PDA

Pogledaj Punu Verziju : boj na kosovo



slonce
02-08-2011, 22:03
u duhu proteklih dana kada se evidetno sprema egzodus srba na kosovu ostajemo podeljeni u vidjenju delovanja.zvanican stav je diplomatija,narodni sentiment je borba...a sta vi kazete...da li bi isli u boj na kosovo?

Rosa
02-08-2011, 22:04
u duhu proteklih dana kada se evidetno sprema egzodus srba na kosovu ostajemo podeljeni u vidjenju delovanja.zvanican stav je diplomatija,narodni sentiment je borba...a sta vi kazete...da li bi isli u boj na kosovo?

Diplomatija za početak!

Dosta je bilo krvi,dosta je bilo gubljenja nevinih života,dosta je bilo ratovanja !

kojica
02-08-2011, 22:19
u duhu proteklih dana kada se evidetno sprema egzodus srba na kosovu ostajemo podeljeni u vidjenju delovanja.zvanican stav je diplomatija,narodni sentiment je borba...a sta vi kazete...da li bi isli u boj na kosovo?

Pa diplomacija... :hm: al malo agresivnija.. :lol:

Ovi mi se čine ko da ne znaju šta ih je snašlo. Jedino čega se plaše je da će izbore izgubiti
inače ni prstom ne bi mrdnuli po ovom pitanju.

markovacevic
02-08-2011, 22:21
Čujem da su šiptari pokrenuli mobilizaciju...
Znači, ništa od diplomatije, konsenzusa i ostalih zajebancija koje se rješavaju mirnim putem

Moonster
02-08-2011, 22:25
u duhu proteklih dana kada se evidetno sprema egzodus srba na kosovu ostajemo podeljeni u vidjenju delovanja.zvanican stav je diplomatija,narodni sentiment je borba...a sta vi kazete...da li bi isli u boj na kosovo?

Mobilizacija, otvoriti granice za izlaz, zatvoriti za ulaz, uvesti radnu obavezu, namensku u tri smene pokrenuti i krenuti i stati kod Drača, otprilike :aha:
Posebno uposliti ABH i završiti posao, konačno.
Nakon toga ćemo pregovarati, bez problema :aha:

junkmarko
02-08-2011, 22:27
..cini se da ovog puta ovi nasi rade dobar posao..a sto se tice ankete...nerealna je, jer nece biti moguce da se ide van regularnih snaga..

supermen*prvi
02-08-2011, 22:31
Diplomatija za početak!

Dosta je bilo krvi,dosta je bilo gubljenja nevinih života,dosta je bilo ratovanja !Znaci da cekamo siptare pred Beogradom pa onda da se predamo?

Rosa
02-08-2011, 22:33
Znaci da cekamo siptare pred Beogradom pa onda da se predamo?

Ne,naravno nikada. Ja kažem samo da se tera dokle može sa pregovorima i diplomatijom i mirom...ali na žalost vidi se šta oni žele...

Znači sve je krenulo baš naivno..ali da li će se tako završiti-da ne poveruješ....

markovacevic
02-08-2011, 22:38
A tko će da nam vodi tu diplomatiju?! Mislite da će Tadić, Jeremić i ostali politikanti mogu nositi sa tim...

slonce
02-08-2011, 22:38
Pa diplomacija... :hm: al malo agresivnija.. :lol:

Ovi mi se čine ko da ne znaju šta ih je snašlo. Jedino čega se plaše je da će izbore izgubiti
inače ni prstom ne bi mrdnuli po ovom pitanju.

pregovaracemo sa extremnim predrasudama :pusi:

videcemo kako se razvija situacija.nenormalno bi bilo za predpostaviti,ali kako me ova vlada ne iznenadjuje,mozda je sve ovo deo dogovora.

slonce
02-08-2011, 22:40
Znaci da cekamo siptare pred Beogradom pa onda da se predamo?

i bre...velik je beograd...srcem i telom...moze da primi jos milion izbeglica iz shumadije...sta...

junkmarko
02-08-2011, 22:40
..imas neku ideju koga bi postavio umesto njih?

kojica
02-08-2011, 22:40
A tko će da nam vodi tu diplomatiju?! Mislite da će Tadić, Jeremić i ostali politikanti mogu nositi sa tim...

pa ne mogu... :kk: ili nećeju...

slonce
02-08-2011, 22:42
Mobilizacija, otvoriti granice za izlaz, zatvoriti za ulaz, uvesti radnu obavezu, namensku u tri smene pokrenuti i krenuti i stati kod Drača, otprilike :aha:
Posebno uposliti ABH i završiti posao, konačno.
Nakon toga ćemo pregovarati, bez problema :aha:

bio sam i abh izvidjac :mrgreen:

nego...nikako da ustanovim gde je raska :qq:

mona
02-08-2011, 22:43
dacu vam ja boj na kosovo :mirka:

osvajajte zene malo :kk:

markovacevic
02-08-2011, 22:43
Bilo tko osim dvojice gore pomenutih....

supermen*prvi
02-08-2011, 22:44
bio sam i abh izvidjac :mrgreen:

nego...nikako da ustanovim gde je raska :qq:Ja sam u srcu Raske odsluzio vojsku. Mogu da te odvedem i malo provedem po sumama i gorama i po visoravni Pesterskoj.

Moonster
02-08-2011, 22:44
bio sam i abh izvidjac :mrgreen:

nego...nikako da ustanovim gde je raska :qq:

Lepo :aha:
Šta je bilo, referentna tačka A počela da se približava referentnoj tzački B a obe tačke su se uputile u hladovinu referentne tačke C :lol:
Bilo je i takvih slučajeva na vežbama, nekada davno :aha:

supermen*prvi
02-08-2011, 22:44
dacu vam ja boj na kosovo :mirka:

osvajajte zene malo :kk:Pa da nas optuze za ratne zlocine i silovanja? :lol:

slonce
02-08-2011, 22:44
A tko će da nam vodi tu diplomatiju?! Mislite da će Tadić, Jeremić i ostali politikanti mogu nositi sa tim...

sa jasnim ciljem i uz dobru podrsku i moja baba moze da pregovara.

postoji nesto sto se zove ratni cilj i nacionalni interes...ne znam samo sta je to :neutral:

slonce
02-08-2011, 22:46
Lepo :aha:
Šta je bilo, referentna tačka A počela da se približava referentnoj tzački B a obe tačke su se uputile u hladovinu referentne tačke C :lol:
Bilo je i takvih slučajeva na vežbama, nekada davno :aha:

nosi gumano odelo i gajgerov brojac u gace...popularan kod zena...promovise bezbedan sex :lol:

markovacevic
02-08-2011, 22:46
Ne znaju ni oni šta je to....

slonce
02-08-2011, 22:47
Ja sam u srcu Raske odsluzio vojsku. Mogu da te odvedem i malo provedem po sumama i gorama i po visoravni Pesterskoj.

ja sam biJo u zajecar...vido sam de su streljali radikale :sad:

Moonster
02-08-2011, 22:47
nosi gumano odelo i gajgerov brojac u gace...popularan kod zena...promovise bezbedan sex :lol:

:haha: :haha: :haha:
Jedino što to gumeno odelo ne pomaže baš uvek, ali ajde, nema veze :aha:

Vragolanka
02-08-2011, 22:47
yebe mi se za kosovo... izbegla lica se šepure u bg, kupuju stanove i automobile, a ljudi odavde da idu da se bore... za šta ono beše?
teritorijalni integritet? prc...

slonce
02-08-2011, 22:49
dacu vam ja boj na kosovo :mirka:

osvajajte zene malo :kk:

kad osvojimo kosovo bice bula kolko ocesh...pade ti kruna :lol:

slonce
02-08-2011, 22:52
yebe mi se za kosovo... izbegla lica se šepure u bg, kupuju stanove i automobile, a ljudi odavde da idu da se bore... za šta ono beše?
teritorijalni integritet? prc...

a oni sto odu dole doteraju auto...i ono sto moze u auto da stane :lol:

junkmarko
02-08-2011, 22:53
yebe mi se za kosovo... izbegla lica se šepure u bg, kupuju stanove i automobile, a ljudi odavde da idu da se bore... za šta ono beše?
teritorijalni integritet? prc...

..za vise od 200 hiljada preostalih srba mozda?..

Moonster
02-08-2011, 22:54
..za vise od 200 hiljada preostalih srba mozda?..

Ma zaboravili se ljudi, ne zameri :aha:

Vragolanka
02-08-2011, 22:55
a oni sto odu dole doteraju auto...i ono sto moze u auto da stane :lol:

svakako je poštenije nego krasti iz fotelje, ili slati nekog drugog da se bori za 'državne' interese... a svako ko se oseća patriotom neka se prijavi u dobrovoljce.

Vragolanka
02-08-2011, 22:56
..za vise od 200 hiljada preostalih srba mozda?..

dala bi im puške i pomolila se za njih. :mrgreen:

Moonster
02-08-2011, 22:58
dala bi im puške i pomolila se za njih. :mrgreen:

Ima komunista, nemoj da generalizuješ :mrgreen:

Vragolanka
02-08-2011, 23:00
Ima komunista, nemoj da generalizuješ :mrgreen:

kad zagusti svi počnu da veruju. :mrgreen:

twm
02-08-2011, 23:02
nato trenutno vaze da li je "best alternative to negotiated agreement" za srpsku stranu imati ova dva prelaza po cjenu sukoba ili iseljenja, i za albansku, koja im je saveznicka, rat za prelaze tj. tacijeva crvena linija. u toj igri zivaca srbi na kosovu sami rade najbolji moguci posao: provociranje sukoba od strane siptara nije uspjelo tako da je blitz krig otpao. po meni trenutno nato trazi izlaz kako bi sacuvao obraz taciju i sve sto se desava u siptarskim dijelovima teritorije , uz ovaj protok vremena, treba gledati kao na aktivnosti koje idu u tom smjeru.

pojacanje koje su trazili nije poruka srbima vec siptarima. nadam se da ne grijesim

slonce
02-08-2011, 23:02
da konstatujem do sada...nek nam je Bog na pomoci :raz_088:

Moonster
02-08-2011, 23:03
kad zagusti svi počnu da veruju. :mrgreen:

Zavisi u šta :mrgreen:

Vragolanka
02-08-2011, 23:03
da konstatujem do sada...nek nam je Bog na pomoci :raz_088:

kao što je do sada bio? :mrgreen:
pogrešnom se molite...

junkmarko
02-08-2011, 23:03
dala bi im puške i pomolila se za njih. :mrgreen:

..kapiram da si na temu usla sa namerom da ti neko odgovori nesto tipa...i meni samo nisam znao-la kako da ti kazem..

Vragolanka
02-08-2011, 23:04
Zavisi u šta :mrgreen:

u onog koji nudi više? :lol:

Moonster
02-08-2011, 23:05
u onog koji nudi više? :lol:

U onoga ko na licu mesta odmah rešava probleme :mrgreen:

slonce
02-08-2011, 23:06
kao što je do sada bio? :mrgreen:
pogrešnom se molite...

ce da vish ti u novembru kad stignu vanzemaljci pa odemo u svemir....srbi...nebeCki narod :mrgreen:

Vragolanka
02-08-2011, 23:06
..kapiram da si na temu usla sa namerom da ti neko odgovori nesto tipa...i meni samo nisam znao-la kako da ti kazem..

ne trudi da ukapiraš, nego pušku u ruke, batali tastaturu.

junkmarko
02-08-2011, 23:09
ne trudi da ukapiraš, nego pušku u ruke, batali tastaturu.

..batali sa retardiranim provokacijama, nego dildo u ruke i resi problem..

Sandokan
02-08-2011, 23:10
u duhu proteklih dana kada se evidetno sprema egzodus srba na kosovu ostajemo podeljeni u vidjenju delovanja.zvanican stav je diplomatija,narodni sentiment je borba...a sta vi kazete...da li bi isli u boj na kosovo?

Ne bih išao, i mislim da sami tu priču ne možemo da ispričamo ........ i smatram da narod na Kosovu jedini može tu nešto da uradi, pre svega za sebe ......... a ne zbog mitova i čuda ............ mslm da od šiptara imamo mnogo toga da naučimo ...... pre svega o jedinstvu i lojalnosti zacrtanom zajedničkom cilju ...... od toga naraFski nema ništa :aha: ......... trenutno jedino što Srbi na Kosovu mogu da učine je građanska neposlušnost ..... i to je jedino što ne vodi u pogibelj koja je sama po sebi bez ikakve šanse na uspeh .......... jer ne ratujemo mi sa divljim južnim plemenom, već sa nečim mnogo većim od nas :(

Vragolanka
02-08-2011, 23:11
..batali sa retardiranim provokacijama, nego dildo u ruke i resi problem..

ne bih rekla da sam ja ta koja ima problem...

junkmarko
02-08-2011, 23:11
ce da vish ti u novembru kad stignu vanzemaljci pa odemo u svemir....srbi...nebeCki narod :mrgreen:

..kad predjemo u 5i dizentitet(sta god to bilo) i postanemo svi vanzemunci..:mm:

junkmarko
02-08-2011, 23:13
ne bih rekla da sam ja ta koja ima problem...

..ajd sad samo napisi da su svi koji se ne slazu sa tobom latentni pa da zavrsimo ovu visokoumnu raspravu..

Vragolanka
02-08-2011, 23:14
..ajd sad samo napisi da su svi koji se ne slazu sa tobom latentni pa da zavrsimo ovu visokoumnu raspravu..

mnogo bi nas bilo dvoje takvih.

junkmarko
02-08-2011, 23:15
..i nemojte da se lozite, nece biti nikakvih oruzanih sukoba , a ni proterivanja..trenutno svima sem Taciju odgovara status quo..

slonce
02-08-2011, 23:15
..kad predjemo u 5i dizentitet(sta god to bilo) i postanemo svi vanzemunci..:mm:

znam da rvati oce do zemuna al nisam znao da su petokolanashi :eek:

junkmarko
02-08-2011, 23:23
..ma jok bre slonce, kakvi rvati..u nasem okruzenju zive ljudi koji veruju da planeta i mi sa njom ulazimo u neku vibraciju, neku masu, magmu bem li ga, i da ce mo onda svi postanemo svetlosna bica i da ce mo ziveti u miru i prosperitetu do kraja vremena..u stvari nece biti ni vremena..:pusi:

slonce
02-08-2011, 23:28
ovaj...volem karnalna zadovoljstva...missim...yebesh svetlosno bice :pusi:

Raisa
02-08-2011, 23:31
Aha..pregovori ,pa znas kako...hajde mi da njima dodjemo do Tirane, pa neka njih svaetuju mirovnim pregovorima

ona budala od zene sto je iz Amerike dosla pa je rekla ''zalosno je sto se ovo desilo ali Srbi treba da ovo pokusaju mirovnim putem da trt mrt'' a da je obrnuto,da smo mi bili ti koji su dosli ,zauzeli granice, ne bi bilo '' pa znate shiptari resavajte mirom'' glave bi nam odrubili


meni je uvreda ( ovo ne shvati licno ne mislim na tebe vec generalno ) kada cujem ljude koji,bez obzira sto su nam ti kerovi silovali zenu i decu,poklali sve, spalili manastire,pokrali istoriju nasu i tvrdili da nikad nismo postojali,pishali na nashe krstove, i onda bi se josh neko usudio da sa njima mirovno pregovara

pa lepo,nek mu upadnu u kucu,siluju decu,majku,zenu,sestru, otmu mu sve,zapale sve, i onda kad se tebi pruzi prilika da vratis sve,ako mu je toliko kratak fitilj pamcenja, ti jos budi tolika budala da kazes ''aha pa znate ja hocu mirom''

gde je tim ljudima patrotizam,dostojanstvo,ponos

To su kerovi,zivotinje, smesno mi je kad neko stvarno toliko naivan da moze sa njima da se dogovora,pa alo Boze dragi hoce da nas pokolju sve a pre svega i priglup pokolju ti narod a ti bi da pregovaras

to nije naord jer nemaju osnove onog sto cini naciju a to je dostojanstvo i ponos

Borba za Kosovo i rat ( koji ce biti,cim Amerika pukne,a to ce biti vrlo brzo ) je pravedan

Ne borimo se za parce zemlje ili neki levi grad, ne razumem kako neki mogu toliko indiferentni da se zalazu za pregovore, pa ukrli su ti identitet, Svetu zemlju,istoriju, i neko je toliko...melanholican prema tome da bi da brani drzavu iz fotelje, za sve sto volis se boris,a borise se ne tako sto sedis za finim stolom, zavaljen u fotelju ,ispijash caj i ''pregovaras'' boris se krvlju,u prvim redovima za ono sto ti znaci,sto je deo tebe,a treba hrabrosti za to,ustati,rizikovati,malo pomeriti dupe

Car Lazar nije pregovarao
svi su ga ostavili smaog i on je ostao

Arkan ( malo nezahvalno pominjati njega pored Cara Lazar al ajd ) kad je isao sa svojim Tigrovima bio je u prvim redovima,nije sedeo zavaljen u svojoj vili kao kukavica

Srbe mori nedostatak patriotizma i secanje ko u zlatne ribice

pa,kad su nas bombardovali 99te, Grci u Atini su napravili najburniej demonstrancije,njih 40.000 na ulici, okrstali se sa policijom,tukli, a mi sta smo mi radili,kad bi mi za same sebe napravili takav protest

a kao,zasto ne volim moju zemlju, '' pa svi smo kriminalci itd'' ,ako je Amerika diktirala celom svetu da smo mi kriminalci nemoj i ti to za svoje misliti,kao da pljujes sebe

Srbi su uvek bili Lavovi, kao bizoni smo isli glavom kroz zid ,pa i kad je lose za nas bilo jos jednom,uvek smo bili ono sto jesmo

Da sam jacha, da ima bilo kakve sanse da mogu i zene da idu,isla bih bez razmisljanja
samo nazalost,mene bi uhvatilo saosecanje prema svakome ko bi mi se nashao na nishanu,pa bh cuvala neki kamp gde su Srbi,gd ebih morala da upucam jedino u odbrani..ali zato one koji nemaju saosecanja,samo napred

Ometač
03-08-2011, 08:27
Након изручења генерала Ратка Младића и Горана Хаџића Хагу, остала је још само
једна препрека на путу ка срећнијој будућности (читај Европској унији). То је
„изручење” Косова. Иако потерница још није расписана, нити је одређена висина
новчане награде, јасно је да је већ деценијама на истој оптуженичкој клупи митско и
реално Косово, без обзира на то која власт влада Србијом.

Потребно је још само да нам неко саопшти да је на челу организованог злочиначког
подухвата стајао извесни Лазар Хребељановић, истражним органима познат као кнез
Лазар, док је у клеронационалистичким круговима познатији као Свети кнез Лазар.
Он је, нажалост, имао многе помагаче, сараднике и јатаке од краја четрнаестог века
до данашњих дана. Пошто је у једној од борби против наших осведочених пријатеља
подлегао ранама, потребно је наћи модел како му судити у одсуству, односно у
тренуцима док мирно пребива у некој „небеској Србији”, коју још увек нису успели
да бомбардују и „обогате” осиромашеним уранијумом.

Ometač
03-08-2011, 08:28
Имајући у виду значај европских интеграција које немају алтернативу, слободан сам
да предложим да за почетак на оптуженичку клупу буду изведени: Старац Милија,
Петар Петровић Његош, Милан Ракић, Исидора Секулић, Јован Дучић, Васко Попа и
многи други који су величали оптуженика и тако подстрекивали екстремистичке и
десничарске кругове. Такође је нужно организовати систематске прегледе у српским
енклавама на Косову и Метохији, нарочито то интензивирати на северу покрајине.

Где год се у срцима несрећних Срба буде нашло Косово, потребно је то унети у
прецизну евиденцију, како би се у перспективи радило на проналажењу лека против
ове опаке болести која може угрозити наш сан о Европи. Такође је неопходно, путем
савремених медијских метода, реформе образовања и новом културном политиком,
утицати на Србе у отаџбини и дијаспори да из свести избришу преостале стихове из
косовског и покосовског циклуса, који могу угрозити досадашњи степен наших
интеграција, а такође могу негативно утицати на правосудну реформу изопаченим
схватањем правде.

Ometač
03-08-2011, 08:28
Последње примерке Законоправила Светога Саве и Душановог законика треба
спалити као примере ретроградног поимања права. Потребно је, такође, инспирисати
осведочене чуваре српског културног наслеђа на Косову и Метохији да успешно
заврше процес његовог ситуирања у „прави” историјски контекст. Ликове Немањића
из познатих владарских задужбина треба пренети у неки новоосновани музеј како не
би великосрпском идеологијом утицали на слабљење демократије и идиличних
међунационалних односа у Дечанима и Ђаковици.

За почасне докторе српских универзитета треба прогласити оне који су нам одлучно
саопштили, на тим истим универзитетима, да су границе на Балкану заувек исцртане,
мада и ту треба бити опрезан, јер у Србији има још много тога да се подели. Јер
Србија још увек није потпуно на коленима. Још увек није довољно распарчана, нити
је, по мери светских моћника, довољно понижена. Хитно је потребно иницирати
братимљење Крагујевца и Берлина, а на Чегру подићи кућу српско-турског
пријатељства. Важно је да негде у околини Шапца буде подигнут споменик храбрим
аустријским војницима, а нишку Ћеле-кулу изместити у онај горе поменути музеј. Јер
– Европа нема алтернативу.

Аутор је професор Универзитета у Нишу и Косовској Митровици

Moonster
03-08-2011, 12:47
znam da rvati oce do zemuna al nisam znao da su petokolanashi :eek:

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Munze Konza je najistočniji grad Velike Hrvatske, nisi to znao :eek:

Moonster
03-08-2011, 12:54
Након изручења генерала Ратка Младића и Горана Хаџића Хагу, остала је још само
једна препрека на путу ка срећнијој будућности (читај Европској унији). То је
„изручење” Косова. Иако потерница још није расписана, нити је одређена висина
новчане награде, јасно је да је већ деценијама на истој оптуженичкој клупи митско и
реално Косово, без обзира на то која власт влада Србијом.

Потребно је још само да нам неко саопшти да је на челу организованог злочиначког
подухвата стајао извесни Лазар Хребељановић, истражним органима познат као кнез
Лазар, док је у клеронационалистичким круговима познатији као Свети кнез Лазар.
Он је, нажалост, имао многе помагаче, сараднике и јатаке од краја четрнаестог века
до данашњих дана. Пошто је у једној од борби против наших осведочених пријатеља
подлегао ранама, потребно је наћи модел како му судити у одсуству, односно у
тренуцима док мирно пребива у некој „небеској Србији”, коју још увек нису успели
да бомбардују и „обогате” осиромашеним уранијумом.

A Vojvodina ?
A Sandžak ?
A Medveđa, Bujanovac i Preševo ?
Istina je da će nas sledeći put "obogatiti" sa osiromašenim plutonijumom, zvanično iz Fukušime, pa eto nama nove zabave.
Nakon toga će nam donirati po nešto, podmazati političarima gde treba i sve će bit u redu, kao i uvek, naravno ponovo ćemo morati da se izvinemo za nešto :aha:
I tako, podseti me ovo na vic:"Srbija je k'o Nokia, svaki put sve manja i manja" :aha: