PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kome verovati?



kojica
21-09-2011, 09:08
Svi smo mi sa prvim detetom prošli kroz manji ili veći haos od saveta. Bake pričaju jedno,
zaove drugo, pedijatri nešto treće. Mame se u parkićima hvališu i preteruju, pa vi brže
bolje pojurite na net da nađete informaciju, zaostaje li to vaše dete za drugom decom
ili ne?

Meni se čini da su tate hladnije glave i malko razumniji. Ali ipak, majčinski instinkt je
nešto jako posebno i dragoceno.

Koga ste slušali?

Ko vas je najviše nervirao?

mica
21-09-2011, 09:14
Njegova mama:ljut: Toliko mi je solila pamet da sam iz inata radila stvari koje su se kosile sa onim sto je ona meni govorila. Prihvatam savete, kad ih trazim, ali ne volim da mi iko soli pamet. Uvek sam se oslanjala na seb ei svoj instinkt uglavnom sam bila u pravu.

mikili
21-09-2011, 10:02
moju sestru..prosla je pre mene kroz sve to i lepo mi rekla da su sve bebe razlicite,da uvek gledam kako da meni bude sto udobnije,da se ne drzim pravila ko pijan plota,da doktori pojma nemaju jer nisu odgajili nijednu bebu,da mame u parkicu zaobilazim,da sto je ok za jednu bebu za drugu nije ,da ne gledam non stop u njega nije zivot prestao da tece ako sam dobila bebu...i tako je i bilo..

paculjkica
21-09-2011, 10:07
Obično me iznerviraju komentari na ulici, od starijih žena najčešće , "Zakopčaj je još malo, duva vetar!", ili "Pazite u travi ima krpelja" , i to neka baba sa nekim namrštenim pogledom i nešto se kao iščuđava a bar da je bila neka velika trava...Razumem da treba biti oprezan što se tiče toga, ali ne možeš detetu zabraniti da zagazi u malu travicu.
Možda to i jesu dobronamerni saveti ali meni uvek deluje kao da neko misli da najbolje zna šta je dobro za dete , a te ljude vidiš na primer prvi put...Mada ima ljudi iz bliže i dalje familije koji dopuštaju sebi svašta, bukvalno neko može da ti otme dete iz ruke i kaže " E ne može tako , mora da se obuče bolje pa da izađe napolje"...Mislim šta na to reći...:roll:
Inače od silnih saveta od kada beba dođe na svet uglavnom proberem ono što mi odgovara.
Volim da slušam iskustva drugih roditelja , jer deca slično prolaze kroz neke faze odrastanja i dobro je biti upućen. Nisam sretala preterana hvalisanja roditelja u zadnje vreme, naravno pohvale svoju decu kad nauče neke stvari ali isto tako se i požale , na primer na promene raspoloženja i ponaštanje deteta zbog prilagođavanja u vrtiću, kad dete neće da deli igračke sa drugom decom , neće na nošu i slično...