PDA

Pogledaj Punu Verziju : Porodična slavlja



kojica
16-09-2011, 11:12
venčanja, krštenja, slave, rođendani..

Kako slavite i gde? Koga zovete u goste?

:palac:

причалица
16-09-2011, 14:32
venčanja, krštenja, slave, rođendani..

Kako slavite i gde? Koga zovete u goste?

:palac:

pa aj neka neko temu ''rođendani'' spoji s ovom, šta misliš?

kojica
25-09-2011, 21:23
Ma mislim da me je mrzelo da pišem uvodni post. :lol:

Htela sam da pričamo o tome, kako napraviti neku ravnotežu između mogućnosti
i očekivanja prijatelja.

Evo skoro sam čula jednu tužnu priču o tome kako ni baka ni deka ni rođena tetka
nisu prisustvovali rođendanu, jer se od njih očekivalo da razumeju tešku materijalnu
situaciju i skučen prostor u stanu, pa su tako 'dragi' gosti bili kumovi i komšiluk koji
naravno razumevanja nemaju.

I malo mi nije jasno šta se tu dešava.. :hm:

причалица
25-09-2011, 21:25
Ma mislim da me je mrzelo da pišem uvodni post. :lol:

Htela sam da pričamo o tome, kako napraviti neku ravnotežu između mogućnosti
i očekivanja prijatelja.

Evo skoro sam čula jednu tužnu priču o tome kako ni baka ni deka ni rođena tetka
nisu prisustvovali rođendanu, jer se od njih očekivalo da razumeju tešku materijalnu
situaciju i skučen prostor u stanu, pa su tako 'dragi' gosti bili kumovi i komšiluk koji
naravno razumevanja nemaju.

I malo mi nije jasno šta se tu dešava.. :hm:

ništa mi nije jasno. gosti su bili oni koji nisu dovoljno bliski, pa je to zamereno....ili šta?

kojica
25-09-2011, 21:27
ništa mi nije jasno. gosti su bili oni koji nisu dovoljno bliski, pa je to zamereno....ili šta?

Pa ne znam.. :sad: to je jedan blentav primer..

al uvek se neko ljuti..

причалица
26-09-2011, 10:18
pa neka se ljuti. nekad sam pravila sve vrste sedeljki za neki baš širok krug ljudi....godinama, bre...i to u vreme one oskudacije...kad, mic-po-mic...vidim da skoro niko ne zove bre na svoje događaje...kao - oskudacija.
e pa dobro, ispade da se ja razbacujem na oskudaciju.
sad minimalno sve radim, a i za toliko mi muž gunđa da preterujem.....ali, njega ne računam.

mihaela
26-09-2011, 11:06
Ми смо прије 3 мјесеца славили Хеленин први рођендан и крштење.Позвали смо родитеље,кумове,брата,заов .Било нас је укупно 12.
Било је подигнутих носева..."Jао,па ми смо мислили да ћете нас позвати,па што нисте,ми и поклон купили...".Свима сам објаснила да финансијски нисмо могли толико да спремимо,а нисам имала ни толики простор.Морала бих у том случају постављати шатор.Ако позовем једну тетку,морам и другу и трећу,па ту су онда и моје тетке и родбина,њихова дјеца...оде то у недоглед.
Овако,лијепо скромно...само они најпречи и најдражи.Било нам баш супер.
И нисам се љутила када мене нису звали на такве догађаје,из истих разлога.Разумјела сам и разумјећу увијек.

причалица
26-09-2011, 11:09
a jeste malo skučeno primiti veći broj gostiju...bar u stanovima u kojima živimo i čudi me da to ljudi ne razumeju.

kojica
26-09-2011, 12:35
Moji piroćanci ne razumeju. :sad:
Oni iznajme (u ono doba kad sam ja deci prve rođendane slavila) u hotelu Pirot
prostor po osobi, sa sve supom i predjelom za dva evrića. :lol: De bre ja ovde da
nađem prostor za toiške novce? Pa plus domaće vino, domaća rakija, zakolju neko telence i jehova da ih vidi. Rođendane dečije slave tako da ne znaš šta je svadba
a šta rođendan.

A tek jadno dete u onoj gužvi. :kk: I da imam sve pare ovog sveta, ne bih ga tako
mučila.

причалица
01-10-2011, 11:12
Moji piroćanci ne razumeju. :sad:
Oni iznajme (u ono doba kad sam ja deci prve rođendane slavila) u hotelu Pirot
prostor po osobi, sa sve supom i predjelom za dva evrića. :lol: De bre ja ovde da
nađem prostor za toiške novce? Pa plus domaće vino, domaća rakija, zakolju neko telence i jehova da ih vidi. Rođendane dečije slave tako da ne znaš šta je svadba
a šta rođendan.

A tek jadno dete u onoj gužvi. :kk: I da imam sve pare ovog sveta, ne bih ga tako
mučila.

to je stvarno bacanje i novca i vremena. čemu to? da bi se posle prepričavalo ko je imao bogatije slavlje? ko je donaeo kakav poklon? ko je došao a ko nije? a ko uopšte nije ni pozvan?
ma hajde....
kad se setim mog jadnog pok. strica dole na selu...svako iole slavlje, on je jadan crkavao kao pred smrt da se ne bi obrukao pred komšijama (pošto su rođaci daleko pa stigne kako koji)...missim da je njivu prodao da bi starijeg sina u vojsku ispratio :krsti: neka mu je laka zemlja, bio je dobar čovek :(

Nežnicah
09-10-2011, 22:55
Moja svekrva je u fazonu, za slavu, Bozic, Uskrs mora da bude bogato, a posle toga grickaju nokte mesecima. Ja nemam taj problem, do nedavno smo slavili sve kod njih, ona drzi do tradicije, a mi se nismo bunili :g:
Otkad ne govorimo, jes` da sam zeljna svih njenih praznicnih djakonija, ali mi na pamet ne pada da udjem u taj film kao ona, pa da posle gladujem. Sve je u skladu sa mogucnostima. Ljudi sa kojima se vidjamo su mahom svi u istoj ili slicnoj fin.situaciji kao mi, tako da se razumemo i niko ne ocekuje da cu sluziti kavijar i sampanjac, malo da karikiram.

причалица
14-10-2011, 07:13
sećam se, početkom devedesetih, kad su ljudi malo masovnije počeli slave da slave - što manje para bilo tokom godina - bogatija je bila trpeza :lol: bar u ovim kućama gde smo mi odlazili...lično volim pravilo - koliko para toliko muzike.
deca su velika, rođendane više odavno ne slave kod kuće, osim što društvo dođe na tortu i sok.
slave...ah. mislim da je sve manje gostiju. zašto? pa zato.