PDA

Pogledaj Punu Verziju : Motorola priprema Facebook telefon?



ribizla
13-09-2011, 14:39
http://razbibriga.net/clear.gif

Velikom broju "internauta" je najvažnija internet adresa i stranica na kojoj provode najviše vremena - Facebook, na kojem vise dok su na računarima, tabletima i telefonima.

Za takve korisnike HTC, INQ i Vodafone su predstavili telefone koji dolaze sa posebnim tasterom za pristup ovoj društvenoj mreži, a prema slikama koje su se pojavile na internetu, čini se da sličan telefon priprema i Motorola.

Tako uskoro možemo očekivati predstavljanje modela EX225 koji ne bi trebao da bude smartphone, već običan telefon, a informacije koje su objavljene na internetu kažu da će imati veliku QWERTY tastaturu - što će olakšati komuniciranje sa prijateljima na najpopularnijoj društvenoj mreži na svetu, ali i dopisivanje putem mailova i SMS poruka.

Dijagonala ekrana je prilično mala - samo 2,4 inča (za poređenje, iPhone ima 3,5 inčni ekran, a neki Android-i 4,3, odnosno ekrane dijagonale čak 5,3 inča), a ostale opcije uključuju kameru rezolucije 3MP i podršku za 3G mreže i WiFi.

Ako su ove glasine zaista istinite, Motorolino predstavljanje običnog telefona koji će imati poseban taster za Facebook prilično je iznenađenje s obzirom na to da je Google nedavno preuzeo Motorolu pa bi se ova kompanija u potpunosti trebala orijentisati na pametne telefone koji rade na Android-u. Dodatne informacije, kao i slike ovog telefona možete pogledati na stranici unwiredview.

Svi ljubitelji Zuckerbergove mreže kojima se ne da čekati najavu ovog telefona, a žele uređaje koji će imati poseban taster za pristup Facebook-u mogu razmisliti o HTC-ovim modelima ChaCha (dostupan je i u Srbji kod operatera) koji takođe ima punu QWERTY tastaturu i 2,6 inčni ekran ili o modelu Salsa, klasičnom smartphoneu koji radi na Android-u i koji ima 3,4 inčni ekran.

mica
14-09-2011, 10:54
A ovo je najveci hit: http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/vodafone-555.1526.html
Naime, danas je jako bitno pri izboru takvog telefona, obratiti paznju na paket koji koristite, jer ako vas paket ne podrazumeva vecu kolicinu mb, pozdravite se sa platom....

ribizla
14-09-2011, 14:31
:eek:
svi telefoni sad pocinju da imaju tu skracenicu "f" za facebook.. :facepalm: i to pocinje JAKO da mi smeta... :aha:
ali Boze moj.. kontam da imaju zaradu.. :aha:

mica
14-09-2011, 15:12
:eek:
svi telefoni sad pocinju da imaju tu skracenicu "f" za facebook.. :facepalm: i to pocinje JAKO da mi smeta... :aha:
ali Boze moj.. kontam da imaju zaradu.. :aha:

Naravno, ne ubija se koja koja radja zlatna jaja. Prioritet sada, svim teelfonima su socijalne mrese, face, twitter itd.

ribizla
14-09-2011, 15:13
Naravno, ne ubija se koja koja radja zlatna jaja. Prioritet sada, svim teelfonima su socijalne mrese, face, twitter itd.

:krsti: gde ide ovaj svet.. postacemo asocijalni totalno...

mica
14-09-2011, 15:18
:krsti: gde ide ovaj svet.. postacemo asocijalni totalno...

Vec jesmo, rizi :kapa: