PDA

Pogledaj Punu Verziju : Mamoreksija - novi poremećaj u ishrane u trudnoći



kojica
21-09-2011, 19:57
Izvor: S Media

Mamoreksija - novi poremećaj u ishrane u trudnoći uzeo maha

Super mršave zvezde u drugom stanju inspirišu zabrinjavajući novi trend u trudoći
takozvanu mamoreksiju.

http://razbibriga.net/clear.gif

kojica
21-09-2011, 19:57
Nije neophodno da jedete za dvoje kada ste trudni. Ali ako držite dijete dok ste u
drugom stanju, dovodite i bebu i sebe u nevolju. Ipak, sve veći broj žena jedva jede za
jednu osobu, prateći trendove zvezda poput Rejčel Zoe, Betani Frankel ili Viktorije
Bekam koje se za vreme trudnoće nisu ugojile ni grama.

Trend postaje toliko rasprostranjen, da nastaje cela industrija oko
takozvanih "mamoreksičarki" koje su spremne da plate brdo novca za lične trenere u
pokušaju da povrate svoju telesnu građu pre trudnoće.

Firme koje prave sportsku opremu su se priključile trci: pokrenule su porodiljske
kolekcije, jer mnoge mame odlučuju da se posvete trošenju kalorija po teretanama sve
do porođaja. Čak i postojeće firme koje šiju odeću za porodilje primorane su da
proizvedu manje veličine nego ikada kako bi zadovoljili potražnju.

kojica
21-09-2011, 19:58
Stručnjaci upozoravaju da žene koje ne uspevaju da vrate svoj izgled od pre porođaja
zapadaju u ozbiljne psihičke krize. A za sve krive poznate ličnosti koje promovišu šetanje
u štiklama u devetom mesecu i dostizanje ideala mršavog trudičkog izgleda.

Nutricionista Liza Kon smatra da je Viktorija Bekam (37) koja je u osmom mesecu
trudnoće sa svojim četvrtim detetom glavni primer "mamoreksičarke".

Bekamova je u osmom mesecu trudnoće, ali se i dalje drži svog plana: da izgleda što
tanje, bez obzira da li je to zdravo ili ne. Ona ne izgleda kao trudnica njeno lice je bledo,
oči upale a izgleda ispijeno. Ako je istina da ima plan za ekstremni post kojim bi posle
trudnoće trebalo da izgubi devet kilograma u kratkom vremenskom periodu, ona šalje
opasnu poruku drugim ženama - kazala je Kon za Post.

Naravno, ovaj mamoreksični trend ne dolazi niotkuda. Magazini su puni naslova "Telo
posle bebe!" uz intervjue, snimke u bikiniju i naglašavanje kako je neka nova mama
izgubila na težini u rekordnom periodu poput Betani Frankel, MIrande Ker ili Žizel
Bundšen. Žizel je čak izjavila da se za vreme trudnoće sa sinom Bendžaminom nije
ugojila zato što "za razliku od mnogih ljudi nije htela da se pretvori u kantu za otpatke"...

Nežnicah
21-09-2011, 20:28
Bas me nerviraju ovakve stvari. Prvo anoreksicne manekenke, sad i anoreksicne trudnice, strasno.Treba voditi racuna o ishrani i tezini, iz zdravstvenih razloga na prvom mestu, ne treba se zapustiti i opustiti, ali ovo je stvarno ekstremno.
Naravno da sam protivnik price Ti sad jedes za dvoje (i to ti je opravdanje da budes kao burence), sto je meni moja svekrva govorila u prvoj trudnoci, ja se primila na to, jela kao gladna godina i nagojila se 20 kg.
Sa drugom trudnocom je bilo mnogo bolje, shvatila sam gde je zez, pa sam jela kao i obicno, koliko mi treba. Posle nekih 7-8 meseci od porodjaja polako sam pocela da skidam kilograme koji su se nakupili sto je po meni sasvim normalna pojava u trudnoci.

A ova sasusena V. Bekam je meni licno sva kao izgladneli glavati vanzemaljac. Ja razumem da te zene zive od svog izgleda, ali zar nisu u stanju makar na 9 meseci da zaborave na dijete i izgladnjivanje i da uzivaju u tom daru, u trudnoci? Radujuci se rodjenju svog deteta, a ne planirajuci kako ce se sva ponosna, kvarcovana i zategnuta slikati sa svojom bebom par nedelja posle porodjaja :hm: