PDA

Pogledaj Punu Verziju : '' Spisak nepotrebnih stvari''



Raisa
04-07-2011, 09:14
Videla sam ovu temu.... necu da kazem gde :lol: i mislila sam da mozemo ovde d a prenesemo. pisite o tome sta zelite da kupite, neke sitnice, koje ne moraju da budu bitne a vama znace, tipa od kozmetike sta vam treba,kupaci,muskarci..... vinjak :mrgreen: ili sta god zelite

QueenOfClubs
04-07-2011, 09:58
Ниси ти то добро преписала :mrgreen:

DaDole
04-07-2011, 10:05
Ниси ти то добро преписала :mrgreen:

je l potrebno,nepotrebno(al nek se nađe) il nepotrebno:hm:

mare
04-07-2011, 10:23
Potrošačko društvo u kojem na žalost živimo, kao jedno od podlih sredstava Velikog brata ili Svevidećeg oka je izgradjeno u cilju dehumanizovanja, porobljavanja,hipnotisanja, duhovnog uništenja savremenog čoveka u cilju njegovog daljeg podjarmljivanja i apsolutne kontrole (Orvelova 1984)
U obilju i dosadi potrošačkog društva dominiraju glagoli imati i
trošiti. Ovo drugo tačnije znači uništavati- kako bi se proizvodilo
novo, pa odmah zatim i to uništavalo - sve u beskraj! U savremenom svetu većina roba i usluga apsolutno je nepotrebna i bezvredna, bez značaja za kvalitet života, a kamoli za opstanak ljudske vrste. Programirani smo od strane medija da imamo lažne potrebe koje nemaju nikakav realni smisao. Sve više je sastavnih, nerazdvojnih činilaca svakidašnjeg života, koji su zapravo veoma opasni i štetni.
Pomenimo genetski modifikovanu hranu, neke tipove mobilnih telefona, antibiotike čije nekontrolisano uzimanje umanjuje sposobnost organizma da se sam izbori protiv bolesti. Tu je, dalje, prekomerna potrošnja brze hrane koja se nestrpljivo guta u krupnim zalogajima u pauzi za doručak ili ručak. Šta se sve ne stavlja u poluprerađevine i instant jela, svi ti aditivi, sumnjive hemikalije (konzervansi, veštačke boje i arome). Masovno se troši alkohol, cigarete, droga. U takozvano slobodno vreme sve su prisutniji bolesna zavisnosti od video-igara i Intrerneta, bludničenje (promiskuitet). Zbunjen i uplašen savremeni čovek neretko upada u ralje agresivnih i destruktivnih verskih sekti.


http://razbibriga.net/clear.gif

DaDole
04-07-2011, 10:30
Volim da pakujem torbu koju zovem "Za svaki slučaj" (nek se nađe,možda može da zatreba)
-igla,konac,pribadača
-kutija za prvu pomoć sa svim što inače ide uz nju,ali pridodajem antipiretik,analgetik,jecoderm,jod,antibiotski prah,sprejeve protiv svih mogućih vrsta uboda(prije il poslije),soda bikarbona...kamagel itd.
-velika gaza za cijelo tijelo(nikad se ne zna,ne do bog izgoriti) i beskrajno stara majica;
-malo deterdženta
-mali kišobran
-rezervni šešir i sunčane naočale(jednom mi je vjetar odnio šešir a ja sjela na naočale)
-rezervne knjige(ako mi se izabrane ne dopadnu il dosade)
-mali jastuk,ako u sobi nije po mom izboru
-karticu na kojoj ima nešto para;
-rezervnu sim karticu;

..ima toga:) Sve to,naravno,ne vadim iz gepeka,al se osjećam dobro kad znam da je tu:)

Raisa
04-07-2011, 14:22
Ниси ти то добро преписала :mrgreen:


pa kad ti uvek turas neke cudne umetnicke naslove.... :mrgreen:

Raisa
04-07-2011, 21:53
Moj spisak je uvrnut....
ide
sisanje
nokti
french
crna trenerka
kupaci ( bebi roze ili crno )
sorc
karmin crveni
olovka za usne
tange
grudnjaci ( beli i crveni )
sat

kojica
07-07-2011, 16:22
pa da.. kupaći ume da bude viška.. :hm:

mikili
07-07-2011, 18:29
kafa i secer...znam da ih ima svugde,ali ja bas pijem odredjenu i ne volim da je jurim
noz i viljuska na sklapanje,obavezno u torbici,deo kamp pribora jos iz klinackih dana..