PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sreća



Filozof
15-07-2011, 10:43
Šta je to?

Šta vas čini srećnima?

Postoji li trajna sreća koju ništa ne može da naruši?

Cica
17-07-2011, 20:53
Sreća je trenutak kad serotonin odradi posao!!:)

Mene lično srećnom čini gomila para.:pada:

Na žalost, ne postoji pare se brzo troše !! :ljut:

mica
13-10-2011, 09:28
Odlicna tema:) Ja sam bas, pre neki dan imala razgovr na ovu temu. Da li smo srecni? I, kada kazemo, da smo srecni? Da li je to, trenutni osecaj, kad nas nesto usreci i da li to mozemo anzvati, zapravo trenutnim ushicenjem i da li mozemo reci za sebe da smo, u globalu, srecne osobe? Mozd aje to osecaj povezan sa onim, da li smo i kada ispunjeni pa nam to daje osecaj, srece. Ako gledam po sebi, mogu da kazem, da jesam srecna. Imam svoju slobodu, mogucnost da sama donosim odluke u zivotu, bez da nekom podnosim racune za to, imam dvoje divne dece i to me cini srecnom. Problemi egzstencijalni i ostali, me ne cine nesrecnom, mozda zabrinutom ili nervoznom ponekad. Ali da, srecna sam. E sad, to sto trazim nesto vise, uvek, pa me to malko sputava da budem ispunjana, ne znaci da nisam srecna. Kakav je vas stav, po ovom pitanju? :palac:

DaDole
13-10-2011, 09:47
Prva asocijacija mi je moj omiljeni Andrić i njegove riječi:
"Čudno je kako je maloo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje" :bisa:
Mene najsretnijom čini zdravlje,a još bih bila sretnija kad bih imala slabu memoriju.

mica
13-10-2011, 09:54
Prva asocijacija mi je moj omiljeni Andrić i njegove riječi:
"Čudno je kako je maloo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje" :bisa:
Mene najsretnijom čini zdravlje,a još bih bila sretnija kad bih imala slabu memoriju.

Ti mi i delujes kao kompletna i srecna osoba, to se prost, vidi iz tebe:cmok:

DaDole
13-10-2011, 10:37
Ti mi i delujes kao kompletna i srecna osoba, to se prost, vidi iz tebe:cmok:

hvala mico:)

kojica
13-10-2011, 10:59
Odlicna tema:) Ja sam bas, pre neki dan imala razgovr na ovu temu. Da li smo srecni? I, kada kazemo, da smo srecni? Da li je to, trenutni osecaj, kad nas nesto usreci i da li to mozemo anzvati, zapravo trenutnim ushicenjem i da li mozemo reci za sebe da smo, u globalu, srecne osobe? Mozd aje to osecaj povezan sa onim, da li smo i kada ispunjeni pa nam to daje osecaj, srece. Ako gledam po sebi, mogu da kazem, da jesam srecna. Imam svoju slobodu, mogucnost da sama donosim odluke u zivotu, bez da nekom podnosim racune za to, imam dvoje divne dece i to me cini srecnom. Problemi egzstencijalni i ostali, me ne cine nesrecnom, mozda zabrinutom ili nervoznom ponekad. Ali da, srecna sam. E sad, to sto trazim nesto vise, uvek, pa me to malko sputava da budem ispunjana, ne znaci da nisam srecna. Kakav je vas stav, po ovom pitanju? :palac:

Pa ne mora biti trenutan osećaj, al svakako jeste prolazan. Proćiće ili tako što te to
nešto više neće činiti srećnom, pa ćeš potražiti više ili tako što će nestati/otići, pa ćeš
patiti zbog toga. U najidealnijem slučaju će te činiti srećnom dok vas smrt ne rastavi.
Ništa/nikoga ne možeš povesti sa sobom.

DaDole
13-10-2011, 11:04
Kad posumnjam( a klonem ja,pa se počnem preispitivati kao i svi koji vole da tako čeprkaju) da postoji sreća,ma koliko znam da je prolazna,onda natjeram sebe da vjerujem i vjerujte,,može se..čovjek samo treba vjerovati da je srećan..a to nije teško:)

kojica
13-10-2011, 11:07
Ma može čovek u svašta da veruje, al ne znam čemu to služi.. :hm:

причалица
14-10-2011, 07:35
znam da sam srećna kad imam osećaj kakve-takve sigurnosti i osećaj da mi se neko raduje....ali, taj osećaj tako brzo iščili da skoro ne mogu da se setim tog istinski važnog osećanja.

DaDole
14-10-2011, 07:55
Ma može čovek u svašta da veruje, al ne znam čemu to služi.. :hm:

čemu služi..pa čemu služi ne vjerovati,stalno preispitivati i plašiti se..sve su to službenici depresije,a ona bogami ne služi ničemu

kojica
14-10-2011, 08:01
Ma što da verujem u nešto što nije moguće i time hranim iluzije? Iluzije su
službenici depresije.

Ono o ćemu sam gore govorila je realnost. Ni plus ni minus.
To što ja ne mogu da je pihvatim pa zbog toga padam u depresiju, za to
su iluzije krive.

DaDole
14-10-2011, 08:12
Svi mi gajimo svoje iluzije i nisu one uvijek krive.treba da ih imamo ,prva ih ja uvijek imam al u nekoj maloj mjeri koju se trudim ne povećati..ponekad i kad ne vjerujem,kažem sebi da vjerujem samo da ne potonem..čim bue malo bolje,ostavim čaroliju izluzionističkog po strani sretna jer je bila privremena..
slažem se da ne treba vjerovati u nemoguće,takva izluzija istina je,vodi u depresiju..ali,sreća koju svi toliko priželjkujemo uvijek je nekako nadohvat ruke,samo naši kriteriji znaju da je učine nevidljivom..možda ne možemo da samoodredimo količinu sreće,onaj minimalni dio sa kojim možemo nositi sebe na način da volimo i cijenimo svoj život..jer,eto,nemamo reprizu.

kojica
14-10-2011, 08:41
Pričamo različite priče.

Ma nema veze. Svako nek si traži sreću, tamo gde misli da treba da je traži. :dance:

DaDole
14-10-2011, 08:47
Svaka ispričana priča,ma kako bile različite,dobra je:)

rile_nezni_oblak
14-10-2011, 09:15
misljenja sam da jedino kad covek dozivi neko veliko negativno iskustvo, nauci da ceni neke obicne i male stvari i da uziva u njima... da to shvati kao dar, ne kao nesto sto ga svakako sleduje... po meni, sreca je upravo to, te male stvari... kad pijes kafu ujutro... kad ides u bioskop... kad sedis u kuci, zato sto napolju pada kisa... kad se napijes u kafani, pa onako razdrljan, narucis pesmu za poslednje pare, a oni ti je i ne odsviraju do kraja... kad imas nekoga koga mozes da drzis za ruku i sa kim mozes da setas... sreca kad sunes Mr. Jack-a, ledenog, cistog, pustis Tom Waits-a i zapalis cigaretu... na primer... takve stvari... sreca nije veliki novac... sreca nisu ni kuce, ni kola, dobar pos'o... mislim, bar ne prava sreca... sreca je u nama... i kad mislimo da zivot nije fer, kad nam nista ne ide od ruke, kad dodju neki losi dani, oni dodju samo zato da nas podsete koliko su lepi oni za koje mislimo da su obicni... i koje, uglavnom, zbog toga i propustimo...

DaDole
14-10-2011, 09:18
negdje sam jednom pročitala kako je mlad čovjek kupio lutriju i dobio kao sad recimo 200 evra..sav sretan dođe kući i pohvali se ocu..kad ga je otac pitao šta će sa parama,rekao je kupiće još srećki za te pare..
otac je odmahivao glavom:nene: ali sin je ipak potrošio pare kako je on htio..
naravoučenije: sreća se ne pazaruje

ribizla
14-10-2011, 10:29
Šta je to?

Šta vas čini srećnima?

Postoji li trajna sreća koju ništa ne može da naruši?


tesko pitanje... jako..
mislim da niko zapravo nije ustanju da na pravi nacin odgovori na njega.. bez neke duboke filozofije.. ma koliko se trudili da to pojednostavimo tesko je.. i uplicemo se sve dublje i dublje..

причалица
15-10-2011, 11:35
srećna sam onda kad ne osećam inteizvni besmisao u svakom danu u kom se probudim.

Vragolanka
04-02-2012, 20:37
koto, šta je sreća? :lol:

Rosa
04-02-2012, 20:43
Sreća je kad piješ sok i misliš da ti je to normalno..i lepo

ljubičica
04-02-2012, 20:44
sreca je kad ti je dobro u onom gde si:)
evo ti primer.
ja sam vec dve nedelje totlano van funkcije..razbolela sam se, a moram da radim..dodjem kuci totoalno iscrpljna, i nisam sposobna vise ni za sta..
nesrecno sam zAljubljena, totalno sam bankrotirala, nisam se sexala vise od mesec dana, juce sam za seficu dobila ribu koja mi nije dorasla ni u kom smislu, i realano, zivot mi je prilicno sit kako god okrenes:zrika:
a meni je sestro danas bio tako lep dan, i bas sam bila srecna, jer ne moram da izlazim, jer mogu da ostanem kod svoje kuce da klopam, da pijem cajice, da odgledam sve filmove na tv, i da nista pod bogom ne radim:))
misim, ja kapiram da je to jedna vrsta ludila, :zrika:, ali ako je..meni je dobro:)

причалица
04-02-2012, 20:46
pa jeste....zvuči banalno, ali sreća jeste u ''malim'' stvarima.

Zolton
04-02-2012, 20:49
Sreća je kad piješ sok, nisi se sexao skoro godinu dana, bolestan si vise godina jer si alergican na grinje koje ima svuda i misliš da ti je to normalno..i lepo

Vragolanka
04-02-2012, 20:49
dobro, ali kako ne misliti na to da te sutra čeka isto sranje?

Vragolanka
04-02-2012, 20:51
znam da prepoznam sreću samo kada sam lišena nečega... pa kada dobijem nešto što je normalno i svakodnevno, umem da cenim.
ali ne pre nego što me šibne po ušima.

i da, jedan od uslova je redovan sex. prvo i najbitnije je ostati normalan.

ljubičica
04-02-2012, 20:53
deifnisi redovan sex
meni je redovan sex bio sex svaki dan
sad mi je redovan sex jednom mesecno:drnd:
a ni tog sibanja mi ne fali:rile:

ljubičica
04-02-2012, 20:54
eto, to je novo pitanje>
da li normalan covek moze uopste da bude srecan?
ili moras da poludis, da bi video svet i sebe iz sasvim nove perspektive?:g:

Vragolanka
04-02-2012, 20:55
zavisi kake su ti potrebe.
ja sam namirena 2 do 3 dana... ne mogu svaki dan da budem sa nekim, al 'da dr*** sama mogu.

nije sreća u sexu, al je jedan od preduslova ne biti nedoyeban.

Vragolanka
04-02-2012, 20:56
eto, to je novo pitanje>
da li normalan covek moze uopste da bude srecan?
ili moras da poludis, da bi video svet i sebe iz sasvim nove perspektive?:g:

definiši ludilo.

причалица
04-02-2012, 20:58
srećan si kad si slobodan. sad će jeca ''definiši slobodu'' :lol:
freedom is another word for nothing left to lose, tako nekako.

ljubičica
04-02-2012, 20:59
pa zavisi sestro kolike su ti potrebe.
da, vazno je biti nedojeban
ali, bogu hvala, i ti hormoni se smiruju s godinama
narocito kad ih istrosis na vreme:rumenko:
pa onda mozes kako oces.:zrika:
eh, razumem te ja.
i mene je ta venera jebala u zdrav mozak dugo godina.
ne vise:)

Vragolanka
04-02-2012, 21:00
srećan si kad si slobodan. sad će jeca ''definiši slobodu'' :lol:
freedom is another word for nothing left to lose, tako nekako.

za to moraš biti krajnje sebičan...
jel slobodan u glavi, il' slobodan ko tica? :lol:

причалица
04-02-2012, 21:00
slobodan u glavi bre.
kad znaš ko si, šta si, gde si...i kad ...i ako se dese teške stvari uspeš da ideš dalje sa tim osećanjem identiteta. meni bar ništa više nije potrebno :)

Vragolanka
04-02-2012, 21:02
pa zavisi sestro kolike su ti potrebe.
da, vazno je biti nedojeban
ali, bogu hvala, i ti hormoni se smiruju s godinama
narocito kad ih istrosis na vreme:rumenko:
pa onda mozes kako oces.:zrika:
eh, razumem te ja.
i mene je ta venera jebala u zdrav mozak dugo godina.
ne vise:)

moja venera je u vagi... fina i suptilna, znači... sve ono što sex ne treba da bude. :drnd:

moj je problem što uvek hoću više, što hoću sve. ili ništa. ne mirim se sa polovičnim, ma o čemu da se radilo.

причалица
04-02-2012, 21:04
pa ti onda gledaj da ti to nemirenje i život bez kompromisa predstavlja - sreću.

kojica
04-02-2012, 21:04
Sreća je kad je napolju minus petnaest, a ti sediš u toplom i filozofiraš.
I plus kojica nije na forumu.

Pa de ste filozofi, kako ste? :mm:

ljubičica
04-02-2012, 21:04
definiši ludilo.
pa ako je svet ovakav kakav je -normalan
jedini nacin da budes srecan je da budes nenormalan:)
van potrosackog mentaliteta, van otimacke politike, van ciljopavdavasredstvo politike, van covekjecovekuvuik politike, van uzmisveiodmah politike
van svega
i u svemu
numem bas da objasnim
u svom svetu onog sto jeste i nije, sto je dobro i sto je lose, u svom svetu prijatelja, u svom malom mini svetu gde je osmeh jedino platezno sredstvo:)

Vragolanka
04-02-2012, 21:07
slobodan u glavi bre.
kad znaš ko si, šta si, gde si...i kad ...i ako se dese teške stvari uspeš da ideš dalje sa tim osećanjem identiteta. meni bar ništa više nije potrebno :)

ok ondak... znači da ne zavisiš ni od koga i ni od čega.
znaš li da se dugogodišnji partneri identifikuju vremenom? svi mi za sebe volimo da kažemo kako smo slobodni i nezavisni, ali nije baš tako. sputani smo na milion načina.
ne znaš koliko si jak, odnosno slab dok se ne dese neke teške stvari. to je nedostatak izbora, moraš da nastaviš. i tako je najbolje... ako imaš 2 i više opcija, najverovatnije ćeš birati liniju manjeg otpora. i reći kako nemaš izbor.

Steppenwolf
04-02-2012, 21:09
Zadnji put sam bio srecan kad sam bio zaljubljen, ali i nesrecan zbog istog.
Zaista sta je sreca.
Kazu da je u malim stvarima ali to ja smatram sitnim zadovoljstvima, primer onoga sto je Koto navela.
Za mene je sreca nesto snazno sto se retko javlja i sto kratko traje.

ljubičica
04-02-2012, 21:12
apsolutna sloboda ne postoji.
i covek koji tezi da bude apsolutno slobodan, bio bi vrlo usamljen
jer nasa sloboda, ogranicava tudje
cim imas ljude u svom zivotu, to znaci kompromis
ima ljudi koji potuno izgube sebe da bi imali partnera
ima onih koji su veoma slobodni, iako imaju partnera. i decu naravno..deca ogranicavaju slobodu neizmerno.
a opet, daju zivotu punocu nemerljivu icim drugim
valjda je tajna u ravnotezi
izmedju svih dimenzija nase licnosti
svih nasih potreba
da makar nekad, budemo sve sto zelimo biti
to je najblize slobodi, ostvarivo u zivotu.

Vragolanka
04-02-2012, 21:12
pa ako je svet ovakav kakav je -normalan
jedini nacin da budes srecan je da budes nenormalan:)
van potrosackog mentaliteta, van otimacke politike, van ciljopavdavasredstvo politike, van covekjecovekuvuik politike, van uzmisveiodmah politike
van svega
i u svemu
numem bas da objasnim
u svom svetu onog sto jeste i nije, sto je dobro i sto je lose, u svom svetu prijatelja, u svom malom mini svetu gde je osmeh jedino platezno sredstvo:)

sfatila, normalno odnosno poželjno je biti nenormalan.
a za ostalo ne znam baš... živimo u materijalnom svetu, gde se sreća često vezuje upravo za neku stabilnost u ovom pogledu.
a čovek može da se sroza do neslućenih granica. a da se vine bez dopinga teško.

причалица
04-02-2012, 21:12
ok ondak... znači da ne zavisiš ni od koga i ni od čega.
znaš li da se dugogodišnji partneri identifikuju vremenom? svi mi za sebe volimo da kažemo kako smo slobodni i nezavisni, ali nije baš tako. sputani smo na milion načina.
ne znaš koliko si jak, odnosno slab dok se ne dese neke teške stvari. to je nedostatak izbora, moraš da nastaviš. i tako je najbolje... ako imaš 2 i više opcija, najverovatnije ćeš birati liniju manjeg otpora. i reći kako nemaš izbor.

ne znam šta bi to u mom slučaju značilo ''da nemam izbor''. nemanje izbora je oskudna informacija kad se nema hrabrosti da se donesu odluke, zatvaranje očiju pred stvarnošću kakva god da je.
sve odluke koje donosim su ipak moj izbor i srećna sam zbog toga.
kad mislim da nisam srećna, onda se podsetim nekih teških stvari i onda kažem sebi da sam ipak uradila pravu stvar, na kraju.
pitanje sreće je vezano za donošenje dobrih odluka u svom životu....a to da li je neka odluka dobra - ipak vreme pokaže.

ljubičica
04-02-2012, 21:13
Zadnji put sam bio srecan kad sam bio zaljubljen, ali i nesrecan zbog istog.
Zaista sta je sreca.
Kazu da je u malim stvarima ali to ja smatram sitnim zadovoljstvima, primer onoga sto je Koto navela.
Za mene je sreca nesto snazno sto se retko javlja i sto kratko traje.
obicno mladi ljudi ovako misle o sreci:)

ljubičica
04-02-2012, 21:14
sfatila, normalno odnosno poželjno je biti nenormalan.
a za ostalo ne znam baš... živimo u materijalnom svetu, gde se sreća često vezuje upravo za neku stabilnost u ovom pogledu.
a čovek može da se sroza do neslućenih granica. a da se vine bez dopinga teško.
ma opet je to pitanje potreba.
pitanje je sta je stvarna potreba, a sta su nas naucili da nam je potreba.

Steppenwolf
04-02-2012, 21:15
Pa ja i jesam mlad, duhom.

Vragolanka
04-02-2012, 21:16
apsolutna sloboda ne postoji.
i covek koji tezi da bude apsolutno slobodan, bio bi vrlo usamljen
jer nasa sloboda, ogranicava tudje
cim imas ljude u svom zivotu, to znaci kompromis
ima ljudi koji potuno izgube sebe da bi imali partnera
ima onih koji su veoma slobodni, iako imaju partnera. i decu naravno..deca ogranicavaju slobodu neizmerno.
a opet, daju zivotu punocu nemerljivu icim drugim
valjda je tajna u ravnotezi
izmedju svih dimenzija nase licnosti
svih nasih potreba
da makar nekad, budemo sve sto zelimo biti
to je najblize slobodi, ostvarivo u zivotu.

ali je neophodno da niko zbog toga ne ispašta?

ljubičica
04-02-2012, 21:21
ali je neophodno da niko zbog toga ne ispašta?
pa ne znam sta to znaci?
ako treba da ubijem nekog, da bih bila ono sto zelim biti, naravno da necu nikog ubiti
ali moj zivot je moj zivot, i tacka.
ako treba u svom zivotu da budem mrtva, da niko ne bi bio povredjen, to je laz..i zabluda.
jer mrtva nikom nista ne mogu da dam. sve je samo farsa.

naki
04-02-2012, 21:21
Apsolutna sreca se dogodila jednom...
Nakon toga usledila je tuga koja je evoluirala u setu...
Prevelike kolicine skode...Bilo srece ili tuge...
Sitna zadovoljstva smiruju nasu potrebu za srecom...
Osvestiti momente kad otkrijes da je ipak dobro sto si tu gde jesi...E to je pocetak neceg dobroga...Mozda i te srece :dosada:
Kako god... Radost zapocinje korake ka sreci...

Vragolanka
04-02-2012, 21:25
ne znam šta bi to u mom slučaju značilo ''da nemam izbor''. nemanje izbora je oskudna informacija kad se nema hrabrosti da se donesu odluke, zatvaranje očiju pred stvarnošću kakva god da je.
sve odluke koje donosim su ipak moj izbor i srećna sam zbog toga.
kad mislim da nisam srećna, onda se podsetim nekih teških stvari i onda kažem sebi da sam ipak uradila pravu stvar, na kraju.
pitanje sreće je vezano za donošenje dobrih odluka u svom životu....a to da li je neka odluka dobra - ipak vreme pokaže.

zamisli da zaista nemaš izbor, nema ni odgovornosti. odnosno, izgleda kao da je ima i previše, a ustvari se lišavaš slobode odlučivanja. ne umem bolje da objasnim...

ali ja neću da poredim i merim sreću u odnosu na ružne stvari. u tom ću slučaju biti srećna danas samo zato što se nije ništa ružno desilo. hoću više, bre.
sve.

vidiš, ja retko sebi ne kažem da sam uradila pravu stvar. mogla sam bolje, mnogo bolje. što znači da sebe ne poznajem dovoljno, da sebe ne prihvatam i slično... često ovo munem negde4 sa strane i pustim da se sebično ja razvija.
umetnost je ispraviti nešto... vidiš, ja ću radija da srušim sve nego da popravljam. u startu pogrešna odluka.

ljubičica
04-02-2012, 21:27
ah, ta carobna recenica..mogla sam bolje:)
traziti vise,od sebe i od drugih, jeste nacin da dobijes vise, mozda.
ali je i siguran nacin da ostanes zauvek nezadovoljan onim sto imas.

Vragolanka
04-02-2012, 21:29
Apsolutna sreca se dogodila jednom...
Nakon toga usledila je tuga koja je evoluirala u setu...
Prevelike kolicine skode...Bilo srece ili tuge...
Sitna zadovoljstva smiruju nasu potrebu za srecom...
Osvestiti momente kad otkrijes da je ipak dobro sto si tu gde jesi...E to je pocetak neceg dobroga...Mozda i te srece :dosada:
Kako god... Radost zapocinje korake ka sreci...

to je logičan sled događaja.
jel bar vredelo?

Vragolanka
04-02-2012, 21:30
ah, ta carobna recenica..mogla sam bolje:)
traziti vise,od sebe i od drugih, jeste nacin da dobijes vise, mozda.
ali je i siguran nacin da ostanes zauvek nezadovoljan onim sto imas.

toga sam svesna.

Steppenwolf
04-02-2012, 21:30
Apsolutna sreca se dogodila jednom...
Nakon toga usledila je tuga koja je evoluirala u setu...
Prevelike kolicine skode...Bilo srece ili tuge...
Sitna zadovoljstva smiruju nasu potrebu za srecom...
Osvestiti momente kad otkrijes da je ipak dobro sto si tu gde jesi...E to je pocetak neceg dobroga...Mozda i te srece :dosada:
Kako god... Radost zapocinje korake ka sreci...
A da li si ikad plakala od srece, da li ti se to ikad desilo?

Vragolanka
04-02-2012, 21:31
pa ne znam sta to znaci?
ako treba da ubijem nekog, da bih bila ono sto zelim biti, naravno da necu nikog ubiti
ali moj zivot je moj zivot, i tacka.
ako treba u svom zivotu da budem mrtva, da niko ne bi bio povredjen, to je laz..i zabluda.
jer mrtva nikom nista ne mogu da dam. sve je samo farsa.

tako sam i mislila. i ja sam sebična kad nešto hoću. ponekad cilj ne bira sredstva i ne umem da stanem. ja to hoću ,ja ću to i dobiti i kraj.
a odricanje je korak ka sreći, ebi ga... :lol:

naki
04-02-2012, 21:32
to je logičan sled događaja.
jel bar vredelo?
vredelo je svakog sekunda... ti momenti su bili centar mog univerzuma... aposlutna sreca... zaista :dosada:

naki
04-02-2012, 21:33
A da li si ikad plakala od srece, da li ti se to ikad desilo?
Jeste... :dada:
Dva puta do sada...
Takva silina emocija je bila neizdrziva za organizam...
Suze nisu rezervisane samo za tugu... :dosada:

Steppenwolf
04-02-2012, 21:34
Jeste... :dada:
Dva puta do sada...
Takva silina emocija je bila neizdrziva za organizam...
Suze nisu rezervisane samo za tugu... :dosada:
Onda si zaista dozivela pravu stvar.

ljubičica
04-02-2012, 21:36
tako sam i mislila. i ja sam sebična kad nešto hoću. ponekad cilj ne bira sredstva i ne umem da stanem. ja to hoću ,ja ću to i dobiti i kraj.
a odricanje je korak ka sreći, ebi ga... :lol:
pa to je cela mudrost zivota draga moja.
naci meru izmedju odricanja i borbe za sebe.
nema recepat.
znas, ja tu imam ..foru.
cim shvatim da nesto dozvljavam bas kao odricanje, znaci da treba da prekinem.
recimo, nista sto sam u izvotu uradila radi dece, nisam dozivela kao odricanje..realno, jeste..ali i nije, jer je moj izbor, i potice iz moje potrebe da oni budu srecni i zadovoljni
s druge strane, da bi oni bili srecni i zadovoljni, prvi je uslov da ja budem srecna i zadovoljna..da zracim srecu. da ih ucim osmehom. a kako je to moguce, ako ja poreknem sebe i odreknem se sebe?:)

Steppenwolf
04-02-2012, 21:42
Mudro zboris Koto.

Vragolanka
04-02-2012, 21:44
pa to je cela mudrost zivota draga moja.
naci meru izmedju odricanja i borbe za sebe.
nema recepat.
znas, ja tu imam ..foru.
cim shvatim da nesto dozvljavam bas kao odricanje, znaci da treba da prekinem.
recimo, nista sto sam u izvotu uradila radi dece, nisam dozivela kao odricanje..realno, jeste..ali i nije, jer je moj izbor, i potice iz moje potrebe da oni budu srecni i zadovoljni
s druge strane, da bi oni bili srecni i zadovoljni, prvi je uslov da ja budem srecna i zadovoljna..da zracim srecu. da ih ucim osmehom. a kako je to moguce, ako ja poreknem sebe i odreknem se sebe?:)

meni je ovo jedno isto, samo sa različitih aspekata. suština je jedna, razlikuje se samo u nazivu.

naravno, ni jednog trenutka u životu nisam sebe doživljavala samo kao majku, ili samo kao nečiju ženu. ja sam pre svega priča za sebe, imam potrebe koje mi ne pada na pamet da potisnem.
mislila sam na odricanje u smislu da postaviš granice preko kojih ne ideš. da nemaš opravdanje za svaku glupost koju napraviš, da umeš da staneš kad treba.

ljubičica
04-02-2012, 21:49
vidis sta su ti razlicite prirode
ja sam druga varijanta, sklona da se dajem preko svake mere..
meni je trebalo dugo da postavim granicu preko koje ne pustam druge.
da nemam opravdanje za svaku glupost koju naprave.
eto, s dva kraj, idemo ka istoj tacki:lol:

Steppenwolf
04-02-2012, 21:53
Ja taman sebi stavim granicu preko koje necu da predjem i obavezno je prosirim, i sto se mene samog tice i sto se tice drugih.
Zivot me uvek demantuje iako se smatram izuzetno principijelnim.

Vragolanka
04-02-2012, 22:00
vidis sta su ti razlicite prirode
ja sam druga varijanta, sklona da se dajem preko svake mere..
meni je trebalo dugo da postavim granicu preko koje ne pustam druge.
da nemam opravdanje za svaku glupost koju naprave.
eto, s dva kraj, idemo ka istoj tacki:lol:

ja sam sklona da uzimam preko svake mere, al ne dajem ič. s tim što to i kažem, pošteno.
i ta granica je kod mene kineski zid. ako je neko i prišao bliže, to je moglo dok sam bila mlađa, sada je već hendikep.

nemam ja opravdanje za druge, ali za sebe imam uvek. i mrzim sebe zbog toga.

ljubičica
04-02-2012, 22:05
Ja taman sebi stavim granicu preko koje necu da predjem i obavezno je prosirim, i sto se mene samog tice i sto se tice drugih.
Zivot me uvek demantuje iako se smatram izuzetno principijelnim.
e vala i mene.
al uvek:)))


ja sam sklona da uzimam preko svake mere, al ne dajem ič. s tim što to i kažem, pošteno.
i ta granica je kod mene kineski zid. ako je neko i prišao bliže, to je moglo dok sam bila mlađa, sada je već hendikep.

nemam ja opravdanje za druge, ali za sebe imam uvek. i mrzim sebe zbog toga.
uh, ja kontra.
ja dajem preko mere.
razmazim sve muskarce. dovedem sebe u tacku da moram da odem. ne umem da se postavljam svakodnevno..
nego, ocekujem da ljudi vrate ono sto dobiju
a to nikad nije slucaj.
i onda samo odem.
to uvek bude sok.
skoro da sam odustala od ideje da cu ikad biti sa nekim ko ce umeti da ceni to sto dobija.
jer ja necu da se borim.
lakse mi je da budem sama, ozbiljno:zrika:

Vragolanka
04-02-2012, 22:05
Ja taman sebi stavim granicu preko koje necu da predjem i obavezno je prosirim, i sto se mene samog tice i sto se tice drugih.
Zivot me uvek demantuje iako se smatram izuzetno principijelnim.

principi se i grade da bi se rušili. ne možeš život da svedeš na principe.

Steppenwolf
04-02-2012, 22:06
Cekaj, ti uzimas preko mere a nista ne dajes?
Kako to da oni od kojih uzimas na to pristaju?
Mora da ipak nesto imaju od tebe.

Kljusina
04-02-2012, 22:08
E i mene zanima odgovor na to pitanje... :rile:

ljubičica
04-02-2012, 22:11
:zrika::zrika::zrika:

Vragolanka
04-02-2012, 22:12
imaju nadu i očekivanja... :drnd:

ljubičica
04-02-2012, 22:15
nadje budalu vako ko koto:namcor:

Vragolanka
04-02-2012, 22:15
e vala i mene.
al uvek:)))


uh, ja kontra.
ja dajem preko mere.
razmazim sve muskarce. dovedem sebe u tacku da moram da odem. ne umem da se postavljam svakodnevno..
nego, ocekujem da ljudi vrate ono sto dobiju
a to nikad nije slucaj.
i onda samo odem.
to uvek bude sok.
skoro da sam odustala od ideje da cu ikad biti sa nekim ko ce umeti da ceni to sto dobija.
jer ja necu da se borim.
lakse mi je da budem sama, ozbiljno:zrika:

ovo ti nije na mestu. zato je ponekad bolje ne davati...

Steppenwolf
04-02-2012, 22:15
A cemu se nadaju dok cekaju?

Vragolanka
04-02-2012, 22:18
A cemu se nadaju dok cekaju?

otkud ja to znam? ne znam ni šta čekaju.

Vragolanka
04-02-2012, 22:19
nadje budalu vako ko koto:namcor:

sama si rekla da ćeš da me naučiš sreći.
jesam tražila?
nisam... :lol:

ljubičica
04-02-2012, 22:20
ovo ti nije na mestu. zato je ponekad bolje ne davati...
ma nemoj.
svako ko daje, ocekuje da mu se uzvrati na isti nacin.
ljubav za ljubav, povernje za poverenje, paznja za paznju. iskrenost za iskrenost.
to nije trgovina, to je ravnoteza.
niko ne moze da vecno da daje, a drugi da uzima.
ovo je moj drugar kacio na drugom mestu..
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

naki
04-02-2012, 22:20
cekajuci godoa :dosada: ...

Kljusina
04-02-2012, 22:21
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.

Poenta? Ne, nemoj mi prići... :)

ljubičica
04-02-2012, 22:21
sama si rekla da ćeš da me naučiš sreći.
jesam tražila?
nisam... :lol:
m, ja popricam sa tobom, jer mi prija tvoja energija i sloboda:)
al u vezu sa skorpijom..nikad vise.:g:

ljubičica
04-02-2012, 22:22
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.

Poenta? Ne, nemoj mi prići... :)
takoe
sto da mi pridjes, kad ionako nema nacina da me usrecis..:g:

Vragolanka
04-02-2012, 22:24
ma nemoj.
svako ko daje, ocekuje da mu se uzvrati na isti nacin.
ljubav za ljubav, povernje za poverenje, paznja za paznju. iskrenost za iskrenost.
to nije trgovina, to je ravnoteza.
niko ne moze da vecno da daje, a drugi da uzima.
ovo je moj drugar kacio na drugom mestu..
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

onda je razumljivo zašto ne dajem. ne želim da očekujem.
ali nije uvek recipročno... ja mogu da volim i kad mene ne vole. nije mi potrebno, tačnije.

Kljusina
04-02-2012, 22:25
takoe
sto da mi pridjes, kad ionako nema nacina da me usrecis..:g:

Ovde može da uleti jeftina poezija... Svako ima svoje razloge. I kad razlozi ne postoje.

Vragolanka
04-02-2012, 22:25
Jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.

Poenta? Ne, nemoj mi prići... :)

zaključak je da sreća ne postoji ovom logikom.

Vragolanka
04-02-2012, 22:27
m, ja popricam sa tobom, jer mi prija tvoja energija i sloboda:)
al u vezu sa skorpijom..nikad vise.:g:

dobro, bar si nešto naučila... :lol:

ljubičica
04-02-2012, 22:28
onda je razumljivo zašto ne dajem. ne želim da očekujem.
ali nije uvek recipročno... ja mogu da volim i kad mene ne vole. nije mi potrebno, tačnije.

ako ne ocekujes, nemas sta da izgubis?
ne dajes, al ni ne ocekujes?
ja imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid?:namcor:

причалица
04-02-2012, 22:29
al u vezu sa skorpijom..nikad vise.:g:

ahahahahaaaaa :) pametna koto, pametna :dada:

Kljusina
04-02-2012, 22:29
zaključak je da sreća ne postoji ovom logikom.

Ne. Nego da je percepcija iste različita.
Do recimo apsurda/paradoksa da ono što tebe čini nesrećnom, mene čini srećnim... i vice versa.
E onda znaš da si ceo krug obišao. :)

ljubičica
04-02-2012, 22:29
dobro, bar si nešto naučila... :lol:
najvaznije sto sam naucila je da koliko god da dam, jos vise ostane u meni.
i mogu da prezivim sve.
osim smrti, kad dodje:zrika::lol:

Kljusina
04-02-2012, 22:30
ako ne ocekujes, nemas sta da izgubis?
ne dajes, al ni ne ocekujes?
ja imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid?:namcor:

lepo, lepo... i dalje 'poezija'... :lol:

Vragolanka
04-02-2012, 22:31
ako ne ocekujes, nemas sta da izgubis?
ne dajes, al ni ne ocekujes?
ja imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid?:namcor:

nema razočarenja.
ne treba davati da bi ti se vratilo. daješ zato što to želiš?

ebi ga, i on je škorpija... :lol:

Sagacity
04-02-2012, 22:35
Šta je to?

Šta vas čini srećnima?

Postoji li trajna sreća koju ništa ne može da naruši?
Sreća je subjektivni osećaj. Ne zavisi ni od koga i ni od čega. Sreća nije kratkog daha, ili je ima ili ne. Ona je u nama samima. Nije vezano za neku osobu, možemo imati samo lep osećaj zbog nekoga...
Nekada ljudi mešaju euforiju sa srećom..To su oni trenuci kada se osoba oseća previše radosno, a to je pre stanje euforije nego sreće. Ljudi su obično srećni kada su zaljubljeni, kada postignu nešto i ta njihova sreća traje dok traju takva stanja.
Mada duhovnici kažu da je sreća kada je nosimo u duši i kada zadovoljstvo zbog te sreće večno traje. Takva sreća nije povezana ni sa preteranom radošću niti sa bilo kakvim preteranim osećajem..
Sreća je smirujući efekat u duši, i usko je povezan za osećajem zadovoljstva.
Srećna sam kada me ništa od spolnjih negativnih faktora ne dodiruje. Srećna sam kada imam neki cilj za koji se borim...Srećna sam kada putujem. Kada radim ono što volim. Kada pričam sa ljudima koji su mi zabavni...
Mnogo stvari me čini srećnom...

rile_nezni_oblak
04-02-2012, 22:53
Sreća je subjektivni osećaj. Ne zavisi ni od koga i ni od čega. Sreća nije kratkog daha, ili je ima ili ne. Ona je u nama samima. Nije vezano za neku osobu, možemo imati samo lep osećaj zbog nekoga...
Nekada ljudi mešaju euforiju sa srećom..To su oni trenuci kada se osoba oseća previše radosno, a to je pre stanje euforije nego sreće. Ljudi su obično srećni kada su zaljubljeni, kada postignu nešto i ta njihova sreća traje dok traju takva stanja.
Mada duhovnici kažu da je sreća kada je nosimo u duši i kada zadovoljstvo zbog te sreće večno traje. Takva sreća nije povezana ni sa preteranom radošću niti sa bilo kakvim preteranim osećajem..
Sreća je smirujući efekat u duši, i usko je povezan za osećajem zadovoljstva.
Srećna sam kada me ništa od spolnjih negativnih faktora ne dodiruje. Srećna sam kada imam neki cilj za koji se borim...Srećna sam kada putujem. Kada radim ono što volim. Kada pričam sa ljudima koji su mi zabavni...
Mnogo stvari me čini srećnom...
pismeni nije potpun bez uvoda i zakljucka... :(

Sagacity
04-02-2012, 23:01
pismeni nije potpun bez uvoda i zakljucka... :(

Uvod:Sreća je subjektivni osećaj. Ne zavisi ni od koga i ni od čega. Sreća nije kratkog daha, ili je ima ili ne. Ona je u nama samima. Nije vezano za neku osobu, možemo imati samo lep osećaj zbog nekoga...
Zaključak:Sreća je smirujući efekat u duši, i usko je povezan za osećajem zadovoljstva.
:g:

rile_nezni_oblak
04-02-2012, 23:09
Uvod:Sreća je subjektivni osećaj. Ne zavisi ni od koga i ni od čega. Sreća nije kratkog daha, ili je ima ili ne. Ona je u nama samima. Nije vezano za neku osobu, možemo imati samo lep osećaj zbog nekoga...
Zaključak:Sreća je smirujući efekat u duši, i usko je povezan za osećajem zadovoljstva.
:g:
u tom slucaju, ne mogu da ti dam vise od 4-... :eek:

причалица
04-02-2012, 23:10
u tom slucaju, ne mogu da ti dam vise od 4-... :eek:

:raz_114:

Sagacity
04-02-2012, 23:11
u tom slucaju, ne mogu da ti dam vise od 4-... :eek:
E pa ne može tako...Ja sam iz filozofije imala uvek 5...Ili 5 ili ništa..ili ''uaaaaa rile''...:lol:

ljubičica
04-02-2012, 23:12
i ja i ja:))
sreal sam skoro profu iz filozofije iz srednje skole..
mnogo se obradovao sto me vidi:rile:

Steppenwolf
04-02-2012, 23:43
Sreca jeste subjektivni osecaj ali mi nije jasno kako od niceg ne zavisi, ni od koga i ni od cega, mnogo mi komplikovana ta filozofija, ispada da je neko srecan sam po sebi nezavisno od icega.

naki
04-02-2012, 23:46
cek, onda postoji vise vrsta sreca? :hm: zavisno sta je izazove... :dosada:

Steppenwolf
04-02-2012, 23:49
To Saga zna, ona je imala peticu iz filozofije, ja keca.

vrludava
04-02-2012, 23:50
Šta je to?

Šta vas čini srećnima?

Postoji li trajna sreća koju ništa ne može da naruši?

Sreća je sposobnost spoznaje... Neko nije u stanju da spozna šta ga ustvari čini sretnim. Ja sam sretna što postojim, srećna sam što razmišljam ovako kako razmišljam. A na nižem nivou sam srećna zbog puno toga.... Neko će vjerojatno spomenuti novac (još nisam čitala odgovore). Ali nije novac ono što nas čini sretnima nego sigurnost, osjećaj sigurnosti koju novac daje. Itd.

Trajna sreća? Život. Sloboda. Mogućnost izbora.

Steppenwolf
04-02-2012, 23:52
Jel trajna sreca nirvana?

naki
04-02-2012, 23:53
smells like teen spirit :mm: ...

Čarapica
04-02-2012, 23:53
men' da boga das ja ne znam biti srecna :mm:

Vragolanka
04-02-2012, 23:54
trajna sreća?

Sagacity
04-02-2012, 23:56
Baš tako...Sreća je osećaj koji je u duši. Osobe koje umeju da je zadrže su obično duhovnici.
Sreća koja je povezana sa nekim očekivanjem vezano za osobu ili nešto, je obično kratkog daha. Osoba koja ima u sebi osećaj sreće, srećnim će ga činiti i male sitnice, ali onaj koji u sebi nema takav osećaj, koji je gnevan na sve oko sebe, njega ni krupne stvari neće činiti srećinim..

Ne znači da sam ja sada dala neku unuverzalnu definiciju, to je bilo moje mišljenje, tako je ja doživljavam.Diskutujemo.

Steppenwolf
04-02-2012, 23:57
smells like teen spirit :mm: ...
ouuuu jeeaaa, to je to.

http://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg&ob=av2e

Vragolanka
05-02-2012, 00:11
Baš tako...Sreća je osećaj koji je u duši. Osobe koje umeju da je zadrže su obično duhovnici.
Sreća koja je povezana sa nekim očekivanjem vezano za osobu ili nešto, je obično kratkog daha. Osoba koja ima u sebi osećaj sreće, srećnim će ga činiti i male sitnice, ali onaj koji u sebi nema takav osećaj, koji je gnevan na sve oko sebe, njega ni krupne stvari neće činiti srećinim..

Ne znači da sam ja sada dala neku unuverzalnu definiciju, to je bilo moje mišljenje, tako je ja doživljavam.Diskutujemo.

to nije sreća, to je mir u duši. stanje.

Sagacity
05-02-2012, 00:16
to nije sreća, to je mir u duši. stanje.
E vidiš Vrag, meni je mir u duši najveća sreća. :)

Vragolanka
05-02-2012, 00:16
a prava sreća valjda i jeste kratkog daha, intezivan osećaj, uslovljen delovanjem spoljašnjeg faktora.

Steppenwolf
05-02-2012, 00:17
Takvo je i moje poimanje srece.

Sagacity
05-02-2012, 00:18
a prava sreća valjda i jeste kratkog daha, intezivan osećaj.
Kratkog daha može biti neka euforija...Ono kada se preterano raduješ, pa suze radosnice...itd....To bi bila neka kulminacija..

ljubičica
05-02-2012, 00:19
u ljudskoj je prirodi da ne prihvata ono sto nije iskusio.

Vragolanka
05-02-2012, 00:23
Kratkog daha može biti neka euforija...Ono kada se preterano raduješ, pa suze radosnice...itd....To bi bila neka kulminacija..

ne znam, ali mislim ako sam mirna da ne mogu da doživim bilo kakav pozitivan stres, možda nešto mlako.

ljubičica
05-02-2012, 00:26
ahahahhahah..o brate.
sreca kao stres?:qq:

Sagacity
05-02-2012, 00:27
ne znam, ali mislim ako sam mirna da ne mogu da doživim bilo kakav pozitivan stres, možda nešto mlako.
Pazi Vrag, nisam ti ni ja neki expert za sreću, ali eto pričamo...:lol:Nekako mi je preterana sreća sa suzama radosnicama prolazna euforija...
Ja sam pre za neki osećaj koji se može zadržati...Eto tako nekako...To je više kako ja lično doživljavam sreću.

Vragolanka
05-02-2012, 00:31
ahahahhahah..o brate.
sreca kao stres?:qq:

buđenje iz mrtvih u onom kontextu? :lol:

Vragolanka
05-02-2012, 00:32
Pazi Vrag, nisam ti ni ja neki expert za sreću, ali eto pričamo...:lol:Nekako mi je preterana sreća sa suzama radosnicama prolazna euforija...
Ja sam pre za neki osećaj koji se može zadržati...Eto tako nekako...To je više kako ja lično doživljavam sreću.

ako nije prolazna, gubi na vrednosti.

kojica
05-02-2012, 00:33
http://www.youtube.com/watch?v=lMq5lqEpL9w

ljubičica
05-02-2012, 00:34
buđenje iz mrtvih u onom kontextu? :lol:
u majku mu aj da ga opises kao intenzivan osecaj..al kao stres:pada:
misim za skorpiju je sreca definitivno nenormalno stanje, dakle jeste stres:lol:

Steppenwolf
05-02-2012, 00:37
Pazi Vrag, nisam ti ni ja neki expert za sreću, ali eto pričamo...:lol:Nekako mi je preterana sreća sa suzama radosnicama prolazna euforija...
Ja sam pre za neki osećaj koji se može zadržati...Eto tako nekako...To je više kako ja lično doživljavam sreću.
Cuj, suze radosnice jesu prolazna euforija ali treba umeti to doziveti, to je neponovljivo i zauvek ostaje u secanju.
Toga ces se secati i u casu kad budes odapinjao papke i kad ti ceo zivot bude kroz glavu prolazio kao film.
Ako budes imao tu srecu da stignes da film zivota premotas.

Vragolanka
05-02-2012, 00:41
u majku mu aj da ga opises kao intenzivan osecaj..al kao stres:pada:
misim za skorpiju je sreca definitivno nenormalno stanje, dakle jeste stres:lol:

to kažu svi oni koji numeju sa škorpijama... :lol:

Sagacity
05-02-2012, 00:43
Pa bilo je i tih suza radosnica...Imalo je i toga...Setim se i toga, ali mir u duši bez nekog nerviranja, nervoze...je sreća i nije je lako postići.....Bar ja tako razmišljam o sreći....
Inače, spadam u osobe koje čine sitnice, ali sam uvek raspoložena i kada tih sitnica nema...To je ipak prava sreća, ma šta neko rekao...

ljubičica
05-02-2012, 00:45
to kažu svi oni koji numeju sa škorpijama... :lol:
ma vidi zlato
tacno se secam trenutka kad sam shvatila da uopste ne zelim da umem sa skorpijom
vec sam negde pisala> skoprija voli svoj mrak, uziva u njemu, pothranjuje ga..mrak je deo njene prirode.
a ja ne volim mrak, ioako ga imam u sebi.
volim svetlo, i ono je za mene zivot.

Steppenwolf
05-02-2012, 01:01
A vragolanka je skorpija?
Pa nije jedina ovde.

Cruz
05-02-2012, 09:15
za srecu ne postoji definicija, jer je ona individualna stvar. ono sto ce nekoga da usreci, drugog ce da unesreci.. srecna sam onda kada verujem u sebe, kada volim, kada sam zdrava, raduju me sitnice, paznja... srecu ne cuvam ljubomorno za sebe, jer onda ne bi bila kompletna, vec je uvek delim da ukucanima, prijateljima, drugim ljudima, samo se na takav nacin ona umnozava i odrzava..

Vragolanka
05-02-2012, 14:55
ma vidi zlato
tacno se secam trenutka kad sam shvatila da uopste ne zelim da umem sa skorpijom
vec sam negde pisala> skoprija voli svoj mrak, uziva u njemu, pothranjuje ga..mrak je deo njene prirode.
a ja ne volim mrak, ioako ga imam u sebi.
volim svetlo, i ono je za mene zivot.

ne želim ni ja, ali moram.

причалица
05-02-2012, 15:05
za srecu ne postoji definicija, jer je ona individualna stvar. ono sto ce nekoga da usreci, drugog ce da unesreci.. srecna sam onda kada verujem u sebe, kada volim, kada sam zdrava, raduju me sitnice, paznja... srecu ne cuvam ljubomorno za sebe, jer onda ne bi bila kompletna, vec je uvek delim da ukucanima, prijateljima, drugim ljudima, samo se na takav nacin ona umnozava i odrzava..

e tako :bravo:

причалица
10-02-2012, 19:42
''Mi bi smo bili potpuno srećni ili bar blizu sreće kad bi smo zaista imali sve ono što zavidljivi koji nas okružuju misle da imamo i kad bi smo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda''

andrić je genijalan :raz_114:

Cruz
10-02-2012, 21:23
''Mi bi smo bili potpuno srećni ili bar blizu sreće kad bi smo zaista imali sve ono što zavidljivi koji nas okružuju misle da imamo i kad bi smo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda''

andrić je genijalan :raz_114:

tacno tako :lol:

Vragolanka
04-03-2012, 12:23
http://www.youtube.com/watch?v=a3f9uwUT2gk

Sagacity
01-10-2012, 08:05
Najveća sreća je, lično pronalaženje svrhe života i uživanje u istom...<br>
Nekada neko može imati milion dolara, porodicu...ali opet ne biti srećan..Nije pronašao svrhu i smisao. Ili je nesrećan zbog nečeg čega nema.<br>
Sreća je biti zadovoljan onim što imaš. Sreća je ne porediti se sa tuđom srećom.

Sagacity
04-12-2012, 08:53
Sreća se može naučiti


Dobre prilike, srećni događaji i uspeh nisu stvar sudbine. Srećni ljudi zapravo imaju navike koje svako može da usvoji.

Većina ljudi misli kako u životu imaju sreće oni koji su jednostavno - srećkovići. Oni su, eto, rođeni pod srećnom zvezdom, uvek nekako isplivaju iz problema i iz svake situacije izvuku nešto dobro za sebe. Čini se da im je sreća jednostavno naklonjena, prati ih, dok istovremeno drugima okreće leđa.


Je li to zaista tako? Zanimljivo je da ljudi koji se smatraju srećnima zaista i imaju više sreće u životu. To, na svu sreću, nema veze sa božanskom intervencijom ni sa mehaničkim ponavljanjem: "Ja imam sreće" pred ogledalom, već sa načinom razmišljanja koji je relativno jednostavan i dostupan svima. Prvi psiholog koji je taj način razmišljanja uspeo eksperimentalno da istraži je Britanac Richard Wiseman.

Wiseman je započeo svoj eksperiment podelivši ispitanike u dve grupe. U prvoj su bili ljudi koji smatraju da nemaju sreće u životu, koji imaju osećaj da ih stalno prati bad luck. U drugoj grupi bili su ljudi koji za sebe misle suprotno, da im je život pun iznenadnih srećnih okolnosti. I jednima i drugima zadao je isti, prilično jednostavan zadatak. Dao im je da prelistaju novine i rekao da prebroje u njima sve fotografije. Trik, naravno, nije bio u brojanju fotografija, već u činjenici da se negde u sredini novina nalazio veliki natpis na kome je pisalo: "Reci voditelju eksperimenta da si video ovu poruku i dobićeš 250 funti".

Wisemenovo istraživanje pokazalo je da su ljudi koji se smatraju srećnima mnogo češće uočavali tu poruku od onih koji se smatraju nesrećnima. Naravno, to je samo potvrdilo njihovo uverenje da imaju sreće, jer su odmah nakon toga dobili nagradu od 250 funti. Stvar je u tome da je poruka bila prilično uočljiva, ali ne za one ljude koji su bili striktno fokusirani na zadatak - na brojanje fotografija. Iz ovog eksperimenta Wiseman je zaključio kako je jedan od najbitnijih faktora za stvaranje osećaja sreće (i generisanje srećnih okolnosti) otvorenost neočekivanim mogućnostima, odnosno otvorenost uma.

Svim ljudima se s vremena na vreme događaju veće ili manje nesreće. Život je nepredvidljiv i, koliko god se srećnima smatrali, ipak se može dogoditi da nam na glavu padne klavir. U takvoj situaciji, jedina razlika između "srećkovića" i "nesrećnika" je u tome što će ovaj prvi prebrojati koščice koje su mu ostale čitave, a ovaj drugi kosti koje su mu slomljene. Prihvatanjem razmišljanja kakvo imaju ljudi koji se smatraju srećnima nećemo steći magične moći koje će nam omogućiti da kontrolišemo stvarnost (i tako izbegnemo pad klavira na glavu ili uzrokujemo dobitak na lotou), već ćemo u ovoj nepredvidljivoj stvarnosti početi da uočavamo više srećnih okolnosti i istovremeno početi da se osećamo bolje.

Dakle, u čemu je razlika između "srećkovića" i "nesrećnika"?

Izvor:lovesensa.rs

Ovo mu dođe kao ''Kakve su ti misli, takav ti je život''...:hm: ma da li je baš sve tako....?

причалица
04-12-2012, 13:55
Sreća je biti zadovoljan onim što imaš.

uh, pa to je više umetnost nego sreća :kreza:

Jovanova
11-12-2012, 19:22
Sreća je duboko kratkotrajno osećanje koje proizvodi zadovoljstvo.

salel
21-03-2015, 20:42
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11082606_808445762578796_8243213282047685291_n.jpg ?oh=b24036a0576585e69544765d3ff84977&oe=55B987C9&__gda__=1433539861_f2cf54e79f7f05301cd158d3faafe2d c

domatrios
21-03-2015, 22:53
http://s6.postimg.org/dm3q4afr4/Sreca.jpg

sudjenik
21-10-2015, 17:22
Sreća je duboko kratkotrajno osećanje koje proizvodi zadovoljstvo.
prijatno osecanje dok posmatras tudju nesrecu

orfej
10-01-2018, 09:55
Sreća je samo san,uostalom sreća je dosadna.Najveća zabluda je da je čovek rodjen da bi bio srećan;sreća je san a bol je stvarnost a ti mešaš sreću i zadovoljstvo..i šta je zapravo sreća,ko to zna.Viktor Igo je rekao da je čovek nesrećan zato što ne zna šta je sreća...

orfej
10-01-2018, 10:06
Sreća se množi deljenjem,slažem se sa tim,pa da stanem i ja u red kod tebe :)...jer neko reče "sreća je obećanje da će biti zadovoljstva" pa kad je tako,što da ne;)

orfej
10-01-2018, 10:35
"Srećan je ko umije da voli. Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gdje treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se moze nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvijek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi..."
Herman Hese