PDA

Pogledaj Punu Verziju : zlostavljanje dece



sani
02-09-2009, 13:23
http://www.alo.rs/vesti/18851/Otac_detetu_lomio_rebra

nadjoh ovaj link na krsti...naravno krv mi se sledila od ovakve price, kao i uvek kad cujem ili procitam nesto slicno.
na zalost , svedoci smo sve cescih i sve bizarnijih pojava zlostavljanja dece.

To su oni slucajevi koji su prijavljeni i otkriveni. Sta je slucajevima ispred kojih se zatvaraju oci? Imate li ih u komsiluku, u rodbini..? da li biste prijavili slucaj zlostavljanja deteta..jer na zalost, mnogi ljudi se libe toga sto zbog straha od moguce osvete zlostavljaca, sto iz razloga jer gledaju svoja posla...

sani
02-09-2009, 13:29
I vrlo koristan link:

http://www.decijalinija.com/protokol2.html

Dusala
02-09-2009, 22:19
:raz_038: ja takvima bih samo smrtnu kaznu po kratkom postupku i na licu mesta...

nego da bih prijavila i to odmah istog momenta...

причалица
22-09-2009, 10:15
meni je sve to baš mučno.....žao mi je dece...kao ono muško dete od 2.5 godine, koje je neko ostavio u dvorištu zvečanske pre neki dan....

kojica
22-03-2010, 12:41
ja sam jednom prijavila komšiju koji je zlostavljao šestogodišnju ćerku...

Tek smo se doselili. Meni deca bila malena. I često se dešavalo da čujem vrisku
i psovke dok smo u parkiću. Onda me lokalna družina mama sa decom uvela u priču.
''eto taj komšija nije baš čitav.. svako malo ih ubije od batina...''
I ja ondak lepo odem do vrata, pogledam ime i prezime, pa nazovem miliciju..
i rešen problem...
Posle toga sam ih viđala kako se porodično šetaju i drže za ruke.
Dete me obožava...

Iako su sve vrištale da nikako to ne radim, jer mogu da imam posledice
ako sazna ko ga je prijavio, nisam se na to obazirala.

A posle se ispostavilo da je čovek milicioner...:raz_114:
Garant je saznao.

причалица
09-04-2010, 18:54
joj...svako jutro, dok se spremam za posao, u kupatilu, čujem svađe (grozne svađe!) majke mojih godna i tinejdžrke od 13-14 godina u stanu iznad našeg...uvek slušam sve, jer su toliko glasne da je jedina mogućnost da izađem iz kupatila....ipak, ne radim to, jer mi se žuri da na vreme krenem na posao...i nije mi jasno kako uvek svađe krenu od ''gluposti'' - kao:
- izađi iz kupatila, treba meni...
- neću, još nisam završila'!
- kako si se to obukla, kao kreten, brukaš me...
- šta te briga?!
- život si mi upropastila, kravo jedna!
a onda čujem dedu (koji je kolega mog pok. tate):
- ybem vam sunce svima, kako imate snage da se svađate tako rano ujutru, ne može čovek od vas na miru kafu da popije!
i mene stvarno zaprepasti činjenica svakodnevnog scenarija (radnim danom doduše, jer možda nešto prespavam vikendom)...količine negativne energije svakog jutra kojom se poje njih dve....da li je to zlostavljanje ili način funkcionisanja?
ako mi kažete da jeste zlostavljanje (batine nisam čula, mada ne sumnjam da ih ima), ne znam da li sam u stanju to da prijavim - jer, osim svađa, nemam nikakvih drugih dokaza.

kojica
09-04-2010, 19:22
Pa ti se žali da te uznemiravaju, a oni nek rešavaju koj tu koga maltretira. :sad:

Do kraja godine donose zakon o zabrani batinanja dece. :kojica:

причалица
09-04-2010, 19:44
ma, slušaj, ne uznemiravaju oni mene a priori...njihovo je kako funkcionišu...ali, ne mogu da shvatim da neko svoje rođeno dete zove kravom u 5 ujutro? i da okrivljuje dete za promašen život...meni je to zlostavljenje u embrionalnoj varijanti.

mare
09-04-2010, 19:52
pre bih rekao da je to način funkcionisanja :lupko:

причалица
09-04-2010, 20:13
pre bih rekao da je to način funkcionisanja :lupko:

i meni:mirka:užas....a samo da ih vidiš kako su skockani i ćutljivi kad izađu iz stana...strava.

mare
10-04-2010, 12:49
ima i gore ;/

причалица
10-04-2010, 20:43
pa ima, ne kažem da nema....samo što ja to ipak nisam videla ni čula...meni je i ovo grozno, a kad pročitam šta su sve ljudi u stanju da rade deci - strašno.

Man
12-04-2010, 07:58
mada, ni deca nisu što su nekad bila :( posebno u tom uzrastu

Ciciban
12-04-2010, 08:57
mislim u pravu si sto se tice dece , moj brat ima kucu , kad se udalji od njega par metara on joj kaze vrati se i ona se smesta vrati , a ja stefanu 200 puta kazem vrati se on nece da se vrati ....:( i kako da ga ne zlostavljam :lol: ....( moram li da napomenem da ga ne zlostavljam u pravom smislu reci :) ) , znaci grdnja blagim tonom mu ne gine ....i sve mi obecava da ce od sutra biti bolji i da ce me slusati :)

Sibi
12-04-2010, 09:12
Dete mora da snosi posledice za svoje postupke koliko god da je malo. Skloniti mu kompjuter, uzeti mobilni telefon, zabraniti izlazak napolje par dana ... to su vaspitne mere, ne kažnjavanje. Mada sam ja sve obrnuto radila i sad me to lupa po glavi. :(

A ove što koriste lopatu, kaiš kao vaspitnu meru, ili psihički zlostavljaju decu... pa ne znam, nema kazne kojom bih ih kaznila. Cenim da su to teški bolesnici i mesto im je u specijalizovanoj ustanovi... jer ako su u stanju da se na takav način ophode prema sopstvenoj deci, oni su opasnost i po okolinu.

Ciciban
12-04-2010, 09:22
ma ni kazna ne pomaze jer je nemozemo ni izdrzati uvek se nadje neko ko ga oslobodi iste ....a to je vec pogubno sto se tice vaspitanja i autoriteta