PDA

Pogledaj Punu Verziju : prvi utisak



DaDole
29-06-2011, 09:57
ostavlja se samo jednom:)
obično se zasniva na spoljašnjem izgledu ili nečem što prvo zapažamo kad nekog upoznamo..koliko često vas taj prvi utisak ne prevari?

DaDole
29-06-2011, 10:00
Desi se ponekad da nam neko na prvi pogled vrlo nezanimljiv i neprivlačan,kad ga upoznamo postane vrlo privlačan i utvrdimo da imamo iste interesne zone ili obrnuto..
šta je presudno kod tog prvog utiska..evo,meni se rijetko dešavalo da me prvi utisak prevari.

Raisa
29-06-2011, 10:59
''meni se rijetko dešavalo da me prvi utisak prevari.''

bas ovakve izjave ne volim :)

pri utiska je jako,jako bitan jer doslovno kako te prvo zapamte tako se prema tebi odnose do kraja ali,ja licno nikad nisam izsla za njim
pre svega jer ne mozes nikad nekog upoznati i znati ko procitanu knjigu,za to treba vremena i truda tako da me oni koji donose zakljucke o nekomenakon par upoznavanja asociraju na povrsnost,u stvari, i jesu povrsni

drugi razlog je sto se ljudi menjaju, devojka koju sma upoznala moze biti divna ali za godinu-dve moze da postane djubre, ''prvi utisci'' ,cast pojedinima, mogu biti samo maska

treci razlog je sto su o meni donosili raznorazne zakljucke,pa i osude, cak i napadanja vrsili na osnovu ''prvog utiska'' tako da ne radim i nikad ne bih radila drugome sto sam iskusila na svojoj kozi,a i da nisam iskusila,opet,ne bih

DaDole
29-06-2011, 11:01
govorimo o prvom utisku a ne o upoznavanju..druženju,donošenju sudova o nekom:)

Raisa
29-06-2011, 11:02
pa i ja govorim o prvom utisku :-)

prvi utisak je sud

DaDole
29-06-2011, 11:04
i vara li te često ili se možeš osloniti na njega? Odnosno koliko se on pokaže (kasnije)kao dobar sa stanovišta tvoje procjene?

Raisa
29-06-2011, 11:06
pa sad sam rekla, prvi utisak je povrsnost

mrzim povrsnost i stoga ne donosim ''prvi utisak'' o nekome jer su meni znali svasta raditi jer su me ''procenili na osnovu prvog utiska''


rekla sam,prvi utisak je sud :-) ne treba suditi nikome,pogotovo ne cim ga vidis

no nazalost mnogi ljudi misle da su uvatili Boga za muda i da mogu da procene coveka sa vrata kad ti dolazi kakav je,a to je greska,i smao pokazuje koliko su kao sto sam rekla,povrsni

DaDole
29-06-2011, 11:10
pa sad sam rekla, prvi utisak je povrsnost

mrzim povrsnost i stoga ne donosim ''prvi utisak'' o nekome jer su meni znali svasta raditi jer su me ''procenili na osnovu prvog utiska''


rekla sam,prvi utisak je sud :-) ne treba suditi nikome,pogotovo ne cim ga vidis
svakako..jeste površnost,tu se slažemo,ali ne mora da bude sud,može tek mišljenje ili komentar"Na prvi pogled,izgleda mi prijatna osoba"
I zaista ne treba donositi nikakve procjene na osnovu prvog utiska,ali i dalje mislim da je važan.Bar meni:)

mikili
29-06-2011, 11:13
ne..trudim se da ne sudim po prom utisku..to sam naucila..ume i te kako da prevari..cesto na njega utice garderoba,okolnosti u kojima se upoznajemo,moje raspolozenje..uvek ljudima dajem sansu..i za dobro i za lose,pokazalo se da je ispravnije,tacnije..

Raisa
29-06-2011, 11:16
svakako..jeste površnost,tu se slažemo,ali ne mora da bude sud,može tek mišljenje ili komentar"Na prvi pogled,izgleda mi prijatna osoba"
I zaista ne treba donositi nikakve procjene na osnovu prvog utiska,ali i dalje mislim da je važan.Bar meni:)

Vazan jeste ali,u poslovnom svetu
tu mi je vec stvarno bitno kako ko deluje

no ovako,svakodnevno, mislila sam one ''prve utiske'' tipa ''jao vidi ovu,mora da je neka gadura'' , ili '' jao vidi ovu mora da je neka mica mala'' otkud oni znaju da mala mica nije u stvari gadura,a da je gadura mala mica? to je vezano za onim sto sam rekla da ljudi nose maske. neka moze da deluje kao prijatna osoba jer tako zeli da se predstavlja drugma, iznutra je mozda nevidjena stoka. ja obicno nakon upoznavanja,boljeg,duzeg, tipa pola godine,godinu dana,izvlacim neko misljenje koje,cak ni tad ne mora da bude tacno,jer se osobe menjaju. devojka koja mi je bila super jedne godine moze postati djubre sledece godine tako da,cak ni detaljna analiza nekog ne moze uvek da pomogne.

kojica
08-09-2011, 14:19
Prvi utisak je jako važan. Tako bar kaže školski psiholog.
Održala je govor roditeljima koji imaju petake i ko do tada nije bio pod stresom,
kući je otišao sumanut. Utisak koji petaci ostave na nove nastavnike, presudan
je za čitavo njihovo dalje školovanje.
Ja ne razumem. Zar nije bolje bilo da je održala predavanje nastavnicima i objasnila
im koliko je površno i glupo da se vezuju za prvi utisak?

причалица
17-09-2011, 12:44
pa, ume da bude važan prvi utisak...naročito ako je bio negativan i kasnije se to potvrdi. lično, ne obraćam mnogo pažnju na ''prvi utisak'' posebno ako znam da tu osobu neću često viđati ili kontaktirati s njom.
i drago mi je da se ti površni prvi utisci (ako su pozitivni) potvrde....ali, ako se negativan prvi utisak potvrdi, onda mi bude malo krivo, jer se prema osobi koja je na mene ostavila prvi loš utisak ponašam kao da je ostavila dobar utisak.
zašto? pa baš zato što ne verujem ''prvom utisku''. mislim da kod prvog utiska više radi intuicija nego znanje i iskustvo, a to je nešto na šta se ipak ne bi trebalo potuno oslanjati kad su međuljudski odnosi u pitanju.

Sagacity
25-02-2012, 23:48
ostavlja se samo jednom:)
obično se zasniva na spoljašnjem izgledu ili nečem što prvo zapažamo kad nekog upoznamo..koliko često vas taj prvi utisak ne prevari?
Meni prvi utisak mnogo znači. Ne radi se tu samo o vizuelnom doživljaju neke osobe, već i o kompletnom osećaju koji imam kada prvi put upoznajem ili samo vidim neku osobu. Nekada o osobi mnogo toga otkriva i način odevanja, način stupanja u kontakt...Spadam u one ljude koji obraćaju pažnju na svaki detalj. Prilično zapažam, i ne zaboravljam.
Skoro da mi se nikada nije desilo da me prvi utisak prevari. Ne treba suditi na osnovu njega, ali je svakako dobar oslonac za dalje...