sa krste koji su odapeli...dvoje pardon jedan imo dva infarkta...
ni ja se nes ne osecam najbolje

Sibi
24-08-2009, 23:30
ko zna koja je pozadina svega toga ... verovatno bi isto završili i da nisu bili virtuelni zavisnici. Gledaš utakmicu na tv-u pa dobiješ srčku ... čitaš novine i strefi te isto... ne znam, možda grešim... mislim da sam zavisnik, ali mi zdravlje nije sasvim ugroženo, mozak da.. ali srce još ne :lol:

marlon
24-08-2009, 23:35
meni prorekli da cu da krepam na sisi... zato samo jurim manekenke i jos mrdam..... :lol:

Sibi
24-08-2009, 23:41
eto još jednog razloga da se ne odričeš poroka ;)

marlon
24-08-2009, 23:44
vl svet nije porok sibil... to je nuznost danasnjeg savremenog coveka kao mob kao platne kartice kao fax il sta vec.... znaci nesh normalno... problem je kad se izmesa sve..vl i rl..... to nije dobro ako se cesto radi i po svaku cenu. mada moram da priznam da ovde mozes da upoznas jako zanimljive ljude i da pozelis da spojis ta dva.......

Sibi
24-08-2009, 23:55
već viđeno :(

marlon
25-08-2009, 00:13
pa deja vu je uvek u zivotu jer je zivot krug....

marlon
05-10-2009, 20:50
Интернет. Анонимност на интернету је демагогија. Препознавање на интернету је такође демагогија. Анонимност се постиже на неколико начина. Једног дана можемо бити једно, други дан нешто друго. Једног дана можемо бити мушко, други дан женско. Једног дана можемо писати из Београда, други дан из Париза, трећи дан из Канбере. Једног дана можемо намерно показати ко смо. Други дан се можемо тако замаскирати да ниједан интернет психолог или администратор не може протумачити ко, када, како, одакле, са чега и зашто неко нешто пише. Друга локација, други компјутер, други претраживач. Или пак све са истог, али обојено технолошком лажи. Препознавање на интернету је посебна област и у тој дисциплини раде само врхунски експерти: јако образоване особе, психолози по професији, демагози по размишљању. Суштина свих интернет портала је размена. Зато су и основани. Временом се у размену увуку други интереси тако да они постају само средство где царује демагошка свест усмеривача дискусија интересно везана власничким односом. У слободи нема демагогије и лаж се брзо открије. У контролисаној слободи лаж се маркира печатом сумње баш као и истина. У неслободи, лаж се брани свим средствима, истина се извргава руглу. Такви неслободни портали онда постају супротност њихове сврхе и на њима доминира једноумље иако привид говори другачије. Истина се брише, уклања или се маскира сарказмима. Када ништа не помогне следи концептуална доктрина демагошких средстава мултипликована неанонимним саговорницима. Имамо онај привид функционисања док суштински имамо беду једноумног духа који се копрца. Зато интернет као медиј нема будућности изузев функције контролисаног масмедија. За сада имамо срећу да на интернету још постоје места где демагогија није завукла своје грешне прсте раздора.

Ауторство на интернету? Чије је чије? Дајем да дајеш? Колико има демагогије у признавању или непризнавању власничких односа у интернет медију. Мултимилионски концерни се годинама суде са појединцима чије је чије. Да ли самим блокирањем слободног приступа местима за информацију која нам је потребна, интернет постаје сам свој џелат?

marlon
05-10-2009, 20:52
Интернет демагогија је концептуално слична. Важе слична правила као у политици. За разлику од политике која оперише појмовима и лажима на вишем нивоу пројекције свести гласача, интернет демагогија оперише на приземним нивоима лажи и људске похлепе. Карактерно је осиона, духовно нееманципована, садржински произвољна. Ниво њеног пропагирања
је идејно неухватљив јер сама идеја не постоји. Егзистира искључиво непотковани егоизам и парапсихолошка сујета. Своје немају зато што туђе краду. Не могу дубље да падну зато шту су већ на дну. Демагошки посматрано, интернет правила су субординаторно везана за подсвест уређивача тих правила. Она им је увек и примарно усмерена на его, интелект, доминацију, као и аргументацију саговорника. Недостатком ових особина изузев власничке сујете брзо постају оно што се зове - неурачунљива јединка. Демагогија им је привремени излаз, стални је професионално контролисана психоанализа. Интернет анонимност буди у људима најниже нагоне. Уколико се комбинује са интересом, имамо рађање демагошких патуљака. Срећом, духовност и интелект им заувек остану на нивоу утицаја болести.

marlon
05-10-2009, 21:04
Политика је расадник демагошког корова. Већина људи лакше препознаје манифестације политичких лажи него других. Појединац и друштво нису узрочно везани у форми дајем да дајеш. Појединац даје. Друштво није обавезно да му узврати. Заблуда да је појединац из бивших СФРЈ република са већим разумом и рациом од срба није обична демагошка опаска. То је делиријум тременс социолошке анализе. Свако има его. Пас има его када је у чопору. Људи су склонији да се везују за вође чопора него за оне са маргине. Да ли је један его већи од другог? Да ли је концепт ега погубан за неку анализу у дикусији? Да ли је недостатак ега комплексно условљен сопственом инфериорношћу? Шта чини инфериорни демагог да би мутирао у егоистичног демагога? Увек се ствар разбија на најситније делиће када неко не жели суштину. Упрошћени сингуларитет сваког дела је кохезивни молекул те суштине. Аутор није демагог иако је познаје боље него сами демагози.

Демагогија и Етика? Правилније је ставити црту једнакости између појма Демагогије и Неетике. Демагог се брани и на начин да се самосарказмом или аутоиронијом назове демагогом. У дискусији нико нема предност. Један постави питање а други мисли да зна све одговоре. У суштини демагогије је јавно или приватно изречена лаж која се брани по сваку цену. Брани се на све начине које сам раније описао. Када се истроше понуђени ресурси одбране демагог се пресвлачи у рухо душебрижника и колоритно боји део лажи свог брата близанца као истину а део као неистину. Тиме му даје привид делимичног права.То је корен зачетка духовног сатанизма. До оног другог да њиме утиче на лабилну психу верујећег и наведе га на убиство или самоубиство као Џим Џонс што је урадио, само је мали корак за сатанисту. А велики за сатанизам. Ко се једном навуче на ту дрогу био он интернет дискутант, владар, секташки вођа или господар света, они који му поверују судбина колоније у Гвајани је извесна.

Зашто демагози увек нападају истину која им се не свиђа? Постоје ли демагози тог нивоа који су увек критички према другима јер ништа своје немају? Колико тога има на интернет дискусијама?

Ciciban
04-11-2009, 01:51
pa nisi... zastranices kad sedis 17 sati na netu..kad se budis sa mislima na net i lezes sa mislima na net... kad sanjas sta ces da odgovoris onom ili ovom sutra kad ustanes... kad izgubis kontakt sa realnoscu i osobe koje sa neta upoznas u rl posmatras na isti nacin.... kad dete place a ti kazes cut bre samo da odgovorim ovoj kokoski, kad muz vice aj u krevet a ti kazes lezi ti sacu ja... kad ujutru ustanes rascupana i oma palis cigaru i shvatis da nis uplatila net za taj mesec i pocne da te trese groznica nervoze i besa.... kad sedis sa drustvom a misli ti samo na forumu, kad pijes pice a vidis isto pice na forumskoj kafani u glavi... kad se vatas a mislis na sinketove postove o torbanju, kad odes u crkvu i setis se imortalke i pocnes da se keseris ko luda na cudjenje svih.... mogu do sutra... a jesi li? :lol:


jesam ali na rehabilitaciji sam :lol:

marlon
08-03-2010, 23:05
neko pametan rece, daj mi izvod racuna nekog medija koji se izdaje da je nezavisan pa cu ti reci koliko je nezavisan. koren svega sto danas pokrece svet nije ideologja, nije humanizam, vec samo i iskljucivo novac. svi kanoni i svetonazori padaju ispred njegovih nogu. ako je tako zasto svet nije svuda uredjen na nacin da se to jasno stavi do znanja i da se laz ne forsira kao odrednica necijeg delovanja? u nekim sferama je to jasno pokazano dok u drugim to jednostavno nije moguce ako su u pitanju politika, religija, vojska ili osnovni koncept finansiranja drzave. medijski ciljevi su uvek i svuda kontrolisani novcem pa su tako i internet mediji. sto je internet medij poseceniji veca je laz oko njegove namere da bude nezavisan, informativno slobodan ili dostupan svima na isti nacin. da li je u praksi bas tako?

ako imamo konkretno u srbiji situaciju da je vise od polovine izjasnjenih pravoslavno orijentisano ne mozemo smetnuti s uma da postoje mediji koji vrse otvorenu propagandu npr. protestantizma ili jos gore ortodoksnog sektastva. jereticke organizacije imaju samo jedan cilj a taj je da postanu legalne i da se uklope u tokove drustva i naravno novca sto je mnogima poslo za rukom. da bi to postigle sluze se samo jednim i iskljucivim argumentima ubedjivanja a to je opet i samo novac. znaci da finansirajuci medije, internet medije, kampanje bilo kakve vrste, oni sebi daju za pravo da postanu jednog dana legalne bez obzira na ideologiju koju zastupaju. ti mediji imaju obavezu da vrseci njihovu propagandu u vecinskom, ovom slucaju pravoslavnom drustvu, eliminisu na svaki nacin kritizerstvo jeretickog opredeljenja finansijera. to mogu biti bilo koje, one koje sebe danas nazivaju "crkvama", evangelisti, baptisti, metodisti, subotari.... koliko ulozenih sredstava, toliko ce biti i propagande kao i eliminisanje svega onoga sta im smeta a to je najcesce kriticko misljenje o njihovoj strukturi kao i o strukturi medija koji ih popularizuje. znaci, imamo jasnu situaciju da internet medij koji se izdaje za slobodan i nezavisan je sve samo ne to i da kroji politiku na principu ko me koliko plati njega cu toliko propagirati.

zasto onda imamo licemerje i laz da se to krije iako je vecini poznato da je to zakonitost modernog drustva u kome danas zivimo? opet se vracamo na pocetak gde smo govorili o demagogiji koja je potka i sustina svega zbog cega danas svet krupnim koracima grabi ka moralnom i onom drugom verovatnijem armagedonu. u drustvu koje je religijski jasno i proporcionalno jednako podeljeno te lazi nema u obimu kao u sredini gde je dominantna struktura u ovom slucaju vernika naklonjena da kazemo izvornoj formi hriscanstva. gnev takve vecine bi se otvorenom propagandom jeresi minorne manjine vrlo brzo okrenuo na taj medij i on ne bi mogao da egzistira u takvoj formi. ako sad sve ovo posmatramo sa distance bas kao slikar kad percepira onaj sustinski koncept slike svako iole inteligentan shvata da se na ovaj nacin destabilise nesto, bila to crkva ili drzava u celini. znaci, to je opet neka vrsta specijalnog rata u ovom konkretnom primeru protiv srpske pravoslavne crkve. ko propagira taj rat i kakvu ulogu u njemu imaju pojedinci sa tog medija koji kontrolisu kriticku misao u internet svetu?

pomenuti pojedinci taj posao mogu da rade iz nekoliko pobuda. praksa internet terorizma uklanjanja neistomisljenika finasijera moze da se radi iz "religijskih" pobuda, iz ekonomskih, iz emotivnih, iz svojih licnih samo njima poznatim i na kraju sve to upakovano u kompletu. znaci, imamo lik nebitne polne odrednice koji ima cilj da virtuelnom drustvu nametne nesto sto je vecini tog drustva neprihvatljivo a sve pod formom slobode prava gde manjina koja placa moze da terorise vecinu koja posmatra taj medij iskljucivo kao ono za sta se on javno izdaje. uklopite u tu sliku koristoljublje te osobe koja nikad po pravilu to ne radi samo na lepe oci i filujte sa mrznjom prema takvim pojedincima koji ne retko na sve nacine ukazuju na sustinu onoga sta ta osoba radi i imate klasican primer internet teroriste. osoba moze biti musko ili zensko, majka svetica ili otpadnica bludnica, tinejdzer ili odrasla osoba, svi virtuelni likovi su joj dostupni jer ima moc kontrole i odlucivanja kako ce nastupiti i sa kojom maskom. sva sredstva su joj dozvoljena da onaj ili oni koji takvoj osobi skidaju laznu masku sloj po sloj budu uklonjeni. to je banalizovana sustina jedne vrste virtuelnog internet rata koji kad tad na povrsinu izbaci i samu sustinu uredjivacke politike tog medija sto se vise pojedinaca drzne da udari u lazni osinjak trule propagande bas kao i sam medij. da ne bi zbog te osobe ugrozio samu sustinu poslovanja medija ne retko boss zrtvuje tog pijuna koji neiskusno radi posao za koji je placen. to se po pravilu radi kada finansijer nezadovoljan rezultatima propagande uskrati daljne finansiranje tog medija. internet terorista je onda u blatu bas kao i pobunjenik ili grupa koju je u to isto blato bacio terorom koga je praktikovao. mors certa, hora incerta.

kojica
22-03-2010, 08:56
Kakav bre VL i RL.. sve je ovo RL...

ako ne verujete, uzmite sada jednu podebelu knjigu i tresnite se po glavi...:raz_097:

причалица
24-03-2010, 10:57
meni je ovo realno koliko i pereca koju ušravo grickam....i mislim da sam ovde falična kao i onamo, gde me ne znate, kao....

Vragolanka
01-06-2010, 02:08
Priznajem da sam načisto zastranila, nisam ono što se ovde vidi, suština stoji, ali forma ne valja... bar priznajem i to je nešto...
Ne valja mešati vl i rl... tada se okidač aktivira... bar ja tako mislim... a slabo mi ide u poslednje vreme to razmišljanje, tako da i nisam kompetentna...

marlon
03-08-2010, 05:15
jasta