PDA

Pogledaj Punu Verziju : Dobre vibracije



vojvođanka
06-09-2009, 18:56
Više od 50 odsto žena vibrator koristi za samozadovoljavanje, a 45 odsto muškaraca za predigru ili tokom seksualnog odnosa sa partnerkom.
Upotreba seksualnih pomagala poput vibratora izgleda da više nije tabu tema. Istraživanje koje je sprovedeno u Americi pokazalo je da više od 50 odsto žena vibrator koristi za samozadovoljavanje, a 45 odsto muškaraca za predigru ili tokom seksualnog odnosa sa partnerkom.
Doktorka Debra Herbenik sa Univerziteta u Indijani ispitala je više od dve hiljade žena starosti od 18 do 60 godina i rezultati su pokazali da je njih 52,5 odsto koristilo vibrator, a jedna od četiri žene ga je koristila u poslednjih mesec dana.

Brojne prednosti

Jača želja za seksom, više orgazama i manje bolnih seksualnih odnosa su prednosti kojom mogu da se pohvale dame koje koriste ovo pomagalo, naspram onih koje ga ne upotrebljavaju. Istraživanje je pokazalo i da muškarci i žene koji redovnije koriste vibrator češće idu kod urologa, odnosno ginekologa i obavljaju samopreglede.
- Istraživanje o korišćenju vibratora potvrđuje ono što mnogi znaju već decenijama, upotreba vibratora je uobičajena, pozitivno je vezana uz seksualno zdravlje, što podrazumeva želju i orgazam i retko ima neželjenih posledica - rekla je dr Herbenik.


Od hiljadu ispitanih muškaraca, starosti od 18 do 60 godina, njih 45 odsto ponekad koristi vibrator za predigru ili seks sa partnerkom. Ti isti muškarci ocenjuju svoju seksualnu želju, zadovoljstvo i orgazam daleko većim ocenama od onih koji ne koriste vibrator. vaj „tabu" proizvod, koji je kod nas do sada mogao da se kupi samo u seks-šopovima, odnedavno se nalazi i na policama lanca parfimerija „Lili". Anketiranje muškaraca o korišćenju vibratora, pred promociju ovog proizvoda, pokazalo je potpuni jaz generacija. Za mlađe pripadnike „jačeg" pola u Srbiji korišćenje vibratora je sasvim normalno, dok stariji smatraju da ženama pored njih ne treba nikakvo seksualno pomagalo. Iskustva prodavaca pokazuju da su u Srbiji dosadašnji kupci najčešće srednje generacije.


Vibrator kao pomoć

Psihoterapeut Ljiljana Klisić smatra da seksualne disfunkcije sve više ometaju partnerske i bračne odnose i da vibrator u takvim situacijama može da pomogne.
- Seksualne disfunkcije sve više ometaju partnerske i bračne odnose. Vibrator može da pomogne u lečenju i prevazilaženju ovakvih problema. Kao i svaki robot, može korisno da se potrebi za učenje, lečenje, relaksaciju, ali i da se zloupotrebi kao sredstvo zavisnosti, bežanja od daljeg razvoja i otuđenja - smatra Ljiljana Klisić.



Pitanje za dame...imate li ga i koristite li ga, koliko vam je pomogao/odmogao....
Za gospodu pitanje...imate li neka iskustva s intimnim masažerom, šta mislite o ženama koje ih koriste (možda su ih nekad koristile pred/sa vama) [/]

Maca
15-09-2009, 19:31
Niko da prizna da ga ima aaa..ustvari..Izgleda sasavo al koristi.. :pusi:

Ciciban
15-09-2009, 19:37
Evo ja cu prva pa me raspnite ako hocete ..nemam i nisam koristila ....znam da je sramota .... :lol: ...kazite ako treba da se stidim :raz_018:

Maca
15-09-2009, 19:42
Ne stidi se..nikad nije kasno da pocnes da ga koristis... :pusi:

marlon
16-09-2009, 16:43
imam ja jer cesto nalecem na nimfomanke pa ne mogu sve da ispostujem kako treba.... :pusi:

Maca
16-09-2009, 23:22
U svakom slucaju su igracke koje cine da bude zabavnije ..:)