PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?



mona
17-09-2011, 09:13
Je li Isus arhanđeo Mihael?

▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).

mona
17-09-2011, 09:14
Evo ovako u Judi pise

: ”Mihailo Arhangjel, kad se prepiraše s djavolom i govoraše za Mojsijevo tijelo, ne smijaše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospodin neka ti zaprijeti“ (Juda 9).

Znaci Mihael je arhandjeo....

Zatim Danilo 10

12*Zatim mi je rekao: “Ne boj se, Danijele, jer od prvoga dana kad si upravio srce svoje da bi to razumio i kad si se ponizio pred Bogom svojim riječi su tvoje bile uslišene i ja sam došao zbog riječi tvojih! 13*No knez kraljevstva perzijskoga stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan, ali gle, Mihael, jedan od najviših knezova, došao mi je u pomoć. A ja sam ostao tamo kod kraljeva perzijskih. 14*I došao sam da razabereš što će zadesiti narod tvoj u posljednjim danima, jer to je viđenje za dane koji tek trebaju doći.”

1 Solunjanima 4:16

16*jer će sam Gospod sići s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom, i najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu s Hristom

mona
17-09-2011, 09:15
A okolni citati za Mihaila su

(2. Mojsijeva 23:20) Evo, šaljem pred tobom anđela da te čuva na putu i dovede te na mjesto koje sam pripremio.
(2. Mojsijeva 32:34) A sad idi i povedi narod kuda sam ti rekao! Evo, moj će anđeo ići pred tobom. Ali u dan kad budem kažnjavao, zbog njihova ću ih grijeha kazniti.”
(2. Mojsijeva 33:2) Poslat ću pred tobom anđela i istjerati Kanaance, Amorejce, Hetite, Perižane, Hivijce i Jebusejce.
(Danijel 10:21) No reći ću ti što je zapisano u knjizi istine, i znaj da nema nikoga tko mi u ovome snažno pomaže, osim Mihaela, kneza vašega.
(Danijel 12:1) U to će vrijeme ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega. I nastat će vrijeme tjeskobe kakve nije bilo otkako je naroda pa do tog vremena. U to će se vrijeme narod tvoj izbaviti, svatko tko se nađe zapisan u knjizi.

mare
17-09-2011, 11:20
mona priča sama sa sobom o stvarima za koje ne postoji ni jedan jedini racionalni dokaz, i kopira iz biblije i ostalih knjiga koje su napisali sami za sebe

da se prekrsti čovek levom i desnom..

mona
17-09-2011, 15:08
mona priča sama sa sobom o stvarima za koje ne postoji ni jedan jedini racionalni dokaz, i kopira iz biblije i ostalih knjiga koje su napisali sami za sebe

da se prekrsti čovek levom i desnom..
Odrastces pa ce ti se samo kazati...

A Biblija je Bozja rec...
To je dokazano odavno...

ribizla
17-09-2011, 15:20
mona, mozda nije mesto da pitam.. ali me zanima.. si ti sama izabrala veru? ili su te roditelji ucili tako od malih nogu?
i nisu te pustili da izaberes sama?

mona
17-09-2011, 15:26
Sama sam izabrala veru...

Man
17-09-2011, 15:32
sama pala sama se ubila :(

mona
17-09-2011, 15:33
sama sam postala besmrtna :trepp:

ribizla
17-09-2011, 15:35
sama pala sama se ubila :(

:haha:

ribizla
17-09-2011, 15:35
Sama sam izabrala veru...


oke.. to me zanimalo . :)

причалица
17-09-2011, 15:35
sama sam postala besmrtna :trepp:

e pa baš da si sama :lol:

mona
17-09-2011, 15:38
e pa baš da si sama :lol:
pa jesam, sama sam se tako nikovala :lol:

Zolton
17-09-2011, 15:41
a ja mislio JS znacilo nesto kao JSO... :) mona sad si mi jasna..
Salim se mona, ti si mnogo kul lik

mona
17-09-2011, 15:42
a ja mislio JS znacilo nesto kao JSO... :) mona sad si mi jasna..
Salim se mona, ti si mnogo kul lik
hvalaaaaaaaaa :raz_082:

mare
17-09-2011, 20:03
Sama sam izabrala veru...

sama, pod pritiskom i strahom

Rajko
17-09-2011, 20:58
Da ispunim Moninu želju ,kopiram post sa teme Jehovini svedoci u ovu posebnu temu.
Možda bi trebalo u naslovu teme dodati da je u pitanju učenje Jehovinih svedoka kako bi ljudi lakše pronašli i znali o čemu se radi.

http://razbibriga.net/images/misc/quote_icon.png Prvobitno napisano od mona http://razbibriga.net/images/buttons/viewpost-right.png (http://razbibriga.net/showthread.php?p=173688#post173688)
Je li Isus arhanđeo Mihael?
▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).
Tvoje(odnosno copy/paste) objašnjenje Kule stražare ima jednu falinku zato sam i stavio sa sajta Jehovinih svedoka link i citat kako bi lakše proverila :)

7 Ево, долази с облацима и видеће га свако око, чак и они који су га проболи. И због њега ће проплакати сва земаљска племена. Да, амин.
8 „Ја сам Алфа и Омега“, говори Јехова Бог, „Онај који јесте и који је био и који долази, Свемоћни.“


http://www.watchtower.org/sb/bible/re/chapter_001.htm

Znači da ovo obrazloženje otpada: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.


Je po logici Kule stražare bi onda i Jehova morao da bude anđeo zar ne?
Zar uz ovaj primer gde Jehova silazi i vidi ga svako oko nije razumljivo da će sići uz pratnju anđeoskih glasova.Ovo objašnjenje Kule stražare je ipak malo neozbiljno.

E sad pogledaj još jednom moj citat,jel primećuješ nešto?
Jehova silazi na oblacima i videće ga svako oko pa i oni koji su ga proboli.
Da li znaš koga su proboli?

Drugi primer Kule stražare:

Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”),

Zar ne vidiš šta piše -Mihajlo je kao Bog ,šta to znači.Neko ko je skoro kao Bog ali to nije.
A s druge strane šta znači Isus.JEHOVA JE SPASENJE
Sad poveži Otkrivenje 1.7-8 i Jehova je spasenje

Obrazloženje Kule stražare samo na prvi pogled deluje logično ali ako pažljivo čitaš Bibliju videćeš da je logika na sterani Biblije a ne Kule stražare.

Jos i ovaj prime koji je vezan za razliku između Isusa iMihajla što nikako ne sme da se previdi:

Mihajlo kaže satani:
Gospod neka ti sudi.

A šta kaže Isus satani:

7 А Исус му на то рече: „Али писано је и ово: ’Не искушавај Јехову, свог Бога.‘“ 8 Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9 и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ 10 Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ 11 Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе.


http://www.watchtower.org/sb/bible/mt/chapter_004.htm

Obrati pažnju na sledeće Isusove reči kada satana pokuša da ga iskuša:
Ne iskušavaj Jehovu ,svog Boga
i
Jehovu ,svog Boga obožavaj i jedino njemu služi.

Sad ono najvažnije:

I došli su anđeli i počeli da mu služe.

Šta je rekao Isus kome sme da se služi ?
Kome služe anđeli?

Nadam se da te ničim nisam uvredio i da su pitanja koja sam postavio na temelju Biblije sasvim konkretna .


PS
Ja odoh da spremam drva,kod nas je vreme da se spremi ogrev.
A u kojoj zemlji ti živiš kada ideš sad na spavanje?


Danas sam se baš naradio pa nisam nešto puno voljan da se dopisujemo ali bih molio Monu da pregleda ove tvrdnje pa da popričamo o njima.

mare
17-09-2011, 20:59
diskusija sa monom :roll:

kojica
17-09-2011, 21:05
diskusija sa monom :roll:

:haha: :haha:

samokazniću se za ovaj spam, al nisam mogla da odolim... :haha:

mona
19-09-2011, 03:35
sama, pod pritiskom i strahom
aj ne lupaj mali :aha:

mare
21-09-2011, 19:32
Odrastces pa ce ti se samo kazati...

A Biblija je Bozja rec...
To je dokazano odavno...

a ko je kome dokazao, kad i kako? :lol:

i na kom pismu ju je bog napisao, ako se može znati..

mona
21-09-2011, 19:47
kad odrastes samo ce ti se kazati :lol:

Rajko
25-09-2011, 11:37
A okolni citati za Mihaila su

(2. Mojsijeva 23:20) Evo, šaljem pred tobom anđela da te čuva na putu i dovede te na mjesto koje sam pripremio.
(2. Mojsijeva 32:34) A sad idi i povedi narod kuda sam ti rekao! Evo, moj će anđeo ići pred tobom. Ali u dan kad budem kažnjavao, zbog njihova ću ih grijeha kazniti.”
(2. Mojsijeva 33:2) Poslat ću pred tobom anđela i istjerati Kanaance, Amorejce, Hetite, Perižane, Hivijce i Jebusejce.
(Danijel 10:21) No reći ću ti što je zapisano u knjizi istine, i znaj da nema nikoga tko mi u ovome snažno pomaže, osim Mihaela, kneza vašega.
(Danijel 12:1) U to će vrijeme ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega. I nastat će vrijeme tjeskobe kakve nije bilo otkako je naroda pa do tog vremena. U to će se vrijeme narod tvoj izbaviti, svatko tko se nađe zapisan u knjizi.


Ako je neko pošten i iskren ne mora da se plaši provere.
Kada je cena toliko velika a to vrlo dobro znaš da je cena tvoj večni život itekako treba proveriti svaku stvar.

Citati koje si navela(odnosno koje kopiraš sa CD-a WTLIB)nisu tvoji već Kule stražare,mogli bi da ih pregledamo sve redom.

(2. Mojsijeva 23:20) Evo, šaljem pred tobom anđela da te čuva na putu i dovede te na mjesto koje sam pripremio.

Razmisli dobro,Kula stražara time dokazuje Isusovu anđeosku prirodu?

Da li znaš na koga se odnose ovi stihovi?

Pročitaj ovo:

Марко 1:1-45

1 Почетак добре вести о Исусу Христу: 2 Као што је написано у пророку Исаији: „(Ево, шаљем свог гласника пред твојим лицем, који ће припремити твој пут.) 3 Слушајте! Неко виче у пустињи: ’Припремите пут Јехови! Поравнајте му стазе!‘“ 4 Тако се Јован Крститељ појавио у пустињи, проповедајући људима да треба да се крсте у знак покајања које је потребно за опроштење греха. 5 Зато су к њему долазили сви из јудејског краја и сви становници Јерусалима и он их је крштавао у реци Јордану, а они су отворено признавали своје грехе. 6 Јован је био обучен у одећу од камиље длаке, имао је кожни појас око струка и јео је скакавце и дивљи мед. 7 И проповедао је: „За мном долази неко ко је јачи од мене. Ја нисам достојан да се сагнем и да му одвежем ремење на сандалама. 8 Ја сам вас крстио водом, а он ће вас крстити светим духом.“
http://www.watchtower.org/sb/bible/mr/chapter_001.htm


Ko je došao ispred Isusa?
I kome priprema put?


Da li znaš kako glasi Isusovo ime na hebrejskom?
Jehošua?
Da li znaš šta znači Jehošua?

Jehova je spasenje.


Ko je došao ispred Jehošue?
Pogledaj stih koji si navela.


I molim te,razmisli još jednom.
Biblija je reč Božija.
Razmisli dobro da li treba ili ne treba proveriti na temelju Biblije učenje organizacije kojoj pripadaš.
Nadam se da ćeš barem pročitati moje postove i razmisliti o njima ako već ne želiš da diskutuješ na temelju Biblije.

eremita
23-10-2011, 21:08
kad odrastes samo ce ti se kazati :lol:

Е, сачувај ме Боже и саклони...http://razbibriga.net/clear.gif можда ти имаш неку Библију за коју ми још до сада нисмо чули... ко зна???

Man
23-10-2011, 22:15
ima :palac: i ne zove se biblija :(

eremita
23-10-2011, 23:08
ima :palac: i ne zove se biblija :(

Па како? Господ Исус Христос а и Св.Арханђел Михаил нелазе се у Новом и Старом завету???