PDA

Pogledaj Punu Verziju : Sezonski rad u Českoj



supermen*prvi
20-09-2011, 20:42
pa dobro .. ovo je javna tajna... sta sad.. da mane otvori agenciju?! pa da nas zaposhljava kao sezonce?! :hm: sta? :haha:
Mozete vi da dodjete ovde kod mene pa da radite kao sezonci na branju jabuka, bresaka, bezinki (ovo siblje ne znam kako se kod nas zove)...........
i ne treba vam radna dozvola. A placanje kolko naberes. Lova na licu mesta odmah kod vage. I tako okrenes dnevno tri, cetiri ture.

mare
20-09-2011, 20:44
Mozete vi da dodjete ovde kod mene pa da radite kao sezonci na branju jabuka, bresaka, bezinki (ovo siblje ne znam kako se kod nas zove)...........
i ne treba vam radna dozvola. A placanje kolko naberes. Lova na licu mesta odmah kod vage. I tako okrenes dnevno tri, cetiri ture.

može.. a koliko se plaća?

supermen*prvi
20-09-2011, 20:45
E da. Moze i berba jagoda. Moj drugar ima plantazu i radis kod njega direktno, bez posrednika. :lol:

supermen*prvi
20-09-2011, 20:47
može.. a koliko se plaća?Zavisi od sezone. Kako rodi. Jabuka se krece od 1 krune do 4. Breskve 5 kruna, bezinke 4 a jagode 10 kruna.
Dnevno mozes da zaradis od 50 do 100 eura. Kako kad.

kojica
20-09-2011, 20:59
Jel plaćate prevoz i smeštaj? :palac:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:01
Jel plaćate prevoz i smeštaj? :palac:Ko jel placa? :lol:
Ja samo mogu da vam sredim da radite. A placate sve sami. Doduse, mogu i da vam sredim jevtino smestaj i hranu. To mogu bas jevtino da vam obezbedim. Ako radite preko "agencije" nema od para nista. Sve vam uzmu i imas samo da kupis kartu za nazad. :lol:

kojica
20-09-2011, 21:04
Pa otvori ti agenciju za braću srbe.. :kapa:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:06
Pa otvori ti agenciju za braću srbe.. :kapa:Jes, pa da placam porez i vama da ova drzava uzme 15% od zarade. Ma rad na crno bre. Tri meseca moze. Ako ste kod mene nema da vas ganja ni policija ni kontrola sa biroa rada. Sve moji ljudi. :lol:

kojica
20-09-2011, 21:08
Pa da. Kažeš da smo tvoji rođaci sa sela. :kapa:

Eto mene tamo sledeće sezone.

supermen*prvi
20-09-2011, 21:12
Pa da. Kažeš da smo tvoji rođaci sa sela. :kapa:

Eto mene tamo sledeće sezone.Svi moji rodjaci? Mogu da prodju dvoje troje. Al ako vas dodje dvaes? :haha:

Sto sledece sezone? Ako neko hoce d aradi mogu da mu nadjem ovde posao i preko zime. Al vi svi samo pricate. Niko da se usudi da krene. Od sedmoro forumasa koji su bili kod mene samo je jedna dosla da radi. I steta sto je radila samo 10 dana.

mare
20-09-2011, 21:12
što nisi ranije rekao, sad moram da čekam sledeću sezonu a ova tek što se završila..

supermen*prvi
20-09-2011, 21:13
što nisi ranije rekao, sad moram da čekam sledeću sezonu a ova tek što se završila..Sta nisam rekao? Pa svake godine to pricam. Gde ti gledas? :haha:
Bili vec ljudi kod mene.

kojica
20-09-2011, 21:14
Svi moji rodjaci? Mogu da prodju dvoje troje. Al ako vas dodje dvaes? :haha:

Sto sledece sezone? Ako neko hoce d aradi mogu da mu nadjem ovde posao i preko zime. Al vi svi samo pricate. Niko da se usudi da krene. Od sedmoro forumasa koji su bili kod mene samo je jedna dosla da radi. I steta sto je radila samo 10 dana.

Ti upiši na spisak Mareta i mene. :palac: Mi smo se prvi javili.

A šta se radi zimi?

mare
20-09-2011, 21:15
Sta nisam rekao? Pa svake godine to pricam. Gde ti gledas? :haha:
Bili vec ljudi kod mene.

dobro, očekuj me onda :kojica:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:17
Ti upiši na spisak Mareta i mene. :palac: Mi smo se prvi javili.

A šta se radi zimi?Mogu u nekoliko firmi da ubacim po nekoga. Najsigurnije u restoran neki. Tu pored para ima i klopa dzabe. A moze i na jos neka mesta. Da ne tupim po dvestapedeseti put javno. :lol:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:18
dobro, očekuj me onda :kojica:Ti da povedes onu curicu. Da mi ovde ne juris za cehinjama. Onda nista od love. Sve ce ti uzmu. :haha:

Nežnicah
20-09-2011, 21:18
Hocu i ja, stavi i mene na spisak, taman da overim novi pasos, jos nisam makla nigde s njim, od tih sezonskih `skills` znam da cepam drva :mrgreen:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:19
Kojice, promeni temu u Sezonski rad u Ceskoj. Nema samo jabuke. :lol:

supermen*prvi
20-09-2011, 21:21
Hocu i ja, stavi i mene na spisak, taman da overim novi pasos, jos nisam makla nigde s njim, od tih sezonskih `skills` znam da cepam drva :mrgreen: Moze i rad u sumi. To ima i zimi. Ali ne preporucujem. Tesko bre da djavo nosi. :sad:

kojica
20-09-2011, 21:29
Jes, pa da placam porez i vama da ova drzava uzme 15% od zarade. Ma rad na crno bre. Tri meseca moze. Ako ste kod mene nema da vas ganja ni policija ni kontrola sa biroa rada. Sve moji ljudi. :lol:

Celih 15% :qq:

Pa ovde ti uznu 150%. Prvih godinu dana radiš da nadoknadiš to što si ''častio'' da te zaposle. :aha:

kojica
20-09-2011, 21:30
Moze i rad u sumi. To ima i zimi. Ali ne preporucujem. Tesko bre da djavo nosi. :sad:

A da se čisti sneg? :palac:

supermen*prvi
21-09-2011, 06:33
A da se čisti sneg? :palac:
To ovde rade osudjenici i tehnicke sluzbe. Ovde kad zabrljas nesto prekrsajno dobijes kaznu verejno prospesnou praci sto bi u prevodu znacijo javno koristan rad. U zavisnosi od delikta mozes i "zaraditi" 300 sati :lol:

boco
21-09-2011, 20:57
Pozdrav za sve ,pitanje za supermena: Zašto ne mogu ti pošaljem PP? Trebao bih te nešto pitati ako može,novi sam ovde a treba mi jedan savjet vezano za Češku.

supermen*prvi
21-09-2011, 22:50
Pozdrav za sve ,pitanje za supermena: Zašto ne mogu ti pošaljem PP? Trebao bih te nešto pitati ako može,novi sam ovde a treba mi jedan savjet vezano za Češku.PP mozes da posaljes kad ispises 5 poruka na forumu. Al dobio sam tvoj PP i odgovorio.

kojica
22-09-2011, 05:45
a, ne ne.. nema sad tu nešto preko veze i pp-a... :nono: zna se ko se prvi prijavio..

supermen*prvi
22-09-2011, 18:55
a, ne ne.. nema sad tu nešto preko veze i pp-a... :nono: zna se ko se prvi prijavio..Ma za tebe ima mesta i sutra ako dodjes. Pitaj koto. :cmok:

mdjokic
11-10-2011, 01:13
Ima li nesto od poslova trenutno, sve dolazi u obzir

supermen*prvi
01-11-2011, 23:03
Ima li nesto od poslova trenutno, sve dolazi u obzirKasno sam video pitanje. Ovde do proleca nema sezonskih radova. Na drugu stranu, velika je nezaposlenost pa je cena rada drasticno pala. Trenutno se ne isplati dolaziti. Veci su troskovi zivljenja nego zarade. Ako iskrsne nesto interesantno, ja vam javljam.

mdjokic
07-11-2011, 09:42
Hvala na odgovoru druze