PDA

Pogledaj Punu Verziju : Novo ili polovno?



kojica
23-09-2011, 13:02
Gledam nešto ovu silnu opremu za bebe. Šta sve nisu izmislili i kakvih boja i kakvog
dizajna. Onako što kažu ''mozak da ti stane''. Pa razmišljam, čime bi to ljudi u ovoj
našoj jadnoj državici trebali da se bave, pa da mogu sve da priušte?

http://razbibriga.net/imported/2011/09/bloom-1.jpg

Šta reći? :qq:

E kad se malo preračunamo i shvatimo koliko sve to bebe brzo prerastu, šta se dešava?
Da li odlučimo da nešto ipak ne kupimo? Da li sve mora da bude novo ili nešto pozajmimo
od rođaka ili prijatelja?

kojica
23-09-2011, 13:05
http://razbibriga.net/imported/2011/09/kolijevka-1.jpg

:place:

mihaela
27-09-2011, 11:16
Kod nas je krevatac za bebu nov,dobili smo ga na poklon.Skoro sva njena odjeća je polovna,dobila sam sve od kume koja ima djevojčicu.Odjeća je očuvana,mnogo stvari je bilo i novo.Nemam ništa protiv toga da nosi tu odjeću.
Šetalicu,kolica,neka stolica za ljuljanje...sve smo to dobili.
Iskreno,ne znam ni kako bismo joj to priuštili sve,da smo morali da kupujemo.
Jedino joj cipelice kupujemo,to želim da je novo.

причалица
09-10-2011, 20:10
naša deca su odrasla u polovnom krevetiću, koji posle otišao dalje...nekoj drugoj bebi. bile su to oskudne devedesete. nije mi smetalo da deca dobiju dobru polovnu odeću ili dubak ili igračke....mislim, ništa im danas ne fali zbog toga....naravno, bilo je mnogo novih stvari, ali je gloopo kupovati sve redom čak i u najbolja vremena.
sećam se da je moja dobra durgarica, koja živi već skoro 10 godina u trstu, pitala:
- je l bi ti smetalo da ti dam jeleninu staru odeću? sve je italijansko?
- naravno da ne, hvala ti :)

i stvarno su stvari bile fenomenalne, devojčice su ih rado nosile.

Nežnicah
09-10-2011, 21:16
Ni ja nikad nisam imala problem sa polovnim stvarima. Moja deca su spavala u mojoj kolevci, sto mi je bilo posebno drago, a kolevka super kvalitetna i ocuvana.
Ko god je nudio nesto polovno od svoje dece ja sam uzimala, jer umem i ja da bacim, to bar nije problem.
Zezalice tipa dubak, ogradica... kostaju malo bogatstvo, a dete ih preraste cas posla. Ili nosiljka za bebe, ne ona kengur, nego ona za male bebe. Pa to su tek bacene pare. Nekim roditeljima je jednostavno bitno da njihovo dete ima sve novo i nekorisceno, sto svakako nije za osudu i normalno je, samo sto ja volim da dam pare za nesto na duze staze.

причалица
09-10-2011, 21:30
jedino cipelice nisam mogla da prihvatim :srbpla:
to mi nekako....nisam gadljiva, nego sam mislila da se ipak oblikuju prema stopalu onog koji ih je nosio. eto zato nisam prihvatala baš lepe cipelice za decu...i davala užas velike pare u ono vreme da imaju kavalitetnu obuću.

kojica
09-10-2011, 21:44
Mi smo nasledili opremu i odeću od Konanove sestričine. Malo mi je bilo tugaljivo
što mi se mnogo toga sviđalo po izlozima, al stvarno bi bilo blesavo da kupujem,
kad već imamo.

причалица
09-10-2011, 22:06
Mi smo nasledili opremu i odeću od Konanove sestričine. Malo mi je bilo tugaljivo
što mi se mnogo toga sviđalo po izlozima, al stvarno bi bilo blesavo da kupujem,
kad već imamo.

ah ti izlozi....:pada:

kojica
09-10-2011, 22:38
ah te sveže mamice.. njanjave.. :lol: sad mi je smešno...