PDA

Pogledaj Punu Verziju : Poljubac - lek za sve boljke



ribizla
30-08-2011, 10:39
Strastven, provokativan, zabranjen ili ukraden... Nije važno kakav je, poljubac nikada nije samo poljubac. To je jedan od najintimnijih činova koji izaziva buru emocija. Mi vam otkrivamo sve tajne vezane za ovaj senzualni užitak, a vi ih iskoristite da biste se ljubili što više možete.

http://razbibriga.net/clear.gif

Dobrobiti poljupca
Poljubac povećava nivo kiseonika u telu usled ubrzanog rada srca što za posledicu ima niz zdravsvenih dobrobiti. Pa, tako „ljubilice” manje pate od bolova u glavi, nesanice, bolova u respiratornom sistemu, bolova u stomaku, bolova u žuči.

- Kada poljubite neku osobu deo vaše flore ostaje u njenim ustima i do tri dana.

- Tokom poljupca udarci srca se penju sa uobičajenih 70 na 150 otkucaja po minutu.

Poljubac u brojkama:
12 kg je težina pritiska između usana partnera tokom strastvenog poljupca.
12 kcal je količina koju samo jedan strastveni poljubac može da sagori za deset sekundi.
20 različitih načina ljubljenja je opisano u jednoj od najpoznatijih knjizi ljubavnih veština Kama Sutra.
24 mil je prosečan broj poljubaca koje samo jedna osoba razmeni tokom svog života.
250 različitih virusa i bakterija može da pređe sa jednih usta na druga tokom poljupca.
Tokom svakog poljupca razmenjuje se:
Voda 9 mg
Albumin 0,7 mg
Mast 0,71 g
Soli 0,45 mg
Ostalo 0,18 g

ANATOMIJA POLJUPCA
Svako ko se ikada poljubio zna da se senzacije koje izaziva poljubac ne ograničavaju samo na usta. Kada se ljubite sa nekim, facijalni nerv (1) prenosi poruke sa usta, jezika i lica do mozga (2) kako bi ga obavestio šta se dešava. Mozak na ovo odgovara tako što naređuje vašem telu da proizvodi:
Oksitocin pomaže ljudima da razviju osećanje ljubavi, bliskosti i povezanosti

Uvek zatvore oči kada se ljube
30 odsto muškaraca
97 odsto žena
55 odsto kaže da su im najslađi poljupci ukradeni na maloj mračnoj terasi.




pitanje:
Jel volite da se ljubite?

DaDole
30-08-2011, 11:40
Ček ribizlo..pa to je smisao posta? Da odgovorimo da li volimo da se ljubimo?
Pa,ima li iko ko ne voli da se ljubi:hm:

ribizla
30-08-2011, 11:42
pa smisao je da procitate.. i odgovorite na pitanje.
pa ima ljudi sto ne vole..
neki vole otvorenih oci.. itd.. itd..

DaDole
30-08-2011, 11:45
Evo,odgovaram da fakat volim:)

lider
30-08-2011, 12:25
аман и ја, па се не жалим

Vragolanka
31-08-2011, 11:13
volim samo na početku, dok je sveže...
posle otupim.

Adio
01-09-2011, 23:06
Procitajte knjigu ''Poljubac u doba kuliranja,, od Zorice Tomic, zanimljiva je :)

Volim se ljubim :bisa:

slonce
01-09-2011, 23:55
boli me zub...neka forumashica velikog srca da ljubi da prodje :sad:

Zak
03-09-2011, 12:10
4067http://razbibriga.net/imported/2011/09/imagesqtbnANd9GcQAviwQT3rpNOtbIkigyrscAn-1.jpg4068

Pusajte se samo.

Klu
04-09-2011, 12:33
nisam pročito...

malavelika
18-09-2011, 18:53
volim da se ljubim, vise nego 'leba da jedem :rumenko:
al ne sa svakim...
ne volim kad me ubalave, ko da sam sladoled, a ne zena, kad me zatrpaju da ne mogu da disem, kad su mlaki u poljupcu, i jos svasta nesto...
al, osecaj prvog poljupca je neprevazidjena stvar..ono iscekivanje pred prvi dodir..mmmm...:rumenko: