PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kakav ste roditelj?



Strane : [1] 2

Pčelica
27-08-2009, 00:53
Jeste li strogi i principijelni...tipa: "Kad kažem NE, onda je NE!" ili ste popustljivi?

Dusala
27-08-2009, 11:22
odlicna sam drugarcina.... :razzz

Ciciban
27-08-2009, 11:31
Kad nezna sta znaci ne onda moram biti popustljiva a dokle cu neznam ....pocinjem polako da stezem remen jer je zaista raspekmezen. Kod nas veliku ulogu odigrali bake i deke uz podrsku tate ali ne razumeju da rade protiv njega, tako da ja sam dezurna vestica u porodici jer postepeno ( nesmem naglo) stavljam stvari na svoje mesto....inace praktikujem da sve odradim kroz igru i dogovor ...i kad sam vec tu ( kuci mislim) pruzam mu puno toga jer imam i volje i vremena ali se svemu mora znati granica .

sani
27-08-2009, 13:06
Najvaznije u vaspitanju dece je biti dosledan..ne moze jednom neka stvar da se zabrani , a drugi put da se pusti, to je najgora varijanta.
Nikako ne mogu samo o sebi da govorim kao roditelju..ucesce oba roditelja je od sustinske vaznosti da se od deteta napravi zdrava i zrela licnost. Pri tome , naravno,otac i majka nikako ne smeju da ruse autoritet jedan drugom, treba da se podrzavaju i nadopunjuju u zahtevima i stavovima prema deci.
Ne slazem se sa stavom da je roditelj detetu drug, mora da se zna ko je dete a ko roditelj, autoritet roditelja mora da postoji.

Uz sve ovo, najvaznije je pruziti deci ljubav, emotivnu toplinu kako bi se osecala sigurna i zasticena, biti pozitivan model svom detetu, uciti ga pravim moralnim vrednostima...tako ce se izgraditi dete u zrelu licnost i uzvratice vam takodje ljubavlju i postovanjem.
Posto su moji sinovi vec veliki, zaista sa ponosom mogu da kazem da smo uspeli u tome.Rekoh na nekoj temi, da proces jos traje..i sto rece marlon, trajace celog zivota.

Man
27-08-2009, 16:06
ja sam nikaki roditelj :roll:

affrodiita
27-08-2009, 19:39
svi mi želimo svojoj deci najbolje, i ponašamo se prema njima onako kako smo
mi naučeni, to se jednostavno prenosi, mada ima tu i varijati tipa, meni moji
nisu dali ili dozvoljavali pa ću ja svojoj deci, jer ne želim da im uskratim to što
su meni moji...ili ono još gore, ako ja nisam imao, to i to, e moje mora da ima
sve....sad, šta je to sve, to je veliko pitanje..za nekog novac, za nekog
obrazovanje, za nekog opet nešto treće..ali jedno je sigurno, ne treba ni u
čemu preterivati, i deca će to kad tad znati da cene...mislim da sam dobar
roditelj, možda malo popustljivija nego što bi neki drugi to radili, dala sam im
potpunu slobodu...i verovali ili ne, nisu je zloupotrebile nikada...meni je to
dovoljno, da mislim kako sam uradila pravu stvar, kada su bile još male, da
imaju meru i znaju šta, kad, kako i zašto...... :)

Pčelica
28-08-2009, 01:31
ja sam nikaki roditelj :roll:


Aj, bar priznaješ... pola ti još dodajemo...krivice :mrgreen:

причалица
22-09-2009, 10:17
mnogo sam mekana...svi kažu. puštam decu da rade šta hoće :rumenko:

affrodiita
22-09-2009, 16:43
Danas mi moja rođena majka rekla da nisam nikakav roditelj, tj., autoritet,
jer mi se ove moje penju a glavu...i što hoće, hoće, što neće, nema te sile
da ih primoram....Ona bila mnogo strožija, a ja nekak svi bar kažu mirna,
pa njoj čudno, sve to....Ma neka ih neka uživaju, jedna je mladost, jedan
život...i ko zna šta ih čeka iza ćoška....bar neka jednog dana mogu da
kažu da su kod majke živele ko mali bogovi.... :)

причалица
23-09-2009, 11:42
Danas mi moja rođena majka rekla da nisam nikakav roditelj, tj., autoritet,
jer mi se ove moje penju a glavu...i što hoće, hoće, što neće, nema te sile
da ih primoram....Ona bila mnogo strožija, a ja nekak svi bar kažu mirna,
pa njoj čudno, sve to....Ma neka ih neka uživaju, jedna je mladost, jedan
život...i ko zna šta ih čeka iza ćoška....bar neka jednog dana mogu da
kažu da su kod majke živele ko mali bogovi.... :)


to mi kaže isto tim rečima moja mama...ipak, pošto je mene i brata lemala kao volove u kupusu, lepo joj kažem da ja ne mogu da budem majka kao što je ona bila...a ona zapanjeno kaže ''pa, ti se onda ne slažeš sa mojim načinom vaspitavanja?!'' :oci: ...naravno da se ne slažem :raz_025:

affrodiita
23-09-2009, 16:07
Danas mi moja rođena majka rekla da nisam nikakav roditelj, tj., autoritet,
jer mi se ove moje penju a glavu...i što hoće, hoće, što neće, nema te sile
da ih primoram....Ona bila mnogo strožija, a ja nekak svi bar kažu mirna,
pa njoj čudno, sve to....Ma neka ih neka uživaju, jedna je mladost, jedan
život...i ko zna šta ih čeka iza ćoška....bar neka jednog dana mogu da
kažu da su kod majke živele ko mali bogovi.... :)


to mi kaže isto tim rečima moja mama...ipak, pošto je mene i brata lemala kao volove u kupusu, lepo joj kažem da ja ne mogu da budem majka kao što je ona bila...a ona zapanjeno kaže ''pa, ti se onda ne slažeš sa mojim načinom vaspitavanja?!'' :oci: ...naravno da se ne slažem :raz_025:


Mene moja baš nešto i nije..ali kad bi je sad slušala, mislila
bi da me je ubijala, svakodnevno...jer za svaku sitnicu, kaže
ja bi to izbila... :mrgreen: ...a ustvari u startu znam da se folira, i da
joj je sad lakše, da kao bude stroga....mada se dana danas
gložimo oko izlazaka...ja ništa ne branim, a ona bogme jeste...pa ne može to nikako da shvati niti da prihvati, izlasci
oko ponoći....nego gunđa, ko da joj se nešto broji...al ajde,
ja je znam i uvek kažem, sreća pa mi nisi svekrva... :)

причалица
24-09-2009, 09:29
ih, ne bih to ni smela da joj kažem...popizdela bi odma'. :raz_119:

affrodiita
24-09-2009, 16:20
ih, ne bih to ni smela da joj kažem...popizdela bi odma'. :raz_119:


ššttooooooooo............. :raz_088: , ja mojoj mogu da kažem
šta god hoću...nikad se ne naljuti...dobra je ko hleb, nego
kao moš misliti...sad se setila da bude "opasna".... :)

Ciciban
29-09-2009, 05:41
ja sam nikaki roditelj :roll:


I ja sam man .... :( ...sinoc sam ga izgrdila pa plakala kad je zaspao ....ali popeo mi se na glavu .....sve mu udovoljavam :raz_051:

причалица
30-09-2009, 09:16
ih, ne bih to ni smela da joj kažem...popizdela bi odma'. :raz_119:


ššttooooooooo............. :raz_088: , ja mojoj mogu da kažem
šta god hoću...nikad se ne naljuti...dobra je ko hleb, nego
kao moš misliti...sad se setila da bude "opasna".... :)

e, pa moja nije takva....pa neću ni ja da budem takva. :raz_097:

affrodiita
30-09-2009, 19:30
kad kažem da ja svojoj majci mogu reći šta hoću, kao i moje ćerke meni
to ne znači, da budem ili budu nepristojne, da se vređamo i ostalo, već da
mogu uvek reći šta mi se ne dopada kod nje, šta mi smeta....a i da davi
po nekad...nema šanse da se naljuti....niti ja na ove moje dve....znači
samo bez bezobrazluka i vređanja...ostalo može naravno.... :)

причалица
01-10-2009, 10:15
kad kažem da ja svojoj majci mogu reći šta hoću, kao i moje ćerke meni
to ne znači, da budem ili budu nepristojne, da se vređamo i ostalo, već da
mogu uvek reći šta mi se ne dopada kod nje, šta mi smeta....a i da davi
po nekad...nema šanse da se naljuti....niti ja na ove moje dve....znači
samo bez bezobrazluka i vređanja...ostalo može naravno.... :)


nisam nikad bila u stanju da izvređam nekoga, a kamoli majku...ona je suviše tvrda osoba i samo kažem da ne mogu da buem mama kao što je ona bila...eto.

affrodiita
01-10-2009, 22:00
aaahaa....nismo se razumele.... :)

причалица
02-10-2009, 11:00
aaahaa....nismo se razumele.... :)

ma, nema veze, bre...nadam se da su naša deca sa mnom zadovoljna, uglavnom...a sa ćaletom znam da nisu..po njima, on je kao mnogo strog. :raz_119:

Sibi
02-10-2009, 13:44
Jako sam popustljiva. Moglo bi se reći, kakav sam roditelj ... klinke su sjajne.

Bisernica
04-10-2009, 13:54
Ne znam baš u koju kategoriju bih bila svrstana od strane kritičara ,ali ja sam roditelj koji je svoj odnos sa ćerkom (samo nju imam),sve vreme gradio na poverenju i razumevanju,kroz kontinuiran razgovor o svemu što život nosi,bez taboo tema.Negacija nam nikad nije bila bliska ,za bilo šta,ali se dozvoljeno nije smelo zloupotrebljavati.Ali,istovremeno ,u tom odnosu se moralo znati ko je roditelj a ko dete,i bez obzira što je moj trud bio usmeren ka tome da ona izgradi svoju ličnost,i bez obzira koliko joj je bilo dozvoljeno da se protivi i ispoljava neslaganja,ipak se na kraju moralo znati ko je stariji.Poštovanje se stiče autoritativnošću,a gubi autoritarnošću.Moja ćerka danas kaže,da sam joj ja najbolja prijateljica,berz obzira što je nekad znala reći da sam Madlen Olbrajt :lol: .

причалица
05-10-2009, 11:37
Ne znam baš u koju kategoriju bih bila svrstana od strane kritičara ,ali ja sam roditelj koji je svoj odnos sa ćerkom (samo nju imam),sve vreme gradio na poverenju i razumevanju,kroz kontinuiran razgovor o svemu što život nosi,bez taboo tema.Negacija nam nikad nije bila bliska ,za bilo šta,ali se dozvoljeno nije smelo zloupotrebljavati.Ali,istovremeno ,u tom odnosu se moralo znati ko je roditelj a ko dete,i bez obzira što je moj trud bio usmeren ka tome da ona izgradi svoju ličnost,i bez obzira koliko joj je bilo dozvoljeno da se protivi i ispoljava neslaganja,ipak se na kraju moralo znati ko je stariji.Poštovanje se stiče autoritativnošću,a gubi autoritarnošću.Moja ćerka danas kaže,da sam joj ja najbolja prijateljica,berz obzira što je nekad znala reći da sam Madlen Olbrajt :lol: .


lepo.
koliko godina ima ćerka, ako nije tajna?

Bisernica
05-10-2009, 19:45
Ćerka ima 25 ,nije tajna :lol:

Alexanna
12-10-2009, 22:22
ja sam nikaki roditelj :roll:


I ja sam man .... :( ...sinoc sam ga izgrdila pa plakala kad je zaspao ....ali popeo mi se na glavu .....sve mu udovoljavam :raz_051:
ovo mi je tako poznato :raz_132:

Taska
20-10-2009, 13:36
Zanimljivo je to da me sad sin (16 g) kritikuje kakva sam sa cerkom (6 g).....kao dobije kaznu....a kasnije popustim :mrgreen: ...kazem ...takva sam i sa tobom....."e pa ja sam nesto drugo" :lol: ...naravno u zezanju....ali u pravu je....pa i ko ce da popusti ako ne majka.... :srce:

Bisernica
27-12-2009, 10:20
Svim majkama čestitam današnju slavu :) .
Odvežite se ljubavlju i osmehom onima koji su ljubavi i osmeha najvredniji. :srce:

Ванда
01-01-2010, 19:02
Ја сам доста строг родитељ. Својој деци сам пријатељ, али нисмо другари.
Причамо много, о свему, али сам захтевна.

Pile
01-01-2010, 19:55
Ја сам доста строг родитељ. Својој деци сам пријатељ, али нисмо другари.
Причамо много, о свему, али сам захтевна.
jadna decica

j-a-m-i
02-01-2010, 12:04
Ja njima : "Poštovana deco...", oni meni :"Kevo, care...".
Zadovoljne obe strane. Veoma!

Sibi
02-01-2010, 12:10
Ja njima : "Poštovana deco...", oni meni :"Kevo, care...".
Zadovoljne obe strane. Veoma!


e neki sličan odnos imam i ja sa svojom decom.. uspeva! :)

причалица
04-01-2010, 17:51
nemam pojma...ovi praznici su uvek test naših odnosa - da li ćemo nešto da zabranimo, gde ćemo da popustimo... :raz_032:
prošlo je bez problema, hvala Bogu...mada, kad god mi se učini da sam previše popustljiva, mm kaže ''baš smo picajzle kad su deca u pitanju'' :raz_081:

QueenOfClubs
18-01-2010, 14:42
Jeste li strogi i principijelni...tipa: "Kad kažem NE, onda je NE!" ili ste popustljivi?

Ево, ја сам скоро радила тест на фејсу. :lol:
Резултат је да сам секси мама. :raz_081:
Ми причамо пуно. Често га аргументима убедим зашто је не.
Никад му нисам рекла – е зато.
То сам мрзела код својих родитеља кад нешто забране без образложења.
Ми то све као у парламенту решавамо. :grudva:

причалица
12-02-2010, 12:39
pa, evo...danas treba da idem na roditeljski i - mrzi me.
da nisam obećala razrednoj i detetu, ne bih otišla. kakva sam ja to majka....:undecided:

mica
07-03-2010, 12:11
tolerantan...nazalost,ponekad mozda malo nervoznija,ali ono sto meni pokazuje da sam dobra u tome,jeste konstantan osmeh na licu moje dece...

Sibi
07-03-2010, 12:19
pa, evo...danas treba da idem na roditeljski i - mrzi me.
da nisam obećala razrednoj i detetu, ne bih otišla. kakva sam ja to majka....:undecided:

normalna bre :raz_067:

причалица
07-03-2010, 13:51
bila sam u školi...i po 1000ti put ne znam što sam bila....razredna priča istu priču, ocene znam , ima primerno vladanje i 3 neopravdana...voli da komaduje i malo je drska...eto.
a kako ja njoj da kažem da prema meni nije nikad drska...ne bi mi verovala.
samo sam ćutala i slušala i odgovarala kurtoaznim rečenicama.

Zazijavalo
12-03-2010, 15:39
Ja deci sve lepo objasnim. I onda oni kažu:
- Dobro, nećemo više, samo nemoj da nam objašnjavaš. :lol:

причалица
12-03-2010, 16:18
bila sam u školi...i po 1000ti put ne znam što sam bila....razredna priča istu priču, ocene znam , ima primerno vladanje i 3 neopravdana...voli da komaduje i malo je drska...eto.
a kako ja njoj da kažem da prema meni nije nikad drska...ne bi mi verovala.
samo sam ćutala i slušala i odgovarala kurtoaznim rečenicama.
ovo se odnosilo na stariju...a na mlađu se odnosilo ono juče...ko je prisustvoao, zna o čemu sam pričala...
daklem, nisam neki roditelj....jer sam tihim glasom izrekla 220000 ''ne može'' i sad se dete ne diže iz kreveta uopšte.

kojica
12-03-2010, 16:34
Jeste li strogi i principijelni...tipa: "Kad kažem NE, onda je NE!" ili ste popustljivi?

Попустљива сам понекад, за неке мање битне ствари. Дозволим им да ме ''убеде'', тек да им не бих начисто убила самопоуздање.
Како расту, тако су им и аргументи све разумнији, па ме некада заиста и убеде.

А какав сам родитељ генерално.. немам појма.. не жале се...:raz_097:

kojica
12-03-2010, 16:37
ovo se odnosilo na stariju...a na mlađu se odnosilo ono juče...ko je prisustvoao, zna o čemu sam pričala...
daklem, nisam neki roditelj....jer sam tihim glasom izrekla 220000 ''ne može'' i sad se dete ne diže iz kreveta uopšte.

Још увек? Е ондак је игнориши, па макар лежала 10 дана. Ако попустиш вазда ће на ту фору да те пеца.

причалица
12-03-2010, 17:18
Још увек? Е ондак је игнориши, па макар лежала 10 дана. Ако попустиш вазда ће на ту фору да те пеца.

najgore je što sam ravnodušna prema tom njenom ležanju. vidim da nije ništa ni jela....ali dobro, valjda će je proći.

kojica
12-03-2010, 17:21
najgore je što sam ravnodušna prema tom njenom ležanju. vidim da nije ništa ni jela....ali dobro, valjda će je proći.
:namigusa: него шта ће...

причалица
12-03-2010, 17:45
ma i to što kažeš....

причалица
13-03-2010, 14:27
e pa, od danas radimo matematiku...

причалица
28-03-2010, 11:40
moja deca su obožavaoci grupe ''tokio hotel''. grupa je tipična tinjdž grupa, a za pevača nisam sigurna da nije hermafrodit...ipak, pre dve godine je trebalo da nastupaju u ''areni'', ali je Svevišnji učinio da pevač mora da operiše ciste na glasnim žicama...jer, mnogo sam se brinula kako će to nenormalno obožavanje da utiče na njihove nedozrele mozgove kad ih još i vide ovako....direktno, mislim...ali, eto, ne održaše taj koncert pre dve godine.
e, sad su malo zrelije, hvala Bogu, ali samo malo....i dalje su zidovi oblepljeni posterima ''tokio hotela'' (džabe ste krečili, reča naša mlađa). odoše sad, sabjale bre ispred ''arene'' da ciče...ne mogu da verujem da imam takve lujke, majke mi mile....
i pustila sam ih, šta ću...
p.s. neću da pričam da sam finansirala karte (oko 10.000,00), feniranja, šatirnja, nove trenerke i tako to (se oko 7.000,00)...u nadi da će deca shvatiti da to sve radim zato što shvatam njihovu ''začaranost'', jer sam i ja bila takva u njihovim godinama (konačno, možda zato i živim sa muzičarem).
eto.

причалица
05-06-2010, 11:27
da li se uspeh u školi računa u to kakav ste roditelj?

QueenOfClubs
05-06-2010, 14:05
Па ваљда се рачуна... Шта знам...
Колко смо им усадили радне навике, одговорност према себи, и тако...
Ако уче само зарад страха од родитеља, па су зато добри ђаци...
Е не знам како бих то назвала...

причалица
06-06-2010, 10:08
pa, ja eto pitam...jer mislila sam da sam im usadila radne navike...a kad su ušle u pubertet, sve se tumbe okrenulo...i, ne bih sebe da pravdam, ali nisam htela da radim sa njima onoliko kao u osnovnoj školi (i to sam radila u nižim razredima, u višim su se već same snalazile kako treba).
vidim da starija počinje da radi kako izlazi iz kritičnih godina, ali - mlađa je u haosu.
i sad se ja pitam - kakav sam ja roditelj koji nije u stanju da ''natera'' dete da uči kao pre?

QueenOfClubs
06-06-2010, 12:00
pa, ja eto pitam...jer mislila sam da sam im usadila radne navike...a kad su ušle u pubertet, sve se tumbe okrenulo...i, ne bih sebe da pravdam, ali nisam htela da radim sa njima onoliko kao u osnovnoj školi (i to sam radila u nižim razredima, u višim su se već same snalazile kako treba).
vidim da starija počinje da radi kako izlazi iz kritičnih godina, ali - mlađa je u haosu.
i sad se ja pitam - kakav sam ja roditelj koji nije u stanju da ''natera'' dete da uči kao pre?
А то ли је. :)
Па нормалан.
У пубертету се све преокрене и чини ти се да је сав труд узалудан.
Али није. Како излазе из тога, тако се враћа све оно чему си их научила.
То је нормалан отпор према ауторитету.
Читала сам својевремено и зашто је то добро али сам заборавила.
Али је страшно неправедно што у је већини случајева баш тај период одлучујући за будућност.
Тад, кад су деца у хаосу, кад им хормони дивљају, кад траже сами себе, кад су сва осећања бурна, тад треба да се уразуме, да уче, да схвате да много тога зависи од њих самих и њихове одговорности...
Немогућа мисија, зар не.
Код девојчица то раније дође и прође, па су макар у трећој и четвртој "нормалне".
Ето, и сама примећујеш да се старија полако мења. :)

Е да... У време кад сам ја читала о томе, моје старије колегинице су кукале на своју децу.
И нађем се ја (с дететом од 2-3 године) да их убеђујем у све ово.
Исмевале су ме, говориле – видећеш ти...
Покушавала сам да их подсетим на време кад су и саме биле младе.
Нееее. Оне су биле савршене и узорне и примерне и никакве глупости им нису падале на памет за разлику од њихове "разуларене" деце.
(мене језа хвата кад се сетим каква сам била тад)
Ето, дочекала сам (у тој фирми мислим) да видим како им деца завршавају студије, имају сталне везе, помажу у кући, постају другари с родитељима.
Нисам могла а да бар мало не ликујем. :stidljiva:

причалица
06-06-2010, 12:07
ma, nadam se ja da će tako i biti...ali me zaista ponekad hvata panika, kad počnem detaljno da razmišljam, kao ti. i znam da ću uvek imati strpljenja (neće mi padati mrak na oči), ali ne znam ...ipak je to sve njihov život i njihova odluka....a nisam sigurna da su u godinama kad mogu neke važne odluke da donesu.
bar ja znam da ja nisam bila u stanju da donesem važnu odluku sa 16, 17 godina....
(jedina pametna odluka mi je bila da učim, da bih mogla da izlazim napolje sa društvom)

QueenOfClubs
06-06-2010, 12:13
Ма биће сигурно. Оно све што си радила до пубертета, па и сад, и те како има утицаја.
Мене хвата паника већ сад, без обзира што знам све ово.
Није лако. Најбоље је тад причати са људима са сличним искуством, или са онима који су то прошли а хоће да признају каква су им деца била заиста.
Али исто тако, без обзира на сав отпор у пубертету, деца очекују "чврсту руку" и непопустљивост.
Јој, како је то био грозан период тад. Испитујеш границе а уједно и желиш да те неко заузда...

причалица
10-06-2010, 19:42
nadam se da sve polako dolazi na svoje mesto....danas je starija bila na poslu kod mene i tako je lepo pričala sa ljudima, da sam se baš ispotiha radovala.

причалица
18-06-2010, 17:48
kaže moja malađa danas (šaljući sms):

''hvala ti, Bože, što je konačno gotova ova grozna školska godina'' :mukica:

G
18-06-2010, 17:51
Moj sin kaže da sam najjači i najluđi tata ! Jer sam svima sredio da poprave ocene iz Biologije. Ispade Biologija najteži predmet u gimnaziji.:huh:

A nije bio lak razgovor sa profesorkom:raz_128:

причалица
18-06-2010, 17:57
Moj sin kaže da sam najjači i najluđi tata ! Jer sam svima sredio da poprave ocene iz Biologije. Ispade Biologija najteži predmet u gimnaziji.:huh:

A nije bio lak razgovor sa profesorkom:raz_128:

ma, mene zovu ''studentska majka''...ali, sa decom sopstvenom je drugačije...znaš, njima nisam autoritet kao neko ko nešto zna iz određenih oblasti, nego kao keva....i tu je bilo kolizije, dok nisam JA ukapirala da one treba da se bore za svoje uspehe, a ne ja...

G
18-06-2010, 18:05
ma, mene zovu ''studentska majka''...ali, sa decom sopstvenom je drugačije...znaš, njima nisam autoritet kao neko ko nešto zna iz određenih oblasti, nego kao keva....i tu je bilo kolizije, dok nisam JA ukapirala da one treba da se bore za svoje uspehe, a ne ja...

Moj tata je bio strog. Ja onda uvek malo...

A imao sam i teško školovanje pa gledam da klincima bude lepo i da uživaju u ovim godinicama pubertetskim.

причалица
18-06-2010, 18:38
Moj tata je bio strog. Ja onda uvek malo...

A imao sam i teško školovanje pa gledam da klincima bude lepo i da uživaju u ovim godinicama pubertetskim.

moja mama je zavodila red, što bi se reklo...i nikad nisam želela da budem kao ona.
možda zato i ima problma, ali verujem da naša deca rastu manje opterćena od mene i mog brata. tata je uvek bi vrh autoritet, uvek. njega nisam MOGLA da razočaram....i tako.
enivej, nisam tata, nego mama.

G
18-06-2010, 18:42
moja mama je zavodila red, što bi se reklo...i nikad nisam želela da budem kao ona.
možda zato i ima problma, ali verujem da naša deca rastu manje opterćena od mene i mog brata. tata je uvek bi vrh autoritet, uvek. njega nisam MOGLA da razočaram....i tako.
enivej, nisam tata, nego mama.

:raz_067: Da i ja tebi imam saopštiti nešto što sigurno ni u snu nisi mogla zamisliti. Da, ja sam tata nisam mama mojim klincima.:lol:

причалица
18-06-2010, 18:53
pa to hoću da ti kažem....kao ćerka, nisam imala srca da razočaram tatu...a mamu - pa mogla sam, 'ladno.
i, pošto sam mama, mo'š misliti, sa 2 ćerke kako mi je, pri čemu njihov ćale jeste autoritet, ali ni blizu kao što je bio moj tata.

QueenOfClubs
18-06-2010, 21:25
Moj sin kaže da sam najjači i najluđi tata ! Jer sam svima sredio da poprave ocene iz Biologije. Ispade Biologija najteži predmet u gimnaziji.:huh:

A nije bio lak razgovor sa profesorkom:raz_128:
Кажи ти шта хоћеш, ал она је вама утерала страх у кости, да њен предмет сад пишете великим словом. :raz_128:

причалица
18-06-2010, 21:27
Кажи ти шта хоћеш, ал она је вама утерала страх у кости, да њен предмет сад пишете великим словом. :raz_128:

jadna biologija :lol:

G
18-06-2010, 21:36
Кажи ти шта хоћеш, ал она је вама утерала страх у кости, да њен предмет сад пишете великим словом. :raz_128:

E moja Kvini kakav sam danas imao naporan dan dobro nisam propisao glagoljicom. Bitno da se stari lav izborio za svog lavića i drugu decu. Ebeš ti gramatiku. Ja mome spasih uspeh a nekima i letnji raspust zbog "biologije" u gimnaziji "Opšti smer". Dakle dama je iskompleksirana do neba. Prvo sam išao na šarm, kasnije na funkciju i stil. Na kraju pri pomenu prosvetne inspekcije i vanredne ispitne komisije ona pristade da se deca ispitaju vanredno ... itd. Ebo balkan. Jedino ovde dokazuješ vrednost svog posla tako što drugima nateruješ suze na oči. Zamisli neće da pita decu??? Čak se i direktor gimnazije zgrozio. Pa valjda škole postoje zbog dece a ne da bi prosvetni radnici imali posao.

причалица
18-06-2010, 21:38
E moja Kvini kakav sam danas imao naporan dan dobro nisam propisao glagoljicom. Bitno da se stari lav izborio za svog lavića i drugu decu. Ebeš ti gramatiku. Ja mome spasih uspeh a nekima i letnji raspust zbog "biologije" u gimnaziji "Opšti smer". Dakle dama je iskompleksirana do neba. Prvo sam išao na šarm, kasnije na funkciju i stil. Na kraju pri pomenu prosvetne inspekcije i vanredne ispitne komisije ona pristade da se deca ispitaju vanredno ... itd. Ebo balkan. Jedino ovde dokazuješ vrednost svog posla tako što drugima nateruješ suze na oči. Zamisli neće da pita decu??? Čak se i direktor gimnazije zgrozio. Pa valjda škole postoje zbog dece a ne da bi prosvetni radnici imali posao.

tačno. ima mnogo idiota među profesorima.

QueenOfClubs
18-06-2010, 21:38
Е мој Г, ја одмах прелазим на инспекцију.

причалица
18-06-2010, 21:39
Е мој Г, ја одмах прелазим на инспекцију.

lavica.

G
18-06-2010, 21:40
tačno. ima mnogo idiota među profesorima.

Ti kažeš da te deca zovu "studentska majka". Pa to ti je najveće priznanje u profesiji koje si mogla steći. To je moje čvrsto mišljenje i stav.:smiley:

причалица
18-06-2010, 21:42
Ti kažeš da te deca zovu "studentska majka". Pa to ti je najveće priznanje u profesiji koje si mogla steći. To je moje čvrsto mišljenje i stav.:smiley:

znam ja...i sve dobro što sam učinila nečijoj deci, daj Bože da se vrati mojoj....ali, nema veze...kako god.

Zazijavalo
10-07-2010, 17:48
Kako pričalica obučava tuđu decu?

Ovako :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=hzQBx2Ij2xk&feature=related

причалица
10-07-2010, 23:30
Kako pričalica obučava tuđu decu?

Ovako :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=hzQBx2Ij2xk&feature=related

danke, dojčland.
nadam se da će neko od tvojih zalutati kod mene, da te demantujem.

Zazijavalo
11-07-2010, 07:21
Nema šamsi. :pusi:
Jedan je previše glupav da bi učio fiziku, a drugi je previše pametan da bi učio fiziku. :lol:

причалица
11-07-2010, 08:06
a što ti misliš da sam ja takva kao u tom spotiću?

Zazijavalo
11-07-2010, 12:10
Žemska koja se uda za MM (vidi sliku)
http://razbibriga.net/imported/2010/07/9785699267460-1.jpg
i natera je da joj kuva svakako ima narednike krvi. :raz_067:

misticlady
11-07-2010, 17:02
ja cu ovde ipak dati mom sinu da napise kakav sam roditelj...radije bi da to ucini cerka ali odsutna je opravdano

xxxx
mama ko mama,vozamo je kako hocemo,ali kad drekne svi na ulici znaju na kom spratu stanujemo.vastra je likusa.meni je bila u savetu roditelja u skoli i sve sto smo dobili u skoli ona je bila pokretac toga...a posto se svaki put na sastanku saveta posvadja sa direktorom,mene sutradan u skoli pozove psiholog na razgovor...ima li to smisla:raz_067:

причалица
11-07-2010, 22:44
Žemska koja se uda za MM (vidi sliku)
http://razbibriga.net/imported/2010/07/9785699267460-1.jpg
i natera je da joj kuva svakako ima narednike krvi. :raz_067:
ništa ja tebe ne razumem, brate mili.

Zazijavalo
12-07-2010, 06:06
Šta znam ja. Sve pričaš kuvala ti MM ba ovo, ba ono... :undecided:

причалица
12-07-2010, 06:39
Šta znam ja. Sve pričaš kuvala ti MM ba ovo, ba ono... :undecided:

:lol: pa zazi, MM je odavno počivša...mm - moj muž.
esi šašav, majke mi :raz_082:

Zaga
12-07-2010, 10:03
valjda sam dobar roditelj...vreme će reći...a i oni kad porastu....

zLozi
26-07-2010, 21:50
Ne znam kakva bih bila, mislim da bih bila zivcana i da bih se stalno drala i bila jako zahtevna ili bih otisla u drugu krajnost i bila skroz popustljiva.

причалица
26-07-2010, 21:51
Ne znam kakva bih bila, mislim da bih bila zivcana i da bih se stalno drala i bila jako zahtevna ili bih otisla u drugu krajnost i bila skroz popustljiva.

to nikad ne znaš dok ne rodiš dete. sa njim sledi novo odrastanje.

andromeda
27-07-2010, 13:51
jos nisam roditelj ali jedva cekam :igrac:

mare
27-07-2010, 13:53
nikakav :(

lider
06-08-2010, 17:42
Onakav kakva su mi deca.

mikica
06-08-2010, 19:00
nikakav :(

copy / paste
:(

Vragolanka
15-08-2010, 21:13
Nemam pojma, umem da budem surova, kao da nisu moji. Pa me posle grize savest.

QueenOfClubs
03-09-2010, 21:29
Onakav kakva su mi deca.
Сад ме је овај одговор натерао да се замислим.
Па да, тако испада, зар не...
Онда могу рећи да сам задовољна какав сам родитељ, за сад.
Има још неких ситнијих корекција, ради се на томе...
А можда је сувише мали да разуме неке ствари...
Можда очекујем превише.

причалица
12-09-2010, 19:19
onda sam ja roditelj...skoro nikakav. mnogo se razlikuju od mene, sve se nadam da će naći sebe i neki svoj ispravni put...i da na tom putu neće biti nesrećne....ko sam ja da im određujem put? i saputnike i tako....?
roditelj?
hm, pa šta? uglavnom sam ja srećnija što sam ih rodila, nego one što sam im ja kewa...bar sad tako mislim.

G
12-09-2010, 20:25
Svo troje kažu da sam dobar. Znači treba da razmislim...:srpski:

причалица
13-09-2010, 16:10
evo, starija mi juče napisa sms ''mnogo te volim''...šta sad to treba da znači?
1. nešto hoće od mene.
2. ne ume to da mi kaže ''uživo''
3. nešto je zakenjala, pa treba da ispravi
4. sve zajedno.
eto....kakav sa ja roditelj, kad mi ovakve sms-ove deca pišu?

kojica
13-09-2010, 16:46
njanjav, pa te vataju ne emocije...:lol:

QueenOfClubs
13-09-2010, 17:04
Па виш да се није уватила.

Пожртвован.

причалица
13-09-2010, 18:03
mene kojica odavno voli da zaebava:rumenko:

malavelika
12-10-2010, 15:23
Jeste li strogi i principijelni...tipa: "Kad kažem NE, onda je NE!" ili ste popustljivi?

kakav sam roditelj ce reci one situacije na koje ce moj sin naici kroz zivot
al ja za sebe u globalu mislim da sam los roditelj-suvise pokusavam da balansiram izmedju roditelja i prijatelja, pa on jadan ne zna kako da se postavi, ne umem da postavim granice, nisam posvecena koliko treba, suvise sam brizna i jos sto i jedna greska koju cine sve keve ovog sveta...

причалица
12-10-2010, 16:00
missim da nisam mnogo brižna, tj. jesam, ali missim da ne pokazujem tu brigu....nisam sigurna koliko je to dobro.
ali, imam lični problem - moja majka je uvek pokazivala (po mom mišljenju) preteranu brigu za mene i brata, pa se trudim da ne radim ono što mi se ne sviđa kod moje majke...ali, sada više nisam sigurna da moja majka nije u pravu.
mada, gete je rekao ''kakav ste roditelj, videćete po svojim unucima''.
ne znam da li je on imao decu ili unuke da bi doneo takav zaključak, ali mislim da nije uopšte daleko od istine.

malavelika
12-10-2010, 19:25
joj, i ja se sve trudim da ne budem briga na kvadrat ko moja keva, al ne ide to tako lako kad si i sam roditelj...mislim, moj je jos mali, bez mene ni u toalet ne ide rado, ali me vec sama pomisao na nocne izlaske tera na povracanje..ja bukvalno necu moci to da izdrzim :)
kaka sam lujka, on jadan ekskurzije nece ni videti....

причалица
12-10-2010, 19:34
joj, i ja se sve trudim da ne budem briga na kvadrat ko moja keva, al ne ide to tako lako kad si i sam roditelj...mislim, moj je jos mali, bez mene ni u toalet ne ide rado, ali me vec sama pomisao na nocne izlaske tera na povracanje..ja bukvalno necu moci to da izdrzim :)
kaka sam lujka, on jadan ekskurzije nece ni videti....

:lol: videće ih, ne brini...ima samo da plaćaš i da pitaš ''ima li još nešto da se plati?''

malavelika
12-10-2010, 19:46
aj sto cu da placam, nego sto cu da placem :)
ima da budem na kombinaciji leksica i vutre sve vreme trajanja ekskurzije..ko da sma ja tamo a ne on :mrgreen:

причалица
13-10-2010, 10:52
evo, sinoć....joj, što sam se iznervirala...
ova mlađa izašla oko 18h. reče da će brzo da dođe i da ne nosi ključ....negde oko 22h nje još nema, a meni se spava užasno. zovem je, javlja se govorna pošta....zovem je do ponoći, a onda se javi i kaže da je za 15 minuta kod kuće...
a ja pošandrcala i izvikala se na nju preko telefona da požuri kako zna i ume.
naravno, došla je tek u dvadeset do jedan, razbila mi san...i bila sam baš neprijatna prema njoj i rekoh da sad neće izlaziti do petka, da ne sme da uključuje kompjuter...i da slučajno ne očekuje da je budim ujutro za školu.
i eto. nisam je budila, ustala je sama, a za kompjuter i ovo ostalo ćemo da vidimo.

QueenOfClubs
13-10-2010, 10:53
aj sto cu da placam, nego sto cu da placem :)
ima da budem na kombinaciji leksica i vutre sve vreme trajanja ekskurzije..ko da sma ja tamo a ne on :mrgreen:
А зашто?

malavelika
13-10-2010, 17:50
evo, sinoć....joj, što sam se iznervirala...
ova mlađa izašla oko 18h. reče da će brzo da dođe i da ne nosi ključ....negde oko 22h nje još nema, a meni se spava užasno. zovem je, javlja se govorna pošta....zovem je do ponoći, a onda se javi i kaže da je za 15 minuta kod kuće...
a ja pošandrcala i izvikala se na nju preko telefona da požuri kako zna i ume.
naravno, došla je tek u dvadeset do jedan, razbila mi san...i bila sam baš neprijatna prema njoj i rekoh da sad neće izlaziti do petka, da ne sme da uključuje kompjuter...i da slučajno ne očekuje da je budim ujutro za školu.
i eto. nisam je budila, ustala je sama, a za kompjuter i ovo ostalo ćemo da vidimo.
pa kod mene bi isto, ako ne i gore prosla...
kod mojih je uvek bilo "kad dolazis i sa kime ides?"i ja kazem sa kime idem (dobro, ne bas uvek :mrgreen:) i kazem zaista kad dolazim..znaci nije bila frka, ako kazem u pet ujutru-u pet, ali moram da se nacrtam tu u pet, pa da me njih desetorica siluju do pet do pet....tako bilo do moje 19te, a onda sam pocela da zivim sama i vise nije bilo takve provere, ali sam do tada vec naucila da se cuvam i sta smem, sta ne smem....bar generalno

malavelika
13-10-2010, 17:50
А зашто?

pa kako zasto?
pa sve cu da mislim dal je sve ok....

kojica
13-10-2010, 17:51
Ako imaš mogućnosti pod hitno rađaj drugo.. manje ćeš da misliš...:lol:

malavelika
13-10-2010, 17:53
Ako imaš mogućnosti pod hitno rađaj drugo.. manje ćeš da misliš...:lol:
hahhah, to onaj fazon-mali problem resi velikim, manje ces da mislis o malom? :)

kojica
13-10-2010, 17:53
ma jok.. samo se opustiš, to je sve... veliki problem ti više ne izgleda tako velik...

malavelika
13-10-2010, 17:54
tesko...nisam ja taj tip..samo bih duplo vise brinula :)

kojica
13-10-2010, 17:55
Mada.. možda to i nije pravilo.. ja samo od sebe polazim..
Za prvo dete sam bila preterano zabrinuta. Čak sam i plakala u trudnoći sa drugim, zato što sam imala utisak da ga neću voleti. :raz_067:

Zazijavalo
13-10-2010, 17:56
O jenom detetu brineš 24 sata na dan. O dva deteta brineš 24 sata na dan.

malavelika
13-10-2010, 17:58
tako nekako....ja sam tripovala da cu patolski da volim svoje dete, pa onda bolje da ljubav rasporedim na jedno troje, da ne dilnemo svi, al posle sam shvatila da je to jedna od zescih glupostii koje su mi u zivotu pale na pamet, a svakakve su mi padale na pamet...

QueenOfClubs
13-10-2010, 18:36
Јој, ја сам прво и једино чувала као да ми је треће.
Мислим, то су ми све бабе рекле крстећи се.
Све што је могао сам, радио је сам.
У јаслице је пошао чим сам нашла везу.
Са вртићем је ишао на све рекреативне и излете.
У трећем основне је први пут сам путовао аутобусом код бабе и деде 350 километара далеко. (додуше бус не стаје нигде и има домаћицу)
Од трећег основне је сам и кад је болестан. Боловања код мене у фирми једноставно нема.
Викендом је код оца и уопште не размишљам како му је. Добро му је.
И јесте. Ништа му не фали. О несрећама не размишљам.
Оне се могу десити било где и било кад.
Ишао је у локалну играоницу и кад је видео дрогу одмах је дошао кући и испричао ми.
Не крије оцене нити било шта од мене.
То је оно што је најважније. Искреност, да се не плаши мене.
И мислим да је потпуно способан да сада, са 13 година, остане сам код куће неколико дана.
Он буквално све сам зна да уради.
Од спремања једноставнијих јела до пеглања.
Да ли му нешто недостаје? Не.

причалица
13-10-2010, 18:38
pa kod mene bi isto, ako ne i gore prosla...
kod mojih je uvek bilo "kad dolazis i sa kime ides?"i ja kazem sa kime idem (dobro, ne bas uvek :mrgreen:) i kazem zaista kad dolazim..znaci nije bila frka, ako kazem u pet ujutru-u pet, ali moram da se nacrtam tu u pet, pa da me njih desetorica siluju do pet do pet....tako bilo do moje 19te, a onda sam pocela da zivim sama i vise nije bilo takve provere, ali sam do tada vec naucila da se cuvam i sta smem, sta ne smem....bar generalno

pa tako sam i ja kad sam bila mala :rumenko: ali, ovo dete (iako je dobra inače) ima tako neke uspone i padove da ne veruješ....moram da je držim na oku....pubertet je to.

malavelika
13-10-2010, 18:39
pa to je super kvin, ali takva moras biti kao osoba
ja nisam takva
ja bih da sve uradim umesto njega od sad, pa do kraja zivota
da nikada nije bolestan, ni nesretan, ni nervozan, ni svasta nesto
i mogu da se trudim koliko god hocu, da glumim kul mamu i sve..ne ide..to se oseti da nisi takav..

malavelika
13-10-2010, 18:39
pa tako sam i ja kad sam bila mala :rumenko: ali, ovo dete (iako je dobra inače) ima tako neke uspone i padove da ne veruješ....moram da je držim na oku....pubertet je to.

joj, pubertet..od toga cu da umrem, kad dodje

причалица
13-10-2010, 18:42
Јој, ја сам прво и једино чувала као да ми је треће.
Мислим, то су ми све бабе рекле крстећи се.
Све што је могао сам, радио је сам.
У јаслице је пошао чим сам нашла везу.
Са вртићем је ишао на све рекреативне и излете.
У трећем основне је први пут сам путовао аутобусом код бабе и деде 350 километара далеко. (додуше бус не стаје нигде и има домаћицу)
Од трећег основне је сам и кад је болестан. Боловања код мене у фирми једноставно нема.
Викендом је код оца и уопште не размишљам како му је. Добро му је.
И јесте. Ништа му не фали. О несрећама не размишљам.
Оне се могу десити било где и било кад.
Ишао је у локалну играоницу и кад је видео дрогу одмах је дошао кући и испричао ми.
Не крије оцене нити било шта од мене.
То је оно што је најважније. Искреност, да се не плаши мене.
И мислим да је потпуно способан да сада, са 13 година, остане сам код куће неколико дана.
Он буквално све сам зна да уради.
Од спремања једноставнијих јела до пеглања.
Да ли му нешто недостаје? Не.

malo mi je glupo da kažem, jer te znam i videh dete, ali nekad se deca jednostavno rode takva.....ne poništavam tvoj trud kao roditelja, naprotiv....ali, mislim da je njegov temperament jednostavno dobro ''legao'' na tvoj.
kod mene to nije slučaj....tj. sa mlađom jeste bio slučaj dok je ne uhvatiše ove loode godine, pa sam malo više osetljiva zbog nje.
na primer, danas joj je ispao mobilni kroz prozor i razbio se u paramparčad...imam utisak da se nešto dešava s tim dečkom, ali neće da mi kaže. pitah je, onako polako, kao na jajima, ali neće da mi kaže...
''nije mi ništa'' je sve što mogu iz nje da izvučem.

Zazijavalo
13-10-2010, 18:45
pozdravila te baba tijana :lol:

причалица
13-10-2010, 18:46
pozdravila te baba tijana :lol:

hvala na pozdravima...je l da idem nešto da je pitam?

kojica
13-10-2010, 18:47
Ne mogu da se setim ko mi je to pričao. Otišli u posetu kod prijatelja koji imaju troje dece.
I došli na red albumi sa slikama. Vade desetak albuma u kojima su slike prvog deteta.
Ovi pomnožili to sa tri i već se smorili.
Kad ono.. za drugo dete jedan albumčić.. a za treće se izvinjavaju što ga nisu slikali do pete godine uopšte...:raz_067:

malavelika
13-10-2010, 18:49
:lol:

Zazijavalo
13-10-2010, 18:49
hvala na pozdravima...je l da idem nešto da je pitam?

Mislim da ne treba. Pominjala je nešto "rekla sam. Haug" :lol:

Zazijavalo
13-10-2010, 18:50
Ne mogu da se setim ko mi je to pričao. Otišli u posetu kod prijatelja koji imaju troje dece.
I došli na red albumi sa slikama. Vade desetak albuma u kojima su slike prvog deteta.
Ovi pomnožili to sa tri i već se smorili.
Kad ono.. za drugo dete jedan albumčić.. a za treće se izvinjavaju što ga nisu slikali do pete godine uopšte...:raz_067:

Da ih ne poznajem i ja slučajno? :lol:
Za prvo su imali i one slikice sa ultrazvuka (svaki mesec po jedna). :pusi:

причалица
13-10-2010, 18:50
Ne mogu da se setim ko mi je to pričao. Otišli u posetu kod prijatelja koji imaju troje dece.
I došli na red albumi sa slikama. Vade desetak albuma u kojima su slike prvog deteta.
Ovi pomnožili to sa tri i već se smorili.
Kad ono.. za drugo dete jedan albumčić.. a za treće se izvinjavaju što ga nisu slikali do pete godine uopšte...:raz_067:

:lol: strašno.

kojica
13-10-2010, 18:51
Da ih ne poznajem i ja slučajno? :lol:
Za prvo su imali i one slikice sa ultrazvuka (svaki mesec po jedna). :pusi:

:raz_067:

Pa ti si mi to pričao. :)

QueenOfClubs
13-10-2010, 18:52
malo mi je glupo da kažem, jer te znam i videh dete, ali nekad se deca jednostavno rode takva.....ne poništavam tvoj trud kao roditelja, naprotiv....ali, mislim da je njegov temperament jednostavno dobro ''legao'' na tvoj.
kod mene to nije slučaj....tj. sa mlađom jeste bio slučaj dok je ne uhvatiše ove loode godine, pa sam malo više osetljiva zbog nje.
na primer, danas joj je ispao mobilni kroz prozor i razbio se u paramparčad...imam utisak da se nešto dešava s tim dečkom, ali neće da mi kaže. pitah je, onako polako, kao na jajima, ali neće da mi kaže...
''nije mi ništa'' je sve što mogu iz nje da izvučem.
Чињеница је да смо син и ја врло слични у свему и сваки дан захваљујем Богу на томе.
Гледам га сад и видим себе каква сам била као мала.
А и моји су се према мени тако односили.
Мени је то ОК и ја не знам за другачије.

А што се тиче овога, пусти је. Рећи ће ти сама једног дана.
А можда и никад. Небитно је то. Само се прави као да ништа не видиш, тако ће јој бити најбоље.
Изгураће она то, не брини. ;)
Којице се тешко отварају, ма како изгледале отворене.

Zazijavalo
13-10-2010, 18:55
:raz_067:

Pa ti si mi to pričao. :)

ondak su valjda ti isti. :neutral:

причалица
13-10-2010, 18:55
ima istine, na žalost, u takvim porodicama...mene nje nerviralo što, kad se rodila starija (bila je prvo unuče u svekolikoj familiji) - svi su svašta radili, donosili, pomagali, urac palac....a kad je ovaj moj švrća stigao - nikom ništa.
ni ručak mi nisu skuvali kad sam izašla iz bolnice. sećam se da sam sama pravila bećar paprikaš.
sva sreća, ova moja mala kojica je bila dobrica, pa je spavala dok sam kuvala ručak i zakmečala tek kad sam ručala....i sad se nešto muči i neće da mi kaže šta joj je :(

причалица
13-10-2010, 18:56
joj, pubertet..od toga cu da umrem, kad dodje

ne verujem.:lol:

kojica
13-10-2010, 18:59
ondak su valjda ti isti. :neutral:

ili su svi isti...:lol:

24:3... samo neravnomerno raspoređeno...:lol:

причалица
13-10-2010, 19:00
bole vas uvo što se ja jadam ovde :mirka:

Zazijavalo
13-10-2010, 19:01
Si se najela paprikaša? Jesi. Te ostavila na miru? Jeste.
E, sad ti nju da ostaviš na miru. :lol:

QueenOfClubs
13-10-2010, 19:03
bole vas uvo što se ja jadam ovde :mirka:
Како нас боли уво, па есам ти написала?

причалица
13-10-2010, 19:03
Si se najela paprikaša? Jesi. Te ostavila na miru? Jeste.
E, sad ti nju da ostaviš na miru. :lol:

kakvog paprikaša?


Како нас боли уво, па есам ти написала?

vidim da si napisala, ali se inače tako ponašam.....pa sam mislila da li ima neko drugo rešenje.

Zazijavalo
13-10-2010, 19:07
kakvog paprikaša?


pa tog - postporođajnog... :lol:

QueenOfClubs
13-10-2010, 19:08
vidim da si napisala, ali se inače tako ponašam.....pa sam mislila da li ima neko drugo rešenje.
Нема.
Мислим, можеш ти да је притиснеш и из ње ће провалити.
Само је питање колико је то добро...
Нек научи да се сама носи с тим.
Уосталом, коме још треба шмрки.

причалица
13-10-2010, 19:09
pa tog - postporođajnog... :lol:

:raz_114: kad je to bilo, zazi...:lol: esi blesav...

причалица
13-10-2010, 19:10
Нема.
Мислим, можеш ти да је притиснеш и из ње ће провалити.
Само је питање колико је то добро...
Нек научи да се сама носи с тим.
Уосталом, коме још треба шмрки.

ma daj Bože da je frka takva da dođe do razmišljanja ''kome još treba šmrki''...znam da joj nije bezveze ispao mobilni kroz prozor danas....možda ga je i tresnula, šta znam....

QueenOfClubs
13-10-2010, 19:12
ma daj Bože da je frka takva da dođe do razmišljanja ''kome još treba šmrki''...znam da joj nije bezveze ispao mobilni kroz prozor danas....možda ga je i tresnula, šta znam....
Не брини за шмркија, љубоморан је, то ће је угушити па ће збрисати. ;)
Можда је зато и треснула мобилни.

причалица
13-10-2010, 19:17
Не брини за шмркија, љубоморан је, то ће је угушити па ће збрисати. ;)
Можда је зато и треснула мобилни.

:trci:

Vragolanka
11-11-2010, 03:02
Pa ne znam više... plašim se da ću na kraju ja ispasti veštica... a kako da im objasnim da sve što radim radim za njihovo dobro, kad tako uopšte ne izgleda...

причалица
20-11-2010, 18:46
Pa ne znam više... plašim se da ću na kraju ja ispasti veštica... a kako da im objasnim da sve što radim radim za njihovo dobro, kad tako uopšte ne izgleda...

teško....treba još da rastu, a ti treba da budeš uporna...mada uporna i u taktčnom smislu, što škorpijama nije jača strana.

Klu
09-12-2010, 10:46
prosečan...ponekad smaram...i tako...

...jebiga...šta ću mu...nema boljeg...

služba
09-12-2010, 11:55
trinaesto prase

причалица
18-02-2011, 17:57
8 rečenica koje ne smete da kažete detetu
Mariota Vlaisavljević, 18. 02. 2011. 00:06

U ophođenju sa detetom, ma koliko da ste besni i povređeni, suzdržavajte se od teških i uvredljivih reči. Da ne biste povredili ličnost svog mezimca, ovo je 8 rečenica koje nikada ne biste smeli da uputite detetu.
Ne poredite dete ni sa kim, ne varajte ga i ne grdite bez razloga i budite dosledni

ZAŠTO NISI KAO....
Jedno dete je marljivo, a drugo treba uvek da podsećate na njegove dužnosti. Nemojte međusobno porediti svoju decu, samo ćete povećati prirodno suparništvo, a mogu se čak i zamrzeti. Bolje objasnite jasno što želite.

NE PONAŠAJ SE KAO MALA BEBA
Vaš osmogodišnjak se ponaša kao da ima četiri godine, ali ovakvim rečima osećaćese uvređeno.

ZAŠTO SI SE TAKO OBUKLA
Kad izlazi sa društvom, pustite dete da obuče šta želi, ali kada izlazite zajedno, mora da zna kako da se obuče lepo i pristojno. Decu treba da znaju da se za različite prilike drugačije oblače.

DIVAN SI
Laskanjem nećete pomoći. Ako je vaše dete talentovano ili ima neku drugu pozitivnu osobinu, ohrabritega rečima da nešto dobro radi, nagradite ga.

GLUP SI
Ovo nikada ne treba da kažete detetu, ma kog uzrasta da je. Neće imati samopouzdanje ako vi mislite nešto loše o njemu. Naterajte dete da razmisli o svojim postupcima, pokažite mu kako se stvari rade pravilno.

ŽAO MI JE ŠTO SAM TE RODILA
Neoprostiva izjava koja može da ostavi duboke, ozbiljne i dalekosežne posledice. Dete će misliti da nije dostojno ljubavi.

OSTAVI ME VEĆ JEDNOM NA MIRU
Dete može da se oseti nepoželjno ako mu ovo govorite. Iako priželjukujete da kafu ispijete bez prekida, nemojte ovo da govorite. Sedite sa njim, uz posao koji obavljate, kažite mališi da ga volite ali da ste zauzeti. Dete će to razumeti.

ĆUTI
Ovim rečima dajete mu do znanje kako vam nije stalo do njegovog mišljenja. Bolje recite da treba da se smiri, da bude miran, pošaljite ga u njegovu sobu. Deca uče na primerima i ponašajte se uljudno.


nisam nikad rekla ni jednu od ovih rečenica...pa ipak - ili su glupi ovi što ovo pričaju da se ne govori ili sam glupa ja, jer nikako nisam zadovoljna trenutnim ishodom mog roditeljskog uticaja na ćerke.....jer, vidim da upravo roditelji koji ovakve stvari govore deci imaju decu koja su mirna, dobra, veoma vaspitana, nekako ''ubačena u fioke'' na vreme :huh: gde grešim?

QueenOfClubs
18-02-2011, 20:07
nisam nikad rekla ni jednu od ovih rečenica...pa ipak - ili su glupi ovi što ovo pričaju da se ne govori ili sam glupa ja, jer nikako nisam zadovoljna trenutnim ishodom mog roditeljskog uticaja na ćerke.....jer, vidim da upravo roditelji koji ovakve stvari govore deci imaju decu koja su mirna, dobra, veoma vaspitana, nekako ''ubačena u fioke'' na vreme :huh: gde grešim?
Да, имају такву децу. На први поглед.
А на други је ипак мало другачије.
Само мораш бити стрпљива и све ће доћи на своје.

Sandra
18-02-2011, 20:07
Ja sam, evo - i ovde kriva po svih 8 tačaka.
Čak i za onu 6.
Za koju nikako nije trebalo, ali je (kasnije se ispostavilo), na svu sreću imalo efekta i to pozitivnog....
Eto.

причалица
18-02-2011, 20:13
:( pa šta sad da mislim?

QueenOfClubs
18-02-2011, 20:15
Па то да смо Сандра и ја веома различите. :lol:

причалица
18-02-2011, 20:16
Па то да смо Сандра и ја веома различите. :lol:

opet me zaebavaš :(

missim, oduvek sam znala da određene rečenice ne smem da kažem, pa sam znala da mi se neke rečenice gade da ih izgovorim, a neke jednostavno da unižavaju decu i njihovo biće...i sad imam kojice.

Ciciban
18-02-2011, 20:19
pa to je super kvin, ali takva moras biti kao osoba
ja nisam takva
ja bih da sve uradim umesto njega od sad, pa do kraja zivota
da nikada nije bolestan, ni nesretan, ni nervozan, ni svasta nesto
i mogu da se trudim koliko god hocu, da glumim kul mamu i sve..ne ide..to se oseti da nisi takav..

ja cu te samo citirati da se ne ponavljam ...

QueenOfClubs
18-02-2011, 20:20
opet me zaebavaš :(
Јок бре, лепо ти рекох.
Буди стрпљива и све ће доћи на своје.
Овим реченицама се постиже ефекат, али тренутни.
Како ће се завршити зависи од детета а не од родитеља.
Мож да буде ОК ал не мора да значи.

причалица
18-02-2011, 20:21
ja cu te samo citirati da se ne ponavljam ...

da li su majke sinova drugačije od majki ćerki?


Јок бре, лепо ти рекох.
Буди стрпљива и све ће доћи на своје.
Овим реченицама се постиже ефекат, али тренутни.
Како ће се завршити зависи од детета а не од родитеља.
Мож да буде ОК ал не мора да значи.

pročitaj ispravljeni, dopunjeni post.

Sandra
18-02-2011, 20:50
8 rečenica koje ne smete da kažete detetu
Mariota Vlaisavljević, 18. 02. 2011. 00:06

U ophođenju sa detetom, ma koliko da ste besni i povređeni, suzdržavajte se od teških i uvredljivih reči. Da ne biste povredili ličnost svog mezimca, ovo je 8 rečenica koje nikada ne biste smeli da uputite detetu.
Ne poredite dete ni sa kim, ne varajte ga i ne grdite bez razloga i budite dosledni

nisam nikad rekla ni jednu od ovih rečenica...pa ipak - ili su glupi ovi što ovo pričaju da se ne govori ili sam glupa ja, jer nikako nisam zadovoljna trenutnim ishodom mog roditeljskog uticaja na ćerke.....jer, vidim da upravo roditelji koji ovakve stvari govore deci imaju decu koja su mirna, dobra, veoma vaspitana, nekako ''ubačena u fioke'' na vreme :huh: gde grešim?

..ajde da se malo posajanim, da ne ispadne da sam potpuno nenormalan roditelj...


ZAŠTO NISI KAO....
Jedno dete je marljivo, a drugo treba uvek da podsećate na njegove dužnosti. Nemojte međusobno porediti svoju decu, samo ćete povećati prirodno suparništvo, a mogu se čak i zamrzeti. Bolje objasnite jasno što želite.

Kada recimo, krene da mi objašnjava kako su eto i Žika&Pera&Marko dobili 3-ke i da nije on jedini, ja ga fino pitam - zašto nije probao da dobije 5-icu, kao recimo Miloš...


NE PONAŠAJ SE KAO MALA BEBA
Vaš osmogodišnjak se ponaša kao da ima četiri godine, ali ovakvim rečima osećaćese uvređeno.

Moj 17-godišnjak je jedinac i poprilično razmažen (za šta sam ja kriva, obzirom da od rođenja živimo sami i uvek sam se trudila da mu nadomestim i tatu i babe i dede itd), pa sam mu onda titrala, na sve moguće načine...e sada kada je malo porastao i kada se recimo desi da neko slučajno ne uvaži njegovo mišljenje ili ne izađe u susret nekakvom njegovom eventualnom prohtevuu, on to teško prihvata jer je navikao da mu je većina stvari bila dozvoljena i da mu se mnogo popušta...Recimo u takvim momentima znam da mu kažem da nije više klinac (iliti: ''da se ne ponaša k'o razmaženo derište'')...
Vremenom sam shvatila da je takav moj ''zaštitnički'' stav prema njemu proizveo poprilično negativne posledice, jer odrasta, a svet ga neće dočekati 'širom otvorenih ruku' i s' doručkom u krevetu (kao mama), svaki put kada mu se 'jednostavno ne ustaje iz kreveta i sl...

ZAŠTO SI SE TAKO OBUKLA
Kad izlazi sa društvom, pustite dete da obuče šta želi, ali kada izlazite zajedno, mora da zna kako da se obuče lepo i pristojno. Decu treba da znaju da se za različite prilike drugačije oblače.

Apsolutno tačno.
Ako hoće da nosi nekakve glupave kombinacije (koje veze s mozgom nemaju), ne mešam se u to kada izlazi negde s društvom i sl.
Ali kada ide u školu - zna se kako mora da se obuče (obzirom da danas profesori po školama i tek kako obraćaju pažnju na to...u smislu da li je dete uredno, opeglano i sl.
....verovatno pošavši od pretpostavke - ako o ovom detetu roditelji ne vode računa, neće biti velika šteta ni ako mi kao profesori to ne (u)radimo)
I naravno, ako negde idemo zajedno (što je u poslednje vreme sve ređe, ali se dešava) ili ako recimo iz nekog razloga mora da dođe kod mene na posao i sl. - sigurno ne može da obuče trenerku i patike (ili da mi veže duks oko struka i sl.)

DIVAN SI
Laskanjem nećete pomoći. Ako je vaše dete talentovano ili ima neku drugu pozitivnu osobinu, ohrabritega rečima da nešto dobro radi, nagradite ga.


Često znam da mu kažem da super izgleda posle, recimo ... šta znam ... povratka od frizera i sl.
(dobro, ne kažem sigurno - 'divan si', već - vidiš kako ti tako super stoji itd.)
Ako je u pitanju nešto što je dobro uradio i tada ga pohvalim i kažem - svaka čast...

GLUP SI
Ovo nikada ne treba da kažete detetu, ma kog uzrasta da je. Neće imati samopouzdanje ako vi mislite nešto loše o njemu. Naterajte dete da razmisli o svojim postupcima, pokažite mu kako se stvari rade pravilno.

...situacija kada ga recimo preslišavam neku lekciju po 5 328 puta, ja je nabubeckam napamet za čistu 5-icu, a on me posle dva sata gleda kao da je upravo pao s 3. kamena od sunca, kažem mu da ili je jednostavno samo lenj & nezainterosan (iliti-bezobrazan), ili je naprosto glup i onda gimnazija nije za njega i treba da promeni školu...
...samo 10 minuta posle toga izlazi iz sobe i izdeklamuje kompletnu lekciju :)


ŽAO MI JE ŠTO SAM TE RODILA
Neoprostiva izjava koja može da ostavi duboke, ozbiljne i dalekosežne posledice. Dete će misliti da nije dostojno ljubavi.

Uh...ovo sam izgovorila jednom i ni malo nisam ponosna na to, naravno... :rumenko:
ALi se kasnije ipak ispostavilo da (na svu sreću) nije ostavilo negativne, već pozitivne posledice, jer je to bilo izgovoreno u momentu kada me je mesecima izluđivao time što neće da popravi ocene, a u međuvremenu se odričem svega i svačega da bi mogla da mu kupim patike od 150E (i neku glupu fishbones jaknu, koja je isto koštala đavo i po...), a on ne daje nikakve rezultate... one thing led to another i rekla sam i to - toliko odlaganja i odricanja, a ti se uhvatio nekog katastrofalnog društva i šta će na kraju biti? Ništa!
...jednostavno sam morala da ga trgnem da shvati da mi nismo ni približno ''dobrostojeća porodica'' i da sam ga svih prethodnih godina štitila da se ne oseća tako, ali da je sada dovoljno odrastao da mora da bude svestan da ne može više da dobija neke stvari, a bez ikakvih ostvarenih rezultata...

OSTAVI ME VEĆ JEDNOM NA MIRU
Dete može da se oseti nepoželjno ako mu ovo govorite. Iako priželjukujete da kafu ispijete bez prekida, nemojte ovo da govorite. Sedite sa njim, uz posao koji obavljate, kažite mališi da ga volite ali da ste zauzeti. Dete će to razumeti.

....kada mališi kažete da 'ga volite i da ste zauzeti' .... ne znam ... posmatrala sam decu i roditelje koji su to govorili svojoj deci i moram da priznam da su sada ta ''deca'' od 15-16 godina - razmaženi tinejdžeri koji nemaju mere i granice, i naprosto bez trunke osećaja za tuđe potrebe, privatnost i sl.
p.s. naravno da nikada nisam prvo rekla - ostavi me već jednom na miru....to bi usledilo upravo posle jedno 10-ak 'cile-mile' molbi da prestane sa upadicama (dok recimo, mi stariji razgovaramo i sl) i posle objašnjenja da će biti saslušan onda kada neko ko je pre njega nešto započeo - i završi...pa kada to nije imalo efekta - onda bi usledilo - Aman...bla,bla,bla...

ĆUTI
Ovim rečima dajete mu do znanje kako vam nije stalo do njegovog mišljenja. Bolje recite da treba da se smiri, da bude miran, pošaljite ga u njegovu sobu. Deca uče na primerima i ponašajte se uljudno.

Slično prethodno navedenom...

причалица
18-02-2011, 20:59
e, a ja nisam nijednom rekla ovo što piše da ne treba da se kaže....iz razloga raznoraznih.....a to su razlozi moje ljubavi prema mojoj (a i svoj) deci.
i sad - deca mi nekad dupe pomeraju, a i pamet....i ja se ne kajem, da ne shavtite pogrešno.
da sam opet kewa iznova, isto bih ovako se ponašala kao sad :( dakle, ili sam neviđeno gloopa, ili nešto u tim rečenicama nije kako treba.

Sandra
18-02-2011, 21:08
ti pre svega imaš devojčice...a tu ipak postoji mala razlika :)

причалица
20-02-2011, 08:44
ti pre svega imaš devojčice...a tu ipak postoji mala razlika :)

kakva? ne znam koliko se razlikuje vaspitanje dečaka i devojćica...missim da ne bi trebalo nešto da važi za jedne, a za druge ne...nije u redu.

Sandra
20-02-2011, 16:01
kakva? ne znam koliko se razlikuje vaspitanje dečaka i devojćica...missim da ne bi trebalo nešto da važi za jedne, a za druge ne...nije u redu.

joooj, ne znam....možda si i u pravu...
Sve prethodno sam uglavnom napisala iziritirana i pod uticajem nekih postova koje sam prošle nedelje čituckala po nekim forumima, gde je ispalo da su sve majke u Srbiji - čiste svetice & bezgrešnice...ni jedna nikad nije podviknula na dete, niti izgovorila nešto što nije bilo primereno i sl.
...ma da...

Ja sa svojim detetom od rođenja imam odnos pun poštovanja & uvažavanja i zaista ga nikada nisam tukla (mada je možda ponekad i trebalo...)
I vrlo često, obzirom da sam ga sama odgajila, kad god bih imala neki veći problem ili dilemu, umela sam da visim i kod školskog psihologa...baš zato što nisam najpametnija, a nisam imala nikoga u okruženju s kim bih se posavetovala...

A što se tiče razlike u vaspitanju na relaciji dečak/devojčica...ne znam...ipak mislim da je, bar u današnje vreme, malo lakše držati pod kontrolom žensku nego mušku decu... Ja sam 'ženski' roditelj 'muškog' deteta (nekih godinu dana sam, igrom slučaja, bila i roditelj dvema devojčicama)... pa sad....možda sam sebi dala za pravo da iz tog razloga na taj način to (u)poredim ...

причалица
20-02-2011, 17:17
dobro...znam da su na forumima svi uglavnom fenomenalni u svemu.
priznajem da ja nisam fenomenalna i prosto pitam da li je u redu što poštujem neko svoje unutrašnje osećanje šta ne treba da se kaže deci (bez konsultacije psihologa) i da za takvo ''roditeljstvo'' dobijam probleme......a drugi roditelji koji napred navedeno govore deci imaju, bar se meni čini, mnogo prilagođeniju decu ovom društvu...ako ništa drugo.
jes da nam društvo nije neko, ali treba u njemu živeti.

Sarmica
20-02-2011, 17:22
Eto ja nisam još uvek roditelj,ali mogu da kažem kakav ću biti...isti kao moja majka...bar cu se truditi:)...a,nadam se da cu i uspeti:aha:

QueenOfClubs
20-02-2011, 17:37
dobro...znam da su na forumima svi uglavnom fenomenalni u svemu.
priznajem da ja nisam fenomenalna i prosto pitam da li je u redu što poštujem neko svoje unutrašnje osećanje šta ne treba da se kaže deci (bez konsultacije psihologa) i da za takvo ''roditeljstvo'' dobijam probleme......a drugi roditelji koji napred navedeno govore deci imaju, bar se meni čini, mnogo prilagođeniju decu ovom društvu...ako ništa drugo.
jes da nam društvo nije neko, ali treba u njemu živeti.
Право да ти кажем, ја сам срећна кад видим да је мој син неприлагођен овом друштву.
И онда знам да сам урадила добар посао.
Увек ми је било важно да он буде свој и да се не поводи за другима.
Било ми је важно да буде јак, јер само тако може да опстане као свој.
Било ми је важно да имамо поверење једно у друго.
Да има критички став.
Да буде самосвестан, да слободно изражава своје мишљење да уме да се одбрани.
Да не доживљава препреке као нешто несавладиво и не одустаје лако.
Ето.
А онда, кад се тако понаша према мени, кад према мени има критички став рецимо, или кад га нека од особина доведе у неку неприлику, е онда ја не кажем да сам лош родитељ.
Знам зашто је тако, али да је то мање битно од онога што ће он бити касније.
Свако његово искуство, било добро или лоше схватам као нешто добро, као нешто из чега он учи.
Све његове тренутне проблеме окрећем у његову корист.

А све ово наведено у тексту, кажем може да утиче добро или лпше на дете и да зависи превасходно од његвог склопа личности, као и од низа других околности.
Знам да би на мог сина то утицало лоше, такво је дете.
Сад, у овом узрасту не би, знао би да не мислим тако, али док је био млађи... Хм.
Али, не треба баш препуштати случају. Васпитавање ипак треба прилагодити типу личности детета.

Брат и ја смо другачије васпитавани јер смо и нас двоје другачији, а на крају испадосмо сасвим слични у већини ствари. :lol:

причалица
20-02-2011, 18:33
А онда, кад се тако понаша према мени, кад према мени има критички став рецимо, или кад га нека од особина доведе у неку неприлику, е онда ја не кажем да сам лош родитељ

meni ne smeta kad su one kritički prema meni raspoložene, nego kad ispoljavanje njihovog ispravnog stava im loš odjek kod ''nadređenih''. tad tumačim da nisu prilagođene....a sa mnom mogu da se klešuju ceo vek, nema frke.

QueenOfClubs
20-02-2011, 18:37
meni ne smeta kad su one kritički prema meni raspoložene, nego kad ispoljavanje njihovog ispravnog stava im loš odjek kod ''nadređenih''. tad tumačim da nisu prilagođene....a sa mnom mogu da se klešuju ceo vek, nema frke.
Знала сам да чим си оно написала треба да се поносиш а не да кукаш :facepalm:
Ништа, само мало преусмеравања да ако некад нешто прећуте може да им уштеди много муке.
Ал мишљење да не мењају никако, само да се ограде. :pusi:

причалица
20-02-2011, 18:42
Знала сам да чим си оно написала треба да се поносиш а не да кукаш :facepalm:
Ништа, само мало преусмеравања да ако некад нешто прећуте може да им уштеди много муке.
Ал мишљење да не мењају никако, само да се ограде. :pusi:

pa neće da se ograde, eto ti ga na...još se svađaju sa mnom da sam mekušac.
a ja kažem da jesam i mislim kako me sramota da im preporučim isto :rumenko:

QueenOfClubs
20-02-2011, 18:43
pa neće da se ograde, eto ti ga na...još se svađaju sa mnom da sam mekušac.
a ja kažem da jesam i mislim kako me sramota da im preporučim isto :rumenko:
Па добро, то су те шашаве године.
Схватиће временом, не брини.

причалица
20-02-2011, 18:44
Па добро, то су те шашаве године.
Схватиће временом, не брини.

ok, aj da ti verujem...samo, čisto sumnjam.

dr.Kadžija
21-02-2011, 13:16
mali drki kaže da sam ja najbolji tata na svetu....i ja mu verujem :lol:

причалица
21-02-2011, 15:36
mali drki kaže da sam ja najbolji tata na svetu....i ja mu verujem :lol:

pa da.....i ja verujem u iluzije :aha:

mica
23-02-2011, 00:49
sve bolja i bolja..ponekad mi se cini kao da sazrevam zajedno sa njima..uz svako njihovo novo poimanje sveta oko nas i ja, za stepenik vise,porastem..potpuno je fascinantan osecaj gledajuci ih kako koracaju kroz sve ove dane,upoznavajuci se svakodnevno sa necim novom i njihovi rezoni,iznenadjenja,odusevljenja i tuga cak me cesto ostave bez daha..bukvalno krzo njih vidim svoju svrhu i svoj pecat..blesavo zvuci ali kao da tek sad osecam prave cari roditeljstva..

причалица
23-02-2011, 07:36
pa mislim da i jeste poenta da sazrevaš sa decom. mene njihova tuga ubija, majke mi...kad su tužne, dođe mi i ja da crknem.

mica
23-02-2011, 23:32
pa mislim da i jeste poenta da sazrevaš sa decom. mene njihova tuga ubija, majke mi...kad su tužne, dođe mi i ja da crknem.

uuuu,to je tek,druga prica..kad ih neko povredi,kao da mi zario noz u srce..

QueenOfClubs
24-02-2011, 17:18
Јој, а ја заиста не схватам то тако трагично.
Мислим, још је мали да би то све било тако страшно, а сви такви догађаји га припремају за живот.
И стварно га не штитим уопште.

причалица
24-02-2011, 17:21
Јој, а ја заиста не схватам то тако трагично.
Мислим, још је мали да би то све било тако страшно, а сви такви догађаји га припремају за живот.
И стварно га не штитим уопште.

od čega ga ne štitiš?

QueenOfClubs
24-02-2011, 17:25
od čega ga ne štitiš?
Ни од чега.
Једном сам хтела, али је он довољно промућуран да схвати. :neutral:

причалица
24-02-2011, 18:39
Ни од чега.
Једном сам хтела, али је он довољно промућуран да схвати. :neutral:

ma, mora biti da ga štitiš od nečega...
ne znam, ja moje štitim od svega....ili mi se tako čini. mislim, trudim se da ih zaštitim koliko mi dopuštaju...jer, život će i ovako da ih mlati, pa da krene to što kasnije.

QueenOfClubs
24-02-2011, 19:50
Па да се навикне да живот није бајка.
Ко ће да га штити кад мене не буде?
И зашто да буде неспреман?
Ја му то не желим.
Нек се мало по мало навикава на све.
Нека преболи дечије болести кад треба.
Томе и служе.

причалица
08-04-2011, 20:18
Нека преболи дечије болести кад треба.
Томе и служе.

ne volim dečje bolesti...nisam srećna što su imale te ''ovčje boginje''...ne vidim da su deca, koja ih nisu preležala, nešto mnogo na šteti.

QueenOfClubs
08-04-2011, 20:19
Ел ти знаш како се тешко подносе овчије богиње кад имаш преко 30-40... :aha:

причалица
08-04-2011, 20:20
Ел ти знаш како се тешко подносе овчије богиње кад имаш преко 30-40... :aha:

ne znam....podnose se kao i dvaki drugi virus, verovatno.

Zak
08-04-2011, 20:22
ne volim dečje bolesti...nisam srećna što su imale te ''ovčje boginje''...ne vidim da su deca, koja ih nisu preležala, nešto mnogo na šteti.

Veruj da vecu stjupidariju nisi mogla reci.
Ja umalo nisam umro od ovcijih boginja koje sam zaradio u 20. godini.

причалица
08-04-2011, 20:22
Veruj da vecu stjupidariju nisi mogla reci.
Ja umalo nisam umro od ovcijih boginja koje sam zaradio u 20. godini.

pa verovatno bi umro od mnogo čega, a ne samo od ovčjih boginja.

Zak
08-04-2011, 20:26
Ovcije boginje znaju biti veoma zajebane. osobe od kojih sam ja dobio tada su bile malo mladje od mene i one su prelezale te varichele manje vise bez problema. Ja sam imao veliki osip i moram ti reci da sam izgledao kao oni nesrecnici iz filma Variola Vera. Za 22 dana koliko sam proveo u bolnici izgubih nekih 25 kila. Na svu srecu zahvaljujuci majci sto je uhranila strvinu a i nikada nisam bio kilav preziveh nekako. Znam samo da je posle mene par dana u toj sobi na infektivnoj klinici dosao jedan mladic malo stariji od mene koji je umro od istih boginja.

причалица
09-04-2011, 07:25
Ovcije boginje znaju biti veoma zajebane. osobe od kojih sam ja dobio tada su bile malo mladje od mene i one su prelezale te varichele manje vise bez problema. Ja sam imao veliki osip i moram ti reci da sam izgledao kao oni nesrecnici iz filma Variola Vera. Za 22 dana koliko sam proveo u bolnici izgubih nekih 25 kila. Na svu srecu zahvaljujuci majci sto je uhranila strvinu a i nikada nisam bio kilav preziveh nekako. Znam samo da je posle mene par dana u toj sobi na infektivnoj klinici dosao jedan mladic malo stariji od mene koji je umro od istih boginja.

pa dobro, zak, govorim o tome da bi bilo najbolje da ih nikad nisi dobio.

Zak
09-04-2011, 11:32
pa dobro, zak, govorim o tome da bi bilo najbolje da ih nikad nisi dobio.

Da, tako misle neki roditelji za svoju decu. Inkubacija traje nekih 14-22 dana, osoba je infektivna i u toku inkubacije i to sve traje dok se kruspa kako je zovu ne osusi.
U toku inkubacije nije ti nista, tak da je nemoguce provaliti kliconosu. Najbolje je prelezati decje bolesti kako te ne bi zadesile kasnije.
Raspitaj se ti malo bolje kod strucnih lica sta je bolje. Jer ako si roditelj, cini mi se da imas katastrofalan stav prema ovim stvarima jer najbolje je da nikada nista ne dobijemo... ali s obzirom da zivimo na planeti zemlji i da se moramo kretati medju ljude ta teorija zvuci kao bajka.

mica
09-04-2011, 15:11
ne volim dečje bolesti...nisam srećna što su imale te ''ovčje boginje''...ne vidim da su deca, koja ih nisu preležala, nešto mnogo na šteti.

Potpuno te razumem. Mislim da nikad necu moci hladne glave da budem kad im nesto fali,koliko god da sam negde zbog Nikole oguglala oko decjih bolesti i malko ocrvsla,toliko bih volela da mogu da ih stavim u stakleno zvono i stitim od svega. Al uvek se trudim da ne napravim nesposobne osobe od njih koji ce navici da ih stalno stitim,pa je zapravo,prava mudrost u tome naci balans izmedju te dve stvari. Sasvim normalno rezonujes...

причалица
09-04-2011, 15:30
Sasvim normalno rezonujes...

eh, mico... ti me jedina razumeš.

mica
09-04-2011, 16:10
eh, mico... ti me jedina razumeš.

Naravno da te razumem i uospte mi nije jasno napusavanje onoliko zbog tvog stava koji je,po meni sasvim opravdan..No dobro,ima nas raznih

причалица
09-04-2011, 16:14
Naravno da te razumem i uospte mi nije jasno napusavanje onoliko zbog tvog stava koji je,po meni sasvim opravdan..No dobro,ima nas raznih

ma nije napušavanje....ljudi su različiti i svako ima pravo da iznese svoje mišljenje.
moje je mišljenje da treba štiti decu....i brat i ja smo bili dosta zaštićeni i mislim da nam je to više koristilo u životu nego što nam je štetilo...e, sad, možda se moja mila majka ne bi složila s tim mišljenjem, ali mislim da je ipak malo dockan za promenu :lol:

Adio
09-04-2011, 16:24
Sta znaci stititi decu?
Mislim, ja sam prva imala i boginje i sarlah pa cak i u sred leta upalu pluca, jedino o cemu je majka uvek vodila racuna to je higijena, da se peru ruke, da se ne pije iz tudjih casa, da svako ima svoj sapun peskir i ostalo, higijena kuce da je kako treba itd.
A moje sestre sem boginja nista nisu imale.

QueenOfClubs
09-04-2011, 16:25
Dečije bolesti sam spomenula metaforično :qq:

mica
09-04-2011, 16:26
ma nije napušavanje....ljudi su različiti i svako ima pravo da iznese svoje mišljenje.
moje je mišljenje da treba štiti decu....i brat i ja smo bili dosta zaštićeni i mislim da nam je to više koristilo u životu nego što nam je štetilo...e, sad, možda se moja mila majka ne bi složila s tim mišljenjem, ali mislim da je ipak malo dockan za promenu :lol:

Pa vidi,meni cesto zameraju da sma previse tolerantna i da mnog dopustam deci te da cu napraviti "zdrave debile" od njih,pogovoto od NIkole,koji je mamin sin i mezimac..na kraju,moji klinci su jako vaspitani i dobro,nikad nisam imala nikakav problem sa njima i smatram da je najvecim delom to zbog velike kolicine ljubavi koju imaju

Adio
09-04-2011, 16:27
..na kraju,moji klinci su jako vaspitani i dobro,nikad nisam imala nikakav problem sa njima i smatram da je najvecim delom to zbog velike kolicine ljubavi koju imaju

To je najbitnije

mica
09-04-2011, 16:29
Dečije bolesti sam spomenula metaforično :qq:

e sta si napravila??!! :sizika: :)
pa dobro,malo smo skrenule,ali mene je iritira kad neko ima za pravo nekom da etiketira stav kao glupav ili kako je vec receno..

причалица
09-04-2011, 16:43
e sta si napravila??!! :sizika: :)
pa dobro,malo smo skrenule,ali mene je iritira kad neko ima za pravo nekom da etiketira stav kao glupav ili kako je vec receno..

ova mica je puna ljubavi, nema šta :lol:

mica
09-04-2011, 16:45
ova mica je puna ljubavi, nema šta :lol:

kad volem,volem,kad ne volem..:sizika:

причалица
09-04-2011, 16:46
kad volem,volem,kad ne volem..:sizika:

i, šta ti je lakše - da voliš ili ne voliš?

QueenOfClubs
09-04-2011, 16:46
Ја својевремено отворих тему – шта све чинимо за своју децу.
Мој је став да их не треба штитити, већ са њима разговарати.
И чак сматрам да је добро кад још као мали наиђу на неправду, злобу, безобразлук, полтронизам и свашта нешто што доживе у вртићу.
А ми, као родитељи смо ту да у таквим ситуацијама разговарамо с њима и објаснимо.
А и касније у школи, да их васпитавамо да буду самостални и да сами решавају своје проблеме.
Ту смо као подршка, али сигурно је да нећу уместо њега извршавати његове обавезе.
И онда, кад са 17, 18... 30, 35 наиђе прави проблем, умеће да га превазиђе и да настави даље.

причалица
09-04-2011, 16:49
И онда, кад са 17, 18... 30, 35 наиђе прави проблем, умеће да га превазиђе и да настави даље.

dalje će svakako...to nije sporno.
mislim da čeličenje dece d malih nogu nije loše za decu koja to mogu da podnesu...ima nas različitih...i dece i roditelja.

QueenOfClubs
09-04-2011, 16:51
Па ако нису очеличена, врло је дискутабилно како ће даље.
Можда се снађу, можда не.

причалица
09-04-2011, 16:54
Па ако нису очеличена, врло је дискутабилно како ће даље.
Можда се снађу, можда не.

pa očeličiće se kad budu bila u stanju...tako ja razmišljam.

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:02
pa očeličiće se kad budu bila u stanju...tako ja razmišljam.
А ако не буду?
Свако дете је другачије, истина, али баш на ону слабију треба обратити посебну пажњу.
За сваког постоји прави приступ.
И ја стварно мислим да је моја најважнија улога као родитеља управо та, да га спремим за живот.
Љубав се подразумева, пажња, одећа, здрава храна, школа... То су све ствари које сви ми природно пружамо својој деци.
Али направити човека од детета је оно што је најважније.

kojica
09-04-2011, 17:17
Ma opušteno.. oni i tako gledaju šta radimo i uče... :raz_088:

mare
09-04-2011, 17:21
Kad se otac i mati među sobom ne ljube i ne poštuju, od koga će deca njihova naučiti da ih ljube i poštuju?
Ako želite da vam deca vaša dobra budu, podajte im već od prve mladosti primer vrline.

Dositej Obradović

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:22
Па како се не сети да опере прозоре некад? :mirka:

причалица
09-04-2011, 17:22
Kad se otac i mati među sobom ne ljube i ne poštuju, od koga će deca njihova naučiti da ih ljube i poštuju?
Ako želite da vam deca vaša dobra budu, podajte im već od prve mladosti primer vrline.

Dositej Obradović

tačno.
samo, on nije imao decu, pa ne znam kako bi ispoštovao to ljubljenje i poštovanje...čak je i iz manastira pobegao :(...koliko ja to nešto znam.
toliko i ljubavi i poštovanju.

kojica
09-04-2011, 17:23
Možda zato što si ti mama pa se ne poistovećuje sa tobom.
On će sebi da nađe žensko koje će da pere prozore. :lol:

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:24
Kad se otac i mati među sobom ne ljube i ne poštuju, od koga će deca njihova naučiti da ih ljube i poštuju?
Ako želite da vam deca vaša dobra budu, podajte im već od prve mladosti primer vrline.

Dositej Obradović

Кад се отац и мати међ собом не љубе и не поштују и не могу другачије, шта онда? :aha:

причалица
09-04-2011, 17:24
Па како се не сети да опере прозоре некад? :mirka:

ko da pere prozore? tvoj sin? ma hajde, molim te....:lol: pusti dete na miru.
posle da pere ženi prozore....si ti pri sebi?

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:27
Možda zato što si ti mama pa se ne poistovećuje sa tobom.
On će sebi da nađe žensko koje će da pere prozore. :lol:
И његов отац пере прозоре. :aha:
Шалим се ја мало, али ја ипак причам о узрасту кад су мањи и кад се сами сретну са ситуацијама које су им стране.
А већина деце ће прво покушати да изврда пре него ли преузме одговорност или неку обавезу. :aha:

mare
09-04-2011, 17:28
Кад се отац и мати међ собом не љубе и не поштују и не могу другачије, шта онда? :aha:

Onda je bolje da se razvedu, ali da i dalje podižu dete, ostanu o kakvim takvim odnosima, i ne upropaste život detetu svađama i tučama...

Bolje dobar razvod nego loš brak, ili tako nešto. : )

причалица
09-04-2011, 17:29
Onda je bolje da se razvedu, ali da i dalje podižu dete, ostanu o kakvim takvim odnosima, i ne upropaste život detetu svađama i tučama...

Bolje dobar razvod nego loš brak, ili tako nešto. : )

jeste, marko....sve je lepo u teoriji.

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:31
ko da pere prozore? tvoj sin? ma hajde, molim te....:lol: pusti dete na miru.
posle da pere ženi prozore....si ti pri sebi?
Ти је интерна шала. :lol:
Зове он мене летос на посао а ја не знам где ми је глава.
Уздише... Мени је досадно, шта да радим.
Иди напоље. Нема с ким, нико неће. Позови друга. Неће нико.
Иди до купатила... Да... Испод лавабоа се налази Мер, видећеш... Дааааа. Еси узо? Аха.
Е сад лепо иди до мог узаног дела ормара... Да... Ел видиш те крпе горе... Видим.
Е фино, узми једну и опери прозоре.
Мамааааааа!
Па имам посла, не зезај ме.
Сви у канцеларији су пали од смеха.
:lol:
Више му никад није било досадно. :aha:

mare
09-04-2011, 17:31
Pa dobro, to u neku ruku jeste teorija, ali u neku ruku govorim iz iskustva..

Svakako je bolje da dete odraste s jednim roditeljem od kog će imati bezgraničnu ljubav, nego s dva od kojih neće imati ništa osim trauma, i kasnijih psihičkih problema..

QueenOfClubs
09-04-2011, 17:31
jeste, marko....sve je lepo u teoriji.
Зашто у теорији има и у пракси. :aha:

причалица
09-04-2011, 17:36
Зашто у теорији има и у пракси. :aha:
dobro...ima u praksi, ne kažem da nema....ali je retkost.

kojica
09-04-2011, 17:38
И његов отац пере прозоре. :aha:
Шалим се ја мало, али ја ипак причам о узрасту кад су мањи и кад се сами сретну са ситуацијама које су им стране.
А већина деце ће прво покушати да изврда пре него ли преузме одговорност или неку обавезу. :aha:
Decu treba osamostaliti i osposobiti za život. Sa time se u potpunosti slažem.
Takođe za decu treba učiniti mnogo, tako da znaju da smo tu i da ćemo za njih
poginuti ako treba.

причалица
09-04-2011, 17:39
Decu treba osamostaliti i osposobiti za život. Sa time se u potpunosti slažem.
Takođe za decu treba učiniti mnogo, tako da znaju da smo tu i da ćemo za njih
poginuti ako treba.

e, mudar roditelj je onaj koji tu nađe pravičnu sredinu.

kojica
09-04-2011, 17:48
e, mudar roditelj je onaj koji tu nađe pravičnu sredinu.
Kako sredinu?
Ako, na primer, neću da mu napišem domači nikada, a kada god traži pomoć, hoću
da mu pomognem, jel to sredina?

причалица
09-04-2011, 17:50
Kako sredinu?
Ako, na primer, neću da mu napišem domači nikada, a kada god traži pomoć, hoću
da mu pomognem, jel to sredina?

ma ne bre...nego generalnu sredinu kad pomažeš a kada se čeliči.

kojica
09-04-2011, 17:56
ma ne bre...nego generalnu sredinu kad pomažeš a kada se čeliči.
Paaa... :hm: ne čeliče se nikada.. :lol:

Moja postavka je takva da oni uvek rade ono što oni moraju, a ja ono što ja moram i tu nema kompromisa. Niti ću ja da se ''borim'' sa njihovim drugarima, niti će oni morati da se brane od odraslih. Jel da?
Na svu sreću žive u takvom okruženju da im nije moranje da idu sa ocem u lov.. :lol: tako da su sasvim
bezbedni...

QueenOfClubs
09-04-2011, 18:15
Kako sredinu?
Ako, na primer, neću da mu napišem domači nikada, a kada god traži pomoć, hoću
da mu pomognem, jel to sredina?
Па кад тражи помоћ од мене, ја га наведем да сам нађе решење.
Постављам таква питања једноставно да он научи да размишља.
Да ли је то средина или не, немам појма, али ја тако са њим у готово свим стварима.

QueenOfClubs
09-04-2011, 18:16
Paaa... :hm: ne čeliče se nikada.. :lol:

Moja postavka je takva da oni uvek rade ono što oni moraju, a ja ono što ja moram i tu nema kompromisa. Niti ću ja da se ''borim'' sa njihovim drugarima, niti će oni morati da se brane od odraslih. Jel da?
Na svu sreću žive u takvom okruženju da im nije moranje da idu sa ocem u lov.. :lol: tako da su sasvim
bezbedni...
Сад, у том узрасу свакако јесу.
Али безбедније је отићи у лов са оцем него остати код куће са компом.

причалица
09-04-2011, 18:49
Сад, у том узрасу свакако јесу.
Али безбедније је отићи у лов са оцем него остати код куће са компом.

to sad već zavisi od oca.

Bandit
09-04-2011, 18:56
KOd mene je ovako...
Ako hoćeš da odlučuješ...imaš i odgovornost...
Ako odlučuju ispravno..dobro za njih.. još bolje za mene...
Ako su im odluke loše...nevlja za njih ... meni isto ..odluke pruzimam ..ja...

причалица
09-04-2011, 18:58
KOd mene je ovako...
Ako hoćeš da odlučuješ...imaš i odgovornost...
Ako odlučuju ispravno..dobro za njih.. još bolje za mene...
Ako su im odluke loše...nevlja za njih ... meni isto ..odluke pruzimam ..ja...

a je l odmah znaš da li je odluka loša ili dobra?

Bandit
09-04-2011, 19:00
Pa znam uglavnom..nekad je to moguće nekad nije...naravno ne rizikujem da ne znam kakva će odluka da bude ako je nešto bitno...
O tome prvo pričamo...i ako ne polože usmeni ..na praktično i ne izlaze...

причалица
09-04-2011, 19:06
O tome prvo pričamo...i ako ne polože usmeni ..na praktično i ne izlaze...

uglavnom - pričanje, pričanje, pričanje....missim da i ja to radim...nekad dobro nekad ne...tj. nije im uvek lako ni prići ni razgovarati.

Bandit
09-04-2011, 19:12
A kod mene ne moraju ništa ni da rade ni da uče ...ništa...ne tražim od njih...ali da pričaju moraju....
Hiljdu puta su mi rekli..bolje da poludim da vičem da se derem da ih bijem samo nemoj da nas teraš da pričamo...
Mada kako vreme ide ..oni počinju sami da traže da razgovramo ..o nekim stvarima...
Mislim..ustvari šta ima da mislim ZNAM.. Sve u životu može da se nauči...pa i da razgovaraš ...sa decom npr.

причалица
10-04-2011, 06:52
Sve u životu može da se nauči...pa i da razgovaraš ...sa decom npr.

slažem se.

QueenOfClubs
10-04-2011, 11:51
A kod mene ne moraju ništa ni da rade ni da uče ...ništa...ne tražim od njih...ali da pričaju moraju....
Hiljdu puta su mi rekli..bolje da poludim da vičem da se derem da ih bijem samo nemoj da nas teraš da pričamo...
Mada kako vreme ide ..oni počinju sami da traže da razgovramo ..o nekim stvarima...
Mislim..ustvari šta ima da mislim ZNAM.. Sve u životu može da se nauči...pa i da razgovaraš ...sa decom npr.
А што не морају да уче код тебе?
Мој син понесе књиге код оца кад иде следеће недеље пре подне у школу.
Мислим, не сад да учи све време тамо и не носи све предмете, али један, два...
То је његова обавеза... Да учи. И не видим ниједан разлог зашто то не би радио кад оде код оца.

причалица
11-04-2011, 06:57
nikakav sam roditelj. ne mogu ništa da im odbijem :facepalm:

DaDole
11-04-2011, 13:50
nekako mislim da sam dobar roditelj..zapravo,ja sam svome sinu neko sa kim ima otvoren odnos i više je onako prijateljski...nema autoriteta,ni straha,ni kažnjavanja..dogovaramo se i mene to čini sretnom.A da mogu nešto da mu odbijem..e,to ne mogu:)

QueenOfClubs
11-04-2011, 13:53
Mogu da odbijem kako ne mogu...

причалица
11-04-2011, 15:54
nekako mislim da sam dobar roditelj..zapravo,ja sam svome sinu neko sa kim ima otvoren odnos i više je onako prijateljski...nema autoriteta,ni straha,ni kažnjavanja..dogovaramo se i mene to čini sretnom.A da mogu nešto da mu odbijem..e,to ne mogu:)

pa i ja tako nekako, uglavnom...ali, većina ljudi koje znam kažu da grešim.

kojica
11-04-2011, 15:59
Što si grešila, grešila si. Mislim da su tvoje devojke već dovoljno odrasle, da ništa bitno
ne možeš ni da popraviš, niti da pokvariš. To što sada dozvoljavaš ili ne, više nije vaspitanje
već zauzimanje tvog stava u odnosu na njih. Koliko ćeš sebe dati ili koliko ćeš vremena
odvojiti za sebe.

причалица
11-04-2011, 16:10
Što si grešila, grešila si. Mislim da su tvoje devojke već dovoljno odrasle, da ništa bitno
ne možeš ni da popraviš, niti da pokvariš. To što sada dozvoljavaš ili ne, više nije vaspitanje
već zauzimanje tvog stava u odnosu na njih. Koliko ćeš sebe dati ili koliko ćeš vremena
odvojiti za sebe.
e, i to što kažeš...lično, mislim da sam do njihove 15. baš dosta vremena posvetila ćerkama...baš.
međutim sad, kad vidim da i one imaju neke svoje probleme, mislim kako je možda trebalo da učinim svojevremeno ovako ili onako...ali sad, šta je-tu je...priča je lek, ako ništa drugo, a ono da prođe vreme i da se posle bolje sagledaju stvari.
p.s. ne mislim priča kao pričalica :raz_114:

Bandit
11-04-2011, 16:12
ka sam roditelj..Pa SUPER ...a što pitaš...

mikili
20-04-2011, 18:53
trudim se da budem realan roditelj.da im dam puno ljubavi,da ih naucim sta je dobro,sta ne,trudim se da oprastam kad grese,ali da zapamte da se greske placaju,trudim se da im ne tolerisem mane,da ih ne previdjam,trudim se da se stim sebe u tim godinama,da se setim reakcije mojih roditelja,pokusavam da e reagujem kao oni ako me je to povredjivaalo,ili da reagujem bas tako ako sam ja tada nesto shvatila.nema idealnih roditelja,svi gresimo iz ljubavi prema deci..samo se nadam da ce kad odrastu,razumeti to,kao sto sam ja razumela i oprostila mojim roditeljima.

причалица
23-04-2011, 07:32
ja sam popustljiv roditelj :rumenko:

kojica
11-07-2011, 05:44
nikakav.. :qq:

dala sam decu izviđačima i izgorela su.. :qq:

причалица
11-07-2011, 06:11
nikakav.. :qq:

dala sam decu izviđačima i izgorela su.. :qq:

nisu valjda :eek:

kojica
11-07-2011, 06:25
jesu.. :raz_088:

i tek sad vidim koliki sam bolesnik.. ovo je prvi put da su proveli dan napolju u periodu od 11 do 5..
prvi prvcijati put za deset godina.. :qq:

el ima još takve dece il su samo moja u zvonce?

причалица
12-07-2011, 07:10
moja su bila pod zvonom do, otprilike, tih godina :hm:...kada je sve polako počelo da ''izmiče kontroli'' :lol:

kojica
12-07-2011, 08:32
e dobro je.. :jasenka: nisam jedina...

Zazijavalo
12-07-2011, 08:36
nikakav.. :qq:

dala sam decu izviđačima i izgorela su.. :qq:
I šta si radila? :eek:
Pravila drugu? :pusi:

kojica
12-07-2011, 08:37
:raz_114:

ma ništa.. napravili pauzu jedan dan i sasam ih opet poslala.. :lol:

причалица
18-07-2011, 07:36
eto, puštam (o) ovu našu stariju samu na more...mislim da je dovoljno odrasla da se brine o sebi 20ak dana. doduše, ide sa još dve drugarice. sad bi me mnogi pitali, kakve su to drugarice?
a ja bih rekla da jednu znam a da drugu ne znam...
i, je l to u redu? pa, mislim da jeste, dovoljno je što je ćerka poznaje. nadam se da je njen sud ok.

kojica
18-07-2011, 07:51
Naravno da će s društvom da ide.. :dance:

причалица
18-07-2011, 13:37
Naravno da će s društvom da ide.. :dance:

i mi smo išli (brat i ja) u tim godinama....sećam se, odemo na vis, a tata svakih 10 dana dođe da nam donese pare i da vidi da se ne glupiramo previše...a nismo nikad znali kog će tačno dana da dođe, nije bilo mobilnih telefona...brod je dolazio dva puta dnevno, jedino smo to znali :lol:

причалица
18-07-2011, 19:08
Laza: Kevo, daj mi čašu vode, kreće mi serija. I donesi mi nešto da jedem. Onako, na brzinu.
Dva sata kasnije...
Laza: Kevo, daj mi neki sok. I isprazni mi pikslu.
Keva: Hoćeš i da te podojim? Moržino jedna, samo ležiš tu čitav dan. Još malo, pa će kljove da ti izrastu!

:raz_114: strašno :pada:

Lujka
18-07-2011, 20:10
Po ovom minulom radu rekla bih da sam bolji roditelj nego sto su moji bili. Sve ono sto je meni nedostajalo pruzila sam mom detetu. Vise sam popustljiva nego stroga ali on to ume da ceni i nije nijednom to iskoristio kako ne treba. Ljubi ga majka :bisa:

причалица
18-07-2011, 20:11
Po ovom minulom radu rekla bih da sam bolji roditelj nego sto su moji bili. Sve ono sto je meni nedostajalo pruzila sam mom detetu. Vise sam popustljiva nego stroga ali on to ume da ceni i nije nijednom to iskoristio kako ne treba. Ljubi ga majka :bisa:

e, i ja mislim da sam takva....ali, i majka i muž mi prigovaraju zbog toga, ne znam zašto.

Zazijavalo
18-07-2011, 20:14
eto, puštam (o) ovu našu stariju samu na more...mislim da je dovoljno odrasla da se brine o sebi 20ak dana. doduše, ide sa još dve drugarice. sad bi me mnogi pitali, kakve su to drugarice?
a ja bih rekla da jednu znam a da drugu ne znam...
i, je l to u redu? pa, mislim da jeste, dovoljno je što je ćerka poznaje. nadam se da je njen sud ok.
El ima brke ta nepoznata drugarica? Il jih brije? :mrgreen:

причалица
18-07-2011, 20:15
El ima brke ta nepoznata drugarica? Il jih brije? :mrgreen:

nema, nit ih brije :lol: tol'ko znam.

Lujka
18-07-2011, 20:18
Mozda tek sada majka uvidja gde je napravila "greske" i propuste.. ne znam.
Ja sam znala da necu biti ni blizu kao moji roditelji. Brat je bio isto takvog misljenja medjutim on je postao gori od nasih roditelja. Verovatno je zaboravio neke stvari a i iz neznanja ide krucom - "vojnickom" varijantom.