PDA

Pogledaj Punu Verziju : Džin u Novom Pazaru?



PRCKO
09-08-2011, 07:08
Nekoliko kuća u novopazarskom naselju Hadžet već tri noći navodno pohodi džin (duh ili đavo) zbog čega se više stotina građana, među kojima i nekolicina imama iz BiH, okuplja ispred kuće Vrujčanin Esa i Amka.
Od 1. avgusta ove godine muslimani su u mesecu posta, Ramazana, kada se uzdržavaju od hrane i pića tokom dana, od izlaska do zalaska Sunca.

Oni koji tvrde da su videli džina kažu da je visok dva do tri metra, da pohodi uglavnom krovove nekoliko kuća koje opkružuju kuću Vrujčanina, obučen je u belo i lice mu je nevidljivo.

Priča se i da je džin navodno “ušao u obračun” sa Vrujčaninom na čijem krovu kuće najčešće boravi i da mu je tom prilikom pocepao košulju.

Vernici tvrde da je ovo prvi put da se tako nešto događa u Novom Pazaru, ali ima i onih koji tvrde da je reč o “čistoj ezoteriji” i da ta, kako kažu, priča ne zaslužuje ama baš nikakvu pažnju.

Hadžet je, inače, našelje sagrađeno na spomen groblju streljanih muslimana 1944. i 1945. godine, gde je glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić 29. jula postavio kamen temeljac za izgrdnju još jedne džamije u Sandžaku.

Na Hadžetu se dogodio i veliki protest vernika lojalnih toj verskoj zajenici zbog pokušaja lokalnih vlasti da zaustavi izgradnju mekteba (dečijeg vrtića).
http://razbibriga.net/clear.gif
http://www.mondo.rs/s214145/Info/Dzin_u_Novom_Pazaru-_Duh_ili_ezoterija_.html
:lol:

PRCKO
09-08-2011, 07:12
Ne mogu da pronadjem vest na netu ali su malo pre pricali Gorica i Dragan na RTS da je nocas bilo bas zanimljivo,cak je i policija pucala na "dzina"...a onda je pred ocima mnogo ljudi samo ispario u oblaku dima...:lol:

minjon
09-08-2011, 07:21
http://razbibriga.net/imported/2011/08/geniealaddin4250844354498-1.gif

...kako im nije zao da pucaju u dzinija... :(

PRCKO
09-08-2011, 07:23
kad muslimana se demon(djavo) zove dzin...

minjon
09-08-2011, 07:25
...dobro nisu ukokali nekog slucajnog prolaznika...

PRCKO
09-08-2011, 07:28
ma samo prenosim sta su ovi pricali na rts,nisam mogao da verujem sta slusam :lol:
visok je 2,5-3 metra i ima bele bermude i belu majicu :haha:

minjon
09-08-2011, 07:33
Jel se Dragan sprdacao?
Budjenje sam slusao redovno...

DaDole
09-08-2011, 07:40
biće to neki šejtan:)

mare
09-08-2011, 08:29
A kakve veze ima ezoterija sa velikim muslimanskim džinom? :lol:

minjon
09-08-2011, 17:00
prle, ovo tvoje je upravo bilo na dnevniku... :lol:

PRCKO
10-08-2011, 07:51
Policija čuva kuću u Novom Pazaru koju navodno pohodi đavo

Dobro obavješteni tvrde da se u kući Vrujčanina nalaze imami koji čitaju prigodne ajete iz svete knjige Kurana

Dva policijska automobila obezbjeđivali su noćas kuću Esa Vrujčanina u Sandžačkoj ulici u novopazarskom naselju Hadžet, koju navodno već četvrtu noć pohodi džin (duh ili đavo).

Policija je tu da bi onemogućila okupljanje većeg broja građana, od kojih neki, uvjereni u ovu pojavu, klanjaju ne bi li molitvama pomogli porodici Vrujčanin da se oslobodi ove neželjene pojave, dok je veliki broj i onih koji dolaze iz puke radoznalosti.

Niko od porodice Vrujčanin nije bio noćas raspoložen za bilo kakve izjave. Oni su okupljene sugrađane molili da se ne zadržavaju pred njihovom kućom, obrazlažući to tvrdnjom da je njihova porodica u "velikom problemu".

Dobro obavješteni tvrde da se u kući Vrujčanina nalaze imami koji čitaju prigodne ajete iz svete knjige Kurana i da među njima ima onih koji su došli iz Bosne i Hercegovine i pokušavaju da porodici Vrujčanin vrate mir.

Bijeli džin nevidljivog lica

Sandžačka ulica je ove devete ramazanske noći prilično prometna, jer mnogima je dovoljno da njome samo prođu pored kuće Vrujčanina na čijem krovu, kako se tvrdi, džin najviše obitava.

Oni koji tvrde da su vidjeli džina kažu da je visok dva do tri metra, obučen je u belo i lice mu je nevidljivo.

Priča se i da je džin navodno "ušao u obračun" sa Vrujčaninom i da mu je tom prilikom pocijepao košulju.

Međutim, među okupljenima je najviše onih koji ne vjeruju u priču o duhu.

Vjernici tvrde da je ovo prvi put da se tako nešto događa u Novom Pazaru, ali ima i onih koji tvrde da je riječ o "čistoj ezoteriji", te da ta, kako kažu, priča, "ne zaslužuje ama baš nikakvu pažnju".

Upućeni podsjećaju na vjerovanje da se tokom svetog mjeseca Ramazana otvaraju vrata raja za meleke (anđele), koji posjećuju one najistrajnije u postu, dok se vrata pakla zatvaraju, a šejtani (đavoli) bacaju u lance.

Mesec Ramazana je za muslimane ove godine počeo 1. avgusta i tada se oni uzdržavaju od hrane i pića tokom dana, od izlaska do zalaska Sunca. Ovaj Ramazan će trajati 29 dana, nakon čega se nastavlja trodnevni praznik Ramazanski Bajram.

Novopazarsko naselje Hadžet je sagrađeno na groblju streljanih muslimana 1944. i 1945. godine, gdje je glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić 29. jula postavio kamen temeljac za još jednu džamiju u Sandžaku.

Na Hadžetu se ranije dogodio i veliki protest vjernika lojalnih toj verskoj zajednici zbog pokušaja lokalnih vlasti da zaustavi izgradnju mekteba (dječjeg vrtića).

http://www.vijesti.me/svijet/policija-cuva-kucu-novom-pazaru-koju-navodno-pohodi-davo-clanak-32615

Sarmica
10-08-2011, 13:12
ma samo prenosim sta su ovi pricali na rts,nisam mogao da verujem sta slusam :lol:
visok je 2,5-3 metra i ima bele bermude i belu majicu :haha:

Obučen po poslednjoj modi:azn:

kojica
10-08-2011, 16:33
[B]Niko od porodice Vrujčanin nije bio noćas raspoložen za bilo kakve izjave. Oni su okupljene sugrađane molili da se ne zadržavaju pred njihovom kućom, obrazlažući to tvrdnjom da je njihova porodica u "velikom problemu".

ahahahahaaaaaa... :haha:

u velikom su problemu.. :lol: rasplakah se...

PRCKO
10-08-2011, 19:08
Teolog: Nema razloga za paniku zbog duha u Novom Pazaru

NOVI PAZAR - Uprkos pozivu gradskih vlasti na pribranost građana povodom priča o navodnom pojavljivanju džinija (duha ili đavola) u kući porodice Vrujčanin u novopazarskom naselju Hadžet, interesovanje za ovu pojavu, ipak, ne jenjava, a jedan od komšija tvrdi da ga je prošle noći, čak, i fotografisao.

Ova tvrdnja je malo verovatna, jer poznavaoci islama tvrde da je, prema Kuranu, džini nevidljiv. Prema predanju, džiniji imaju mogućnost transformacije u životinje ili ljude, a njihovo kretanje meri se brzinom svetlosti.

S druge strane, gradske vlasti i stručnjaci pozvali su meštane Novog Pazara na pribranost, podsećajući ih da su u naselju Hadžet, snimljene su scene u kojima se kostimirani glumci penju po krovovima kuća i igraju oko lokalne džamije.:haha::haha::haha:

Teolog Jakub Leković objašnjava da je mesec Ramazana period kada dobro nadvladava zlo, period pozitivnosti kada se, kako kaže, postom pobeđuju sve negativnosti.


On kaže da mu je žao što u mesecu Ramazanu priča o pojavljivanju džinija u Novom Pazaru okupira toliku pažnju, jer je to vreme kada se govori o ljudskim vrednostima i Bogu.


On navodi da prema Svetoj knjizi Kuranu, na svetu postoje meleki (anđeli), koji nastaju od svetlosti, dok džiniji nastaju od vatre, a ljudi od zemlje. Na nekakvoj zamišljenoj lestvi, objašnjava Leković, čak 90 odsto na svetu čine meleki, dok preostalih 10 odsto dele džiniji i ljudi.

Obično se kaže da je ljude teško skupiti i kada se skupe oni se, kaže Leković, brzo razilaze, dok se za džinije kaže da ih je teško okupiti, ali kada se okupe oni se teško razilaze. Prema njegovom tumačenju, svaki čovek odmah po rođenju ima svog džinija pratioca (Karin) i meleke koji prate samo pravoverne.

"Meleki su tako programirani da su poslušni Bogu i da ne prave grehe, dok su džiniji duhovna, razumna bića", naveo je on, dodavši da, prema Kuranu i Hadisu (govor božjeg poslanika) ima raznih vrsta džina - onih vernih i pravovernih, ali i onih zalutalih.


Ti zalutali, zli džiniji - šejtani (đavoli), tokom meseca Ramazana povezuju se u lance, kazao je Leković objašnjavajući verovanje da se u mesecu posta rajska vrata otvaraju i meleki puštaju da pohode one pravoverne, a vrata pakla se zatvaraju i šejtani bacaju u lance.


Ipak, kaže ovaj poznavalac islama, džini, ma koji bio, je nevidljiv, a u prilog tome on citira reči poslanika Muhameda koji je rekao: "Ko kaže da je video džinija (u njegovom izvornom obliku), recite da je slagao".


Leković ukazuje da nema razloga ni za kakvu paniku u Novom Pazaru, jer, kako kaže, Bog je ljudima dao mogućnost zaštite i lečenja Kuranom.


Među stanovništvom Novog Pazara širi se priča da se u kući Vrujčanina po čijem krovu se šeta džini nalazi obolela ženska osoba koja se, navodno lečila kod nekog hodže u Sarajevu, ali da on nije dobro obavio svoj posao čime je omogućio da njegovu "pacijentkinju" zaposedne džini. Novopazarci su uvereni i da je njihov džini dobroćudan, samo zaljubljen i ništa više od toga.



Kuću porodice Vrujčanin u Sandžačkoj ulici u novopazarskom naselju Hadžet obezbeđivala je i policija, budući da su se lokalni stanovnici, čim su čuli vest o duhu, okupili ispred nje. Neki od njih, uvereni u ovu pojavu, klanjali su se ne bi li molitvama pomogli porodici Vrujčanin, dok je veliki broj i onih koji su dolazili iz puke radoznalosti. Više o tome pročitajte u posebnoj vesti.


Ljubav i transformacija

Leković navodi i da džiniji imaju mogućnost transformacije u životinje ili ljude, a njihovo kretanje se, kaže, meri brzinom svetlosti. Leković ističe da je moguće da džini zaposedne ljudsko telo, pa i da se zaljubi u osobu u čijem se telu nalazi. Za to vreme, objašnjava Leković, džini i osoba u čijem se telu nalazi imaju mogućnost komunikacije.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/270708/Teolog-Duh-je-nevidljiv

PRCKO
10-08-2011, 19:09
http://www.youtube.com/watch?v=zgw9PkPdNaE

kojica
10-08-2011, 19:10
džiniji.. :lol:

Možda privuku malo turista.. :hm:

PRCKO
10-08-2011, 19:45
Duhovi koji su uplašili Novopazarce, zapravo nemački glumci

NOVI PAZAR - Navodna pojava duha u jednoj kući u naselju Hadžet ovih dana zasmejava, ali i uznemirava Novopazarce. Povodom ovih priča oglasila se i gradska uprava koja je apelovala na građane da ne pridaju preveliku važnost besmislicama. Uprava je navela da je ta lokacija korišćena za snimanje jednog broja scena u filmu „Most“, nemačke rediteljke Mihaele Kezele.

"Gradska uprava poziva na pribranost, podsećajući da mediji često ne biraju način kako bi povećali svoje tiraže ili gledanost. U naselju Hadžet, snimljene su scene u kojima se kostimirani glumci penju po krovovima kuća i igraju oko lokalne džamije. Te su scene, po svemu sudeći nekome sa nimalo dobrim namerama, poslužile kao lajt motiv za plasiranje priče o pojavljivanju duhova, što bespotrebno unosi nemir među građanima Novog Pazara", navodi se u saopštenju gradske uprave Novog Pazara.

Međutim, ovdašnja javnost je podeljena na one koji u čitavu priču ne veruju i one koji već nekoliko noći provode u Sandžačkoj ulici ne bi li videli neželjenog posetioca. Jedan od očevidaca ove pojave Admir Halitović kaže da mu smeta publicitet i okupljanje građana, jer im time samo odmažu.


- Ma smeta nam to okupljanje naveče ispred kuće, jer sve izgleda kao neki spektakl, kao da su na nekoj utakmici, dozivaju, navijaju, viču. Sinoć smo ih više puta molili da se raziđu, da nam olakšaju muku. Kako bih vam rekao, nije nam lako, svašta čoveku pada na pamet, u kući živi puno dece. Još uvek smo svi tu, niko se nije odselio jer verujemo da će se ovo rešiti što pre. Pokušavamo da nađemo lek na sve načine i da oteramo duhove preko hodža i preko raznih drugih stvari. Hodže ne znaju šta je to, zapravo niko ne može da nam kaže o čemu se radi - priča nevoljno Admir.


On tvrdi da je prvi video duha i to pre tačno četiri nedelje.
- Pošao sam sa drugog sprata kod brata, koji živi na trećem spratu kuće i kako sam išao uz stepenice video sam čoveka kako stoji na vrhu. Zamahnuo je i gađao me ukrasom, keramičkim golubom. Sreća je bila što me promašio i pogodio u stub ispred mene. Brat je čuo da je nešto puklo i izašao, pošao za njim, ali on je nestao. Imao je oblik čoveka, ruke, noge, ma sve... Jedino nisam uspeo da mu vidim lice, jer je bio mrak, a i taj deo je bio potpuno crn - kaže Admir.


On dodaje da su ga nakon te večeri viđali još dva ili tri puta, a poslednji put pre tri noći.


U novopazarskoj policiji su potvrdili informaciju da je patrola policije bila prošle noći na licu mesta po prijavi da je u Sandžačkoj ulici okupljen veći broj građana, ali da je otišla po utvrđivanju činjenice da nema narušavanja javnog reda i mira.
Novopazarsko naselje Hadžet je sagrađeno na groblju streljanih muslimana 1944. i 1945. godine, gde je glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić 29. jula postavio kamen temeljac za još jednu džamiju u Sandžaku.

"To čudno stvorenje nas je gađalo saksijom sa krova"



Duha su videli Amko i Irfan Vrujčanin, koji takođe kažu da im nije sve jedno, ni lako.


"To čudno stvorenje obučeno u belo video sam prvi put pre mesec dana, posle ponoći u neosvetljenom gornjem spratu kuće. Krenuo sam za njim, ali je on nestao u mraku, od čega celu noć nismo zaspali. Nakon toga ga je video moj sinovac Irfan, koji me je pozvao, ali čim smo krenuli za njim da ga jurimo on je nestao. Pre tri noći je bio na terasi, a kada smo krenuli za njim gađao nas je saksijom sa cvećem i pobegao preko krova " priča Amko.

Blic Online | Duhovi koji su uplašili Novopazarce, zapravo nemački glumci (http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/270554/Duhovi-koji-su-uplasili-Novopazarce-zapravo-nemacki-glumci)

mona
10-08-2011, 19:47
kad je Lady Gaga bila u Novom Pazaru ? :huh:

PRCKO
11-08-2011, 07:43
Vlasnik kuće uveren da će fantom otići

NOVI PAZAR - Nisam video džina u njegovom obliku, jer i ne znam kako on izgleda, ali sam ga video u ljudskom obliku. Pojedini mediji su pisali o tome da sam video džina koji je visok tri-četiri metra, što uopšte nije tačno, jer je on, po mojoj proceni, imao oko metar i 70 centimetara - počinje priču za „Blic“ Novopazarac Amko Vrujčanin (33), koji je poslednjih dana u centru medijske pažnje, ali i čaršijskih priča.

http://razbibriga.net/imported/2011/08/165964_hroduh1okupljeniispredkuchevrujcc-1.jpg?ver=1313012067

Vrujčanin ističe da je želeo da govori za naše novine da bi „skrenuo pažnju ljudima da od miša ne prave slona“.
- Nije mi jasno odakle je potekla priča o pojavljivanju duha u mojoj kući. Izgleda da je svemu tome doprineo internet. Iskreno, ja nemam ni internet ni kompjuter, a ljudi su počeli od pre neki dan da dolaze, da me pitaju šta se to dogodilo, čak sam gledao i televizijski prilog o tome - kaže nam Amko, s kojim smo razgovarali ispred kuće u kojoj je video nepozvanog gosta.


U želji da demantuje mnoge neistine, dao je izjavu lokalnoj televiziji, a oni su, kaže, od njega napravili lažova.
- Pustili su samo onaj deo koji njima odgovara, a ostalo su isekli. Oni su pitali jednog od lokalnih imama da li džin može da se pojavi i da ga ljudi vide, pa je ispalo kao da ja sve lažem - navodi vlasnik.




Na ulici ima oko 15 građana kojima privlači pažnju naš razgovor i tiskajući se oko nas, pokušavaju iz prve ruke da čuju makar deo Amkove priče. Dok razgovaramo, ulicom prolazi više automobila nego što je to uobičajeno za jednu perifernu ulicu u Novom Pazaru. Pored Amkove kuće gotovo svi vozači uspore i sagnu glavu, pogleda uprtog ka potkrovlju.

Amko ističe da mu sve to smeta, ali veruje da će sve brzo proći, jer je prethodne noći ispred kuće bilo samo 20-ak radoznalih građana, mahom mladih ljudi i dece.
- Vernik sam, klanjam svih pet vakata namaza, oženjen sam, imam troje dece i meni nikakav publicitet ne treba. Već tri dana ne izlazim do grada, radim po ceo dan u radionici, odem do ove obližnje džamije, samo da me ljudi ne bi ispitivali oko toga, maltretirali me i zamarali - priča nam Amko, na čijem se licu vidi da ga je pritisla nevolja.


On demantuje da su mu u kući imami iz Bosne, koji uče Kuran.
- Dolazila su mi jedino dvojica drugara koji rade u Islamskoj zajednici i koji su, takođe, učili s nama u kući. Ovoga se ne plašim niti pridajem toliko značaj i pažnju koji su mu mediji dali, jer to kako god da je došlo, tako će i otići. Možda je već i otišlo - podvlači Vrujčanin.
http://razbibriga.net/imported/2011/08/165965_hroduh2novipazar02amkovrujcaninfo-1.jpg?ver=1313012090

Amko kaže da planira da potraži pomoć od duhovnjaka, hodža, jer to što je on video pripada duhovnom svetu.
- Pravo da vam kažem, najviše bih voleo da bude neka uživo emisija na radiju ili televiziji i da budem u studiju s nekim ko poznaje ovu oblast i leči i isteruje džina, a ne ovako rekla-kazala. Ja jedno ispričam, a novinari drugo pišu. Ne mogu da tvrdim da sam video duha, već da sam video čoveka obučenog u belo koji se kretao na krovu, a kad sam pošao ka njemu, on je nestao - objašnjava Novopazarac.


Porodica Vrujčanin, dodaje Amko, baš je „velika i u istom dvorištu su i kuće njegova tri strica i njihove deca“. Te noći ih je bilo baš mnogo u dvorištu i nikome nije bilo jasno kako je čovek uspeo da pobegne pored njih, jer su čitavo veče mislili da je u pitanju lopov.


- Mi nismo verovali da je to duh, jer nismo verovali da je moguće da se takve stvari danas dešavaju. Ja sam ga samo tada video i nisam ga više viđao, a pre mene ga je video Admir Halitović, čija se kuća lepi uz moju. On je mlad i tada mu niko nije poverovao u priču. On mi je više puta govorio kako čuje nešto na potkrovlju moje kuće, koja je još u izgradnji. Govorio mi je da čuje korake, da se nešto pomera, neko pucketanje, kao i da su to tihi zvuci koji ne mogu da probude čoveka - kaže Amko Vrujčanin.


Sklanjaju golubarnik
On dodaje da će narednih dana pokušati da ubedi komšiju da ukloni golubarnik, koji se lepi s njegovom kućom, jer su mu pojedini poznavaoci ove problematike rekli da džinovi dolaze gde ima nereda i nečistoće.






Poziv gradskih vlasti
Uprkos pozivu gradskih vlasti na pribranost građana povodom priča o navodnom pojavljivanju duha u naselju Hadžet, interesovanje za ovu pojavu, ipak, ne jenjava. Jedan od komšija tvrdi da ga je prošle noći čak i fotografisao. Ova tvrdnja je malo verovatna, jer poznavaoci islama tvrde da je, prema Kuranu, džin nevidljiv.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/270774/Vlasnik-kuce-uveren-da-ce-fantom-otici

kojica
12-08-2011, 06:40
Znači novinari su od lopova napravili duha, a od Amka budalu. :lol:

Lujka
12-08-2011, 11:50
Znači novinari su od lopova napravili duha, a od Amka budalu. :lol:

Sto me nije ni malo iznenadilo...