PDA

Pogledaj Punu Verziju : Moja biblioteka



Bisernica
11-09-2011, 19:21
Imate li svoju biblioteku i šta u njoj preovladava,koji pisac ili koji žanr ?
Kupujete li knjige ili posećujete biblioteku?
Volite li da imate knjigu u svom vlasništvu i da li ih pozajmljujete?
Moja kućna biblioteka ima preko 400 naslova ,a omiljeni pisci su Selimović
i Andrić ,što se da primetiti i ovde na forumu.Prisutan je Hese ,Kesel, Markes,
Zola ,Marinković,Jakovljević,Zubac....
Pozajmljivala sam knjige,ali nakon par *izgubljenih* naslova ,nerado to činim.
Samo proverenima :)

Picola
11-11-2011, 02:41
Moja kucna biblioteka nije neka velika, ali u njoj preovladjuju Hemingvej i Zilahi . Imam jos Pavica, Andrica, Perl Bak, Margaret Diras i jos mnoge druge, ali bez nekog reda, po jednu-dve knjige.

Ipak sve najbolje sto sam procitala pozajmila sam od ljudi, tj. sami su mi dali i preporucili. U biblioteku ne idem, jer mi je draze da kod ljudi 'otkrivam" knjige, pa ako vidim da je vredi opet procitati ili imati - kupim je.

причалица
11-11-2011, 14:52
upravo sam nabavila, za svoju biblioteku (mada se toplo nadam da je to biblioteka svih nas ukućana), ''sagu o forsajtima'' dž. golsvordija. tražila sam je jako dugo i, zahvaljujući našem maretu, došla do knjige :)
inače, knjige kupujem redovno, a u biblioteku sa prestala da idem pre 4 godine, otprilike....

mrav
11-11-2011, 16:38
a-a nepozajmljujem knjige više il ih umaste il nevrate, sta sam zadnje pročitao? biblijske legende i kada je sunce bilo bog od zenona kesidovskog, i mislim hadrijanove memoare, malo glupo kad se citaju tri knjige odjednom

mihaela
11-11-2011, 18:07
Učlanjena sam u biblioteku,i rado čitam knjige,mada mnogo manje u poslednje vrijeme.
Kupim po neku knjigu,mada sam prije 4-5 godina poklonila biblioteci preko 40 knjiga.Dobrih,očuvanih.
Najviše sam imala od Dr.Skot Peka,Zagorke.
I ne volim da posuđujem nekome knjige-loše iskustvo.

kojica
11-11-2011, 18:15
Goran Petrović vodi ubedljivo.. :hm: pa onda ima Pekića, Hesea,
Slobodana Džunića, Mana... i ostale me mrzi da nabrajam.. sve
nešto po jedna knjiga zalutala...

i naravno dosta budističke literature... :jasenka:

LonČe
13-01-2015, 15:28
Preko osamstotina naslova imam u svojoj biblioteci, ne preovlađuje ni jedan žanr, nađe se tu od svega ponešto, od leksikografije do pukih ljubića i beletristike, stručna literatura, od geopolitičkih knjiga do "novokomponovanih" spisateljica... ne kupujem knjige "na metar" s toga je i raznolikost istih... u poslednje vreme, dosta kupujem domaće pisce mlađe generacije, izuzetno maštovito i nadahnuto pisanje istih me fascinira :mare: